האם אתה זקוק לבלוקצ’יין? עץ ההחלטות הבלוקצ’יין האולטימטיבי

אנו כל הזמן שומעים על בלוקצ’ינס ועץ החלטות של בלוקצ’יין. יזמים או תעשיות מרוויחים מזה מיליונים והופכים לענף עסקי בקנה מידה גדול. גישות חדשניות מאסיביות כמו Ripple או Binance הראו הצלחה רבה.

לא מזמן Ripple התחילה רק כסטארט-אפ להשקעה בסך 10,000 דולר, עכשיו תסתכל על זה. זה עושה את דרכו להון המיליארד דולר תוך זמן קצר. מה הסוד שעומד מאחוריו? האם בלוקצ’יין הוא המרכיב ה”סודי “היחיד?

יש כל כך הרבה פרויקטים דומים כאלה שמזינים את ליבם החולם של חברות סטארט-אפ ומפעלים רבים.

לכן, זה מעשי לחלוטין אם אתה חושב ליישם את אפליקציית הבלוקצ’יין לעסק שלך או להקים משהו חדש לגמרי. אבל האם אתה באמת זקוק לעץ החלטות של בלוקצ’יין כדי לתדלק את העסק שלך? איך משערים אם זה יכול להיות ה”וואו-פקטור “גם בשבילך?

הקמנו את עץ ההחלטות הקלה הזה של בלוקצ’יין שיעזור לכם להבין את התשובה. קפצו לרכיבה זו ותראו מתי להשתמש בבלוקצ’יין.

 

Contents

האם אתה צריך בלוקצ’יין?

תוכן ענינים

פרק -1: קטע ראשון: נכסים דיגיטליים ומסיבות רבות
פרק -2: קטע שני: גישה טכנית
פרק -3: פלח שלישי: תצורת הרשת
פרק 4: קטע Forth: גורמים מכריעים סופיים
פרק 5: EndNote

 

פרק -1: קטע ראשון: נכסים דיגיטליים ומסיבות רבות

האם אתה צריך או רוצה איש תיכון?

זו אחת השאלות הראשונות שאתה צריך לשאול את עצמך עבור עץ ההחלטה של ​​בלוקצ’יין. ככל הנראה, בבלוקצ’יין האטרקציה העיקרית היא עקיפת המתווך או הרשת. עם זאת, חשוב לדעת אם אתה רוצה את זה או לא. אל תדאג; מסלול ההחלטה של ​​Blockchain בהחלט יעזור לך לענות על שאלה זו.

כדי להבין טוב יותר את השאלה, עלינו לנתח יותר כיצד עובד מתווך. כיום מתווך אינו מונח שאנו משתמשים בו רק לצד שלישי “אנושי”, אלא הוא משמש גם לצדדים שלישיים קונקרטיים יותר. אתה יכול לחשוב בנק כמתווך. באמצעות בנקים אנו יכולים לבצע כסף ממקום למקום וגם לאחסן את הכסף שלנו.

מצד שני, במהלך בנק עסקות נדרש זמן רב בכדי לאמת ולהעביר את הסכום. זה, כמובן, לוקח עלויות נוספות. אז איך תדעו מתי להשתמש בעץ ההחלטות של בלוקצ’יין?


אבל אם אתה משתמש בבלוקצ’יין, לא תצטרך עוד סוג זה של מדיום. מערכת ספר חשבונות ברשת פתוחה לכולם כדי להקליט את נתוני העסקאות שלהם ולאמת אותם ללא שום בעיה.

ספר החשבונות מתעדכן אוטומטית כך שתקבל את המידע העדכני ביותר כל הזמן. החלק הכי טוב כאן הוא על האבטחה. אנו יודעים כיצד המערכת הבנקאית שלנו נכשלת לפעמים בגלל פריצות או מניפולציה פנימית. עם זאת, אם אתה שואל שאלה כמו “האם אתה צריך בלוקצ’יין כאן?” אנחנו פשוט נענה כן.

 

ללא איש תיכון, זה בטוח יותר

לרשת הבלוקצ’יין יש התמודדות גדולה יותר עם סוג זה של סיטואציות. יש לו רמת אבטחה גבוהה יותר והוא יכול לספק כמות משמעותית של בטיחות מאשר המערכת הבנקאית המסורתית.

זה לא מוגבל רק לבנקאות. כל מערכת שעשויה לדרוש רמת ניכרת של אמון כדי לתפקד כראוי יכולה לעבוד עם המערכת החדשה הזו.

זהו אחד משאלוני הבלוקצ’יין הקריטיים שתוכל לשאול את עצמך לפני שתקבל את ההחלטה.

כעת Blockchain יכולה להחליף את המערכת הניהולית המרכזית ולהפוך את הכל להוגן מבלי לסמוך על “המתווך”. אתה עשוי לחשוב שעם כך הרבה אנשים שרואים את הרשומות שלך, לא יוכלו לשנות את זה?

