כיצד ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין

כיום, טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא אחת המדוברות ביותר בעולם הטכנולוגיה. לאחר המצאת האינטרנט, זה נחשב לדבר הגדול הבא.

ובכן, אני לא מתכוון לשקר, זה כן מציע לנו דרך להשיג אמון דיגיטלי ברשת. חברות רבות כבר מאמצות בלוקצ’יין למסגרות שלהן. למען האמת, הרבה השקעות נכנסות לטכנולוגיה.

לכן, הגיע הזמן שתתחיל ללמוד על טכנולוגיית בלוקצ’יין. במדריך זה אדבר כיצד ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין ולסקור את כל הקשור אליה. אז בואו נתחיל ללמוד מדריך טכנולוגיה של בלוקצ’יין.

כיצד ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין

כיצד ללמוד בלוק-טשיין

התחל עם למידה על יסודות בלוקצ’יין הליבה

לפני שתתחיל להעמיק יותר, עליך ללמוד על יסודות הליבה של בלוקצ’יין. למידה על מושגי הליבה תעזור לך להבין כיצד הטכנולוגיה משבשת תעשיות רבות.

1. דע את הגדרת הטכנולוגיה של Blockchain

למידה על הגדרות טכנולוגיות בלוקצ’יין היא חובה. טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא מערכת ספר חשבונות מבוזרת שמבוזרת. הוא מציע גם ביטחון, שקיפות רבה יותר, אי-שינוי, ורבים אחרים. זה שונה לחלוטין מכל מודל מרכזי מכיוון שאין סמכות מרכזית במערכת.

במציאות, זו רק מערכת החשבונות שבה יש חסימות. כל הבלוקים מחוברים במנגנון דמוי שרשרת. יתרה מכך, חסימות אלה מכילות מידע מוצפן. זה הופך את כל מה שנמצא בבלוק מאובטח באופן קריפטוגרפי.

בנוסף, החסימה מכילה גם נתוני עסקאות, מזהה hash וחותמות זמן. אתה עלול לבלבל בין בלוקצ’יין לבין מסד הנתונים, אך הם למעשה שונים מאוד במציאות. יתר על כן, זה די פופולרי בקרב ארגונים, והם משקיעים עד 5 מיליון דולר ומעלה על פתרונות בלוקצ’יין.

2. למד על תהליך העבודה של טכנולוגיית Blockchain

לאחר מכן, עליכם ללמוד על תהליך העבודה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. Blockchain עובד בצורה שונה מאוד מהמודל הריכוזי האופייני. במציאות, תהליך העבודה הייחודי של טכנולוגיה זו הופך אותה לייחודית למדי ומציע את האבטחה שכולנו זקוקים לה.


בדרך כלל, משתמש במערכת יבקש לבצע עסקה. בשלב הבא נוצר במערכת בלוק המייצג את העסקה. לאחר מכן, החסימה משודרת לצמתים אחרים ברשת. כל הצמתים יוודאו אם החסימה תקפה או לא. וכאן, לפי הבלוק, אני מתכוון לתוכן החסימה.

אם כל פרטי העסקה תקפים, החסימה מאומתת. במקרה שהמידע שקרי, החסימה תידחה. לאחר תהליך האימות, החסימה מקבלת מקום בתוך ספר החשבונות, והעסקה מתבצעת.

3. דע את התכונות של Blockchain

בכל מקרה כדי ללמוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, עליכם לדעת על שש התכונות הבסיסיות של הטכנולוגיה. הם –

 • מערכת ספר חשבונות מבוזרת
 • חוסר שינוי
 • רמת ביטחון גבוהה יותר
 • ביזור
 • מנגנון קונצנזוס
 • התיישבות מהירה יותר

למידה אודות תכונות אלה היא הכרחית ביותר מכיוון שתכונות אלה יעזרו לך להעריך כיצד תוכל להטמיע בלוקצ’יין בארגון שלך. עדיף לך לדעת היכן ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין.

