כיצד Blockchain תשנה ארגונים

אתה תוהה כיצד בלוקצ’יין ישנה ארגונים? אם כן, הגעת למקום הנכון שכן אנו הולכים ללמוד על כך במאמר זה.

ארגונים מתפתחים תמיד עם הצגת טכנולוגיות ופתרונות חדשים. זה מעניין ביותר אקדמאים ומובילי עסקים כיצד לגרום לארגונים לעבוד בצורה יעילה יותר ולשפר את פרקטיקת הניהול המודרנית.

אם אתה מבצע חיפוש מקוון מהיר, יהיו לך טונות של משאבים המדברים על הנושא. זה יכול להיות דיירים, תיאוריות ומחשבות מעשיות אחרות בנושא. העובדה שהמבנה הארגוני לא השתנה יותר מעשרה עשורים, לא ראינו הרבה חידוש או שיפור. הוא עדיין היררכי, משולב אנכית ובודד.

נראה שבלוקצ’יין הוא התשובה לצער הארגונים. זה יכול לשנות באופן קיצוני את האופן שבו ארגונים עובדים או כיצד חברות מתקשרות ליעילות טובה יותר. בסופו של דבר, החברה רוצה ליצור ערך וגם לוודא שאנשים מתמרצים לבצע את השינוי.

מבנה הארגון הנוכחי

כרגע יש לנו מבנה ארגוני שהוא מרכזי, היררכי או שניהם. בגישה זו, רשות ריכוזית דואגת לקבלת החלטות ברמה גבוהה. היא מציעה גם גישה היררכית שבה כל חבר הוגדר כתפקיד שעליו לדבוק בו. כמו כן, המערכת כולה מתוקננת באופן בירוקרטי עם רשות ריכוזית המחליטה ומשטרת את כל המערכת.

אם אתה מסתכל בכל מקום, גישה זו מגדירה את כל מה שעובר על הארגון, כולל חיים חברתיים, כלכליים ופוליטיים. המבנה הארגוני הריכוזי הוליד את הקפיטליזם, שם בחור אחד מתעשר.

תאגידים הם דוגמה מושלמת. כדי לגרום לתאגידים אלה לעבוד, תמצאו ארגונים היררכיים ומרכזיים אחרים, כולל פיננסים ובנקים. הם ממלאים תפקיד מכריע בהפעלת תאגידים אלה ומבטיחים שהם יכולים לעבוד ביעילות וביעילות.

בבסיסך, תגלה שמבנים ארגוניים אלה תלויים מאוד בפיתוח אמון ובביצוע יעיל של המשימות.

עם הזמן צריך לשנות את כל אלה. אנו נמצאים כעת בעידן בו חידושים דיגיטליים עוקפים את השיטות העתיקות. מלבד הבלוקצ’יין, ישנן טכנולוגיות רבות שישחקו תפקיד מכריע בשינוי ארגונים. טכנולוגיות אלה כוללות את הפעולות הבאות

  • שירותים מבוססי ענן כולל אחסון ואלגוריתמים אוטומטיים
  • חומרה דיגיטלית חזקה וזולה יותר
  • טכנולוגיות המסתננות כדי ליצור יעילות טובה יותר, כולל IoT, בינה מלאכותית, ננוטכנולוגיות ובלוקצ’יין.

בסופו של דבר, ארגונים יצטרכו לעקוב אחר תהליך הדיגיטציה ולהסתגל לאט לאט. בסופו של דבר, על הארגונים להתאים את הגישה הריכוזית וההיררכית שלהם ולהציג את השינוי כך שישתנו הפרקטיקות והלך הרוח..

יתרונות השימוש ב- Blockchain בארגונים

Blockchain היא רשת עמית לעמית ללא סמכות ריכוזית. רעיון הליבה של מבוזר פותח שפע של יתרונות לארגונים. בבסיסו, הוא מספק שלושה יתרונות לארגונים.