ובכן לא! ברגע שמתווסף חסימת עסקאות למערכת החשבונות, איש אינו יכול לשנות אותה. זו הסיבה שכל צומת ברשת מאמת את העסקה ביסודיות, ולאחר שהיא תואמת לכל אינטראקציה אחרת בצמתים, היא מתווספת לרשימה. קל ככה!

בסופו של דבר, תקבלו דרך יעילה יותר לבצע עסקאות מבלי לבזבז זמן נוסף. בנוסף לכך, העלות הכוללת ליצירת חסימה היא הרבה יותר זולה מאשר במערכת הבנקאית המסורתית.

עם זאת, אם אתה לא יכול לסמוך על טכנולוגיה חדשה שתעשה את המעשה שלך זה היבט נוסף.

אבל זו אחת השאלות על בלוקצ’יין שבוודאי תמצא צורך להמשך.

 

התשובה –

כן: אם אתה רוצה מתווך, הבלוקצ’יין לא מתאים לך. Blockchain תמיד יחבר בין שני עמיתים בו זמנית, ועם הרשת הם יוכלו לתקשר ללא מדיום. לכן, אם אתה רוצה רשת מרכזית, אתה צריך להיפטר מהצורך שלך במתווך.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, ייתכן שתועיל לך להשתמש באפליקציית הבלוקצ’יין. בואו נקפוץ על פלח עץ ההחלטות הבא של הבלוקצ’יין כדי להעריך אותו טוב יותר.

 

האם אתה רוצה לעבוד עם נכסים דיגיטליים?

זו השאלות השנייה שיש לנו על עץ ההחלטות הבלוקצ’יין הזה. זה גם אחד משאלוני הבלוקצ’יין הקריטיים. בימים ההם עסק המסחר שלנו היה קצת אחר. הכל היה בית ספר ישן ללא התערבות טכנולוגית.

לכל קמעונאי הייתה חנות משלהם או מקום בו הם מכרו את כל סחורתם, והיינו צריכים ללכת לשם באופן אישי לקנות אותו מהם. זו הייתה מערכת טובה שבה היה אמון הדדי, ויכולנו לראות מה קנינו.

עם זאת, כדי למשוך קמעונאים של לקוחות נאלצו להציג את עצמם אחרת. לכל אחד הייתה אסטרטגיה משלו והשתמש במנגנונים שונים כדי להגדיל את המכירה.

הימים האלה חלפו כבר מזמן. כעת אנו נשענים על הטכנולוגיה יותר במקרה זה. לחקלאים אין כעת רק שוק, או שבמקרים מסוימים אין להם. יש להם את הנוכחות המקוונת שלהם מהמקום שבו אנחנו יכולים להזמין את הדברים שלנו אפילו בלי לראות את זה באופן אישי.

מערכת מסחר אלקטרוני זו שולטת בשוק כעת. לכן, זה נורמלי שיש לך רקע חזק להגדלת המכירה שלך.

 

מדוע עסקים קטנים לא יכולים לזרוח כאן?

לתעשיות הגדולות אין בעיה עם זה, אבל נוכחות קטנה יותר מתעלמת בקלות למרות שהם מספקים חומר איכותי. ברור שתקבל הזדמנות למכור את המוצרים שלך באמצעות פלטפורמות מסחר אלקטרוני גדולות יותר כגון אמזון או eBay. אך הדברים אינם זהים לקודם.

כעת, לרוב תקבלו רק כמה אפשרויות לשיפור הנוכחות שלכם, ואמזון תחליט על השאר. לא תקבל שום חופש להוסיף תכונה אטרקטיבית מיוחדת בעמוד שלך. לאמזון תהיה סמכות על המוצרים שלך, ותצטרך לשלם להם סכום גדול.

לא רק זאת, מה קורה כאשר הלקוחות שלך יראו את מוצרי התחרויות שלך באותו דף ממש מתחת למוצר שלך כהצעה? האם זו אסטרטגיה טובה למכירה שלך?

בהחלט לא!

עם זאת, מערכת כאוטית מסוג זה לא תהיה בפלטפורמת הבלוקצ’יין. בעזרת זה תוכל ליצור קשר עם הלקוחות שלך ללא צורך של גורם שלישי כלשהו.

Blockchain נוטה לשים אור על העסקים הקטנים יותר מאשר להפוך את הענפים הגדולים לגדולים יותר. זה ייתן לך מקום לגדול ולהשתפר עם כל הנכסים הדיגיטליים שלך.

לכן, אם אתם מתכוונים להתמודד עם נכסים דיגיטליים, Blockchain פשוט עשויה להיות הבחירה הנכונה.

 

אסימונים שונים: סוג חדש של נכס דיגיטלי

לא כל נכס דיגיטלי הוא מוצר. ישנם עסקים רבים שבהם אתה יכול להשתמש באסימונים כנכסים דיגיטליים ולנצל אותם כדי לבצע את העבודה. הם בעיקר ארבעה סוגים של אסימונים שנמצאים כעת בשוק.

