מדריך שלם בנושא QLDB של אמזון

מאמר זה מציע תצוגה מפורטת של מסד הנתונים של Amazon של Amazon או QLDB, בקיצור. כמו כן, תמצאו את התכונות, הפונקציונליות ומקרי השימוש של QLDB.

האם אתה רוצה ללמוד על QLDB של אמזון? אם כן, הגעת למקום הנכון. במאמר זה נחקור את מסד הנתונים של Amazon Quantum Ledger (QLDB).

אמזון תמיד נמצאת בחזית בכל מה שקשור לטכנולוגיית בלוקצ’יין או כל טכנולוגיה בכלל. אמזון, עצם היותה ענקית יודעת את חשיבות הנתונים בקרב עסקים. חשוב לעסקים להבטיח ניהול נכון של הנתונים.

Blockchain הראה את הפוטנציאל לשנות כל מגזר שם בחוץ. כמו כן, blockchain שימושי באותה מידה כשמדובר באחסון נתונים. אחרי הכל, זה ספר חשבונות מבוזר. כמו כן, העובדה שמאגרי מידע מסורתיים יעשו בקרוב את דרכם למסד הנתונים החזק יותר המבוסס על בלוקצ’יין. עם זאת, עסקים פשוט לא יכולים להשתמש במסד נתונים מבוזר לעסק שלהם מכיוון שהם צריכים להגן על הנתונים הפרטיים שלהם.

כאן נכנס AWS QLDB. בואו ונחקור אותו בפירוט רב יותר להלן.

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

Contents

מהו מסד הנתונים של Amazon Quantum Ledger?

אמזון QLDB מציעה מאגר חשבונות מנוהל באופן מלא. הוא מציע את כל התכונות העיקריות של מאגר חשבונות בלוקצ’יין, כולל אי-שינוי, שקיפות ויומן עסקאות הניתן לאימות. עם זאת, QLDB cis בבעלות רשות מרכזית מהימנה. אז, במובן מסוים, יש לו כמעט את כל התכונות של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת עם גישה ריכוזית.

כמו כן, אינך יכול להשוות בין אמזון QLDB לעומת בלוקצ’יין שכן לשניים יש כמה הבדלים מהותיים. QLDB הושק ביחד עם Amazon Managed Blockchain.

QLDB של אמזון

קרא עוד:QLDB לעומת Hyperledger – אלטרנטיבה טובה יותר של QLDB של אמזון?

מה הצורך במסד נתונים מבוסס ספר חשבונות מרכזי?

אם אתה משתמש ארגוני, עליך לדעת כיצד מאוחסנים נתונים. עד שבלוקצ’יין הפך לאפשרות בת קיימא, הנתונים נשמרים במסד נתונים מרכזי. עם בלוקצ’יין ישנן מספר דרכים, ניתן להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין בשתי דרכים.

הדרך הראשונה היא לעשות שימוש נכון בספר חשבונות מרכזי המאפשר לך לרשום את כל העסקאות והיומנים. גישה זו נמצאת בשימוש נרחב ברשתות האספקה, בביטוח או בתעשיית האשראי, כאשר חשוב לעקוב אחר כל שינוי אפשרי במערכת. במודל זה, לרשות ריכוזית יש בעלות על ספר החשבונות המרכזי המשותף בין החברות.

הדרך השנייה היא שימוש בטכנולוגיית ספר חשבונות או בסיס נתונים יחסי באמצעות מסגרות בלוקצ’יין קוד פתוח.

אם אתה נוקט בשתי הגישות, אף אחת מהן איננה אופטימלית לאתגרים הקיימים בענף. העובדה שמאגר המידע היחסי אינו יכול לעבוד עם הצפנה היא חסרון גדול. עבור מסדי נתונים יחסיים, הלקוחות נדרשים ליצור ניסויים וטבלאות ביקורת מותאמים אישית.

מאגר מידע מבוסס ספר חשבונות מופעל על ידי בלוקצ’יין הוא התשובה לכל אלה. המשתמשים יכולים לבחור ליצור ספר חשבונות שבו כל השינויים בנתונים נשמרים ואינם ניתנים לשינוי באופיים. משמעות הדבר היא שלא רק הנתונים מאוחסנים, אלא גם ההיסטוריה שלהם נשמרת כדי לספק את האמצעים הדרושים לאימות נתונים. צריך לטפל בנתונים גם בצורה קריפטוגרפית כדי שזה יהיה בלתי משתנה.

