טרנספורמציה ממשלתית של בלוקצ’יין: מה זה אומר? ואיך זה ישפר את חיינו?

ממשלות בדרך כלל בסופו של דבר מקבלות ביקורת על כך שהן לא מטפלות ברוב התהליכים שלהן ביעילות, אך לטכנולוגיות חדשות כמו בלוקצ’יין יש פוטנציאל להכניס שינויים דרסטיים במצב באמצעות פתרונות בלוקצ’יין לממשלות. “ממשלות בלוקצ’יין” עשויות להיות משהו שיהיה מציאות בשנים הקרובות כאשר הממשלות יתחילו לאמץ את הטכנולוגיה הזו.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הושתקה כאחת הטכנולוגיות המהפכות ביותר של זמננו, כאשר מקרי השימוש הברורים ביותר הם היישום במרחב הקריפטו. זו אותה טכנולוגיה שעליה מתבססים מטבעות קריפטוגרפיים אך יש לה יישומים רבים אחרים. ניתן לתאר את Blockchain כמערכת ספר חשבונות מאובטחת מאוד ומבוזרת שעליה ניתן לשמור מידע אך לא ניתן לשנותו.

במקום לאחסן נתונים בשרתים כפי שהתרגלנו באמצעות אחסון בענן, Blockchain מתמקד בשימוש ברשת מחשבים המאחסנת ומאמתת נתונים. המחשבים ברשת מסוימת ניתנים להפצה בכל רחבי העולם והרשת אינה נשלטת באופן מרכזי.

בלוקצ’יין מֶמְשָׁלָה טרנספורמציה אינפוגרפית

היתרונות של יישום בלוקצ’יין לממשלות

על הממשלות מוטלת להקל על השקיפות במיוחד בממשל, בחלוקת משאבים ובהשגת יעילות רבה יותר בין היתר. מסיבות אלה ממשלות במדינות רבות הביעו עניין בטכנולוגיה.

יישומי Blockchain לממשלות עשויים להיות החוליה החסרה לעזרה לממשלות להפוך לדיגיטציה מלאה. העולם היה בדרך של דיגיטציה כפי שניתן היה לראות בענפים רבים כגון קמעונאות ובידור בין היתר. ממשלות גם חשות לחץ להמשיך באותו מסלול, אך קל לומר זאת מאשר לעשות זאת. אחד המכשולים הגדולים ביותר שעמד בפני הדיגיטציה עבור ממשלות רבות הוא נושא הביטחון.

הכנסת נתונים אישיים של מיליוני אנשים לפלטפורמות דיגיטליות מהווה סיכון עצום במקרה שהמערכת נפרצת. עם זאת, בלוקצ’יין פורסם כבלתי ניתן לפריצה בשל מבנהו ומשמעותו שהוא יכול להציע פתרון בר-קיימא שיכול לעזור לממשלות סוף סוף להפוך לדיגיטליות. העובדה שבלוקצ’יין כמעט ולא ניתנת לפריצה הופכת אותו למושך יותר לפיתוח מערכות דיגיטליות עבור ממשלות. עם זאת, זהו רק קצה הקרחון הפתגמי בהשוואה לשירותים ממשלתיים מבוססי בלוקצ’יין שיכולים להשיג.

ממשלות, במיוחד במדינות מפותחות, בדרך כלל מתקשות לנסות להרוויח את אמונם של אזרחיהן במיוחד כשמדובר בראיות למסירת שירותים ולשיפור השירותים הקיימים כבר. במדינות מתפתחות, יישומי בלוקצ’יין לממשלות יועילו לביטול נושאים עיקריים כמו שחיתות, תוך הבטחת פריסה והפצה יעילה יותר של משאבים. אימוץ טכנולוגיות כאלה עשוי לסייע גם בהקלת ניצול טוב יותר של משאבים.

בלוקצ’יין למקרי שימוש ממשלתיים

ישנם שימושים מרכזיים מאוד בבלוקצ’יין בממשלות והנה כמה מהמצבים בהם ניתן ליישם את הטכנולוגיה כדי לשפר את הדברים.

