גודל Blockchain: כל מה שאתה צריך לדעת

סקרנים לגבי גודל הבלוקצ’יין? אנו נסקור את כל מה שקשור לגודל הבלוקצ’יין, המגבלות והאם זה יכול ליצור בעיות בעתיד.

ידוע שבלוקצ’יין עושה מהפכה בעולם הסובב אותנו. אחרי הכל, זה משנה את אופן הגדרת התהליך, אחסון הנתונים ובדיקת האבטחה של רשת שהאפליקציה פועלת בה. זה מביא לבלתי משתנה, שקיפות וביטחון מאין כמוהו שאף טכנולוגיה אחרת לא הצליחה לעשות זאת עד כה.

אבל יש בעיה אחת גדולה – גודל הבלוק של בלוקצ’יין. כדי להבין את הבעיה, בואו נלמד כיצד פועל הבלוקצ’יין.

בכל רשת בלוקצ’יין אין סמכות ריכוזית. עמיתים משתתפים בהבאת ביזור לרשת. לכל עמית יש עותק של ספר החשבונות (שם מאוחסנות כל העסקאות). המשמעות היא שאם מתרחשת עסקה חדשה כלשהי, ספר החשבונות בכל צומת יעודכן בהתאם. הפיתרון הייחודי מאפשר לעסקים ליצור רשתות מבוזרות המסוגלות לפתור בעיות שלא היו אפשריות קודם לכן.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

גודל ספר חשבונות בלוקצ’יין: בעיה גדולה

עם זאת, blockchain אינו נקי מבעיות. בתחילה, גודל הבלוק-בלוקצ’יין לא היה גדול, מכיוון שרק מספר קטן של עמיתים מחובר לרשת. לדוגמא, גודל הבלוקצ’יין של הביטקוין היה 614 מגהבייט בשנת 2012. אבל עכשיו, גודל ה- bitcoin blockchain GB גדל מאוד ל -250 קילוגרמים. זה כ -250 GB של נתונים שכל עמית / צומת נושא עימם. זה מוביל אותנו לבעיה בגודל blockchain.

גם רשתות בלוקצ’יין אחרות סובלות מאותה הבעיה. גודל הבלוקצ’יין של את’ריום כבר חצה 1 TB.

האם יש מגבלת גודל בלוקצ’יין?

בשנתיים האחרונות גדל ספר החשבונות של בלוקצ’יין ביטקוין מ -150 GB ל -250 GB. זה כמעט 50 ג’יגה לשנה. עד 2030 נוכל לראות את גודל ספר החשבונות הבלוקצ’יין חוצה יותר מ -1 TB בקלות. עם זאת, לא כל צומת צריך להוריד את כל הבלוקצ’יין בכדי להיות פונקציונלי. חלק מהמשתתפים לוקחים חלק ברשת הבלוקצ’יין כדי לבצע עסקאות ולא לאמת כזו.

חלק מהצמתים נקראים צמתים מלאים. הצמתים המלאים נדרשים למי שמוכן להשתתף באימות העסקה השוטפת. פירוש הדבר שעליהם להוריד את כל 250 GB של נתוני הבלוקצ’יין המכילים את כותרות הבלוק והעסקאות.

יותר מכך, מגבלת גודל הבלוקצ’יין הנוכחי של ביטקוין היא 1 מגהבייט. עם זאת, חלק מהשטח בגבול זה אינו ניתן לשימוש. אז תצטרכו לעבוד עם מגבלת גודל הבלוקצ’יין של הביטקוין בדיוק כמו שהיא.

הבעיה של גודל ספר החסימות של את’ריום הייתה אינטנסיבית יותר מזו של הביטקוין. אליסטר מילן, משקיע בביטקוין, השמיע אזעקות כיצד גודל ספר החשבונות של את’ריום גדל בהשוואה לביטקוין. על פי התמונה שפורסמה על ידיו, את’ריום גדל פי 3 מזה של ביטקוין.

אבל, זה אולי לא נכון לחלוטין מכיוון שאת’ריום מציע גם דרכים לעבוד עם ספר החשבונות. הוא מציע קונספט הנקרא גיזום, המאפשר לצמתים לעבוד ללא צורך להוריד נתוני בלוקצ’יין שלמים.

קרא עוד: שימוש בבלוקצ’יין: רשימת 20+ מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין

האם גודל גודל הבלוקצ’יין משנה?

כן, גודל ספר החשבונות חשוב. Blockchain היא יחסית טכנולוגיה חדשה, והיא תצמח רק בשנים הקרובות. ביטקוין שהוא פיתרון בלוקצ’יין מהדור הראשון, אינו נקי מבעיות. יש בו גם מדרגיות וגם בעיות גודל.

