המדריך הטכנולוגי האולטימטיבי של Blockchain: מהפכה לשינוי העולם

טכנולוגיית ספר החשבונות, Blockchain, הגיעה לעולם עם פוטנציאל לשנות הכל. טכנולוגיית הבלוקצ’יין חוסכת הרבה כסף, לא זקוקה לכמות עצומה של שמירת רשומות, ומשנה את מדור ה- IT בצורה שונה לגמרי.

מטבעות קריפטו מבוססים על מערכת פנקסים זו. אחד מהמשוערים הוא הביטקוין, שהוא די משתלט על כל העולם עכשיו. אם אתה רק מתחיל בתחום הטכנולוגיה הזו וסקרן לגבי כל חזית הבלוקצ’יין, אז הגעת למקום הנכון.

אדבר על כל מה שיש לדעת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. אז בואו נראה מה המדריך למתחילים זה יכסה על הבלוקצ’יין.

Contents

תוכן העניינים

פרק -1: מהי טכנולוגיית Blockchain?
פרק -2: סוגים שונים של רשתות חסימות
פרק -3: דורות שונים של טכנולוגיית Blockchain
פרק 4: מחסנית הטכנולוגיה של Blockchain
פרק 5: 10 תרחישים של חיים אמיתיים: כיצד טכנולוגיית Blockchain תשפיע על חיי היומיום שלך?
פרק 6: 6 פלטפורמות בלוקצ’יין מובילות שכדאי להכיר
פרק 7: דוגמאות ליישומי Blockchain מבוזרים
פרק 8: סוגים שונים של פרוטוקולי קונצנזוס של Blockchain
פרק 9: עתיד הבלוקצ’יין
מחשבות אחרונות

עכשיו בואו נתחיל בנושא העיקרי, נכון?

 

פרק 1: מהי טכנולוגיית Blockchain?

הבלוקצ’יין היא טכנולוגיה מהפכנית נוספת שיכולה לשנות את דרכי האינטרנט בדיוק כמו שעשתה תוכנת מקור פתוח. בדיוק כמוהם, Blockchain ייקח קצת זמן להתקרר ולקבל מחיר סביר לשימוש עבור כולם בפיתוחים מודרניים.

זה יכול לקחת שנים להגיע לפוטנציאל האמיתי הטמון בתוכו. מכיוון שבלוקצ’יין היא מערכת ספר חשבונות P2P מבוזרת, כל אחד יכול לראות את ערכי המשתמשים האחרים, אך ללא ספק איש אינו יכול לשנות זאת..

זה מגביר רמת שקיפות גבוהה יותר במערכת כולה.

עם זאת, לא סביר להשתלט על רשת בסיסי הנתונים המסורתית המסורתית בה משתמשים הממשלות; אלא היא יכולה לבנות מערכת חדשה בתוך המפעלים הגלובליים.

 

עם הטכנולוגיה החדשה המוצגת מדי שנה, אנו על סף לראות עידן חדש.

אתה יכול לעדכן בלוקצ’יין רק באמצעות אלגוריתם קונצנזוס. לכן, כאשר מערכת מידע חדשה מועלה למערכת, איש אינו יכול לשנות אותה. הבלוקצ’יין יכיל מידע מדויק ואמין על ספר החשבונות.


 

במילים פשוטות, אתה יכול לכתוב את זה רק פעם אחת ואז זה לא יכול להשתנות. זה לא טכנולוגיה אחת, אלא מדובר בסוג אחר של מערכת אדריכלית שמאפשרת למשתמשים לבצע עסקאות אחרת. האם אתה חושב שבלוקצ’יין מיועד לבובות בלבד? למה אתה לא מגלה.

גלה מי המציא מכאן בלוקצ’יין!

מה יכול לעשות טכנולוגיית Blockchain?

הרשת יכולה להתחבר למשתמשים ולבצע עסקאות ישירות ביניהם. חותמות הזמן ופנקסי הספר נשמרים אוטומטית על ידי המערכת. המשמעות היא שלא תזדקק לאישים רשמיים של צד שלישי במערכת.

עם זאת, כל המשתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין הם המנהלים. אתה יכול גם להשתמש בחוזים חכמים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. מכיוון שהרשת משתמשת באלגוריתמים של קונצנזוס, תוכל ליצור במהירות פרויקט עם תנאים מסוימים.

לכן, לאחר שכולם יתגשמו בהתאם, כל חבר בפרויקט יקבל חלוקה הוגנת של התשלום שלהם. זה מבטל את העדיפות או ההעדפה במקרה של עבודת צוות כלשהי.

דוגמה מצוינת תהיה שוק הנדל”ן. אם לא מתקיימים תנאים מסוימים בעסקאות, העסקה לעולם אינה מתרחשת. בדרך כלל, בבלוקצ’יין המשתמשים משתמשים ברשתות המטבע שצוין מאוד כדי לשלם ככסף סמלי.

 

הסבירו טכנולוגיית Blockchain: איך זה עובד?

עכשיו, בואו נדבר על איך זה עובד. אבל ראשית, בואו נראה כמה תכונות חשובות של המערכת כולה.

 1. Blockchain ישמור על הציון של כל סוגי חילופי הנתונים. זה נקרא מערכת ספר חשבונות, וחילופי הנתונים נקראים ‘עסקאות’. לאחר האימות, כל עסקה זוכה להסתכם בחשבונאות כחסימה..
 2. היא משתמשת בסוג אחר של רשת מבוזרת כדי להבטיח שכל עסקה נמצאת בנקודה שבין צמתי P2P.
 3. לאחר חסימה המתווספת ומאומתת, איש אינו יכול לשנות את המידע שלה.

התהליך

Blockchain מבטיח אבטחה ברשת זו על ידי שימוש במושג ‘מפתח’. אם אתה משתמש בערכת מפתחות מוצפנים, תקבל זיהוי ייחודי שאף אחד לא יכול לשבור. תקבל מפתח פרטי וציבורי, באמצעות שילוב זה תקבל זהות ייחודית.

אחרים ישתמשו במפתח הציבורי שלך כדי למצוא אותך ברשת. בעזרת המפתח הפרטי שלך תוכל לחתום על כל פעולה או לאשר עסקאות הקשורות למפתח הציבורי שלך.

אם אתה חושב על מטבעות קריפטוגרפיים, המפתח הציבורי ישמש ככתובת הארנק שלך, ותשתמש במפתח הפרטי כדי למשוך, לשלוח או לקנות כסף דיגיטלי. לכן חשוב לך לשמור על המפתח הזה.

אם מישהו שם את ידו על המפתח הפרטי שלך, אז הוא / היא יוכל לגשת לכל הנכסים הדיגיטליים שלך ולהשתמש בו לרעה.

לכן, בכל פעם שתשלחו משהו דרך הרשת, תאשרו אותו. זה יכול להיות משהו כמו “טוד שולח את ג’יימי 2 BTC”, זה יכלול את המפתח הציבורי של ג’יימי כדי לאתר אותו ואת המפתח הציבורי והפרטי של טוד כדי להצפין את העסקה..

לאחר העסקה, צמתי המערכת יאמתו אותה והיא תתווסף לספר החשבונות בעזרת מזהה ומסגרת זמן ייחודית..

בקיצור, לכל עסקה יהיו אותן תכונות, מפתח ציבורי, חתימה דיגיטלית, מזהה ייחודי וחותמת הזמן.

אבל איך הם מוודאים שאתה אלמוני לחלוטין?

ובכן, למפתחות הציבוריים אין רצף מזוהה, לא תשים שם את שמך. זה יורכב מאותיות ומספרים אקראיים. לכן אף אחד לא יכול לאתר את זה בחזרה אליך או להיפך.

תוכלו גם ליצור כמה מילות מפתח שרק תרצו ולהביא זוגות מפתח חדשים לאורך התהליך.

 

עד כמה בטוחה טכנולוגיית הבלוקצ’יין?

שום מערכת אינה ‘בלתי ניתנת לפיצול’ באינטרנט. אבל בלוקצ’יין מוודא שזה אחד המאובטחים ביותר עד כה. חוות תעשייתיות רבות אימתו את ההצהרה הזו, כולל מיזמי המעבר הצפון-מערבי.

זה לא עובד כמו אמצעים מסורתיים כמו בנקים, אז כדי לפרוץ אותו אתה צריך לפרוץ את כל המחשבים באמצעותו. התהליך הוא מסובך לחלוטין, ולכן הוא נחשב מאובטח ביותר.

כדי לחשב את כל המשאבים, האקרים צריכים להתמודד עם אתגרים רבים בגלל המספר העצום של מחשבים.

בדיוק כמו כל טכנולוגיה אחרת, לבלוקצ’יין יש דרך ארוכה לעבור. עם זאת, אם נשווה Blockchain לעומת פלטפורמות מרכזיות, blockchain בוודאי ינצח.