  1. מופץ: Blockchain מאפשר לארגונים ליהנות מאוד מהביזור. באמצעות blockchain ארגונים יכולים להריץ את התהליכים שלהם בפורמט מבוזר. מחשבים אלה יכולים להיות בבעלותם או להתנדב מכיוון שאין צורך במסד נתונים ריכוזי בגישה מבוזרת. לכל עמית יש ספר חשבונות משלו, מה שמבטיח שגם שחקנים זדוניים לא יכולים לשנות את הנתונים.
  2. פּוּמְבֵּי: ארגונים תמיד מעוניינים ליצור קשר עם המשתמשים שלהם. פירוש הדבר כי הם תמיד צריכים שיהיה תהליך מסוים פתוח למשתמש הקצה כדי שיוכלו לספק משוב או לבדוק מידע במידת הצורך. Blockchain מאפשר לארגונים לעשות בדיוק את זה. זה מאפשר להם ליצור רשת בלוקצ’יין מאוחדת, שהיא שילוב של רשתות ציבוריות ופרטיות. הארגון ישמור את התהליכים והנתונים הקריטיים שלו ברשת הפרטית שלהם תוך שימוש נכון בתכונות הציבוריות של הרשת. אם נעשה כהלכה, כל משתמש יכול לבדוק את המידע ברשת מתי שהוא רוצה. זה בונה אמון של משתמשי קצה וגם גורם לארגונים לתת דין וחשבון על מעשיהם ומעשיהם.
  3. בִּטָחוֹן: ארגונים הם תמיד קריטיים כשמדובר בביטחון הסודות המסחריים שלהם. הם לא רוצים שהסודות המסחריים שלהם יהיו דליפה. לכן תמצאו ארגונים רבים מוציאים מיליוני דולרים על הגנה על המערכת ועל הנתונים הסודיים שלהם. באמצעות בלוקצ’יין הם יכולים לחזק את אבטחת התהליך והנתונים שלהם. Blockchain משתמש בהצפנה ברמה גבוהה באמצעות מטבע קריפטוגרפי כדי לוודא שהנתונים נשארים מאובטחים כל הזמן. ארגונים רבים מיישמים גם רשת בלוקצ’יין פרטית מוצפנת מלאה כדי לוודא כי אדם שאינו מורשה לעשות זאת לעולם אינו ניגש לגישה שלהם..
  4. עלות עסקה: בלוקצ’יין להיות עצמאי בישות מרכזית הוא חסכוני. העלות הקשורה לעיבוד עסקה תמיד נמוכה יותר בהשוואה לגישה מרוכזת. כמו כן, מכיוון שהנתונים אינם מאוחסנים במסד נתונים מרוכז, לכל אדם בארגון יש את היכולת לגשת לנתונים בכל מקום שרק מבלי שיהיה צורך לעבור בין שיחות המבקשות את הנתונים. במקרים מסוימים ניתן להסיר לחלוטין את עלות העסקה – מה שמבטיח צמיחה ויעילות נכונים.
  5. אין מתווכים: יש יתרון ברור של מתווכים. ארגונים אינם צריכים לדאוג לפתרונות צד ג ‘המשמשים כמתווכים לספק שירות. זה אכן מעמיס הרבה עבודה מארגונים, אך גם מביא את הסיכון המיותר הכרוך בהם. למשל, ניתן לעצור את כל תהליך העבודה בגלל הכשל בשרתי הביניים. אם אין גיבוי, הארגון יכול לאבד ערך רב. נושא נוסף שממנו מתווכים סובלים הונאות ופריצות.

היתרונות אמורים לתת לך מושג טוב כיצד blockchain תשנה ארגונים.

קרא גם, מדוע אתה צריך לעבור קורס בלוקצ’יין ארגוני?

עקרונות בלוקצ’יין: עצבו את הבלוקצ’יין הארגוני שלכם

כיצד Blockchain תשנה ארגונים

נכון לעכשיו, אנו יכולים לראות בקלות שבלוקצ’יין משבש ארגונים המהירים מספיק ליישומו. 

משאבי אנוש ורכש

אחד השינויים הגדולים ביותר שארגונים יראו הוא התפתחות משאבי אנוש ורכש. באמצעות בלוקצ’יין ניתן לבצע אוטומציה של משאבי אנוש לקבלת ערכים ולסינונם בעזרת בינה מלאכותית. כמו כן, כל משאבי האנוש יפעלו על גבי רשת הבלוקצ’יין, ותבטיח שהתהליך יהיה מוגדר ויעיל. זה ייתן למועמדים גישה ישירה למערכת, והם יכולים לגשת למעמד שלהם על ידי כניסה למערכת. זה יקל על כל תהליך הגיוס. 

