כיצד אפס הוכחות ידע משנות בלוקצ’יין?

מתלבטים לגבי תפקידם של אפס הוכחות ידע בבלוקצ’יין? נתחיל במסע כדי להבין כיצד אפס הוכחות ידע משנות את הבלוקצ’יין.

אתה לא חושב שאתה חושף יותר מדי מידע אישי על עצמך בעת הצגת רישיון הנהיגה שלך לברמן לצורך אימות תעודת זהות? אם כן, אין מנוס מלחפש דרך חדשנית לשתף רק את הנתונים שאנשים רוצים לשתף, במקום לחשוף את כל המידע. עם עלייתו של קפיטליזם המידע, חשוב למצוא פתרונות שיכולים להבטיח את פרטיותו וביטחונו של פרטי המשתמשים.

בלוקצ’יין אמנם מהווה חלופה אמינה להשגת הפרטיות והביטחון הרצוי של חילופי מידע, אך היא כוללת שקיפות כנסיגה. לָכֵן, הוכחת אפס אפס (ZKP) נחשב לאחד הפתרונות הבולטים להשגת דרישות סודיות העסקה. הדיון הבא מציין את הגורמים המהותיים שהיו אחראים להכנסת כמה שינויים בולטים בבלוקצ’יין. 

הירשם עכשיו: קורס אימון הוכחת ידע אפס

מהן אפס הוכחות ידע?

קריפטוגרפיה נקשרה לבלוקצ’יין כאחד המרכיבים החשובים ביותר מאז הקמתה. לאמיתו של דבר, קריפטוגרפיה על בלוקצ’יין היא הסיבה העיקרית לאימוץ בקנה מידה גדול בכל ענפים שונים עבור חברות שונות. יישומי ה- ZKP Blockchain הופיעו עם הגעתו של פרוטוקול או מנגנון הצפנה חדש המבוסס על יסודות מתמטיים.

הכנסת אפס הוכחת ידע הצביעה על פרק חדש בעולם הקריפטוגרפיה. זו אחת הדוגמאות הבולטות לחדשנות קריפטוגרפית עם יישומים מגוונים, כולל עסקאות מאובטחות ואנונימיות ברשתות בלוקצ’יין ציבוריות ופירוק נשק גרעיני.. 

עבודה של אפס הוכחות ידע

הפונקציונליות של ZKP שואפת לאפשר למוכיח לשכנע מאמת על עובדה ספציפית מבלי לחשוף את המידע בפועל. לדוגמה, תוכל לברר את היתרה בחשבון הבנק שלך מבלי שתצטרך לגשת לפרטי הבנק שלך ולמידע האישי שלך. הוכחה אפסית של ידע יכולה לסייע בהשגת תוצאה זו על ידי מינוף שלוש התכונות הבסיסיות שלה. שלושת ההיבטים הבסיסיים המאפיינים ZKP כוללים את הדברים הבאים,

 1. שלמות העסקה חשובה. משתמע מכך שאמת ההצהרה משכנעת את המאמת בדבר העובדה שהמוכיח מחזיק בקלט הנדרש.
 2. תקינות היא התכונה החשובה השנייה בתכנון ZKP. זה מצביע על כך שמוכיח לא ישר לא יכול לשכנע את המאמת בדבר העובדה שיש לו את הקלט הנדרש כאשר הצהרתם כוזבת.
 3. הגורם הסופי והקריטי ביותר בתכנון הוכחת אפס ידע מתייחס לאפס ידע. האינדיקציה העיקרית להיבט אפס של הידע ב- ZKP מצביעה על אי גילוי מידע. ללא קשר לעובדה שההצהרה נכונה או כוזבת, אסור לאמת ללמוד דבר על המידע. 

קרא גם: מדריך מלא לאפס הוכחת ידע

סוגי ZKPs

כעת, הבה נשקף בקצרה על סוגי ה- ZKP לפני שנמשיך לעבר שילוב ה- ZKP. שני הסוגים הנפוצים ביותר של ZKP מתייחסים להוכחה אפסית של ידע חסר ידע ולאפס אינטראקציה שאינה אינטראקטיבית. ZKPs אינטראקטיביים כוללים סדרה של פעולות שעל המוכיח לבצע כדי לשכנע את המאמת לגבי עובדה ספציפית..

סדרת הפעולות ב- ZKP אינטראקטיבית קשורה למושגי ההסתברות המתמטית. מצד שני, ZKPs שאינם אינטראקטיביים אינם כרוכים בתהליך אינטראקטיבי כלשהו. במקרה של ZKPs שאינם אינטראקטיביים, המוכיח יכול ליצור את כל האתגרים המשולבים יחד, והמאמת יכול להגיב בשלב מאוחר יותר. למרות ZKPs שאינם אינטראקטיביים יכולים להפחית את האפשרויות של שיתוף פעולה, הם דורשים תוכנה ומכונות נוספות לזיהוי רצף הניסוי. 

