האם Blockchain הוא העתיד?

במאמר זה נראה אם ​​בלוקצ’יין מקיים את ההבטחה לשנות את עתידנו או לא.

האם חשבת פעם על “האם בלוקצ’יין הוא העתיד”? אם עשית זאת, אז אתה לא לבד. טכנולוגיית הבלוקצ’יין תפסה את כולם כהפתעה מכיוון שיש בה פוטנציאל לשנות כמעט את כל מה שסביבנו.

אנו חיים בעידן בו הטכנולוגיה ממלאת תפקיד מכריע בפעילות היומיומית שלנו. לדוגמה, אתה בודק באינטרנט, מתחבר לחנויות מקוונות לקנות מצרכים וצופה בתוכנית המועדפת עליך בנטפליקס. כל אלה אינם אפשריים ללא הכללת טכנולוגיה.

במאמר זה נראה אם ​​טכנולוגיית הבלוקצ’יין מחזיקה בהבטחה לשנות את עתידנו או לא. כדי להבטיח שנעשה זאת נכון, נבחן את חברות הבלוקצ’יין, מגמות עתידיות של בלוקצ’יין ועוד! כמו כן, האם חברות הבלוקצ’יין העתידיות יוכלו לתפוס את המגמה ולהפיק ממנו את המיטב?

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

תכונות Blockchain

כדי להבין טוב יותר את עתיד הבלוקצ’יין, עלינו לעבור תחילה על התכונות שלו.

Blockchain היא רשת עמית לעמית הנשענת על גישה מבוזרת. היעדר ישות ריכוזית פותח שפע של אפשרויות עבור ארגונים הזקוקים לאמון, לשינוי ושקיפות. כדי לקבל מושג טוב יותר, חשוב על רשת גדולה. אם אחת מהיחידות הקטנות של הרשת מוסרת, השרשרת נשברת ומזהירה את כולם שמשהו לא בסדר. Blockchain תלוי בשיטת קונצנזוס לאימות וכתיבת עסקאות ב- blockchain.

כדי להבין טוב יותר מה יש לבלוקצ’יין להציע, בוא נעבור על תכונות המפתח שלהלן.

האם Blockchain הוא העתיד

טכנולוגיה מבוזרת

אחד המאפיינים הגדולים ביותר של בלוקצ’יין הוא הטכנולוגיה המבוזרת שלו. מכוח ביזור אין צורך בגוף שלטוני. הצמתים עובדים יחד כדי לאמת עסקה בשיטות הקונצנזוס.

בדרך זו, רשת בלוקצ’יין יכולה לשמש לאחסון מסמכים, נכסים דיגיטליים יקרי ערך, מטבעות קריפטוגרפיים ועוד. כמשתמש, כל שעליך לעשות הוא לוודא שאתה מטפל נכון במפתחות הפרטיים שלך – דרכם תוכל לקבל גישה לחפצים שלך על הנכסים באופן מקוון.

אבטחה טובה יותר

אבטחת בלוקצ’יין היא ממש מהשורה הראשונה. Blockchain מציע גם אבטחה טובה יותר בעזרת ההצפנה המשמשת לוודא שהנתונים מאובטחים. זו גישה מבוזרת פירושה גם שאי אפשר לכבות או לשנות את הפלטפורמה או הרשת על ידי ישות אחת בלבד. אפילו את היישות המאובטחת והמרכזית ביותר ניתן לפרוץ, מה שהופך את בלוקצ’יין למערכת אבטחה טובה מאוד מכיוון שהיא אינה דורשת גישה ריכוזית.

הירשם עכשיו: קורס מומחה אבטחת בלוקצ’יין מוסמך (CBSE)

חוסר שינוי

הנתונים המאוחסנים בבלוקצ’יין אינם ניתנים לשינוי באופיים. המשמעות היא שלא ניתן לשנות או לשנות את הנתונים לאחר שנשמרו. חוסר המשתנות נותן לבלוקצ’יין דרך נהדרת להיות חלק ממערכות שבהן גניבת נתונים או שינויים הם תופעות שכיחות.

התנחלויות מהירות יותר

Blockchain מציעה אפשרויות הסדר מהירות יותר בכל הנוגע לבנקאות. המערכת הבנקאית הנוכחית איטית מדי ולוקחת זמן רב בכל הנוגע להתנחלויות. עם blockchain, ההתנחלויות יהיו כמעט מיידיות, ללא עיכובים כלשהם.

