למעלה מ- 12 מקרי שימוש חכמים

אם אתה חדש בחוזים חכמים, ייתכן שלא תהיה בטוח ביכולתו. מאמר זה ינסה לנקות את כל הבלבולים שלך על ידי שיתוף המקרים הטובים ביותר לשימוש בחוזה חכם.

חוזים חכמים הם תוצאה של התפתחות בלוקצ’יין. עם המצאת הבלוקצ’יין באמצעות הביטקוין, היה ברור שמדובר בסוג פרימיטיבי של טכנולוגיית בלוקצ’יין. עם זאת, היא אכן הציגה את הרעיון העוצמתי של ביזור וכיצד ניתן להשתמש בו כדי לפתור מספר רב של בעיות בענפים שונים.

עם הזמן, Ethereum שוחרר על ידי גאווין ווד וויטאליק בוטרין בשנת 2015. זה התחיל את הדור השני של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, שהציגה מושגים וטכניקות חדשות לטיפול בחשבונות מבוזרים. אחת מאותן טכניקות כללה חוזים חכמים שהביאו אוטומציה לכל רשת הבלוקצ’יין.

כדי להקל על תהליך כתיבת חוזים חכמים, הוא הציג גם סקריפטים. שפה אחת כזו בה ניתן להשתמש כדי לכתוב חוזים חכמים ב- Solidity. שפות אחרות עם חוזה חכם מאפשרות למפתח לכתוב ולפרוס חוזה חכם. בואו נגדיר חוזים חכמים כדי לקבל הבנה טובה יותר.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

חוזים חכמים משתמשים במקרים: מהם חוזים חכמים? איך הם עובדים?

ניתן להגדיר חוזים חכמים כקוד דיגיטלי ללא נייר המציע מערך הבטחות בתנאים מוגדרים מראש שהצדדים הסכימו להם.

במילים פשוטות, הצדדים יכולים להגדיר תנאי שיכול להתחיל פעולה או סדרה של פעולות כאשר הם מתקיימים.

ניתן להשתמש בחוזים חכמים בעסקת נדל”ן. שני הצדדים (קונה ומוכר) יכולים ליצור חוזה חכם שיוכל להפוך את העסקה לאוטומטית לאחר שהקונה ישלם את ערך הנכס למוכר. כדי לגרום לכל אלה לקרות, ראשית יש למקד את הנכס בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. לאחר שתסיים, שני הצדדים יכולים לבצע את העסקה שלהם באמצעות חוזים חכמים.

רעיון פשוט זה די והותר בכדי להפוך משימות או את הרשת כולה לאוטומטית, כגון ארגונים אוטונומיים מבוזרים המשתמשים במערך חוזים חכמים. עם זאת, הרעיון הזה תמיד לא נגמר טוב. אירוע ה- DAO לא הסתיים טוב מכיוון שהאקר גנב 50 מיליון דולר. כדי לרסן את הבעיה, השרשרת פוצלה באמצעות מזלג קשיח.

קרא עוד: מהו חוזה חכם? מדריך שלם

מהם היתרונות של חוזים חכמים?

החלק הבא שלנו עוסק ביתרונות של חוזים חכמים. על ידי למידה על היתרונות שלו, תוכל להפיק את המרב ממה שיש לחוזים חכמים להציע, וכך להבין טוב יותר את מקרי השימוש בחוזים חכמים..

היתרונות העיקריים של חוזים חכמים כוללים את הדברים הבאים:


אוטונומי

היתרון הגדול ביותר של חוזים חכמים הוא האוטומציה שהיא מציעה. במילים פשוטות, המשמעות היא שהיא נטולת הפרעות, ואף צד שלישי לא יכול לבצע שינויים בהסכם ובהחלטה. אוטומציה זו יכולה לעבור דרך ארוכה מכיוון שהיא מסייעת לארגונים להפוך אוטומטית היבטים מסוימים של העסק שלהם. לא רק זה, זה פותר בעיות בכמה תהליכים שבהם אמון הוא נושא.

מְאוּבטָח

היבט נוסף של חוזים חכמים שהופך אותם למדהימים הוא האבטחה שלהם. זה מאפשר לתהליכים לעבוד בצורה מאובטחת. ההצפנה גורמת גם לחוזים חכמים לעבוד כמתוכנן. מכיוון שחוזים חכמים פועלים ברשתות עם נתונים בלתי ניתנים לשינוי, לא ניתן לשנות או לשנות את הנתונים שנוצרים על ידם. בדרך זו כל המידע נשמר מאובטח.