החוזים החכמים יכולים לשמש גם לתשלום עובדים על עבודתם. זה יכול לקבוע תנאי לפני שהתשלום ישוחרר. העובד יכול לבדוק את המצב לפני חתימתו על החוזה החכם. לאחר שהעובד ישלים את המשימה, המערכת תשחרר את התשלום באופן אוטומטי. הטבה נוספת תכלול את האפשרות לשלם לעובדים בקריפטו.

מַנהִיגוּת

בלוקצ’יין גם ישנה קיצונית מנהיגות – חלק בלתי נפרד מכל ארגון. מנהיגים יהיו ברורים יותר בגישה שלהם מכיוון שהם יעריכו את השקיפות שנמצאה. הם יספקו משוב ברור שכולם יכולים לראות ולהעריך.

מנהיגים יוכלו גם לקבל החלטות טובות יותר מכיוון שהם יכולים לראות את השפעת האדווה של החלטותיהם על כל הרשת. Blockchain היא רשת גדולה שבה מקושרים חלקים שונים בארגונים. על ידי מבט ראוי של עין נשר, הוא יכול ליישם את הדברים הנכונים. הוא יכול גם להשתמש בבלוקצ’יין כדי לטפח ערכים ומיומנויות חדשים כאשר כל אדם שעובד בארגון מרגיש מוערך. 

  • כיצד להפוך לאדריכל בלוקצ’יין
  • כיצד להפוך למקצוען בלוקצ’יין

פרסום וניהול

ארגונים יכולים כעת להפיק את המרב מתקציב הפרסום שלהם על ידי אימוץ בלוקצ’יין לתוכו. על ידי שימוש בבלוקצ’יין, הם יפסיקו לאבד את כספם בגלל פעילויות מרמה. פרסום המופעל על ידי בלוקצ’יין פירושו שהם יכולים לתפוס ולהסיר את פעילות ההונאה הנדרשת. התוצאה הסופית תהיה החזר ROI טוב יותר עבור העסק.

עניינים משפטיים

ניתן לנהל טוב יותר עניינים משפטיים בעזרת חוזים חכמים. כל ארגון צריך תמיד להתמודד עם ענייניהם המשפטיים, בין אם זה עם ארגונים אחרים או משתמשי קצה. עם חוזים חכמים ארגונים יכולים להתמודד טוב יותר עם עניינים משפטיים. הסיבה לכך היא שחוזים חכמים מגדירים את החוזים החוקיים בקוד ולא על הנייר. זה עובד בתנאים, ושני הצדדים צריכים לחתום על החוזה לפני שהחוזה החכם הופך לפעיל.

כל אלה צריכים להיעשות בפלטפורמת בלוקצ’יין המאחסנת כל מידע בצורה הטובה ביותר, כלומר, בלתי משתנה ובטוחה. כל אלה פירושם כי העניינים המשפטיים על ידי כל ארגון מטופלים בצורה יפה למדי בעזרת הנתונים שנאספו והחוזים החכמים. זה יפשט את כל התהליך ויגן על האינטרס של הארגון על סמך הנתונים שנאספו.

ראיית חשבון

החשבונאות תשתפר גם בעזרת בלוקצ’יין. ניתן להשתמש בטכנולוגיית Blockchain כדי לנהל את מחלקת הנהלת החשבונות בקלות רבה ביותר. הם יכולים לבצע פעולות בקנה מידה גדול ולנהל קודי מס מורכבים בנוסף לניהול מטבעות שונים. בלוקצ’יין יכול לפשט דברים מורכבים ולהריץ אותם בראש הרשת. היא שומרת גם על החיסיון והאנונימיות הנדרשים לביצוע עסקאות מסוימות.

אבטחת סייבר

באמצעות בלוקצ’יין, ארגונים יכולים לאבטח טוב יותר את הנתונים, התהליכים וסודות הנתונים שלהם. כרגע ארגונים משקיעים הרבה כסף באבטחת סייבר. לא משנה אם אתה עסק קטן או עסק גדול, סודות מסחריים שהודלפו עלולים לגרום לך להפסיד מיליארדי דולרים.