 

פרק 2: סוגים שונים של רשתות חסימות

 • 2.1- רשתות חסימות ציבוריות

ובכן, ישנם סוגים שונים של טכנולוגיית בלוקצ’יין בה תוכלו להשתמש. אחד מהם הוא בלוקצ’יין ציבורי. השם מאפשר לך לדעת הכל. רשת בלוקצ’יין כזו פתוחה לחלוטין לכולם. איש אינו זקוק לאישור כלשהו כדי להשתתף בבלוקצ’יין הציבורי או לשאול בנושא. כל תהליך עסקה באמצעות סוג זה של בלוקצ’יין מאומת לכולם.

לכל אחד הזכות המלאה להוריד את הקוד ולהפעיל כל צומת ציבורית במכשיר שלהם. כל אחד יכול אפילו לבדוק את הסטטוס הנוכחי שלו וגם להחליט להוסיף חסימות כלשהן לרשת.

פרט לכך תוכלו להצטרף לרשת בקלות ללא כל היסוס, והחלק האטרקטיבי ביותר הוא שהם אינם זקוקים לאישור אימות כלשהו מאף אחד. מאפיינים כאלה מושכים אנשים רבים יותר להיות חלק מטכנולוגיית הבלוקצ’יין המוסברת כציבורית.

 

המערכת או השרתים אינם דורשים כל תחזוקה. לכן היישומים המבוזרים לא עולים יותר מדי ליצירה והפעלה.

אחת מרשתות הבלוקצ’יין המובילות היא הביטקוין. Ethereum, Dash, Dogecoin, Litecoin, Monero הן גם רשתות בלוקצ’יין ציבוריות שונות. לכל רשתות הבלוקצ’יין הללו יש גישה לכל אחד להצטרף אליהם כמשתתפים, להשתמש בקודים שלהם וגם לשלוח כל עסקה או אפילו לקרוא אותם.

 • 2.2- רשתות חסימות מאוחדות

טכנולוגיית בלוקצ’יין נוספת היא הבלוקצ’יין המאוחד. זה נקרא גם Consortium Blockchains. זה קצת הפוך מרשת הבלוקצ’יין הציבורית. הסיבה לכך היא שאנשים לא מקבלים גישה לפנקס הספרים ולכל סוג של תהליך אימות עסקאות. לכל אחד אין את הזכות לקרוא את הבלוקצ’יין הזה.

קבוצת מנהיגים מפעילה את ה- Blockchains הפדרציה. זו הסיבה העיקרית מאחורי שמו של הבלוקצ’יין הזה. פרטיות העסקה טובה יותר במערכת זו. הם מטפלים בזה בזהירות רבה. אפילו המדרגיות שלהם גבוהה מזו הציבורית.

קבוצת מנהיגיה שולטת בכל תהליכי הקונצנזוס שלה. זה מהיר במיוחד. באופן כללי, מגזרי הבנקאות משתמשים בבלוקצ’רי הפדרציה, או שאתה יכול לומר בבלוק-קונסורציום.

עם רשת בלוקצ’יין זו, לאיש אין זכות להצטרף ולהשתתף במערכת ללא כל אישור. תצטרך אישור מתאים לפני שתשתתף בתהליך כלשהו של רשת זו.

Federated, הידוע גם בשם Blockchain Consortium מחליף מערכות מדור קודם. זה מבטל את יתירות הנתונים. זה גורם לאנשים לטפל ישירות במסמכים. אין מנגנוני תאימות למחצה. עלות העסקה נמוכה יותר גם ברשת הבלוקצ’יין הפדרלית.

B3i (ביטוח), R3 (בנקים), קורדה, EWF (אנרגיה); אלה חלק מסדרי החסימה הפדרדיים או הקונסורציום.

 • 2.3- רשתות חסימות פרטיות

במקרים מסוימים, ניתן לומר שההבדל העיקרי בין הבלוקצ’יין הפרטי והמאוחד הוא שלמעט קבוצת ארגונים רק אחד שולט בתהליך רשת הבלוקצ’יין הפרטית..

בדרך כלל, לאנשים אין גישה לרשת הבלוקצ’יין כגון ביקורת וניהול מסדי נתונים. חברות בודדות יכולות לקבל את הגישה באישור ותהליך מתאים. הם יוכלו לגשת לאימות עסקאות באופן פנימי. אך ישנם מקרים בהם הציבור יכול לקבל את ההזדמנות לבצע ביקורת.

טכנולוגיית Blockchain פרטית מנוגדת לציבורית במקרים מסוימים. זו מערכת ריכוזית. עם חסימות הפרטיות הסיכון לשבירת האבטחה עולה.

 

עלות העסקה נמוכה יותר ברשת הבלוקצ’יין הפרטית. הם משנים את מערכות הירושה. הטיפול במסמכים הוא הרבה יותר פשוט עם רשת הבלוקצ’יין הזו. Multichain, MONAX הן שתי רשתות בלוקצ’יין פרטיות.

בדוק עוד: פרטי לעומת בלוקצ’יין ציבורי: מה עדיף?

פרק 3: Blockchain for Dummies: דורות שונים של טכנולוגיית Blockchain

עד היום, טכנולוגיית הבלוקצ’יין הגיעה לפנינו כגרסאות שונות, שלכל אחת מהן שדרוגים ספציפיים ותכונות חדשות.

בואו נראה מה הם, נכון?

 

3.1- טכנולוגיית Blockchain מהדור הראשון

כדי להבין טוב יותר את הדור הראשון, יהיה עליכם לבחון מקרוב את הטכנולוגיה של ביטקוין. הביטקוין היה הראשון אי פעם שהציג את הטכנולוגיה החדשה הזו, כך שכל תכונה של אותה רשת נחשבת לדור הראשון.

בעזרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין ביטקוין משך את תשומת ליבם של כולם כבר מההתחלה. לדור הראשון של הבלוקצ’יין יש מדיניות קבועה שאיש אינו יכול לשנות.

תגיע לכרות רק 21 מיליון ביטקוין וברגע שהסף יגיע איש לא יוכל לכרות או לשים עליהם את הידיים אלא אם כן יקנה אותו.

המדיניות כוללת גם שמשתמש יכול להוציא רק את הביטקוין שלו פעם אחת. לאחר העסקה שלהם, הם לא יוכלו לשים את ידם על אלה שוב.

איך הם השיגו דבר כל כך ענק?

ובכן, הם עשו זאת באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין מהדור הראשון. בדרך כלל במערכות ריכוזיות המשתמשות בכסף פיאט אינו מתחבר לחשבונות פרטיים אחרים. זו הסיבה שהם חסרים תקשורת.

תן לי לנקות את זה באמצעות דוגמה.

אליס עובדת כמלצרית, ויום אחד היא מקבלת טיפים של 300 דולר. לאחר מכן היא לוקחת את הכסף הזה ומפקידת אותו בבנק X. בנק X מעדכן את ספר החשבונות שלהם בהתאם. בדרך חזרה היא נזכרה לקנות מצרכים. למרבה הצער, אפשרות המשיכה היחידה היא בנק Y הקרוב ביותר.

עם זאת, בנק Y לא עדכן את ספר החשבונות שלהם, ולשם כך היא נאלצה לחזור לבנק א ‘.

ובכן, זה לא יכול להיות תמיד, אבל דברים כאלה קורים, וזו אחת מנקודות התורפה של המערכת. יהיה עליך גם לסמוך על הבנק שלך בכסף שלך בעיוורון. אם מישהו יפרוץ את זה וישנה את ספר החשבונות, ללא ספק תאבד את הכסף שלך.

 

 • 3.1.1- איך זה שונה

הבלוקצ’יין מעדכן את ספר החשבונות של כל המשתתפים והופך אותו לתהליך מבוזר לחלוטין. לכן, במקום רק להקליט את הנתונים בצומת אחד, הם יירשמו גם בפנקסי כולם.

לכן, רק התעסקות בצומת אחד לא תספיק כדי לפרוץ לך את הכסף שלך.

למה?

ובכן, חשוב על עצמך ועל חבריך כצמתים. בכל פעם שעסקה עוזרת לכם להיפגש ולשתף את פרטי העסקה. לאחר שתשתף ותקין את כל המידע, תעדכן אותו במחברת ותקליט את התשלומים.

לאחר שתקליט אותם, אתה וחבריך תשווה אותם כדי לראות אם לכולכם תוצאות זהות.

אם התוצאות זהות, תחתום על הדף כדי להבטיח שאף אחד לא יכול לשנות אותו. אותו דבר עובר בין כל הצמתים. אז, אתה רואה שזה לא פריצה בקלות.

 

 • 3.1.2- מהם היתרונות של יישומי Blockchain מהדור הראשון?

ובכן, ישנם כל כך הרבה יתרונות מסוג זה של הבלוקצ’יין מהדור הראשון. בואו נסתכל עליהם אחד אחד.

