למד כיצד ליצור בלוקצ’יין

האם תהיתם פעם כיצד ליצור בלוקצ’יין? אם כן, הגעת למקום הנכון.

רשתות חסימות הן “עתיד”. יש לו פוטנציאל לשנות את כל מה שסביבנו ולהשפיע על תעשיות בצורה חסרת תקדים, בדיוק כמו איך החשמל והאינטרנט שינו את חיי היום יום שלנו.

נכון לעכשיו, בלוקצ’יין נמצא בשלבים ראשוניים שבהם מתרחשת התפתחות מהירה ברחבי העולם כדי להביא לשיעור האימוץ שלה גבוה מתמיד. חלק משחקני המפתח במירוץ כוללים את היפרלדגר, קורדה ואת’ריום. כל אחד מהם מנסה לפתור את הבעיה בעזרת מסע לשיפור קצב האימוץ והיישום של בלוקצ’יין.

אבל למה אנחנו אומרים לך את כל הדברים האלה? הסיבה לכך היא שאנחנו רוצים לבסס את העובדה שיש ביקוש לכלים ולפתרונות בלוקצ’יין שעובדים בפועל. זה גם ייתן לך את המוטיבציה ליצור יישום בלוקצ’יין או עניין של עובדה, ללמוד כיצד ליצור את הבלוקצ’יין שלך.

כיצד ליצור יישום / פתרון של Blockchain מנקודת מבט עסקית

אם אתה איש עסקים שמעוניין ללמוד כיצד ליצור פתרון בלוקצ’יין, אז כיסינו אותך. 

בואו נתחיל.

שלב 1: מציאת מקרה השימוש הנכון

למרות שבלוקצ’יין מבטיח ועושה את מה שהוא נועד לעשות, יש הרבה הייפ סביבו. לכן בתור עסק, אתה צריך להבין את ההייפ ולהבין בבירור אם בלוקצ’יין במקרה שלך פותר את הבעיה. לכן חשוב להבדיל עובדות מהייפ ואז לקבל החלטות על סמך זה.

כתבנו מדריך מלא מתי לבחור בלוקצ’יין, שם דנו במדריך שלב אחר שלב כיצד לעשות זאת. בדוק את זה כדי ללמוד מתי ואיפה להשתמש בבלוקצ’יין וקבע אם בלוקצ’יין יוסיף משהו לעסק שלך או לא.

באופן כללי, בלוקצ’יין מתאים ביותר במקרים הבאים:

 • ניהול נכסים חכם: אם העסק שלך מסביב להחלפה, פרישה, הנפקה או תשלום, אתה יכול להשתמש בבלוקצ’יין ביעילות מכיוון שהוא דורש ממך ניהול נכסים.
 • חוזים חכמים: חוזים חכמים הם דרך להפוך תהליכים לאוטומטיים וגם להבטיח קשירה חוקית בקוד דיגיטלי. אם העסק שלך יכול להשתמש בו, ייתכן שזו אפשרות טובה ללכת עם בלוקצ’יין. אבל לפני שתקבל את ההחלטה, עדיף להתבונן ולקבל את ההחלטה הנכונה.
 • אימות נתונים ואימות: Blockchain פועלת גם בצורה חלקה עם חתימות דיגיטליות, אחסון ללא שינוי והצפנה. לכן, אם אתה רוצה לעבוד עם נתונים שנוצרים באמצעות עסקאות אז בלוקצ’יין הוא בחירה טובה.

שלב 2: בחירת מנגנון הקונצנזוס

השלב הבא הוא לבחור את מנגנון הקונצנזוס בהתאם לדרישתך. יש שם הרבה מנגנוני קונצנזוס פופולריים. 


הפופולרי ביותר הוא הוכחת עבודה (PoW). עם זאת, זה לא אידיאלי עבור עסקים בחוץ מכיוון שהוא דורש חומרה חזקה והרבה אנרגיה כדי להתנהל בהצלחה. 

החדשות הטובות הן שיש שם שפע של שיטות קונצנזוס מדהימות אחרות המיושמות במערכות ספרים מבוזרות אחרות (DLT) כגון Corda, Hyperledger, Quorum, ואחרות.. 

DLT אלה מציעים מנגנוני קונצנזוס כגון סובלנות תקלות ביזנטיות, הוכחת יתרה, הסכם ביזנטי מאוחד, הוכחת זמן שחלף, סובלנות תקלות ביזנטיות מיותרות, סבב רובין, סובלנות תקלות ביזנטית מפושטת, קונצנזוס מאוחד וכן הלאה.!

התפקיד שלך הוא לעבור על כל אחד ממנגנוני הקונצנזוס הזמינים ולהבין איזה מהם מתאים לדרישות שלך בצורה הטובה ביותר.

