בלוקצ’יין בתרופות: תעשיית התרופות תתפתח?

אתה חושב אם בלוקצ’יין בפארמה יעבוד או לא? כאן, נדבר על בלוקצ’יין בתרופות ועל תפקידו בשיפור הטכנולוגיה סביבו.

כאשר הבריאות היא הנושא הראשון בעולם, בית מרקחת ממלא תפקיד מכריע בהשגת היעדים.

בלוקצ’יין בן כמעט עשור. נוכחותו הורגשה כמעט בכל מגזר שם בחוץ. זה מאוד ישים למקרי שימוש שונים החל משירותים פיננסיים ונדל”ן. הזוכה כאן הוא החברות שמשתמשות בו לשיפור התהליכים שלהם.

ניתן לאמוד את ההשפעה של הבלוקצ’יין מכיוון שהיא תעזור לתעשיית הבריאות לחסוך 100 – 150 מיליארד דולר בשנה. מספרים אלה אמורים להיכנס לתוקף עד שנת 2025. ניתן לראות את החיסכון בעלות התפעול, בעלות כוח האדם, בעלויות פונקציות התמיכה, בזיוף וכן הלאה! בלוקצ’יין ופארמה, שניהם יחד, יכולים לעבור דרך ארוכה!

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

בלוקצ’יין בפארמה: המצב הנוכחי של תעשיית התרופות

תעשיית התרופות היא חלק קריטי בבריאות. זו תעשייה של 482 מיליארד דולר. בלעדיה לא תהיה פיתוח, הפצה או גילוי של תרופות. כאשר אנו מדברים על תחום התרופות, אנו מתכוונים לשלושת הדברים הללו: הפצה, פיתוח וגילוי.

נכון לעכשיו, תעשיית התרופות אינה במצב טוב. העובדה ש -9 מתוך עשר התרופות אינן מצליחות להגיע לשלב הניסוי הקליני מדברת על מצבה. המשמעות היא שלעתים נדירות תרופה חדשה מגיעה לעיתים נדירות לתהליך אישור ה- FDA. כל אלה מתרחשים בעיקר בגלל מחסור בנתוני מטופלים, עליהם חברות הפארמה מבססות את תהליך המחקר והאישור שלהן.

כדי להבין טוב יותר את ענף הפארמה, בואו נסתכל במהירות על האתגרים.

פער פער נתונים

הליבה של תעשיית הפארמה היא הנתונים שכן הם מאפשרים להם להתנסות, להבין ולחדש תרופות חדשות למחלות שונות. חברות תרופות תמיד מוצאות פער גדול בבעיה כאשר מנסים לפתור מחלות מסוימות. פער הנתונים הזה נובע מהממגורות המאחסנות את הנתונים. הממגורות עובדות על ידי חיבור לפלטפורמות שונות.

התלות במקורות שונים וחוסר היכולת לאמת את הנתונים שהועלו ומשותפו הופכים את פער הנתונים לבעיה אמיתית. פער הנתונים נובע גם משימוש במבני נתונים ומודלים שונים המשמשים את מקורות הנתונים והמחלקות.

תרופות גנריות הגבירו את התחרות

ישנה תחרות מוגברת מצד תרופות גנריות. הסיבה מאחורי החלטת ה- FDA לשחרר תרופות גנריות בעלות נמוכה לשוק בצורה חלקה ומהירה יותר.

זה מקשה על קבלת אישור לתרופות חדשות. לתרופות חדשות יש בדרך כלל תקופת בלעדיות של 180 יום. אך צבר היישומים הגנריים הוא עצום ולכן קשה לשמור על עקרון הבלעדיות.

קרא גם: הגדרת Blockchain: המשמעות האמיתית של טכנולוגיית Blockchain

ציפיית הלקוח עולה

עם כל יום שעובר, הלקוחות נעשים חכמים ובקיאים יותר. דרישותיהם כלקוחות הולכות ומתרבות. בבדיקה מוגברת, על חברות התרופות לנקוט בצעדים טובים יותר, מבחינה כלכלית וגם מבחינה קלינית, לספק את שירותיהם העומדים בציפיות הלקוח במדינות עניות ועשירות כאחד..

