היכן שמור בלוקצ’יין: מוסברים יסודות

לכל אחד חדש בבלוקצ’יין יש שאלה אחת פשוטה, “היכן מאחסנים בלוקצ’יין?” למעשה, אנשים רבים המשתמשים בבלוקצ’יין באמצעות dApps או מטבעות דיגיטליים עדיין לא ברור כיצד נתוני הבלוקצ’יין מאוחסנים ונגישים אליהם..

בלוקצ’יין צובר תאוצה רבה יותר עם הזמן ככל שהוא מתפתח בקצב מהיר. נכון לעכשיו, יש טונות של מטבעות דיגיטליים שתוכל לרכוש, לאחסן ולהשתמש בהם בעולם האמיתי. לדוגמא, Hyperledger הוא אחד מפרויקטי הקוד הפתוח המנסה לפתור את בעיות העסקים על ידי אספקת חבילת כלים, ספריות ומסגרות המוכנות לכיתה ארגונית..

עם זאת, יש מעט שאלות שעדיין יש לענות עליהן כולל היכן שמור blockchain.

במאמר זה נלמד כיצד בלוקצ’יין מאחסן ומעביר את הנתונים בין עמיתיו. אז איפה מאוחסנים נתוני בלוקצ’יין?

 

מבוזר – המפתח לשינוי

הדבר הראשון שנדון בו כולל ביזור. זהו מושג הליבה של בלוקצ’יין. איתו, אין צורך ברשות ריכוזית שתנהל את הרשת. העמיתים מסוגלים לנהל ולאמת את העסקאות בשיטת קונצנזוס.

בקיצור, בלוקצ’יין היא רשת עמיתים שבה משתמשים בשיטת קונצנזוס לאימות עסקאות בין עמיתים. 

זה מוביל אותנו לשאלה מעניינת נוספת. 

היכן מאחסנים נתונים של בלוקצ’יין? האם העמיתים דואגים לזה? או שהוא מנוהל באותה מידה על ידי כולם ברשת. העובדה שלא ניתן לענות על כך בשורה אחת בלבד פירושה שיש הרבה דברים שנכנסים לאחסון נתוני עסקאות בבלוקצ’יין..

אז בואו נתחיל ללמוד את זה.

אבל לפני שנפרט, בואו נלמד תחילה כיצד פועלת בלוקצ’יין.

 

איך עובד בלוקצ’יין?


אתה יכול לחשוב על בלוקצ’יין כעל מערכת ספרים שבה עמיתים מתקשרים ומשתפים פעולה זה עם זה לגישה ולאחסון של מידע. 

כדי להבין טוב יותר, בואו ניקח שתי מסיבות, ג’ים וקרי. ג’ים רוצה לשלוח כסף לקרי. לשם כך, הוא ייזום את העסקה באמצעות המפתח הפרטי שלו ובכתובת הציבורית של קארי. העסקה מוקצה לאחר מכן לבלוק. לאחר מכן תוקף החסימה בעזרת אלגוריתם קונצנזוס המשמש את הרשת. הרשת מאמתת את העסקה / ים באמצעותה. עַל

לאחר האימות של העסקה לחלוטין, היא מתווספת לבלוקצ’יין, ו- Carry מקבל את הסכום. מידע זה לאחר שנכתב אינו ניתן לשינוי ולכן לא ניתן לשנותו לאחר שנכתב. 

ניתן לבצע את אותו תהליך בין שתי ישויות. זה יכול להיות בנק, חברה או קונה שמעוניינים לבצע עסקאות ברשת הבלוקצ’יין.

 

היכן שמור בלוקצ’יין?

אז עכשיו, כשיש לנו הבנה נכונה של בלוקצ’יין, אנו מוכנים כעת ללמוד היכן מאוחסן הבלוקצ’יין. ניתן לכנות את השאלה גם “היכן מאוחסנים נתוני בלוקצ’יין?” התשובות לשתי השאלות זהות.