אם אתה רוצה ללמוד עוד על התכונות שלו, הנה מדריך למבוא לתכונות Blockchain שעליך לדעת עליו.

אבולוציה של בלוקצ’יין

כדי להבין טוב יותר מהי בלוקצ’יין כרגע, עלינו לבחון את ההיסטוריה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וללמוד על שלושת הדורות.

דור ראשון:

הדור הראשון של טכנולוגיית הבלוקצ’יין נסב סביב ביטקוין ומטבעות דיגיטליים. הם היו בסיסיים במהותם ולא סיפקו דרך לבצע אוטומציה של משימות סביבו. כמו כן, היה רק ​​סוג אחד של בלוקצ’יין שמסתובב סביב בלוקים. הביטקוין משתמש בגודל של 1 מגודל בלוק לאחסון עסקאות. באותו זמן, גודל הבלוק עשוי להספיק, אך כעת נראה שהוא בצד הקטן. כמו כן, שמירת כל פרטי עסקה בתוך הבלוק לא הייתה אידיאלית מכיוון שהיא גרמה לכך שפחות עסקאות השתלבו בבלוק.

עם זאת, זה היה מהפכני. זה הציג את הרעיון של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, וכעת צוותים עובדים בכדי לשפר אותו בכל יום שעובר.

דור שני:

הדור השני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הציג רעיון חדש, המכונה חוזים חכמים. זה הפך את הבלוקצ’יין ליותר תכליתי. עם חוזים חכמים, blockchain יכול כעת לא רק לאחסן מידע אלא גם להפוך הסכמים אוטומטיים ל blockchain. Ethereum היה הבלוקצ’יין הראשון שהציג באמת את הרעיון של חוזים חכמים. זה גם התחיל את הדור השני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

אתה יכול לחשוב על חוזים חכמים כמסמכים משפטיים על קוד. הם מבוצעים אם מתקיימים תנאים מסוימים, בדיוק כמו האופן שבו מסמך משפטי עובד בחיים האמיתיים.

דור שלישי:

אנחנו עדיין לא רואים את הדור השלישי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, אנו במצב מעבר מהדור השני לדור השלישי. נכון לעכשיו, צוואר הבקבוק הגדול ביותר שסובל מבלוקצ’יין הוא מדרגיות. העסקאות עומדות בתור, ויכולות להימשך בין מספר שעות לימים עד לביצוע של כמה עסקאות. הרבה טכנולוגיות ספרים מבוזרות אחרות פתרו את זה, אך לא תואמות לפתרונות מרכזיים, כולל VISA.

מקרי שימושים שוטפים ומקרי שימוש עתידיים

כדי להבין טוב יותר את הבלוקצ’יין, עלינו לבחון גם את מקרי השימוש השונים בבלוקצ’יין ארגוני.

מקרי שימוש בבלוקצ’יין הנוכחיים

יש הרבה שימוש בבלוקצ’יין כרגע. בואו לרשום אותם למטה.

שרשרת אספקה:

שרשרת האספקה ​​של הדור הנוכחי יעילה אך סובלת מבעיות רבות, כולל חוסר שקיפות, עקיבות ומעקב. עם blockchain, כל אלה הולכים להשתנות. בלוקצ’יין עבור שרשרת האספקה ​​מציע שקיפות ובתמורה מבטיח כי ניתן לאתר כל פריט ללא שקיפות מלאה.

הירשם עכשיו: קורס ניהול רשתות חסימות ושרשרת אספקה

בטיחות מזון:

אחד ממקרי השימוש הבולטים ביותר של בלוקצ’יין כולל בטיחות מזון. יבמ, בשיתוף עם וולמארט, משתמשת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין לשיפור בטיחות המזון. עם כל מידע בודד של מזון בזמן המעבר שלו, האוכל תמיד יגיע בשלום לצרכן הסופי. היצרנים צריכים רק לוודא שהם שמים ברקוד על כל פריט מזון כדי שאפשר יהיה לעקוב אחריו באמצעות בלוקצ’יין.

בריאות:

מצב הבריאות הנוכחי שופר על ידי בלוקצ’יין. זה עוזר לספר את פרופילי המטופלים, מה שמסיר את השגיאות והדיוקים שהגיעו עם התיעוד. בקיצור, זה משפר את רשומות הבריאות האלקטרוניות (EHR).