ניתוח נתונים כבד זמן ומשאבים

כאשר הנתונים ניגשים ממקורות שונים תוך שימוש במודלים ומבנים שונים, החלק לניתוח הנתונים הופך זמן רב מאוד ומשאבי משאבים. החברות צריכות קודם לוודא שהנתונים שאספו רעננים ותובנים לפני שהם יכולים להתחיל בניתוח נתונים עליהם.

הם גם צריכים לוודא שהם משתמשים בכלי ניתוח נתונים פורצי דרך כדי לברר מה הם מחפשים.

שרשרת אספקה

אחד האתגרים הגדולים בתעשיית הפארמה הוא לשמור על שרשרת האספקה. שרשרת האספקה ​​הפארמית מורכבת ומסוכנת.

כל שרשרת אספקה ​​נפגעת פירושה שחברת הפארם מפסידה טונות של כסף בגלל הונאה ותרופות מזויפות. בדו”ח העולמי של שוק הבריאות, חברות התרופות אמורות להפסיד כ -200 מיליארד דולר מדי שנה בגלל תרופות מזויפות.

פרודוקטיביות מדעית ירודה

בעשור האחרון לערך, הקהילה המדעית בפארמה לא עשתה שום דבר יוצא דופן. קצב התפוקה נותר זהה, מה שמוביל לאמונה שתהליך הגילוי וההתפתחות לוקה ביסודו.

אם אתה משווה את זה לתעשיות מחקר אחרות, אז המחקר המדעי של תעשיית הפארמה אינו דומה לשום מקום.

קִפּאוֹן

האתגר האחרון שתעשיית הפארמה סובלת ממנו הוא קיפאון. זה בגלל שום שינוי באסטרטגיות, בתרבות הניהול ובמודלים הנפשיים. הכל נעשה בצורה מסורתית, מה שלא משפר אף אחת מנקודות הכאב הנוכחיות של תעשיית הפארמה.

כמעט כל ענף שם השתנה מבחינת תרבות הניהול והתהליך. עם זאת, נראה כי שירותי בריאות ותרופות סובלים מתחרות מחשבתית מצומצמת, שאינה בשליטה של ​​תחרויות פארמה רבות שם.

קרא נושא דומה: איך יכול Blockchain לשבש את הבריאות?

פתרונות בלוקצ’יין כמעט בכל אתגרים ובעיות בענף הפארמה

בית מרקחת של בלוקצ’יין יכול ללכת לתשתית מסוג חדש אם החברות יתחילו לאמץ אותה.

עכשיו, אחרי שהבנו את האתגרים סביב ענף הפארמה, בואו נבדוק את הפתרון.

Blockchain היא טכנולוגיה חדשה המחזיקה במפתח לכל אותם אתגרים. כמה אתגרים הם מעבר ליכולת הבלוקצ’יין; עם זאת, זה משפיע עליהם בעקיפין.

בלוקצ’יין הוא פתרון עמית לעמית שאינו זקוק לישות ריכוזית כדי לתפקד כראוי. היא משתמשת במודל קונצנזוס כדי להגיע להסכמה לגבי העסקאות והפעילויות האחרות המתבצעות ברשת. רשתות בלוקצ’יין הן גם לא משתנות, מאובטחות ושקופות.

בלוקצ’יין יכולה למודרן את תעשיית הפארמה מכיוון שהיא מציגה שלושה אלמנטים חשובים בענף: פרטיות, שקיפות ומעקב. זה יעזור עם החוקים, הפרקטיקות, הפרטיות והתקנות הגלובליות של התעשייה. זה יכול גם לעזור לפארמה לעקוב אחר מעקב אחר תרופות באמצעות בלוקצ’יין.

למשל, ניסויים קליניים ייהנו מאוד בגלל גישה לשקיפות רבה יותר ומידע נכון. ישנם מקרי שימוש אחרים בהם בלוקצ’יין זורח, וכדי להבין טוב יותר, עלינו לעבור על מקרי השימוש העיקריים של בלוקצ’יין בפארמה וכיצד הוא יכול לעקוב אחר עקבות.

