מדריך למתחילים: מהו מטבע קריפטוגרפי?

מטבעות קריפטו הכניסו את העולם בסערה ותוך כדי כך ציירו תמונה ברורה מדוע הם מטבע העתיד. בעוד שאנשים מסוימים עשויים לטעון שהם יודעים מהו צורת התשלום החדשה הזו, רובם עדיין נמצאים בחושך, בתוך התפתחות שראתה שמטבעות קריפטוגרפיים הופכים לאופציית תשלום מועדפת. במדריך זה אנו הולכים להסביר בפשטות מהו מטבע קריפטוגרפי?

אז אני מבין את זה, אבל מה זה מטבע קריפטוגרפי?

מטבע קריפטוגרפי הוא סוג של מטבע דיגיטלי המופץ באינטרנט. הוא פועל בדומה לכל סוג של מזומנים דיגיטליים, אך ללא שום רשות מרכזית השולטת בו. המכונה גם מטבעות וירטואליים, מטבעות קריפטוגרפיים מאפשרים לבצע עסקאות חלקות, ישירות ומהירות בין צדדים ללא קשר למיקום.

מטבעות קריפטוגרפיים שונים ממטבעות פיאט (EURO, USD ו- GBP) במובן שהמחזיקים לוקחים על תשלומי יתר שליטה מלאים כמו גם יתרות. שליטה מוחלטת פירושה שאין צורך ברשות מרכזית כדי לאמת עסקאות. עם מטבעות פיאט, חברות כרטיסי האשראי והבנקים בדרך כלל משמשים כסמכות מרכזית או שומרי סף בכל עסקה שהיא אמורה לקחת.

סאטושי נקאמוטו הוסמך ליצירת מטבע הקריפטו הראשון, הביטקוין, כמו גם טכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית בשנת 2008.

ניתן לדמיין מטבעות קריפטוגרפיים כיישומים הפועלים על גבי המצאה קריפטוגרפית שבמקרה זה היא טכנולוגיית הבלוקצ’יין. Blockchain היא הטכנולוגיה הבסיסית שמפעילה יישומים רבים אשר מטבעות קריפטוגרפיים הם אחד מהם.

בנקים מנהלים מאגר של כסף של אנשים שלרוב רגישים להתקפות פריצה. עם זאת, זה לא יכול להיות המקרה עם מטבעות קריפטוגרפיים שכן אין רשות מרכזית שמנהלת תיעוד של אחזקות אנשים. בנוסף, עסקאות על מטבעות קריפטו מתבצעות בדרך כלל בצורה מבוזרת, מה שמקשה על האקרים לעקוב לאן הכספים עוברים וממנו.

כיצד להשיג אחיזה במטבע קריפטוגרפי?

כְּרִיָה: ניתן להשיג מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים כמו ביטקוין ומונרו בתהליך שנקרא כְּרִיָה. במקרה זה, אנשים מחברים מחשבים חזקים כדי לצבור את כוח העיבוד הרצוי כדי לפתור חידות מסובכות.

אנשים בדרך כלל מתמרצים עם מטבעות חדשים, עמלות עסקאות או שניהם לקבלת התשובה הנכונה לפאזל. כורים מתמרצים גם כדי להבטיח שעסקאות בבלוקצ’יין תקפות. הם עושים זאת על ידי הבטחתם שלאנשים שמנסים לשלוח מטבעות יש מספיק לשלוח.

קְנִיָה: אתה יכול להשיג Cryptocurrency לפי בחירה על ידי רכישתם באמצעות מטבעות פיאט ממטבעות קריפטוגרפיים המאפשרים פעולות קנייה ומכירה.

מה המטרה של מטבעות מטבעות?

ניתן לחזות במטבעות קריפטוגרפיים כסוג אחר של כסף שיכול לשמש למטרות שונות. לדוגמה, ניתן להשתמש בו לקניית סחורות ולתשלום עבור שירותים. יש אנשים וסוחרים שמקבלים מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום בנוסף למטבעות פיאט.

מטבעות וירטואליים הופכים פופולריים יותר ויותר כאמצעי למשלוח וקבלה של תשלומים בעלויות נמוכות ובמהירות גבוהה. לדוגמה, פעם שימשה ליטקוין למשלוח 99 מיליון דולר, והשולח גבה רק דמי עסקה של 0.40 דולר.

מטבעות קריפטוגרפיים משמשים גם לביצוע עסקאות אנונימיות שמשתמשים לא רוצים שאנשים אחרים יידעו עליהם. מונרו ו- Zcash הם הפופולריים ביותר במקרה זה בהתחשב בהתמקדותם בפרטיות. במקרה זה, ניתן להשתמש בשניים כדי לשלוח כסף מבלי שיהיה צורך להסביר לבנק מדוע הם שולחים ולמי הם שולחים.

מטבעות דיגיטליים הופיעו גם ככלי אמין לעקוף צנזורה חזקה. מקובל שחשבונות בנק ונכסים של אנשים מוקפאים. מטבעות קריפטו משמשים כאלטרנטיבה עמידה לצנזורה לאחסון עושר שרק אדם אחד יכול לגשת אליו ולשלוט בו בעזרת מפתח פרטי..

אני מחזיק קצת קריפטו !!! עכשיו מה?

ככל שעובר הזמן אנו רואים יותר ויותר מקומות המקבלים קריפטו כתשלום, הנה מאמר היכן להוציא מטבעות קריפטו.

העתיד של מטבעות מטבעות

הפופולריות של מטבעות קריפטוגרפיים צפויה להמשיך לגדול ככל שאנשים משתוקקים לאמצעים מהירים, מאובטחים ובעלות נמוכה למשלוח וקבלת כסף. ככל שטכנולוגיית הבלוקצ’יין תמשיך להתפתח, יכול להיות שזה עניין של זמן עד שצורת תשלום זו תמצא את דרכה לתעשייה המרכזית.

חדש בעולם הזה? התבונן במדריך למתחילים האולטימטיבי כיצד להשקיע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map