קטגוריה בולטת נוספת של ZKPs שהופיעו לאחרונה מתייחסת ל- zk-SNARKs או אפס ידע – טיעון ידע תמציתי ולא אינטראקטיבי. zk-SNARK היא הטכניקה הפופולרית ביותר בקרב אפס חלופות מוכי ידע. זה יכול לעזור בהגדרת משוואה ריבועית הממנפת נתונים ציבוריים, נתונים פרטיים ותשומות ליצירת הוכחות.


לאחר מכן, המאמת יכול לאמת את ההוכחה להשלמת העסקה. הדוגמה המפורסמת ביותר לשימוש ב- zk-SNARKs מתייחסת ל- ZCash, מטבע קריפטוגרפי. בנוסף, zk-SNARKs יכולים לשמש גם כבחירה אידיאלית למשימות כמו הוכחת גיל האדם מבלי לשתף את המידע האישי שלהם.. 

יתרונות אפס הוכחות ידע

עם רושם ברור של ההסברים הבסיסיים והקטגוריות השונות של ZKPs, חשוב להבין את היתרונות של ZKPs..

 • היתרון הבולט ביותר באפס הוכחת ידע מתייחס ישירות לפשטות. משתמשים יכולים למנף את היתרון הבולט ביותר של אפס הוכחות ידע בצורה של פשטות מכיוון שהוא אינו מצריך שיטות הצפנה מורכבות..
 • יחד עם זאת, ZKPs קשורים גם לאבטחה טובה יותר, במיוחד לתנאי להימנע מחשיפת כל סוג של מידע.
 • יתרון מבטיח נוסף הקשור לעבודה של ZKPs מתייחס לקיצור העסקאות על blockchain. כתוצאה מכך, המשתמשים לא צריכים להתמודד עם חששות מאחסון מידע, משום שהם כוללים תאימות וזהות עם סוגים שונים של נכסים.
 • אפס הוכחות ידע יכולות לספק שילוב ייחודי של פרטיות ומדרגיות לקידום הכללה אוניברסלית בבלוקצ’יין. אם כבר מדברים על פרטיות, אפס יתרונות מוכי ידע תמיד יש להם את אחד העדיפויות העיקריות.
 • אנשים מודעים לבטיחות המידע שלהם ללא פשרות בגישה לשירותים הדורשים נתונים או זיהוי.
 • האוריינטציה הנוטה ללא הרף לעבר עתיד טוב ובטוח יותר, תטיף את הסיכויים לאמץ ZKP כדי להשיג פרטיות. 

קרא עכשיו: היתרונות של טכנולוגיית Blockchain

כיצד ניתן להשתמש ב- ZKP בבלוקצ’יין?

נכון לעכשיו, ודאי ציפיתם את הסיבות השונות המצביעות על שימוש ב- ZKP בבלוקצ’יין. למרות שמערכת היחסים הסימביוטית של הבלוקצ’יין של ZKP לא נדונה מספיק, מנהיגי התעשייה, אנשי המקצוע ומקבלי ההחלטות מכירים בערכם של ZKP..

יכולת ההרחבה של ZKPs יכולה לאפשר צמיחה של בלוקצ’יין תוך מתן ביטחון לגמישות למשתמשים, לצד שליטה משופרת וחופש הקשורים למידע שלהם. לכן, זה בלתי נמנע לתהות לגבי הדרכים הפוטנציאליות שבהן ZKPs למעשה משנים את עולם הבלוקצ’יין.

על מנת לגלות כיצד אפס הוכחת ידע משנה בלוקצ’יין, הבה נשקף את האזורים השונים במערכת הבלוקצ’יין שבהם ניתן להשתמש ב- ZKP.. 

 • יישומי מסרים בבלוקצ’יין 

תחום היישום העיקרי של ZKP בבלוקצ’יין מתייחס להודעות. הצפנה מקצה להצפנה היא חובה חובה בעולם המכוון לפרטיות. הצפנת המסרים נועדה להבטיח שאף צד שלישי לא יוכל להציג את התקשורת בין שני אנשים.

באופן כללי, פלטפורמות העברת הודעות דורשות מהמשתמשים לאמת את זהותם לשרת, ועל השרת לזהות את המשתמש. מצד שני, אפס הוכחת ידע מאפשר פיתוח אמון מקצה לקצה בעולם המסרים מבלי להשאיר מידע נוסף. לכן, היישומים של ZKP ביישומי העברת הודעות הם אחד היישומים העיקריים שלהם בתחום הבלוקצ’יין. 

