פרוטוקול בסיסי: קוד פתוח ומוכן לארגון

אם אתם מחפשים ללמוד אודות פרוטוקול הבסיס, הגעתם למקום הנכון.

תעשיית הבלוקצ’יין מתפתחת בקצב מהיר. תמיד יש צורך בטכנולוגיה טובה יותר או בדרך טובה יותר לעשות דברים. לכן יש לנו כעת את “פרוטוקול הבסיס”.

במאמר זה נלמד עליו כדי להבין מה יש לו להציע.

פרוטוקול בסיסי

מהו פרוטוקול הבסיס?

EY הוא אחד הגבולות בכל מה שקשור להתפתחות טכנולוגית בלוקצ’יין. הם יחד עם מיקרוסופט ו- ConsenSys ב -4 במרץ 2020 הכריזו על פרוטוקול בסיס. זהו כלי בלוקצ’יין של נחלת הכלל שאיתו הפרוסים פורסים ובונים אבטחת תהליכים עסקיים. זה יכול לשמש גם ליצירת תהליכי רכש ויש לו אפשרות לעשות זאת באופן פרטי. כל אלה יכולים להיעשות בבלוקצ’יין הציבורי של את’ריום.

נכון לעכשיו, פרוטוקול הבסיס מפותח על ידי EY בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט ו- ConsenSys.

הדבר הבולט הראשון בפרוטוקול הבסיס הוא שהוא קוד פתוח. פירוש הדבר שהוא חופשי לשימוש ומציע לעסקים אימוץ בעלות נמוכה. הטכנולוגיה משלבת את ההתקדמות הטובה ביותר בתחום הבלוקצ’יין, מסרים וקריפטוגרפיה. כל אלה נעשים באמצעות Ethereum Mainnet הציבורית.

Unibright ותפקידם

שחקן אחר שממלא תפקיד מפתח בפרוטוקול הבסיס כולל את Unibright. תפקידה לתת לעסקים את היכולת לחבר את המערכות המסורתיות שלהם דרך Ethereum Mainnet.

הם יספקו את מסגרת Unibright. המסגרת תהיה “מוכנה לבסיס”, כלומר, היא תואמת לחלוטין את פרוטוקול הבסיס. זה ייתן לארגון את ערכת הכלים הנדרשת כדי ליצור ולהקים מחזור חיים עסקי שלם.

הם מספקים את הדברים הבאים

  • מעצב זרימת עבודה Unibright
  • מנהל מחזור חיים Unibright
  • מחבר Unibright
  • סייר Unibright

מה זה אומר? הוא יתמוך בחוזה חכם חזותי, ייצור, דוגמנות, ניטור וחיבור של התהליכים הבסיסיים.

במילים פשוטות, הפרוטוקול יאפשר שיתוף פעולה מורכב וסודי בין ארגונים. שיתוף הפעולה ייעשה גם בצורה כזו שאין נתונים רגישים ברשת שניתן לדלוף או לעזוב. כדי להבטיח שהוא תואם את הסטנדרטים שקבעה התעשייה, פרויקט Ethereum-Oasis ישל עליו. הפרויקט ממומן על ידי Alliance Ethereum Enterprise ומנוהל על ידי OASIS.

קרא גם על עקרונות Blockchains ארגוניים

Unibright תדאג גם לסקירה והוספת מפרטים וקוד ותעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ה- EEA – The Integration TaskForce.

למידע נוסף על פרוטוקול הבסיס

כדי להבין טוב יותר, בוא נעבור על תכונות המפתח שיש לבסיס.

פרטיות, הרשאה וביצועים

בבסיסם, שלושת האלמנטים החשובים ביותר לכל מפעל הם הרשאה, פרטיות והרשאה. פרוטוקול הבסיס מבין זאת ומספק את כל שלוש הדרישות באמצעות טכנולוגיית בלוקצ’יין.

המשמעות היא שארגונים יכולים ליצור רשת מורשית ולהחליט מי, מתי וכיצד הם יכולים לגשת למשאבים ברשת. זה גם עושה באופן פרטיות, המגן על ערכי המשתמשים. לבסוף, מטפלים בביצועים, כאשר המוקד הוא לספק תוצאות מהר יותר, יעיל ואפקטיבי.

