בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים: הבנת ההבדל

האם אתה מתעסק בטכנולוגיית בלוקצ’יין ועדיין תוהה מה הקשר בין בלוקצ’יין למסד נתונים? כאן, נסקור את ההשוואה בין בלוקצ’יין לעומת בסיס נתונים כדי לעזור לך להבין היכן שתי הטכנולוגיות הללו עומדות.

עבור מתחיל, שניהם עשויים להישמע דומים. עם זאת, זה לא נכון גם כאשר אנשים רבים שם רואים בבלוקצ’יין “סתם עוד מסד נתונים”.

כמו כן, תמצאו אנשים המחפשים מסד נתונים מבוזר לעומת בלוקצ’יין? האם יש משהו שנקרא “מסד נתונים מבוזר”? או שבלוקצ’יין הוא פשוט בסיס נתונים מבוזר? אנו נענה על כל השאלות הללו בהמשך.

בלוקצ’יין הוא לא רק בסיס נתונים, ומאמר זה מכוון להשוואה מפורטת של בלוקצ’יין לעומת בסיס נתונים.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

מאגר בלוקצ’יין לעומת: מהו בלוקצ’יין?

אבל, אם אתה חדש, אל תדאג; נסקור כאן בקצרה לפני שנקפוץ להשוואה בין בלוקצ’יין לעומת בסיס נתונים. ההגדרה הבסיסית הן של מסד נתונים והן של בלוקצ’יין תעזור לנו להבין את ההשוואה בין בלוקצ’יין לעומת בסיס נתונים. בואו נתחיל.

Blockchain היא טכנולוגיית ספר ספרים מבוזרת המאפשרת לקבוצת עמיתים לעבוד יחד כדי ליצור רשת מאוחדת ומבוזרת. העמיתים יכולים לתקשר ולשתף מידע או נתונים בעזרת אלגוריתם הקונצנזוס. כמו כן, אין צורך ברשות ריכוזית, מה שהופך את הרשת כולה אמינה בהשוואה לרשתות אחרות.

בואו נסתכל על דוגמה כדי להבין כיצד פועלת בלוקצ’יין. כאשר עמית אחד שולח מידע לאחר, נוצרת עסקה. כאשר זה קורה, צריך לאמת את העסקאות באמצעות אלגוריתם הקונצנזוס.

במקרה זה, הוכחת עבודה משמשת לאימות העבודה. זה מבטיח שלא עוברות עסקאות לא חוקיות לבלוקצ’יין. בלוקצ’יין כולו בלוקים. הם משמשים לאחסון עסקאות ומידע חשוב אחר הנדרש להפעלת הבלוקצ’יין בהצלחה.

חותמות זמן נוצרות על מנת להבטיח שכל עסק יכול להתחקות אחריו, לגבותו ולאמתו. המערכת כולה מוסיפה ערך ומביאה תכונות חדשות כמו שקיפות, אי-שינוי ואבטחה.

רוצה לדעת יותר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין? עיין במדריך ההגדרות הבלוקצ’יני האולטימטיבי שלנו עכשיו!

מהו מסד נתונים?

עם הרעיון של blockchain ברור, הגיע הזמן שנבין את מסד הנתונים. מסד הנתונים, בניגוד לחסימות, הוא ספר מרכזי המנוהל על ידי מנהל מערכת.


מאגרי מידע גם מציגים מאפיינים ייחודיים, כולל יכולת קריאה וכתיבה. כאן, רק הצדדים עם גישה נאותה יכולים לבצע פעולות כתיבה וקריאה. מסדי נתונים מציגים גם את היכולת לאחסן מספר עותקים של אותם נתונים וההיסטוריה שלהם. זה נעשה בעזרת רשות מרכזית ואמינה שמנהלת את השרת.

הריכוזיות מביאה יתרונות רבים למאגר. לדוגמא, קל לנהל מאגרי מידע שכן הנתונים מרוכזים. גישה ואחסון נתונים זה לא רק קל אלא גם מהיר. עם זאת, יש להם גם חסרונות.