בואו נתחיל.

כאשר מתבצעת עסקה בבלוקצ’יין, הנתונים מועברים.

 • תאריך ושעת עסקה
 • הסכום שנשלח מהשולח למקבל
 • כתובת השולח
 • כתובת המקלט

העסקה יכולה להכיל מידע חיוני אחר שניתן לדרוש כדי להצליח בעסקה.

בואו ננסה להבין את זה עם נקודת המבט של הביטקוין. בעסקת ביטקוין, המידע הבא נשמר ומועבר.

 • תאריך העסקה
 • הסכום נשלח
 • כתובת הביטקוין של השולח
 • כתובת הביטקוין של המקלט

א לחסימת bitcoin יש כותרת האוספת את העסקאות. כותרות אלה קשורות לאחור לבלוקצ’יין הראשי ויוצרות שרשרת בלוקים ולכן היא מכונה “שרשרת בלוקים”.

מבחינה טכנית מבנה העסקה יכול לעזור לנו להסביר הרבה דברים.

Transaction class {public: const int32_t Version; const uint32_t NumberOfInputs; וקטור const CollectionOfInputs; const uint32_t NumberOfOutputs; וקטור const CollectionOfOutputs; const uint32_t LockTimestamp; };

כאן לכל שדה יש ​​ייעוד משלו שבו CollectionOfInputs הוא וקטור של אובייקטים ומכיל עסקאות בהן יש לפדות את ה- BTC. מצד שני, CollectionofOutputs מתייחס ל- BTC לבילוי והוא גם וקטור של אובייקטים.

עם כל המידע הזה, בלוקצ’יין יכול ללמוד במהירות על יתרת הכתובת ללא צורך בשאילתת הכתובת. זה באמת שימושי מכיוון שזה עוזר לא להעמיס על עומס הרשת. 

כפי שאתה יכול לראות הדברים אינם פשוטים כמו שאתה רואה. יש הרבה דברים שעוברים מתחת למכסה המנוע כדי לייצר, לאמת את העסקאות ואז לאחסן אותן בבלוק. 

 

אז איפה מאחסנים בלוקצ’יין?

התשובה אינה פשוטה.

הבלוקצ’יין מבוזר ומכאן שאין מקום מרכזי לאחסונו. לכן הוא מאוחסן במחשבים או מערכות בכל הרשת. מערכות או מחשבים אלה ידועים בשם צמתים. לכל אחד מהצמתים יש עותק אחד של הבלוקצ’יין או במילים אחרות, העסקאות שמתבצעות ברשת. 

אז אתה יכול לחשוב על מערכת הבלוקצ’יין בדומה לגיליון אלקטרוני שבו הערכים המאוחסנים בכל ערך הם הערך של כתובת. כמו כן, הגיליון האלקטרוני מתעדכן בכל פעם שקורה שינוי.

כמו כן, האם אתה זוכר את דוגמת העסקה של ג’ים וקרי? אם תעשה זאת, כך מתבצעת העסקה, הנתונים נוצרים, מאומתים ומאוחסנים בבלוקצ’יין. כאן, ג’ים וקרי מכונים שניהם כצמתים. ג’ים משתמש בארנק הדיגיטלי שלו כדי לשלוח את המטבע הדיגיטלי.

כמו כן, הארנק הדיגיטלי מסוגל להתחבר לרשת ויש לו גם את רשימת הצמתים והמשתמשים האחרים. אז ברגע שג’ים שולח את העסקה, היא שקופה לכל הרשת.

משודר לכל הרשת שג’ים שלח סכום מסוים לקרי. השידור מתבצע עד שכל צומת אחר יודע על העסקה. מעט צמתים המכונים כורים מאמתים את העסקה וברגע שהאימות נעשה, העסקה הופכת לבלתי ניתנת לשינוי ובלתי הפיכה.

התהליך כולו יכול להימשך בין מספר דקות למספר שעות, תלוי בעומס הרשת.

