האם Blockchain הוא האינטרנט החדש או פשוט אופנה?

Blockchain האינטרנט החדש הוא דיון שמסרב להיעלם, לאור ההייפ סביב הטכנולוגיה המתהווה. ההשוואה אינה מפתיעה בהתחשב בכך שבלוקצ’יין הוכיח שהוא מסוגל יותר לשנות את אופן החיים של אנשים ועדיין להיות מסוגל לחולל מהפכה בתעשיות שונות..

בדיוק כמו ה- מרשתת בתחילת שנות האלפיים הטכנולוגיה של בלוקצ’יין החלה לעורר עניין בקרב חברות הטכנולוגיה הגדולות, כמו גם מוסדות פיננסיים וממשלות. בעוד שההשפעה של האינטרנט על חייהם של אנשים כמעט מוחלטת, אי אפשר לומר את זה לגבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

השאלה הגדולה נותרה, האם בלוקצ’יין הוא האינטרנט החדש? בהתחשב בהשפעה, יש לכך חייהם של אנשים ובתעשיות שונות?

בלוקצ’יין האינטרנט החדש: תיאור ומטרה

בלוקצ’יין האינטרנט החדש מתעצב, כאשר בוחנים מקרוב את מה ששתי הטכנולוגיות כולן ומטרתן

בכל הנוגע לתיאור ולמטרה, blockchain ממש כמו האינטרנט מספק דרך קלה לאנשים לגשת למידע ללא קשר למיקום. למרות שניתן לשנות כל מידע שמשותף באתרים, המידע שנוסף בבלוקצ’יין אינו מתקלקל.

האינטרנט הוא רשת עולמית של מחשבים ומכשירים אלקטרוניים אחרים. הרשת מסתמכת על קווי טלפון, כבלים, לוויינים וחיבורים אלחוטיים לחיבור מכשירים אלקטרוניים ברחבי העולם. האינטרנט מאפשר לאנשים בכל רחבי העולם לגשת כמעט לכל מידע ולתקשר ביניהם ללא קשר למיקום.

טכנולוגיית Blockchain היא האינטרנט החדש

לעומת זאת, בלוקצ’יין הוא ספר חשבונות מבוזר דיגיטלי. ניתן לראות אותה גם כפלטפורמת תוכנה לנכסים דיגיטליים. הוא מורכב מרשימה הולכת וגדלה של רשומות הנקראות בלוקים, מקושרות ומאובטחות באמצעות קריפטוגרפיה אליהן ניתן לגשת ולא משנה מה המיקום.

שימוש ובקרה

בלוקצ’יין והאינטרנט מצאו שימוש רב במגזר הפיננסי. עם זאת, השימוש בהם שונה בכל הנוגע למי ששולט בכל אחת מהטכנולוגיות. נראה כי בלוקצ’יין במקרה זה מהווה שיפור באינטרנט מכיוון שהוא מעניק לאנשים שליטה מוחלטת בכל הנוגע למידע המשותף.

במגזר הפיננסי הבנקים משתמשים באינטרנט כדי להציע שירותי בנקאות שונים. למשל, הם הבעלים של שרתים שלקוחות משתמשים בהם כדי לגשת לחשבונות. העובדה שהמוסדות מחזיקים בשרתים ושולטים בהם פירושה שהם תמיד יודעים על היכן הלקוח נמצא בכל פעם שהוא ניגש לחשבונות שלו באמצעות כספומטים או בודק את היתרה ומבצע עסקאות שונות באופן מקוון..

עם השימוש באינטרנט, בנקים יכולים להקפיא חשבונות בלחיצת כפתור או לשנות כל דבר בשרת ללא הסכמת הלקוחות.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מציגה סיטואציה שונה לחלוטין, בה אין אדם אחד בשליטה מוחלטת. בעוד שבלוק-שינים הם מערך שרתים, אף אחד לא הבעלים או שולט בשרתים. לא ניתן לעקוב אחר עסקאות שבוצעו בבלוקצ’יין מאיפה הן מגיעות או לאן מועדות אליהן.

שלא כמו בנקים, לא ניתן לחלץ נתונים מעסקאות שבוצעו בבלוקצ’יין. שרת אחד שיורד אינו משפיע בשום צורה על פעולותיה של רשת המופעלת באמצעות בלוקצ’יין שכן ישנם שרתים רבים אחרים עם המידע המדויק.

גודל והיקף

למרות ש- Blockchain הוא האינטרנט החדש, יש לו עוד דרך ארוכה בכל הנוגע לכיסוי ולהיקף השימוש.

לאינטרנט יש יתרון ביחס לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, בכל הקשור לגודל ולכמות האנשים שמשתמשים בו, בין השאר בגלל שהוא פועל כבר שנים רבות. האינטרנט הוא אוניברסלי, ויותר משלושה מיליארד אנשים יכולים לגשת אליו.

לעומת זאת, בלוקצ’יין היא טכנולוגיית נישה שהתחילה להיווצר רק בשנת 2008. בהתחשב בכך שרק עכשיו אנשים מתחילים לקבל מושג במה מדובר ומה זה יכול לעשות, מסביר את היקפה המוגבל..

אימוץ נרחב באינטרנט קשור לעובדה שהוא קל לשימוש בגלל טכנולוגיות כמו www. לעומת זאת, בלוקצ’יין עדיין לא תופס דריסת רגל בקרב אנשים באופן חלקי מכיוון שהוא עדיין מתפתח כממשק ידידותי אוניברסלי..

Blockchain האינטרנט החדש: סיכום

בלוקצ’יין האינטרנט החדש הוא השוואה שאמורה להמשיך לאסוף קיטור לאור הדמיון לו נהנים השניים כשהם ממשיכים להשפיע על אורח חייהם של אנשים. בשום אופן לא צפויה טכנולוגיית הבלוקצ’יין להרוס את האינטרנט אלא להחמיא לה בכך שהיא מקלה על אנשים לבצע פעולות שונות באינטרנט..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map