בלוקצ’יין מול האשגרף: מי מנצח את הכפול?

עולם הטכנולוגיה הומה בבלוקצ’יינטים ובקריפטוגרפים בעשר השנים האחרונות. בעוד שאנשים מסוימים רואים את העתיד בבלוקצ’יין, יש שמראים לעולם שאולי יש יותר. ישנם מספר פגמים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. למשל צריכת החשמל ומספר מוגבל של עסקאות בשנייה וכן הלאה. ובכן, כשאנשים הכירו את הטכנולוגיה החדשה שהומצאה – האשגרף, הם התחילו להטיל ספק בעתיד הבלוקצ’יין. אז בואו נתחיל את הדיון שלנו בנושא בלוקצ’יין לעומת האשגרף.

Blockchain לעומת Hashgraph: הפגמים של טכנולוגיית Blockchain

אלטרנטיבה של Hashgraph לעומת Blockchain

אנשים אומרים כי האשגרף עשוי להפוך את טכנולוגיית הבלוקצ’יין למיושנת. אבל איך? האם בלוקצ’יין אינו הטכנולוגיה מהדור האחרון שתמגר את שלטון התאגידים המרושעים? טוב, כן, אבל אפילו לירח יש צלקות! לבלוקצ’יין יש גם כמה נקודות שליליות. כמו,

כוח רעב

בראש ובראשונה הבלוקצ’יין הפגמי בעיצוב הוא שהוא דורש כוח עצום. אלגוריתמי הקונצנזוס כמו הוכחת עבודה (PoW) או Proof-of-Stake (PoS) דורשים המון כוחות חישוביים להפעלה. כיום תצטרכו מחסנים מלאים במעבדי כרייה וחשבונות חשמל מרקיעים שחקים. משתמשים ממוצעים נפוצים אינם יכולים לכרות מטבעות יותר באמצעות המחשב הביתי שלהם.

איטי יותר

כולנו יודעים שתהליך הכרייה איטי מאוד. כמו גם תהליך העסקה הכולל הוא איטי כמו חילזון. ביטקוין יכול להתמודד עם 7 עסקאות בשנייה בלבד. זה לוקח 6-7 שעות להעביר ביטקוין למישהו. למרות שיש חסימות מהירות יותר מהסבא ביטקוין עדיין זו לא הדרך המהירה ביותר.

לֹא הוֹגֶן?

אם אתה כורה, אתה יכול לבחור את הזמנת העסקה כרצונך. אז, הכורים יכולים לעכב עסקה מכיוון שיש להם את הכוח לעשות את זה? אבל, האם זה הוגן? הכורים יכולים אפילו לעצור בלוק כדי להצטרף לשרשרת או לחשבונאות.

כבר ישן יותר!

בעוד טכנולוגיות אחרות המופיעות מאפס, בלוקצ’יין יכול להיחשב מעט ישן בהשוואה לטכנולוגיות העדכניות ביותר. כן, בלוקצ’יין איפשר אפילו לחשוב את הרעיון. אבל שוב, הצעירים תמיד יטרפו את הישנים!

מה זה האשגרף?

כך, מה זה האשגרף? אני מתנצל על כך ששמרתי את זה בסוד עד עכשיו. Hashgraph הוא בערך כמו טכנולוגיית הבלוקצ’יין אבל טוב יותר. זה גם ספר דיגיטלי מבוזר מבוסס קונצנזוס בדיוק כמו בלוקצ’יין. אז במה זה שונה? ובכן, ההבדל המרכזי הוא במנגנון. האשגרף מאמץ שתי טכנולוגיות של מדעי המחשב. הם –

  • רכילות על רכילות, ו
  • הצבעה וירטואלית

טכנולוגיית Hashgraph היא המצאתו של לימון ביירד, מייסד שותף ו- CTO של Swirlds. הוא קיבל תמיכה מסיבית מהמנכ”ל שלו מנס הרמון. מטרתם הייתה להפוך את החסימות ליעילות עוד יותר. ונער, הם עשו את זה! Hashgraph יכול להתמודד עם יותר מ -250,000 עסקאות בשנייה ואילו המוביל בשוק Bitcoin יכול להתמודד עם 7 בלבד! לכן, הוויכוח על בלוקצ’יין מול האשגרף הוא בלתי נמנע.

בלוקצ’יין מול האשגרף: מדוע האשגרף לפניו?

בלוקצ'יין מול האשגרף

נקודות זכות תמונה: מערבולות

אמור להתראות למזלג

כאשר בלוקצ’יין מתחלק לשניים או יותר, התופעה ידועה כמזלגות או פשוט מזלגות. תופעה זו מתרחשת כאשר כל הצמתים ברשת מנסים לשדרג לגרסה האחרונה. מייסדי האשגרף אמרו כי המערכת שלהם נקייה ממזלגות כאלה.

יותר עסקאות

כן, רשתות חסימות עדיין איטיות. Ripple ו- NEO יכולים להתמודד עם 10,000 עסקאות בשנייה שהן המובילות מבחינת כמה עסקאות הבלוקצ’יין יכול לבצע בשנייה. לעומת זאת, האשגרף מאפשרת 250,000 עסקאות בשנייה. ויזה הצליחה להתמודד עם 25,000 בלבד. המהירות היא שהופכת את הטכנולוגיה הזו לכל כך חדשנית.

הוכחת עבודה: מה זה?!

כמעט כל החסימות ניתנות לכרייה. לפחות כל אלה הציבוריים הם. הכרייה זקוקה להרבה כוח חישוב הדורש כמות עצומה של חשמל. ל- Hashgraph אין האלגוריתם המסורתי של הקונצנזוס ולכן אינך צריך להוציא אלפי דולרים על חשבון החשמל.

באמת הוגן

כל העסקאות מופיעות בפנקס הספרים בהתאם לציר הזמן שלהם. אין כורה או מי שיכול להחליט אם עסקה תירשם או לא. בשל הרכילות על טכנולוגיית הרכילות, אנשים יכולים להיפטר מאי הוגנות שכזו.

מחשבות אחרונות

אז מי ישלוט בעתיד – Blockchain לעומת Hashgraph? איש אינו יכול להיות בטוח בכך. אבל זה בטוח שהאגרגרף מראה הרבה יותר פוטנציאל מאשר הבלוקצ’יין. המטרה הבסיסית של שניהם זהה. אבל האשגרף הוא צעיר יותר, מהיר וחזק יותר!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map