אחד החסרונות הגדולים ביותר הוא הסיכוי שהנתונים ייפגמו. כדי להתגבר על החיסרון נלקחים גיבויים מרובים. אבל, זה לא תמיד המקרה, מכיוון שרוב הגופים תמיד סומכים על בעליהם ולכן מדלגים על אפשרות נתוני הגיבוי. חסרון גדול נוסף הוא כיצד ניתן לשנות את הנתונים על ידי כל מי ששולט במסד הנתונים עצמו. זה יכול לקרות מכיוון שמאגר המידע מרוכז בטבעו.

מבט טכני

עכשיו, בואו נסתכל על בסיס הנתונים בצורה טכנית יותר.

מסד נתונים משתמש במבנה הנתונים לאחסון מידע. ניתן לשאול את כל הנתונים המאוחסנים במסד נתונים באמצעות שפת שאילתות מיוחדת המכונה Structured Query Language (SQL). מסד נתונים יכול לעבוד כמעט עם כל סוג הנתונים ולסייע בתמיכה בכל המפעלים המודרניים. כמו כן, ניתן לשנות את קנה המידה כדי לתמוך במיליוני רשומות.

ההיסטוריה של המאגר עשירה גם היא. זה התחיל במערכות קבצים היררכיות בלבד. היו לו מגבלות קשות, ומכאן שהותאמו אחר כך למודל ההתייחסותי. המודל היחסי שימושי ומעניק לבעלים את היכולת לעבוד עם מאגרי מידע שונים בו זמנית. מערכות ניהול מסדי נתונים משמשות לארגון מסדי נתונים בצורה יעילה.

ביסודו, רכיבי הנתונים נשמרים בטבלאות. הטבלה מורכבת משדות שיכולים להקליט סוג נתונים אחר, המכונה תכונות.

ללא מחשבה על מודל עסקי תקין, קשה להשתמש בבלוקצ’יין כמנוף. בדוק את אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין האולטימטיבית שלנו למידע נוסף על פיתוח בלוקצ’יין.

מאגר פרטי נגד בלוקצ’יין: האם אלה זהים?

ישנם סוגים רבים ושונים של בלוקצ’יין. לדוגמא, יש לנו בלוקצ’יין פרטי שעובד במערכת אקולוגית סגורה.

זה אולי נשמע דומה למה שמסדי נתונים עוסקים בו, אך הם שונים במהותם. בלוקצ’יין פרטי יורש את כל הנכסים שיש לבלוקצ’יין להציע, אך הוא עובד בסביבה סגורה. רק אנשים שמאפשר המנהל יכול להשתתף בבלוקצ’יין. הדמיון היחיד בין בלוקצ’יין פרטי למסד נתונים הוא ההיבט הריכוזי.

קרא עוד: מאגר פרטי נגד בלוקצ’יין לעומת: מה ההבדל?

בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים

כשכל אחד מהמונחים ברור, הגיע הזמן שנבצע את ההשוואה בפועל. נשווה את שתי הטכנולוגיות באמצעות מצביעים חשובים, שם נדון בהשוואה ביניהן. כל מצביע יכלול גם דוגמאות להבטחת בהירות והבנה. אז, בלי שום פרטים, בואו נתחיל.

בלוקצ’יין מול מאגר מרכזי: סמכות ובקרה

אם נשווה blockchain ומסד נתונים, הדבר הראשון שתבחין בו הוא כיצד פועלת סמכות. בלוקצ’יין נועד לעבוד בצורה מבוזרת ואילו מאגרי המידע מרוכזים תמיד. מאפיין ייחודי זה של בלוקצ’יין מעניק לו את המינוף הדרוש לו בכדי להפוך לדור הבא של הטכנולוגיה.