ללא הפרעות

חוזים חכמים הם ללא הפרעות. המשמעות היא שברגע שהם מתחילים לבצע אותם, לא ניתן לעצור או להפריע להם.

חסר אמון

המערכת כולה חסרת אמון. המשמעות היא שאין צורך לסמוך על גורמים אחרים. נשמע נגד אינטואיטיבי? ובכן, במילים פשוטות, המשמעות היא שאין צורך לסמוך על הצדדים שיבצעו עסקה. עסקה או עסקה אינם דורשים אמון כחלק בלתי נפרד ממנה. מכיוון שחוזים חכמים פועלים ברשת מבוזרת, המשמעות היא שכל הרשת חסרת אמון.

למידע נוסף על יסודות הבלוקצ’יין כאן: בלוקצ’יין למתחילים: מדריך תחילת העבודה.

עלות תועלת

חוזים חכמים הופכים עסקאות לחסכוניות יותר. זה נעשה עם הוצאת מתווכים מהתהליך. בכך היא הופכת את העסקאות למהירות יותר ומסירה גם את העלות הכרוכה בה.

ביצועים מהירים

החוזים האוטונומיים החכמים שבוצעו מהר יותר בהשוואה לגישה המסורתית המיושנת. מכיוון שכל הפרמטרים כבר מוגדרים במסגרת החוזים החכמים, הוא רק צריך להתאים אותם לפני שהוא מתחיל לבצע.

מדויק וללא שגיאות

לבסוף, חוזים חכמים הם נטולי שגיאות ומדויקים. הבעיה היחידה היא שהם צריכים להיות מקודדים כהלכה כדי שהם יבצעו ללא שגיאות. לדוגמה, אם אתה מגיש את המסים שלך, אתה יכול לעשות שגיאות תוך כדי כך. עם זאת, אם אתה משתמש בחוזה חכם כדי לעשות זאת עבורך, אז זו תהיה גישה נטולת שגיאות.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

מהו מקרה השימוש הטוב ביותר עבור חוזים חכמים?

במציאות, מקרה השימוש בחוזים חכמים יכול להשתנות ממגזר למגזר על סמך היכן שהחברות משתמשות בהם. אז בואו נראה מה אלה –

זהות דיגיטלית

אחד ממקרי השימוש החכמים החכמים הברורים ביותר הוא Digital Identity. זהות אינדיבידואלית היא אחד הנכסים הגדולים ביותר עבור אותו אדם. הוא מכיל מוניטין, נתונים ונכסים דיגיטליים. הזהות הדיגיטלית, אם משתמשים בה נכון, יכולה להביא הזדמנויות חדשות לאדם. כמו כן, זהות דיגיטלית יכולה גם לסייע בהגנה על הזהות מפני צדדים נגדים ולאפשר לו לשתף אותה עם חברות שהוא מתכוון לה.

נכון לעכשיו, האינטרנט מאפשר לך להתחבר למספר שירותים, אך יחד עם זאת, ללא ידיעת שיתוף הזהות שלך עם החברות והן משויכות למיפוי הזהות שלך.

במקרה זה, חוזים חכמים יכולים לעזור לצדדים ללמוד על האדם מבלי לדעת את זהותם האמיתית או לאמת עסקאות. KYC ללא חיכוך זה יכול לסייע בשיפור יכולת פעולה הדדית, חוסן ועמידה – והכל בשימוש בחוזים חכמים.

סקרנים לגבי זהויות דיגיטליות? עיין במדריך שלנו לזהות דיגיטלית כדי ללמוד כיצד בלוקצ’יין וחולל מהפכה בתחום זה.

ניירות ערך גבוהים

אחד נוסף ממקרי השימוש האמיתיים בחוזה חכם כולל ניירות ערך. באמצעות חוזים חכמים ניתן לפשט ולשפר את ניהול טבלת ההיוון. המשמעות היא שאין מתווכים בין הצדדים, כולל רשתות משמורת ביטחוניות. זה יכול לשמש גם לדיבידנדים, תשלומים אוטומטיים, ניהול התחייבויות ופיצול מניות.

כמו כן, חוזים חכמים יכולים לעזור להפחית את הסיכון התפעולי ולהפוך את זרימות העבודה לדיגיטליות.

תשלומים חוצי גבולות

ניתן לבצע מהפכה גם במימון הסחר בעזרת חוזים חכמים. אין ספק שהוא יכול לעזור בהעברת סחורות בינלאומיות וייזומים לתשלומי סחר באמצעות מכתב אשראי.

ברור כי שימוש בחוזים חכמים ישפר את נזילות הנכסים הפיננסיים, בתמורה, וישפר את היעילות הפיננסית של הספקים, הקונים והמוסדות..

