חמש הזדמנויות עסקיות לבלוקצ’יין בשנת 2018

הבלוקצ’יין משנה את כלכלתנו לחלוטין. מבנקים למימון, בלוקצ’יין מחזיק בפוטנציאל לשנות הכל. לעסקים, היא מספקת הזדמנות חדשה לחלוטין לבסס את הצלחתה. המגמות הנוכחיות רומזות גם על אימוץ מהיר יותר. נכון לעכשיו יותר מ 50% מהתאגידים מאמצים בלוקצ’יין או חושבים לעשות זאת בקרוב.

נכון לעכשיו, יש הרבה הזדמנויות עסקיות לבלוקצ’יין. במאמר זה נעבור את חמש ההזדמנויות שלדעתנו בלוקצ’יין יביא לעסק. בואו נתחיל.

חמש הזדמנויות עסקיות לבלוקצ’יין בשנת 2018

ל- Blockchain יש מגוון רחב של יישומים. עם זאת, לא ניתן לרשום כל מגזר או ענף שהוא ישפיע עליו. כרגע השוק פורח עם מאות רעיונות עסקיים של בלוקצ’יין. לכן, היום נפרט את הענפים היחידים שלדעתנו ישפיעו משמעותית.

1. האינטרנט של הדברים (IoT)

ה- IoT גדל מאוד בשנים האחרונות. הטכנולוגיה משמשת לחיבור מכשירים חכמים כולל מכוניות, בתים ומכשירים חכמים אחרים. באמצעות בלוקצ’יין אנו יכולים לראות את זה גדל עוד יותר. הצמיחה היא אך ורק על ידי טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת.

רק תחשוב כיצד חברות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין מבוזר כדי לאחסן ולאחזר נתונים בזמן אמת. נכון לעכשיו, שיפרנו אלגוריתמים של קונצנזוס המהירים ויעילים במיוחד בכל הנוגע לניהול משאבים. יתר על כן, המכשירים החכמים כאשר הם מחוברים עם הבלוקצ’יין יכולים גם לסייע בהפעלת חסכון בו. לדוגמא, ניתן להעביר ברשת אתריום, EOS או אפילו ביטקוין.

כאשר השקעה חדשה נכנסת ל- IoT, אנו יכולים לראות עלייה בצמיחתה.

2. בנקאות

למרות האמונה הרווחת, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין לשיפור מערכות הבנקאות. דוגמה מצוינת תהיה השימוש באפל במגזר הבנקאי. אף על פי שאדווה מרוכזת בכבדות, היא אכן נושאת את הרעיון של בלוקצ’יין. בנקים רבים כבר פרסמו את המטבע הדיגיטלי שלהם. אחת הדוגמאות הטובות היא מטבע הסדר אחדות (USC). בנק UBS בשוויץ יוצר את המטבע.

כפי שאולי ניחשתם מהשם, זהו מטבע דיגיטלי שמשמש כמה בנקים ברחבי העולם להסדרת עסקאות בצורה בטוחה יותר. חלק מהבנקים המשתמשים ב- USC הם MUFG, State Street, Barclays ואחרים.

3. ייצור וניהול שרשרת אספקה ​​(SCM)

אחד התחומים חסרי התקדים שיכול לנצל את הבלוקצ’יין הם ייצור וניהול שרשרת האספקה. חוזים חכמים הם מה שיאפשר את השימוש בבלוקצ’יין במגזרים אלה. עבור החוזים הלא-יזמים, החכמים, מבצעים פעולות אוטומטיות בבלוקצ’יין שהוחלט מראש. הם די בטוחים ועושים את עבודתם 100% מהמקרים.


ייצור, למשל, יכול להשתמש בחוזים חכמים כדי לתקשר מפרטים ודרישות בין מחלקות שונות. כדי לגרום לכך לעבוד, יש להטמיע חוזים חכמים ביישום התוכנה לניהול תוכניות. מקרי השימוש אינם מוגבלים. דוגמה אחת כזו תהיה השימוש בחוזים חכמים לבדיקת תקני האיכות של המוצר בפיתוח.

SCM, לעומת זאת, יכולה ליהנות גם מחוזים חכמים. לדוגמא, חוזים חכמים יכולים לעורר את הצורך בפריטים חדשים על בסיס תנאים מסוימים. התהליך כולו יהיה אוטומטי לחלוטין. היתרון בשימוש במערכת אחרת הוא שחוזים חכמים יביאו ביטחון ושלמות למערכת. ניתן לקודד אותם על פי הספק וגם לשפר את האותנטיות של המוצרים המועברים.

4. הובלה מחוברת

שילוב ברור נוסף של בלוקצ’יין לעסקים הוא התחבורה. עתיד התחבורה ישתנה כאשר תעשיית הרכב מנסה לחבר כל מכונית. את הרעיון של “מכונית מחוברת” ניתן להשיג בעזרת בלוקצ’יין שכן ניתן להשתמש בו לאחסון מידע בצורה שקופה יותר.

לדוגמא, בלוקצ’יין יכול לעזור למכוניות לתקשר טוב יותר. אני יכול להיות רכב לתשתיות (V2i), רכב לכל דבר או רכב לרכב (V2V). ל- IoT יהיה גם תפקיד חשוב בהפיכת המערכת כולה לפעולה. היתרון העיקרי בשימוש ב- IoT ובבלוקצ’יין יביא לכך שתקשורת מאובטחת, מהירה וקלה לפרשנות.

5. שירותי בריאות

Blockchain ישפיע מאוד על המגזר האחרון שאנו חושבים בבריאות. שירותי הבריאות הם מהמשתמשים ביותר בכל הקשור לשימוש בטכנולוגיה חדשה. Blockchain יכול לפתוח דרכים חדשות כיצד אנו רואים ומשתמשים בבריאות. ניתן להשתמש בו לצורך רישום רשומות רפואיות. כל אדם בכל מקום בעולם יכול לגשת לאותם רשומות רפואיות. זה יקל על הטיפול בחולה. המערכת האקולוגית המשותפת יכולה לחולל פלאים לטיפול מקומי ובינלאומי כאחד, ולהפוך אותה ללא נייר.

סיכום

במאמר של היום, דנו כיצד בלוקצ’יין יכול לשנות את עולמנו. זה יכול גם להוביל להזדמנויות עבודה רבות יותר בבלוקצ’יין. בסך הכל, אנחנו רק צריכים לחכות ולראות איך זה משנה את הענפים ואת האופן שבו אנו עושים עסקים. אז מה אתה חושב על זה? הגיבו למטה והודיעו לנו.

חדש בעולם הזה? הנה המדריך האולטימטיבי למתחילים של Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map