 • אסימוני מטבע: משמש כמטבע ברשת כגון ביטקוין, ננו וכו ‘.
 • אסימונות נכסים: אלה מייצגים מוצרים מסוימים או פיזיים כנכסים כמו DGX (DigixDAO Gold).
 • אסימוני שירות: משמש לביצוע כל סוג של פעילות ברשת כגון ETH (Ethereum).
 • אסימון הון: אסימונים אלה נותנים זכויות הצבעה או נתח ברשת כגון LSK (Lisk).

אסימונים הם אחד המחירים החיוניים של אפליקציית הבלוקצ’יין בימינו. יש הרבה רשתות חסימות המונעות אפליקציות מסחר אלקטרוני שהיה להן אסימון משלהן להתמודד בערוץ. זו יוזמה טובה, ואם ברצונך להשתמש בתכונה זו, תוכל לעשות זאת ללא כל טרחה.

עם זאת, אסימונים אינם חיוניים גם עבור בלוקצ’יין. אז איך תדעו מתי להשתמש בבלוקצ’יין?

לכן, אם אתה שואל שאלה כמו, “אתה צריך בלוקצ’יין בשביל זה?” ואז נצטרך לומר; זה תלוי בצורך שלך, לא במשהו שאנחנו יכולים לומר בהחלט. זה יהיה תלוי במידה רבה בסוג העסק שלך ובאיזה סוג מקרי שימוש אתה מוכן להוסיף.

נדון בנושא נוסף בשאלות הבאות שלנו בנושא בלוקצ’יין.

 

התשובה –

כן: אם אתה רוצה לעבוד עם נכסים דיגיטליים, blockchain יכול להיות דרך טובה. הם ללא ספק דרכים אחרות לשפר את העסק שלך ללא blockchain. אבל מכיוון שבלוקצ’יין ייתן לך את החופש לחדש, זו שיחה טובה.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, אתה עשוי להרוויח יותר בלי בלוקצ’יין. תצטרך להתמודד עם נכסים דיגיטליים ברשת בצורה כזו או אחרת, ולכן אין צורך שתלך על הבלוקצ’יין. בואו נקפוץ על פלח עץ ההחלטות הבא של בלוקצ’יין כדי לקבל תצוגה טובה יותר.

 

האם אתה מסוגל לפתח פיתרון קבוע עבור הנכסים הדיגיטליים?

זהו היבט קריטי נוסף של עץ ההחלטות בבלוקצ’יין. למה? מכיוון שפתרון קבוע לא תמיד יכול להיות מצב רצוי עבורך. לכן, אתה לא רוצה מתווך ורוצה לעבוד עם נכסים דיגיטליים. מסלול ההחלטה של ​​Blockchain בהחלט יעזור לך לענות על שאלה זו.

אך האם תוכלו לפתח עבורם ערוץ קבוע? כמו למשל להפוך אותם לתקליט קבוע? מכיוון שמפתח הבלוקצ’יין צריך להיות מקור אמון מרכזי, זה רק הגיוני שאנשים יניחו כי רשתות חסימות יכולות לפתור הכל.

התשובה טמונה במאפיינים העסקיים שלך. אם העסק שלך כולל הרבה צדדים מהימנים מכפי שאתה לא יכול לפתח פיתרון קבוע עבורם. מכיוון שלפני שתוכלו לחסום חסם יציב עבור הנכס, כל הצדדים שלכם יצטרכו להסכים עם התנאים ואז לנהל את המצב הכללי של הנכס. מסלול ההחלטה של ​​Blockchain בהחלט יעזור לך לענות על שאלה זו.

בקו העסקי, זה כמעט בלתי אפשרי לעשות. יתר על כן, האם אתה בכלל רוצה חסימה קבועה? אולי העסק שלך עוסק בקו מוצרים שדורש שינוי מתמיד בפנקס הספרים. חברה כזו שעובדת עם מפתח הבלוקצ’יין כאן תהיה מניעה. בעיקרון, במצבים בהם תצטרך לשנות את המידע.

אז, למה שתשתמש כאן בבלוקצ’יין, זה לא יהיה טוב ובהחלט לא יהיה הגיוני.

עם זאת, האם אתה זקוק לבלוקצ’יין עבור סוג זה של תכונות?

 

פתרון ואסימונים: ההשפעה על התמחור

נניח שאתה יכול לפתח פיתרון קבוע עבורו. לכן, כדאי לראות גם היבטים אחרים שיכולים להשפיע על התמחור. זה בא מהסעיף הקודם על אסימונים.

השימוש באסימונים כנכס דיגיטלי כולל סט הטבות ומגבלות משלו. מדוע הערכים משתנים מלכתחילה?