מאגר בלוקצ’יין המופעל על ידי ספר חשבונות מלא

כל הדרישות הללו עומדות על ידי אמזון QLDB, שם היא מספקת דרך להגדיר ולפרוס כראוי מסד נתונים של בלוקצ’יין המופעל על ידי ספר. באמצעותו ארגונים יכולים להיות בשליטה על הנתונים המאוחסנים ומופצים.

הם יכולים לעקוב אחר שינויים בנתונים ולראות אם ניתן לאמתם. אם ארגון משתמש בשיטות ישנות, עליו ליצור טבלאות ביקורת מותאמות אישית או ניסויים. זה לא יעיל ואינו עמיד במלואו.

יתר על כן, יצירה ותחזוקה של טבלאות ושבילי ביקורת מותאמים אישית דורשים פיתוח מותאם אישית שמשמעותו השקעה של יותר זמן וכסף. יתר על כן, פיתוח מותאם אישית מועד גם לטעויות אנושיות.

אבל מה אם חברות או ארגונים ינסו להשתמש בפתרונות בלוקצ’יין כגון Ethereum ו- Hyperledger Fabric כדי ליצור ולנהל ספר חשבונות?

אפשר לעשות את זה; עם זאת, זה יכול גם להוביל ליישום פתרון בלוקצ’יין שלם שיגביר את מורכבות הפרויקט כולו.

מדוע אנו זקוקים ל- QLDB של אמזון?

בסדר, למדנו הרבה על ה- QLDB של אמזון, אבל אנחנו עדיין צריכים לבסס את הצורך שלו במערכת האקולוגית הנוכחית של פתרונות וטכנולוגיות. בחלק זה נעבור על הנקודות המחזקות את הצורך ב- QLDB של אמזון. בואו נדון בנקודות להלן.

אמון בין צדדים

יש צמיחה שאין שני לה כשמדובר בענפים. בעשור האחרון לערך חברות מוכנות כעת לקבל טכנולוגיות חדשות הפותרות בעיות ליבה כמו אמון.

נכון לעכשיו, חברות מייצרות טונות של נתונים באמצעות התהליכים השונים שלהן. זה יכול להיות קשור לשרשרת האספקה ​​או לחנויות הקמעונאיות או למעשה לתהליך הייצור, חשוב שיהיו להם נתונים הניתנים לאימות ואמין..

זה מוליד את הצורך במסד נתונים מבוסס ספר שמספק תכונות מרכזיות כמו ספר חשבונות שניתן לאמת, אי-שינוי וקריפטוגרפיה כך שניתן יהיה לעקוב אחר כל שינוי בודד במסד הנתונים..

פירושם של כל אלה יחסי גומלין טובים יותר של אמון בין השחקנים בעולם העסקים. משתמשי הקצה, כלומר הלקוחות יכולים גם לצפות בשקיפות מדהימה בכל מה שקשור לראות את ההיסטוריה של עסקה שמתרחשת מולם..

לדוגמא, לקוחות יכולים לבדוק כיצד חברת הביטוח מנהלת את הביטוח מאחורי דלתות ולקוחות יכולים להבטיח שלא נעשה שום מניפולציה.

דוגמא טובה נוספת היא עסקאות נדל”ן שבהן איש אינו יכול למכור נכסים במרמה, שכן ההיסטוריה של נכס הנדל”ן מכילה את כל המידע היקר על בעלותו..

עם זאת, blockchain כבר מסוגל לבצע משימות אלה. אם אתה עובר דרך הבלוקצ’יין לביטוח ובלוקצ’יין למאמרי נדל”ן, תוכל לקבל רעיון טוב יותר.

תַקָנוֹן

ציות הוא נקודת כאב נוספת עבור הארגונים שם בחוץ. תאימות זו משתנה בהתאם לענף לענף. עם זאת, יש דבר נפוץ אחד ביניהם, כלומר מסלולי ביקורת. מסלולי ביקורת אלה צריכים להיות מתוחזקים היטב על ידי ארגונים למשך תקופה ממושכת.

אתגר נוסף הוא לוודא שכל הפעולות מתועדות היטב ומאוחסנות במשפט. בקיצור, מסלולי הביקורת הם ספר היסטוריה של כל מהלך ופעולה שנעשים על ידי הארגונים.

