איש בלוקצ’יין ואדם בוער: זרזים של יצירתיות באמצעות קהילה ואמון

מה משותף לספרות הרוחנית העתיקה העתיקה, לפרתנון העתיק של יוון, ולנפלאות הטכנולוגיות המערביות המודרניות? יצירתיות אנושית זורמת ללא עכבות כאשר בני אדם חווים מידה סבירה של חופש, תחושת קהילה ואמון. זה החוט המשותף. במאמר זה אתאר כיצד הבלוקצ’יין והאדם בוער מטפחים יצירתיות באמצעות חופש, קהילה ואמון.

מהי טכנולוגיית בלוקצ’יין?

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מיישמת רשת peer-to-peer (P2P) מבוזרת בה כל אחד יכול להצטרף. כל צומת, כלומר מחשב ברשת, שומר על כל המידע בבסיס הנתונים המופץ ויכול להציג את כל היסטוריית העסקאות.

לכל צומת יש סמכות שווה, מה שמביא לקהילה במקום למבנה פיקוד ושליטה מלמעלה למטה. אין מנהל מרכזי אחד בבלוקצ’יין ללא הרשאות.

הצפנת נתונים עוצמתית מגנה על עסקאות משתמשים בבלוקצ’יין. קרא עוד על כך ב”מדריך למתחילים: שימוש בקריפטוגרפיה במטבע קריפטוגרפי “.

רשומות העסקה מקובצות יחד בבלוקים, אשר נערמים על גבי בלוקים אחרים אחד אחד. אלגוריתמי קונצנזוס חזקים מגנים על קדושת הנתונים.

ביזור מעודד את רוח הקהילה, בעוד רשת שקופה ובטוחה מסייעת בשיפור האמון. אין פלא אם כן שטכנולוגיית הבלוקצ’יין משנה את העולם, בין אם בתחום הבריאות ובין אם באחסון בענן.

קרא עוד על טכנולוגיית הבלוקצ’יין ב”מדריך הטכנולוגיה האולטימטיבי של בלוקצ’יין: מהפכה לשינוי העולם “.

מהו פסטיבל “האיש הבוער”?

לארי הארווי וג’ון לאו, אזרחים אמריקאים שניהם, ייסדו את פסטיבל “האיש הבוער” בשנת 1986. הם בנו פסל עץ בגודל 8 מטר של אדם ושריפו אותו באופן פולחן בחוף סן פרנסיסקו ביום קיץ ההיפוך באותה שנה. האירוע המסודר באופן ספונטני משך מיד כמה חובבים.

עם הזמן האירוע הלך וגדל, ובשל מגבלות אכיפת החוק על שריפת פסל בחוף קליפורניה, עבר הפסטיבל למדבר הסלע השחור במדינת נבאדה. מקומץ הצופים בשנת 1986, הפסטיבל בן השבוע מושך כעת כמעט 70,000 אנשים מרקעים מגוונים למדבר השומם מדי שנה..

מתנדבי הפסטיבל בונים עיר במדבר לגמרי בכוחות עצמם, מארגנים תערוכות אמנות רבות ואירועי תרבות אחרים. הם בונים פסל גדול עם מקדש, מארחים אלפי אנשים, ואחרי שבוע הם פשוט שורפים את הפסל ואת המקדש.

בלוקצ'יין מול האיש הבוער

המשתתפים, המכונים ‘צורבים’, רואים בטקס הבוער סמל של הרס מחזורי ורצף יצירה, ומכאן שהוא קדוש. קהילת המבערים מפגינה תחושה מדהימה של תחושת קהילה, פתיחות, שיתוף פעולה ויצירתיות. לאחר הפסטיבל, כולם מנקים את כל המקום, שוב כדי להתכנס בשנה הבאה ולבנות את ‘עיר הבלאק רוק’ במדבר השומם ההוא.

הקהילה התפתחה במשך עשרות שנים, ובנתה סט של 10 כללים שהם מתחייבים לחיות לפיהם, ללא אכיפה. להלן מספר דוגמאות לכללים:

 1. פְּתִיחוּת;
 2. כבוד הדדי ופעולה קהילתית מבוססת קונצנזוס:
 3. מאמץ מרצון;
 4. התנגדות למסחור של הפסטיבל שלהם;
 5. הסתמכות עצמית;
 6. ביטוי עצמי;
 7. אחריות אזרחית.

קרא עוד על פסטיבל Burning Man ב- האתר שלהם.

בלוקצ’יין ואדם בוער: קווי דמיון למכביר!

ל- Blockchain ו- Burning Man יש הרבה קווי דמיון. אסביר כמה עיקריים, שהם כדלקמן:

 1. מטרה אצילית;
 2. דחף לבניית קהילה;
 3. פְּתִיחוּת;
 4. לחץ על מאמץ מרצון;
 5. דגש על ‘ליבה ללא שינוי’.

לגוש הבלוקצ’יין ולאיש הבוער יש מטרה נעלה

מי שיש לו סיבה לחיות בשבילה יכול לשאת כמעט כל דרך.

אלה דבריו של הפילוסוף הגרמני המנוח פרידריך ניטשה. ויקטור אמיל פרנקל, מייסד “לוגותרפיה”, וניצול שואה מאוחר, הנציח את המילים הללו בספרו “חיפוש האדם למשמעות”. קרא את הספר וכיצד מילים אלה מתקשרות על חשיבותה של מטרה נעלה כאן.