בדרך זו, חולים גם לא צריכים לדאוג לשאת את הדוחות שלהם איתם. פרט לשיפור ה- EHR, גם עקיבות התרופות תשתפר. באמצעות בלוקצ’יין לבריאות, ניתן לעקוב אחר התרופות לאורך המסע שלהן, ולהבטיח כי שום תרופה מזויפת לא תגיע למשתמשי הקצה. השיפורים העיקריים האחרים כוללים ניהול הסכמת מטופלים, תמריצים באמצעות תשלומי מיקרו ואבטחת נתונים בניסויים קליניים.

לְמַמֵן:

תחום הפיננסים הוא התחום הגדול ביותר שהושפע מבלוקצ’יין. למשל, הוא שיפר את האבטחה, השקיפות, האמון, הפרטיות, המדרגיות, התכנות וביצועי תחום הפיננסים. קל להבין כי העסקאות הפיננסיות מעוצבות כעת וניתנות לתכנות הודות לשימוש בפתרונות בלוקצ’יין מהדור השני כמו Ethereum. זה גם מוודא את האותנטיות של הנתונים.

נדל”ן:

נדל”ן ישפר את שוק הנדל”ן בצורה דרסטית. Blockchain עבור נדל”ן יכול להועיל לה על ידי הפחתת עלויות, תהליכי אוטומציה, טוקניזציה, הסדרי תשלום בזמן אמת, נגישות נתונים טובה יותר ושקיפות רשת..

תיקי שימוש עתידיים בבלוקצ’יין

העתיד של הבלוקצ’יין אכן נראה מזהיר. בעתיד נוכל לראות שבלוקצ’יין משתלב כמעט בכל מה שמסביבנו, כולל בינה מלאכותית (AI) והאינטרנט של הדברים. למרות שנראה שמקרי שימוש בבלוקצ’יין נמצאים בשפע, קשה לומר שהם מותשים. Blockchain היא טכנולוגיה מתפתחת עם הרבה דברים שניתן לשפר בעתיד הקרוב. עם חידושים כמו טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר מבוסס גרף, חשוב להבין שיש הרבה דברים לבוא עבור בלוקצ’יין או DLT, באופן כללי..

בעתיד נוכל לראות בקלות בלוקצ’יין משולב במכוניות חכמות, באינטרנט וכמעט בכל מה שאנחנו עושים וחווים.

שחקנים נוכחיים המהפכה בבלוקצ’יין

בחלק זה, נבחן בקצרה את השחקנים הנוכחיים שעושים מהפכה בבלוקצ’יין.

Hyperledger

Hyperledger הוא פרויקט בלוקצ’יין בעל קוד פתוח המנוהל על ידי קרן לינוקס. זהו פרויקט גג המורכב ממספר פרויקטים, כולל ספרים מבוזרים, ספריות, כלים ופרויקטים ספציפיים לתחום. החממה של בלוקצ’יין של Hyperledger גדולה ומורכבת מפרויקטים מדהימים, כולל בד הידוע Hyperledger, Hyperledger Besu ואחרים..

יותר מ -300 חברות משתתפות בפרויקטים של Hyperledger, כולל חברים מובילים כמו IBM, אינטל, SAP ואחרים.

DAML

DAML הוא פרויקט מעניין נוסף שמטרתו לספק שפת תכנות מאוחדת לכתיבת אפליקציות מבוזרות. זה מאפשר למפתחים להיות פרודוקטיביים וחדשניים. זו שפת תכנות של קוד פתוח ומשמשת כיום פלטפורמות רבות, כולל Sextant, Hyperledger Sawtooth, Amazon Aurora, Hyperledger Fabric, וכן הלאה..

קורדה

קורדה היא פלטפורמת בלוקצ’יין קוד פתוח המיועדת לעסקים. היא מציעה מערכת אקולוגית עולמית של בלוקצ’יין שמביאה מפתחים לשיפור מצב הבלוקצ’יין בכל הענפים. באמצעות Corda, עסקים יכולים ליישם ספר ספרים מבוזר משלהם המשפר את העסקים. הוא מציע גם פרטיות קפדנית בעזרת חוזים חכמים.

מפעלי אתריום

פרויקט הבלוקצ’יין האחרון שעליו נדון כולל את Ethereum Enterprise. זוהי גרסה ארגונית של האתריום הציבורי המכוונת לשימוש ארגוני. הם עובדים קשה כדי ליצור ארגון סטנדרטים שיוכל לעבוד על מפרטי בלוקצ’יין ליישום עסקים וצרכנים ברחבי העולם.

מה העתיד של Blockchain?