שלב 3: בחירת הפלטפורמה

כעת עליך לבחור את הפלטפורמה עליה ברצונך לבנות את הבלוקצ’יין שלך. נכון לעכשיו, ישנן אפשרויות מרובות העומדות לרשותך ולכולן להציע משהו ייחודי. כעסק, עליך למצוא את הפלטפורמה המתאימה ביותר לצרכיך בהתאם לדרישות ולתקציב.

חלק מהפלטפורמות הבולטות שאנו ממליצים עליהן כוללות את Corda, Ethereum, Hyperledger Fabric, Hyperledger Sawtooth Lake, Hyperledger Iroha, Quorum, Stellar, OpenChain, BigChainDB, ואחרות.

כל הפלטפורמות הללו מכוסות בהרחבה על 101Blockchains, ותוכלו ללחוץ על כל אחת מהן כדי לדעת עליהן..

אם אתה עסק ארגוני, כדאי לבדוק את Hyperledger Fabric.

 • בד Hyperledger 2.0
 • מקרי שימוש בבדי Hyperledger ובדיקות מקרה

שלב 4: עיצוב צמתים

עם בחירת האלגוריתם והפלטפורמה של הקונצנזוס, הגיע הזמן לעצב את הצמתים. באופן כללי, אתה יכול לגשת ליצירת רשת הבלוקצ’יין שלך בדרכים רבות. 

באפשרותך ליצור רשת מורשית שהיא רשת סגורה ולדרוש כללי KYC מחמירים כדי שהצמתים יצטרפו. מצד שני, יש רשת ללא הרשאות שהיא בעצם רשתות ציבוריות. כאן כל אחד יכול להצטרף לרשת ולנצל את מה שיש לה להציע.

לרוב, עסקים זקוקים לרשתות מורשות מכיוון שהם לא רוצים לחלוק מידע חיוני עם כולם שם בחוץ. כמו כן, ניתן לתכנן רשת מורשית לחלוק מידע גם עם הציבור. 

לאחר שהחלטת על כך, כעת עליך להחליט היכן אתה מריץ את הצמתים האלה. האם אתה רוצה להפעיל את הצמתים בענן או במקום או בשילוב של שניהם? כמו כן, עליך לבוא עם דרישות החומרה בהן אתה מחליט על זיכרון, מעבדים וגודל דיסק עבור כל צומת. 

לבסוף, עליך גם לעצב את מערכת ההפעלה של הצמתים. אתה יכול ללכת עם מערכות ההפעלה החינמיות של לינוקס כגון CentOS, Fedora, Debian או Ubuntu. אם אינך מרגיש בנוח עם מערכת הפעלה מבוססת לינוקס, תוכל גם לבחור ב- Windows כמערכת ההפעלה עבור הצומת שלך.

שלב 5: תכנון מופע הבלוקצ’יין

כעת נדרש ליצור מופע של בלוקצ’יין. יצירה וניהול נעשים על בסיס הפלטפורמה שבחרת. כאן תוכלו להגדיר היבטים שונים של המופע כולל הנפקת נכסים, הנפקת נכסים מחדש, הרשאות, ניהול מפתחות, חילופי אטומים, נכסים מקוריים, פורמטים מרכזיים, חתימות חסימות ועוד.!

שלב זה הוא מכריע ביותר. לכן כדאי לקחת את הזמן הנכון לעיצוב מופע הבלוקצ’יין. 

שלב 6: ממשק תכנות יישומים (API)

כעת, כאשר מופע הבלוקצ’יין שלך פועל, הגיע הזמן לנהל את ממשק תכנות היישומים (API). ישנם כבר ממשקי API שהוכנו מראש בהתאם לפלטפורמה שבחרת. המשמעות היא שפלטפורמות מסוימות עשויות שלא להציע ממשקי API כלל. 

אז למה אתה צריך API? ובכן, אתה צריך שהם יבצעו את הפעולות הבאות.

 • בצע פונקציות הקשורות לביקורת
 • צור זוגות וכתובות מפתח
 • אחזור ואחסון נתונים
 • אימות נתונים באמצעות חשיפות וחתימה דיגיטלית
 • חוזים חכמים
 • ניהול ניהול מחזור החיים של הנכסים החכמים הכולל תשלום, הנפקה, נאמנות, החלפה ופרישה

שלב 7: תכנון ממשק המשתמש והמנהל

עם הגדרת ה- backend, הגיע הזמן שתעצב את הממשק עבור מנהל המערכת והמשתמשים. עבור ממשק הניהול, עליכם לספק מידע רב ככל האפשר למנהל תוך הקפדה על כך שלא תציפו את הממשק במידע מיותר..