אם אתה רוצה לקרוא עוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנו ממליצים לך לעבור על מדריך הבלוקצ’יין למתחילים.

מקרי שימוש בבלוקצ’יין בפארמה: בלוקצ’יין לפארמה

ישנם מקרי שימוש רבים של בלוקצ’יין בפארמה. בואו נעבור אותם למטה.

אותנטיות של תרופות שהוחזרו

חברות תרופות נאלצות להתמודד עם התרופות המוחזרות מעת לעת. זה קורה בגלל מלאי יתר של הסיטונאים. לכן עליהם להחזיר לידי היצרנים את המלאי שאינו בשימוש.

בכל זמן נתון, 2-3% מהתרופות מוחזרות. עם זאת, כאשר אתה תואם את זה עם נפח הכסף, הוא יכול להגיע לכל מקום שבין 7 ל -10 מיליארד דולר.

אבל הנושא הגדול ביותר הוא שהתשואות מורכבות מתרופות מזויפות. האתגר של חברות הפארם הוא לזהות אותם ואז להפריד ביניהם לפני שיוכלו למכור את התרופות שהוחזרו לשוק.

כדי להבטיח שזה קורה, צריך לבצע קידוד וסידור של כל תרופה.

רשות ריכוזית עושה זאת (לפחות באיחוד האירופי). אך משמעות הדבר יכולה להיות מעורבות של ספק אחר השולט באימות התרופות. בארה”ב חסר רגולטור בסיסי של בסיסי נתונים.

הפיתרון הוא שימוש בבלוקצ’יין מבוזר. על ידי כך, יצרניות התרופות יכולות לרשום בקלות את מספר הסידור של החבילה ב- blockchain. משמעות הדבר היא שניתן לאמת את התרופה מכל מקום. בית מרקחת בלוקצ’יין הוא תחילתו של עידן חדש.

זה נותן ללקוחות ולסיטונאים את האפשרות לבדוק את האותנטיות ללא צורך בתלות ברשות ריכוזית.

אפליקציית SAP Pharma Blockchain POC היא אחת ההוכחות למושג לפתרון הבעיה. הם יספקו בלוקצ’יין מבוזר שיכול להיות נגיש ללקוחות כמו גם לסיטונאים.

Blockchain הוא מושלם להגברת היעילות עבור החברה שלך. למד על אסטרטגיית יישום הבלוקצ’יין כעת!

ציות לשרשרת אספקת פארמה

השימוש בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​התרופתית כולל יתרונות רבים. שרשרת אספקת הפארמה היא אחד החששות הגדולים ביותר של חברות התרופות. האתגר הוא לא רק לנהל את שרשרת האספקה ​​ביעילות אלא גם לעמוד בתקן. זה יכול –

  • הפחתה בתרופות מזויפות
  • ראות משופרת
  • תאימות לתקנות
  • משלוח טוב יותר בשרשרת קרה

תרופות רגישות

תרופות תמיד דורשות מעקב אחר מספר פרמטרים. זה כולל לכידת מידע כגון איכות אוויר, לחות, טווח טמפרטורות וכו ‘. אם אחד מאותם פרמטרים לא נשמר, התרופה עלולה להתקלקל ואולי לא תועיל למשתמש הקצה. אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא חיסונים. הם דורשים סביבה המופעלת בקפידה לאורך כל מסעם בשרשרת האספקה.

Blockchain יכול לעזור בפתרון הבעיה האמורה על ידי שילוב עם שרשרת האספקה ​​ו- IoT. ניתן להתאים לשרשרת האספקה ​​מכשירים העוקבים אחר הלחות, הטמפ ‘וגורמים חיוניים אחרים. לאחר ההקלטה, ניתן לשלוח אותו בקלות לצדדים הנוגעים בדבר, כך שהם יכולים לנקוט בצעד הדרוש בעת הצורך. זה פותר את הבעיה של ניהול ספר חשבונות נפרד ואז מנסה לסנכרן אותם.

