מדריך למתחילים: מהו גז אתריום?

אם אי פעם שמעתם על פלטפורמת את’ריום, אולי שמעתם גם על אתריום גז. אז מה זה גז אתריום? במאמר של היום, נחקור עוד על כך.

מה זה גז אתריום?

Ethereum Gas הוא היחידה הבסיסית של כל מאמץ חישוב הננקט לצורך ביצוע פעולות בפלטפורמת Ethereum. המשמעות היא שכל פעולה כולל ביצוע חוזים חכמים, עסקה פשוטה וכו ‘דורשת הוצאת מעט גז.

במילים פשוטות, אלה התשלומים שצריך לשלם על מנת שתבצע פעולה ברשת.

עם זאת, לפני שנצלול עמוק לתוך אתריום גז ופעולתו, בואו ננסה להבין מה זה אתריום?

מה זה את’ריום?

Ethereum היא פלטפורמה אשר בנויה על גבי הבלוקצ’יין. הוא בנוי כרשת מבוזרת שבה מפתחים יכולים לבנות דאפים ולכתוב חוזים חכמים. זה דומה לאינטרנט בתוספת היתרונות שמציעה בלוקצ’יין. מכיוון שהוא מבוזר באופיו, הוא מורכב מצמתים. הצמתים, בתמורה, לוקחים חלק בקונצנזוס הבניין ברשת. הם משתמשים באלגוריתמים שונים של קונצנזוס כגון Proof of Work (PoW) או Proof of Stake (PoS). משתמשים באת’ר להפעלת המערכת. קרא עוד על כאן.

משתמשים יכולים לגשת ל- Dapps הבנויים על Ethereum ולתקשר איתו בדיוק כמו שהם מתקשרים עם אפליקציות באינטרנט. זה מוביל אותנו לתפיסה מעניינת של Ethereum Virtual Machine (EVM). בוא נחקור.

מכונת וירטואלית של Ethereum (EVM)

כדי להבטיח שהפעולות מבוצעות ביציבות ובדיוק, נעשה שימוש ב- EVM. המשמעות היא שאם תשלח עסקה לחבר שלך, היא תבוצע במסגרת EVM. בהתחלה, העסקה תירשם ברשת את’ריום אשר תחייב את השלמת הפעולה. כאן נכנס המושג “גז”. ללא גז, לא ניתן יהיה לבצע את העסקה. כמו כן, כמות הגז הנדרשת תלויה במורכבות העסקה. ככל שהעסקה מורכבת יותר, כך יידרש יותר גז לביצועה.

מה זה גז?

עסקה יכולה לדרוש פעולות מרובות ומכאן שסך הגז הנדרש מחושב כסכום של כל הפעולות.

כיצד מחושב גז?

גז מחושב לגבי אתר (ETH). מכיוון שפלטפורמות האת’ריום מתארות כדי לתדלק את העסקה שלה, ברור שיש לחשב את הגז בהתאם. כמו כן, לא ניתן להחזיר את הגז שהוצא פעם אחת גם אם העסקה נכשלה.

אז איך זה מחושב. זה מחושב בנוסחה פשוטה של ​​עמלת TX = מגבלת גז * מחיר דלק.

המחירים יכולים להיות גם ב- ETH או ב- USD. דמי העסקה (עמלת TX) משולמים לכורים בגין ביצוע פעולות חישוביות ופתרון גוש עסקאות.

כפי שכבר אמרנו, הוא מורכב משני מרכיבים.

  1. מגבלת גז
  2. מחיר דלק.

כמו כן, אם אתה שומע מישהו אומר פשוט “גז”, הם מתכוונים לומר “מגבלת הגז”.

בואו נעבור דוגמה כדי להבין איך זה עובד בעזרת אנלוגיה.

מגבלת הדלק שווה ערך ליכולת המכונית להחזיק את הדלק או הדלק במקרה זה. כעת, מחיר הדלק הוא פשוט עלות הדלק של המכונית.

עכשיו זה יקרא 15.00 דולר ליחידת גלון למכונית. באופן דומה, עבור 20,000 גז זה יהיה 40 GWEI לדלק.

מתוך ההבנה לעיל, אנו יכולים לחשב את עמלת העסקה הכוללת של עסקה.

עמלת עסקה (TX) = מגבלת גז * מחיר דלק.

מגבלת גז

מגבלת הגז נקבעת לכל עסקה כדי להבטיח כי פלטפורמת את’ריום תישאר יציבה. זה אומר שאתה יכול להוציא כמות מוגבלת של גז. זה נעשה גם כדי להבטיח שאף אחד לא ישלם הרבה ETH עבור עסקה.

באופן דומה, המשתמש יכול גם להגדיר מגבלת גז נמוכה יותר ולתת לעסקה להמשיך. אבל היזהר מכמה שתוריד את מגבלת הגז. אם אתה עושה את זה יותר מדי, העסקה תפעל “אזל הדלק”. פעולה זו תגרום לעסקתך להיכשל.

רשת את’ריום גם מבטיחה להחזרת גז שלא הוצא לבעליו.

מחיר דלק

מחיר הדלק הוא המחיר ליחידת גז. ניתן לקבוע את מחיר הדלק של כל עסקה. עם זאת, אם תעשה זאת, ייקח יותר זמן לביצוע העסקה שלך לעומת עסקה שהשתמשה במחיר דלק גבוה יותר. מחיר הדלק ממשיך להשתנות בהתאם לרשת. אתה יכול לבדוק את זה Ethgasstation.com. אנו ממליצים תמיד להשתמש במחיר הדלק קרוב למוצג באתר.

בכל ארנק אתריום מודרני, תוכלו להגדיר את מחיר הדלק ואת מגבלת הגז. אנו ממליצים על MyEtherWallet ו- MetaMask לטיפול טוב יותר בעסקאות.

מה הלאה?

זה מביא אותנו לסוף המאמר. אם אתה עדיין חושב שמשהו מתגעגע, אל תשכח להשתמש בסעיף ההערות למטה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map