מדוע אנו זקוקים לטכנולוגיית Blockchain? מבט על 5 בעיות עיקריות

מדוע אנו זקוקים לטכנולוגיית בלוקצ’יין? ובכן התשובה נעוצה בצורך ההולך וגדל בפתרונות המסוגלים להבטיח אחסון בטוח של נתונים באופן מקוון ובצורך לשמור על חרטום של סוכנויות ממשלתיות. הצורך במערכות העברת כספים מהירות, מאובטחות ובמחיר סביר עשה דרך ארוכה גם לשפוך אור על הצורך בטכנולוגיה החדשה.

לכן ההייפ סביב טכנולוגיית הבלוקצ’יין צפוי להמשיך ולעלות ככל שאנשים יקבלו מושג ברור מה זה ומה הוא מסוגל לעשות..

מספר מקרי שימוש ברמה גבוהה לטכנולוגיית בלוקצ’יין כבר התמזגו, ונוגעים במגזרים שונים במשק. מיליוני דולרים מוציאים גם למחקרים ולבדיקות רבות כאשר אנשים מנסים להמציא פתרונות לטיפול בבעיות שסוחרות אנשים במשך עשרות שנים..

מוסדות פיננסיים אינם היחידים הזקוקים לטכנולוגיית בלוקצ’יין, כדי לאפשר תשלומים מיידיים מעבר לגבולות. להלן כמה מהדרכים לשימוש בטכנולוגיה בהצלחה רבה.

5 דוגמאות מדוע אנו זקוקים לטכנולוגיית Blockchain?

1. אימות כישורים

מעסיקים זקוקים לטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לאמת את תקפותם של תעודות ההשכלה, במיוחד אלה שנרכשו באמצעות לימודים מקוונים. העובדה שניתן לקנות אישורים וכישורים מזויפים ברשת החשוכה לבוטנים, לא הותירה למעסיקים שום אפשרות לחפש דרכים להידבק בסגן..

מדוע אנו זקוקים לטכנולוגיית בלוקצ'יין לצורך אימות

נקודות זכות תמונה: NTOK.io

NTOK.io הוא סטארט-אפ שעשה שימוש טוב בטכנולוגיית הבלוקצ’יין במטרה לאתר רמאים שטוענים שהם מורים ומורים מעולים ברשת. המשרד קידד דירוגים וביקורות לבלוקצ’יין, מה שמאפשר לזהות ולאמת כל ביקורת שפורסמה על מורה או מורה מסוים..

2. הצבעה דיגיטלית

בעתיד, ממשלות עשויות להזדקק לטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להבטיח בחירות חופשיות והוגנות. הצבעה דיגיטלית על מערכת המופעלת על ידי בלוקצ’יין היא אחת מפריצות הדרך שעובדים כעת על כך שהטכנולוגיה הוכיחה כי ניתן לסמוך עליה כדי להבטיח הצבעה בטוחה ואנונימית.

הצבעה דיגיטלית דרך האינטרנט כרגיל רגישת להתעסק. עם זאת, העובדה שטכנולוגיית הבלוקצ’יין ניתנת לאימות תאפשר לכל אחד לבקר את הבלוקצ’יין, לאמת את האותנטיות של הקולות על בסיס חותמות זמן..

מדוע אנו זקוקים לטכנולוגיית Blockchain לצורך הצבעה דיגיטלית

מערב וירג’יניה בארה”ב עורכת בימים אלה בדיקות נוספות על א מערכת הצבעה בבלוקצ’יין לאחר שאיפשר לאנשי הצבא להשתמש במערכת טייס להצביע, בשתי מחוזות, בבחירות המקדימות של 8 במאי.

סיירה לאונה היא מדינה אחרת שכבר נערך בחירות על מערכת בלוקצ’יין שאפשרה להקליט קולות ב -70% מהקלפי לבלוקצ’יין.