Blockchain יכול לעזור לארגונים לחזק טוב יותר את האבטחה שלהם. הם יכולים לא רק לבצע עסקאות אלא גם לאחסן נתונים. בדרך זו הם יכולים לוודא כיצד מתבצעות העסקאות וגם להפוך את הנתונים שלהם לבלתי משתנים באופיים.

הון עולה

דרך נוספת לבלוקצ’יין בעזרה בארגון היא על ידי מתן דרך יעילה לגייס הון לעסק שלהם. הם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין כדי לגייס הון מקרן הון סיכון או לעשות מימון המונים בשקיפות מלאה. הם יכולים להקים ICOs או מימון המונים פשוט כדי לגייס כסף מהאנשים הפשוטים.

הַנהָלָה

אחרון חביב, בלוקצ’יין בארגון משפר את ניהולו. הם יכולים לשלב בלוקצ’יין כדי להפוך את התהליכים שלהם ליעילים ואפקטיביים יותר. לשם כך, ראשית עליהם לבצע דיגיטציה של כל תהליך ואז להשתמש בפלטפורמת בלוקצ’יין מודרנית כדי לעבור לבלוקצ’יין. מעטות מהחברות שכבר משתמשות בבלוקצ’יין כוללות את קודאק וואן ונגריטק.

האם Blockchain ישנה את עיצוב הארגון? ארגונים אוטונומיים מבוזרים 

בלוקצ’יין בוודאי ישפיע על עיצוב הארגון. כעת המיקוד ישתנה מגישה היררכית / ריכוזית מעופשת לגישה מבוזרת יותר. פילוסופיית העיצוב תתבסס על ארגון אוטונומי מבוזר (DAO). על ידי שימוש ב- DAO, ארגונים יהפכו לאוטונומיים ויעילים יותר. זה בוודאי ישנה את מראה מבנה ארגון הבלוקצ’יין.

ארגונים אוטונומיים מבוזרים עובדים באופן עצמאי עם שילובי ניתוחים, מכשירים מחוברים, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר וחוזים חכמים. לשם כך הם צריכים להקים תוכנה אוטונומית שתוכננה כראוי שמגיעה עם הקוד הבלתי ניתן לשינוי. כל אחד מהשחקנים יוצב נכון בהתאם לתפקידם ב- DAO. החיסרון היחיד הוא שלא ניתן להפוך את הכללים שנקבעו פעם אחת. זה חשוב בכדי לספק אוטונומיה לארגון. זה גם יאפשר לשחקנים השונים לסמוך זה על זה ולוודא שאלגוריתם הקונצנזוס דואג לתקפות הנתונים ולחוסר שינוי..

קרא גם מה זה DAO? מה זה אומר ואיך זה עובד? והאם פריצת ה- DAO האחרונה של Ethereum פירושה שהבלוקצ’יין אינו מאובטח כמו שחשבנו?

שינוי כוח

ב- DAO, הכוח מתבסס על ידי העובדה עד כמה שחקן אמין. מכיוון שאין גישה היררכית, יש צורך בגישת האמון. צומת צובר אמון, תלוי בפעולותיו ובהתנהגותו. אם יש לו אמון די טוב, הוא יפעל כמקבל החלטות ברשת. בכך, חלוקת הכוח בקרב הארגון מחולקת באופן שווה.

כוחם של השחקנים נקבע על פי רמת האמון שלו, מספר האסימונים שיש לו, ויתרונותיו המושגים. על ידי מתן שלושה אלמנטים כחלק מחישובי הכוח, כל שחקן יכול לשנות את מאזן הכוחות.

מלבד שינוי הכוח, גם עיצוב הארגון מושפע. למשל, הצפנה משמשת דרך לבנות אמון. בארגונים מבוזרים מסורתיים, ההחלטה נעשית על ידי ותק ומומחיות, ואילו כמו ב- DAO, היא נעשית באופן אוטומטי באמצעות חוזים חכמים. הממשל ב- DAO מוטבע בקוד. עבור ארגונים מבוזרים מסורתיים, זה נעשה על ידי הדירקטוריון.

אתה יכול גם להוריד את המאמר כקובץ pdf ולשתף אותו עם עמיתך בתור כיצד Blockchain תשנה ארגונים pdf.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שלנו, שם נדון כיצד blockchain תשנה ארגונים. אז, מה אתה חושב על ההשפעה של blockchain על ארגון? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map