ובכן, יש לכך כמה סיבות. הם –

 • היצע וביקוש: הביקוש לאסימונים ממריץ את התמחור.
 • שירות מיוחד: כל צורת פעילות ברשת הדורשת אסימונים תשפיע על המחיר.
 • מחזור: מחירי מספרי אסימון ונעילה משפיעים גם על המחיר.
 • הימור: אפשרות להרוויח אסימונים בהימור תשפיע על התמחור.
 • כְּרִיָה: כמה ניתן לכרות יותר או אם כל האסימונים כבר ממוקשים ישפיעו עליו.
 • אסימונים מהדור החדש: לפעמים לסוג החדש של אסימונים עשוי להיות עליית מחירים.
 • שיעורי שריפה: אם אסימונים נשרפים לאחר זמן, זה ישפיע על המחיר.

 

התשובה –

כן: אם אתה יכול לפתח פתרון קבוע עבור הנכסים הדיגיטליים אז ללכת על בלוקצ’יין צריך להיות שיחה טובה. חסימה קבועה בבלוקצ’יין יכולה בהחלט לעזור לך לשמור על התוכנית העסקית הרצויה.

כמו כן, זכור ברגע שאתה מכין אותו אתה לא יכול לשנות אותו. לכן, לכן תוכלו לעבור לשאלת העץ ההחלטה הבאה של בלוקצ’יין לעוזר נוסף.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, אתה עשוי להועיל לך יותר לעזוב את הבלוקצ’יין. Blockchain לא יכול לעזור לך בשום דרך כאן.

 

האם אתה זקוק למאגר משותף משותף?

שאלון הבלוקצ’יין הזה כאן יהיה אתגר אם לא הבנתם את ההקשר הראשון. האם אתה רוצה מסד נתונים משותף משותף? בבלוקצ’יין, יהיה עליכם לשתף מערכת ספר חשבונות משותפת עם גורמים לא ידועים רבים אחרים. ככה בדיוק עובד בלוקצ’יין.

לא תקבל מסד נתונים פרטי רק לעסק שלך מכיוון שזה יפריע למטרה העיקרית של רשת זו. אתה יכול לשאול, “אתה צריך בלוקצ’יין בשביל זה? האם אני לא יכול פשוט להשתמש במסד נתונים מסורתי? ” ובכן, יש כמובן כמה שינויים רציניים מאשר מאגרי מידע טיפוסיים.

ל- Blockchain יש בסיס נתונים, אבל זה לא כמו רגיל שכולם משתמשים בו כדי לאחסן נתונים. בואו נראה מה הם במדריך זה לרשימת הבדיקות של עץ ההחלטות של Blockchain.

 

המאגר המסורתי

סוג זה של מאגרי מידע ישתמש במודל שרת לקוח של הרשת. לקוח ידוע יקבל את האפשרות לשנות את הנתונים המאוחסנים ברשת בכל דרך שהיא. השליטה הכוללת תישאר ברמת סמכות גבוהה יותר, שיכולה לאמת את כל מי שנכנס לרשת.

איכשהו אם הרשות לא תצליח לספק רמת אבטחה, אז גם המידע של גורמים אחרים יאבד. הרשות הנוכלת יכולה לנצל אותם בכל דרך שתרצה.

 

מאגר בלוקצ’יין

מצד שני, מפתח Blockchain גרם לפנקסי מערכת רשת חדשה שבה הכל מתוחזק דרך ערוץ צומת. ישנן הנהנות רבות ברשת המשקיפות על המידע ללא כל קשר אנושי.

כל צומת שם יכול להיות אדמיניסטרטיבי ומתוכנת לאימות לפני ביצוע שינויים בספר החשבונות או הוספת נתונים קבועים. לאחר הוספת חסימה, אפילו הצמתים אינם מורשים לשנות חסימה קודמת. זה מנגנון טוב המספק אבטחה גבוהה יותר.

 

ההבדל העיקרי בין Blockchain לבסיס נתונים

פנקסי בלוקצ’יין שונים בהרבה היבטים אחרים מזה. בואו נראה מה הם:

יושרה

שינוי נתונים או נכס כמעט אינו אפשרי בבלוקצ’יין, אך ניתן לשנות בקלות נתונים או נכסים בבסיסי נתונים. לבלוקצ’יין יש גם שקיפות משמעותית יותר מכיוון שהכל נכון שם בגלוי.

אך מאגרי מידע אופייניים מסתירים את המידע מכולם ברשת.

 

גישה לכתיבה

תקבל גישה אחת לכתיבה עבור בלוק יחיד בבלוקצ’יין. לאחר הוספת המידע הוא / היא לא יכולים לשנות או לשנות מידע כלשהו בדרך כלשהי.

אך לקוחות בסיסי נתונים טיפוסיים יכולים לקרוא, לכתוב, לשנות ולמחוק בכל מקרה שהם רוצים.

 

תַמחִיר

העלות בבלוקצ’יין זולה יחסית ממאגרי מידע. מאגרים מצפים הרבה מאוד כסף. מצד שני, בלוקצ’יין יכול להעניק לכם את אותם מתקנים בעלות נמוכה יותר.

 

אמון

אם הארגון שלך לא רוצה להסתמך על אמון, אז בלוקצ’יין הוא הדרך ללכת. מצד שני, ארגון עם אמון הדדי צריך לדבוק במאגרי מידע.

