SAP Blockchain: מדריך יישומים ושירותים

האם אתה רוצה ללמוד על ה- blockchain של SAP? אם כן, הגעת למקום הנכון.

SAP היא אחת הענקות בענף. הם מציעים את אחד הפתרונות הטובים ביותר לתכנון משאבים ארגוניים בענף. היא הוקמה בשנת 1972, ועד כה היא צמחה מאוד והפכה גם לפיתרון של ניהול עסקי.

נכון לעכשיו היא מחזיקה בתפקיד מספר 1 בשוק ה- ERP. כמובילי ERP, הם חייבים להיכנס ל- Blockchain כשוק שירותים.

לעומת זאת, טכנולוגיית הבלוקצ’יין נתפסה ככלי לשינוי. זה שינה לבד את האופן שבו ארגונים פותרים בעיות.

לפני שנצלול עמוק לתוך היישומים והשירותים של בלוקצ’יין של SAP, בואו נסתכל על הבלוקצ’יין מנקודת מבט ארגונית.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

מה זה בלוקצ’יין כשירות?

לפני שנצלול עמוק לתוך ה- SAP Blockchain כשירות, בואו ננסה להבין את BaaS עצמו.

Blockchain as a Service היא פלטפורמה כשירות בה הספק דואג לכל דבר, כולל התשתית והתוכנה. כך, למשל, לקוח יכול לגשת בקלות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין בתשתית הענן של SAP. הם לא צריכים להוציא על התשתית או על הכישרון הנדרש כדי לנהל אותה או לתחזק אותה. עם זאת, יש תשלום הכרוך בשירות עצמו.

ישנן פלטפורמות פופולריות רבות של בלוקצ’יין כשירות כגון פלטפורמת הבלוקצ’יין של IBM, תבניות בלוקצ’יין של אמזון, DragonChain, וכמובן, SAP Blockchain כשירות..

רוצה לקבל גישה לתבניות בלוקצ’יין ארגוניות? הירשם עכשיו לקורס תבניות הבלוקצ’ינים הארגוניים שלנו!

יישומי ושירותי בלוקצ’יין של SAP

המערכת האקולוגית של SAP Blockchain Applications and Services מורכבת משני רכיבים עיקריים. הם כוללים את הדברים הבאים:

 • SAP-Cloud-Platform-Blockchain
 • SAP-HANA-Blockchain-Service.

שירות Cloud Block Platform של SAP Cloud (SCP)

סאפ בלוקצ'יין

סאפ הוא גדול. הם מציעים שפע של שירותים החל מ- Analytics, ניהול נתונים למובייל, חווית משתמש וכן הלאה. שירות הבלוקצ’יין שלהם ערך הופעת בכורה ב- 17 במאי 2017. הם השיקו אותו באירוע השנתי של ספיר והתרחש באורלנדו, ארה”ב..

SAP Blockchain כשירות מתואר כמוכן לשימוש. המשמעות היא שהלקוח לא צריך להחזיק בתשתית שלו או בפתרון לארח את הבלוקצ’יין שלו. יישום בלוקצ’יין הוא יקר, וכאן נכנס לתוכנת הבלוקצ’יין של SAP.

על פי ארכיטקטורת ה- blockchain הרשמית של SAP, הם מתארים שזו הדרך הקלה ביותר להעלות את ה- DLT שלך לענן. זהו גם שער הסיכון הנמוך ביותר, המאפשר ללקוחות להתנסות בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת.

היתרונות ניכרים מכיוון שהלקוח אינו צריך לקחת חלק בהתקנת התשתית הראשונית.

השירות שופר הודות לשילובו עם ה- SAP Leonardo. שירותי הבלוקצ’יין נופלים תחת ה- SAP Leonardo. זו טכנולוגיית SAP המשלבת טכנולוגיות חכמות, מומחיות בתעשייה ושירותים. במילים פשוטות, SAP Leonardo מאפשר ללקוחות לעשות שימוש מעשי בטכנולוגיה. זה מאפשר ללקוחות להרחיב את הפתרונות שלהם לשימוש ברשתות אספקה ​​דיגיטליות ובתוכניות IoT בקנה מידה גדול.