אולם האתגר הוא להשתמש במסד הנתונים המסורתי כדרך להתגבר על בעיות שביל הביקורת. לשם כך, ארגונים לא רק צריכים להבטיח את בסיס הנתונים המסורתי הראוי שלהם אלא גם לוודא שיש מסלולי ביקורת לביקורות פנימיות. פעולה זו יכולה להיות משימה מרתיעה שבה חברות צריכות ליצור פתרונות מורכבים שאינם גם הוכחה מלאה.

הפיתרון הוא ל- Amazon QLDB היוצר מסד נתונים הניתן לבדיקה, ניתן לאימות ובלתי משתנה.

הגישה היומית הראשונה

כתבי עת הם דרך ישנה להקליט אירועים. אחרי הכל, התוצאה הסופית היא לקבל מידע נגזר של כל העסקאות. אמזון QLDB נוקטת גם בגישה ראשונה ביומן עליה נדון בהמשך.

הגישה שימושית מאוד מכיוון שהיא שומרת העתק היסטורי של הנתונים. המשתמשים נהנים ביותר מהגישה.

יתרונות / תכונות של QLDB של אמזון

אמזון QLDB מגיע עם מספר תכונות והטבות. בואו נדון בהמשך בזה אחר זה.

בלתי ניתנים לשינוי ושקוף

הדבר הראשון שתבחין בקשר ל- QLDB הוא חוסר השינוי שלו. זה אפשרי בגלל השימוש בכתב העת המצורף בלבד. היומן שומר רישום מדויק ומדויק של כל שינוי נתונים שמתרחש בתוך המערכת.

כמו כן, היומן הוא נספח בלבד, מה שאומר שהוא אינו משתנה במהותו ובעל היכולת לאחסן את ההיסטוריה של כל עסקה או שינוי נתונים. המשמעות היא גם שלא ניתן לשנות או לשנות כל נתונים שנשמרים.

אם יש צורך להסיר נתונים כלשהם ממסד נתונים, אז ספר החשבונות ישמור על ידיעת המחיקה עם הערך הקודם שלה וקובע.

גישה נוחה

אמזון QLDB יודע שחשוב שהנתונים יהיו נגישים למשתמש בקלות. זו הסיבה שהיישום מאפשר לך לבדוק את כל ההיסטוריה בקלות. כדי לבדוק, המשתמש צריך להשתמש בשפת השאילתות. הוא יכול לבדוק גם את השינויים ההיסטוריים וגם את היסטוריית העסקאות.

ניתן לאימות מבחינה קריפטוגרפית

ניתן לאמת את כל אחד מהשינויים באמצעות חשיפות הצפנה המחוברות לכל שינוי נתונים. זה יוצר סיכום תמציתי של כל השינויים שביצעת בנתונים. זה ידוע כסיכום מאכל או מאובטח. כדי לוודא שהוא לא ניתן לפריצה בקלות, הוא משתמש בגיבוב הצפוני של SHA-256.

לכן, אם אתה לוקח נתונים, ועורך בו שינויים, אז ייווצר עיכול שמשמש כהוכחה לשינוי. ניתן להשתמש בו לבדיקת תקינות הנתונים ואימותם. כמו כן, ניתן לגשת לעיכול באמצעות ה- API של QLDB.

יתר על כן, אתה יכול גם להשתמש ב- QLDB כדי להכיר את היסטוריית הנתונים ולהפיק את המרב מממשק השאילתות שיש לו להציע..

קל להתאמה

קל לשנות את גודל ה- QLDB של אמזון. הוא מציע אפשרות של קנה מידה אוטומטי שהוא אופי חלק. המשמעות היא שאין צורך לבצע עבודות ידניות בכדי לשנות את גודל היישום שלך. יתר על כן, אם אתה משתמש במסגרת בלוקצ’יין ארגונית, QLDB גם יעבוד איתה – וישפר את הביצועים שלה.

QLDB הוא הרבה יותר מהיר בהשוואה להעברת נתונים מסורתית של בלוקצ’יין, שכן הוא מאפשר לבצע עסקאות פי 2-3 מהר יותר.

כל פתרון בלוקצ’יין מסורתי צריך לעבוד עם הצמתים שלו כדי לאמת את העסקאות. אבל, במקרה של אמזון QLDB, זה לא דרישה.

קל להתקנה

אתה יכול בקלות להגדיר את QLDB של אמזון מכיוון שהוא אינו דורש שום שרתים לצורך יכולת ניהול וניהול. בתוך דקות תוכלו ליצור ספר ספר חדש הזמין בממשק שורת הפקודה AWS (CLI), במסוף הניהול של AWS או בשיטות אחרות.

