הגדרת בלוקצ’יין: כל מה שאתה צריך לדעת

מחפש את ההסבר הנכון להגדרת תשחץ? בואו נבדוק את העניינים הטובים של הטכנולוגיה הזו כבר עכשיו!

בלוקצ’יין מעביר את הפרדיגמות של עולם העסקים שלנו בקצב מהיר. אתה עשוי לחשוב שהבנת הטכנולוגיה היא די קלה. אבל אנו יודעים שיש סיכוי טוב שנתקלת במשמעות רבה שלא הגיונית במיוחד כשחיפשת הגדרת בלוקצ’יין באופן מקוון.

ובכן, אך אל דאגה, הגדרת הבלוקצ’יין האמיתית קלה בהרבה ממה שאתה חושב. במציאות, הטכנולוגיה החדשה משנה למעשה את נקודת המבט של העולם הדיגיטלי. מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ’יין לא הולכת לשום מקום, לעת עתה, הגיע הזמן להכיר את ההגדרה האמיתית של בלוקצ’יין.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

Contents

תוכן העניינים

פרק -1: הגדרת בלוקצ’יין: מה זה?

במציאות, הגדרת הבלוקצ’יין הטכנית תהיה כזו –

“טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא מערכת ספרים מבוזרת המקדמת ביזור, שקיפות ושלמות נתונים.”

נראה מאוד טכני, לא? ובכן, תן לנו לפרק את זה בשבילך.

ביסודו, אתה יכול לחשוב על זה כעל שרשרת של בלוקים. אבל כאן, המלים “שרשרת” ו”חסום “מייצגות דבר אחר.

בהקשר זה הבלוק מייצג מידע דיגיטלי והשרשרת מייצגת את האחסון של נתונים דיגיטליים במסד הנתונים / ספר החשבונות.

בדרך כלל, פיסות מידע דיגיטליות מהוות את ה”חסימות “בפנקס הספרים. יתר על כן, יש לך שלושה חלקים עיקריים –

זה יאחסן את המידע על עסקת הבלוקצ’יין, כגון זמן, תאריך, סכום וכו ‘. עם זאת, כעת הוא יכול לאחסן סוגים שונים של פורמטים של נתונים כגון מסמכים, תמונות, זהויות וכו’..

בבלוק הוא יאחסן את מי שמשתתף בעסקת הבלוקצ’יין. עם זאת, במקום להשתמש בשם האמיתי שלך, תקבל “מפתח דיגיטלי” ייחודי כשם המשתמש שלך. יתר על כן, הבלוקצ’יין יכיל את שם המשתמש הזה בלבד.


עובדה משמעותית נוספת היא שכל בלוק אחד שונה מבלוקים אחרים. בערך כמו שיש לנו שמות שונים לזהות את עצמנו. וכך, הבלוק יאחסן “hash”, שהוא קוד ייחודי שיעזור למערכת להבחין בין שני בלוקים זה מזה.

הגדרת בלוקצ'יין

יצירת השרשרת

לאחר שהכל נעשה, החסימה שלך תזדקק לאימות. ובכן, זה המקום שבו זה מעניין. אף אחד ברשת לא יכול פשוט ליצור בלוק באופן אקראי ולאחסן אותו. במציאות, צמתים אחרים יאמתו את הנתונים שלך בבלוק, ואם הכל נראה בסדר, הם יתנו את האות הירוק.

ורק אז הוא יאוחסן בפנקס הספרים. עם זאת, חסימה תקושר לחסימה הקודמת כאשר היא מאוחסנת בספר החשבונות. וכשמגיע עוד חסימה, הוא יקושר גם לזה.

לדוגמא, יצרת גוש “x”, וקודם לכן היה גוש “y”. לכן, כאשר ה- “X” שלך יאוחסן בספר החשבונות, הוא יקושר ל- “y”. באופן דומה, הבלוק “y” יאחסן גם קישור לחסימת “x”.

כל החוליות בין ה”בלוקים “יוצרות מבנה רציף דמוי שרשרת. אז אתה מבין, זה המשמעות האמיתית של הגדרת בלוקצ’יין.

בדוק את ה- Blockchain Vs. מדריך מסד נתונים להכרת ההבדל בין שני אלה.

אבל למה Blockchain כל כך חשוב?

הדרך הטובה ביותר לתאר מדוע הגדרת הבלוקצ’יין כה חשובה היא לבדוק את מבנה הליבה של המערכת. במציאות אתה יודע איך הכל תלוי בשרתים מרכזיים. יתר על כן, המגבלות של השרתים המרכזיים הן הסיבה היחידה מאחורי המהפכה של הבלוקצ’יין.

ובגלל זה באמת חשוב לדעת על הגדרת הבלוקצ’יין. במציאות, זה כן עוזר להבין טוב יותר את הטכנולוגיה מכיוון שהמבנה הריכוזי לא מסתדר טוב מאוד.

אך מערכות מרוכזות מוגבלות?

ובכן, בואו נראה אם ​​הם כן.

מגבלות של מערכות ריכוזיות

אם תבחין בהיבט התוכנה האופייני של העולם הדיגיטלי, תראה שרוב אלה מבוססים על מבנה מרכזי. בדרך כלל זה לא בגלל שהאדריכלות ממש קלה לתחזוקה ופיתוח. זה בגלל שכולם רגילים לסמוך על גורמים אחרים שישמרו על המידע שלהם.

יתר על כן, אנו תלויים בגורמים אחרים שהם לא בוגדים או מרמים אותנו במוצרים שלהם. במציאות, כנראה שלא תעבוד עם מישהו שלא היה לך בעבר עסק איתו.

אז זה נהיה קשה במיוחד להגדיל או לסחור עם מישהו בלי קשר עסקי קודם.

הבה נסביר זאת בדוגמה. נניח שהזמנת משהו דרך אמזון, אבל אתה מרגיש בטוח שאתה הולך לקבל את המשלוח, נכון? עם זאת, במציאות, אמזון היא לא זו שמייצרת את הפריט; זה מישהו אחר.

