7 האתגרים המובילים של Blockchain לצאת למיינסטרים בשנת 2019

מבין 7 האתגרים המובילים למיינסטרים בבלוקצ’יין, רק אחד מהם מבוסס טכנולוגיה. האתגרים האמיתיים לאימוץ הבלוקצ’יין הם אנושיים. מחוויית משתמש, לחינוך, לדחיפה ממבני הכוח הקיימים והסיכונים המוסריים של אגו בגודל של בלוקים עירוניים במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, האתגרים האמיתיים לאימוץ הבלוקצ’יין הם כולם ממוקדים אנושיים. כשאנחנו מצפים לעתידה של טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת, הקונצנזוס האמיתי הוא של הקונצנזוס האנושי להתקדם יחד.

מכיוון שבסופו של דבר הבלוקצ’יין כשלעצמו אינו פותר נושאים אנושיים של אמון, שוויון והגינות. Blockchain הוא פשוט האחרון בשורה ארוכה של כלים שפיתחו בני אדם שניתן להשתמש בהם כדי לטפל בבעיות אנושיות. בדומה לכשהאינטרנט חיבר את העולם, מה הוא עשה כדי לפתור תנאים אנושיים? כיצד השתמשו בני האדם באינטרנט? האם בני אדם השתמשו ביכולות הטכנולוגיות הקיימות שלנו בכדי לטפל באי שוויון בהכנסות, במשבר מזון או במספר כלשהו של העוולות המערכתיות הפוקדות את המין שלנו? האם בני אדם הצליחו להגיע להסכמה על האופן שבו המהפכה התעשייתית הרביעית של הטכנולוגיה והטרנספורמציה הדיגיטלית תטפל במחלות המהפכה התעשייתית השלישית, ובמיוחד בשינויי האקלים?

בלוקצ’יין מתמודד עם אתגרים רבים לפני שהם עוברים למיינסטרים. הגדולים שבהם כולם בני אנוש. לעתים קרובות, מה שהתומכים והקנאים הנלהבים ביותר בכל טכנולוגיה חושבים כאתגרים טכנולוגיים אינם טכניים באופיים. אמון, שקיפות, הוגנות, צדק והגינות מונפקים במצבם האנושי. כן, ניתן לפתור אותם בהסכמה. עם זאת, עתיד הקונצנזוס האנושי אינו עתיד טכנולוגי, אלא קונצנזוס של הלב, הנפש והרוח האנושית. האם בלוקצ’יין יעזור לנו להשיג קונצנזוס זו לא השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו. מה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא, “האם האנושות יכולה לבוא יחד כדי להסכים להציל את עצמה, מעצמה?”

7 האתגרים המובילים של Blockchain לצאת למיינסטרים בשנת 20197 האתגרים המובילים של Blockchainכשאתה שוקל את האמור לעיל, יחד עם העתיד של הבלוקצ’יין, הנה 7 האתגרים העיקריים לבלוקצ’יין המשתתפים במיינסטרים:

תַקצִיב & הַשׁקָעָה – יש לממן פתרונות בלוקצ’יין ממשלתיים. חסימות פרטיות חייבות להרוויח כסף. רשתות חסימות מבוזרות לא מרוויחות כסף. כדי שבלוקצ’יין יזכה לאימוץ המוני, על ממשלות ברחבי העולם להחליט להעדיף את ההשקעה בבלוקצ’יין. ואז, על הממשלות להגיע להסכמה כלשהי על יכולת פעולה הדדית של רשתות חסימות. אחרת, רשתות חסימות שאינן מתקשרות עם עצמן, שיוצרות ממגורות חדשות של מידע ונתונים לא יהיו טובות או יעילות מהמודלים הנוכחיים. אותם אתגרים חלים על חסימות פרטיות / מורשות. כיצד יתמרצו ארגונים פרטיים לשתף נתונים, הכנסות ושווי שוק?