כדי לגרום לחוזים חכמים לעבוד במימון סחר, במיוחד בתשלומים חוצי גבולות ובסחר בינלאומי, יש צורך למצוא תקן תעשייתי וליישם אותו בהתאם..

עם שילוב נכון, זה בוודאי יכול לפתור סיבוכים משפטיים ומציע דרך טובה יותר לפתור סכסוכים בין הצדדים.

הלוואות ומשכנתאות

חוזים חכמים יכולים גם לסייע בשיפור השירותים הפיננסיים, כולל משכנתאות והלוואות. לשם כך, היא יכולה לחבר בין הצדדים ולהבטיח שניתן יהיה להשלים את כל התהליך בצורה ללא חיכוך. יתר על כן, הוא גם מספק תהליך ללא שגיאות. לדוגמה, החוזה החכם שהוקם לטיפול במשכנתא יכול לנהל אותו על ידי מעקב אחר התשלומים ושחרור הנכס כאשר כל ההלוואה משולמת..

יתרון נוסף משימוש בחוזים חכמים בשירותים פיננסיים הוא נראות לכל הגורמים המעורבים.

מקרה שימוש זה נופל גם ממקרי השימוש בחוזים חכמים של Ethereum.

הקלטת נתונים פיננסיים

נתונים פיננסיים חשובים מאוד לכל ארגון. וכאן נכנסים החוזים החכמים. הם מספקים את הדרך הדרושה לרישומי נתונים לאיסוף נתונים פיננסיים מדויקים ושקופים יותר. עם חוזים חכמים קל לנהל את הרישום האחיד של נתונים בארגון וכתוצאה מכך עלויות ביקורת ודיווח מופחתים.

לבסוף, זה גם גורם להפחתת עלויות חשבונאיות ולתאימות טובה יותר בין רשתות מדור קודם ורשתות ספרים מבוזרות.

מֶמְשָׁלָה

חוזים חכמים עוזרים לאוטומציה. שם זה יכול לעזור לממשלה לנהל את הפעולות. אחת מאותן פעולות כוללת הקלטת כותרת אדמה בה הממשלה יכולה להשתמש בה לבצע העברות רכוש.

הקלטת כותרת אדמה מחייבת צדדים להעביר נכס ביעילות ובשקיפות. חוזים חכמים יכולים לעזור בכך. כמו כן, השימוש בו יפחית את עלויות הביקורת וגם ישפר את השקיפות בתוך המערכת כולה.

מקרה שימוש נוסף לממשלה, כולל בחירות אלקטרוניות, הזהות הדיגיטלית עליה דנו קודם, והגשת רשומות אלקטרוניות.

ממשלות יכולות לבחון מקרי שימוש חוזים חכמים יותר בהתבסס על דרישתם.

סקרנים מהשפעת הבלוקצ’יין על הממשלות? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין לממשלה כבר עכשיו!

ניהול שרשרת הספקה

ניהול שרשרת האספקה ​​הוא מקרה נהדר וחוזה חכם של בלוקצ’יין. על ידי שימוש בחוזים חכמים ניתן לשפר את שרשרת האספקה. לדוגמה, ניתן להשתמש בו למעקב אחר פריטים בתוך שרשרת האספקה ​​עם נראות ושקיפות מלאים. עסק יכול להשתמש ברשתות אספקה ​​המופעלות על ידי חוזה חכם ולשפר את מעקב המלאי שלו עד לרמה גרעינית.

זה גם משפר היבטים אחרים של העסק, שקשורים ישירות לשרשרת האספקה. יתר על כן, שימוש בחוזים חכמים פירושו גם הפחתה באימות, ומעקב משופר גורם לתוצאות פחות הונאות וגניבות. עם זאת, כדי שזה יעבוד, המוסדות צריכים להוסיף ציוד נוסף, כולל חיישנים, לשרשרת האספקה ​​שלהם. יתרה מכך, זו דוגמא ליישום חוזה חכם.

ביטוח

ביטוח תמיד היה אחד המקרים השימושיים ביותר של חוזים חכמים. עובדה ידועה היא שרוב המחלוקות מתרחשות בתחום הביטוח. לדוגמא, בואו ניקח דוגמא לביטוח רכב. כאן ניתן להשתמש בחוזים חכמים להסדרת הביטוח בהקדם האפשרי.