 

התשובה –

כן: אם התשובה שלך היא “כן” אז אתה זקוק ליישום בלוקצ’יין. מכיוון שבלוקצ’יין יוכל לתת מערכת ספרים חסרת אמון עם תמחור זול ללא שום בעיות אמון. זו מציאה בטוחה ממש שם. אז אתה יכול לקפוץ ישר לפלח העץ הבא של החלטת הבלוקצ’יין.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, עליך להימנע מבלוקצ’יין ולעבוד עם בלוקצ’יין טיפוסי עם יותר כסף.

 

האם אתה עובד עם מספר גורמים?

עבודה עם מספר גורמים בעסק דורשת הרבה אמונים והבנה הדדית. גם אם אתם סומכים אחד על השני, יכולות להיות מספר דרכים ששיתוף הפעולה שלכם יסתיים. אולי אין לכם אותה אסטרטגיה שיווקית, או אולי צוות שולט בהרבה מאחרים.

לא משנה מה הבלוקצ’יין יכול לעזור לכם להתמודד עם זה. אם תוכלו לגרום לכל הצדדים להשתמש ברשת הבלוקצ’יין תוכלו לנהל הכל בצורה חלקה. הכל יעלה על ספר החשבונות כדי שכולם יראו. תוכלו לקבל השקפה שונה על שקיפות העסק בכך.

לכן, לא תהיה שום נקודה של אי הבנה. אך האם אתה זקוק לבלוקצ’יין אם אתה עובד עם מספר צדדים?

 

התשובה –

כן: תשובה “כן” לשאלה זו תיתן הצבעה כן ישר לשימוש באפליקציית בלוקצ’יין. עבודה עם גורמים שונים ללא בעיות אמון הן תמיד אמצעי לעסקים גרועים. לכן, בלוקצ’יין יכול לקשר את כולכם ללא דאגות.

לא: מענה “לא” כאן פירושו שאתה לא צריך בלוקצ’יין. עם זאת, אתה יכול להשתמש ב- blockchain גם בדרכים אחרות.

בואו נקפוץ על פלח עץ ההחלטות הבא של הבלוקצ’יין כדי להעריך אותו טוב יותר.

 

פרק -2: קטע שני: גישה טכנית

האם אתה רוצה סביבה חסרת אמון?

אמון בצד אחר מעורב תמיד כאשר אתה עושה עסקים, במיוחד במצב של שותפות. עלינו להאמין לבנקים ששומרים על כספנו, מקורבים עסקיים לשמור על הסכםם, עורכי דין שיגבו אותנו ורבים אחרים.

מה קורה כשמסגרת האמון נשברת? למרבה הצער, אנו תמיד רואים אמון גדול יותר המופר מדי יום וסובל בגלל זה. זה נושא מרכזי עכשיו. עסקים רבים מתקשים לשרוד לאחר מכן.

אז איך תדעו מתי להשתמש בבלוקצ’יין?

זה המקום שבו השאלות הבאות שלנו לגבי עץ ההחלטות של בלוקצ’יין באות. Blockchain ייתן לך פלטפורמה שאין לה בכלל קשר לסמוך. זו סביבה נטולת אמון בה תוכלו לעבוד עם גורמים אחרים מבלי לדאוג יותר מדי.

עם הרבה שירותי בלוקצ’יין שונים בשוק, זה נורמלי למלא כמעט כל סוג של צורך מבלי שנדרש אמון מלכתחילה.

איך בלוקצ’יין עושה את זה? זה די פשוט. היא משתמשת באלגוריתמים שונים של קונצנזוס כדי להעריך את כל העסקאות מבלי לתת תשומת לב רבה יותר לגורם ספציפי. לפיכך, זה יוצר פלטפורמה הוגנת.

המנגנון התחיל עם הוכחת עבודה ולאחר מכן כלל אלגוריתמים אחרים של קונצנזוס כדי להפוך אותו לקונקרטי יותר.

אז שאלון הבלוקצ’יין הוא שלך, האם אתה זקוק לבלוקצ’יין כדי לעבוד בסביבה חסרת אמון או לא?

 

התשובה –

כן: אם אתה רוצה סביבה חסרת אמון, עליך ללכת על פלטפורמת הבלוקצ’יין. Blockchain ייתן לך ממוצע הוגן בעסק ובפלטפורמה שבה תוכל לעבוד עם מספר צדדים ללא כל דאגות. אתה יכול לעבור לשאלה הבאה של עץ ההחלטות הבלוקצ’יין הזה ואז לדעת טוב יותר אם אתה זקוק לו או לא.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, עדיף להימנע מבלוקצ’יין ולהשתמש בדרכים המסורתיות הישנות.

 

האם אתה זקוק לביצועים גבוהים?

הגענו למצב שנדבר על המגבלות של הבלוקצ’יין ברשימת הבדיקה הזו של עצם ההחלטות על הבלוקצ’יין. אם אתם מחפשים פלטפורמה עם ביצועים גבוהים, ייתכן שבלוקצ’יין פשוט לא יהיה זה.