תחילת העבודה עם SAP Cloud Platform Service (SCP) ויציקת ענן

מכיוון ששירות הבלוקצ’יין של פלטפורמת Cloud Cloud הוא חלק מ- Cloud Foundry, תוכלו להשתמש ב- Hyperledger Fabric למטרות פריסה..

Cloud Foundry היא פלטפורמת יישומי ענן קוד פתוח המגובה על ידי חברות טכנולוגיה מובילות כמו IBM, Google, SAP, Microsoft ואחרות. זה מאפשר לכל אחד לבנות, לבדוק, לפרוס ולהרחיב יישומי בלוקצ’יין בקלות. יש לך חופש מלא בכל הנוגע לבחירת שירותי יישומים, מסגרות מפתחים ועננים. מכיוון שהוא מקור פתוח, אתה יכול למצוא אותו גם בכמה מקרים והפצות ענן פרטיים.

ניתן ליישם את התהליך העסקי באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין ב- Hyperledger Fabric. כמו כן, אופי ה- plug-and-play של ה- Fabric הופך אותו לפיתרון אידיאלי לשימוש עם SAP Cloud. בד Hyperledger הוא גם מדרגי מאוד. ניתן להשתמש בו ליצירת יישומי בלוקצ’יין עם הרשאות וסדר גודל מתאימים. זה יכול להגיע בקלות ל -1,000 עסקאות בשנייה.

התחל עם יציקה בענן ו- SAP עכשיו!

פלטפורמת ענן SAP: התחל בעבודה

השלבים להתחלה עם מדריך הבלוקצ’יין של SAP הם להלן.

 1. התחבר לפלטפורמת הענן של SAP.
 2. כעת, עבור לכפתור ניסיון יציקה בענן
 3. אתה תנחת על מסך הבית בתא הטייס. שם עליך ללחוץ על קישור הניסיון.
 4. לאחר שתסיים, תועבר אל לוח המחוונים של Cloud Foundry.
 5. כעת עליך ליצור זיכרון ולהוסיף מרחב חדש.
 6. לאחר שתסיים, עבור לשוק השירות ובחר בלוקצ’יין.
 7. משם, צור מופעי בלוקצ’יין חדשים. מכיוון שמדובר בניסוי, תוכנית השירות תיבחר אוטומטית.
 8. לאחר שתסיים את התוכנית, תוכל לבצע ארבע פעולות: להציג לוח מחוונים, קישור ליישום, ליצור מפתח שירות או להרוס את המופע.

מופע זה הוא ההתקנה הבסיסית, וכעת אתה כלקוח יכול להתחבר בקלות לכל פלטפורמה או שירות אליו. כל מה שאתה עושה עכשיו הוא לכתוב קוד על פי הדרישה העסקית שלך.

חלק מהותי נוסף בשירות SAP-Cloud-Platform-Blockchain-Service הוא ה- SAP HANA Blockchain. זה מאפשר ללקוחות לחבר פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות לסביבת מסדי הנתונים של HANA של SAP.

שירות בלוקצ’יין של SAP HANA

עכשיו, אחרי שהבנו את שירותי Cloud Blockchain של SAP, הגיע הזמן לבחון את ה- Block HANA של SAP. נעבור מבוא בסיסי, סקירה טכנית וכיצד להגדיר אותו. בואו נתחיל.

עד כה סקרנו את SCP וכיצד הוא מאפשר ללקוחות לעבוד עם Blockchain על ידי בניית אפליקציות blockchain בתשתית הענן. SAP Leonardo נכנס גם לתמונה מכיוון שהוא מאפשר ל- SCP לעבוד עם טכנולוגיות פופולריות כמו Internet of Things, AI, וכן הלאה..

החלק האחרון של ארכיטקטורת ה- blockchain של SAP הוא ה- SAP HANA Blockchain. הוא מאפשר לפלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות פופולריות להתחבר למסד הנתונים הפופולרי של SAP HANA. יכולת זו להתחבר ל- SAP Hana פותחת אפשרויות ויכולות חדשות שאינן קיימות במערכות אקולוגיות דומות אחרות.

SAP אינה עוסקת ביצירת פלטפורמה משלהם. הם רצו ליצור מערכת אקולוגית המקיפה את SAP, ועוזרת בשילוב טכנולוגיות SAP קיימות ובלוקצ’יין הארגוני האחר. Hyperledger Fabric היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הפופולריות שאתה יכול לעבוד איתן כאן.