 1. אף אחד לא יפסיד אובדן בגלל אובדן צומת יחיד. הנתונים יאוחסנו גם בכל צומת אחר.
 2. אם מישהו ינסה לפרוץ אותו או לחבל ברשומות, התהליך יהיה ברור מדי. אם יש רק תשעה פנקסים אחרים שהאקר צריך לפרוץ ולהתקין פנקס דומה למערכת, זה יכול להיות חתיכת עוגה..

אבל תאר לעצמך מה קורה כשיש אלפיים או מיליון אנשים עם ספר החשבונות. הפגישות מתרעננות גם כל עשר דקות, כך שזה כמעט בלתי אפשרי לפרוץ את זה.

 1. לא תצטרך לסמוך על אף צד בעיוורון. כל עסקה מאומתת ונחתמת אוטומטית על ידי כל חבר.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מהדור הראשון הייתה אחת המהפכות של העולם הדיגיטלי. זה היה השורש של כל מטבע קריפטוגרפי אחר והגרסאות האחרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

3.2- טכנולוגיית Blockchain מהדור השני

את’ריום הוא הבסיס לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מהדור השני. בואו נסתכל מקרוב על מערכת זו כדי להבין טוב יותר את המערכת. אתריום משויך לעיתים קרובות לביטקוין. זה מציג תכונה חדשה בשם “חוזים חכמים”, ותוכלו לשלוח כסף באמצעות המטבע שלהם Ether.

 

 • 3.2.1- חוזים חכמים: הסבירו טכנולוגיית Blockchain

חוזה חכם הוא פרויקט מקודד שמועלה לרשת. לאחר ביצוע כל החוזים, הוא מתעדכן אוטומטית בחשבונאות.

אתה יכול לחשוב על זה כעל גרסה מקודדת למצב ‘אם-אז’. לחוזים דרישות ספציפיות, ולאחר השלמתם, הפרויקט יסתיים. זה מבטיח שקיפות מוחלטת מכיוון שאיש אינו יכול להתעסק בנתונים.

כמו כן, כולם יקבלו את החלק ההוגן של התשלום, ואף אחד לא יישאר בחוץ. תן לי לתת לך דוגמה כדי לברר את העניין עוד יותר.

 

 • 3.2.2- תרחיש הקניות המקוון

דמיין שאתה רוצה לקנות משהו באינטרנט מספק. יהיה עליך לשלם לו מראש, ואז המוצר יישלח אליך בשלושת הימים הבאים. עם זאת, זה רק לאחר שהספק מקבל את הכסף.

ישנן בעיות רבות במערכת זו.

ראשית, אין אמון בינך לבין הספק, מכיוון שאתה לא מכיר אותו / אותה מאיפה שהוא קודם.

שנית, הספק ידרוש את הכסף מראש מכיוון שאולי גם לא תשלם לו לאחר קבלת המוצר.

לבסוף, חברת השילוח איכשהו מאבדת את המוצר, ואתה נותן ביקורת רעה לספק.

כל הבעיות הללו נפתרות בקלות מיד לאחר השימוש בחוזים חכמים.

החוזה ישולם אוטומטית לאחר אישור המסירה. אף צד לא צריך לבטוח זה בזה בעיוורון; התהליך הופך להיות שקוף באמת. חברת השילוח תיצור קשר עם הספק אם יאבד או יזיק למוצר. תקבל גם הודעה על המצב.

כל חלק בתהליך זה אינו זקוק לאישור מרכזי כלשהו. לא תצטרך למלא ניירות או לשלם עמלות נוספות עבור המוצר. כל שעליך לעשות או שהספק צריך לעשות הוא ליצור את החוזה החכם ברשת הבלוקצ’יין.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מהדור השני הסבירה מוסיפה תכונה חדשה לכל מצב המטבע הדיגיטלי. אז, עכשיו זה יכול לשמש גם מלבד כלי מטבע בלבד.

 

3.3- טכנולוגיית Blockchain מהדור השלישי

הדור השלישי מוסיף שכבת יעילות נוספת לכל הרשת. פשוט קחו דוגמאות למערכת ההפעלה של אפל ו- Android. לשניהם קבוצה שונה של קודים ליישומים שלהם.

לכן, אפליקציית Android לא תפעל ב- iOS של אפל ולהיפך. אם ברצונך להריץ את היישום המדויק ב- Apple, תצטרך לקודד אותו ב- Swift.

היליד בתגובה למעשה פתר את הבעיה הזו. זה מאפשר לכל אחד לקודד כל יישום לשניהם. מבנה זה הוא מה שמציג הדור השלישי. את’ריום היא פלטפורמה נהדרת, אך היא חסרה גמישות.

כל יישום מבוזר המבוסס על Ethereum פועל רק על ה- EVM שלהם (Ethereum Virtual Machine). לכן, אם אתה רוצה שיעבור לפלטפורמה אחרת, אמור ליסק, תצטרך לשנות את הקידוד.

הדור השלישי מאפשר את הגמישות להחליף פלטפורמות ומשתמש ביישום בלוקצ’יין בכל רשת.

יש הרבה דוגמאות לכך. התבונן בכמה מהן למטה.

 • 3.3.1- קטום

זו פלטפורמה די מרגשת. כרגע הוא פועל במחשב הווירטואלי Qtum שלהם. VM זה הוא סוג שונה של EVM. החלק הטוב ביותר במערכת זו הוא שקיימת שכבת חשבון מופשטת (AAL). שכבה שונה זו תאפשר לך להוסיף כל חוזים חכמים מפלטפורמה אחרת ללא כל טרחה.

אתה יכול לשלב כל חוזים חכמים ברשת; זה ללא מאמץ.

 • 3.3.2- אדווה

Ripple היא טכנולוגיית בלוקצ’יין נוספת מהדור השלישי. זה יאפשר לך לבצע עסקאות בתוך מערכת ספרים אחרת. לכן, תוכלו לנהל משא ומתן בין מערכות פרטיות לפרטיות למערכות תשלום מסורתיות.

פרוטוקול Interceder שלהם מאפשר להם לבצע אסטרטגיה זו. אז אתה יכול לחשוב על זה כקישור בין פלטפורמות בלוקצ’יין שונות.

 • 3.3.3- IOTA

IOTA נפטרת ממטרו-עסקאות באיכות ירודה. הנפח היה נמוך במיוחד בדורות הקודמים. עם זאת, IOTA מבטיחה סופר מהיר ועסקת נפח גבוהה בכל שנייה. יהיה עליך לשלם סכום מסוים של עמלה עבור כל עסקה.

איך הם עושים את זה?

ובכן, הם די מקבצים אותם כבלוקים, והם מאומתים על ידי כל הכורים. IOTA משתמשת בטכנולוגיה חדשה בשם ‘סבך’, כאשר כל בלוק ברשת נבדק מעצמו.

המודל זכה לחלק הוגן של דרישות מענפים רבים, ובסופו של דבר הוא מגדיל את המדרגיות.

 

פריצת הבלוקצ’יין

פריצה לבלוקצ’יין היא קשה ביותר אך לא ‘בלתי אפשרית’. אולי דוגמה נהדרת תהיה ה- DAO. חברת DAO נפרצה מתוך 70 מיליון דולר אתריום בגלל תקלה במערכת. ההאקר איכשהו רימה את הרשת והכניס את 70 מיליון הדולרים לחשבונו.

עם זאת, אין הרבה דוגמאות לתרחיש זה. אם לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש איזה לולאה, אפשר לנצל את זה. אחרת, המערכת הוכחה מלאה.

נכון להיום, ישנם מומחים המפקפקים במניע העומד מאחורי הטכנולוגיה החדשה הזו, אך הם גם חושבים כי ניתן להחשיב אותה כהקלת מתנה על מנת להפוך אותה להרבה יותר קלה לגישה. ובכן, זה בוודאי צריך הרבה יותר הערכה אז זה באמת מקבל.

יש אנשים שאפילו מפקפקים במלוא הפוטנציאל שלהם אפילו עם כל התכונות.

 

פרק 4: מחסנית הטכנולוגיה של Blockchain

הבלוקצ’יין מכיל שכבות שונות. התבונן בשכבות מלמטה:

 • 4.1- שכבת האינטרנט: מבוא ל- Web3

שכבה זו היא השורש של כל הערימה. זהו השילוב של כל הרשתות כגון מכשירי IoT, סמארטפונים, מחשבים וכו ‘. כולם מסתמכים על חבילת פרוטוקול האינטרנט. שכבה זו קובעת כיצד יש להעביר, לטפל, לארגן את המידע וכו ‘.

הגרסה הראשונית של האינטרנט המכונה Web Version 1 או World Wide Web (WWW), הוצגה עוד בשנת 1989. היא השתמשה ב- IoI (Internet of Information). הוא הגדיר מסגרת מסוימת ואת כתובות ה- URL למשאבים אחרים.