לבלוקצ’יין יש הרבה יתרונות, אך אחת המגבלות שלה היא פער הביצועים. אף על פי שרשתות חסימות רבות אחרות מתחילות להתעדכן לאט לאט, עדיין אלה זקוקים לעבודה רבה.

בואו נראה למה אתם יכולים לצפות.

 

רשת מורכבת

למרות שזה נראה כמו פרק חדש, מלכתחילה, עדיין יש לו חלק מורכב משלו. המערכת כולה חדשה יחסית, וייתכן שיידרש הרבה יותר מאמץ לבנות מערכת כזו. ללא הקשר, יהיה זה קושי רב לתחזק את הרשת.

 

הגודל

Blockchain תתייעל עם יותר צמתים ברשת. ככל שיש לו יותר צמתים, כך הוא ישתפר ויהיה טוב יותר. לכן, תזדקק למגוון רחב של צמתים הפרוסים ברחבי העולם.

למידות קטנות יותר, לא תוכלו ליהנות מכל התכונות הפוריות שלו.

 

המהירות

מהירות העסקה משתנה מרשת לרשת אחרת. הדבר העיקרי ביותר של ביטקוין לוקח כ -10 דקות לעבד חסימה. אבל יש מלכוד!

ככל שמאוכלס יותר, כך לוקח יותר זמן לאמת חסימה. אז זה יכול לקחת ימים אפילו לעבד את זה.

דאגות המהירות מטופלות, ויש כבר פרוטוקולים רבים המהירים במיוחד. עם זאת, זה עדיין מסתתר ברשימה המביצועת ללא ספק.

גורמים נוספים הם פרוטוקולים ביטחוניים וסוגיות פוליטיות. אז אתה רואה שבלוקצ’יין אולי לא יוכל לתת לך את הסטנדרטים המהירים במיוחד, אבל זה עדיין יכול לספק גיבוי טוב.

 

התשובה –

כן: אם אתה רוצה ביצועים מהירים יותר מאשר עדיף לא לעבוד עם blockchain לעת עתה. ישנן כמה רשתות שיכולות לתת לך את הגיבוי הרצוי לך, אך יהיו גם מגבלות מסוימות. אין רשת ללא מגבלות כלשהן, ובלוקצ’יין אינו יוצא מן הכלל לכך.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, תוכל להשתמש בבלוקצ’יין. בואו נקפוץ על פלח עץ ההחלטות הבא של הבלוקצ’יין כדי להעריך אותו טוב יותר.

 

האם הדרישה שלך כוללת יחידות אחסון גדולות?

כל עסק שונה ומגיע עם הנתח ההוגן שלו לדרישות. אחת הדרישות הבסיסיות היא יחידת אחסון. כעת כל מה שנשמר בצורה דיגיטלית, זה נורמלי לצפות לעומס גדול של שטח אחסון המוקדש רק לכם.

עם זאת, לא יכול להיות שהכל שטוף שמש ביום ברשת הבלוקצ’יין. Blockchain עובד עם אנשים רבים במקביל. אספקת יחידת אחסון גדולה היא אחד המאבקים שעומדים בפניו כרגע. יחידות אחסון גדולות עם כל ערוץ האבטחה הנוסף יהיו יקרות בטווח הארוך.

אם אתה חושב על השקעה לכל החיים, תצטרך לשלם מינימום 100 $ לכל GB. זה הרבה כסף עבור כמות קטנה של שטח.

כל GB יכול להכיל עד 500,000 עסקאות. לכן, אם אתה חושב על תוכנית מסיבית ברמת התעשייה שעובדת עם מיליוני משתמשים, אנחנו לא יכולים באמת להעריך כמה יקר יכול להיות הבלוקצ’יין.

כמו כן, אם אתה בפרויקטים אחרים מבוססי בלוקצ’יין, לא תצטרך להוציא את הכסף, אך תצטרך לשתף את מסד הנתונים שלך עם גורמים גדולים אחרים. בסופו של דבר, זה עדיין אחד הפגמים של בלוקצ’יין.

היו כמה מושגים ברמת הארגון בנושא, ומפתח הבלוקצ’יין מנסה להתגבר על נושא זה. אבל האם אתה זקוק לבלוקצ’יין אם אתה זקוק ליחידות אחסון גדולות?

 

התשובה –

כן: תשובה “כן” בשאלון הבלוקצ’יין הזה אז ייתכן שבלוקצ’יין לא יוכל להועיל לך כאן. עדיף לעבור לפתרונות אחרים עבורה.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, עליך לבדוק את הבלוקצ’יין. זה יכול למלא את הדרישות בקנה מידה קטן ללא הפרות אבטחה. כעת, בואו נעבור לחלק הבא במדריך העץ להחלטות הבלוקצ’יין שלנו.

 

האם אתה מחפש פתרונות חוזיים?

