מה ההבדל בין בלוקצ’יין לבין ספר חשבונות מבוזר?

כיום נראה שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יוצרת הרבה באז. כיוון שרבים ממגוון רחב זה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין גרמה ללסתות שלנו לרדת, אנשים משתמשים לעתים קרובות במונח ספר מופץ במקום בבלוקצ’יין. אבל האם הם בלוקצ’יין ומספר מופץ זהה?

בואו ונצלול קצת יותר לעומק ונברר איך הם באמת עובדים והאם בלוקצ’יין וחשבונית מבוזרת הם אותם דברים או לא?

מהי פלטפורמת ספר חשבונות מבוזרת?

פלטפורמת ספר חשבונות מבוזרת או טכנולוגיה היא סוג של בסיס נתונים המשתמש בצמתים או במערכות מחשוב אחרות כדי לאחסן את הנתונים. כל צומת ברשת שומר עותק מדויק של ספר החשבונות.

כמו כן, כל צומת מעדכן את כל המידע באופן עצמאי.

די מגניב, נכון?

החלק המרגש ביותר הוא שכל מה שבפלטפורמת ספר חשבונות מבוזר אינו תלוי בשום מערכת רשות מרכזית. כל עדכון של המערכת מתועד בנפרד ואז מתעדכן על ידי הצומת עצמו.

לאחר קבלת כל המידע, הם מצביעים כדי לוודא שלכל צומת יש את הסכמת הרוב. לאחר קבלת החלטה ספציפית, צמתים אלה מעדכנים את ספר החשבונות בגרסה החדשה. סוג זה של מערכת פנקסים מסייע להפסיק כל צד שלילי באמון.

מכיוון שצמתים אלה אינם עצמאיים, לא תצטרך להיות תלוי ברשויות גבוהות יותר כגון ממשלות, בנקים או עורכי דין.

פלטפורמת ספר חשבונות מדהימה זו מציגה סוג חדש של פתרונות למערכות מרכזיות. זו יכולה להיות התחלה של מהפכה חדשה!

מהי טכנולוגיית Blockchain?

ובכן, רשתות חסימות הן למעשה סוג של פלטפורמת ספרים מבוזרים. מה שקורה כאן הוא שהצמתים יוצרים שרשרת להוספת שכבה נוספת של אבטחה ודיוק.

מערכת רשת עמית לעמית מנהלת טכנולוגיית בלוקצ’יין. בתור מערכת אחת של ספר חשבונות מבוזר, היא יכולה להתקיים ללא כל סמכות או שרת ריכוזי. אז, כאן הנתונים יהיו תלויים בשלמות החישובית ובתהליך השכפול של הצמתים.


עם זאת, מבנה הבלוקצ’יין הוא שהופך אותו לייחודי כל כך. כל נתונים במערכת פנקס זה נשמרים בבלוק ומקובצים לפי הצמתים. ואז גושי נתונים אלה קשורים זה בזה ומאובטחים מאוחר יותר באמצעות צורה כלשהי של קריפטוגרפיה.

לפיכך, מדובר ברשימה הולכת וגדלה של רשומות נתונים. אף אחד לא יכול למחוק או לשנות חסימות נתונים שאוחסנו בעבר, וזה נשאר כך. אם מתרחשת תקלה כלשהי במערכת, שהיא בדרך כלל לא קיימת, הצמתים קופצים לאחור ומשתמשים בנתונים שנשמרו בעבר לניהול ההפסדים..

לכן מעקב אחר האירועים או ניהול המערכת הופך להרבה יותר רגוע בסוג זה של מערכת ספרים מבוזרים.

הביטקוין, תכשיט הזהב של המטבע הקריפטוגרפי, היה החלוץ של הטכנולוגיה הזו ואז פותח ומאוחר יותר נעשה בו שימוש במטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים.

לכן, אם אתה תוהה מדוע מטבעות קריפטוגרפיים הם כל כך מיינסטרים, זו התשובה בפועל.

מה זה היתרון: הסביר בלוקצ’יין

הטכנולוגיה היא ללא ספק אחת המערכות החזקות ביותר. תתקשה להפר את האבטחה הרבה הזו. ברור שאף אחד לא יכול לספק את רמת האבטחה הזו ב 100%, אבל blockchain עוזר למזער התעללות במידה רבה.

המבנה מאובטח כל כך, עד שתוכל אפילו לעבד רשומות פיננסיות ללא כל דאגה. טכנולוגיית הבלוקצ’יין החדשה מעניקה לחברות דרך מודרנית להתמודד עם בעיות הבנקאות שלהם ללא הכאב הנוסף של ניירת.

בלוקצ’יין תוודא כי העסקה הכספית מתרחשת ללא חוסר היעילות התפעולית. בסופו של דבר התהליך הזה חוסך המון כסף. זו הסיבה האולטימטיבית לשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

בלוקצ’יין וספר חשבונות מבוזר: האם יש משהו מעבר לבלוקצ’יין?

ובכן, בלוקצ’יין עשויה להיות מערכת ספר חשבונות מבוזרת פופולרית, אך היא לא היחידה. אנשים רבים תופסים את זה ברגע האחרון וממציאים המון טכנולוגיות ספר יעילות מבוזרות יעילות אחרות כדי לנצח את הבלוקצ’יין.

הדרך הטובה ביותר להשיג DLT חדש ומשופר היא שיתוף פעולה. מכיוון שרוב הטכנולוגיה של בלוקצ’יין היא מקור פתוח, אנשים חופשיים להשתמש בקודים ולהתאים אותם כדי להפוך אותם ליעילים עוד יותר..

יום זה לא רחוק בו DLT יהפכו לסטנדרט האולטימטיבי והחברות ישתמשו בו לעיבוד ההיבטים הפיננסיים שלהם או אפילו אחרים של עסקים..

בסוף,

לכן, ההבדל העיקרי בין בלוקצ’יין לחשבונות מבוזרים הוא מערכת המבנה הפנימית. כל טכנולוגיות הבלוקצ’יין הן סוג של ספר החשבונות המבוזר, אך לא כל מערכות החשבונות המבוזרות הן בלוקצ’יין.

כל ערוץ מבוזר שונה ותלוי בעיקר בהתנהגות הצמתים.

קראו לזה, ספר חשבונות מבוזר או בלוקצ’יין, אבל הם ללא ספק האבולוציה שכולם חיכו בקוצר רוח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map