15+ מקרי שימוש מעשיים של Blockchain בשנת 2021

במאמר זה נדון במקרים מעשיים של שימוש בבלוקצ’יין החל משירותי בריאות, בנקאות, נדל”ן ועוד!

אנחנו בשנת 2021! תחילת העשור החדש פותחת הרבה אפשרויות.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה לספק לעסקים ולממשלות להביא לשינויים נוספים בשוק שכבר מתרחב.

יצירת תיאוריה יכולה רק לתת לך תשובות שיכולות לספק היבט מסוים של הקהל. עם זאת, הדברים יכולים להתנהל אחרת כשמדובר בעולם המעשי שיש שם.

אחת הדרכים הטובות ביותר להבין את הבלוקצ’יין היא לבחון את מקרי השימוש המעשיים של הבלוקצ’יין והצעותיה. לכן אנו הולכים לבחון את מיטב השימושים המעשיים בבלוקצ’יין.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מקרי שימוש מעשיים ביותר של Blockchain

לפני שנתחיל, נסתכל על ההקדמה הקצרה של בלוקצ’יין.

מהי טכנולוגיית Blockchain?

אם מעולם לא שמעת על בלוקצ’יין, אז אל תדאג. ננסה להסביר את זה כמה שיותר פשוט.

Blockchain היא רשת עמיתים שיכולה לתקשר, לתקשר ולהעביר מידע מבלי להיות תלויה בישות ריכוזית. המאפיינים העיקריים של בלוקצ’יין כוללים שקיפות, אבטחה, אי-משתנות ובביזור.

בלוקצ’יין משתמש באלגוריתם של קונצנזוס שמבטיח שהעסקאות שבוצעו ברשת תקפות ומאומתות כדי להשיג את כל אלה..

בואו נסתכל על ייצוג פשטני יותר.

אתה יכול לדמיין את הבלוקצ’יין כמגדל זינגה. יש חתיכות קטנות שמחזיקות את כל המגדל. אם תסיר גוש אחד, כל המגדל ייפול. משמעות הדבר היא כי שלמות המגדל נשברת אם גוש אחד מוסר או משתנה. בלוקצ’יין פועל באותה צורה כמו כל אימות מאומת בעזרת הבלוק הקודם. שלמות הנתונים היא שהופכת את הבלוקצ’יין למדהים כל כך!

כעת, כשנחזור למקרי השימוש האמיתיים של בלוקצ’יין, נתחיל ברשימת המקרים הטובים ביותר לשימוש בבלוקצ’יין ארגוני.

מקרי שימוש בבלוקצ’יין לפי ענף כלכלי

יש כל כך הרבה חברות המשתמשות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין עבור החברות שלהן. בואו לבדוק כמה ממקרי השימוש בבלוקצ’יין על ידי התעשייה.

מקרים לשימוש מעשי בבלוקצ'יין

ניטור שרשרת אספקה

אחד ממקרי השימוש המעשיים הטובים ביותר של בלוקצ’יין הוא ניטור שרשרת האספקה. שרשרת האספקה ​​היא חלק בלתי נפרד מהכלכלה שלנו.

האם תהיתם פעם איך מקבלים את הלחם בבוקר? כל זה בגלל מערכות שרשרת האספקה ​​ללא דופי המוטמעות במקום בו אתם שוהים. אם שרשרת האספקה ​​אינה פועלת כראוי, אתם מקבלים מוצרים מתעכבים או אין מוצרים..

בעיה בשרשרת האספקה ​​עלולה להוביל גם למחסור. עם זאת, לא כאן נגמרות הבעיות בשרשרת האספקה. אחד החששות הגדולים ביותר עבור חברות וצרכנים כמוך הוא להיפטר מפריטים מזויפים או הונאות שיכולים להיכנס לשרשרת האספקה ​​על ידי גורמי הונאה בשוק..

הפתרון? ניחשתם נכון – בלוקצ’יין. בלוקצ’יין לשרשרת האספקה ​​מציע חוסר שינויים ויכולת לפקח על מוצרי שרשרת האספקה ​​לאורך כל דרכה.

זה מציע מספיק שקיפות כדי שהחברות יוכלו לעקוב אחר המוצרים. חברות יכולות לפקח על גורמי הונאה בשרשרת האספקה ​​ולברר על חוסר היעילות שהם חלק משרשרת האספקה. משמעות הדבר היא שהם יכולים לשפר את שרשרת האספקה ​​על ידי פיקוח עליה באמצעות בלוקצ’יין. ניטור שרשרת האספקה ​​הוא מקרה השימוש המעשי ביותר של בלוקצ’יין.