 1. ניתן להשתמש בבלוקצ’יין כדי להקל על אכיפה משפטית

ממשלות יכולות להשתמש בנתונים מתוך רשתות ציבוריות כדי לעקוב אחר ההתנהלות הכספית בדומה למעקב אחר עסקאות כספי פיאט כדי לוודא שהמערכת אינה מקלה על עסקאות בלתי חוקיות. יישום בלוקצ’יין לממשלה יכול להיות כלי מרכזי להבטחת העסקאות הפיננסיות בתחום הדיגיטלי להישאר חוקיות.

דוגמה טובה היא הרשת הציבורית של ביטקוין המאפשרת לחוקרים לעקוב אחר כל עסקאות ביטקוין כלומר הם יכולים לקבוע את הסכום המאוחסן בארנק הצפנה בכל זמן נתון. זה יכול להיות שימושי לבלימת התנהלות בלתי חוקית כגון סחר בסמים והלבנת הון.

 1. תיקון בעיית המיסוי

מיסוי הוא גם אחד הנושאים העיקריים שדובר עליהם רבות בכל הנוגע למטבעות קריפטוגרפיים, במיוחד בגלל השימוש במטבעות דיגיטליים כדי למנוע מיסוי. אמנם ניתן לשלוט על כך באמצעות שימוש בבלוקצ’ים ציבוריים ובמטבעות לא פרטיים, אבל בלוקצ’יין יכול לעזור לממשלות לעלות את הדברים ברמה גבוהה יותר. Blockchain יכול להיות הפיתרון המיוחל לתיקון מיסוי כפול.

מכיוון שטכנולוגיות ספר מבוזרות יכולות לעודד שקיפות בעסקאות פיננסיות. ממשלות יכולות להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לפרוס פרוטוקולים שבהם ניתן להשתמש כדי להפחית את גירעונות המע”מ ולהפחית את נטל המס על ידי ביטול מיסוי כפול..

 1. ממשלות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין כדי להגן על תשתית ממשלתית חיונית

יישומי בלוקצ’יין במגזר הציבורי יכולים לסייע לממשלות להבטיח הגנה טובה יותר על התשתית הקריטית שלהם, ובכך להרחיק את מתקפות הסייבר. מרבית המערכות הקריטיות המשמשות ממשלות בכל רחבי העולם בכדי להקל על אספקת השירות קשורות לאינטרנט. זה מדגיש את חשיבות האבטחה עבור מערכות קריטיות ומכיוון שלא ניתן לפרוץ את בלוקצ’יין, אז זה יכול להיות הפיתרון הטוב ביותר. ניתן לפתח ספר ספר מבוזר גם כך שהוא מסוגל לעקוב אחר תקינות מערכות הממשלה. זה יפחית משמעותית את הסיכויים להתקפות ולחבלה בנתונים.

 1. ניתן להשתמש בטכנולוגיית Blockchain כדי להגביר את היעילות של הפצת הרווחה

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת יכולה לשפר משמעותית את תהליך הרישום וכן את התשלום ובכך לאפשר לממשלות להתמודד עם עניינים הקשורים לרווחה ביעילות רבה יותר. לכן ניתן להשתמש בבלוקצ’יין לפריסת אספקת שירות מהירה יותר המאפשרת לאזרחים ליהנות ישירות.

מערכת תשלומים ממשלתית המופעלת באמצעות בלוקצ’יין תפחית באופן דרסטי את סכום הכסף שאבד או מתבזבז בדרך, ובכך תחסוך יותר כסף עבור משלם המסים מכיוון שתשלום יתר יופחת בשוליים עצומים. מערכות כאלה יהיו יעילות יותר בהוצאת יותר אנשים מעוני. בנוסף, ניתן להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בכדי לאפשר הקצאה נכונה של כספים לפרויקטים ממשלתיים.

דוגמאות ליישומי בלוקצ’יין על ידי ממשלות

יש לא מעט מדינות שכבר החלו לאמץ טכנולוגיות בלוקצ’יין והנה מבט על הגישות השונות שננקטו במדינות שונות.

 • דובאי

דובאי היא אחת המדינות שאימצו באופן מלא טכנולוגיות חדשות, במיוחד כאלה שיש להן פוטנציאל רב לעתיד. לדוגמה, המדינה נחושה להחזיק בעתיד כלי רכב עם נהיגה עצמית, משטרת רובוטים ומכוניות מעופפות, ככל הנראה טכנולוגיות ספר מבוזרות ישולבו ככל הנראה במערכות המשמשות להפעלת אותם פרויקטים..

