כיצד לבנות אפליקציית Blockchain

האם אתה מחפש מדריך בו תוכל ללמוד כיצד לבנות אפליקציית בלוקצ’יין? הנה מדריך שיכול לעזור לך לבנות אפליקציית בלוקצ’יין מאפס.

במאמר זה נבנה את אפליקציית הבלוקצ’יין שלנו. לאחרונה סקרנו כיצד לבנות בלוקצ’יין. זה היה מדריך מלא לבניית בלוקצ’יין בשפת התכנות של פייתון. המוקד העיקרי של ההדרכה הוא ללמוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין ועל פעולתה הפנימית.

הדרכה זו, לעומת זאת, עוסקת כיצד לבנות אפליקציה באמצעות בלוקצ’יין. האפליקציה המבוזרת (dApp) תוכל לנצל את מאפייני הבלוקצ’יין.

אנו בונים אפליקציית בלוקצ’יין פשוטה באמצעות Ethereum. Ethereum היא טכנולוגיית בלוקצ’יין מהדור השני המספקת תכונות מתקדמות כגון חוזים חכמים, הוכחה של הימור, והכי חשוב, היכולת ליצור אפליקציות מבוזרות (dApps).

אז בואו נתחיל עם המדריך שלנו “כיצד לבנות אפליקציית בלוקצ’יין”. הדרכה זו מיועדת גם למי שמחפש לבנות אפליקציית בלוקצ’יין פשוטה. כדי לבנות אפליקציית בלוקצ’יין פשוטה, אנו הולכים להשתמש ברשת את’ריום.

אבל לפני שנתחיל, בואו ונקבע את היסודות שלנו.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה dApp?

הצעד הראשון שאנחנו הולכים לבצע כיצד לבנות הדרכה לאפליקציית בלוקצ’יין הוא קודם ללמוד את הרעיון של היישום המבוזר (dApp).

dApp מייצג יישום מבוזר. זהו סוג אחר של אפליקציה המציעה מאפייני מפתח, כולל יכולת פעולה באופן אוטונומי. האפליקציה גם שומרת נתונים באופן קריפטוגרפי כך שאף גורם בלתי מורשה יכול לגשת אליהם ללא אישור מתאים.

כל המאפיינים הללו הופכים אפליקציות מבוזרות לשימושיות מאוד בסביבה הארגונית הנוכחית. האפליקציות מסוגלות גם להשתמש באסימונים שניתן להשתמש בהם כדי לנצל את התכונות שמציעה האפליקציה. יתר על כן, האפליקציה יכולה גם להפיץ אסימונים כדי לתמרץ את הצמתים שמשתתפים בהפיכת ה- dApp לתפקודי.

בחירת פלטפורמה – מדוע אנו בוחרים בפלטפורמת האת’ריום

כרגע ישנן פלטפורמות רבות שתוכל לבחור לבנות את ה- dApp שלך. הם כוללים פלטפורמות בלוקצ’יין פופולריות כגון Ethereum, Hyperledger Fabric ו- Cardano. מבין כל אלה נראה כי Ethereum הוא הבחירה הטובה ביותר בגלל הקהילה הפעילה, הכלים וההדרכות הקיימות באינטרנט.

סיבה נוספת מדוע אנו בוחרים באת’ריום היא שהיא משתמשת במוצקות. המוצקות נעשית במפורש לפריסה וליצירת dApps וחוזים חכמים. קל ללמוד ונותן לך את הגמישות להתנסות.

מדריך מעשי לבניית אפליקציית Blockchain מבוזרת

לפני שנלך לצלול עמוק לקוד, ברצוני לרשום את השלבים המתארים את תהליך בניית אפליקציית בלוקצ’יין. בואו נעבור את זה למטה.

מצא רעיון

השלב הראשון הוא למצוא רעיון לעבוד עליו. ביזור הוא מושג חדש ומגניב שיכול להכיל מקרי שימוש רבים. כלומד או מהנדס עליכם להמציא רעיון שימושי שיכול להועיל לכם או לחברתכם. כמו כן, אל תדאג אם אינך יכול לבוא עם רעיון שמשנה את הנוף. זה בסדר לבנות אפליקציות פשוטות רק לצורך למידה ותרגול.