לשם כך, חוזים חכמים צריכים להשתמש בטכנולוגיה רבה, כולל Internet-of-Things, כדי להקל על עצמם. החוזה החכם יקל על המדיניות ויוודא שיש לו את כל התיעוד המתאים, כולל דוחות נהגים ורשומות נהיגה, תוך שימוש בטכנולוגיה. אם החוזה החכם נקבע עם המדיניות הנכונה, המסמכים והדרכים ללכידת נתונים, הוא יכול לבצע את עצמו זמן קצר לאחר התאונה. כמו כן, ביצוע חוזים חכמים נעשה רק על סמך הנתונים שנאספו, מה שמבטיח שלא נעשה שום הונאה בתהליך.

מגזר הביטוח יכול באמת לנצל חוזים חכמים ולכן הוא אחד המקרים הטובים ביותר לשימוש בחוזה חכם. יתרה מכך, זו דוגמא ליישום חוזה חכם.

סקרנים מההשפעה של הבלוקצ’יין על הביטוח? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין בביטוח כבר עכשיו!

ניסויים קליניים

ניסויים קליניים יכולים להשתפר גם עם חוזים חכמים מכיוון שהם יכולים לשפר את הנראות החוצה מוסדית. זה יכול גם להפוך את שיתוף הנתונים לאוטומטי בין מוסדות, בזכות החישובים האוטומטיים ושמירת הפרטיות שהוא יכול לעשות. זו אחת הדוגמאות בעולם האמיתי לחוזים חכמים.

יתר על כן, חוזים חכמים יכולים לשמש גם לאוטומציה של הניסויים ולשיתוף המידע ברחבי התעשייה. אם לדייק, זה יכול לעזור בזהות, הרשאה ואימות הנתונים.

נאמנות

מקרה השימוש האחרון שעליו נדון הוא נאמנות. נאמנות היא תהליך של אחסון ערך בין הצדדים כאשר החוזה עדיין פעיל. לשם כך, הפעולה נוקטת על ידי המשלם לשחרור הכספים. עם זאת, במקרה של שימוש בחוזים חכמים, ניתן יהיה להפוך את כל העניין ברגע שספק השירות יגיש את עבודתו ויאמת אותו..

החוזים החכמים יכולים להיות שימושיים מאוד לפלטפורמות כמו Upwork או פלטפורמות עצמאיות אחרות בהן מוחזק סכום השלשה של הפלטפורמה. ישנן חברות רבות המשתמשות בחוזים חכמים למטרה זו.

אחסון רשומות

ניתן להשתמש במסד נתונים של חוזים חכמים להקלטת מידע וגם לביצוע דיגיטציה של נכסים בעולם האמיתי. ניתן להשתמש במאגר חוזים חכם לאחסון הרשומות ולחידושם ולשחרורם על פי הפרמטרים שהוגדרו. את כל אלה ניתן לעשות באופן אוטומטי. זו אחת הדוגמאות בעולם האמיתי לחוזים חכמים.

פעילויות מסחריות

מקרה שימוש נוסף של חוזים חכמים במימון סחר הוא פעילויות מסחר. במקרה זה, המתווך או המתווך מוסרים, ועבודתו מתבצעת אוטומטית עם החוזה החכם. זה מסיר את העלות הנוספת הקשורה אליהם. ישנן חברות רבות המשתמשות בחוזים חכמים למטרה זו.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את מימון הסחר כעת!

מערכת משכנתא

ניתן להשתמש ביעילות בחוזים חכמים במערכת המשכנתא. זה מאפשר לבצע משכנתאות אוטומטיות ולהקל הן על הבעלים והן על הקונה. כדי לגרום לכל אלה לקרות, יש לקודד חוזים חכמים על פי הסכם המשכנתא. לאחר סיום, ניתן להפעיל את החוזים החכמים, ולבצע כל שלב בתהליך באופן אוטומטי. התהליך כולו מהיר, זול וקל. זו אחת הדוגמאות בעולם האמיתי לחוזים חכמים.

בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר שלנו בנושא שימוש חוזה חכם. חוזים חכמים חיוניים לכלכלתנו מכיוון שהם יכולים לספק את האוטומציה הדרושה לפלטפורמות מבוזרות. חוזים חכמים מספקים דרך ייחודית לפתרון בעיות, כולל נאמנות, ניסויים קליניים, ביטוח, תהליכים ממשלתיים וכן הלאה!

כל מקרי השימוש הללו נופלים גם תחת מקרי השימוש בחוזה חכם של Ethereum ומקרים של שימוש בחוזים חכמים של בלוקצ’יין. אז אם אתם מחפשים את אלה, המאמר

עברנו גם על התכונות של חוזים חכמים כדי שתוכלו להבין טוב יותר את מקרי השימוש בחוזים חכמים. אם אתה רוצה ללמוד עוד על חוזים חכמים, אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map