ממשלת דובאי מקווה גם להפוך לממשלה הראשונה שמופעלת על ידי טכנולוגיית בלוקצ’יין עד שנת 2020. המשמעות היא שהממשלה מתכננת לשלב פתרונות בלוקצ’יין בכל שירותיה, כולל בקשות ויזה, תשלום חשבונות וחידוש רישיונות בין שירותים אחרים. המטרה היא להביא יישומי בלוקצ’יין במגזר הציבורי לשיפור השירותים הממשלתיים.

מדינת מזרח התיכון היא אחד היעדים הבולטים בעולם עבור תיירים מכל רחבי העולם. דובאי מעריכה כי היא יכולה לחסוך עד 1.5 מיליארד דולר בכל שנה על ידי מערכת עסקאות ללא נייר המופעלת באמצעות בלוקצ’יין.

 • אסטוניה

ממשלת אסטוניה הייתה מהראשונות שהפכו ל”ממשלת בלוקצ’יין “על ידי היציאה לטכנולוגיה. המדינה עוסקת בפיתוח בלוקצ’יין כבר מספר לא מבוטל של שנים בעיסוקה למצוא פתרונות אידיאליים לרוב פעילותה. המדינה האירופית החלה לעבוד על פיתוח בלוקצ’יין עבור שירותים ממשלתיים שונים מאז 2012.

אסטוניה יישמה בתחילה את טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת במאגר הרישומים שלה במגזרים שונים, כולל מגזרי בריאות, ביטחון וחקיקה. ממשלת אסטוניה פיתחה גם מערכת לניהול זהויות לאומית מבוססת בלוקצ’יין בשם ID-Kaarts. האחרון סייע להפחית משמעותית את הזמן שלוקח לממשלה לספק שירותים לאזרחי המדינה.

 • חרסינה

למרות שננקטה עמדה אגרסיבית כנגד מטבעות קריפטוגרפיים, סין הייתה די פתוחה וחיובית לגבי פיתוח הבלוקצ’יין. אפילו נשיא המדינה שי ג’ינפינג תיאר את בלוקצ’יין כפריצת דרך בהצהרה מוקדם יותר השנה. אף על פי שמדינה אסיה התנגדה למטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO, היא הייתה להוטה לתמוך בפיתוח בלוקצ’יין. סין מכירה בכך שהטכנולוגיה יכולה לפתח פיתוחים מאסיביים בתחומים שונים בהם ניתן ליישם אותה.

 • הממלכה המאוחדת

כמה מדינות חברות בבריטניה כמו אנגליה גילו התעניינות בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, במיוחד בכל הקשור ליישומי הבלוקצ’יין הפוטנציאליים במגזר הציבורי. מדינות נוספות עוברות לעבר בלוקצ’יין בגלל היעילות שהיא מבטיחה לתחומים חיוניים כמו בנקאות וממשל.

 • הוֹדוּ

ארון ג’ייטלי, שר האוצר בהודו חשף כי במדינה יש תוכניות לבצע מחקרים בנושא שימוש יזום בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. NASSCOM שהיא העמותה בתעשיית הטכנולוגיה של הודו מתכננת לעבוד יחד עם מכון המחקר Blockchain (BRI) מקנדה. השותפות תפעל לקביעת אופן השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בעסקים, ממשל ממשלתי ומוסדות אקדמיים.

 • ארצות הברית

בארה”ב, אימוץ הבלוקצ’יין מתרחש גם ברמה הפדרלית וגם ברמה המקומית.

בלוקצ’יין בממשלה הפדרלית

כמה מסוכנויות הממשל הפדרלי בארה”ב הפגינו עניין רב בהתפתחויות הבלוקצ’יין. על פי הדיווחים, DARPA והפנטגון עובדים על השגת פרוטוקולי אבטחה חזקים בטכנולוגיית blockchain.

הממשלה הפדרלית של ארה”ב עבדה גם על התפתחויות שמטרתן לשפר את האמון, היעילות והשקיפות במגזרים שונים. חלק מאותם מגזרים כוללים רכש, כספים שהוקצו, ניהול נכסי IT ושרשרת אספקה, ניהול פיננסי, נתוני כוח אדם פדרלי, שירותים ממשלתיים כמו תעודות לידה ואשרות, וכן סיוע פדרלי. & משלוח עזרת חוץ בין היתר.