עבור המשתמש, אתה יכול להחליט להציג את הדברים החשובים בלבד. אם אתה נמצא ברשת מורשית, אתה יכול להחליט להציג להם מידע KYC, מצבם ברשת, תפקידיהם ומידע חיוני אחר. 

אתה יכול להשתמש בכל אחת משפות התכנות של ממשק הקצה שם. אנו ממליצים לבחור ב- HTML5, CSS, C #, PHP, JavaScript, Java וכן הלאה!

שלב 8: סיום הבלוקצ’יין

השלב האחרון הוא לסיים את הפרויקט. כאן עליכם לוודא שרשת הבלוקצ’יין פועלת כמתוכנן על ידי ניטור ללא הפסקה. כמו כן, וודא שאתה ממשיך לעבוד ברשת הבלוקצ’יין שלך. ייתכן שתרצה להוסיף טכנולוגיה עתידית לבלוקצ’יין שלך כמו ניתוח, ענן, בינה מלאכותית וכן הלאה!

בניית בלוקצ’יין משלך למוצר פיננסי

בחלק זה נסקור נקודות חשובות לגבי יצירת בלוקצ’יין למוצרים פיננסיים. מוצרים פיננסיים שונים בהשוואה לסוגים אחרים של מוצרים ולכן הם דורשים צורות שונות של תכנון וביצוע.

למעשה, המגזר הפיננסי הוא הענף הכי מוכן שם שמוכן לבלוקצ’יין. אפילו מקרה השימוש הראשון בבלוקצ’יין הוא ביטקוין מטבע קריפטו שמשנה את האופן שבו שני צדדים מחברים ומעבירים כספים זה לזה.

FinTech הוא אחד מאותם מגזרים שסובלים תמיד מהונאות או משחק רע. זה בגלל העובדה שאנשים מוכנים לעשות את הדברים הלא נכונים רק כדי להרוויח יותר כסף. וכאן נכנס הבלוקצ’יין מכיוון שהוא מספק את האמצעים הדרושים כדי להגן על האינטרס של כל הצדדים שם בחוץ.

על ידי שימוש בבלוקצ’יין, צדדים יכולים לעבוד ללא כל מתווך, ולכן הם יכולים לחסוך באנרגיה ובעלות הקשורים לביצוע העסקה. Blockchain שימושי גם בכל הנוגע לניהול היבטים אחרים של העסק, כולל סחר בסחורות, לוגיסטיקה & מלאי, מעקב אחר עסקאות וכן הלאה.

אבל, לא כל מוצר פינטק צריך לאמץ בלוקצ’יין כל כך מוקדם. להלן הסיבות שבגללן כדאי לך לנסות להשקיע בבלוקצ’יין:

 • למשוך השקעות: אימוץ Blockchain נתפס כעת כצופה פני עתיד ולכן יכול לעבוד בצורה מדהימה אם אתם מחפשים השקעות.
 • תחרותיות מוגברת: אם תאמצו מוקדם את הבלוקצ’יין, וודאי תציבו תחרות בשוק.
 • ניסויים: אם אתם מחפשים ניסויים אז פיתוח מוצרים מבוסס בלוקצ’יין יכול להיות מהלך נהדר. אתה יכול להיות גם אחד ממוצרי הפינטק הראשונים שעשו פריצת דרך.

כאשר Blockchain אינו אפשרות טובה עבור מוצרים פיננסיים?

ישנם כמובן מקרים רבים בהם בלוקצ’יין אינו אופציה טובה. לדוגמה, אם אתה מוגבל במשאבים שלך, אז זה לא חכם ללכת על בלוקצ’יין. מהנדסי הבלוקצ’יין אינם זולים ונדרש גם מאמץ רב לתחזק את הבלוקצ’יין. 

כמו כן, יישום blockchain פירושו הרבה שינויים באופן פעולות הפעולה, וזה יכול להיות יותר מדי עבור העובדים או משתמשי הקצה שמתקשרים עם המערכת.. 

לבסוף, לא מומלץ היכן מוצר Fintech שלך מחפש יעדים לטווח קצר. בלוקצ’יין, בגלל קושי היישום והעלות הכרוכה בכך, הופך אותו תמיד לאסטרטגיה ארוכת טווח עבור כל עסק בחוץ.

מסגרות בלוקצ’יין החלות על פינטק

Fintech יכולה ליהנות מהמסגרות הבאות

 • את’ריום → זוהי מסגרת קוד פתוח פופולרית לבניית יישומים מבוזרים.
 • CryptoNote → פרויקט פופולרי נוסף של קוד פתוח בו תוכלו ליצור מטבעות קריפטו.
 • ZeroNet → פלטפורמה מעניינת בה תוכלו ליצור אתרים מבוזרים.

