המדריך האולטימטיבי לחוזים אתרים

האם אתה רוצה ללמוד על חוזים חכמים של Ethereum? אם כן, הגעת למקום הנכון. במאמר זה נחקור חוזים חכמים בהקשר של את’ריום. למעשה, זה היה Ethereum שהביא את מושג האוטומציה באמצעות חוזים חכמים. זה שינה את אופן ההתפתחות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ועזר לעצב את עתיד הבלוקצ’יין בכללותו.

לא ניתן להכחיש את עליית הבלוקצ’יין בשנים האחרונות. פרויקטים כמו Hyperledger ו- Corda הם בחזית הבאת טכנולוגיית הבלוקצ’יין לעסקים בכל רחבי העולם.

ברור שמושג הבלוקצ’יין שנוצר משחרור המטבע הראשון, כלומר הביטקוין לא הספיק כדי לענות על הביקוש של עסק הדור הנוכחי. עם חוזים חכמים, הדור החדש של טכנולוגיית הבלוקצ’יין משתמש בטכנולוגיות ספרים מבוזרות שונות כדי להתאים טוב יותר לדרישות המגזרים השונים.

חוזים חכמים של Ethereum

בוא נתחיל להבין מה הם חוזים חכמים של Ethereum או בכלל חוזים חכמים.

מהו חוזה חכם?

חוזים חכמים נועדו לעבוד כפרוטוקול מחשב שיכול לאמת דיגיטלית, לאכוף ולהקל על חוזה ללא צורך בניירת כלשהי. זה דומה לחוזי נייר אך מנוהל בצורה יעילה ואפקטיבית יותר בהשוואה אליהם. החוזים החכמים קיימים לניהול ביצוע העסקה בין הצדדים.

חוזים חכמים אפשריים בגלל האופי האמיתי של בלוקצ’יין, כלומר ביזור. אין ספק שללא צורך המתווכים, ניתן לבצע אוטומציה גם את המשימות או העסקאות שמבוצעות על ידי הצדדים.

ללא אפשרות להתנגשות, בלוקצ’יין תמיד היה הבחירה הראשונה עבור עסקים שמעדיפים שקיפות ואמינות מוחלטים.

כל אלה פירושם שניתן להשתמש בחוזים חכמים לחלוקת ערך בצורה של מניות, רכוש או כסף באופן נטול סכסוכים, שקוף ומבוזר. מכיוון שאין איש אמצעי, התהליך הוא גם מאובטח והוא חסין טמפר בזכות השימוש בתכונת השינוי של הבלוקצ’יין ובקריפטוגרפיה.

הקשר פשוט

דרך פשוטה יותר להבין אותו היא להשוות אותו למכונת משקל. כדי להשתמש במכונה, כל שעליך לעשות הוא לתת למכונה את הקלט הדרוש ולהמתין שתחשב עבורך.

אין כאן איש אמצעי ומדויק מבלי להתעסק בו. זהו חוזה פשוט בינך לבין המכונה.

גם חוזים חכמים עובדים באותה צורה. איתו אינך צריך להיזהר מאף צד שלישי. בחוזה חכם, הכללים מוגדרים כהלכה יחד עם העונשים או סעיפים אחרים ששני הצדדים הסכימו עליהם.

זה דומה לזה של הסכם רגיל שנעשה באמצעות חוזה מסורתי. עם זאת, בחוזים חכמים או בחוזים חכמים של Ethereum, הכל אוטומטי.

רוצה לקרוא עוד על חוזים חכמים? קרא את המדריך האולטימטיבי שלנו עליו כאן: חוזים חכמים: המדריך האולטימטיבי למתחילים.

מי יצר חוזים חכמים וחוזים חכמים של Ethereum?

הרעיון של חוזים חכמים התרחש בשנת 1996. הוא הוצג לראשונה על ידי ניק סאבו. הוא היה מדען מחשבים. עם הזמן הוא שיחרר גרסאות טובות יותר שלו והוציא מספר פרסומים.

אבל, היישום האמיתי של חוזים חכמים קרה עם שחרורו של הביטקוין – המטבע הקריפטוגרפי ששוחרר בשנת 2009.

עם זאת, השימוש האמיתי נעשה לראשונה באת’ריום, שם עבד ויטאליק בוטרין על יישום נכון של חוזים חכמים..