אתה יכול גם לחפש בעיות שאתה נתקל בבלוקצ’יין ואולי לנסות לפתור אותן כמיטב יכולתך. העניין כאן הוא לראות את הבעיה מנקודת הכאב שלך ואז לנסות לפתור אותה.

אם אתה מנסה לבנות dApp עבור העסק שלך או על פי הדרישות העסקיות שלך, עליך לבצע ניתוח עלות / תועלת נכון. עליכם גם לבחון את הסיכונים הכרוכים בפרויקט ולבדוק אם הצוות העסקי שלכם יכול לנהל את האפליקציה בבדיקת נאותות.

בשום פנים ואופן, אתה לא צריך לקחת שום החלטה נמהרת שתתחרט עליה אחר כך. הסיבה לכך היא שפיתוח בלוקצ’יין הוא יקר, במיוחד כשמדובר במציאת הכישרון לפתח ולנהל אותו. נוסף על כך, יש מחסור במפתחים שעובדים על הבלוקצ’יין. בקיצור, עליכם לנקוט בצעדים נאותים בכל הנוגע לפיתוח אפליקציות בלוקצ’יין או בלוקצ’יין.

להלן מדריך לפיתוח dApps שתוכל להבין את המנגנונים העומדים ביצירת יישום מבוזר חדש.

בחר שיטת קונצנזוס

כל אפליקציה מבוזרת מצריכה אלגוריתם ראוי של קונצנזוס כדי לעבוד. זה מבטיח שתוקף העסקאות ולא יתקיימו הונאות. בתור מפתח או לומד, עליכם לבחור מכל אחת משיטות הקונצנזוס הקיימות, כולל הוכחת יתד, הוכחת יתרה מוסמכת, סובלנות לתקלות ביזנטיות וכן הלאה! הבחירה צריכה להיות תלויה בהיכרותך ובדרישות היישומים שלך.

בחירת פלטפורמה

כאן, עליכם לבחור פלטפורמה לבחירתכם. ברור שכבר כיסינו את הנקודה לעיל. יש לך בעיקר שלוש פלטפורמות לבחירה, כולל Ethereum, Hyperledger Fabric ו- Cardano.

ישנן מסגרות בלוקצ’יין ארגוניות רבות בהן אתה יכול להשתמש לצורך כך, אך אנו הולכים עם Ethereum.

מסוף הניהול וממשק המשתמש

אפליקציות צריכות להיות חוויית משתמש נכונה. לכן כדאי לבנות אפליקציית בלוקצ’יין עם ממשק משתמש טוב. האפליקציה צריכה לכלול גם קונסולת ניהול כדי שתוכל לנהל אותה ללא בעיות.

הבנת עקרונות הבלוקצ’יין

מקובל שמפתחים מתחילים הדרכה לפיתוח אפליקציות blockchain בלי להבין את המושגים והעקרונות הבסיסיים. לכן אני ממליץ על יסודות הבלוקצ’יין לחלוטין לפני שמתחילים בהדרכות לפיתוח אפליקציות. ייתכן שתרצה לקרוא על המערכת האקולוגית שלה, כולל כלי בלוקצ’יין, פלטפורמות ומטבעות קריפטוגרפיים.

לתרגל ולפתח

תרגל את כישוריך ככל שתוכל. זה ייתן לך את הכישורים לפתח אפליקציות מורכבות יותר בעתיד.

כיצד לבנות אפליקציית Blockchain? הגישה הקלה

כן, קראת את זה נכון. בחלק זה, המיקוד שלנו יהיה ליצור אפליקציית בלוקצ’יין פשוטה בחמישה צעדים פשוטים בלבד. אם מעולם לא בנית אפליקציית בלוקצ’יין, חמשת השלבים הללו יעזרו לך להבין טוב יותר את התהליך.

חמשת השלבים הם כדלקמן.

 • התקן תלות ומאגרים משובטים.
 • הפעלת CLI של Ganache
 • אוסף חוזים
 • פריסת חוזה
 • אינטראקציה בחוזה

וזה הכל. תוכל למצוא שלבים מפורטים יותר בפוסט עצמו. זוהי אפליקציית הצבעה פשוטה ב- blockchain.