4. חקר סוגים שונים של טכנולוגיית Blockchain למפעלים

כדי ללמוד על טכנולוגיית בלוקצ’יין, עליך ללמוד את הסוגים השונים של טכנולוגיות בלוקצ’יין עבור ארגונים. למה? זה בגלל שכל כיתה אחת מציעה סוגים שונים של תכונות יחד עם בעיות.

לפיכך, עליכם להבין כיצד כל אחד מהם עובד לפני שילובם בסביבה ארגונית.

בעיקרון, ישנם שלושה סוגים של טכנולוגיית בלוקצ’יין –

 • פּוּמְבֵּי
 • פְּרָטִי
 • מאוחד

עם זאת, אנו יכולים גם לסווג אותם לפי סוג ההרשאה. אלה מותרים וללא היתר.

5. למד אודות חוזים חכמים ואלגוריתמים של קונצנזוס

לבסוף, עליכם ללמוד על חוזים חכמים ואלגוריתמים של קונצנזוס. אלה שני המרכיבים החשובים ביותר בטכנולוגיה.

חוזים חכמים הם בעצם חוזים דיגיטליים. לאחר שתגדיר את הכללים, זה יבוצע אוטומטית על סמך היבטים מסוימים.

מצד שני, אלגוריתמים של קונצנזוס יסייעו לכל הצמתים במערכת להגיע להסכמה. במציאות, blockchain זקוקה לאלגוריתמים של קונצנזוס אלה כדי להציע מערכת שקופה לחלוטין.

בכל מקרה, בואו נעבור לפלח הבא במדריך כיצד ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין.

לאחר מכן, למד כיצד פועלות פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות

לאחר שלמדתם הכל על יסודות הבלוקצ’יין כעת, עליכם ללמוד כיצד פועלות פלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות. בעיקרון, פלטפורמות אלה מיועדות עבור ארגונים, ורבים מהם משתמשים בפלטפורמות אלה כדי לבנות את הפתרונות מבוססי הבלוקצ’יין שלהם.

 • יסודות Hyperledger

בזמן שאתה מנסה ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין באינטרנט, במוקדם או במאוחר, תיתקל בהיפרלדגר. במציאות, מדובר בפרויקט קוד פתוח של קרן לינוקס המציע תמיכה ברמת הארגון. עם זאת, זה לא פרויקט אחד ולא פרויקט גג. בעצם יש בו 15 פרויקטים. יותר מכך, יש לה כעת 260 ארגונים משמעותיים העובדים יחד.

הקהילה ענקית, וכל הפרויקטים מציעים סוגים שונים של תכונות לכל ענף.

עם Hyperledger, אתה יכול לעמוד בקצב ההתפתחויות של בלוקצ’יין, לשפר את הפרודוקטיביות, לשתף פעולה בפרויקטים, לקבל את הערך המעולה של שליטה ולטפל ביעילות בקניין רוחני.

בואו נעבור לפלטפורמה הארגונית הבאה בנושא כיצד ללמוד על מדריך הטכנולוגיה של בלוקצ’יין.

 • יסודות אתריום

דבר נוסף שתמצאו כשאתם מנסים ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין ברשת הוא Ethereum. את’ריום החלה את דרכה כפלטפורמת בלוקצ’יין ציבורית. עם זאת, למען העסקים, כעת הם מציעים גרסה פרטית של פלטפורמת את’ריום. במציאות, זו למעשה גרסת הרשאה לבסיס הקוד הציבורי.

רבים מהארגונים החלו להשתמש כעת אתריום ארגוני כבסיס לפיתרון הבלוקצ’יין שלהם. החלק הטוב ביותר הוא שהאתרום הארגוני משתמש ברשתות פרטיות המופרדות מהציבוריות. ובכל זאת, הפלטפורמה מציעה את כל התכונות מפלטפורמת Ethereum הציבורית.