אם אתה סקרן כיצד הבלוקצ’יין רלוונטי לפעילות שרשרת האספקה ​​והניהול, עליך להירשם לקורס רשתות החסימות הארגוניות ולקורס ניהול שרשרת האספקה ​​כעת!

עיבוד תשלומים והעברות כספים

יישום נוסף של היישומים בזמן אמת של בלוקצ’יין הוא עיבוד תשלומים. מה הפעם האחרונה שניסית להעביר את הכסף למישהו שגר במדינה אחרת? אם עשית זאת, אתה יודע כמה קשה לשלוח כסף לחו”ל.

אם אתה עובד במדינה אחרת, זה הופך לבעיה חדשה לגמרי. העברת כסף לחו”ל יכולה למנף גם הרבה עמלות. זה הופך את ההכנסה של אנשים שמרוויחים מעבר לים נמוכה ממה שהם מרוויחים. נוסף על כך, אתה צריך גם לחכות כמה ימים לפני השלמת העסקה. בנקים ותקנות מטבע חוץ קובעים את כל המגבלות הללו.

ברור שבלוקצ’יין הוא הפיתרון להעברות כספים, במיוחד להעברות כסף מעבר לים. הם יכולים לחסוך לך את הטרחה מכיוון שבלוקצ’יין מאפשר לך לבצע העברות מיידיות גם מעבר לגבולות.

בנקים משתמשים גם במטבעות קריפטוגרפיים לניהול קרנות בחו”ל מכיוון שהן מהירות ועולות פחות מלעשות זאת בצורה מסורתית יותר. Ripple הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הנשלטים על ידי בנקים לבצע העברות כספים. הוא משמש במידה רבה להעברות בנק-בנק.

זהו אחד הנוהגים הטובים ביותר ומקרי שימוש אמיתיים של בלוקצ’יין.

זהות דיגיטלית

אחד נוסף מהיישומים בזמן אמת של בלוקצ’יין הוא הזהות הדיגיטלית. זהות היא אחד האתגרים הגדולים ביותר של החברה שלנו. ברור שיש הרבה רעש סביב הזהות. אנשים צריכים לשאת מסמכים כל הזמן כדי לבצע אפילו את המשימות הקטנות ביותר.

חברות בכל רחבי העולם סובלות גם מהצורך במערכת זהות דיגיטלית מאוחדת. אם אתה עובד באחת מהחברות הגדולות, היית נתקל בזהות במקום העבודה שלך. חברות לא ששות להשתמש במערכת זהות ביומטרית.

מלבד סביבת העבודה, האוכלוסייה הכללית גם תשמח למערכת שעוזרת להם להזדהות בצורה הבטוחה ביותר.

התשובה היא מערכת זהות דיגיטלית מבוססת בלוקצ’יין. חברות גדולות מכירות גם במקרה השימוש ועובדות לקראת אפליקציות שבואו ליצור זהות דיגיטלית לעובדיהן ולעולם. העבודה לקראת יצירת זהות גלובלית רחוקה מעכשיו, אך העבודה כבר החלה בכיוון הנכון.

הגנה על תמלוגים וזכויות יוצרים

זכויות יוצרים הוא גם תחום הדורש התייחסות מצד בלוקצ’יין. אם אתה חלק מתעשיית היוצר, אתה יודע כמה קשה להגן על היצירה שלך.

ישנן דרכים רבות לזכויות יוצרים על יצירותיך, אך אין זה אומר שהיצירה שלך תמיד מוגנת. למשל, כתבת ספר אלקטרוני ורצית להפיץ את עבודתך באמצעות פלטפורמות כגון אמזון.

קונה קונה את הספר ואז מפיץ אותו ללא ידיעתך על קבצי PDF שונים. המשתמשים האחרים גם מורידים את הספר ומפיצים אותו ללא ידיעתך. הם מפרים כללי קופירייטינג בסיסיים, אך קשה לאתר אותם ואז להעניש אותם.