לאחר יותר מעשר שנים, הטכנולוגיה ראתה שדרוג נוסף, והיא הפכה לגרסת אינטרנט 2. גרסה זו החלה להשתמש באינטרנט של אינטראקציות, בעיקר בשימוש ברשתות חברתיות ובאתרי מסחר אלקטרוני..

עם הגרסה החדשה הזו, הקשר אגס לאגס גדל יותר עם הזמן, וקבוצות גדולות רבות שימשו כמדיום לכך.

ארגון זה הרוויח באמצעות פרסומות או משאבי מנוי אחרים.

הפופולריות החדשה הזו הולידה את גרסת האינטרנט האחרונה 3. רוב האנשים מחשיבים זאת כאינטרנט של ערך או אינטרנט. טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא אחד מהמתחילים המשמעותיים של שדרוג חדש זה. התחיל עם הביטקוין ולאט לאט עשה את דרכו לשווקים המובילים.

כך, האם Blockchain הוא האינטרנט החדש?

אותה טכנולוגיה יכולה להחליף מדיה חברתית או אפליקציות לשיתוף רכיבה. זה בכל זאת יכול להפוך את הרשת למקום מבוזר.

קרא עוד: Blockchain לעומת אינטרנט: האם יהיה אינטרנט חדש?

 

 • 4.2- שכבת פרוטוקול Blockchain

השכבה פועלת באופן דומה לכל רשת בלוקצ’יין אחרת. הצמתים יבצעו פרוטוקולים, יוסיפו נתונים על ספר החשבונות ויבטיחו עסקאות שקופות.

הפרוטוקול מציג מערכת ספר חשבונות פתוחה, מהימנה ומשותפת. הפרוטוקול מציע כמות משוב מספקת למשתמש.

 

 • 4.3- שכבת היישום

רשת הביטקוין הייתה הגבול של טכנולוגיות בלוקצ’יין רבות אחרות. עם זאת, זה הגדיל את מספר המזלגות. שכבת היישום של המערכת מורכבת מכל תכונות אחרות מחוץ למטבעות קריפטוגרפיים פשוטים.

חוזים חכמים ויישום מבוזר הם בשכבה זו. השכבה מאפשרת פיתוח אפליקציות מבוזרות הפועלות מעבר לאלגוריתם הקונצנזוס.

החוזים החכמים יכולים לספק שימושים מורכבים יותר. האסימונים הם קריטיים לחלוטין לרשת ולפיתוח ה- dApps עצמם.

 

 • 4.4- שכבת חוויית משתמש (UX)

שכבה זו נותנת גישה לכל הרשת וליישומי בלוקצ’יין שונים. זה התוח הקדמי של כל הערימה.

 

פרק 5: 10 תרחישים של חיים אמיתיים: כיצד טכנולוגיית Blockchain תשפיע על חיי היומיום שלך?

 • 5.1- האינטרנט של הדברים (IoT)

המילה נפוצה בנישת ההצפנה – Internet of Things (IoT). אבל מה זה? חשוב על כל המכשירים שיש להם את היכולת להתחבר לאינטרנט. זה יכול להיות המקרר שלך, העוזר הבית שלך, ואולי גם הטלוויזיה החכמה שלך. הרעיון הבסיסי הוא – לא משנה מה ה”דבר “, אם הוא יכול להתחבר לאינטרנט, זה נמצא במועדון ה- IoT.

באופן כללי, מכשירי החשמל הביתיים החכמים נחשבים כישויות האינטרנט של הדברים. כל נקודה שמתחברת לרשת היא נכס נהדר לרשת הטכנולוגית. מה החלק הכי טוב בטכנולוגיה זו, היא חסכונית באנרגיה. מטבעות קריפטוגרפיים בדרך כלל צורכים כמות מטורפת לייצר. ה- IoT יכול לחסוך הרבה מאוד חשמל.

 

 • 5.2- בריאות Blockchain

אחד המאפיינים הייחודיים של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא שכל הנתונים מוצפנים. זה אף פעם לא פוגע בפרטיות האישית. זה כלי נשק נהדר נגד הפרת נתונים ופשעים וירטואליים אחרים. לכן, אנו חושבים שטכנולוגיה זו יכולה להועיל מאוד למגזר הבריאות. Blockchain יכול להצפין את כל נתוני המשתמשים ולשמור על בטיחותם בעיניים ספציפיות בלבד. כל התיעוד כמו נתוני ניתוח יכול להיות מקודד ולהישמר פרטי.

כך, ללא ספק, שירותי הבריאות יכולים להיות תחום עצום שיכול להפיק את המרב מהטכנולוגיה.

 

 • 5.3- תשלומים צולבים קלים: נפרדים מסכסוכי פשרה

שליחה וקבלה של כסף מחו”ל תמיד הייתה בעיה של טרחה. ראשית, לא כל אמצעי תשלום זמין בכל מדינה. כמעט לכל מדינה יש עין שלטונית השומרת על התהליך הכללי. שנית, כל זה לוקח בערך 4-5 ימים להעביר כסף ממדינה למדינה אחרת.

היה צריך לעשות משהו! אנחנו מדברים על הרבה כסף. כ -150 טריליון דולר עברו ממדינה למדינה רק בשנים 2015. ובכל זאת, התהליך הוא מאוד מסובך, אטום ומפוקפק. בלוקצ’יין יכול להיות הצלת חיים במקרה זה.

אתה יכול פשוט להיפרד מזמן המתנה מעצבן. מה החלק הכי טוב? אף אחד לא היה מסתכל על הכסף שלך כמו נשרים האורבים על סעודותיו!

תשלומים חוצי גבולות הם כעת עניין של קליק עם הטכנולוגיה הזו. יתר על כן, יש מקום להלבנת כספים ופשעים נלווים אחרים. ללא ספק יהיו פחות מחלוקות והחיים יהיו הרבה יותר קלים לאנשים התומכים במשפחות מחו”ל.

 

 • 5.4- הצבעה אלקטרונית: לא רק מיתוס!

הצבעה היא אחת מזכויות היסוד האזרחיות של כל האזרחים. אבל הרוע הפך את הדברים לקשים או ליושר ובהירות. התהליך עשוי לקבל עזרה עצומה מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ישנן שתי סיבות עיקריות לתמיכה במערכת ההצבעה האלקטרונית – אנונימיות ומאובטחת.

אנשים תמיד מפקפקים במערכת כזו. וזה די סביר. המפלגות המתחרות יכלו להרגיש שבחירות מתחשלות. אך הבחירות בארה”ב בשנת 2016 ובחירות דנמרק ב -2014 נתנו תשובה ברורה לספקים.

הטכנולוגיה הופכת אמינה יותר ויותר ומקובלת על ידי אנשים ופוליטיקאים בכל רחבי העולם בהדרגה. אמנם, ייקח זמן עד שכולם יוכלו לממש את התועלת.

 

 • 5.5- אבטחה דיגיטלית משופרת

פושעי רשת מהווים כיום איום עצום על ממשלות וחברות גדולות. תעשיית אבטחת הסייבר שווה לפחות 18 מיליארד דולר בשנה על פי דיווחים שונים. חברת Distil Networks פרסמה הצהרה בעניין והיא גרמה להרבה גורואים טכניים לחשוב מחדש על הנושא.

כשאנחנו רואים ענקי טכנולוגיה פופולריים כמו פייסבוק שולל על ידי פושעי סייבר, האמונה שלנו מתחילה להתפורר. מי יודע אם משרדי פרסום קונים את הנתונים האישיים שלך או לא. יש צורך קשה בשקיפות. אחרת, אינך אלא מוצרים לעולם הארגוני.

אפשר לומר שבלוקים את הגיבורים ללא שכמיות. הטכנולוגיה חזקה ככל שהיא נעשית. הנתונים שלך יכולים להיות הרבה יותר בטוחים (כמעט בלתי ניתנים לפיצוח), והפרטיות שלך תישמר בקלות.

 

 • 5.6- המכונית שלך נעשית חכמה יותר

גניבת מכוניות היא פשע שכיח ברוב המדינות בעולם. לאבד נכס כה גדול לגנבים זה עניין של צער גדול. אבל הדבר הטוב הוא שהמכונית שלך נעשית חכמה יותר! כעת ניתן לפתוח הרבה מכוניות מדגם חדש באמצעות טלפון חכם. אבל מה אם האקרים יוכלו לפרוץ את הסיסמאות ולגנוב את מכוניתך ביתר קלות.

כאן מגיע הבלוקצ’יין למקום. Blockchain מספק דרך מאובטחת וקריפטוגרפית יותר לניהול וטיפול בנתונים. לכן, נוכל בקלות להניח שמכוניות חכמות יהיו מאובטחות עוד יותר באמצעות המגע הקסום של הטכנולוגיה. כולם מברכים את ספר החשבונות האדיר!