משרד האוצר של ארה”ב עבד על הטמעת טכנולוגיית הבלוקצ’יין בניהול שרשרת האספקה ​​כדי להשיג יותר יעילות וזמני עיבוד מהירים יותר. בינתיים, משרד החוץ של ארה”ב עודד שחקנים במגזר הפרטי לשתף פעולה עם סוכנויות ממשלתיות לפיתוח בלוקצ’יין. המחלקה לביטחון פנים של ארה”ב החלה לאחרונה להציע מענקים לעסקים שיכולים לפתח פתרונות בלוקצ’יין שיכולים לשפר את ביטחון הגבולות.

נאס”א מממנת גם תוכנית מחקר של אוניברסיטת אקרון המבקשת לפתח בינה מלאכותית ורשתות למידה עמוקה המבוססות על רשת הבלוקצ’יין Ethereum (ETH). משרד ההגנה של ארה”ב הביע גם עניין במערכות ספרים מבוזרות. התעניינות מוגברת זו בבלוקצ’יין בארגונים הממשלתיים הפדרליים אמורה להוות אינדיקטור מרכזי לכיוון שייקח הבלוקצ’יין בעתיד.

בלוקצ’יין וממשלות מקומיות

ממשלות מקומיות רבות בארה”ב לוקחות גם יוזמות שבאמצעותן הן מתכננות למנף את כוחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. בשנה שעברה, מדינת אילינוי חשפה את יוזמת הבלוקצ’יין של אילינוי, תוכנית שבאמצעותה יתחברו סוכנויות המחוז לעבודה לקראת חידושים המופעלים על ידי בלוקצ’יין. מטרת המדינה היא להשתמש בטכנולוגיה כדי להקל על אספקה ​​טובה יותר של שירותים פרטיים וציבוריים.

רוב המדינות בארה”ב פעלו לקידום בלוקצ’יין וגם הגישו תקנות למטבעות קריפטוגרפיים. קולורדו הציגה הצעת חוק דו-מפלגתית באפריל השנה במטרה הראשונית לקדם את השימוש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת לאחסון וניהול רשומות ממשלתיות. בדיוק כמו במקרה של העיסוק של הממשלה הפדרלית לטכנולוגיה, בקרוב בלוקצ’יין לממשל המקומי יהפוך לדבר נפוץ.

הסיכונים של מֶמְשָׁלָה טרנספורמציה של בלוקצ’יין

אחד החששות הגדולים ביותר לגבי טכנולוגיית הבלוקצ’יין עבור ממשלות רבות הוא שאימוץ הטכנולוגיה עלול בסופו של דבר לסכן כמה שירותי ממשלה. לדוגמא, השימוש בבלוקצ’יין פירושו ששירותים מרכזיים כמו סליקות יושמעו וכאלה, ממשלות עלולות לאבד את אחיזתן במגזר הפיננסי..

למרות שמאמינים כי הבלוקצ’יין אינו ניתן לפריצה, הממשלות עדיין חוששות שמערכות המגובות על ידי הטכנולוגיה עלולות להיות חשופות להונאות. החשש הזה הוא אולי בגלל פריצות הזדון הרבות שהשפיעו על פי דיווחים על חילופי מטבעות קריפטוגרפיים רבים ואף הובילו לגניבת מטבעות דיגיטליים בשווי מיליונים. המשמעות היא שלמרות הטענות, ישנם כמה היבטים שעשויים להשאיר ממשלות חשופות להתקפות זדוניות.

מהפכת הבלוקצ’יין מתרחשת בתקופה בה אנשים מאבדים אמון בממשלות ונראה שטכנולוגיה מבוזרת חדשה זו נותנת לאנשים תקווה חדשה. מצב כזה פירושו שהממשלות מתחילות להיות פחות רלוונטיות, במיוחד מכיוון שנראה שבלוקצ’יין לוקח על עצמו את התפקיד של מתן שירות טוב יותר.