אחת הדרכים הטובות ביותר לספק הגנה על זכויות יוצרים ותמלוגים היא באמצעות בלוקצ’יין. Blockchain מציעה גישה ייחודית על ידי אספקת תוכן דרך הרשת. מכיוון שהבלוקצ’יין הוא רשת עצומה המספקת שקיפות, כל מי שמנסה לשבור זכויות יוצרים יכול להיות מדווח באופן אוטומטי ולהוציאו לפועל על פי חוקי זכויות היוצרים. ניתן לומר את אותו הדבר לגבי הגנת המלוכה שבה מקבל היוצר תשלום עבור יצירותיהם.

אבטחת סייבר

אין פלטפורמה או מערכת מידע שיכולה להיות מאובטחת ב 100%. לכן אבטחת סייבר מסובכת כמו עכשיו. עם זאת, אנו יכולים לראות “אבטחת סייבר” טובה יותר בעתיד. אפשר בעזרת בלוקצ’יין. Blockchain יכול למלא תפקיד מכריע בפתרון אבטחת מערכת רבה. עם זאת, השימוש בבלוקצ’יין באבטחה יכול להאריך יותר זמן.

Blockchain יכול לשפר את אבטחת הסייבר בעזרת פתרונות אחסון מבוזרים. מכיוון שהנתונים נשמרים בצורה מבוזרת, לא תהיה נקודת התקפה אחת עבור האקרים. לרוב עסקים מסתמכים במידה רבה על מערכת ריכוזית שאינה דרך אידיאלית לאחסון נתונים – לפחות מנקודת מבט ביטחונית..

אנו יכולים גם לראות את אבטחת ה- DNS משתפרת עם ביזור. זה יכול לעזור להפחית התקפות DDoS. היבטים אחרים של המערכת, כמו העברת הודעות, יכולים לראות גם דחיפה באבטחה. אי-משתנות פירושה גם שהאקרים לא יכולים לבצע הונאה או גניבת נתונים. השימוש בבלוקצ’יין של אבטחת סייבר הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר.

הירשם עכשיו: קורס מומחה אבטחת בלוקצ’יין מוסמך (CBSE)

הצבעה דיגיטלית

מערכות ההצבעה תמיד נבדקו בכל רחבי העולם. לפעמים הם נבדקים על שקיפות או על מהירות ההצבעה. מקובל שאנשים עומדים בתור שעות לפני שהם מקבלים את ההזדמנות להצביע. זו לא דרך בריאה להצביע, במיוחד לאנשים מיוחדים שלא יכולים לעמוד בתור כל כך הרבה זמן.

כאן נכנסת הצבעה דיגיטלית. הרעיון של הצבעה דיגיטלית נובע מהבלוקצ’יין. מכיוון שבלוקצ’יין מציע שקיפות, חוסר שינוי ואבטחה, זוהי מערכת / פלטפורמה אידיאלית לניהול ההצבעה.

נדל”ן

נדל”ן אינו במיטבו. כרגע, אם ברצונך לבצע רכישה, עליך לעבור תהליך ארוך של תיעוד, אימות והעברת בעלות. כרגע יש הרבה ניירת שנכנסת בזמן קנייה או מכירה של נכס. נוסף על כך, עליך לבצע עבודות אימות עבור שני הצדדים. אם אתה לוקח הלוואה, אז הדברים נעשים מורכבים יותר ככל שצריך לעשות יותר ניירת.

לבסוף, ישנם גם סיכויים להונאה. ההונאה מתרחשת בדרך כלל מצד מוכרים שמוכרים את נכסיהם למספר צדדים בו זמנית, מה שמקשה עליהם לתפוס.

כדי לפתור את כל הבעיות הללו, יש לנו בלוקצ’יין בידנו. אם אי פעם תרצו לקנות בית מהר יותר, עליכם לקחת בלוקצ’יין. Blockchain מציעה את היכולת לסמל נכסים בעולם האמיתי. המשמעות היא שהמוכרים יכולים למכור את הקרקע או את הנכס שלהם באמצעות חוזים חכמים.

הם יכולים ליצור הליך משפטי על ידי קידודו בחוזה החכם ואז ביצועו כאשר מתקיימים התנאים. למשל, אם הקונה משלם את הסכום, הבעלים החוקי של נכס מועבר לקונה תוך מספר דקות. Blockchain לנדל”ן יכול גם להציע את היכולת להסיר הונאות על ידי הקפדה על שקיפות, אי-שינוי ואבטחה.