לפעמים אפילו צדדים שלישיים אחרים מוכרים את הפריטים האלה. אז אמזון עובדת כחוצץ בין הצד השלישי לבין עצמך. למרות שאתה אולי לא יודע עליהם, אבל אתה עדיין תסמוך עליהם בגלל התג של אמזון.

עם זאת, מה שמגדיר כאן הגדרת הבלוקצ’יין הוא “הצורך של הצד השלישי בכינון אמון”. עם בלוקצ’יין, לא תזדקק לשום צד שלישי; אתה יכול לעבוד ישירות עם עסקים אחרים עם ביטחון מלא למרות שאתה לא סומך עליהם.

לפיכך, במערכת ריכוזית טיפוסית, ישנם פגמים רבים, כולל:

 • אי אפשר לסמוך לחלוטין
 • אינו מציע אבטחה מלאה
 • לא עוסק בבעיות פרטיות
 • לוקח יותר מדי זמן ובסופו של דבר עולה
 • אין שקיפות

היתרונות של Blockchain על פני מערכת ריכוזית טיפוסית

 • נפטר מכל המתווכים
 • אימות עסקאות
 • פרוטוקולים בעלי אבטחה גבוהה
 • עלויות נמוכות יותר
 • מערכת רשת שקופה
 • בלתי משתנה ומבוזרת

תראה, אני לא אומר שבלוקצ’יין פותר את כל הבעיות. במציאות, blockchain מגיע גם עם כמה בעיות. עם זאת, זכור שהוא אכן נפטר מרבים מהנושאים המרכזיים. לפיכך, מדובר בשדרוג נהדר משרתים מרכזיים לביזוריים.

יתר על כן, ישנם תרחישים רבים בהם הבלוקצ’יין יכול להפוך את הפיתרון לבטוח יותר, שקוף וחזק יותר. עם זאת, בלוקצ’יין הוא ארכיטקטורה מורכבת עבור רשתות. לכן, מבלי לרכוש ידע כלשהו לגבי זה, אתה לא צריך לעשות את הקפיצה.

אבל אם אתה רוצה לעמוד בקצב המהפכה הטכנולוגית ולהגדיל, עדיף לדעת על ההגדרה הפשוטה של ​​בלוקצ’יין.

לכן, מסיבות אלה, עליכם לדעת על הגדרת הבלוקצ’יין.

קרא עוד: שימוש בבלוקצ’יין: רשימת 20+ מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין

פרק -2: היסטוריה של טכנולוגיית Blockchain

1991-2008:

האם אתה יודע מתי בפעם הראשונה הופיע הבלוקצ’יין? ובכן, בשנת 1991 החלו סטיוארט הבר וסקוט סטורנטקו לעבוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין הראשונה. בהתחלה הם רצו ליצור גוש שרשרת מוצפן קריפטוגרפי. יתר על כן, הם ניסו להפוך את זה למניעת טמפ.

גם אז הם השתמשו בחותמות זמן של המסמכים כדי לעקוב אחר כל העסקאות. בהמשך הם שדרגו את המערכת וכללו עצי מרקל. לפיכך, זה שיפר את יכולתם לאחסן יותר מסמכים בתוך בלוק אחד.

אז אתה מבין, למרות שאנשים רבים חושבים שההגדרה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הגיעה לראשונה בשנת 2018, היא התחילה למעשה בשנת 1992. בהחלט הכרחי לדעת על ההגדרה הפשוטה של ​​בלוקצ’יין באופן מלא..

בכל אופן, מאוחר יותר בשנת 2008 סוף סוף הגיעה המהפכה האמיתית. קבוצה או אדם בשם Satoshi Nakamoto הגיעו עם חזון חדש לבלוקצ’יין, והפעם זה היה הליבה של מטבע קריפטוגרפי – ביטקוין.

הביטקוין שינה את אופן פעולתה של המערכת שלנו, מכיוון שהיא הייתה אמצעי תשלום דיגיטלי.

2009-2011:

לאחר ההקדמה לביטקוין, סוף סוף שחרר סאטושי נקאמוטו את נייר הלבנה של ביטקוין בשנת 2009. יתר על כן, בעיתון הלבן הוא מסר פרטים מלאים על אופן הפעולה של הרשת. יתר על כן, זה גם מציין כיצד זה יכול לשפר את האמון הדיגיטלי.

במציאות, אף אחד לא יהיה בשליטה, כך שאף אחד לא יכול לשבור את אמונם של אחרים. עם זאת, הרסן של סאטושי נקאמוטו הגיע לסיומו כאשר העביר את פיתוח הפלטפורמה למפתחים אחרים ונעלם.

במציאות, למרות שסטושי נקאמוטו לא רדף אחר פיתוח הטכנולוגיה, מפתחים אחרים החלו ליצור פלטפורמות בלוקצ’יין נוספות לאט..

יתר על כן, עם יישום מבוזר בתערובת, הגדרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין סוף סוף החלה לשים לב לכולם.

בכל אופן בשנת 2010, סוף סוף, קנתה הרכישה המקוונת הראשונה בביטקוין. משתמש קנה שתי פיצות עם 10,000 BTC.

2012-2014:

תקופה זו בהיסטוריה הייתה ללא ספק המשמעותית ביותר כהגדרה הפשוטה של ​​בלוקצ’יין. במציאות, הביטקוין היה התחלה מצוינת לבלוקצ’יין, אך מפתחים רבים הרגישו שזה לא מספיק לחדשנות חדשה.

ביניהם היה ויטליק בוטרין, שתרם לבסיס הקוד של הביטקוין. עם זאת, הביטקוין היה מוגבל באופן דרסטי. אז, היזם התחיל לעבוד על פיתרון אחר שיוכל ליצור פונקציות שונות אך עדיין יכיל את מערכת הרשת לעמית..