אין ספק שבלוקצ’יין כבר לא אופנה. ניתן לאמוד בקלות את שימושיותה ממקרי השימוש בה עצמו. עסקים רבים כבר יישמו בלוקצ’יין בתהליכים שלהם. ועסקים רבים אחרים רוצים ליישם בלוקצ’יין.

עם זאת, בלוקצ’יין אינו הפיתרון היחיד שכל חברה מחפשת. כעסק, עליך לוודא שאתה מעריך נכון את הפרמטרים לפני הטמעת בלוקצ’יין.

כמו כן, אנו כבר יודעים שבלוקצ’יין עתיד לשנות את העולם.

עם כמעט עשור, ראינו צמיחה ראויה עם blockchain. שיעורי היישום שלו עלו גבוה, וכמה פרויקטים מנסים לתקנן את הבלוקצ’יין לארגונים, כלומר, Hyperledger. אופי הקוד הפתוח של הבלוקצ’יין משפר גם את הסיכוי שלו לגדול מעבר למה שאנחנו מצפים מטכנולוגיה כל כך חדשה.

כיום משתמשים בבלוקצ’יין בתהליכים חיוניים, כולל תשלומים חוצי גבולות, שרשרת אספקה, זהות וכן הלאה, מה שהופך אותו ליותר מוכן ליישום עתידי. עם זאת, קשה לומר כיצד תהיה ההשפעה והאם היא תשפיע באמת על אנכיים ופתרונות שונים.

תחזיות עתידיות של Blockchain

אז למה נוכל לצפות מבלוקצ’יין בעתיד? בואו נראה כמה מהתחזיות העתידיות לבלוקצ’יין. אלה המגמות העתידיות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מערכות ממשלתיות המופעלות על ידי DLT:

ממשלות נלהבות יותר ליישם את התהליכים שלהן ב- DLT מכיוון שזה נותן להן יותר חופש להתנסות ולהישאר שקופות. ממשלה כזו היא ממשלת דובאי שרוצה להפוך לממשלה הראשונה שמנהלת כל מערכת ממשלתית בבלוקצ’יין. ממשלות אחרות מעוניינות גם להפיק את המרב מבלוקצ’יין כשהן מחפשות דרכים לשלב אותו במערכות הנוכחיות שלהן. אז, בלוקצ’יין לממשלה הולך להיות נחלת העתיד.

תְקִינָה:

בלוקצ’יין מתפתח בקצב מהיר, וזה מה שהופך אותו לכל כך מדהים! עם יותר זמן, הבלוקצ’יין יהפוך לתקני. זה יקל על כל אחד ליישם בלוקצ’יין ולשתף פעולה לקראת שיפור ה- DLT.

זהות דיגיטלית:

ל- Blockchain יש יכולת להציע תקן זהות חוצה גבולות מבוסס DLT לכל אזרחי העולם. זה לא רק יספר את זהות הפרט אלא גם יאפשר לבצע דיגיטציה של נכסים. לכן, בלוקצ’יין לזהות דיגיטלית יהיה גם סקטור בולט בעתיד.

מסחר עולמי:

בעתיד נוכל לראות שבלוקצ’יין הופך להיות עמוד השדרה להפעלת הסחר העולמי. Blockchain למימון סחר מציע את כל התכונות המבטיחות שמאפשרות לצדדים שונים לסמוך זה על זה. אנחנו כבר יודעים איך זה משפר את שרשרת האספקה ​​והלוגיסטיקה. עם זאת, יתאפשר לכל אחד לעשות סחר באמצעות בלוקצ’יין שכן כל פעולה שקופה ובלתי ניתנת לשינוי. זה הולך להיות גם המגמות העתידיות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

הירשם עכשיו: קורס חסימות ארגוניות ומימון סחר

שיפור ברמת החיים:

כשהכל משתפר מבחינת שקיפות, אמון, חוסר שינוי, אבטחה ומדרגיות – זה רק הזמן שטכנולוגיית הבלוקצ’יין תשפר את רמת החיים.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שלנו, שם דנו בבלוקצ’יין הוא העתיד. כאשר בדקנו את השלבים השונים של הבלוקצ’יין ולמדנו על היכולות, זה אומר שאנחנו יכולים לומר בבטחה כן, בלוקצ’יין הוא העתיד..

ציינו גם כמה תחזיות עתידיות אפשריות שכדאי לבדוק כדי לקבל מושג לגבי מה יכול לקרות בעתיד. אם אתה מסתקרן מטכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנו ממליצים להתחיל עם קורס היסודות של Blockchains Enterprise.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map