שירותי בריאות – ניהול רשומות רפואיות

דרך אחרת שבלוקצ’יין יכולה להיות שימושית היא לספק דרך לנהל רישום רפואי. חולים מתקשים לשמור על מסמכים שלמים ובאותו מקום. המסמכים מסתבכים עם הזמן, ואם אתה מבקר במספר רופאים, קשה לשמור עליו. כמו כן, אם אתה חלק ממוסד הבריאות, היית יודע כמה קשה לבצע שיא.

באמצעות בלוקצ’יין ניתן לגשת לכל דבר מכל מקום. ניתן לרשום את נתוני החולים בבלוקצ’יין. הם יכולים לגשת אליו בכל עת ולעדכן אותו כאשר הם מבקרים את הרופא שלהם. רופאים יכולים להיות בטוחים גם כאשר הם מביטים בנתוני המטופל. בסך הכל, זהו מצב win-win הן למטופלים והן למטפלים.

זוהי דוגמה מושלמת למקרי שימוש מעשיים של בלוקצ’יין לבריאות.

שירותי בריאות – מעקב אחר תרופות

השימוש בבלוקצ’יין מכסה גם נקודת כאב נוספת בבריאות. זה יכול לעזור במעקב אחר תרופות. בכך ניתן להסיר תרופות מזויפות משרשרת אספקת התרופות. זה אפשרי בגלל האופן שבו blockchain מאחסן נתונים. כאשר נרשמת תרופה חדשה עם שרשרת האספקה, היא מייצרת מידע רב, כולל מספר חשיש המאוחסן בבלוקצ’יין.

אם מישהו מנסה לשנות את התרופה בשרשרת האספקה, מספר החשיש לא יתאים – מה שיכול להנחות את המערכת להסיר אותה משרשרת האספקה..

בסופו של דבר, אתה כצרכן תקבל גישה לתרופות בעלות אותנטיות. החברות נהנות מכך מכיוון שהיא חוסכת להן מיליוני דולרים.

ניהול נכסים

מקרי שימוש מעשיים אחרים של בלוקצ’יין הם ניהול נכסים. בניהול נכסים, סוחרים יכולים לנהל ולסחור בנכסים. זה הופך אותה לאחת מהעסקאות המסוכנות בהן צריך להיות. כל צד צריך להיות מאוד מתודולוגי בגישתו. כדי להפחית את הסיכון, כל צד צריך שיהיו שחקני מפתח בעת ביצוע ניהול נכסים. זה כולל בעל אפוטרופוס, מתווך או מנהל פשרה. הם מטפלים ברשומות ומוודאים שלא יתגנבו שגיאות בניהול הרשומות הללו.

זו עבודה רבה לביצוע ניהול נכסים. Blockchain מאפשר למנהלי נכסים לעבוד ביעילות רבה יותר. הם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין כדי להפחית שגיאות ולהבטיח שכל התהליך יהיה חלק מתמיד. הם יכולים להסיר מתווכים במידת הצורך.

בידור

כיוצר, לא ניתן להגיע לקהל הנכון בזכות המתווכים והפלטפורמות השולטות בהפצת התוכן. לדוגמה, אם אתה מפתח מוסיקה, עליך להירשם למכשירי פלטפורמת המוסיקה הפופולרית ואז הם מפיצים את עבודתך. זה יכול להיות מגביל במובנים רבים בגלל האלגוריתם שבו אתה משתמש. נוסף על כך, פלטפורמות המגשר הללו לוקחות גם סכום טוב של דמי כקיצוץ.

באמצעות בלוקצ’יין, מוזיקאים יכולים להתחבר ישירות לקהל שלהם ולמכור את המוסיקה שלהם ישירות אליהם ללא צורך של מתווך. יש כבר פלטפורמות המציעות אפשרויות תשלום באמצעות בלוקצ’יין, וכל מי שמכיר קריפטוגרפיה בסיסית יכול לקנות מוזיקה באמצעות בלוקצ’יין.

ביטוח

תביעות ביטוח הן הרשימה הבאה של יישומי הבלוקצ’יין שלנו. במציאות, ניתן לשפר את תביעות הביטוח בעזרת בלוקצ’יין. ביטוח הוא אחד הענפים הגדולים הזקוקים לעבודה מחודשת. בלוקצ’יין יכול לעזור בדיוק בזה. נכון לעכשיו, אם אתה לוקח ביטוח, אתה צריך לעבור טרדות גדולות כאשר אתה טוען זאת.

זה דורש שמירה על קשר עם הבחור שלך בביטוח וגם דורש כמות טובה של תיעוד.