ביזור מכניס הרבה שינויי יישום למערכות ולתהליכים הנוכחיים בהם משתמשים הענפים השונים. זה מאפשר לרשתות לעבוד באופן עצמאי ומסיר כל צורך בשליטה מרכזית.

מאגרי מידע לעומת זאת מתפקדים לחלוטין על פי ההיבט הריכוזי. אין בסיס נתונים מסורתי המופעל על ידי ביזור. אם אתה מחפש ספציפית מסד נתונים מבוזר, אז blockchain נכנס ישירות לקטגוריה.

עכשיו אתה יודע על ההבדל בין מסד נתונים מרוכז לעומת בלוקצ’יין.

קרא עוד: 50 החברות המובילות ביותר המשתמשות בטכנולוגיית Blockchain

סמכות במאגר ריכוזי

בואו נסתכל לעומק על האופן שבו ריכוזיות עובדת בבסיסי נתונים. מנהל מערכת מוקצה לניהול מסד הנתונים. למנהל יש את כל השליטה על מסד הנתונים, מה שאומר שהוא יכול לנהל, לשנות ולשלוט במסד הנתונים כמו שהוא רוצה. ללא מנהל מערכת, מסד הנתונים לא יפעל כלל.

הוא נמצא בראש ויכול ליצור, לשנות, לשנות ולמחוק את הרשומות בקלות. מלבד זאת, הם יכולים לבצע גם משימות אחרות, כגון אופטימיזציה לביצועים. זו משימה חשובה מכיוון שמסד נתונים גדול יותר נוטה לאט עם הזמן.

כשמדובר במשתמשים אחרים המשויכים למסד הנתונים, מנהל מערכת יכול להאציל תפקידים למשתמשים אחרים. משתמשים אחרים יכולים לנהל את מסד הנתונים בהתאם לתפקיד שהם מוקצים. לדוגמא, הוא יכול להקצות משתמש ליצור משתמשים חדשים. ניתן לבצע פונקציות מפתח אחרות, כמו גיבוי של מסד הנתונים, תחזוקה וכו ‘.

עם זאת, זה לא פשוט כשאנחנו לוקחים בחשבון את הסוגים השונים של חסימות החסימות שיש. הבלוקצ’יין הבסיסי שהוצג בביטקוין מבוזר לחלוטין, אך לא ניתן ליישמו בקרב עסקים עם נתונים ותהליכים פרטיים העומדים על כף המאזניים.

זו הסיבה שבלוקצ’יין התפתח, ויש לנו סוג אחר של בלוקצ’יין. בלוקצ’יין היברידי / מאוחד הוא הסוג השכיח ביותר של בלוקצ’יין הפותר את הבעיה של ארגונים פרטיים.

מותרות חסימות היברידיות, מה שמעניק לארגונים את היכולת המלאה להתאים אישית את ההתקנה שלהם בהתאם לדרישה.

זהו אחד ההבדלים הגדולים ביותר כאשר אנו מבצעים בלוקצ’יין פרטי לעומת בסיס נתונים. בהמשך המאמר נדבר על בלוקצ’יין היברידי / פרטי.

קרא גם: 10 האתגרים הטובים ביותר ליישום Blockchain ארגוני

מאגר בלוקצ’יין לעומת מאגר מסורתי: ארכיטקטורה

מבחינה ארכיטקטונית, הן בלוקצ’יין והן מסד נתונים שונים. אז מה ההבדל בין מבנה מסד הנתונים של בלוקצ’יין לבין מבנה מסד הנתונים המסורתי? בוא נגלה. אתה יכול א

מסד נתונים מבוסס על ארכיטקטורת לקוח / שרת. זוהי ארכיטקטורה מצליחה ביותר שיכולה לעבוד בסביבות קטנות ובקנה מידה גדול. כאן הלקוח הוא המקלטים, ואילו השרתים משמשים כיחידת עיבוד מרכזית. התקשורת בין הלקוח לשרתים נשמרת באמצעות חיבור מאובטח.