הוא תומך גם ב- MultiChain וב- Quorum.

איך זה עובד

במילים פשוטות, ה- blockchain של SCP מתחבר תחילה לרשת ה- blockchain. כדי להצטרף, היא משתמשת בשירות הענן באמצעות פלטפורמת הענן של SAP. כעת, ה- HANA Blockchain של SAP נכנס לתפקיד בו הוא מחבר את מסד הנתונים של SAP HANA עם שירות הענן.

SAP HANA דורש שני רכיבים כדי לגרום לכל אלה לקרות. זה דורש שירות SAP HANA Blockchain ומתאם SAP HANA Blockchain.

 • שירות הבלוקצ’יין של SAP HANA – בלוקצ’יין SAP לאונרדו מיישם אותו.
 • מתאם בלוקצ’יין של SAP HANA – הוא מיושם על ידי מופע SAP HANA באמצעות משטח ההשקה של SAP ONE.

המנוי עובד ממתאם SAP HANA Blockchain לשירות HANA Blockchain. שירות HANA Blockchain מתקשר כעת עם שירות SAP Blockchain – יצירת חיבור. ברגע שמתרחשת עסקה, SAP HANA משכפל אותה. השכפול עובד בשני הכיוונים, ומבטיח כי יישומים אחרים המחוברים ל- SAP HANA יכולים לאחסן נתונים ב- Blockchain.

הפונקציונליות שלעיל גם מסייעת ליישומי הבלוקצ’יין לשלב בין נתונים ברשת והן מחוץ לרשת בקלות.

רוצה לדעת על יישומי בלוקצ’יין? הנה מדריך ליישומי בלוקצ’יין שתוכלו לבדוק כדי להבין יותר עליהם.

מדוע להשתמש ב- SAP עבור Blockchain?

SAP Blockchain כשירות פועל באופן שונה בהשוואה לפלטפורמות בלוקצ’יין אחרות. אין הכוונה להפוך לפלטפורמה המנסה ליישם את Blockchain אך מספקת סביבה נהדרת ללקוחות להשתמש במסגרות blockchain שהוקמו כבר שם. שלוש הסיבות שאנו זקוקים ל- SAP עבור Blockchain הן להלן.

 • מרוכז בתהליכים עסקיים: כל שירותי הבלוקצ’יין המסופקים על ידי SAP הם עסקיים, מה שאומר ששמירה על ערכים קריטיים של עסק, כולל תהליך מושפע, מקרי שימוש, שלמות נתונים ואיכות..
 • חוויית רשתות: SAP מבטיחה שהרשתות יעבדו כמתוכנן להבטחת הצלחה בבלוקצ’יין. הם מומחים ברשת ומבטיחים שהסביבה תישאר בטוחה וחלקה.
 • שכבת הפשטה של ​​BaaS: כדי להבטיח שניתן יהיה לשלב אותו במערכות אחרות, הוא מספק שכבת הפשטה של ​​BaaS. השכבה תומכת בסטנדרטים פתוחים ומבטיחה אינטגרציה נכונה עם צד שלישי ויישומי SAP.

מדריך Sap Blockchain: מקרי שימוש ב- SAP Blockchain

שילוב Blockchain ביישומי SAP מבטיח כי האימוץ מתרחש מהר מהרגיל. SAP פועלת במרץ להוציא כלים חדשים של בלוקצ’יין שיכולים לעזור בשילוב יישומי SAP שונים. נכון לעכשיו, תוכל לשלב את Blockchain ביישומי SAP כגון מעקב אחר סחורות במעבר, הובלה וניהול לוגיסטי, מעקב אחר תרופות, וכן הלאה..

בואו נראה כמה מקרי שימוש בעולם האמיתי שבו SAP יכול למלא תפקיד חשוב. חלק מהפרויקטים שנפרט הושלמו או בעיצומם.

CAMELOT ITLab

CAMELOT ITLab משתמשת בבלוקצ’יין כדי להגן על מכשירים ניידים מפני איומים. אנו חיים בעולם שבו הטלפונים הניידים הם חלק בלתי נפרד מכוח העבודה. אפילו חברות משקיעות במכשירים הניידים שלהן – מקצות, מגנות ומתחזקות מכשירים אלה. באמצעות Blockchain הם יכולים לרשום כל מכשיר לרשת ולאמת מכשירים בהתאם. ניתן גם ליצור זהות בינלאומית לציוד נייד (IMEI) באמצעות SAP Leonardo Blockchain. הפרויקט שוחרר.