 

 • 5.7- נסיעה קלה

יש לך דבר לחיים נוודים? אולי אתה אוהב להסתובב ולא להתיישב. מוח אנושי הוא ללא ספק בחור הרפתקני. אבל בזמן הנסיעה תצטרך להתמודד עם תרחיש טיפוסי – כסף. לכל מדינה יש מטבעות שונים.

מה אם היה לכם ארנק אוניברסלי מהיר, מאובטח ושומר על החשבון בזמן אמת? חיי הטיול שלך מודים לך על סוג כזה של שיטה קלה. ובכן, עם בלוקצ’יין תוכלו לטעום בקלות מחיים כאלה.

 

 • 5.8- רוצח הפיראטים!

פירטיות תמיד הייתה רוצחת בתעשייה, במיוחד בתחום הבידור. לדוגמה, עם פורמטים דיגיטליים של מוסיקה ושיתוף, זה היה אתגר משמעותי לבסס אותה כתעשייה רווחית.

ראינו מוזיקאים ואמנים רבים שלא מצליחים לזרוח בגלל פיראטיות. עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מוזיקה יכולה להיות שוב נכס דיגיטלי לא נדיר.

מוזיקאים יכלו לקבל את התמלוגים הראויים שלהם ולהקים שוב את הענף בצורה החזקה הקודמת. זה יעשה כבוד לאמנים ומוזיקאים ויוצרים.

 

 • 5.9- ויסות קל

שחיתות שוכנת בתוך כל נפש אנושית. לא משנה כמה סמכות וממשל קפדניים, שחיתות מוצאת דרך פנימה! עם ספר החשבונות הפתוח והציבורי נוכל לשים קץ להלבנת הון ולפשעים כספיים אחרים.

זה ישפר באופן דרסטי את האפקטיביות של רשויות נגד הלבנת הון. טבעות הפשע יקבלו מכה אדירה, ואנחנו נוכל לבלום את הפשע האכזרי ואת טבעות הפשע המעורבות.

 

 • 5.10- שיתוף נסיעה מקבל הצבעה

עם הפופולריות של Uber, Lyft וחברות רבות אחרות לשיתוף רוכב, אנו מניחים שהתעשייה תגדל עוד יותר. כבר כיום מותגים מקומיים שונים שולטים ברחובות לאורך מובילי השוק העולמי.

טכנולוגיית Blockchain עשויה לפתוח אפשרות לשיתוף נסיעה 2.0. אפשרות כזו תשמיט לחלוטין את קיומו של איש האמצע. אם כן, הרכיבות יהפכו לזולות עוד יותר ומשתלמות יותר. ובכן, זה כבר משתלם, אבל גם המחיר יירד יותר.

הבלוקצ’יין מבסס גם את הקרקע גם בצד המשחקים.

 

אפשרות נפתחת לתרחיש הלוואות כסף

הלוואת כסף היא מושג שנמשך משחר חברות אזרחיות. הכלל הבסיסי הוא שאתה מקבל כסף למלווים ותשלם את הסכום המקורי בתוספת הריבית ששני הצדדים סיכמו על כך..

אבל החיים הם בלתי צפויים. אתה עלול ליפול קורבן לכל סוג של תאונה. אם כן, לא תצליח לשלם את הכסף. לפיכך, אנשים לא סופרים נופלים קורבן לפשיטת רגל. הם מאבדים את נכסיהם היקרים. יש אנשים שאפילו מאבדים את כל השייכים האחרונים שלהם, אפילו את בתיהם.

כיצד יכול בלוקצ’יין לעזור במקרים כאלה? בטכנולוגיית בלוקצ’יין, לא תצטרך לשלם את הריבית הנוספת. אבל איך? ובכן, אינך זקוק לבנק או ארגונים פיננסיים אחרים בכדי לבצע עסק באמצעות הבלוקצ’יין. אז אתה יכול לחסוך טונות של כסף.

 

מדוע טכנולוגיית Blockchain היא טכנולוגיה טובה יותר?

הבלוקצ’יין הוא הפיתרון של עידן זה. זה אפילו יכול לשנות את הדרך בה אנו שומרים על חיינו הכלכליים. ובכן, זה משפיע על הרבה תעשיות. ארבע נקודות חוזק עיקריות גורמות לטכנולוגיה להתבלט בקהל –

 • מופץ
 • חסר אמון
 • בלתי ניתן לשינוי
 • מבוזר

 

1 – מופץ

ההבדל הראשון עם המודל הנוכחי הוא שיש לו שרתים מרכזיים ומרכזי נתונים עצומים. לכן, אם מרכז נתונים כזה נכשל או נפרץ, כל הנתונים היקרים שלך עלולים ללכת לאיבוד. זה אפילו יציין את המוות באינספור אתרים.

טכנולוגיית בלוקצ’יין מופצת. במקום שיש שרת מרכזי, הרשת מופצת. העותק של ספר החשבונות מופץ לכל המשתמשים ולכל הצמתים. לכן, לכולם אותה סמכות ביחס למערכת. אפילו IoTs יכולים להיות חברים ברשת הבלוקצ’יין.

יתר על כן, זה כמעט בלתי ניתן לפגיעה. האקרים ותוקפי הסייבר יצטרכו להוריד את כל רשת כל צמתי המשתמשים. המשימה היא לא פחות מלהיות בלתי אפשרית.

 

2- חסרי אמון

אמון זו מילה גדולה! בעסקה דיגיטלית שני צדדים מתחברים לביצוע עסקאות. אך לשני הצדדים הללו אין אמון הדדי זה כלפי זה. לכן, לכן הטכנולוגיה נקראת לעתים קרובות הטכנולוגיה חסרת האמון. אז איך הם פועלים כרגיל? ובכן, עליהם לעקוב אחר אלגוריתם משותף של קונצנזוס שיאמת כל עסקה ויאחסן אותה בספר החשבונות הנפוץ.

יתר על כן, כולם יכולים לראות את כל העסקאות שבוצעו. ואם עסקה כלשהי מפרה אלגוריתם קונצנזוס זה, העסקה עצמה הופרה. לכן, גם אם הצדדים לא סומכים זה על זה, זה לא משנה. המערכת נועדה להבטיח בטיחות ואמון משותף בקרב המשתמשים.

 

3- בלתי ניתנים לשינוי

יהיה לך קשה מאוד לבטל עסקה ששותפה ברשת לצורך אימות. עם הזמן תהליך ההתאוששות וההתבטלות נעשה קשה יותר. לכן, במובן זה, ניתן לומר כי הטכנולוגיה אינה ניתנת לשינוי.

זה דבר טוב ורע בו זמנית. אם אתה פרילנסר, ברגע שהלקוח ישלח לך את התשלום, הוא לא יכול לקחת אותו בחזרה. יחד עם זאת, אם בטעות תשלחו למישהו את הכסף, יהיה כמעט בלתי אפשרי להחזירו.

תכונה כזו הופכת את הטכנולוגיה לחזקה יותר ובת קיימא ואמינה יותר בקרב המשתמשים.

 

4- מבוזרת

עבר יותר מדי זמן מאז שהממשלה והבנקים החזיקו אותך בכבלים ושיחקו איתך מונופול. מה עושות הממשלות המרכזיות הללו? הם לוקחים אחוז מהכסף או מהנכס שלך כדי לוודא שאתה הבעלים של אותו נכס מסוים.

היותה מבוזרת הופכת את טכנולוגיית הבלוקצ’יין ליותר מושכת את הקהל. זה גורם לרובין הוד הקטן שבכולנו לעודד.

יש הרבה צדדים חיוביים של ביזור. אף אחד לא יכול להוריד את כל הרשת; אף צד שלישי לא יכול היה לבדוק את ההוצאות הפרטיות שלך. לכן, אם תוציא את המתווך מכל תרחיש, תחסוך הרבה כסף. הכסף היקר שהרווחת בכבדות יהיה תמיד שייך לך רק אם אתה משתמש ברשת הבלוקצ’יין.

 

האם Blockchain עדיין לא בוגר?

האם בלוקצ’יין לבובות בלבד? ובכן, לטכנולוגיית הבלוקצ’יין יש הרבה מקום לצמוח. הטכנולוגיה בת עשר. סאטושי נקאמוטו, הממציא המסתורי, הביא את הרעיון לעיני הציבור בשנת 2008. לכן, די קל לנחש שיהיו מספר פגמים ברשת הבלוקצ’יין. חלק מהמכריעים הם כדלקמן –

 • צורכת חשמל
 • עלות רשת גבוהה יותר
 • וריאציה בגודל הבלוק
 • התמחות בשוק
 • חוזים חכמים ללא שינוי

 

1- צריכת חשמל

הפעלת אלגוריתם הקונצנזוס היא אכן משימה מרתיעה עבור המעבדים. PoW תלוי לחלוטין בכוחות העיבוד הגולמיים של הצמתים. למרבה הצער, מבלי לבזבז כוח עיבוד רב וחשמל, אינך יכול לכרות מספיק מטבעות. יתר על כן, כל העותק של המערכת הכוללת נשמר לכל החברים ברשת. אם הנתונים בכל הצמתים עשויים לגרום לך לחשוב כמה נתונים הוא צורך.