לבסוף, הוא עלה עם Ethereum בשנת 2013 עם תוספות חדשות לבסיס הקוד האופייני לביטקוין. יתר על כן, זו הייתה התפתחות ששינתה את דרכי הבלוקצ’יין לתמיד בהגדרה פשוטה של ​​היסטוריית הבלוקצ’יין.

בינתיים, הביטקוין הפך כל כך פופולרי שהוא עלה על מיליארד דולר בשוק. עד מהרה הוציא ויטיק את העיתון הלבן של את’ריום. ומכירת הקהל החלה למימון. בכל אופן במהלך הגדרה זו של תקופת ההיסטוריה של הבלוקצ’יין, Ethereum הצליח להשיג את כל המימון הדרוש לו.

עם זאת, כשרואים את הפוטנציאל של blockchains, Ripple – פתרון פיננסי של blockchain ארגוני הגיע לשוק.

יתר על כן, קונסורציום בלוקצ’יין ארגוני פופולרי נוסף כיום – R3, הקים את הקונסורציום עם למעלה מ- 40 חברים מורשים. למותר לציין כי כל שלושת החידושים החדשים עדיין רווחים בשוק הבלוקצ’יין.

וככה הגדרה של טכנולוגיית בלוקצ’יין נוצרה.

קרא עוד: אתריום ארגוני: בלוקצ’יין פרטי למפעלים

2015-2017:

בשנת 2015, Ethereum השיקה רשמית והציגה תכונה חדשה הנקראת חוזים חכמים. יתר על כן, חוזים חכמים הפכו לאחד המאפיינים המובילים שיכולים לבצע פונקציות חוזיות שונות.

בכל מקרה, Ethereum הצליח לאסוף קהילה מסיבית של מפתחים פעילים שעדיין מקימים אותה כמערכת אקולוגית אמיתית.

שחקן מסיבי נוסף בשוק התחיל למעשה את דרכו בשנת 2015. למעשה, פרויקט הגג Hyperledger החל את דרכו לפיתוח בלוקצ’יין.

קרן לינוקס הציגה את Hyperledger והקימה קונסורציום לפיתוח טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אז הם גם חלק עצום מהגדרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. יתר על כן, Hyperledger רצה לאחד את כל מאמצי הבלוקצ’יין במרחב אחד.

יתר על כן, Hyperledger מקדם שיתופי פעולה בין חברות במקום תחרות על כך שיאפשר לכולם לקבל את חלקם ההוגן בחשיפה. יתר על כן, Hyperledger גם הציג מבנה חדש שנקרא אדריכלות מודולרית, המאפשר לחבר כל סוג של תכונה ולהשתמש בה.

לכן, למרות שבלוקצ’יין שלך אולי לא כולל תכונה שאתה זקוק לה, אתה יכול פשוט לפתח אותה באופן ידני ולחבר אותה למערכת ולהשתמש בה.

כשראה את הפוטנציאל בארגונים, השיקה ג’יי.פי מורגן את הבלוקצ’יין Quorum כפתרון ארגוני. קו הבסיס של המניין הוא למעשה את’ריום, אך מכיוון שאת’ריום הוא ציבורי, הוא נזקק לכמה שיפורים.

לפיכך, כעת יש לנו פלטפורמת Quorum פרטית בה הארגון יכול להשתמש ללא בעיות.

קרא עוד: המדריך האולטימטיבי של Quorum Blockchain

2018:

בשנת 2018 תראה את הפופולריות העצומה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, האופי ההפכפך ביותר של ביטקוין גרם לשינוי בשוק לכיוון טכנולוגיית הליבה ממטבעות קריפטוגרפיים.

במציאות, מטבעות קריפטוגרפיים הם נהדרים, אך הם נוטים להיות תנודתיים מאוד. אז זה יוצר אי וודאות בשוק, וזה לא משהו שחברות ארגוניות מחפשות.

עובדה גדולה נוספת בציר הזמן של הגדרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא עליית חברות פיננסיות המשתמשות ברשת. בתחילה חברות פיננסיות היו מאוד סקפטיות מכיוון שהיא מאבדת את אחיזתן במערכות ריכוזיות.

עם זאת, בשל היתרונות של הטכנולוגיה, כיום 15% מהחברות הפיננסיות משתמשות בו. וזה בעלייה. לאחר השינוי המסיבי במקרי השימוש בהגדרת הבלוקצ’יין, ארגונים כיום יותר מלהוטים להשתמש בו.

על פי סקר, 95% מהחברות מוכנות להשקיע בבלוקצ’יין בשנת 2018. ורבות מהן כבר משקיעות מיליונים בנישה..

בסוף 2018 שוק העסקים הבלוקצ’יין העולמי עומד על 1.2 מיליארד דולר.

2019:

נכון לעכשיו, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מיושמת באופן מסיבי בארגונים רבים, הודות לבלוקצ’יין כתעשיית שירותים. במציאות, בלוקצ’יין כחברת שירות מציעה סביבות פיתוח מסוג אחר עבור חברות ללא כל ידע בבלוקצ’יין.

למה? ובכן, בעצם, המשאבים לפיתוח טכנולוגיית בלוקצ’יין בפני עצמה הם די מעטים. מכיוון שרק מספר מוגבל של מתכנתים יכולים להתמודד עם מורכבות הטכנולוגיה, חברות רבות לוקחות את שירותיהן.

עם זאת, מכיוון שרוב פלטפורמות הבלוקצ’יין המובילות בארגונים הן קוד פתוח, כל אחד יכול להשתמש בו באופן חופשי במערכת שלו. אך לשם כך הם יצטרכו צוותי פיתוח שיעזרו להוסיף תכונות נוספות או שיעזרו להם לשלב אותם.

לפיכך, הבלוקצ’יין כתעשיות שירות מתפתח במהירות כדי להתאים את כל הצרכים בצורה טובה יותר. אנו יכולים לומר בבטחה שנמשיך לראות צמיחה רבה יותר במגזר זה.

