מהו בלוקצ’יין ציבורי? מדריך למתחיל

מה זה בלוקצ’יין ציבורי? איך זה עובד? במה זה שונה מהפרטי? מתי להשתמש בבלוקצ’יין ציבורי? כל השאלות הללו מבלבלות במיוחד אם אתה רק מתחיל חדש. כדי לעזור לך, נצלול לפרטי הבלוקצ’יין הציבורי והמערכת האקולוגית שלו. אז הבה נתחיל!

במציאות, ישנם המון סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין המתאימה למקרי שימוש שונים. לדוגמא, ישנם חסימות ציבוריות, חסימות פרטיות וחסימות מאוחדות. כל אחד מהם שונה זה מזה.

עם זאת, אם אינך מבין כיצד כל אחד מסוגים אלה משפיע על המודלים העסקיים שלנו, יהיה קשה מאוד ליישם פתרון מבוסס בלוקצ’יין..

במאמר זה נחקור את המערכת האקולוגית הציבורית של בלוקצ’יין. כמו כן, כדי לעזור לך להבין את המושג טוב יותר, נתחיל בהגדרה ואז נלך לאט לעבר דוגמא מעשית לסוג טכנולוגי זה. אז, בואו נבדוק במה מדובר בטכנולוגיה זו.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

מהו בלוקצ’יין ציבורי?

לבלוקצ’יין ציבורי אין מגבלות. כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול לקבל גישה לרשת ולהתחיל לאמת חסימות ושליחת עסקאות. בדרך כלל, רשתות כאלה נוטות להציע תמריץ כלשהו למשתמשים המאמתים את החסימות.

בכל מקרה, רשת זו נוטה להשתמש באלגוריתמים של קונצנזוס הוכחה לעבודה או הוכחה של יתד לצורך אימות העסקאות. זו רשת “ציבורית” במובן האמיתי.

זה היה המודל שסטושי נקאמוטו הציע עוד בשנת 2009. אתה יכול לקרוא לזה טכנולוגיית האם. מאוחר יותר, חברות ארגוניות החלו לגלות עניין בטכנולוגיית הבלוקצ’יין והתאימו את אופיו של ספר החשבונות המבוזר והציגו את החסימות הפרטיות..

בארכיטקטורת בלוקצ’יין ציבורית, אתה יכול להוריד את הפרוטוקול בכל עת, ולא תזדקק לאישור מאף אחד. רשתות החסימות הציבוריות מתארות את המודל האידיאלי שהופך את תעשיית הטכנולוגיה לרווחית כל כך.

לפיכך, הוא מבוזר לחלוטין, אף ארגון אחד אינו שולט במערכת האקולוגית. בעוד שארגון הבעלות יכול לשנות ולשנות בלוקצ’יין פרטי.

בלוקצ’יין ציבורי עלה על נחיצותו של צד שלישי. למערכת זרימה טבעית משלה – ממש כמו נהר זורם. איש אינו שולט בנתיב הזרימה, ובכל זאת כולם משתמשים בו. אז איך אתה יכול להגדיר את זה בקלות? ספר ספר ציבורי דיגיטלי בעל שליטה עצמית, מבוזרת טהורה ואוטונומית.

זה כמו ההגדרה ההיא של דמוקרטיה – של העם, על ידי העם ועבור העם!

מתלבטים לגבי הסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין? התבונן בארבעת הסוגים השונים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי ללמוד עליהם יותר.

מאפייני בלוקצ’יין ציבורי

ישנם מאפיינים מסוימים של ארכיטקטורת בלוקצ’יין ציבורית. ברור שתכונות אלה שונות מסוגים אחרים של בלוקצ’יין. בואו נראה מה זה –

  • לכל צומת יש גישה לקרוא ולכתוב על ספר החשבונות
  • כל אחד יכול להוריד ולהוסיף צמתים למערכת
  • הטכנולוגיה מבוזרת לחלוטין באופיה
  • הוא מציע אנונימיות, מה שאומר שאף אחד לא יכול לעקוב אחר העסקאות שלך בחזרה אליך
  • זה קצת יותר איטי בהשוואה לבלוקצ’יין הפרטי

קרא עוד:6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

מה היתרונות?

בואו לבדוק כמה מהיתרונות המרכזיים של הבלוקצ’יין הציבורי.