באופן מסורתי יחסים חוזיים או חוזים יכולים להפוך למצב בעייתי עבור שני הצדדים. עיבוד כל הזכויות החוקיות או תשלום סכום שווה, לפעמים מתפספס לחלוטין.

עם ההקדמה החדשה לחוזים חכמים, חייך יכולים להיות הרבה יותר נוחים מבעבר. עם חוזים חכמים תוכלו להגדיר סט כללים ספציפי, ואז ברגע שהוא יתמלא הוא ישחרר את הכספים באופן אוטומטי או יפיץ כל אמצעי תשלום..

התהליך למעשה מבטל הרבה טרדות בדרך הארוכה. חברות הביטוח יכולות ליהנות מהן הכי הרבה. בכל פעם שלקוח חדש מגדיר פוליסת ביטוח, המבטח יכול לקבוע חוזה על פי הכללים ברשת, וכאשר אירועים מסוימים מתקיימים, הכספים ישוחררו אוטומטית.

זה טריק פשוט. אף אחד עכשיו לא צריך לסבול בגלל שחתם על כל החוזים או נתפס למערכת. זו שיטה שעובדת. אותו דבר יכול להסתיים בפרויקטים. תקבל עסקה הוגנת מבלי שאף אחד יקבל שום חלקיות.

אז, האם אתה זקוק לעץ החלטות של בלוקצ’יין עבור סוג זה של תכונות?

 

התשובה –

כן: אם התשובה שלך היא “כן”, עליך בהחלט להשתמש בבלוקצ’יין לפתרונות חוזיים. בעזרת חוזים חכמים תוכלו לייעל פרויקטים ללא כל מטרד של כל הניירת.

לא: מענה “לא” כאן יבסס את העובדה שאינך זקוק לבלוקצ’יין. לכן, עדיף לעבור לפתרונות אחרים. בואו נקפוץ על פלח עץ ההחלטות הבא של הבלוקצ’יין כדי להעריך אותו טוב יותר.

 

פרק -3: הקטע השלישי: תצורת הרשת

האם אינך דורש שינוי או שינוי קטן בכללים במערכת?

זו נקודה מכריעה נוספת במדריך העץ ההחלטות של Blockchain. כולם מושגים את הבלוקצ’יין כמערכת בלתי ניתנת לשינוי. למה? זה בגלל שלא תוכלו לשנות כללים במערכת כדי להפוך אותה לנוחה יותר עבורכם. זה לא משהו שהמערכת מתירה וככה blockchain מבטיח איזון בין הפרויקטים.

מכיוון שהוא מבוזר, מאפיינים מסוג זה רצויים כי אם למישהו יכול להיות כוח מינהלי כיצד יהיה סחר הוגן כלשהו?

לכן לא תהיה לך שום שליטה או מעט מאוד שליטה על הכללים העיקריים של המערכת. עם זאת, יתכן שזה לא כל כך משתנה כמו שאומרים. יש סיכוי להתקפה של 51% שיכולה לשבש את הדרכים המסורתיות של המערכת.

אם קבוצת כורים משתלטת על יותר מ -50% מהרשת הם יכולים לשלוט במפורש במערכת. הם יכולים לעצור את העסקאות של אנשים אחרים ואפילו להכפיל את סכום הכסף. בכך הם יכולים לשנות את דרכי הכללים המסורתיים ולקבוע בעצמם תקנות חדשות, מה שלא צפוי.

עם זאת, הסיכון להתקפה של 51% בולט יותר להוכחת עבודה, אך מנגנוני קונצנזוס אחרים כבר הבטיחו סביבה בטוחה יותר. לכן, לא תצטרכו לדאוג בקשר לזה.

 

התשובה –

כן: אם אתה בסדר ללא שינוי בחוקי התוכן, עליך בהחלט לנסות זאת. זה פרויקט נפלא שיכול לעבוד בקלות עם סוג העסק שלך. אתה יכול לעבור לפרק הבא ברשימת הבדיקות העשויות של בלוקצ’יין זה מכאן.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, עדיף ללכת עם מערכת שנותנת לך יותר חופש לעבוד איתה. למרות שבלוקצ’יין לא נותן לך את החופש אבל כל כללי המערכת נקבעים כדי לשמור על היבט הביזור.

 

האם אתה זקוק לגישת כתיבה משותפת?

לעולם אל תדלג על נקודה זו במדריך עץ ההחלטות של Blockchain.

תקבל גישה לכתיבה בכל סוג של בלוקצ’יין, אך לא תוכל לשנות זאת. תקבל גישה לקריאה בלבד לפנקס הספרים ותוכל להוסיף תוכן אך לא תקבל שום זכויות לערוך אותם בעתיד. ביטקוין הוא אחד השמות הרבים של מערכת ציבורית זו.

יש גם סוג אחר של בלוקצ’יין שמציעים הרשאות מיוחדות לכתוב, לגשת או לקרוא את המידע. לסוג זה של מנגנון יש שליטה על העסקאות והוא גם יכול להתוות את תפקידיהם ברשת.