עם גודלו ההולך וגדל של הבלוקצ’יין, מדרגיות הופכת גם לבעיה. זה היה אחד הנושאים המשמעותיים עבור הביטקוין. כדי לפתור את הבעיה באופן זמני, הם עשו מזלג קשיח של SegWit2x, שעבד לשיפור גודל הבלוק (ברמת הגרגיר) – שיפור בעיות הסקלביליות והביצועים הקשורים לביטקוין..

גודל ספר החשבונות עתיד לגדול במהירות, וההערכות לגבי 6.5 TB כל אחת מהן עד לינואר 2023. זה יביא את הצורך לקנות שטח דיסק קשיח יותר כדי להשתתף ברשת..

עם זאת, על פי חוק מור, מחירי אחסון הדיסק הקשיח יירדו עם הזמן, ותוכלו לקנות אחסון זול יותר. הבעיה העיקרית מתעוררת כאשר הצמיחה בגודל הבלוקצ’יין מתגברת על קצב האחסון זול יותר.

זה יקשה על הנלהב להביא את כישוריהם או תרומתם לרשת. התורמים צריכים להוציא 1000 דולר דולר כדי להפעיל את הצמתים שלהם, וזה אולי לא שווה את זה.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

איך יכול גודל בלוקצ’יין גדול להיות נושא?

אנו חיים בעולם שמשגשג על עסקאות. מדי יום יש תשלומים שאינם במזומן במיליארדים. צמיחת העסקאות היא באופן ריבועי. עם זאת, עם מטבעות קריפטוגרפיים כמו bitcoin, Ethereum, NEO וכו ‘, אנו רואים שינוי באופן ביצוע העסקאות בערוצים לא מסורתיים..

נכון לעכשיו, הביטקוין לא צריך להסביר הרבה עסקאות בהשוואה לוויזה או צורות עסקאות אחרות. אבל אם ניקח השערה שבה משתמשים בביטקוין לכל עסקה שם בחוץ, זה יכול לקחת עד 2.4 טרה בייט לכל בלוק..

כמו כן, שלא לדבר על כך, בלוקצ’יין מסוגל ליצור בלוק אחד כל עשר דקות. בקיצור, כל עשר דקות, 2.4 טרה בייט של נתונים יתווספו לגודל הבלוקצ’יין. ביום אחד מתווספים 350 ג’יגה ביום אחד ו 127 TB בכל שנה. המשמעות היא גם שאין מגבלת ספר.

מגבלת הנושא מביאה בעיות חדשות. המספרים האלה הם חששות אמיתיים. כמו כן, העובדה שגודל החסימה יגדל באופן אקספוננציאלי, ייקח זמן רב יותר עבור הכורים לפתור חסימה וכתוצאה מכך עסקאות איטיות יותר..

נהפוך הוא, התקווה היחידה שלנו היא חומרה זולה בעתיד הקרוב. טרה-בייט של אחסון לא יהיה בעיה, וגם כוח העיבוד יכול לצמוח באופן אקספוננציאלי ולהקל על אימות העסקאות.

רוצה לדעת יותר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין? בדוק את מדריך ההגדרות האולטימטיבי של בלוקצ’יין כבר עכשיו!

איך זה משפיע על פרויקטים מבוססי בלוקצ’יין?

אז האם הבעיה משפיעה על סטארט-אפים שבונים את היישום שלהם על גבי את’ריום וביטקוין? ובכן, זה תלוי כיצד שתי טכנולוגיות הבלוקצ’יין מתפתחות עם הזמן. כרגע, חברות סטארט-אפ לא צריכות לדאוג לגודל.

Ethereum blockchain כבר מציע גיזום, מה שמביא לנתוני בלוקצ’יין פחות ממה שצריך צומת מלא. ביטקוין, לעומת זאת, עדיין לא תומך בגיזום. אם מישהו גוזם את הביטקוין, הוא יאבד את סטטוס הצומת המלא.

ללא מחשבה על מודל עסקי תקין, קשה להשתמש בבלוקצ’יין כמנוף. בדוק את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין האולטימטיבית שלנו למידע נוסף על פיתוח בלוקצ’יין.

סיכום

גודל הבלוקצ’יין אינו הבעיה העיקרית שיש לפתור. למעשה, המדרגיות ומהירות העסקה הם המוקד העיקרי כעת.

אז מה אתה חושב על גודל ספר החשבונות הבלוקצ’יין, כולל ביטקוין ואת’ריום? כמו כן, ישנם הרבה יותר פרויקטים של בלוקצ’יין המתמקדים בחיסכון במקום והפיכתו ליעיל ככל האפשר. אם אתה רק מתחיל ורוצה יותר בנושא טכנולוגיית בלוקצ’יין, אנו ממליצים להירשם לקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו מכיוון שהוא מתמקד במושגי הליבה של בלוקצ’יין בצורה יסודית יותר..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map