כיצד לבנות אפליקציית Blockchain? הגישה הקשה

בְּסֵדֶר! תפסת אותי! אינך רוצה בדרך הקלה, אלא רוצה ללמוד בלוקצ’יין בדרך הקשה. אל תדאג, מכיוון שבסעיף זה אנו הולכים ליצור אפליקציית רשימת מטלות באמצעות חוזים חכמים של Ethereum.

עבודות יישום בלוקצ’יין

לפני שנצלול עמוק ליצירת אפליקציית בלוקצ’יין, בואו ננסה להבין כיצד אפליקציית בלוקצ’יין תעבוד מלכתחילה.

כדי להבין זאת, בואו נסתכל כיצד פועלת אפליקציה פשוטה. כל אפליקציה שעובדת באינטרנט מועברת במחשב המשתמש באמצעות דפדפן או אפליקציה ייעודית ב- Windows. בכל מקרה, הוא מבקש מהשרת את הדפים או את המידע, שמועבר לאחר מכן במחשב המשתמש.

במקרה של אפליקציית האינטרנט הכל מרוכז. זה מציע יתרונות מסוימים; עם זאת, זה משאיר הרבה כדי להיות הרצוי כשמדובר בביטחון. אפליקציות Blockchain עובדות אחרת לגמרי. הכל מבוזר, כולל הקוד והנתונים המאוחסנים באפליקציה.

חוזים חכמים

המפתח כאן הוא החוזה החכם. חוזה חכם מקל על האפליקציה עצמה. הוא מכיל את כל הקוד שגורם לאפליקציה לעבוד. זה גם מבצע אוטומציה של התהליך ומבטיח שהוא יפעל כמתוכנן. במדריך שלנו אנו נשתמש בחוזים חכמים כדי לכתוב את הפונקציות השונות של רשימת המטלות.

חוזים חכמים משתמשים בשפת התכנות Solidity. זה דומה ל- JavaScript. ברגע שנכתב חוזה חכם, הקוד שלו הופך להיות בלתי ניתן לשינוי ובלתי משתנה. אתה רשאי לשנות את הקוד בזמן פריסתך. עם זאת, לאחר פריסת האפליקציה, לא תוכל לשנות את הקוד. זה נעשה כדי להביא לאמינות וביטחון באפליקציות בלוקצ’יין. הגישה פירושה גם שעליך להיות זהיר במיוחד ולעשות את כל הבדיקות לפני פריסת החוזה החכם. כמו כן, קודי חוזים חכמים הם ציבורים.

רוצה ללמוד כיצד לבנות בלוקצ’יין באמצעות פייתון? הנה הדרכה לבניית בלוקצ’יין עם Python שתוכלו לעקוב אחריו.

מכין את אפליקציית רשימת המטלות של Blockchain

כדי להבטיח שאתה מבין את הרעיון, תחילה עליך ללמוד כיצד אפליקציית הבלוקצ’יין Todo תפעל. אנו נשתמש ב- Ethereum כדי ליצור את האפליקציה. היישום שלנו ישתמש בצומת אתריום יחיד ויש לו גם יישום בצד הלקוח. אנו נשתמש ב- Solidity כדי לכתוב את החוזה החכם ואז לפרוס אותו.

כמפתח, עליך להשתמש בארנק Ethereum – שקל להכין אותו.

היכנות – יצירת סביבה

כדי ליצור סביבה מקומית נצטרך מספר כלים וחבילות. בואו נעבור אותם אחד אחד.

גנאש

גנאש הוא כלי לפיתוח את’ריום. זה מאפשר לך לנהל, לפרוס ולפתח יישומים, חוזים חכמים ובדיקות. אנו הולכים להריץ את גרסת Windows לצורך ההדרכה. אם יש לך מערכת הפעלה אחרת, תוכל גם להוריד את מק או את גרסת לינוקס. לאחר ההתקנה, אתה אמור להיות מסוגל להשתמש בו באמצעות כלי שורת הפקודה.

Node.js

Node.js הוא הכלי הבא שלנו שצריך להתקין. כדי לגרום לבלוקצ’יין הפרטי לפעול במחשב שלך, עליך להתקין את ה- מנהל חבילות הצומת.