בכך שהם מטפלים בכל אלה, כעת יכולים הארגונים להתמקד ביישום עסקיהם, במקום לתקן את היבטי הליבה של כל רשת מבוזרת..

Ethereum Mainnet כ- Middleware

פרוטוקול הבסיס ישנה את אופן הפעולה שלו עם Ethereum Mainnet (ציבורי). כדי לוודא שארגונים יכולים לעבוד בצורה יעילה יותר. במילים פשוטות, פרוטוקול הבסיס מבין את Ethereum Mainnet כ- Middleware. עם זאת, אין זה אומר שתכונות המפתח של Ethereum Mainnet הציבור השתנו. זהו עדיין ספר ספר ציבורי מבוזר בו המשתמש צריך לשלם עבור פעולותיו באמצעות גז. שינוי פשוט זה יכול להביא לשינויים רבים באופן שבו הארגון משתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

תוכנת הביניים אינה מוגבלת וקלה לשימוש. אז זה אומר שחברות יכולות להשתמש בפרוטוקול לבניית המוצר שלה עליו. הרשת הציבורית מכילה רשתות מקומיות (מערכות של רשומות) כגון פתרונות SAP שיכולים לעבוד לבד ואז לתקשר עם ה- Mainnet כמסגרת ייחוס משותפת. משמעות הדבר היא שאם משתנים מצבי תהליך עסקי, הוא יכול להתחבר ל- Mainnet ולעדכן את מעמדו ברשת הציבורית.

שירותי מיקרו

מבחינה טכנית, פרוטוקול הבסיס עוקב אחר ארכיטקטורה מבוססת מיקרו-שירותים. זה מאפשר לחברות שונות להתחבר זו לזו באמצעות ארכיטקטורה מבוססת מיקרו-שירותים. התקשורת נעשית באמצעות ה- API הבסיסי. זה משמש כשער ברירת מחדל להעברת הודעות בין מיקרו-שירותים שונים.

אין נתונים רגישים ברשת

מאפיין מרכזי נוסף שמציע פרוטוקול הבסיס הוא יכולתו להבטיח שיתוף פעולה וסודיות בין ארגונים ללא סיכון להשאיר נתונים רגישים. זה הופך את פרוטוקול הבסיס לפתרון defacto לעיסוק במערכת האקולוגית כולה ללא צורך בדאגה עבור ארגונים או גורמים הנוגעים לדברים..

טוקניזציה ודפי

מחוץ לקופסה, פרוטוקול הבסיס יתמוך ב- DeFi ואסימון. זה נותן תמריצים עבור ארגונים שרוצים לסמן את התהליך העסקי שלהם ואת שירותיו.

קוד פתוח

אחרון חביב, פרוטוקול הבסיס הוא פרויקט קוד פתוח. המשמעות היא שחברות או כל מפתח שיש לו אינטרס בפתרון יכול לשמור עליו לגדול ולהניע אותו בכיוון הנכון.

תחזית טכנית – פרוטוקול בסיסי

בחלק זה ננסה לקבל מבט טכני על פרוטוקול הבסיס. עד עכשיו, עליך לדעת שהוא משתמש בארכיטקטורת מיקרו-שירות. מיכל מיקרו-שירות של תהליך עסקי יכיל את הדברים הבאים.

  • ממשק API בסיסי → ה- API ישמש כשער לשירותים ול- Mainnet.
  • מערכת תורים → מערכת התורים תבטיח כי השירותים במכולה מתוזמרים היטב על ידי הצעת ניהול תורים נכון.
  • שירות אבטחת ידע אפס → זה משמש ליצירת הוכחות לעקביות ולביצוע לוגיקה פרטית.
  • שירות הודעות מאובטח → זה מביא את השירות לספק העברת הודעות חסרת מדינה מאובטחת.

כדי לגרום למכולות לעבוד, כולם מחוברים ל”חוזים חכמים של הרשם “. הם משמשים כמסגרת ייחוס משותפת וממוקמים במאה אתנת.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף מאמר ההקדמה של פרוטוקול הבסיס. בעתיד, נסקור אותו ביתר פירוט ונספק לך ידע מעמיק כיצד להשתמש בו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map