כמו כן, בשל הבעיות המשפטיות של ICO, כעת רובן מוחלפות באסימוני אבטחה. אלה דומים ל- ICO אך מגיעים עם גיבויים חוקיים. לכן, אנשים שמשקיעים ב- ICO לא יתמודדו עם הונאות או חברות הונאה.

פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות הן קריטיות לאימוץ בלוקצ’יין. למידע נוסף על פלטפורמות Blockchain ארגוניות כעת!

2020:

שנת 2020 הייתה שנה נהדרת לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. מתקנים ממשלתיים רבים בוחנים ארנק בלוקצ’יין ומשקיעים כסף כדי ליישמו. יותר מכך, בנקים להוטים לעבוד על מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים שישנו לנצח את הנוף של העולם.

סין חשפה דגם CBDC פונקציונלי לחלוטין, שכבר מגיע עם ארנק בלוקצ’יין מעולה. עם זאת, מאזניים של פייסבוק גם בדרך להשלים את מודל ה- CBDC הזה.

במציאות, חברות רבות אינן בוחנות את הדרכת הבלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על הטכנולוגיה ולהתחיל פרויקט משלהן. לכן, הדרישה לכישורים ולהדרכה מבוססי בלוקצ’יין גבוהה בכל הזמנים.

העתיד:

עתיד הבלוקצ’יין הוא בהיר למדי. כפי שאתה יכול לראות, ההגדרה הפשוטה של ​​ציר הזמן של בלוקצ’יין מראה הבטחה רבה. יתר על כן, ההערכה היא כי שוק הבלוקצ’יין יעלה על 3.1 טריליון דולר עד שנת 2030.

אז הגיע הזמן להבטיח מקום בשווי השוק העצום ההוא.

רוצה לדעת יותר על היסטוריית הבלוקצ’יין? בדוק את ההיסטוריה של ציר הזמן של בלוקצ’יין עכשיו!

פרק 3: תכונות בסיסיות של טכנולוגיית Blockchain

יש כמה תכונות בסיסיות של בלוקצ’יין שעל מפתח הבלוקצ’יין לדעת עליהן. בואו נראה מה הם –

בלתי ניתן לשינוי

אי-משתנות היא ללא ספק אחת מתכונות הבלוקצ’יין המשמעותיות ביותר. המשמעות היא שאף מפתח או משתמש בלוקצ’יין לא יכול לשנות / למחוק את הנתונים בפנקס הספרים או להוסיף תוכן חדש ללא כל אימות. תכונה זו מבטיחה אי-שינוי.

במציאות, עסקת הבלוקצ’יין עובדת מעט אחרת מכל חברה פיננסית אחרת. מכיוון שאין לו סמכות ריכוזית כלשהי, זה תלוי בצומת ברשת.

כאשר מתרחשת עסקת בלוקצ’יין, כל הצמתים ברשת יצטרכו לומר שהיא תקפה או שלא יתווספו לספר החשבונות.

יתר על כן, כאשר מתווסף חסימה, זה קבוע. לפיכך, אין שום דרך לשנות אותו או לשנות אותו.

האם אתה יודע שתכונה זו של הגדרת בלוקצ’יין הופכת אותה ללא שחיתות?

מכיוון שרוב השחיתות מגיעה מארגון על ידי שינוי ספר החשבונות, השטח לעשות זאת מתבטל. לפיכך, הוא נלחם בכבדות בפשע.

מבוזר

בהגדרת הבלוקצ’יין, נתקלת במילה “מבוזרת”. אבל מה זה מרמז? במציאות, המשמעות היא שאין אדם אחד או רשות שלטונית שמסתכלים על המסגרת. אך במבנה רשת אופייני, הכל תלוי במידה רבה במודל שרת הלקוח.

אבל כאן, אדם יחיד או קבוצה דואגים לכל התשתית. זהו אחד היתרונות המשמעותיים שכל מפתח בלוקצ’יין צריך לחפש. זה מקדם זכויות משתמש. לפיכך, הוא מציע יתרונות רבים יותר בסופו של דבר –

 • נפטר משגיאות מעשה ידי אדם, אז זה יותר סובלני לתקלות.
 • יותר שליטה למשתמשים על הנכסים שלהם.
 • מאובטח מאוד כי זה יותר יקר, יותר האקרים לערום את המערכת.
 • נפטר מכל האינטגרציות של צד שלישי.
 • אין סיכוי להונאה מכיוון שהמערכת פועלת כולה על אלגוריתמים.
 • כל שינוי נבדק על ידי הצמתים, מה שמקדם שקיפות.
 • מציג ארכיטקטורה אותנטית, כך שאנשים יתקשו לפצח את הקוד ולתקוף אותו.

אבטחה משופרת

ובכן, זה נפטר מהסמכות המרכזית, אבל זה לא אומר שכל אחד יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. זה יהיה סיכון חמור לכל צומת. במציאות, כדי לקדם פרטיות וביטחון, כל הנתונים על ספר החשבונות מוצפנים בכבדות.

כאן, בהגדרת הבלוקצ’יין, מוזכר בכבדות מונח הנקרא קריפטוגרפיה. במציאות, הצפנה היא אחד האלגוריתמים המתמטיים המורכבים שיש שם. לפיכך, הוא משמש כחומת האש של הרשת.

אין שום דרך לפצח את הקוד. יתר על כן, אם מישהו רוצה לשנות ערך כלשהו בבלוק, זה ייצור תוצאה שונה לחלוטין שלא תקושר לשינוי המקורי. בנוסף, כל בלוק מגיע עם מזהה hash ייחודי. עם זאת, שינוי מזהה ה- Hash אינו אפשרי.

כמו כן, כדי לבצע עסקת בלוקצ’יין, תזדקק לעזרה גם ממפתחות ציבוריים וגם ממפתחות פרטיים. אי אפשר להבין את המפתחות הפרטיים של משתמשים אחרים.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

ספר חשבונות מבוזר

מאפיין מגניב נוסף של בלוקצ’יין הוא האופי המבוזר של המערכת. במציאות, כל הצמתים מתחזקים את ספר החשבונות, ולכן הכוח החישובי הכולל מתחלק ביניהם. לפיכך, קידום תוצאה טובה.