 • תהליכי אימות

העברת מידע רגיש הפכה אט אט לעדיפות עצומה עבור ארגונים, במיוחד עם מערכות מידע מתרחבות באופן קיצוני ופונקציות רלוונטיות. אבטחת ידע אפסית יכולה לספק פלטפורמה אידיאלית להעברת מידע רגיש כגון מידע על אימות יחד עם הבטחה לשיפור האבטחה.

אפס הוכחות ידע יכולות לעזור בפיתוח ערוץ מאובטח המותאם למשתמשים לשימוש במידע שלהם ללא חשיפה. כתוצאה מכך, ZKPs יכולים לעזור במידה ניכרת במניעת החששות מדליפת נתונים בתרחישים הגרועים ביותר..

תוהה מה יהיה העתיד של הבלוקצ’יין? בדוק את התחזיות המובילות של Blockchain לשנת 2021 וקבל את עצמך מוכן לעתיד!

 • לקיחת בקרת מערכת הקבצים לשלב הבא 

אפס הוכחות ידע נחשבות גם לאחד המכשירים הפוטנציאליים למהפכה בהיבטים של בקרת מערכת הקבצים. הוכחה אפסית של ידע יכולה לעזור בהוספת שכבות אבטחה שונות למשתמשים, לקבצים וגם לכניסות. כתוצאה מכך, ZKPs יכולים להציג קשיים בולטים לפריצה או מניפולציה של הנתונים המאוחסנים במערכת הקבצים.

 • תמיכה בהליכי תיעוד מורכבים

הוכחות אפסות של ידע יכולות למצוא יישומים אמינים גם בעולם הבלוקצ’יין לנהלי תיעוד מסובכים. זה יכול לעזור במתן מתקן להצפנת נתונים בגושים. כתוצאה מכך, משתמשים יכולים להשיג בקלות שליטה על חסימות ספציפיות על מנת לאפשר גישה למשתמש ספציפי. יחד עם זאת, זה גם מבטיח הגבלת גישה למשתמשים אחרים. לכן, ZKPs יכולים להבטיח את האמצעים הטובים ביותר לתיעוד מורכב תוך הגבלת גישה לאנשים שאינם מורשים. 

 • הגנה על אחסון

יחסי הבלוקצ’יין של ZKP הם חיוניים גם לטיפול בבעיה בולטת בתחום כלי האחסון. ZKP נחשבים לאחד המקורות המועילים לשיפור יעילות הגישות והשיטות להגנה על האחסון. הוכחות אפסות ידע כוללות פרוטוקול לאבטחת יחידת האחסון לצד המידע הכלול ביחידת האחסון. החשוב מכל, ערוצי הגישה נהנים גם מאמצעי הגנה אדירים המאפשרים חוויה מאובטחת וחלקה במיוחד. 

 • אמצעי הגנה למידע רגיש

התפקיד של אפס הוכחת ידע בשינוי בלוקצ’יין חשוב גם להגדרת הגישות שאחריהן בלוקצ’יין לשיפוץ עסקאות. ZKP יכולה להציע רמת אבטחה מתקדמת לכל החסימות המכילות מידע בנקאי פגיע כגון מידע פיננסי והיסטוריית עסקאות.

רמת האבטחה המתקדמת מאפשרת לבנקים להכניס שינויים רק בבלוקים הנדרשים על פי בקשת משתמש כלשהי למידע. יחד עם זאת, אין לחבל בשאר הבלוקים ובכך להבטיח הגנה מקיפה. 

 • העברת עסקאות פרטיות של Blockchain 

העברת עסקאות בלוקצ’יין פרטיות היא אחת האזכורים הבולטים בקרב יישומים בולטים שונים של ZKP בבלוקצ’יין. יש לשמור על עסקאות בלוקצ’יין פרטיות מכל צד שלישי בעת שליחתן.

החשש החשוב ביותר בשליחת עסקאות בלוקצ’יין פרטיות מתייחס לפרצות השונות הניכרות בשיטות המקובלות. שילוב יעיל של אפס הוכחת ידע עם עסקאות בלוקצ’יין פרטיות יכול להפוך אותם לחוסנים כלפי כל סוג של פריצה או יירוט. 