הענות

Blockchain שימושי באותה מידה להוספת ממשל ועמידה בשרשרת האספקה. זה אפשרי בגלל התכונות העיקריות של הבלוקצ’יין, כולל אי-שינוי, טבע מבוזר ושקיפות.

אוטומציה

Blockchain מציעה גם חוזים חכמים. חוזים חכמים מציעים אפשרות לבצע אוטומציה של משימות בבלוקצ’יין. זה שימושי מאוד מכיוון שהחוזים החכמים יכולים לבצע הודעות אם לא מתקיימים תנאי הציות. לאחר שתסיים, כל הצדדים הרלוונטיים לתרופה יקבלו הודעה על כך.

כפי שאתה יכול לראות, היתרונות של שימוש בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​התרופתית הם עצומים.

רוצה לבדוק עוד מקרים לשימוש בבלוקצ’יין? בדוק את 20 המקרים המובילים ביותר לשימוש ב- blockchain כרגע!

ניסויים קליניים טובים יותר

מכיוון שבלוקצ’יין יכול לאחסן מידע על חולים, הוא יכול גם לספק דרכים לשיפור הניסויים הקליניים. החברות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין כדרך לתקשר עם המטופלים ולעזור להם לקבל מידע על כל שלב בתהליך הניסוי הקליני. זה מפחית את הפאניקה בקרב המטופלים ועוזר להם להבין טוב יותר את הסיכונים.

פרוטוקולי הניסוי הקליני שקופים יותר גם עבור בעלי העניין וגם עבור החולים. זהו שלב קריטי בהתחשב בכך שקשה תמיד לספק דרך מספקת וקפדנית לביצוע תהליך ההסכמה המדעת.

על פי ה- FDA, 10% מהניסויים סובלים מבעיית ההסכמה, כולל טפסים לא מאושרים, ללא ניירות הסכמה חתומים, חסרים פרוטוקולים, לא יידעו את המטופל על פרוטוקול מתוקן וכו ‘..

הכללת בלוקצ’יין משפרת את הניסויים הקליניים הכוללים מכיוון שהיא מציעה שקיפות ומעקב אחר הסכמה טובים יותר. ניתן לאמת את טפסי ההסכמה עם חותמת זמן מתאימה. כמו כן, איש אינו יכול להתעסק במידע לאחר שמירתו.

ניסויים קליניים איכות ואמינות נתונים

אמינות נתוני הניסוי הקליני ואיכותם ישתפרו גם עם שילוב הבלוקצ’יין. האופי המבוזר מאפשר למעבדות הקליניות להשתמש במקור נתונים שקוף ובלתי משתנה, כאשר לא ניתן לעכב את הנתונים.

נתוני הניסוי הקליני נשמרים בבלוקצ’יין הציבורי, שם תוכלו לאמת את הנתונים בכל צורך. זה חסין טמפר, והמעבדות הקליניות יכולות לסמוך לחלוטין על הנתונים שיבצעו את תוצאות הניסויים שלהן.

חברות התרופות יכולות גם להשתמש במערכת כדי לשכנע יותר חולים ולעזור להם להשתתף בניסויים. יותר מכך, תרופות יכולות גם לעקוב אחר הנתונים באמצעות הטכנולוגיה.

ניהול מלאי

מקרה השימוש האחרון שעליו נדון עבור בלוקצ’יין בפארמה הוא ניהול מלאי.

עם שילוב נכון עם שרשרת האספקה, חברות התרופות יכולות לנהל טוב יותר את מלאייהן. המלאי יכול גם להיות אוטומטי ליצירת טריגרים כשיש תרחיש היצע או ביקוש.

למשל, אם יש ביקוש גדול, היא יכולה פשוט להזהיר את המערכת לפי דרישה ולבקש ייצור תרופות נוסף. זה גם ייתן נראות נכונה של סיטונאים וכיצד ביצוע המלאי שלהם בנסיבות שונות. יותר מכך, תרופות יכולות גם לעקוב אחר כל שלב באמצעות הטכנולוגיה.