הוכחת הקונספט של משלוח אוקיינוס ​​מבוסס בלוקצ’יין

עסקאות בינלאומיות הן חלק גדול מהכלכלה העולמית. חיוני לחברות לוודא שמודלי שרשרת האספקה ​​שלהם פועלים לפי הצורך. המודל הנוכחי אינו אידיאלי ואינו מספק שקיפות נאותה או מגן על שרשרת האספקה ​​מפני הונאה. השימוש בבלוקצ’יין יכול לספר את תהליך הסחר ולהבטיח ביטחון ושקיפות לכל הצדדים. ניהול התחבורה של SAP מספק זאת באמצעות שימוש בשרשרת Block, בטיחות נאותה ושלמות.

רשת אבטחת התקנים אלחוטיים

הגנה על הרשת מפני גישה בלתי מורשית חשובה, וכאן נכנסת רשת האבטחה של המכשירים האלחוטיים. היא מושגת על ידי רשימה שחורה של IEMI שמנוהלת ב- Blockchain. לאחר מכן, המכשירים משותפים עם כל MNOs כדי להבטיח שהתקנים נגועים או חסומים לא יוכלו לגשת לרשתות מוגנות. ספקים שונים יכולים ליישם אותו במכשירים ברשימה השחורה. הפרויקט נמצא כרגע ב- Proof-of-Concept.

מחוז אוטונומי דרום טירול

בולצאנו, איטליה, משתמשת בבלוקצ’יין ליישום רשת שעובדת ביעילות ומספקת שיפורים בטכנולוגיית ספר החשבונות הדיגיטלי.

SAP Blockchain Consortium

סאפ מנסה לשנות את העולם וכאן נכנס קונסורציום הבלוקצ’יין. הוא מביא חברות דומות ומובילות בתעשייה שמוכנות לקחת על עצמם את האתגרים העסקיים הבולטים ביותר. הם מנסים להשתמש בבלוקצ’יין ולספק את הפתרון הטוב ביותר האפשרי לבעיות.

חברות שהן חלק מקונסורציום התעשייה הבלוקצ’יין של SAP היי טק כוללות את לנובו, T-Mobile, PPG ואחרות. החברים המייסדים של קונסורציום ההיי-טק בלוקצ’יין כוללים את Flex, A3 של איירבוס, HP Enterprise, אינטל ו- UPS. יש להם גם חברים מייסדים של מדעי החיים ותעשיות פרמצבטיות.

מסוקרן בטכנולוגיית הבלוקצ’יין? לפני שתתחיל את המסע שלך עם SAP, שפר את הכישורים שלך באמצעות קורס המקצוענים המקצועיים שלנו בתחום הבלוקצ’יין (CEBP)!

מחשבות מסכמות: האם פלטפורמת הענן של SAP מוכנה לשימוש?

המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין של SAP נראית מבטיחה. היכולת להשתמש בפתרון בלוקצ’יין ללא צורך בהקמת תשתיות פורצת דרך. כמו כן, איכות פתרונות ה- SAP מדברת בעד עצמה.

אבל זה לא מה שכולם חושבים. המבקרים מציינים כיצד עדיין לא בודקים את הרעיון בכל הנוגע ליישום בקנה מידה גדול, במיוחד בשוק הארגוני / הארגוני. היעדר ראיות מוחשיות לגבי האופן שבו טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת תשתלב בארגון גדול שבו משתמשים במערכות נוף רבות הוא אחד החששות הגדולים ביותר..

כמו כן, יישום פתרון בלוקצ’יין מקצה לקצה לא יהיה קל, והבנת אילו חברות מוכנות לעשות זאת היא המפתח לאימוץ..

כדי להאיץ את האימוץ, SAP HANA יכול למלא תפקיד מכריע. זה יכול לשמש כהפשטה, ולהבטיח יישום קל. זהו גם פתרון נפרד המספק שהוא יכול לעבוד במקביל ל- SAP.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map