חלק משמעותי נוסף בארגון Ethereum הוא שהם מציעים לך גרסה מותאמת אישית לפלטפורמת Ethereum שלהם. לכן, בסופו של דבר אתה תמיד מקבל פיתרון בלוקצ’יין ייחודי. האם זה לא נהדר?

 • יסודות קורדה

קורדה היא האחרונה במדריך שלנו “כיצד ללמוד על טכנולוגיית בלוקצ’יין”. בהווה, קורדה היא יחסית אחת מחסימות הפופולריות של Enterprise כרגע. חברת תוכנת הבלוקצ’יין ברמה ארגונית R3 פיתחה את פלטפורמת Corda עבור ארגונים.

עם זאת, כרגע יש להם שני סוגים של פלטפורמת קורדה. האחת היא התוכנה העיקרית, והשנייה היא הגרסה המסחרית שלה.

יש להם מעל 200 חברים במערכת האקולוגית כרגע. הפלטפורמה מציעה אי-שינוי, גישה סמכותית, היגיון משותף, פרטיות, בסיס משפטי ועוד.

למרות שאתה עשוי לחשוב שפלטפורמה זו מתאימה רק לחברות פיננסיות, היא מציעה הרבה מקרי שימוש גם במגזרים אחרים. לכן, יש צורך מאוד ללמוד על פלטפורמה ארגונית זו כאשר אתה לומד טכנולוגיית בלוקצ’יין.

חקור כיצד בלוקצ’יין משבש תעשיות שונות ברחבי העולם

כאשר אתה לומד בלוקצ’יין מאפס, עליך לגלות כיצד הענפים השונים מופרעים מכך. ובכן, זו דרך חדשה לחלוטין לאחסון מידע. הנושא הוא שהתעשיות שלנו כבר מוגדרות בצורה ריכוזית במשך זמן רב מאוד.

אך הדרך הריכוזית אינה יכולה להציע את כל היתרונות או לקדם זכויות משתמש במידע שלהם. כתוצאה מכך יש הרבה פרצות אבטחה, גניבות ושחיתות. עם זאת, פתרון blockchains כן מבטיח מוצא מהבעיות.

אך מכיוון שהטכנולוגיה חדשה למדי, רבים לא לגמרי בטוחים אם הטכנולוגיה תהיה הדרך הטובה ביותר ללכת. בכל מקרה, בהתחשב בכל הנסיבות, זה עדיין ממשיך לשבש את כל הענפים. הוא צפוי כי עד שנת 2030 כמעט כל המגזרים יתמודדו עם אתגרי השוק של הבלוקצ’יין. לכן, אם לא תתחיל להבטיח את מקומך כרגע, זה עלול להיות קשה מדי בעתיד.

שיבוש מגזרים שונים

הענף הראשון שהופרע הוא ענף הבנקאות. במציאות, בלוקצ’יין יכול להציע דרך מאובטחת לאחסן את כל הרשומות של הבנקים. יתרה מכך, היא יכולה גם להציע דרך זולה ומהירה יותר להעביר את כל הכסף ללא עזרה מרשות ריכוזית.

בתחום הבריאות, זה יכול לאפשר לספקי שירותי בריאות ורופאים לגשת למידע המטופל בצורה מאובטחת מבלי לפגוע בפרטיותם. יתר על כן, זה יכול גם לעצור את נושא הסמים המזויפים שהרסו ענף זה מבפנים.

עבור שרשרת האספקה, היא יכולה להציע מעקב ובקרה בזמן אמת אחר כל קווי הייצור והאספקה. זה יכול גם להציע תהליך יעיל יותר של סחר עם חברה אחרת.

בעזרת blockchains לא תהיה עוד שום סוג של שחיתות בפוליטיקה. ממשלות יכולות לשמור באופן מאובטח מידע חסוי של הציבור ללא כל גניבה.

יותר מכך, הטכנולוגיה יכולה לפשט את התהליך של חברות נדל”ן וביטוח. במציאות, ביצוע התהליך במערכת ייפטר מכל עומס הניירת המיותר.