במקרה של הבלוקצ’יין הציבורי, כולם יכולים לראות את ספר החשבונות ללא בעיות. עם זאת, באופן פרטי, הדברים משתנים מעט, אך עדיין, ניתן לצפייה. בשל אופי הטכנולוגיה, היא יעילה יותר ומציעה גם יתרונות אחרים –

 • זמן תגובה גבוה לכל פעילות זדונית מכיוון שכל שינוי בפנקס ניתן לזיהוי יחסית מהיר יותר. לכן, קל לעקוב אחר הבעיה.
 • הצמתים משמשים כמאמתים, ולכן הוא מציע להם תפקיד של השתתפות.
 • הוא נפטר מכל טובות הנאה ברשת. וכך, כולם יקבלו כמות שווה של הרשאות במערכת.

קוֹנסֶנזוּס

הקונצנזוס הוא גורם מכריע כשמדובר בבלוקצ’יין. ללא הסכמה, מערכת הבלוקצ’יין לא תפעל. במציאות, אלגוריתמי הקונצנזוס עוזרים לרשת לקבל החלטות. ללא שום הסכמה, שום בלוקצ’יין לא יכול לקבוע שיקול דעת הוגן לגבי הבלוקים שנוספו.

אם נסביר את זה בפשטות יותר, זה רק תהליך של קבלת החלטות עבור הצמתים ברשת. ובכן, כשמיליוני צמתים נמצאים באותה רשת, יש צורך בהחלט לקבל קונצנזוס.

מכיוון שבמציאות, לא כל האנשים יכולים להגיע לאותה מסקנה בכוחות עצמם. לקבלת בהירות רבה יותר, חשוב על זה כעל תהליך הצבעה בו הרוב ינצח.

נכון לעכשיו, ישנם סוגים רבים של אלגוריתמים של קונצנזוס. עם זאת, כל אחד מהם מגיע עם סוגים שונים של יתרונות וחסרונות.

בכל מקרה, כדי להפעיל רשת, מפתח הבלוקצ’יין צריך ליישם אלגוריתם של קונצנזוס כלשהו.

התיישבות מהירה יותר

ובכן, בלוקצ’יין מאפשר לך לבצע עסקאות ברשת, למרות שכעת הוא מציע הרבה יותר מזה. במציאות, בלוקצ’יין מספק תוצאה מהירה יותר בהתנחלויות. וכך, תזכו להעביר כסף מהר יותר.

אנו חושבים שאתה כבר יודע שרשתות הבנקאות המסורתיות יחסית איטיות יותר. פעמים רבות לוקח יותר מדי זמן להסדיר את התשלום. עם זאת, בזמנים של צורך שליחת כסף מחו”ל עלולה לקחת זמן רב.

לפיכך, זה יוצר נושא גדול. אבל עם blockchain, זה ייקח רק כמה שניות להשיג את הכסף. לכן, זה מאוד מועיל לשימוש. עם זאת, מפתח הבלוקצ’יין צריך לוודא שזמן העסקה לא נפגע בכל מחיר.

קרא עוד:6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

פרק 4: הגדרת טכנולוגיית Blockchain: מהם הסוגים השונים?

כדי להבין טוב יותר את הגדרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליך לדעת על הסוגים השונים של בלוקצ’יין כיום.

אם נוכל לסווג את הבלוקצ’יין, הוא יתבסס על שני תרחישים שונים. בדרך כלל בסיווג הכללי, אנו מקבלים ארבעה סוגים של בלוקצ’יין –

 • פְּרָטִי
 • פּוּמְבֵּי
 • מאוחד
 • היברידי

ועל סמך סיווג ברמת ההרשאה, אנו מקבלים שני סוגים –

 • מותר
 • ללא הרשאה

זהו הכרח מוחלט לדעת על אלה עבור חברות טכנולוגיות בלוקצ’יין. מכיוון שעם השילוב החדש בארגונים, חברות טכנולוגיה של בלוקצ’יין יצטרכו לחזות איזו מהן המתאימה ביותר לענפים.

בכל מקרה, בואו נבדוק אותם עכשיו!

סיווג כללי

בלוקצ’יין פרטי

בבלוקצ’יין הפרטי תראה רק ארגון אחד ברשת. בעיקרון, ארגון יחיד יכול לבחור מי רשאי להצטרף לרשת ומי לא. לא נראה כמו כל כך מבוזר עכשיו, נכון?

במציאות, ערך הליבה של הבלוקצ’יין עדיין שלם. עם זאת, בזה, חברות הטכנולוגיה של בלוקצ’יין יקבלו גם מערכת שלטונית. יתר על כן, זה מתאים בעיקר כרשת הפנימית של הארגון.

הבעיה היא שבלוקצ’ים ציבוריים הם נהדרים, אך יש להם ספר ספר פתוח שכולם יכולים לראות. בשוק תחרותי הצורך בפרטיות הוא די גבוה. וכך, פלטפורמות ציבוריות לא יתאימו במקרה זה.

כל שאר המטרות הבסיסיות עדיין שם – אבטחה, ספר חשבונות מבוזר וכו ‘. יתר על כן, זו פלטפורמת צריכת חשמל נמוכה יותר מאשר ציבורית.

בלוקצ’יין ציבורי

ובכן, רשתות חסימות ציבוריות הן חלוצה של הגדרת הבלוקצ’יין. בזה, חברות הטכנולוגיה של בלוקצ’יין יקבלו חופש מלא. במציאות, המשמעות היא שכולם וכולם חופשיים להצטרף לרשת. לא יהיו מגבלות כלשהן.