אני באמת רוצה לבנות בלוקצ’יין! הראה לי כיצד ליצור בלוקצ’יין

ובכן, אם אתה מישהו שרוצה להיכנס למצב של יצירת בלוקצ’יין משלך, החלק הזה הוא בשבילך.

החדשות הטובות הן שכבר כתבנו הדרכה מלאה כיצד לבנות בלוקצ’יין בפייתון. 

בדוק את האינפוגרפיקה שיצרנו כדי לתת לך הצצה למה שאתה יכול לצפות מהמדריך.

אז מה אתה צריך כדי להתחיל? ובכן, אם יש לך ניסיון בתכנות, תוכל לעקוב אחר ההדרכה. אם אין לך ניסיון קודם בתכנות, תוכל למצוא טונות של הדרכות מקוונות בהן תוכל ללמוד כיצד לקודד. 

אנו ממליצים לך להתחיל איתו תיעוד פייתון. יתר על כן, עליך ללמוד גם Flask – מיקרו-מסגרת של פייתון. 

כדי לתמצת את כל תהליך הפיתוח, עליך ליצור בלוק עם חמישה משתני מפתח.

 • אינדקס
 • חותמת זמן בזמן יוניקס
 • רשימת עסקאות
 • הוכחה
 • חסימה קודמת

כמו כן, הפונקציה החשובה שעליך ליצור בבלוקצ’יין שלך כוללת

 • new_block (עצמי) → כאן, עליך ליצור בלוקים חדשים ואז להוסיף אותו לשרשרת
 • __init __ (עצמי) → הנה, אתה מאתחל את ה- blockchain
 • new_transactions (עצמי) → צור והוסף עסקאות חדשות
 • hash (בלוק) → הנה, בלוק hashed
 • register_node () → כאן נרשם צומת חדש
 • valid_chain () → אימות השרשרת קורה כאן
 • valid_proof () → הוכחת האימות מתרחשת לפני שהיא מוגשת לשרשרת
 • proof_of_work () → הנה, ההוכחה להסכמת העבודה מיושמת

פלטפורמות פופולריות של Blockchain-as-a-service (BaaS)

יש גם פלטפורמות Blockchain-as-a-Service (BaaS) פופולריות שם. פלטפורמות BaaS אלה הן צד שלישי ועוזרות לך לנהל וליצור רשתות בלוקצ’יין. זהו פתרון מבוסס ענן בו חברות מספקות את הכלים והתשתית הדרושים לאירוח רשתות בלוקצ’יין.

BaaS אלה שימושיים מאוד לעסקים מכיוון שהוא נותן להם את היכולת ליצור רשתות בלוקצ’יין חדשות ואפליקציות עליו ללא צורך ביצירת התשתית עבורם. הם גם לא צריכים להוציא על תחזוקה עבור פריסות אלה מכיוון שהחברה המציעה את השירות עושה את כל הדברים האלה.

אז, אילו פלטפורמות BaaS כדאי לשקול? בואו לרשום אותם למטה.

 1. שירותי האינטרנט של אמזון
 2. פלטפורמת בלוקצ’יין של יבמ
 3. תכלת של מיקרוסופט
 4. ענן Alibaba Blockchain כשירות
 5. שירות ענן בלוקצ’יין של אורקל

קרא גם, AWS לעומת AZURE לעומת Oracle Blockchain מציע פתרון: השוואה 

כבר סקרנו בפירוט כיצד לבחור את פלטפורמת BaaS המתאימה לעסק שלך. בדוק את האינפוגרפיקה למטה כדי לקבל הצצה טובה למה לצפות.

אם אתה רוצה לקרוא עוד על זה, אתה יכול לבדוק את זה כאן: בלוקצ’יין כשירות: פתרונות BaaS ברמה ארגונית.

להיות מפתח בלוקצ’יין

אנו יודעים שאם אתה קורא מאמר זה, אתה עסק או לומד שאפתן שרוצה להיות מפתח בלוקצ’יין.

החדשות הטובות הן שכבר סיקרנו שפע של תכני מפתחי בלוקצ’יין באתר שלנו. בדוק אותם למטה.

 • 30+ שאלות ראיונות למפתחי Blockchain בשנת 2020
 • משכורת מפתחי Blockchain בעלייה
 • כיצד לנחות עבודה של מפתחי Blockchain

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף הדרך ליצור מאמר בלוקצ’יין. סקרנו לא מעט תוכן וניסינו להסתכל על השאלה הן מהלומד והן מבחינה עסקית. אז מה אתה חושב על יצירת בלוקצ’יין משלך? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map