 

מדוע תרצה לאחסן נתונים ב- Blockchain?

כעת, לאחר שלמדנו היכן מאוחסנת בלוקצ’יין, הגיע הזמן ללמוד ניתן לאחסן נתוני מזג אוויר בבלוקצ’יין? השאלה מכוונת בצורה הטובה ביותר למפתחים שעשויים לרצות להשתמש בבלוקצ’יין לאחסון נתונים. אחרי הכל, בלוקצ’יין מציע תכונות נרחבות הכוללות אבטחה טובה יותר, אי-שינוי, ושקיפות.

עם זאת, הבלוקצ’יין אידיאלי לאחסון כמויות אדירות של נתונים. כן, זה לא יכול להיות בסיס נתונים אם ברצונך לבנות פלטפורמת הזרמת וידאו דומה ל- Twitch עבור Youtube.

עם זאת, הוא אידיאלי לאחסון כמויות קטנות של נתונים, אך בכמות גדולה של עסקאות. רשתות בלוקצ’יין ניתנות להרחבה וישנן גרסאות רבות של בלוקצ’יין יעילות מאוד גם בנגישות.

 

סוגי Blockchain ואופן אחסון הנתונים

הביטקוין הוא מטבע ההשקעות הראשון שהשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה היה הדור הראשון של הטכנולוגיה והשאיר הרבה דברים לשיפור.

ברור שהיו שם פתרונות בלוקצ’יין אחרים ופלטפורמת הבלוקצ’יין הראשונה לפתור את רוב הבעיות הטכנולוגיות של בלוקצ’יין ביטקוין כמו Ethereum. הוא פותח על ידי ויטלק בוטרין. 

אחסון נתונים ב- Ethereum עובד אחרת בהשוואה לביטקוין. הם משתמשים במבנה נתוני הצמיגים כדי להבטיח נגישות, מדרגיות ושימושיות טובים יותר של הנתונים.

הוא גם מפריד בין הנתונים הזמניים לבין נתוני העסקאות שנמכרו. מבנה הנתונים יעיל מאוד גם בכל הנוגע לניהול נתונים קבועים וזמניים. הנתונים נרשמים למסמך העסקה רק לאחר אישור העסקה. 

נעשה שימוש בקובץ מדינה לאחסון נתונים זמניים כולל כתובת חשבון וכן הלאה. זה מאפשר גם שינוי נתונים במקרים מסוימים.

בקיצור, ישנם שלושה סוגים של טרי ב- Ethereum blockchain:

 • מדינת טרי
 • טריז אחסון
 • טריז עסקה

דוגמא נוספת שאנו רוצים לעבור היא בלוקצ’יין קורדה. 

קורדה היא פלטפורמת בלוקצ’יין קוד פתוח המיועדת לעסקים. סקרנו את קורדה בפירוט איפה דנו כיצד זה עובד. זוהי טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת שעובדת אחרת בהשוואה לאת’ריום או בלוקצ’יין.

ההבדל הוא בעיקר באופן האחסון והניהול של נתונים. קודם כל, אין בו שידורים גלובליים. התקשורת בין עמיתים נעשית באופן שניתן לאמת אותה ללא צורך בהורדת כל הנתונים.

כל אלה אפשריים מכיוון שהוא משתמש בגרפים ובתורים מתמשכים. ניתן לגלות כל צומת באמצעות שירות מפות הרשת, ממש כמו פנקס כתובות טלפון.

סיכום

זה הוביל אותנו לסוף המאמר שלנו, שם דנו כיצד נשמרים ומתוחזקים נתוני בלוקצ’יין. אין ספק שישנן דרכים שונות להשתמש בפלטפורמות או פתרונות בלוקצ’יין שונים. ניסינו לבחון שני פתרונות שונים Corda ו- Ethereum וכיצד הם מנהלים נתונים ברשת שלהם.

אז מה אתה חושב על אחסון בלוקצ’יין? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map