אז זה אומר שכאן תקבלו את הטעם של ביזור אמיתי. אבל הבעיה היא בפרטיות. במקרה של שימוש בטכנולוגיה זו בחברות טכנולוגיות בלוקצ’יין, זה עלול לגרום להרבה בעיות.

מכיוון שהפנקס הציבורי פתוח לכל, כל אחד יכול לראות זאת. לפיכך, להתפשר על כל בסיס הרשת. עם זאת, פלטפורמה זו בטוחה בהרבה מאלה. כמו כן, הוא שקוף לחלוטין ומקדם העצמת משתמשים.

ארגון יכול להשתמש בטכנולוגיה זו כדי להניע כל רשת שמאפשרת לצרכנים לתקשר מבלי להשפיע על מערכת הרשת הפנימית שלה.

קרא גם: איך עובד בלוקצ’יין?

בלוקצ’יין מאוחד

טכנולוגיית הבלוקצ’יין המאוחדת או הקונסורציום היא הטובה ביותר משני העולמות. עם זאת, במקרה זה, תראה שזה מעט קרוב לחסימות פרטיות. במציאות, הבלוקצ’יין המאוחד הוא רשת פרטית מבוזרת.

ובכן, תן לי להסביר. אתה כבר יודע איך ארגון יחיד יכול באמת לקיים רשת פרטית. אך בארגונים, מספר ארגונים ישתתפו בממשל. אז סוף סוף זה יקדם את האופי המבוזר של הבלוקצ’יין.

רשתות פדרציה פופולריות מאוד בקרב חברות טכנולוגיות בלוקצ’יין. בעזרת רשת זו, יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין רבים יכולים להוזיל את עלותם. יתר על כן, תראה גם רגולציה נוספת על יישומי טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

התקנות מוודאות שאיש אינו יכול להשתמש לרשת ברשת למטרות בלתי חוקיות כלשהן. יתר על כן, סוג זה מקדם גם עמלות עסקאות נמוכות בהשוואה לאחרים.

בלוקצ’יין היברידי

ההיברידי דומה כמעט לבלוקצ’יין מאוחד, אך הם ללא ספק שונים. במקרה זה, Blockchain היברידי גם משתמש במיטב משני העולמות. עם זאת, כאן זה מעיד על חופש וגישה מבוקרת בו זמנית.

רשתות חסימות היברידיות אינן פתוחות לכולם, אך הן מציעות אותה רמת שקיפות, ביטחון ויושר. במציאות, הרשת ניתנת להתאמה אישית. יתר על כן, החברים במערכת יכולים להחליט אילו משתמשים יכולים לקחת השתתפות ואילו לא.

יתר על כן, הם יכולים גם להחליט איזו עסקה הם צריכים לפרסם ברבים. בדרך כלל, יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין יכולים להשתמש בטכנולוגיה זו כאשר הם עובדים עם מספר בעלי עניין בו זמנית.

בדרך כלל, ביישומי טכנולוגיית הבלוקצ’יין הללו, העסקאות אינן נחלת הכלל. אך לצורך אימות, ניתן להפוך אותם לנחלת הכלל. אבל זה מוגבל לאימות בלבד.

סיווג ברמת הרשאה

רשתות חסימות מותרות

בסוג זה של בלוקצ’יין, הרשת נשארת בסביבה סגורה. בקיצור, המשמעות היא שהצמתים יצטרכו הרשאה להיכנס לרשת. כאן, בעבר, כמה צמתים נבחרים יכולים להיכנס רק.

בדרך כלל, תעשיות ריכוזיות מעדיפות סוג זה של יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין מכיוון שהם יכולים לפחות להגביל משתמשים אחרים.

מצד שני, בלוקצ’יין ציבורי מורשה מבטיח שכל הקריטריונים המתאימים לצמתים יוכלו להיכנס, ואז הם חופשיים לראות את ספר החשבונות ולבצע עסקאות. דומה לאלה הציבוריים.

רשתות חסימות ללא היתר

ברשת זו כל הצמתים יכולים להשתתף בתהליך האימות. לכן, אין הגבלה מכל סוג שהוא. יתר על כן, כולם ברשת יכולים לבצע עסקאות או להוסיף מידע לפנקס. יישומי טכנולוגיית Blockchain שמגיעים עם סביבה פתוחה יותר בהחלט יאהבו את זה.

מצד שני, ישנן רשתות פרטיות ללא הרשאה. בזה, משתמשים יצטרכו להשתייך לארגון שיש לו גישה לרשת. בעיקר כאן, הגישה מוגדרת אך ורק. אז כל מי שרוצה ברשת פרטית יקבל גישה כצומת.

קרא עוד: 4 סוגים שונים של טכנולוגיית Blockchain & רשתות

פרק 5: מקרי שימוש פופולריים של טכנולוגיית Blockchain

עסקאות גלובליות

טכנולוגיית הבלוקצ’יין במקרה משגשגת כיום במגזר הפיננסי. למה לא? משמעות הבלוקצ’יין הבסיסית התחילה בכך שהוא היה מכשיר פיננסי. במציאות, השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין במקום במערכת בנקאית מרכזית נפטר מרוב הפגמים.

כמו כן, עם blockchain עכשיו תשלומים חוצי גבולות יהיו משב רוח. יתר על כן, ארגונים פיננסיים רבים יכולים לקבל דחיפה מאסיבית בעזרת הטכנולוגיה החדשה הזו. החוט העולמי של יבמ הוא דוגמה מובילה למקרה זה.

מִסְחָר

מימון סחר הוא גם תוספת נהדרת נוספת לרשימת מקרי השימוש. כל שנה הרבה סחורות נשלחות בעזרת חברות סחר. אך מימון המסחר מתמודד עם סיבוכים רבים, כולל חוסר שקיפות, ביטחון וכו ‘.

לכן, כדי לקבל שליטה מלאה על המערכת, הם יכולים להשתמש בבלוקצ’יין. דוגמה פופולרית לכך תהיה TradeLens. יתר על כן, טכנולוגיה זו מאפשרת לסוחרים לתקשר טוב יותר זה עם זה.