לעומת זאת, Blockchain משתמש בארכיטקטורת רשת ספרים מבוזרת. זוהי רשת המאפשרת עמית לעמית, בה כל עמית יכול להתחבר לאחר באמצעות פרוטוקולים קריפטוגרפיים מאובטחים. מכיוון שאין צומת מרכזי, צמתים יכולים לקחת חלק ביחד באלגוריתם הקונצנזוס.

אחד האלגוריתמים הקונצנזוסיים הפופולריים ביותר הוא Proof-of-Work, המחייב כורים לפתור משוואות מתמטיות מורכבות בכדי לאמת עסקאות ברשת..

מסד הנתונים אינו דורש אלגוריתם של קונצנזוס ותלוי לחלוטין בגישה הריכוזית.

המנהל שולט בכל היבט של מסד הנתונים והוא ריכוזי מאוד. זה מורשה כמו בלוקצ’יין היברידי, אבל לא בהשוואה לבלוקצ’יין הציבורי. זה מקווה לענות על שאלתך הקשורה לבלוקצ’יין מותר לעומת בסיס נתונים. הטבלה שלהלן מכסה גם בלוקצ’יין מותר לעומת מסד נתונים. עכשיו אתה ההבדל בין מסד נתונים של בלוקצ’יין לעומת בסיס נתונים מסורתי.

 מסד נתונים היברידי / פדרציית בלוקצ’יין בלוקצ’יין ציבורי
סוּג מותר מותר פּוּמְבֵּי
לִשְׁלוֹט מְרוּכָּז היברידי עם מעט תכונות מרוכזות מבוזר
ארכיטקטורה ארכיטקטורת לקוח-שרת אדריכל עמית לעמית סגור ארכיטקטורת עמיתים לעמית ציבורית
התמדה בנתונים אי התמדה בלתי ניתן לשינוי בלתי ניתן לשינוי
סיכוי לכישלון כן לא לא
ביצועים מהיר במיוחד איטי עד בינוני לְהַאֵט

מסד נתונים נגד בלוקצ’יין: אי-משתנות וטיפול בנתונים

בכל הנוגע לאחסון וטיפול בנתונים, גם בלוקצ’יין וגם מסד נתונים עובדים בצורה שונה. במסד נתונים מסורתי ניתן לאחסן נתונים ולאחזר אותם בקלות. כדי להבטיח פעולה תקינה של היישום, נעשה שימוש ב- CRUD ברמה הראשונית.

CRUD מייצג יצירה, קריאה, עדכון ומחיקה. המשמעות היא גם שניתן למחוק נתונים ולהחליף אותם בערכים חדשים במידת הצורך.

לעומת זאת, בלוקצ’יין עובד אחרת כשמדובר באחסון נתונים. Blockchain תומך בחוסר שינוי, כלומר לא ניתן למחוק או להחליף נתונים לאחר שנכתבו. אי-משתנות פירושה כי לא ניתן לבצע שיבוש נתונים ברשת.

מאגרי מידע מסורתיים אינם מפגינים אי-משתנות ולכן הם נוטים יותר להיות מנוטלים על ידי מנהל נוכל או פריצות צד שלישי..

בקיצור, בלוקצ’יין תומך רק בשתי פעולות, קריאה וכתיבה.

 • קרא פעולות: משמש לקריאה או לאחזור נתונים מרשת הבלוקצ’יין
 • פעולות כתיבה: משמש להוספת מידע ונתונים לרשת הבלוקצ’יין

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

מסד נתונים לעומת טכנולוגיית Blockchain: שקיפות

מאפיין מרכזי נוסף שמציעה בלוקצ’יין הוא כיצד כל אחד עם הכלי הנכון יכול לאמת את הנתונים לאחר שנכתבו בבלוקצ’יין הציבורי. שקיפות מבטיחה שהציבור יוכל לסמוך על הרשת.