3. אחסון מבוזר

נכון לעכשיו, אנשים מסתמכים על שירותים המוצעים על ידי Google Drive ו- Dropbox, בין היתר לצורך אחסון נתונים. הבעיה בשירותים אלה היא שהחברות המציעות את השירותים נאלצות לעיתים על ידי ממשלות למסור את נתוני האנשים.

עם זאת, בשירותי אחסון המופעלים על ידי בלוקצ’יין אנשים כבר לא יצטרכו לדאוג שממשלות יחטאו לנתונים שלהם. Blockchain מאפשר לאחסן נתונים במחשבים שונים ברשת עם הצפנה גבוהה שרק אדם אחד יכול לגשת אליה.

הצורך בשירותי אחסון מבוזרים המופעלים באמצעות בלוקצ’יין כבר עורר Storj, שירות אחסון נתונים המופעל על ידי בלוקצ’יין.

מדוע אנו זקוקים לאחסון מבוזר של Blockchain?

נקודות זכות תמונה: Storj

ClearCenter ו- SiaCoin חברו לעבודה על ClearShare מאובטח באמצעות blockchain פלטפורמת אחסון מבוזרת. הפיתרון יציע backend שירות אחסון מבוזר פשוט אך חזק וניתן להרחבה.

4. הגנה על קניין רוחני

עסקים זקוקים לטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להגן על הקניין הרוחני שלהם, לאור הסכנות הנשקפות מהאקרים שמכוונים אפילו לרשתות המסובכות ביותר. על ידי ביצוע דיגיטציה של כתובות ה- IP שלהם, עסקים צריכים להיות מסוגלים להגן על השקעותיהם בכל הנוגע ליצירות וחידושים.

בלוקצ’יין בהיותה טכנולוגיה בלתי ניתנת לשינוי משמש כמקום מושלם לאחסון, בדיקה ואימות של קניין רוחני. חוקי זכויות היוצרים אמנם נועדו להגן על עבודתם של אנשים ועל חדשנותם, אך לא היו מערכות רישום סופיות שאנשים יכולים לסמוך עליהם כדי להוכיח בעלות..

עם זאת, עם השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש תקווה לפיתוח מערכות שאנשים ישתמשו בהן בעתיד כדי להוכיח בעלות על יצירותיהם..

5. אבטחת סייבר

חברות ועסקים עם פעילות מקוונת זקוקים לטכנולוגיית בלוקצ’יין, אם הם צריכים להישאר צעד אחד לפני התקפות סייבר. גניבת נתונים בשווי מיליוני דולרים הפכה לתופעה נפוצה, לאור הדרישה העזה למידע כזה ברשת החשוכה.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין כבר הוכיחה עצמה כיעילה בהקלטת נתונים בצורה שקופה, מאובטחת ועמידה. מערכות המופעלות על ידי בלוקצ’יין הפכו לאזור אסור לעבור כיוון שאי אפשר להתפרץ אליו בלי להשאיר עקבות.

פריצה היא נושא מרכזי העומד בפני ארגונים, וטכנולוגיית הבלוקצ’יין מבטיחה לספק ספר חשבונות לעסקאות פיננסיות שלא ניתנות לפריצה. העובדה שהטכנולוגיה אינה ניתנת לשינוי הופכת אותה גם לבסיס אידיאלי לביטחון סייבר, שכן ההבטחה ששני צידי העסקה הם שקופים ובלתי ניתנים לפגיעה.

סיכום

עסקים, חברות ואפילו ממשלות זקוקות לטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לשרוד בעידן שבו האקרים רודפים מתמיד אחר מערכות פגיעות בחיפוש אחר נתונים יקרי ערך. עם זאת, ל- Blockchain מתחילה להיות אותה השפעה שהיתה לאינטרנט בתחילת שנות האלפיים כאשר אנשים ועסקים מחפשים דרכים להגן על האינטרסים שלהם..

למידע נוסף, האם Blockchain מתאים לצרכים העסקיים שלך?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map