מדדים וניטור

בעזרת ניטור ומדדים, אתה יכול לנהל ולהציג תצוגה תפעולית נכונה של הפתרון שלך.

תמיכה ב- PartiQL

QLDB מגיע עם תמיכה של PartiQL. זו שפת שאילתות סטנדרטית עם תמיכה בגישה תואמת SQL ל- QLDB. באמצעותו המשתמש יכול להתחבר למודל הנתונים המכוון למסמך. משמעות הדבר היא שניתן להשתמש ב- PartiQL ללא קשר למקור הנתונים הבסיסי. מבחינת השימושיות, PartiQL הוא קל לשימוש ומציע סט טוב של פעולות SQL שתרגישו מוכרות.

מודל נתונים מכוון מסמך

מודל הנתונים המכוון למסמך נתמך על ידי ה- QLDB של אמזון. זה מאפשר למשתמשים להשתמש באחסון נתונים גמיש ומציע מודל נתונים מובנה היטב.

סמנטיקה של ACID ועקביות טרנסקונציונאלית

QLDB מגיע עם תמיכה של רכוש ACID. מאפיין ה- ACID מייצג אטומיות, עקביות, בידוד ועמידות. מאפייני מפתח אחרים של מאגרי מידע כוללים סידור מלא.

כיצד פועל QLDB?

ישנם שני מרכיבים מרכזיים ב- QLDB שעלינו לדעת כיצד הוא עובד.

 • כתב עת: יומן הוא בבסיס הליבה של QLDB. זהו יומן עסקות בלתי משתנה. כל עסקאות המאוחסנות ביומן מצורפות כבלוקי נתונים. חסימות אלה מחוברות עם חשיש נתונים לאימות באמצעות הצפנה. לאחר שמירת הנתונים כאן, לא ניתן לשנות או למחוק אותם.
 • המצב וההיסטוריה הנוכחיים: כדי להבטיח כי הנתונים נשמרים היטב ביומן, הוא שומר על שתי טבלאות נוספות המכונות הטבלה הנוכחית וטבלת ההיסטוריה. הטבלה הנוכחית מכילה את המצב האחרון של הנתונים, ואילו טבלת ההיסטוריה כוללת את ההיסטוריה של הנתונים.

מקרי שימוש של אמזון QLDB

בחלק זה, נסתכל על מקרי השימוש של אמזון QLDB. מקרי השימוש של אמזון QLDB חשובים כדי לקבל הצצה מלאה למה שיש ל- QLDB להציע.

ייצור

חברות הייצור יכולות לנצל באופן מלא את מה שיש ל- QLDB אמזון להציע. בייצור, חשוב שהחברות יוודאו שנתוני שרשרת האספקה ​​שלהן תואמים את נתוני שרשרת האספקה. באמצעות QLDB הם יכולים להקליט כל עסקה והיסטוריה שלה. מכיוון שכבר אנו רואים בלוקצ’יין בייצור, QLDB רק יעיל את העניינים.

המשמעות היא שכל אחת מהאצוות האישיות שלהם תועדו כראוי. בסופו של דבר הם יצוידו בידע להתחקות אחר החלקים אם משהו ישתבש במהלך מחזור חיי ההפצה של מוצר.

לְמַמֵן

הבלוקצ’יין בתחום מימון המסחר יכול להפיק תועלת עצומה באמצעות גישה של Journal-first. באמצעות פתרון שמופעל על ידי QLDB, הם יכולים לעקוב אחר נתונים קריטיים כולל עסקאות בחשבונות בנק, הלוואות וכן הלאה!

ארגוני הפיננסים גם לא צריכים להשקיע ביצירת פיתרון בהתאמה אישית.

הירשם עכשיו:קורס חסימות ארגוניות ומימון סחר

ביטוח

תחום הבלוקצ’יין לתחום הביטוח יכול לעבוד ביעילות וביעילות עם ה- QLDB של אמזון. באמצעותו, הם יכולים לקבל היסטוריה נכונה של העסקאות ועלולים לגרום לתביעות טובות יותר. נכון לעכשיו חברות הביטוח משתמשות בפתרונות הביקורת המורכבים שלהן המשתמשים בטכנולוגיות ישנות כמו מאגרי מידע יחסיים.