חובבי הבלוקצ’יין רוצים לשנות את העולם לטובה, עם הביזור והרשומות הבלתי ניתנות לשינוי שהטכנולוגיה מבטיחה. קראו על הפרויקטים המרתקים הללו ב “מקרי שימוש בבלוקצ’יין בעולם האמיתי – 46 יישומי בלוקצ’יין”.

קהילת האדם הבוער גם רוצה לשפר את העולם בו אנו חיים, באמצעות מאמץ קהילתי וקשר עמוק בין בני אדם. בואו נאחל לשתי הקהילות הללו הצלחה!

חשיבות הקהילה

פסטיבל Burning Man הוא עניין של קהילה. הפסטיבל וההכנה כל השנה אליו מתמקדים בבניית קשרים בין זרים גמורים. כולם עוזרים ל’בערים ‘אחרים, במיוחד אם ה”בערן “חדש.

קהילות מניעות את פרויקטי הבלוקצ’יין הציבוריים כמו ביטקוין או את’ריום לחלוטין. הם מתווכחים על הצעות שיפור שונות ומחליטים על שדרוגים עתידיים בצורה שקופה. כאשר קהילת הביטקוין יישמה את ‘עד מופרד’ (SegWit), הם השתמשו בגישה קהילתית והשיגו הסכמה.

רשת פתוחה ומסבירת פנים

חסימות פומביות ואדם בוער מאפשרים לכל אחד להצטרף. כל אחד יכול להפעיל צומת ביטקוין מלא. באופן דומה, פסטיבל Burning Man פתוח לכולם, ללא אפליה כלשהי.

חסימות ציבוריות מאפשרות למשתמשים להשתמש בשמות בדויים שלהם. האיש הבוער גם מאפשר זאת ל’בערים ‘שלהם.

מאמצים רצוניים מניעים שינויים

בפסטיבל Burning Man, אתה לא מוציא כסף ברגע שאתה קונה את כרטיסי הכניסה שלך ומגיע עם ציוד הקמפינג שלך וכו ‘. רק מתקן מרכזי אחד מקבל כסף כלשהו עבור הסחורה או השירותים שהם מוכרים, וזה למטרה ספציפית מאוד. הקהילה מעריכה את מושג המתנה והמאמצים ההתנדבותיים.

מפתחים מגישים את כל הצעות השיפור בבלוק-צ’ייס ציבורי, בהתנדבות. הם גם מבצעים את התכנות הדרוש לאותן הצעות שיפור מרצונם. עבור למשל בבלוקצ’יין את’ריום, לתקן האסימונים ERC 20 יש באג, ששורף אסימונים במקרים מסוימים. מפתח אתריום הציע מרצון החלטה באמצעות ERC 223. קרא עוד על כך ב- “ERC 20 לעומת ERC 223 לעומת ERC 777: השוואה בין תקני אסימונים של Ethereum”.

עקרונות הליבה אינם ניתנים למשא ומתן

אנשים לא יכולים לחיות עם שינוי אם אין בתוכם גרעין חסר שינוי.

אלה דבריו של מומחה המנהיגות האמריקאי המנוח והסופר המהולל סטיבן ר קובי. קרא כמה חשיבות העניק למכלול עקרונות הליבה שאינם ניתנים למשא ומתן כאן. ארגונים, קהילות ואנשים מצליחים תמיד מחזיקים סט של עקרונות יסוד קדושים, בעוד שהם פתוחים לאבולוציה לגבי כל השאר.

האדם הבוער הוא פסטיבל רוחני, המושתת על תפיסת הקשר ללא תנאי בין בן אדם אחד לאחר. הם אמנם פתוחים לגבי מי שמשתתף, אך לעולם אינם מתפשרים על כללי הליבה שלהם, למשל מאמץ מרצון על פני הכנסות מפרסום.

קהילת הבלוקצ’יין מגינה בחריפות על מה שהם רואים בליבת הטכנולוגיה, כלומר ביזור נתונים ואי משתנות של נתונים. הם בוחנים את כל הצעות השיפור ומתנגדים לכל הצעה שמבקשת לדלל את הליבה הזו.

איש בלוקצ’יין ואיש בוער: הצורך בערנות

גם בלוקצ’יין וגם האיש הבוער בו מבטיחים הרבה, אולם כפי שציין ההיסטוריון האמריקאי המנוח וויל דוראנט, הציוויליזציה היא שבירה. לוקח הרבה זמן לבנות תרבות גדולה, אבל רק דור של רשלנות יכול להשמיד אותה. קרא עוד על התצפית של דוראנט ב זה דף האינטרנט של קרן וויל דוראנט.

כפי שגילתה קהילת הקריפטו, שחקנים חסרי מצפון מרימים הונאות ‘הצעות מטבע ראשוניות’ (ICO), ומטריפים משקיעי קריפטו. אני שמח לראות שהקהילה שוקלת שיפורים כמו DAICO למניעת ICOs תרמית. קראו עוד על כך במדריך למתחילים: מהו DAICO? ה- ICO המשופר! “. עליהם להישאר ערניים.

הקהילה הבוערת צריכה לבדוק את המקרים לכאורה של שימוש בסמים במהלך הפסטיבל. כמו כן, בפסטיבל 2017 השתתף משתתף במתנדבים וקפץ לאש. הוא נפטר למחרת בגלל כוויות קשות ודום הלב שגרם. הפסטיבל יוצר רגשות עוצמתיים, ועל הקהילה לתמוך במשתתפים בסערה רגשית כדי למנוע אובדן חיים כה מצער.

שתי היוזמות ראויות לתמיכה כנה שלנו, ואני מקווה שהן יישארו ערניות לנצח במסעם להפוך את העולם למקום טוב יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map