לדבריו, חוזה חכם הוא תוכנית המשתמשת בקוד לקביעת הבעלים של הנכס וממכנת את התהליך לביצועו. אם הנכסים לא מוקצים לאדם, ההחזרים מתבצעים על פי התנאים שנקבעים במסגרת החוזה החכם. זהו צעד קדימה בהשוואה לטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת, כאשר הרעיון המרכזי הוא לשכפל ולשתף נתונים ללא צורך בסמכות מרכזית..

כיום, חוזים חכמים מנוצלים כמעט בכל המטבעות הקריפטוגרפיים.

מדוע אנו זקוקים לחוזים חכמים של Ethereum?

בחלק זה נלמד מדוע אנו זקוקים לחוזים חכמים של Ethereum. בדיוק כמו כל חוזה חכם, חוזים חכמים של Ethereum מגיעים עם יתרונות משלו.

 • אמון

חוזים חכמים מקנים אמון בכל העסקה או ההסכם שקובעים הצדדים לביצוע עסקאות. עם אנשי קשר חכמים, איש אינו יכול לשנות את המסמכים או לשנות את תנאי החוזה. המסמכים מאוחסנים גם בבטחה בשיטות הצפנה מתאימות ללא צורך ברשות מרכזית. השימוש בחוזים חכמים מביא אמון גם בקרב המשתתפים ללא צורך להכיר את הצד השני לחלוטין.

 • אוטונומיה

השימוש בחוזה חכם מכניס אוטונומיה מכיוון שהוא אינו זקוק לשום צד מתווך של צד שלישי כדי להקל על העסקה או על ההסכם.

 • חסכון

השימוש בחוזים חכמים מביא גם חיסכון עבור הצדדים המעורבים בחילוף. החיסכון נעשה על ידי הסרת סוכני הנדל”ן המיותרים, נוטריונים, סיוע או כל סוג אחר של מתווכים. במילים פשוטות, החוזה החכם מסיר את העמלות הנוספות הקשורות לרוב השירותים שם.

 • בְּטִיחוּת

חוזים חכמים בטוחים בהשוואה לצורות אחרות של שיטות ניהול חוזים מסורתיות. קשה לפרוץ חוזים חכמים אם מיושמים כראוי. אחרי הכל, הם משתמשים בקריפטוגרפיה כדי לעשות שום דבר שניתן לפרוץ או לשנות.

 • דיוק

כל העסקאות שנעשו באמצעות חוזים חכמים מדויקות ואין בהן שגיאות בהתחשב בכך שהחוזה החכם בזמן היצירה נבדק היטב לפני שהופך אותו לשידור חי..

כיצד עובד חוזה אתריום חכם?

בחלק זה נלמד כיצד פועלים חוזים חכמים של Ethereum או חוזים חכמים, באופן כללי.

לפני שנתחיל, עלינו להבין שבדרך הבסיסית ביותר ביטקוין תמך בחוזים חכמים. היא עשתה זאת על ידי מתן הרשת כדרך להעביר ערך מעמית אחת לאחרת. הצמתים ברשת דואגים לתהליך האימות.

עם זאת, השימוש בחוזים חכמים הוא הרבה יותר מסתם קריפטו.

בואו נסתכל על את’ריום. זה הציג את שפת התסריט ואת הרעיון להגדיר חוזים חכמים שיעשו יותר מסתם העברת ערכים או נכסים בין עמיתים.

זה אפשר למפתחים ליצור תוכניות משלהם באמצעות חוזים חכמים, הידועים גם בשם סוכנים אוטונומיים נייר לבן אתריום.

Ethereum אפשרה לתמוך בהיקף רחב יותר של הוראות חישוב מכיוון שהוא “טיורינג-שלם”.

אז למה יכולים חוזים חכמים ברשת את’ריום? בואו נבדוק זאת למטה.

 • החוזים החכמים של Ethereum מציעים תכונות של חתימה מרובה. המשמעות היא שניתן ליצור חשבונות באמצעות חוזים חכמים כאשר ההוצאה נעשית על סמך הסכם האנשים בקבוצה.
 • ניתן להשתמש בו ביעילות גם לספק שירות חוזה, כלומר לספק אותו לחוזים אחרים.
 • ניתן להשתמש בחוזים חכמים לניהול הסכמים בין משתמשים.
 • לבסוף, היא יכולה לשמש כדרך לאחסון מידע כגון רשומות חברות.