הממשלות חוששות גם שטכנולוגיית הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מקלות על רעות חברתיות כמו הלבנת הון, מימון פעילויות פליליות והעלמות מס. עם זאת, ראוי לציין כי היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין עולים בהרבה על הסיכונים או החסרונות של הטכנולוגיה. כמו כן, טכנולוגיות פנקסי מבוזרות עדיין בשלבים המוקדמים שלהן, כלומר הן עדיין מפותחות וככל הנראה ישתפרו עם הזמן..

כיצד ממשלות משתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין

על אף שבנקאות וממשל הם המגזרים הסבירים ביותר להפיק תועלת מטכנולוגיית הבלוקצ’יין, ראוי לציין כי ישנם יישומים רבים מאוד אחרים של טכנולוגיות ספר מבוזרות. להלן כמה מהשימושים הפוטנציאליים האחרים של בלוקצ’יין.

 • רישום מקרקעין

תהליכים כמו הוצאת שטר ורישום מקרקעין כוללים בדרך כלל ניירת רבה ותהליך ההעברה יכול להיות ארוך למדי. עם זאת, ממשלות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין כדי לפתח פתרונות שיהפכו את התהליך כולו ליותר פשוט, שקוף וגם לספר אותו.

 • נדל”ן

שוק הנדל”ן יכול למנף טכנולוגיות בלוקצ’יין כגון חוזים חכמים כדי להקל על עסקאות נכסים ללא צורך במתווכים. למעשה, ישנם סטארט-אפים של בלוקצ’יין שכבר מפתחים פתרונות כאלה. ממשלות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין כדי להפוך את שוק הנכסים לנגיש יותר ליותר אנשים על ידי ביצוע דיגיטציה של התהליך, ובו בזמן גם להאיץ את התהליך כולו..

 • בריאות

ממשלות יכולות למנף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בכדי להביא לשיפורים משמעותיים במגזרי הבריאות במדינותיהן. לדוגמה, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין לפיתוח מערכות בריאות המספקות יעילות רבה יותר, במיוחד בעת טיפול ואחסון של נתונים רפואיים. מערכות כאלה פותחו כבר במדינות מסוימות על ידי חברות כמו MedRec בארה”ב.

 • ביקורת גבולות

ממשלות יכולות להשיג בקרת גבולות טובה יותר באמצעות אימוץ blockchain ליצירת מערכת שיכולה לשמש את סוכני המכס לצורך רישום ואחסון של נתוני נוסעים בבטחה..

 • אֵנֶרְגִיָה

ניהול אנרגיה יכול להרתיע ממשלות במיוחד עם מערכות ישנות המוצפות כל הזמן עם צמיחת האוכלוסייה והתעשיות, ובכך לגרום לדרישה לעוד כוח. עם זאת, ממשלות יכולות לעקוף חלק מהנושאים הסובבים את הנכס על ידי השגת מערכות ניהול אנרגיה יעילות המבוססות על הבלוקצ’יין..

 • תיירות

תיירות היא תחום חשוב מאוד עבור מדינות רבות וככאלה, הן צריכות להיות מעודכנות בטכנולוגיות חדשות על מנת להישאר אטרקטיביות. מדינות כמו הוואי חיפשו דרכים לפתח פתרונות בלוקצ’יין שיכולים להקל על התיירים ליהנות ממה שיש להם להציע. לדוגמא, השימוש במטבעות קריפטוגרפיים יכול להקל על תיירים להוציא את כספם מבלי לדאוג לשערי חליפין. בנוסף, מערכות ניהול מלונות יכולות לשלב טכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לספק חוויה טובה יותר לתיירים.

 • הגנה על מינים בסכנת הכחדה

ממשלות יכולות להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להקל על ההגנה על מינים בסכנת הכחדה על ידי מעקב אחר חיות בר נדירות.

 • ניהול פסולת

ממשלות ממנפות את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להקל על ניהול פסולת טוב יותר. לדוגמא, סין כבר פיתחה טכנולוגיית RFID הבנויה ברשת בלוקצ’יין לטיפול בנתוני ניהול פסולת.

 • מיסוי

כפי שצוין קודם לכן, ממשלות יכולות להשתמש בטכנולוגיות ספר מבוזרות כדי להשיג יעילות רבה יותר במערכות ניהול המס שלה באמצעות שילוב מערכות למעקב אחר כספים ולמניעת הוצאות כפולות. אנשים המשיכו גם לאמץ מטבעות דיגיטליים ככל שהם הופכים פופולריים יותר לרכישות וגם כמכשירי מסחר.