מאגרים, לעומת זאת, כשהם מרוכזים, אינם תומכים בשום שקיפות. משתמשים אינם יכולים לאמת את המידע אם הם רוצים. עם זאת, מנהל מערכת יכול להפוך קבוצה של נתונים לציבורית, אך עדיין, אימות הנתונים לא יכול להיעשות על ידי יחיד.

שלמות בלוקצ’יין מתאפשרת הודות לחוסר המשתנות שיש לה להציע. נתונים, לאחר שמירתם, אינם יכולים להיות מושחתים או משתנים בשום דרך אפשרית, מה שאומר כי שלמות הנתונים נשמרת בכל מחיר.

טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים: רכישת עלויות וכישרונות

כשמדובר בעלות יישום, בסיס נתונים מסורתי הוא פחות יקר בהשוואה לבלוקצ’יין. Blockchain היא טכנולוגיה חדשה למדי ולכן היא עדיין מתפתחת.

המשמעות היא גם שעסק צריך לעשות תכנון וביצוע נכון כדי לשלב בלוקצ’יין בתהליך שלהם.

כמו כן, כל עסק שכבר פועל צריך לאמץ טכנולוגיה חדשה. שינוי הגישה הוא עסק רציני מכיוון שבלוקצ’יין דורש יישום מקצה לקצה ולא יכול להיות משולב רק במערכת קיימת כתוסף.

מסד הנתונים המסורתי קל להתקנה ולהרחבה. הם עובדים עם מרבית התהליכים הקיימים ולכן עובדים מחוץ לקופסה על מערכות רבות. זה הופך אותה לבחירה מצוינת עבור עסקים שרוצים במהירות ובעלות חסכונית להקים את מערכות מסדי הנתונים שלהם.

עם זאת, אם נבחן מבט ארוך יותר על העלויות הכרוכות בכל טכנולוגיה, בלוקצ’יין עשוי לספק פתרון חסכוני יותר מכיוון שהעמיתים מנהלים בעיקר את הרשת. ארגונים לא צריכים להתמודד עם העלות הנוספת הקשורה לטיפול ברשת, דבר שיכול לחסוך עלויות רבות.

אי אפשר לומר את אותו הדבר כשמדובר ברכישת כישרונות. Blockchain היא טכנולוגיה חדשה למדי, מה שאומר גם שיש כמות מוגבלת של כישרון זמין להתמודד עם יישומי הבלוקצ’יין המעשיים. עלות כישרון הבלוקצ’יין גבוהה גם היא, מה שיכול להגדיל את העלות הקשורה ליישום ולתחזוקה של הבלוקצ’יין בצד הגבוה יותר..

לעומת זאת, קל להשיג כישרונות הקשורים לבסיסי נתונים. הם גם משתלמים, ואפילו עסקים קטנים יכולים להרשות לעצמם את עלות שכירת מומחה מסד נתונים.

קרא עוד: מאגר יחס יחסי של בלוקצ’יין: מה ההבדל?

בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים: מהירות וביצועים

מהירות הביצוע היא גם היבט קריטי שעלינו להשוות הן בלוקצ’יין והן מסד נתונים. מאגרי מידע ידועים בזמני ביצוע מהירים יותר ויכולים לטפל גם במיליוני נתונים בכל זמן נתון.

Blockchain הוא איטי במידה ניכרת בהשוואה למסדי נתונים. עם זאת, זה יכול להיות מכיוון שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה חדשה יחסית ועדיין זקוקה להרבה זמן להתפתח ולהתאים לסטנדרטים של טכנולוגיות מיושנות כמו מאגרי מידע..

כאשר מתבצעת עסקה בבלוקצ’יין, היא עושה את כל הדברים שמאגר מידע מסורתי יעשה. עם זאת, הוא מואט בגלל ביצוע פעולות נוספות, כולל הפעולות הבאות.

