מהו ספר חשבונות מבוזר? מדריך למתחיל

מדריך היכרות זה מציע דיון קצר על ספרים מבוזרים, תכונות הליבה שלו וכיצד רשתות חסימות ו DLT הן שתי טכנולוגיות שונות..

טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר (DLT) היא עמוד השדרה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. כל החסימות מטבע הדברים משתמשות בפנקס מופץ כדי לתפקד. למעשה, בלוקצ’יין היא אחת הטכנולוגיות הנמצאות תחת מטריה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר.

כמובן שטכנולוגיית ספר ספרים מבוזרת היא טכנולוגיה מורכבת ודורשת הבנה מעמיקה יותר של מספר מושגים הקשורים לטכנולוגיה זו. מאמר זה מנסה להציע הקדמה קצרה למושג DLT.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה מופץ ספר ספר טֶכנוֹלוֹגִיָה?

ספר חשבונות מבוזר הוא בסיס נתונים דיגיטלי הפועל ברשת מבוזרת. הוא פרוש על פני מיקומים מגוונים, רשתות ומעבר לגבולות. הרעיון המרכזי שעומד מאחורי ספר חשבונות מבוזר הוא שכל רשות מרכזית אינה שולטת בו ולכן מציעה שקיפות.

כל צומת ברשת לוקח חלק במערכת המבוזרת. כל אחד מהם מכיר את ספר החשבונות שכן יש לו עותק מדויק בדיוק כמו צמתים אחרים ברשת.

מערכות החשבונות המבוזרות מהירות במיוחד. לא לוקח הרבה זמן לשקף שינוי ברחבי הרשת.

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת היא בחירה מצוינת בעידן זה של מתקפות סייבר. עם ספר חשבונות מבוזר, קשה להאקרים לפרוץ את מסד הנתונים. הסיבה לכך היא שהכל שקוף וקל להתחקות אחר ההאקר. כמו כן, כדי לפרוץ, ההאקר זקוק לעוצמה חישובית משמעותית, אשר אולי לא יתכן כמעט עבור רובם שם.

קרא עוד:מה זה DLT?

תכונות ייחודיות של ספר חשבונות מבוזר

באמצעות ספרים מבוזרים אין צורך בסמכות ריכוזית. רשת מבוזרת קשורה לביזור. זוהי רשת ספרים או חוזים שמתוחזקים על ידי צמתים. ניתן למזג את הצמתים לבלוקים מה שמקל עוד יותר על תחזוקת חשבונות רשת גדולים מבוזרים. ללא צורך ברשות מרכזית, כל המידע נשאר מאובטח.

עם זאת, כדי לאפשר את הרשת המבוזרת, נדרשת טכנולוגיה כמו קריפטוגרפיה. ניתן להשתמש בנתונים בעזרת חתימות קריפטוגרפיות ומפתחות. להמשך מחקר, עליך ללמוד עוד על hashing בקריפטוגרפיה.


כל מה שמאוחסן בספר החשבונות המופץ אינו ניתן לשינוי. משמעות הדבר היא כי לאחר האחסון; אי אפשר לשנות את זה. אי-משתנות מקשה עוד יותר על האקרים לנסות לפרוץ לרשת החשבונות המבוזרת. יתר על כן, היעדרה של הרשות המרכזית פירושו שהיא גם נקייה מכל שינוי מכוון.

קרא עוד: המדריך המקיף על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת DLT

בלוקצ’יין לעומת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT)

מי שעדיין לומד את היסודות סביב טכנולוגיית הבלוקצ’יין עושה את הטעות לחשוב על DLT ובלוקצ’יין כאותה טכנולוגיה. במקום לעשות דברים מסובכים, אתה יכול לזכור דבר אחד פשוט –

בלוקצ’יין הוא סוג של ספר חשבונות מבוזר אך כל ספר חשבונות מבוזר אינו בלוקצ’יין.

בעוד שלבלוקצ’יין יש מבנה בלוקים מסוים, DLTs אינם חייבים לעקוב אחר אותו מבנה כמו שרשראות הבלוק. ספרים מבוזרים יכולים לעקוב אחר מבני נתונים שונים. ניתן לומר את אותו הדבר לגבי מעקב אחר רצף נתונים.

הבדל גדול נוסף הוא כי רשתות חסימות חייבות להזדקק לאלגוריתם קונצנזוס רעב כוח כדי לתפקד. אך ספרים מבוזרים אינם זקוקים לאלגוריתם של קונצנזוס. לכן גם ספרים מבוזרים פחות רעבים לכוח וניתנים להרחבה.

הסיבה העיקרית לכך שטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת כה משכנעת היא העובדה שניתן להשתמש בה להפעלת בלוקצ’יין. הבלוקצ’יין הוא מאגר מידע מיוחד המשתמש ב- DLT.

קרא עוד: טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר

עיין בטבלה הבאה בנושא ספר חשבונות מבוזר לעומת בלוקצ’יין

פרמטר מופץ ספר ספרים בלוקצ’יין
מִבְנֶה מסד נתונים המפוזר על פני צמתים שונים; יכולים להיות בעלי מבנים שונים עוקב אחר מבנה מסוים המורכב מבלוקים ושרשראות
סדר פעולות יכולות להיות דפוסי רצף נתונים שונים, בהתאם לסוג הטכנולוגיה עוקב רק אחר רצף הנתונים המיועד לחסימות
צורך בהסכמה לא צריך אלגוריתם קונצנזוס אלגוריתם קונצנזוס הוא חובה
מדרגיות גָבוֹהַ נָמוּך
זמינות אסימונים לא יכול להיות שיש כלכלה סמלית

מילים אחרונות

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת עדיין נמצאת בשלב התינוקות, אך זה לא אמור להרתיע חברות להשתמש בה כדי להפוך את העסק שלהן ליעיל יותר. DLT הוא גם מצטבר, מה שאומר שניתן לשנות אותו בקלות. זה יכול לשמש אבן פינה לטכנולוגיות ופתרונות עתידיים שיכולים להקל על החיים לכל אחד מאיתנו.

DLT פותר הרבה בעיות שהעולם הנוכחי עובר. לא רק שהוא מסוגל לאחסן נתונים חיוניים, אלא הוא גם פותר בעיות של לקוחות כגון הגנה, שלמות, מהירות וכו ‘. זה גם מקטין את טביעת הרגל הסביבתית עם שימוש מופחת בנייר.

אם אתה להוט ללמוד מושגים בסיסיים יותר של בלוקצ’יין, דאג לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם כעת!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map