החדשות הטובות הן כמעט כל השמות הגדולים בענף מנסים בכוח להפוך את התהליך פחות כוח ופחות בזבזני.

 

2 – עלות רשת גבוהה יותר

בלוקצ’יין מורכב מצמתים. אך בחלק מהמערכות האקולוגיות של בלוקצ’יין יש מספר מוגבל של צמתים. אם המספר הכולל של המשתמשים עולה על מספר הצמתים, כל הרשת עלולה להתפורר. תרחישים כאלה מעלים שתי בעיות עיקריות –

 • עלויות גבוהות יותר
 • שיעור עסקאות איטי יותר

מוקדם יותר עשוי להיות ההקדמה לצמתי התמריצים. לפיכך, קיימת אפשרות משמעותית ליצור מערכת קסטות דיגיטליות חדשות אשר כולה נגד האידיאולוגיה הבסיסית של הטכנולוגיה עצמה.

 

3- וריאציה של גודל בלוק

הבלוקים יכולים להכיל סוגים שונים של נתונים. להכיל נתונים גדולים כאלה עשוי לדרוש נתחים “גדולים יותר”. חסימות מסיביות יותר אלה מתנגדות לשני סוגים של איומים.

 • יצירת ספרים קטנים יותר אשר יפגעו במשתנות ובאלגוריתם הקונצנזוס.
 • רשת יותר מרכזית ולא מבוזרת.

אף אחד מהתנאים הללו אינו רצוי מכיוון שהוא משנה את האופי המושך מאוד של הטכנולוגיה שכולם רוצים.

 

4- התמחות בשוק

טכנולוגיית הבלוקצ’יין רק התחילה לצמוח. אחת הסיבות העיקריות מדוע אנשים חוששים היא בגלל התנודתיות, ויש פשוט יותר מדי חסימות בשוק. באיזה בלוקצ’יין כדאי לבחור ובאיזה מטבע קריפטו כדאי בכלל להשקיע.

השוק הוא יותר מדי ספקולטיבי. לדוגמא, הביטקוין הגיע לשווי יחידה של 20,000 $, אך אין זה אומר שהוא תמיד ישמור על ערך השיא שלו. המחיר עשוי לרדת בכל עת. או אולי כמה מטבעות אחרים מסתדרים בצורה יוצאת דופן. אף אחד לא יקרה מה שיהפוך את הסצנה למסובכת מתמיד.

אז, האם בלוקצ’יין לבובות בלבד? ובכן, זה עשוי לגרום לך לחשוב כך.

בנוסף, זה ישפיע על לחץ הדם שלך!

 

5- חוזים חכמים בלתי ניתנים לשינוי

חוזה חכם הוא חוזה בין שני אנשים שיש להם מגבלת זמן ותנאים מוחלטים. לאחר שהתנאים הללו מתקיימים, העסקה הופכת לתקפה עצמית. את’ריום הציגה לראשונה את החוזים החכמים.

מאפיין משמעותי של חוזים חכמים כאלה הוא שהם בלתי ניתנים לשינוי. כלומר, לאחר שביצעתם את העסקה עם התנאים למילוי להיות בלתי ניתנים לשינוי. ההאקרים יכולים להשתמש בתכונה זו בדיוק כדי לתקוף אותנו. שוב, אם הם יכולים לפצח את הקוד ליצירת חוזים כאלה אסונות יבואו בעקבותיהם.

 

פרק 6: 6 פלטפורמות מובילות של בלוקצ’יין שכדאי להכיר

 • 6.1- את’ריום

נקודות זכות תמונה: אתר אתריום

את’ריום, פלטפורמת הבלוקצ’יין שמשנה את המשחק היא נס של רוסיה-קנדית בת 22. קוראים לו ויטאליק בוטרין. אתה יכול לקרוא להם המערכת האקולוגית החדשנית ביותר של בלוקצ’יין.

מה גורם לאת’ריום להתבלט? ובכן, Ethereum הציג את החוזים החכמים, ה- dApps ו- DAO. מאפיינים ייחודיים כאלה הפכו את המערכת למושכת את המשתמשים הרגילים. אולי בגלל זה יש להם את מספר המקרים המשמעותי ביותר. יש להם אפילו קהילת תמיכה מקוונת ידידותית ומועילה המתמקדת בעדכוני מוצרים תכופים ותמיכת משתמשים.

כרגע יש לו את ההוכחה הישנה יותר לאלגוריתם של קונצנזוס עבודה במערכת שלהם. אך את’ריום מתכננת לאמץ במקום זאת את ההוכחה המעודכנת לאלגוריתם של קונצנזוס המניות.

 

 • 6.2- בד Hyperledger

נקודות זכות תמונה: אתר Hyperledger

לינוקס, פלטפורמת הקוד הפתוח המפורסם בעולם מגבה את Hyperledger. הם שואפים ליצור ולשרת מסגרות ספרים ברמת התעשייה. הם כבר שיתפו פעולה עם מפעלים גדולים שמגיעים מענפים שונים כמו ארוסה, בנקאות, שרשרת אספקה, חברות ייצור ו- IoT וכו ‘..

Hyperledger היא אחת ממסגרות הבלוקצ’יין הטובות ביותר שיש שם. זה מתאים באופן מושלם לפתרונות ארגוניים. הבלוקצ’יין יאפשר לכם להתחיל מיד ובעזרת פרוטוקול הקונצנזוס שלהם.

לאחרונה הם גם הודיעו כי ישיקו גרסה חדשה יותר של Hyperledger Fabric.

 

 • 6.3- R3 קורדה

נקודות זכות תמונה: אתר קורדה R3

R3 הוא עוד מוסדות פיננסיים משמעותיים ומהפכניים שיצרו פלטפורמת ספר חשבונות מבוזר בקוד פתוח בשם Corda. אין אסימון מובנה או מטבע קריפטוגרפי לקורדה, וזה סוג של בלוקצ’יין.

למה?

ובכן, זה יגביל כל אדם שלא יעמוד בפרוטוקולים של בלוקצ’יין. לכן, אם אתה מחובר רק במפורש לרשת, לא תקבל גישה לחלקים מסוימים.

 

 • 6.4- אדווה

אדווה היא אחת המעניינות עד כה. RippleNet שלהם שואף לקשר בין כל בנקים ואמצעי תשלום או לספק במקום אחד. דמי העסקה שמציעה Ripple הם כמעט בחינם.

המטבע הדיגיטלי שלהם נקרא “Ripples או XRP”, והם הפכו לאחד הפופולריים ביותר ממש אחרי הביטקוין ואת’ריום. XRP הוא מדרגי ומהיר יותר מאשר מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

נקודות זכות תמונה: אתר Ripple Net

 • 6.5- EOS

EOS חדשה בשוק וכבר יצרה רושם גדול בשוק. אנשים מתחילים להשתגע מזה. ובכן, יש בעיקר שלוש סיבות מאחוריו – מדרגיות, גמישות ושימושיות.

אפשר לומר שהוא נקי מכל הפגמים העיקריים שיש לביטקוין כרגע. רק הזמן יכול לדעת עד כמה EOS הולכת ככל שהתחרות נמצאת בנקודת השיא.

 

 • 6.6- NEO

היילוד NEO כבר נכנס לשוק במפץ! זה משנה את כל התרחיש עם היכולת העצומה שלהם לטפל בעסקאות בשנייה. בעוד שחסימות כמו ביטקוין יכולות להתמודד עם 6-7 עסקאות בשנייה, NEO יכולה לעבד 10,000 פעולות בשנייה.

יתר על כן, NEO תיגר על המפלצת – את’ריום. NEO הוא כל מה ש- Ethereum הוא אך צעיר יותר, חכם ומהיר יותר.

 

פרק 7: דוגמאות ליישומי Blockchain מבוזרים

עכשיו שאתה יודע איך אתה יכול לבנות אפליקציות מבוזרות על בסיס פלטפורמות שונות בואו נראה מעט מהמודלים כדי להבין את התהליך עוד יותר.

בדרך כלל, ישנם שלושה סוגים של אפליקציות מבוזרות בימינו. הם:

סוג I: ל- dApp זה יש רשת בלוקצ’יין משלה.

סוג II: אפליקציה מבוזרת זו פועלת ברשת הבלוקצ’יין מסוג dApp מסוג I. הם משתמשים גם בפרוטוקולים אחרים כדי להשתמש במערכת האסימונים שלהם.

סוג III: DApp זה משתמש בפרוטוקולים מסוימים של dApps מסוג II ואז משתמשים בפרוטוקולים משלהם להנפקת אסימונים.