אימות חתימה:

עסקאות בלוקצ’יין, כאשר הן מתבצעות, נחתמות בקריפטוגרפיה באמצעות אלגוריתמים קריפטוגרפיים. יש צורך בצעד זה כדי להבטיח שכל עסקה תקפה ומקורם במקור חוקי. מכיוון שמדובר בתהליך מורכב, לוקח זמן לבצע את התהליך. למרות שכל יישום הבלוקצ’יין מהיר, אימות החתימה יכול לצוואר בקבוק. לשם השוואה, מסד נתונים ריכוזי לא צריך לעבור את תהליך אימות החתימה, מה שהופך אותם למהירים יחסית.

מנגנוני קונצנזוס:

מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר, הוא מסתמך במידה רבה על מנגנון קונצנזוס לאימות עסקאות לבלוקצ’יין. כמו כן, מהירות הקונצנזוס תלויה בסוג שיטת הקונצנזוס בה משתמשים. שיטת קונצנזוס מסוימת מהירה יותר מאחרות, אך באופן כללי, היא מוסיפה זמן רב יותר לפני שניתן לעבד עסקה. מאגרי מידע מרכזיים אינם סובלים מסוג זה משום שהם מרוכזים באופיים. כל עסקה מאומתת באופן אוטומטי על ידי מסד הנתונים וניתן לבצע אותה במהירות רבה יותר באמצעות תור.

יתירות:

Blockchain היא רשת שלמה שבה כל צומת ממלא תפקיד מכריע. כדי להבטיח שכל צומת יכול להשתתף, כל מידע על עסקאות צריך להיות מאוחסן ומאומת על ידי כל צומת.

שלושת ההיבטים הללו מאטים את הבלוקצ’יין. פירוש הדבר שמאגרי מידע מהירים יחסית בכל הנוגע לביצועים.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

בלוקצ’יין לעומת מסד נתונים: מקרי השימוש הטובים ביותר

כעת, לאחר שהבנו כמה הבדלים מכריעים בין בלוקצ’יין לבסיסי נתונים, הגיע הזמן שנלמד את מקרי השימוש הטובים ביותר עבור שניהם..

מקרים לשימוש במאגרי מידע

מקרה השימוש הטוב ביותר עבור מסדי נתונים הוא פתרונות ארגוניים או רשתות. הסיבה העומדת מאחוריה היא האופן בו בסיס הנתונים פועל ומביא יציבות לכלל הרשת.

מאגרי מידע הם ללא ספק ידידותיים למשתמש וכבר נתמכים על ידי מערכות ניהול פופולריות רבות עבור מפתחים ומנהלים. אפילו אתרים עם מיליוני מבקרים מסתמכים על מסדי נתונים כדי להגיש תוכן. פורבס, למשל, משתמש בבסיס נתונים בשילוב עם מערכות מתקדמות.

המדרגיות היא שהופכת את מאגרי המידע לבחירה כה טובה עבור המפעלים שם בחוץ. כמו כן, מערכות כגון בורסות המסתמכות על פעולות מהירות חייבות להשתמש בבסיסי נתונים לזרימת נתונים טובה יותר. עם זאת, נראה שבלוקצ’יין עושה מצוין גם ברשתות ארגוניות.

הבלוקצ’יין אינו אידיאלי לאחסון כמות עצומה של נתונים מספריים שיש להשתמש בהם באופן קבוע. יתרון נוסף הוא אופן שמירת הנתונים במסד נתונים. זה לא צריך לעבור אימות במהלך תהליך הכתיבה או הקריאה. מה שהופך את מסד הנתונים לבחירה מצוינת הוא עד כמה הוא יכול להיות חסכוני, במיוחד אם יש צורך לבצע הנהלת חשבונות בסיסית.

לסיכום, מקרי השימוש הטובים ביותר עבור מסד הנתונים כוללים את הדברים הבאים.