לאחר ההתקנה, פתח את המסוף שלך והקלד את הפקודה למטה. אם זה פועל, אתה יכול ללכת.

$ node -v

ארנק Ethereum של MetaMask

כאשר אנו הולכים לעבוד על Ethereum blockchain, אנו זקוקים לארנק שיכול לעבוד מהדפדפן. מטמאסק הוא ארנק של דפדפן אינטרנט המאפשר לך לקיים אינטראקציה עם בלוקצ’יין את’ריום.

מסגרת כמהין

התוכנה האחרונה שאנחנו הולכים להתקין היא מסגרת כמהין. הוא מציע סט רחב של כלים המאפשרים לך לעבוד ביעילות על ה- dApp שלך. אתה יכול להשתמש בשפת התכנות Solidity כדי לפתח חוזה חכם של Ethereum.

חלק מהתכונות העיקריות של Truffle Framework כוללות את הדברים הבאים

 • ניהול נכון של חוזים חכמים
 • ניהול רשת
 • בדיקות אוטומטיות
 • קונסולת פיתוח
 • רץ התסריט
 • פריסה והגירות
 • פיתוח בצד הלקוח.

כדי להתקין, עליך להשתמש ב- פקודת npm. פשוט הפעל את הפקודה הבאה בשורת הפקודה.

$ npm התקן -g [email protected]

ייקח זמן מה עד שההתקנה תושלם. כמו כן, שים לב שעליך להתקין את הגרסה המדויקת כדי לעקוב אחר ההדרכה.

רוצה להפוך למקצוען בלוקצ’יין מומחה? להירשם שלנו קורס מקצועי מוסמך לבלוקצ’יין!

הגדרת הפרויקט

קריר! כעת יש לנו את סביבת הפיתוח שלנו מוכנה לשימוש. כעת, כל שעלינו לעשות הוא ליצור את הפרויקט שלנו. לשם כך עלינו ליצור את ספריית הפרויקט. בואו נעשה את זה בהמשך.

$ mkdir dapp-todo

$ cd dapp-todo

ברגע שאתה בתיקיה, עליך ליזום את פרויקט הכמהין על ידי הפעלת הפקודה למטה.

init כמהין $

לאחר שתסיים, תוצג לך הודעה כמו לעיל. משמעות הדבר היא שהתיקיה והקבצים נוצרו בהצלחה. כעת תוכלו לפתוח את התיקיה בעורך הטקסט המועדף עליכם. אך לפני שתעשה זאת, עליך ליצור את ה- package.json קוֹבֶץ. זה יעזור לך להתקין את התלות הנדרשת לפרויקט.

באפשרותך ליצור את הקובץ באופן ידני ואז לשמור את התוכן המוצג להלן.

{

  “שם”: “dapp-todo”,

  “גרסה”: “1.0.0”,

  “תיאור”: “רשימת מטלות המופעלת באמצעות Ethereum”,

  “Main”: “truffle-config.js”,

  “ספריות”: {

    “מבחן מבחן”

  },

  “סקריפטים”: {

    “Dev”: “lite-server”,

    “Test”: “echo” שגיאה: לא צוינה בדיקה \ ” && sexit 1 ″

  },

  “מחבר”: “[email protected]”,

  “רישיון”: “ISC”,

  “תלות בתלות”: {

    “Bootstrap”: “4.1.3”,

    “חי”: “^ 4.1.2”,

    “חי כמובטח”: “^ 7.1.1”,

    “Chai-bignumber”: “^ 2.0.2”,

    “Lite-server”: “^ 2.3.0”,

    “נודמון”: “^ 1.17.3”,

    “כמהין”: “5.0.2”,

    “חוזה כמהין”: “3.0.6”

  }

}

לאחר שתסיים, הפעל כעת את הפקודה הבאה להתקנת התלות.

התקן $ npm

הבנת מבנה הספריה

מבנה הספרייה ייראה למטה.

בואו נבין כל תיקיה אחת אחת.