חווית משתמש פשוטה – האינטרנט, ה- wifi והאפליקציות (Whatsapp, Tinder, מפות גוגל וכו ‘…) פשוטים להבנה מכיוון שכולם יכולים להשתמש בו בקלות. Blockchain זקוקה ליישומים פשוטים וקלים לגישה ושימוש בהם. נכון לעכשיו, “חוויית המשתמש בבלוקצ’יין” הממוצעת דומה לחוויית המשתמש באינטרנט לפני ממשקי משתמש (ממשקי משתמש גרפיים, aka, דפדפני אינטרנט).

חינוך – הפיכת בלוקצ’יין למקובלת ו”מובנת “כמו wifi. מעטים האנשים שבאמת יודעים כיצד wifi עובד, אך כולם מומחים בשימוש ב- wifi. אימוץ בלוקצ’יין אמיתי (וחינוך) מקורו ביכולתם של הצרכנים לקבל כלים ויישומים יומיומיים ללא מחשבה. למשל, מתי בפעם האחרונה חשבת כיצד להשתמש ב- wifi? #WhatsTheWifiCode

תַשׁתִית – יש לשדרג ולהחליף חומרה ישנה לא רק לבלוקצ’יין אלא גם ל- IoT, 5G ו- דור הבא טכנולוגיות בכללותן; כמו רשתות למידה קוליות ועצביות (תחשוב על Alexa וסירי אבל לכל דבר). לשם כך נדרשות השקעות משמעותיות של שותפויות ציבוריות-פרטיות; המנוגד לעקרונות הביזור ומציג דיון פילוסופי בין מחדשים ובעלי תפקידים.

בעלי תפקידים – אלה הנשענים על חוסר יעילות כדי לייצר הכנסות נאבקים לשמור על זרמי ההכנסות שלהם. שבטיות הכנסה זו חריפה במיוחד במגוון הממשל, הבנקאות והפיננסים. ללא קנייה של בעלי תפקידים, שניתן להציג, לראות ולאמץ את הערך של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת תמשיך להתמודד עם מאבק עלייה לאימוץ המיינסטרים / הארגון.

אגו בגודל שלי – האגו בבלוקצ’יין מאוונגליסטים, נלהבים, בעלי תפקידים ו- FUDers (פחד מאי וודאות & ספק) הפוך כל צד לחירש. אגואים בבלוקצ’יין יוצרים את סנטימנט “אותם” לעומת “אנחנו” המונע שיתוף פעולה אמיתי וקונצנזוס. בקיצור, שבט הביזור ימשיך להיטבח נגד אדישות השינוי, דרישות בעלי המניות להכנסות והנורמליות של ממלכת הריכוזיות..

ביזור – במובנים רבים ביזור הוא מקור לכאוס. באוכלוסיות אנושיות, ביזור מתפקד דומה מאוד לורד הזבובים. ביזור מעורר תמריץ למערכת הכוללת מנצח. היכן שמובילים ומאמצים מוקדמים יכולים להיכנס, לשאוב מערכת אקולוגית, להגדיר ממנה את כל ההכנסות / ערך ולהשאיר משחק מעטפת ריק לעוקבים מהירים ומאמצים אחרים בשלב מאוחר. התנהגות טורפת זו הייתה חריפה במיוחד בסביבת הצעת המטבע הראשונית (ICO) של 2017/2018. בשל התנהגות אנושית, בצע וביזור הקפיטליזם אינם מהווים מודל בר קיימא. כמו כן, ביזור דבר בשום אופן לא מבטל את הגישה, את ההישג או את הכללתם למערכת האקולוגית הזו. בסופו של דבר, הפתרון לבעיות אנושיות אינו טכני אלא אנושי. Blockchain לא פותר בעיות אנושיות. זה רק נותן לבני אדם כלי נוסף להתמודד עם התנאים האנושיים של עוול, אי שוויון, מחסור מלאכותי ואמת. האם בני אדם יעשו זאת? האם נוכל לעשות זאת בצורה מבוזרת? ההיסטוריה אומרת לנו “לא” והטבע האנושי מסכים.

תוכן מאת שגריר בלוקצ’יין 101, שמשון וויליאמס. רוצה לחלוק את המומחיות שלך עם קהילת 101 Blockchain? למידע נוסף כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map