 • אפליקציות או מערכות המשתמשות בזרימת נתונים רציפה.
 • אחסון מידע חסוי
 • עיבוד עסקאות מקוון שצריך להיות מהיר
 • אפליקציות או מערכות שבהן אין צורך באימות נתונים.
 • נתונים יחסיים
 • אפליקציות עצמאיות

מקרי שימוש בבלוקצ’יין

מטרת בלוקצ’יין שונה לחלוטין. זוהי רשת עמית לעמית המקימה שני דברים חשובים למשתמשים בה, כלומר שקיפות ואמון. ספר החשבונות המבוזר הוא מה שמייחד אותו. זה יכול לשנות את האופן שבו תעשייה פועלת ולהעצים כל היבט אחד בה. אז, מהם מקרי השימוש הטובים ביותר עבור בלוקצ’יין? בוא נחקור.

כל מערכת הדורשת אימות נכון יכולה להשתמש בבלוקצ’יין. לדוגמא, עסקאות B2B מעסק לעסק יכולות להרוויח מאוד.

זה כולל שרשרת אספקה, ניהול מלאי והפצה. המפתח כאן הוא שקיפות שכן הוא מאפשר לעסקים לעקוב אחר כל תנועה אחת מבלי להכניס מורכבות רבה יותר. עם זאת, בלוקצ’יין לא מתרחש כל כך הרבה ויכול להאט מערכות בעת טיפול ברשומות נתונים בקנה מידה גדול.

מקרה שימוש מצוין נוסף של בלוקצ’יין הוא רשתות מורשות. רשתות מורשות כמו הצבעה יכולות ליהנות מגישה מבוזרת ולהביא אמון ושקיפות לכל מערכת ההצבעה.

Blockchain אידיאלי גם לאוטומציה של משימות בפלטפורמה. חוזים חכמים מוצגים בבלוקצ’יין Ethereum, מה שמביא את היכולת להשתמש בהליכים המאוחסנים. אם מתקיים תנאי מסוים, הקוד מבוצע אוטומטית.

Ethereum blockchain משתמש גם ב- Proof of Stake (PoS), שהוא יעיל יותר ופחות רעב לחשמל.

לסיכום, מקרי השימוש הטובים ביותר עבור בלוקצ’יין כוללים את הדברים הבאים:

 • ערך העברה
 • ערך אחסון
 • עסקאות כספיות
 • אימות נתונים מהימן
 • מערכות הצבעה
 • אפליקציות מבוזרות (dApps)

קרא עוד: שימוש בבלוקצ’יין: רשימת 20+ מקרי שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין

מחשבות מסכמות: באיזו מהן כדאי לבחור?

הבחירה באיסוף טכנולוגיית אחסון הנתונים הבאה שלך אינה קשה. דנו בהבדל המכריע ביניהם, ושני מאגרי המידע המסורתיים וגם הבלוקצ’יין הם המנצחים הברורים.

מסד הנתונים הוא מנצח בכל הנוגע לתועלת, מהירות ודיוק. עם זאת, בלוקצ’יין הוא גם מנצח בכל מה שקשור לחדשנות, אימות ואוטומציה.

Blockchain מציגה עונש ביצוע בגלל שיטת האימות שלו. זה אומר בבירור שעליך להימנע מבלוקצ’יין, כאשר זמן ביצוע מהיר הוא גורם חיוני. מאגרי מידע הם בחירה מצוינת בה צריך לתמוך או לשנות את התהליך העסקי הקריטי בו זמנית. גם תהליך הקריאה והכתיבה אינו פשוט כשמדובר בבלוקצ’יין, מה שהופך את בסיס הנתונים לנחשק יותר ליישום למטרות כלליות.

בקיצור, בחרו בלוקצ’יין אם אתם מחפשים אמון, שקיפות ואימות. מאגר המידע, לעומת זאת, אידיאלי עבור אפליקציות או שירותים בעלי ביצועים גבוהים. זוהי גם בחירה מצוינת עבור אפליקציות הדורשות מדרגיות. אם אתה רוצה להבין יותר טוב את הבלוקצ’יין, כדאי לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map