 • חוזים: הספריה מכילה את כל החוזים החכמים. חוזה ה- migrations.sol מטפל בהעברות לבלוקצ’יין.
 • הגירות: ספריית ההעברה מכילה את נתוני ההעברה. מכאן הנדידות מתרחשות.
 • node_modules: הוא מכיל את כל המודולים / תלות הצומת.
 • מִבְחָן: ספריה זו מכילה את קבצי הבדיקה.
 • truffle-config.js: קובץ זה מכיל את תצורת פרויקט הכמהין.

יצירת החוזה החכם

הגיע הזמן שנתחיל עם שלנו יצירת חוזה חכם. החוזים החכמים שלנו יאוחסנו בתיקיית החוזים. בואו ניצור קובץ חוזה חכם בשם todo.sol

לאחר שתסיים, עליך לכתוב את הקוד כמפורט להלן.

מוצק פרגמה ^ 0.5.0;

חוזה טודו {

// קוד כאן

}

שורת הקוד הראשונה מציינת באיזו גרסת Solidity אנו משתמשים כדי לכתוב את החוזה החכם. בשלב הבא עלינו להשתמש במילת המפתח בחוזה וליצור חוזה טודו. זה יכיל את הקוד לחוזה החכם.

עכשיו, בואו נוסיף משתנה כדי לראות אם הכל עובד כמתוכנן.

מוצק פרגמה ^ 0.5.0;

חוזה טודו {

משימות uint = 0;

}

כאן אנו מגדירים את משתנה המשימות שיספור את מספר המשימות שיש לנו באפליקציית Todo שלנו.

מתחבר לגנאש

עם החוזה החכם שלנו שהוגדר נכון ב- Truffle, כעת עלינו להתחבר לבלוקצ’יין הפרטי של גאנאש שיצרנו. לשם כך, יש לעדכן קבצי תצורה מסוימים. עלינו גם ליצור סקריפט הגירה ולהריצו כדי שנוכל להתחבר לרשת הבלוקצ’יין האישית.

כדי להתחיל בעבודה, עלינו לעדכן את הקובץ truffle-config.json. זה צריך להיות בתוך ספריית הליבה של פרויקטים. לאחר שתפתח אותו, העתק והדבק את הקוד הבא.

module.exports = {

רשתות: {

התפתחות: {

מארח: “127.0.0.1”,

נמל: 7545,

network_id: “*” // התאמת מזהה רשת

}

},

solc: {

מיטוב: {

מופעל: נכון,

ריצות: 200

}

}

}

עם יצירת הקובץ truffle-config.js, הגיע הזמן ליצור את סקריפט ההעברה כך שניתן יהיה להעביר את החוזה החכם שאנו יוצרים לרשת הבלוקצ’יין האישית.

אנו נגיש את השם כ- 2_deploy_contracts.js

ההגירות קריטיות מאוד לאפליקציית Todo שלנו. מכיוון שבלוקצ’יין הוא סוג של מסד נתונים, עלינו לשנות אותו ממצב אחד למשנהו. זה המקום שבו הגירות עוזרות.

כדי לקשר את קבצי ההעברה, עלינו לעדכן את הוספת הקוד הבא לקובץ ההעברה החדש שנוצר.

var Todo = artifacts.require (“./ Todo.sol”);

module.exports = פונקציה (פריסה) {

deployer.deploy (Todo)

}

שורת הקוד הראשונה פשוט יוצרת משתנה המתייחס לחוזה החכם שלנו. לאחר שתסיים, נפרוס אותו.

לאחר שתסיים, עכשיו, בוא נפעיל את פקודת ההעברה.

כמהין $ כמהין

ניתן גם להפעיל את המסוף באמצעות הפקודה למטה.

קונסולת כמהין $

פיתוח אפליקציית Todo List שלנו

כעת, לאחר שניהלנו בהצלחה את החוזה החכם הראשון שלנו ב- Ethereum, הגיע הזמן להוסיף תכונות ל- dApp שלנו. ה- dApp שלנו פשוט. זה יפרט את המשימות ברשימת Todo שלנו. עלינו להשתמש בחוזה החכם בכדי שזה יקרה.

בואו נעשה את זה בהמשך.