 • ההשפעה האמיתית של יישומי ZKP בבלוקצ’יין

כעת, יש לנו רושם של דרכים שונות בהן אפס הוכחות ידע ישימות בבלוקצ’יין. אז בואו נעבור לקראת ההשלכות האמיתיות של השימוש ב- ZKP בבלוקצ’יין. התוצאה הבולטת ביותר של יישום ZKP במערכת אקולוגית של בלוקצ’יין מתייחסת לתפיסת האמון המתוקנת.

Blockchain מצאה מגוון רחב של יישומים במגזרים שונים כגון פלטפורמות ניהול מערכות מידע, ממשל וטכנולוגיה. מכיוון שיישומים של אפס הוכחת ידע מקימים בבירור אמון ואמינות משופרים, יש להם פוטנציאל לשנות את משמעות האמון במערכות יחסים. בואו נסתכל על כמה מהדוגמאות הבולטות ביותר המציגות את ההשפעה של ZKP על blockchain. 

קרא גם: יישומים של Blockchain

 • שינוי יחסים בין אנשים, ממשלות ותאגידים

אחד ההיבטים העיקריים של ZKP ובלוקצ’יין מתייחס להשפעה על יחסי גומלין בין אנשים פרטיים, תאגידים וממשלות. הוכחת אפס ידע מציעה מכשיר אמין להוכחת האמת מבלי לחשוף מידע אחר. לכן, ZKPs יכולים לעזור לנו ביצירת עולם חדש עם ערבות מוכחת של אמון בכל עסקה.

משתמשים לא צריכים להיות תלויים בשיפוט עם יישומי ZKP. במהלך חילופי הנתונים, על המקלט לוודא את תקינות הנתונים לצד נשיאת הפגיעות להפרות נתונים פוטנציאליות. הטכנולוגיה לשיפור הפרטיות ב- ZKPs הופכת את הגישה המקובלת להחלפת נתונים.

כתוצאה מכך, ZKPs יכולים לסייע ביצירת עולם עם החלפת הצורך באמון בהתקדמות טכנולוגית. החשיבות של ZKPs ניכרת בפתרון בעיות של העברת מידע מאובטח ללא חשש ליירוט. יחד עם זאת, הוא מתאים גם לרשתות סלולריות, IoT ותקשורת מקוונת, ובכך להפוך את הסיסמאות למיושנות. 

 • אימות הצבעה באופן דמוקרטי

הדוגמה הבולטת ביותר ליישום אפס הוכחת ידע עם בלוקצ’יין מתייחסת לתפקידם הדמוקרטי באימות הצבעות. ZKPs יכולים לספק פתרונות אמינים להצבעה מבוקרת על ידי הקלטת ההצבעות בבלוקצ’יין ציבורי.

כתוצאה מכך, תהליכי הצבעה לא ידרשו שום אימות של צד שלישי לצד אי הכללת הצורך בצנזורה. ZKP יכולים לאפשר לבוחרים להוכיח את זכאותם להצביע, ובכך למנוע חשיפה של המידע האישי הרגיש שלהם. בנוסף, הבוחרים יכולים גם לדרוש הוכחה בלתי ניתנת לשינוי להכללת הצבעתם בסכום ההצבעה הסופי. 

 • ייעול תוקף העסקה של Blockchain

דוגמא בולטת נוספת ליישומי הבלוקצ’יין של ZKP בעולם האמיתי מתייחסת למקרה של ING. ING הכריזה על פיתרון הממנף ZKPs עם Corda, פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית ידועה, כדי להבטיח תוקף עסקאות. לפני הכנסת ZKPs, קורדה הייתה מוגבלת לבחירת הפרטיות והאבטחה. עם זאת, כעת יש לו שתי פונקציות יחד. 

שואפים לבנות קריירה מצליחה בבלוקצ’יין? הנה מיומנויות הבלוקצ’יין המובילות שיקחו אתכם לעבר עתיד מזהיר.

שורה תחתונה

ההיסק החשוב ביותר מהמידע המוצג כאן מתייחס ישירות לסיכויים ארוכי הטווח של ZKPs בבלוקצ’יין. הוכחה אפסית של ידע בהחלט יצאה כפתרון משלים לאתגרים שונים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. שקיפות בבלוקצ’יין יכולה לקחת את המושב האחורי עם ZKP.

כעת, משתמשים יכולים לקבל שליטה טובה יותר והוכחה לבעלות על נתונים באמצעות שימוש ב- ZKP בבלוקצ’יין. אפס הוכחות ידע זוכות לאט לאט לתשומת ליבם של ארגונים ברחבי העולם למרות שהיו קיימות מזה 30 שנה. אם ברצונך לחקור עוד אודות הפוטנציאל של ZKP במערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, התחל ללמוד עוד עכשיו באמצעות כיתת המאסטר אפס הוכחה.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map