בואו נראה מעט מהדוגמאות שלהם עכשיו.

 • 7.1- אוגור

Augur הוא סוג II dApp. זה יישום ייחודי. היא משתמשת ברשת מבוזרת יחד עם תחזיות שוק פיננסי כדי ליצור חיזוי הגיוני ועוצמתי של השוק.

עם זאת, התחזיות אינן מוגבלות לשווקים פיננסיים בלבד.

נקודות זכות תמונה: בלוג Augur

 • 7.2- גולם

גולם משתמש באחד מהשווקים הגדולים בעולם, כוח המחשוב. המשמעות היא שמדובר במחשב-על שתוכלו לגשת אליו בכל עת. אם יש לך כוח מחשוב לא מנוצל, השתמש בו ברשת.

כפרס, תקבלו משתמשים אחרים שיקנו את כוח המחשוב שלכם ממחשב העל.

יהיה עליכם לקנות את הכוח באמצעות אסימונים משלהם. אז תקבלו אסימונים של רשת גולם בכל פעם שמישהו קונה את הכוח שלכם.

זו דרך נהדרת להשקיע בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

Golem הוא דוגמה נוספת ל- dApp מסוג II.

 • 7.3- אראגון

אראגון היא אחת מפלטפורמות הניהול המבוזרות הבודדות המספקות ערך לארגונים בולטים. הפרויקט בנוי על פלטפורמת את’ריום. המטרה היחידה היא לפרוץ את כל הגבולות ולקדם מערכת ארגונית מובנית שתסייע לך.

אראגון רוצה להקל על מפתחים ליצור ארגונים אוטונומיים מבוזרים חדשים. לכן זה כולל הרבה דברים כגון ניהול אסימונים, בוררות, הקצאות תפקידים וכו ‘.

אראגון היא גם דוגמה ל- dApp מסוג II.

 • 7.4- סיה

סיה עובדת עם יכולת הכונן הקשיח שאינו בשימוש ברחבי העולם. בכך הם הקימו קרקע המבוססת על רשתות חסימות והבטיחו מערכת אחסון ייחודית. הפלטפורמה ניצלה את החללים הריקים האלה כאחסון ענן.

הם גם זולים להפליא. לכן, אם יש לך כמה כונן קשיח זמין, אתה יכול להשאיל את השטח באמצעות Sia. אתה יכול גם לקנות את האחסון אם חסר לך דלק.

זה סוג I dApp.

 • 7.5- רשת בטוחה

רשת בטוחה אחראית על תקשורת עמית לעמית בטוחה יותר. הוא משתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, והמילה SAFE פירושה גישה מאובטחת לכולם. אתה יכול להשתמש בפלטפורמה שלהם כדי להיכנס לרשת מאובטחת ואז לחלוק כוחות מחשוב עם מישהו אחר.

הם שואפים להגן על המשתמשים שלהם מפני רשויות ריכוזיות כגון הממשלה, עבריינים, בנקים וכו ‘.

זה dApp מסוג III.

 

פרק 8: סוגים שונים של פרוטוקולי קונצנזוס של Blockchain

כל טכנולוגיית בלוקצ’יין שונה. כולם משתמשים באלגוריתמים שונים של קונצנזוס כדי להפוך את הפלטפורמה שלהם לטובת יותר זה מזה.

לכן, יש להם חשיבות חיונית ברשת.

 • 8.1- הוכחת עבודה (PoW)

זה היה הראשון שהוצג לעולם, לכן זה כל כך פופולרי מפרוטוקולי קונצנזוס אחרים.

בזה, כאשר משתמש יוזם עסקה ‘כורים’ או מחשבי-על מנסים לפתור בעיה או חידה.

זה מאפשר להם להוסיף בלוקים לכל הרשת. כפרס על העבודה הם מקבלים עמלת עסקה קטנה ואחוז אסימוני בלוקצ’יין.

עם זאת, יש לו כמה חסרונות.

בזבוז אנרגיה:

הכורים מבזבזים הרבה אנרגיה לפתרון החידות. הם משאירים את המחשבים דולקים לתקופה ממושכת ואז מגדילים את צריכת האנרגיה העולמית.

פָּגִיעַ:

למרות שזה אחד הפופולריים, זה רגיש להאקרים. המערכת ישנה וזקוקה לשדרוג הפרוטוקולים.

את’ריום השתמשה בתחילה ב- PoW, אך נכון לשנת 2018, כן עבר ל- Proof-of-Stake.

 • 8.2- הוכחה – של סיכון (PoS)

פרוטוקול זה נועד להתגבר על חסרונות ה- PoW, למעשה על צריכת האנרגיה. החוזה מיועד גם לחסימות ציבוריות בדיוק כמו PoW.

זה לא מכרה מטבעות חדשים אלא מעודד משתמשים להוציא את כספם על המטבעות. ככל שהם מוציאים יותר, כך הם יקבלו יותר סיכויים להיות מאמתים. בכך הם יכולים להשתתף ביצירת הבלוק.

אבל, יש טוויסט, המאמתים נבחרים באופן אקראי.

החיסרון העיקרי שלהם הוא שהם פגיעים כמו PoW. אם נשווה בין PoW vs. PoS, אנחנו בוודאי נהיה חמוצים.

 

 • 8.3- הוכחת ייצוג מואצלת (DPoS)

הם דומים להוכחת יתד, אך עם טוויסט! משתמשים עם יותר מטבעות יזכו להצביע ולבחור עדים. אם כן, ההבדל היחיד הוא ההשקפה הדמוקרטית של כל המצב.

אם תשתתף במערכת הצבעה זו, תקבל נקודות תגמול. זו הדרך הטובה ביותר לשים יד על מטבעות קריפטוגרפיים.

 • 8.4- הוכחת התחייבות מושכרת (LPoS)

גלים פיתחו מערכת קופה זו. בעזרת זה תוכל ליצור אסימונים מותאמים אישית ולהשתמש בהם בחווה שלך. המטרה היא להציע אבטחה רבה יותר מאשר מערכת ה- PoS. השם “מושכר” הגיע בגלל אופי ההשקעות. אתה יכול להשכיר את המטבע שלך לרשת ואז לקבל נקודות תגמול.

 • 8.5- הוכחת זמן שחלף (PoET)

PoET דומה ל- PoW. ההבדל הוא שהוא מתמקד יותר בצריכת חשמל. עם זאת, הוא זקוק לציוד חומרה מיוחד כדי שיפעל באופן חופשי.

 • 8.6- סובלנות תקלות ביזנטית מעשית (PBFT)

אחת הפלטפורמות המובילות משתמשת כיום ב- PBFT. ביזנטית השתמשה ברצף מסוים בכדי להרחיק את משתמשי הרוז ‘. זה נורמלי לחלוטין שיש כמה משתמשי הרס בכל פלטפורמת בלוקצ’יין. עדיף להיות בטוח נכון.

 

הסבירו טכנולוגיית Blockchain: אלגוריתמים אחרים של קונצנזוס

אלה היו העיקריים. עכשיו בואו נראה איך אלגוריתמים אחרים מסתדרים.

 • 1 – הוכחת פעילות: זו מערכת פרוטוקול היברידית. הוא משתמש הן ב- PoS והן ב- PoW כדי להבטיח שנקודות התגמול יהיו בזמן. כאשר הם יפתרו חידה, הם ישתמשו ב- PoW, אחרי זה הכל על PoS.
 • 2 – הוכחת חשיבות: NEM פיתחה את זה. הם רצו ליצור פרוטוקול שיתגמל גם על סמך פעילות רשת ולא רק עסקאות. המשמעות היא שמשתמשים אשר לעתים קרובות שולחים ומקבלים עסקאות יקבלו תשלום על כך.
 • 3 – הוכחת יכולת: באמצעות פרוטוקול זה תוכלו לנצל את הקיבולת או שטח האחסון של הכונן הקשיח. ככל שיש לך יותר אחסון, כך תוכל לחסוך יותר חסימות ואז לקבל תגמול.
 • 4- הוכחת שריפה: צרוב את המטבעות שלך ותתגמל. זה די מוזר. כל משתמש שישלח את המטבעות בחזרה לארנקו ממנו לא יוכל להתאושש יקבל תגמולים על בסיס הסכום.

 

אילו תעשיות יכולות להשתמש בטכנולוגיה זו?

ייתכן שאתה חושב היכן משתמשים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ובכן, הוא משמש בעיקרון בתעשיות מסוימות כמו שירותי בריאות, ספנות, אנרגיה ופינטק. אתה יכול גם לומר שתעשיות אלה משתמשות בהן כמדיום להחלפת זיכויים בפחמן.

 • בלוקצ’יין במשלוח

בענפי ספנות, למשלוחי מטענים, על פקחי נחיתה ומקלטים לחתום מספר פעמים לפני כל משלוח. הכל היה ניירת מסורתית. מאוחר יותר, עם המערכת האלקטרונית הדיגיטלית, היה גם הרבה חתימת זמן.