יש גם עניין של הקפדה על ניהול זהות. סוג זה של מושג ידוע כ- Blockchains Federated. גם לבלוקצ’יין הפרטי יש תכונות דומות. אדווה היא בלוקצ’יין מורשה דוגמה למערכת כאן.

סוג זה של טבע אינו נראה בציבוריות. אז איך תדעו מתי להשתמש בבלוקצ’יין?

 

התשובה –

כן: אם תענה “כן” גם כאן, אנו נקבע שעליך לבדוק את הבלוקצ’יין. עם זאת, כידוע ישנם סוגים שונים של הבלוקצ’יין, אנו נשאל שתי שאלות נוספות כדי להחליט איזו מהן מתאימה לכם ביותר. לכן, בואו נתקדם ונראה מה יש לנו בשתי השאלות הבאות במדריך העץ ההחלטות הזה.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, לא תזדקק לשום פתרונות בלוקצ’יין בכדי להגביר את המשחק שלך. אתה יכול לנסות פיתרון זמין אחר להוספת תכונה חדשה לפרויקט שלך. למרבה הצער, המסע שלנו מסתיים כאן.

 

פרק 4: קטע Forth: גורמים מכריעים סופיים

האם אתה זקוק לשליטה על הפונקציות?

כפי שאמרנו, שליטה קודמת היא מונח יחסי באפליקציית הבלוקצ’יין. בבלוקצ’יין פרטי, יהיה עליכם לעבור דרך פרוטוקול מאומת כדי לגשת לרשת. ההבדל העיקרי בין בלוקצ’יין ציבורי ופרטי הוא השליטה על המשתתפים.

הקונצנזוס יחליט מי ישתתף במערכת ההצבעה או בזכויות ויקיים את ספר החשבונות. הבעלים יקבל אפשרות למחוק, לערוך או לעקוף רשומות לפי הצורך.

אז, במובן מסוים, מערכת פרטית אינה מבוזרת אלא דומה יותר למושג מבוזר. כאן תפעל במסד נתונים סגור ומתישהו לא תוכל לאמת או לאמת עסקאות או לשנות כללים.

 

התשובה –

כן: רצון לשלוט על הפונקציות הוא נורמלי. עץ ההחלטות של Blockchain יכול לאפשר לך שליטה מוגבלת במערכת הפרטית או המאוחדת שלהם. לכן, אם התשובה היא “כן” כדאי ללכת על פלטפורמת Blockchain פרטית.

לא: אם התשובה שלך היא “לא”, נעבור לשאלות הבאות בנושא מדריך עץ ההחלטות של בלוקצ’יין כדי לבצע את השיחה הסופית עבורך.

 

רוצה עסקאות ציבוריות?

שאלה זו מכריעה אם אינך יכול להחליט באיזה צד לבחור. מסלול ההחלטה של ​​Blockchain בהחלט יעזור לך לענות על שאלה זו. חסימות ציבוריות פתוחות, וכל אחד יכול לגשת ולהוריד את הפרוטוקול מתי שהוא רוצה. זה מבוזר למדי, ותקבל את התחושה הסביבתית המבוזרת הטובה ביותר בסוג זה.

עם זאת, כל עסקה שתבצע תירשם במאגר מידע ציבורי. זה אומר שתוכלו לראות עסקאות אחרות וגם אנשים יראו את שלכם.

לפעמים זה יכול להיות גורם לא רצוי בעסקים, כך שאם אתה בטוח ב 100% שאתה רוצה עסקאות פומביות, תרוויח יותר עם עסקאות ציבוריות. תוכלו גם לקבל עומס אבטחה גדול בהשוואה לערוצים פרטיים.

 

התשובה –

כן: יש אנשים שרוצים שקיפות מוחלטת במערכת החשבונות שלהם, אחרים רוצים יותר שליטה על הגישה. בבלוק-קיימים פרטיים, תידרש לאמת כדי לגשת לפנקס הספרים. אבל בציבור, אין לך דרישות. לכן, אם אתה רוצה עסקאות ציבוריות, עדיף ללכת על בלוקצ’יין ציבורי.

לא: מצד שני, אם התשובה שלך היא לא, עליך לעבור לבלוקצ’יין פרטי, מכיוון שתזכה יותר לעסק שלך מכך.

וכל השאלות על עץ ההחלטות של בלוקצ’יין מסתיימות כאן.

 

פרק 5: EndNote

אז, בעצם, כל השאלות הללו במודל עץ ההחלטות של בלוקצ’יין יעזרו לכם להבין אם זה גורם נחוץ או לא. אולי טוב להשקיע בבלוקצ’יין; אולי זה לא. בסופו של דבר תחליט על זה.

לפיכך, מה תעשה? האם תאמץ את “הבלוקצ’יין” שיש לו את כל היכולות לשנות את המערכות המסורתיות שלנו? או שאתה רוצה להושיב את זה בחוץ ולתת לאחרים לשחק במשחק? הבחירה בידיים שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map