בלוקצ’יין חדש לשירותי ממשל אינפוגרפיים

יישום בלוקצ’יין במגזר הציבורי

לבלוקצ’יין יש פוטנציאל לשנות באופן דרסטי את המגזר הציבורי. לדוגמא, הטכנולוגיה היא הפיתרון האידיאלי לשיפור ניהול הנתונים במגזר הציבורי. כפי שצוין קודם, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין לדיגיטציה ולשיפור ניכר של אספקת שירותים במגזר הציבורי, כגון הנפקת שטר, תעודות לידה, העברות רכוש, רישוי עסקים ורישיונות זוגיים.

ניהול ואחסון של נתונים כאלה הוא בדרך כלל מסובך ומרתיע במיוחד במקרים בהם הנתונים קיימים בצורה נייר. עם זאת, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין כדי להקל על אספקת אותם שירותים באופן דיגיטלי, תוך ביצוע מהיר ויעיל יותר וגם עם אחסון מאובטח יותר..

טכנולוגיות פנקסים מבוזרות יכולות להיות מאומצות על ידי ממשלות גם כטכנולוגיה באמצעותה הן משיקות את פרויקטי הפיילוט שלהן. הטכנולוגיה יכולה לשמש גם להכנסת רשומות נתונים ישנות לתחום הדיגיטלי. טכנולוגיית הבלוקצ’יין אידיאלית גם למערכות הצבעה דיגיטליות במיוחד משום ששקיפות היא אחת הסוויטות החזקות שלה. זה יכול להקל כל כך על הצבעה בכך שהוא אפילו מאפשר לאנשים להצביע באמצעות המכשירים הדיגיטליים שלהם, כמו מכשירים וטאבלטים, במיוחד עבור אלה המתגוררים באזורים מרוחקים שבהם מרכזי ההצבעה רחוקים..

ניתן להשתמש בבלוקצ’יין גם כדי לייעל תהליכים ניהוליים בממשלה על ידי ביטול צדדים שלישיים כגון סוכנים, למשל כאלה שיש לכלול בחוזים מחייבים מבחינה משפטית. ניתן להשיג זאת באמצעות שימוש בחוזים חכמים כדי להקל על העסקאות הדיגיטליות כגון העברת ערך ללא צורך באמון.

לדוגמא, ישנם פתרונות בלוקצ’יין שכבר קיימים בהם אנשים יכולים לבצע רכישות נדל”ן וכל תהליכי העסקה יטופלו ברשת בלוקצ’יין. הדבר הטוב בה משתלם באופן משמעותי מאחר ואין מתווכים להכניס סימונים והתהליכים מבוצעים במהירות כל עוד כל הצדדים ממלאים את חובותיהם.

Blockchain זוהתה כטכנולוגיה המתאימה ביותר להעברה דיגיטלית. גורמים בדלאוור כבר החלו להשתמש בחוזים חכמים ובטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להתרחק מתהליכים הכרוכים בניירת. זה כל כך הגיוני מכיוון שבלוקצ’יין מאפשר אחזור נתונים קל יותר, אחסון טוב יותר ומסירה מהירה יותר של השירותים המעורבים. גישה דיגיטלית כזו יכולה להביא שיפורים משמעותיים לחברות.

ישנן חברות ומוסדות בנקאיים רבים אשר ביצעו מחקר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין במטרה לאמץ את הטכנולוגיה כדי להשיג יעילות רבה יותר. זה מילא תפקיד בעידוד הממשלות לנסות גם פתרונות בלוקצ’יין. אימוץ בלוקצ’יין על ידי מגזר הפיננסים והתאגידים הוא אינדיקטור לפתרונות פנקסי מבוזרים כאן כדי להישאר ושיש להם הרבה מה להציע. זו הסיבה שממשלות לא יכולות להרשות לעצמן לצחצח את הבלוקצ’יין הצידה כיוון שזה אומר שהן יפספסו את אחת האבולוציות הטכנולוגיות הקריטיות ביותר במאה ה -21. אנו הולכים לראות יותר ויותר שינויים ממשלתיים בבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map