שקיפות רבה יותר

לרשתות חסימות ציבוריות יש הסכמה משותפת לרוב בקרב משתמשי הרשת. אם מישהו שואל – מדוע הרשת הציבורית טובה יותר? התשובה הראשונה תהיה שקיפות. הסיבה שבגללה חסימות הרשת נחשבות למערכת המונטיזציה החדשה היא שקופה, ואין לשליטה בשום דבר.

זו הייתה עלייה גדולה מבנקים מרכזיים ופדרליים ששלטו על אופי העסקה. כמו כן, אתה צריך לשלם חיובים שונים בכל פעם שאתה רוצה לשלוח כסף למישהו בשיטה המסורתית.

יתר על כן, כל היסטוריית העסקאות מוסתרת, הרחק מעיני הציבור. סאטושי הראה לעולם שהמערכת המסורתית שלנו הזדקנה מדי לעידן המידע.

כאשר ספר החשבונות הדיגיטלי המשותף משותף עם הקהל ההמוני, כולם יכולים לעקוב אחריו. זה מביא לשקיפות רבה יותר ולצורך של צד שלישי המאמת את העסקאות.

קרא גם:איך עובד בלוקצ’יין?

מבנה מבוזר אמיתי

תשתית הרשת מבוזרת לחלוטין. אז לכל הצמתים במערכת יהיה עותק משלהם של ספר החשבונות. ובאמצעות האלגוריתמים הקונצנזוס הם יכולים לעדכן את ספר החשבונות ביעילות.

מכיוון שאין צורך בשום רשות מרכזית בכל שלב שהוא, סוג זה של בלוקצ’יין מציע את המבנה המבוזר באמת.

העצמת משתמשים

כל מי שיש לו חיבור לאינטרנט יכול להוריד את עותק הבלוקצ’יין ובעל הסמכות המלאה לקרוא או לכתוב אותו מחדש. כלומר, לאנשים הכלליים יש את לוח הבקרה, ולא תאגיד מרושע!

חוסר שינוי

הרשת הציבורית אינה ניתנת לשינוי מוחלט. זה אומר, אף אחד לא יכול להתעסק במערכת או לגנוב את הכסף. אם מישהו ינסה להתעסק בבלוקים כמו הוצאה כפולה, כל שאר הצמתים ידחו את העסקה. לכן, ניתן להקל על מקרים כמו הונאת מיסים ובעיות רבות אחרות בטכנולוגיה זו.

Blockchain מגיע עם חלק נכבד מההטבות שלו. למד עוד מהמדריך שלנו על היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

דוגמאות לבלוקצ’יין ציבורי

חשוב לבדוק את הדוגמאות הטובות ביותר לבלוקצ’יין הציבורי לפתרון העסקי שלך. אם ברצונך להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין מסוג זה, עליך להבין מתי להשתמש בבלוקצ’יין ציבורי ומתי לא.

כמעט כל השמות הגדולים בעולם הקריפטו מבוססים על הבלוקצ’יין הציבורי כמו – ביטקוין, את’ריום, וליטקוין וכו ‘..

Ethereum הוא למעשה הבלוקצ’יין הציבורי הפופולרי ביותר כרגע. במציאות, Ethereum לקח את הרעיון של בלוקצ’יין ציבורי לרמה חדשה לגמרי. נכון לעכשיו, יש כל כך הרבה יישומים המבוססים על בלוקצ’יין זה.

סקרן לגבי אתריום? רוצה לדעת כיצד עובדת הפלטפורמה הזו? עיין במדריך האתריום האולטימטיבי שלנו עכשיו!

סיכום

עכשיו שאתה יודע מה זה בלוקצ’יין ציבורי, אתה יכול ליישם בהצלחה כל פתרון מבוסס בלוקצ’יין באמצעות בלוקצ’יינים ציבוריים. למרות שבלוקצ’יין זה מלא בתכונות, עדיין הוא לא כל כך מתאים לפתרונות ארגוניים.

במציאות, פתרונות ארגוניים זקוקים לתקנות, אך טכנולוגיה זו אינה יכולה להציע זאת. לכן כדאי לבדוק גם בלוקצ’יין פרטי, ובלוקצ’יין מאוחד לפני ביצוע השיחה הסופית.

אם אתה רק מתחיל במסע הבלוקצ’יין שלך, תחילה עליך ללמוד על יסודות הבלוקצ’יין. אתה יכול להתחיל את תהליך הלמידה שלך עם קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו. הירשם כעת ויישם את היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין לפתרון שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map