יותר מכך, הוא מאפשר למקבל לעקוב אחר התהליך והשולח לקבל את התשלום בזמן.

קרא כיצד Blockchain יכול לשנות את מימון הסחר כעת!

בטיחות מזון

מקרה שימוש מרגש נוסף שמאחורי משמעות הבלוקצ’יין יהיה בטיחות מזון. במציאות, מזון מעובד נוטה להכיל הרבה מרכיבים לא אתיים. אבל אין שום דרך לדעת במה הענפים משתמשים.

באמצעות בלוקצ’יין, החברות יכולות לעקוב אחר מקור התוצרת שלהן. עלייה, הצרכנים יכולים לעקוב אחרי האם המוצר שלהם הוא מה שהם אומרים באמת. כאן, Trust Food של יבמ הוא אחת הדוגמאות הבולטות.

שרשרת אספקה

ובכן, שרשרת האספקה ​​היא באמת אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר לבלוקצ’יין. באמצעות הטכנולוגיה בשרשרת האספקה, החברות יקבלו סביבה בטוחה במיוחד עבור שרשרת האספקה ​​המקדמת מעקב בזמן אמת.

יתר על כן, היא יכולה להציע תהליכי אימות נתוני חוזה חכמים ותאכוף הסכמים. יתר על כן, הוא יכול גם להבין כל התנהגות פגומה במערכת. בכל אופן, קיצוץ העלויות והגדלת ההכנסות בהחלט הופכים אותו לראוי להזכיר במשמעות של בלוקצ’יין.

קמעונאות

זיוף הוא הנושא הבולט ביותר במחלקת הקמעונאות. ובלוקצ’יין יכול לתקן במהירות את הבעיה. כידוע, חברות הקמעונאות ניסו כמיטב יכולתן להדוף את הבעיה, אך התקדמו מעט.

עם בלוקצ’יין, כל מה שנכנס לחשבונתו יישאר שם לתמיד. לכן, אם מפלגה פנימית כלשהי רוצה לגנוב אותם, הוא יצטרך לשנות את ספר החשבונות, שהוא לא יכול.

לפיכך, אף גורם פנימי אינו יכול לשנות את המוצרים. יתר על כן, לכל מוצר שמגיע מהיצרן יהיה תג RFID. אז הרשות תוכל לעקוב אחר המוצרים החסרים תוך זמן קצר.

סקרנים מההשפעה של הבלוקצ’יין על ענף הקמעונאות? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין בקמעונאות עכשיו!

שירותים ממשלתיים

המוסדות השלטוניים באמת נמצאים במצב גרוע עם כל השחיתות בתמהיל. במציאות, עם הרשת העצומה הזו הרבה לפיקוח, הדברים מתעלמים. יתר על כן, הממשלה אינה יכולה למלא את כל החובות כלפי האזרחים כראוי, מה שיוצר יותר קרע בין שני הצדדים.

כאן, משמעות הבלוקצ’יין מתאימה באופן מושלם. זה יכול לעזור לממשלה להיות קהילה ללא נייר ולהיפטר מכל שחיתות.

כמו כן, היכולת לקבל תפוקה מהירה יותר תסייע באופן מסיבי בהגשמת זכויות האזרח.

סקרנים מהשפעת הבלוקצ’יין על הממשלות? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין לממשלה כבר עכשיו!

קניין רוחני

ניהול קניין רוחני הוא בלגן כרגע. במציאות, אין מערכת מעקב אמיתית שיכולה להבין אם מישהו משתמש בעבודה של אנשים אחרים כמו שלו או לא.

יש תכנית פטנטים, אבל עדיין, זה לא עוזר לאבטח את המאפיינים הרוחניים בשום צורה שהיא.

לפיכך, כל המוסיקאים, המעצבים, הממציאים והאמנים אינם מקבלים את השכר או האשראי המגיע להם.

עם זאת, בלוקצ’יין יכול לשנות באמת את הענף הזה לתמיד. כיוון שהוא יכול לעקוב אחר כל פעם שאדם אחר משתמש בו ומעניק לאמן האותנטי את הקרדיט המגיע לו.

בריאות

שירותי בריאות הם תעשייה מצוינת לפריחת טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מדי שנה, רבות מחברות הבריאות מוציאות סכום כסף עצום על שיפור המגזר.

עם זאת, התוצאה מינימלית.

אבל עם הבלוקצ’יין הדברים ישתנו. במציאות, היא יכולה להציע את שקיפות הנתונים שמגזר הבריאות זקוק לה כרגע. כמו כן, הוא יכול לספק ביטחון רב בתיעוד חסוי של חולה ורופא.

ה- FDA כבר משתמש בבלוקצ’יין מסיבות רבות.

סקרנים מהשפעת הבלוקצ’יין על הבריאות? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין בתחום הבריאות כבר עכשיו!

נפט וגז

ובכן, תעשיית הנפט והגז תורמת ענק לשוק של ימינו. עם זאת, יש להם בעיה בתחום תשלום המטען וביקורת. הבעיה היא שאין מעקב ראוי ואין תכנון נכון לביצוע תוצאה יעילה יותר.

אבל עם הבלוקצ’יין הדברים ישתנו. זה יכול לשפר את היעילות בהתחשב בכל מסלול אפשרי ובחירת הדרך הטובה ביותר. על פי אקסנצ’ר, הענף יכול להגדיל את הכנסותיהם ב -5% רק על ידי שיפור דיוק הנתונים.

נדל”ן

במציאות, שוק הנדל”ן הוא תנודתי מאוד. ככל שעוברים הימים, הצורך בנדל”ן גובר. אך עם העלייה במחירים, מעמד הביניים נשאר מחוץ להטבות. אז הענף סובל מחוסר נגישות, עלויות מאסיביות וללא נזילות.