אם הם משתמשים ב- QLDB, הם יכולים לשמור את כל הנתונים ההיסטוריים אודות עסקה ולפתור כל סכסוך פוטנציאלי שמתעורר בעיקר בתחום הביטוח. ספר החשבונות המאובטח מבחינה קריפטוגרפית גם מוודא ששום נתונים לא נפגעים או מטופלים.

קמעונאות & שרשרת אספקה

באמצעות QLDB אמזון, קמעונאים יכולים לטפל כראוי בשרשרת האספקה ​​שלהם ולגשת למידע אודות מוצר בחנויות הקמעונאיות שלהם וכן בשרשרת האספקה..

כפי שאתה יכול לראות, QLDB יכול לעזור לשני מגזרים בו זמנית –

 • בלוקצ’יין בקמעונאות
 • בלוקצ’יין לשרשרת אספקה

למשל, הם יכולים לדעת מתי המשלוח של הפריטים, מתי הם יגיעו לקמעונאות ומי מטפל במשלוח. כל הפרטים הללו מועילים מאוד ועוזרים לקמעונאות לשמור תמיד על מלאי מעודכן ומוכן לצאת לדרך. הלוגיסטיקה שלהם משתפרת גם עם נתונים טובים יותר של עסקאות והיסטוריה.

הירשם עכשיו:קורס ניהול רשתות חסימות ושרשרת אספקה

לקוחות ושותפים של QLDB

בזמן כתיבת שורות אלה, QLDB יצרה שותפים חזקים וגם רכשה לקוחות. חלקם כוללים את הדברים הבאים.

 • נכס דיגיטלי
 • אקסנטור
 • אסאנו
 • תְחוּם
 • וויפרו
 • זילנט
 • Splunk
 • קלארנה

שאלות נפוצות בנושא אמזון QLDB

נכון לעכשיו, אתה אמור להבין היטב את מה שיש לאמזון QLDB להציע. אבל יכול להיות איזה בלבול שעשוי עדיין להעיב עליך. לכן בואו נעבור על כמה משאלות השאלות הנפוצות שלדעתנו יעזרו לכם להבין טוב יותר את QLDB Amazon.

ש: אילו נתונים ניתן לאחסן במסד נתונים של ספר חשבונות?

ת: באופן כללי, יישומי מערכת שיא יכולים להפיק תועלת רבה ביותר עם QLDB מכיוון שהוא מציע אימות, שלמות ושלמות הנתונים. לדוגמא, החלל הלוגיסטי ושרשרת האספקה ​​יכולים להפיק ממנו תועלת מרובה.

ש: האם שירות הבלוקצ’יין של אמזון QLDB או ספר חשבונות מבוזר?

ת: QLDB של אמזון לא נופל תחת אף אחד מאלה. זהו סוג מסד נתונים שלוקח את החלקים הטובים ביותר מפתרונות ספר מופץ ומנצל אותו לטובת החברות הטובות ביותר.

ש: כיצד לחבר יישומים ל- Amazon QLDB?

ת: עליך להתקין מנהל התקן QLDB שמספק AWS.

ש: כמה מהר יותר לעומת QLDB של אמזון בהשוואה למסגרות הבלוקצ’יין המסורתיות?

ת: בדרך כלל הוא מהיר פי 2-3.

ש: מה זה PartiQL?

ת: PartiQL היא שפת שאילתות פתוחה המשמשת למניפולציה ולגישה לנתונים ל- QLDB.

ש: כיצד ניתן לגבות את ספר החשבונות?

ת: ניתן לקחת תמונת מצב של ספר חשבונות בכל עת כדי לגבות אותה. זה גם ניתן לשחזור בקלות.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המדריך שלנו ל- Amazon Quantum Ledger Database (QLDB). הוא מציע היסטוריה הניתנת לאימות קריפטוגרפי עם שביעות רצון מלאה של החברה והמשתמשים. יש לו גם מקרי שימוש מצוינים, כולל שרשרת אספקה, כספים, קמעונאות וכו ‘. תמחור QLDB של אמזון נראה סביר למדי. לדוגמא, אם ליישום שלך יש 180 בקשות IO לשנייה ו- 0.15 בקשות IO עם נתוני יישום של 30 GB יומן ואחסון אינדקס של 30 GB, אתה צריך לשלם רק 73.06 $ לחודש.

אז מה אתה חושב על אמזון QLDB? האם אתה מתכוון להשתמש בו בפרויקט שלך?

אם אתה רוצה להבין טוב יותר את יסודות הבלוקצ’יין, עליך להירשם לקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map