קרא גם: 10+ חייבים להכיר מקרי שימוש בבלוקצ’יין ארגוני

הזדמנויות פארמה עם Blockchain

תעשיית התרופות הנוכחית ממוקדת בחולה. יש יתרון מסוים בהמשך לדפוס; זה לא מציע את החידוש הדרוש.

כמו כן, אם אתה חולה שיש לו מחלה בסיסית, לרופא שלך יש סיכוי גבוה יותר לעבור טיפול ממוקד בחולה.

בלוקצ’יין יכול לעזור בגישה ממוקדת החולה ולעזור לחברות תרופות לעקוב אחר החולים דרך הבלוקצ’יין.

כדי לוודא שהמטופלים מקבלים את ההדרכה הנכונה, חברות הפארם צריכות ליצור שותפויות עם הקהילה הרפואית. בכך הם יכולים לקבל משוב ישירות מהמטופלים ואז להשתמש בנתונים והידע האלה כדי להבין את הערך המתקשר והמחיר המצדיק..

Blockchain יכול לא רק לעזור בתהליך אלא גם להקל על תהליך החיבור למטופלים.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

חברות המשתמשות בפתרון Blockchain בתחום הבריאות והפארמה

חברות רבות משתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין בתעשיית הפארמה והבריאות. חלק מהבולטים הם להלן.

פייזר

פייזר משתתפת באופן פעיל בפרויקט הבלוקצ’יין של MedilLedger. הפרויקט עוסק ביצירת מערכת אקולוגית סגורה המאפשרת לחברות לעקוב אחר התרופה לכל פרט אחרון. זה גם מבטיח שלא יהיה זיוף. יותר מכך, פייזר כבר מובטח מההשלכות של בלוקצ’יין, והם משתמשים בו לטובתם.

NMC בריאות

שירותי הבריאות של NMC פעילים מאוד בעבודה עם חברות סטארט-אפ לשיפור תעשיית הפארמה והבריאות. זהו ספק שירותי בריאות פרטיים מבוסס איחוד האמירויות הערביות שעובד עם חברות סטארט-אפ מאז 2017.

הבריאות המאוחדת

United Healthcare מנסה להשתתף גם יחד עם Optum. קונסורציום התרופות הבלוקצ’יני שבו הם משתתפים מכיל Multiplan, Humana ו- Quest Diagnostics.

בפרויקט קונסורציום הבלוקצ’יין פארמה, המטרה העיקרית היא להפחית את העלות הכוללת הקשורה למשימות ניהוליות. שימוש בבלוקצ’יין יכול לייעל את כל התהליך ולעזור לעדכן את מסד הנתונים בתדירות גבוהה יותר בהשוואה למערכות מסורתיות.

רוש  

רוש היא אחת הענקיות הגדולות בתעשיית הפארמה. הם עובדים כעת עם אבבי ופייזר כדי לבדוק את פיילוט שרשרת האספקה ​​באמצעות חטיבת ג’נטק שלה.

יתרה מכך, הם עובדים גם על מערכת בזמן אמת אשר תביא לנתוני דם של חולי לב. הם עובדים על הרעיון של Dex ו- PwC סינגפור.

בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על אופן השימוש בהן.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף הבלוקצ’יין שלנו במאמר הפארם. ענף הפארמה הוא אחד הענפים המתפתחים באיטיות שיש שם. דנו בכל הבעיות שעוברות ענף הפארמה הנוכחי.

ניתן לפתור את רוב הבעיות באמצעות בלוקצ’יין. חלק מהשימוש הגדול ביותר בבלוקצ’יין בפארמה הוא השיפור באותנטיות של תרופות, התאמה טובה יותר בכל הנוגע לתרופות רגישות, אוטומציה וניסויים קליניים טובים יותר. שני השיפורים האחרונים יהיו ניהול מלאי ונתוני ניסויים קליניים.

יש כבר שמות גדולים בתעשייה המשתמשים בבלוקצ’יין כדי לשפר את תהליך העבודה שלהם. כאן, לחברות הפארם יש הזדמנות טובה לעשות שימוש מיטבי בבלוקצ’יין. בכל מקרה, אם אתה רק טירון ורוצה להעמיק יותר בנושא טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אז עיין בקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map