לבסוף, מארסק, מפעילת משלוח המכולות הגדולה בעולם, ניסתה לחדש את כל תהליך הנחיתה של משלוח המטען ולהפוך אותו להרבה יותר נוח..

במרץ 2017 התברר כי הוא משתמש בפנקס ספרים המבוסס על טכנולוגיית בלוקצ’יין שמממשת את שרשרת האספקה. לפיכך, היא תוכל לטפל בניירת ענקית בצורה דיגיטלית, והמשלוח נעשה נגיש יותר.

Maersk עובדת כעת על פלטפורמת משלוח אלקטרונית מבוססת בלוקצ’יין חדשה יחד עם IBM. יש ציפיות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין האלקטרונית החדשה.

ספר החשבונות מכיל את כל נתוני המשלוחים כולל מצב הסחורה, חשבונות מטען, מסמכי מכס וכל מידע אחר אודות המשלוחים. ניתן לראות את כל הנתונים והידע של העומס אם הוא חבר בשרשרת האספקה ​​למשלוח.

אך החברים לא יוכלו לשנות, לערוך או למחוק נתונים מהתקליט. אפילו הם לא יכולים להוסיף איש ברשת בלי שום הסכם או תהליך תקין. כל מערכת הנתונים היא מערכת שיא שלא ניתנת לשינוי. בעיקרון, בלוקצ’יין היא טכנולוגיה כזו המחברת את העולם כולו.

 

 • ב- FinTech

המאפיין הפנטסטי העיקרי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא העסקה הכספית. אתה יכול לבצע יעילות תוך זמן קצר מאוד וגם ללא הפרעה של אדם שלישי או צד שלישי כלשהו. אין צורך בתמיכה ממשלתית או בנקאית בתהליך העסקה. לפיכך, אינך צריך לשלם תשלום נוסף.

אז, האם לא ניכר כי יישומי הבלוקצ’יין שולטים בטכנולוגיה הפיננסית! זה בעצם עושה זאת. זה מבטל גם את זמן העסקה ואת העלות. אפילו אפשר לבדוק במהירות את ערכי הבלוקצ’יין ואת מצב העסקה בלי שום בעיה. זו תרומה מסיבית לעולם הפינטק.

דיווח על בלוקצ’יין הוא כי היא תוכל להפחית את עלות התשתית בכ -30% בממוצע עבור כמה בנקים להשקעה הגדולים ביותר. הם יכולים לחסוך סכום כסף משמעותי מדי שנה באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

במקרה של עסקה מעבר לגבולות, זה יכול לקחת כמה ימים לתשלום ולעיבוד אחר. ישנם הרבה תהליכים לפינוי, הסדר ותשלום תוך כדי מעבר לגבולות. יש הרבה תהליכי תקשורת. למרות שכולם עוברים באמצעות הודעות אלקטרוניות, יהיה זה טבעי מאוד לקחת מינימום יומיים לתהליך ההסדר.

אבל עם רשת הבלוקצ’יין, זה אפילו לא ייקח כל כך הרבה זמן לכל תהליך העסקה, התקשורת וההסדר. טכנולוגיה זו הופכת את כל הפעולות לניהול יותר ופחות זמן רב.

 

 • בלוקצ’יין באנרגיה

ישנן יישומי בלוקצ’יין גם בתעשיות האנרגיה. ניתן להשתמש בפנקס בלוקצ’יין לחיסכון בנתוני אנרגיה. לאחרונה חברות מסוימות משתמשות בטכנולוגיית קריפטוגרפיה של בלוקצ’יין או ספר חשבונות בלוקצ’יין כדי לחסוך בנתוני אנרגיה.

אולי אתה חושב אם טכניקה זו יקרה או מזויפת. זה אולי נראה תהליך יקר ושקרי, אבל זה לא. יתר על כן, זה חסכוני, מקורי ולא מסוכן בכלל.

תצטרך להקים פאנלים סולאריים בהתאם לכמות האנרגיה שאתה רוצה לשמר. חייב להיות פנקס בלוקצ’יין של מיקרו-רשת מחובר לפאנל. המיקרו-רשת מכילה אחסון סוללות ליתיום-יון, מערכת בקרת רשת, מטרים חשמליים חכמים וממירים.

מסד הנתונים של Microgrid blockchain הוא מערכת הנהלת חשבונות המבוססת על האינטרנט. זה יטפל באיזון העומסים, במעקב אחר הרשת וטיפול בבעיות. באמצעות טכנולוגיית ספר החשבונות בלוקצ’יין ניתן לחסוך כמות עצומה של אנרגיה ולהשתמש בה בעת הפסקת חשמל או כל אסון אחר.

חברות ותושבים רבים משתמשים בשיטה זו כדי לחסוך באנרגיה ומשתמשים בהן בכל פעם שהם צריכים בזול. וחברות רבות מתכננות להשתמש בטכנולוגיית ספר החשבונות.

מערכת פנקסי בלוקצ’יין זו מחייבת מחשב או צומת כדי לשתף ולאמת את כל המידע בכל רחבי המיקרו-רשת. הבלוקצ’יין יאזן את כל מערכת האנרגיה ביעילות.

כל המחקרים והמחקרים על טכנולוגיית הבלוקצ’יין הסבירו שזה הולך להיות פוטנציאל מאוד בתעשיית האנרגיה. זה הולך לנהל את כל מערכת רשת החיסכון באנרגיה בצורה יעילה יותר ללא שום בעיה.

 

קריירה כמפתח בלוקצ’יין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין תופסת מקום עצום בתעשיות מיום ליום. עם הימים הקרובים, הביקוש ליישומי הבלוקצ’יין יוגדל. לפיכך, תהיה הזדמנות ענקית בקריירת הבלוקצ’יין.

למפתחי בלוקצ’יין כבר יש ביקוש מצוין. עם מיומנות עבודה זו, הם מחזיקים בדירוג השני בין כישורי העבודה התובעניים ביותר. אפשרויות העבודה גדלות בימינו.

מפתחי הבלוקצ’יין מחזיקים לא רק בתחום העבודה הקבוע במשרה מלאה, אלא גם בעולם הפרילנסרים. הם דורשים סכום עצום עבור השירות שלהם, והחלק המפליא ביותר הוא חברות שמעסיקות אותם עם הביקוש הרב שלהן.

מכונים שונים מתכננים להכשיר מהנדסים, מתכנתים ומפתחים בתכנות ופיתוח של יישומי בלוקצ’יין. אם אתה יכול להגדיל את כישוריך עם יישומי בלוקצ’יין, יהיו הרבה הזדמנויות לבנות את הקריירה שלך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. ההיקף למפתחי בלוקצ’יין עולה גבוה מתמיד!

 

פרק 9: Blockchain for Dummies: העתיד של Blockchain

Blockchain גרם לנו להסתכל על העולם בצורה חדשה לגמרי. אם אתה חושב על זה, כל העולם שלנו ואיך אנו מטפלים בנתונים הולכים להשתנות. סוף סוף יכולנו לדמיין עולם שנטול לחלוטין מפקחים טכנולוגיים. אבל זה לא יקרה בן לילה. אנשים יצטרכו זמן רב בכדי לתפוס את כל הטכנולוגיה. מובן מאליו שטכנולוגיית הבלוקצ’יין תשנה את הדרך בה האינטרנט עובד. המוח האנושי נוטה לדחות את השינויים.

לדוגמה, אם אתה שוקל את טכנולוגיית TCP / IP, תבחין שלקח כ -30 שנה עד שאנשים הבינו את הטכנולוגיה. מכיוון שבלוקצ’יין עומד להסיר את הצורך בבנקים ובמערכות פיננסיות אחרות שבשליטת הממשלה, אנו חושבים שהפעם זה ייקח עוד יותר זמן..

אבל מי יכול לחזות את העתיד? שיחות וידאו היו מדע בדיוני כזה בשנות השבעים והשמונים. אבל גם ילדים בימינו משתמשים ב- FaceTime כדי ליצור קשר עם חברים ובני משפחה.

אז איך טכנולוגיית הבלוקצ’יין תשנה את העולם? איך זה ישפיע על חיי היומיום שלנו? מהם התרחישים שישתנו באופן דרסטי?

שאלות כאלה די נפוצות שעולות בראשנו. אל תדאג חבר! אנו נענה על כל הבעיות שהטרידו את דעתך בנושא.

 

מחשבות אחרונות,

טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא שמה של המהפכה החדשה שהחלה לפלס את דרכה לכל דבר. אותו יום לא רחוק בו נוכל למזג את ענפי הדיגיטל והחיים האמיתיים שלנו במלואם.

זו רק ההתחלה. תמשיך לחזות ביישום בלוקצ’יין חדש ומשופר, מה שהופך את חיי היום יום שלנו להרבה יותר נוחים.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map