תהליך התביעות פשט בעזרת בלוקצ’יין מכיוון שהוא יכול לאחסן מידע בצורה מאובטחת, ולכן ניתן לאמת אותו לצורך עיבוד התביעה. לאחר העלאת התביעות לרשת הבלוקצ’יין, התביעות מועברות לאחר מכן לצדדים הרלוונטיים. לאחר מכן הצדדים עוברים על המידע ומשחררים את הביטוח.

חוזים חכמים יכולים גם לסייע בשיפור האוטומציה של תהליך התביעות, שם המשתמש יכול פשוט להגיש תביעות ולקבל את תביעותיהם לאחר אישורן. ניתן להשיג זאת בביטוח כלשהו, ​​אך לא בכולם. כפי שאתה יכול לראות, blockchain לביטוח יכול להציע הרבה אפשרויות.

חינוך

תארים חינוכיים הם חלק מרכזי במערכת החינוך שלנו.

זה מציע תוקף למיומנות של מישהו ומציע תובנה למה הם מסוגלים. עם זאת, קשה לאמת ולבצע אותם. קל גם להונאה ויכול להוביל למקרים בהם מועמדים מקבלים משרות שלא מגיע להם. הפתרון לכל אלה הוא מערכת אימות הפצה המופעלת באמצעות בלוקצ’יין.

המועמדים יכולים כעת לקבל תעודות ותארים דיגיטליים. כל אלה נוצרים דיגיטלית בעזרת בלוקצ’יין. הם קשורים לזהות הדיגיטלית של המועמד ולכן ניתן לאמתם בכל עת. האישורים נגישים גם לאדם בכל מקום, מה שהופך אותם לניתוחים יותר וקלים יותר לגישה.

ניתן ליישם מקרה שימוש מעשי זה של בלוקצ’יין ברחבי אוניברסיטאות, קורסים מקוונים ועוד!

לוֹגִיסטִיקָה

לוגיסטיקה היא אחת הענפים הגדולים הזקוקים לשינוי דרסטי כרגע. במציאות, ענף זה מתמודד עם הרבה נושאים, וזה כמעט מוחץ. במקרה זה, blockchain יכול לעלות מדרגה ולעזור בהסרת רוב הבעיות. בואו לבדוק מה באמת יכול להציע בלוקצ’יין ללוגיסטיקה:

Blockchain יכול להגיע עם תהליך אימות ועזרה באימות כל הנתונים. יתרה מכך, מכיוון שאיש אינו יכול באמת לשנות את הנתונים, כך שכל אלמנט אחד יהיה מחוץ להישג ידם של גורמים זדוניים כלשהם. זה יכול גם לעזור במעקב אחר כל הדרישות ובביצוע המשלוחים בזמן.

Blockchain יכול גם ליצור ערוץ מאובטח לכל תקשורת בין רכב לרכב ולכן לייעל אותם על מנת להגביר את היעילות.

סיוע הומניטרי

צדקה היא הבאה ברשימת יישומי הבלוקצ’יין שלנו. צדקה היא אחד הדברים הנאצלים שתוכלו לעשות למען נזקקים. עם זאת, הוא אינו נקי מבעיות. יש צורך מתמיד בשקיפות בארגוני הצדקה המתבצעות כעת. בתור תורם, אתה גם צריך לדעת כיצד והיכן תרומתך תשמש.

עם blockchain, כל אלה אפשריים. מכיוון שבלוקצ’יין שקוף, ניתן לעקוב אחר כל התרומות. כמו כן, החברה או הארגון שמבצעים את העסקאות צריכים להיות דיסקרטיים יותר בהוצאת התרומות. תרומות המופעלות באמצעות Blockchain אידיאליות גם לקהילות שרוצות להסיר מתווכים כדי להציל את העמלה ולספק תועלת מקסימאלית לנזקקים.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף 15+ מקרים לשימוש מעשי של בלוקצ’יין. אנו מקווים שהמאמר נתן לך הבנה ברורה מה יכול blockchain לעשות שימוש מעשי אמיתי. יש לו מגוון רחב של מקרי שימוש מעשיים, כולל שירותי בריאות, שרשרת אספקה, נדל”ן וכו ‘. כל אחד מהמגזרים הללו רואה מערך מגוון של מקרים לשימוש מעשי בבלוקצ’יין.

לבלוקצ’יין יכולת לשנות את העולם. אם תרצו להשתתף גם במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, נמליץ להתחיל עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map