מצד שני, חברות משפטיות יכולות להשתמש בטכנולוגיה כדי להציע מקור לראיות לתיעוד. אתה יכול להוכיח בקלות גם את הירושה שלך בצורה דיגיטלית.

עבור תחום ה- IT, בלוקצ’יין יכולה להציע מערכת מאובטחת ובלתי ניתנת לשינוי שאף האקר לא יכול לקבל גישה אליה. בנוסף, הוא יכול גם לאבטח ספקי שירותי ענן. ניהול זכויות קניין רוחני הוא עוד נקודת זכות, המעניק לאמנים את הערך שכולם ראויים לו.

זה רק כמה מכל הענפים שזה משבש, ועליך ללמוד עוד עליהם כדי להבטיח את עתידה של החברה שלך.

הצטרף לקורס הסמכת Blockchain למקצוענים ארגוניים

כדי ללמוד בלוקצ’יין מאפס, עליך להצטרף לקורס הסמכת בלוקצ’יין. בעזרת קורסים אלה תוכלו בקלות לגלות את היתרונות של בלוקצ’יין בעסק שלכם. בכל מקרה, החלק הכי טוב הוא שאתה יכול גם ללמוד בלוקצ’יין בחינם.

בדרך כלל, קורס הסמכת בלוקצ’יין יכסה את כל הנקודות הקודמות שכללתי במדריך. אז תוכלו ללמוד את היסודות של בלוקצ’יין, ללמוד על פלטפורמות ארגוניות אחרות של בלוקצ’יין, ורבים אחרים.

מומלץ מאוד להצטרף לקורס המקצועי המוסמך של בלוקצ’יין, כדי להבין את הרעיון המלא של הבלוקצ’יין במלואו. הקורס מציע ערך תובנה אדיר ומתאים לכל מנהיגים עסקיים או אנשי מקצוע בתחום. לכן, אם אתה חושב איפה ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין, אתה יכול להתחיל מכאן.

למד כיצד ניתן לגשת ליישום Blockchain של המפעלים

אם אתה רוצה ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין באופן מקוון, עליך לעשות מחקר נמרץ כדי לדעת כיצד עליך להתייחס למצב באופן מלא. לכן, עדיף להצטרף להכשרה מקוונת או קורס גם בנושא זה.

ללא ידיעה נכונה כיצד מתמודדים התעשייה השונה עם הנושא, להגיע לאסטרטגיה איתנה יהיה קשה. יתרה מכך, אינך יכול לקחת את הסיכון בקפיצה פנימה ללא מפת דרכים מתאימה. אתה זקוק להדרכה מתאימה, וקורס מקוון בהחלט יכול לעזור לך בכך. ישנם גם קורסים בהם תוכלו ללמוד בלוקצ’יין בחינם.

גלה טרנספורמציה עסקית של Blockchain

לבסוף, כשאתה רוצה ללמוד טכנולוגיית בלוקצ’יין באופן מקוון, עליך לחקור טרנספורמציה עסקית של בלוקצ’יין. בעיקרון, כאן, תבדוק את כל שאר פתרונות הבלוקצ’יין בשוק כיום במגזר שלך.

בנוסף, תוכל גם לחקור פתרונות אחרים בתעשייה בכדי לאפשר תכונה חדשנית שתסייע לפתרון שלך. ככל שהפתרון שלך ייחודי יותר, כך הסיכויים שלך בשוק יהיו טובים יותר.

הערת סיום

לבסוף, בלוקצ’יין כאן כדי להישאר, זה לא הולך לשום מקום בקרוב. כפי שאתה כבר יכול לראות, זה החל להחליף את המודל העסקי המסורתי במודל חדש לאט. אז הגיע הזמן שתתחילו ללמוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. מדריך זה נתן לך רשימת מטלות ברורה ללימוד בלוקצ’יין.

אז עקוב אחר הרשימה ותדע על בלוקצ’יין בתוך זמן קצר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map