מוצק פרגמה ^ 0.5.0;

חוזה טודו {

משימות ציבוריות = 0;

 

משימת מבנה {

מזהה לא;

תוכן מחרוזת;

בול הושלם;

}

}

כאן השתמשנו במילת מפתח struct כדי ליצור משימת struct חדשה. אנו משתמשים בו כדי להגדיר את מבנה המשימה שלנו, המכיל את המזהה, התוכן והערך הבוליאני שהושלם.

בשלב הבא עלינו למפות את מבנה המשימות שלנו ולהפוך אותו לציבורי כך שניתן יהיה לגשת אליו באמצעות הבלוקצ’יין. לשם כך עלינו להוסיף את שורת הקוד הבאה.

קוד החוזה החכם ייראה כעת למטה.

מוצק פרגמה ^ 0.5.0;

חוזה טודו {

משימות ציבוריות = 0;

משימת מבנה {

מזהה לא;

תוכן מחרוזת;

בול הושלם;

}

מיפוי (uint => משימות) משימות ציבוריות;

}

לבסוף, כעת עלינו ליצור פונקציה המטפלת במשימות.

function createTask (זיכרון מחרוזת _תוכן) ציבורי {

taskCount ++;

משימות [taskCount] = משימה (taskcount, _content, false)

}

הפונקציה מסבירה את עצמה לרוב. יצרנו את הפונקציה כך שתוכל לספור את מספר המשימות המופיעות ב- Todo dApp.

לבסוף, עלינו ליצור קונסטרוקטור לאתחל את הכיתה טודו.

בנאי () ציבורי {

createTask (“זו המשימה הראשונה שלנו”)

}

כעת הקובץ todo.sol שלנו צריך להיראות כמו להלן.

מוצק פרגמה ^ 0.5.0;

חוזה טודו {

משימות ציבוריות = 0;

משימת מבנה {

מזהה לא;

תוכן מחרוזת;

בול הושלם;

}

בנאי () ציבורי {

createTask (“זו המשימה הראשונה שלנו”)

}

מיפוי (uint => משימות) משימות ציבוריות;

function createTask (זיכרון מחרוזת _תוכן) ציבורי {

taskCount ++;

משימות [taskCount] = משימה (taskcount, _content, false)

}

}

צור משימות

אנו יכולים גם ליצור משימות ב- Todo dApp שלנו. לשם כך, עלינו ליצור טריגר כאשר נוצרת משימה חדשה. הגישה שלנו היא ליצור אירוע חדש TaskCreated ואז להוסיף אותו לפונקציה createTask () הקיימת שלנו.

אירוע TaskCreated (

מזהה לא;

תוכן מחרוזת,

בול הושלם

);

כעת הוסף את השורה הבאה לפונקציה createTask ().

פולטים TaskCreated (taskCount, _content, false);

השלמת המשימות

ניתן להוסיף משימות משלימות גם באמצעות אירוע. עליך להוסיף את האירוע הבא לחוזה טודו.

אירוע TaskCompleted (

מזהה לא,

בול הושלם

);

כדי שזה יעבוד, עליך להוסיף פונקציה חדשה.

function toggleCompleted (uint _id) ציבורי {

זיכרון משימה _ task = משימות [_id];

_task.completed =! _task.completed;

משימות [_id] = _משימה;

פולטים את TaskCompleted (_id, _task.completed)

}

מזל טוב! יצרת את ה- dApp הראשון שלך ב- Todo ב- Ethereum blockchain.

הערת סיום

זה מוביל אותנו גם לסוף איך לבנות הדרכה לאפליקציות בלוקצ’יין. כך בונים אפליקציית בלוקצ’יין מאפס.

משם, עליך לבדוק את החוזה כראוי לפני שתעביר אותו לבסוף לבלוקצ’יין. אתה יכול גם ליצור את החלק הקדמי של האפליקציה ולבדוק אותה. אם אינך מעוניין בכך, תוכל לפטר את הקונסולה ולגשת למשתנים ולתפקד כדי לבדוק את הדברים!

אך אם אתה עדיין לא מודע להשלכות של בלוקצ’יין, אנו קוראים לך להתחיל את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו כדי ללמוד עוד על כך. בלי ללמוד או להבין כיצד זה עובד, תפיסת מושג התכנות תהיה ממש קשה עבורך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map