אבל עם בלוקצ’יין באמצע, הם יכולים סוף סוף לאזן את זה. יתר על כן, בלוקצ’יין יכול לסייע בניהול נושא הנזילות ולמנוע מהתנודתיות בתנודתיות.

מדינות רבות כבר מיישמות פיתרון בלוקצ’יין מסיבה זו.

סקרנים מההשפעה של בלוקצ’יין על נדל”ן? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין למקרקעין ברגע זה!

הומניטריות

התעשייה ההומניטארית נוצרה לשם סיוע לאנשים הזקוקים לה. עם זאת, כעת, עם שחיתות, המגזר נידון לחלוטין. רבות מהתרומות במערכת אינן נבדקות. לכן, איש אינו יכול לדעת אם תרומה אכן עשתה זאת לעניים מבלי להיות בכיסם של המושחתים.

אך עם הבלוקצ’יין, כעת כל מי שתורם יכול לעקוב אחר התרומה כדי להבטיח שהכסף אכן הציל את חייו של מישהו. כמו כן, זה יעזור להבין אילו אנשים מושחתים באמת.

ביטוח

הנושא בענף הביטוח הוא הניירת המוחצת. במציאות, כל אחד בענף זה יידע עד כמה הניירת על המבטח להתמודד. שלא לדבר על הטענות השקריות היומיומיות מחמירות את זה עוד יותר.

כל הגורמים הללו גורמים לאנשים אמיתיים לסבול מכיוון שהכל איטי ביותר. אך בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, התעשייה יכולה להבין בקלות אם טענה שקרית או לא.

יתר על כן, זה יכול גם להפוך את התעשייה לחסרת נייר לחלוטין עם כל מה שנעשה באופן מקוון.

סקרנים מההשפעה של הבלוקצ’יין על הביטוח? עיין במדריך שלנו בנושא בלוקצ’יין בביטוח כבר עכשיו!

מדיה ובידור

תחומי התקשורת והבידור מתמודדים עם הרבה חוסר הוגנות. בגלל האינטרנט, כעת כולם נחשפים לעסקי הבידור. אבל האמת הקשה היא שהאמנים לא מקבלים את הערך שמגיע להם רוב הזמן.

בתרחישים רבים, בשל התוצאות השליליות, אמנים מוכשרים רבים ויתרו. אך בעזרת בלוקצ’יין, כל העוולות יכולות להיות צודקות מעתה ואילך.

יתר על כן, הבלוקצ’יין ישמור על כל הרשומות של מי עשה מה ויבטיח שהאמנים יקבלו אשראי ראוי.

לִנְסוֹעַ

בלוקצ’יין יכול לחולל מהפכה כיצד תעשיית הנסיעות מעבדת נוסעים. במציאות, לוקח הרבה זמן לעבד כל נוסע בודד, מה שעולה הרבה זמן ומאמץ. מצד שני, נמלטים רבים יכולים לזייף את הדרכונים שלהם ולרוץ לשם מכיוון שאין דרך להתחקות אחריהם.

אבל עם blockchain, כל המידע על הנוסעים יכול להיות בפנקס המאובטח. לפיכך, הנוסע אפילו לא יזדקק לדרכון לנסיעה. הם יכולים פשוט להשתמש במזהים דיגיטליים ולעלות על הסיפון. אז, משמעות blockchain באמת משנה את הדרך בה אנשים נוסעים עכשיו.

פתרונות רשת

בלוקצ’יין יכול להיות פתרון הרשת לכל ענף כיום. יש לו את התכונות להיפטר מכל בעיות הרשת המורשת באופן מלא. יתר על כן, זה יכול גם לקדם פתרונות אוטומטיים ושלמות נתונים.

כמו כן, בעזרת ספר חשבונות בלתי משתנה, זה יהפוך למשימה פשוטה פשוט לסמוך על תוכנו מכיוון שאיש אינו יכול לשנות באמת את אופן פעולתו..

משחקים

מקרי שימוש מגניבים נוספים בבלוקצ’יין יהיו תחום המשחקים. במציאות, הוא פורח בקצב מאסיבי. משחקים מקוונים רבים נפרצים במקרים רבים, ופעמים רבות גיימרים מאבדים את הנכסים שקנו בכסף.

אך מכיוון שהבלוקצ’יין הוא פלטפורמה מאובטחת, איש לא יוכל לפרוץ למערכת ולשנות את ידיו על נכסיו של מישהו..

אבטחת סייבר ואינטרנט הדברים

שני המגזרים הללו הולמים בצורה מושלמת עם הרעיון של בלוקצ’יין. בגלל רשתות המורשת, אמצעי אבטחת הסייבר האופייניים אינם מספיקים כדי להגן עליהם. אך בעזרת בלוקצ’יין, הם יכולים לאבטח אותו במלואו.

מצד שני, מכשירי האינטרנט של הדברים מועדים גם לפריצות. אבל אם הבלוקצ’יין הוא הרשת הבסיסית, ההאקר לא יקבל גישה למערכת. אז כל מי שמשתמש ב- IoT יהיה בטוח. גם בזמנים של התקפות DDoS, הבלוקצ’יין יכול לאבטח את הרשת.

רוצה לדעת כיצד blockchain יכול להשפיע על ענף האבטחה? קרא את המדריך שלנו כיצד blockchain יכול לשנות את ענף האבטחה כעת!

פרק 6: מחשבות מסכמות

בסופו של דבר, אנו יכולים לומר בבטחה שבלוקצ’יין לא הולך לשום מקום כבר זמן מה. כפי שאתה יכול לראות, זה כאן כדי להישאר. לכן, עדיף לנקוט בהגדרת הבלוקצ’יין כמה שיותר מהר. במציאות, למרות שרבים מעכשיו אולי לא רואים שינויים בחיי היום יום, אך האימוץ הוא בכלל.

אז, בתוך כמה שנים, נראה יותר יישומים מבוזרים בשוק. לכן, אם אתה סקרן לגבי אימוץ בלוקצ’יין, בדוק כעת את קורס הבלוקצ’יין בחינם!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map