חוזים חכמים גם לא עובדים בבידוד. כדי להפוך אותם לפונקציונליים וניתנים לניהול, תוכלו לבצע דרכים שונות לחבר חוזים חכמים ורשת בלוקצ’יין יחד.

למשל, אם חוזה חכם מנהל את מספר הקבלה בבית הספר – הוא יסתמך על חוזים חכמים אחרים שמאפשרים קבלה, מאמתים אותם ומעבירים קבלות לנושא האמור..

יצירת חוזה חכם משלך

יצירת חוזה חכם משלך היא קלה. יש שפע של משאבים מקוונים שבהם אתה יכול להשתמש כדי ליצור חוזה חכם משלך. אחד מאותם משאבים נובע ממסמכי Solidity – שפת התכנות המשמשת לכתיבת חוזים חכמים בפלטפורמת Ethereum. בואו לבדוק את הדוגמאות לחוזה חכם של Ethereum.

כדי לגשת להדרכה, תוכלו לבדוק את התיעוד שלהם כאן: מבוא לחוזים חכמים – תיעוד של סולידיות 0.6.7. כאן, תוכלו גם לגלות את הדרכת החוזה החכם של Ethereum.

מוצקות היא אחת משפות החוזים החכמות של Ethereum בהן תוכלו להשתמש לפיתוח חוזים.

כמו כן נעבור על דוגמה למטה שנלקחת מהתיעוד.

יצירת אתריום-חכם-חוזים

יצירת חוזה Ethereum חכם משלך

האמור לעיל הוא דוגמה לאחסון בו אנו יוזמים משתנה storeData ואז הגדר אותו בפומבי באמצעות פונקציית הסט (יחידה x). הערכים מוחזרים באמצעות הפונקציה get ().

בואו נסתכל על דוגמת מטבע המשנה.

דוגמה לאתריום-חוזה-תת-מטבע

דוגמה למטבע משנה

הנה לנו חוזה המטבע ().

באיש הקשר הגדרנו את פונקציות המפתח כולל

 • נשלח (כתובת מ, כתובת אל, סכום קטן) → משמש לשלוח סכום מכתובת לכתובת אחרת.
 • קונסטרוקטור () → יוזם את הקונסטרוקטור
 • פונקצית מנטה (מקלט כתובת, כמות קטנה) → מנטה את המטבע הקריפטוגרפי

מקרי שימוש בחוזים חכמים של Ethereum

ישנם מקרי שימוש מרובים של מקרי שימוש בחוזים חכמים של Ethereum. בואו נעבור אותם בקצרה אחד אחד.

 • מֶמְשָׁלָה

אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר של חוזים חכמים נמצא בממשלה. למשל, הם יכולים להשתמש בו לצורכי הצבעה שהיא אחד הנושאים המובילים בממשל.

אנשים רוצים שקיפות וחוזים חכמים יכולים לעזור למערכות ההצבעה לספק זאת. בדרך זו לא תהיה פוליטיקה וקונספירציה סביב הצבעה. הפתרון מבוסס החשבונות יכול להתחקות אחר הצבעות בקלות ולהבטיח שהתוצאות יהיו מדויקות ככל האפשר.

חוזים חכמים יכולים גם לשפר את אחוז ההצבעה מכיוון שניתן לגרום לו לעבוד עם זהות דיגיטלית שאינה דורשת מילוי טפסים. הבוחרים יכולים לבחור להצביע באמצעות מערכת מקוונת מאובטחת – ומשפרת את הסיכוי לבחור מפלגה ממשלתית הוגנת לשלטון.

 • הַנהָלָה

זה יכול גם להפוך את תהליכי העבודה שלהם לאוטומטיים באמצעות חוזים חכמים.

כמו כן, שימוש בחוזים חכמים פירושו שיש אמון טוב יותר בקרב ההנהלה מכיוון שמקור המידע הוא ספר חשבונות יחיד המתעדכן כל הזמן במידע חדש המאומת..

יתרונות אחרים כוללים שקיפות, דיוק ומערכות אוטומטיות. ברור שאין טעם לנוע קדימה ואחורה לאישורים ולדיונים כאשר יש לך מקור יחיד להפצת מידע שאינו מסתמך על גישה מרוכזת.

זה משפר את העיבוד לרמה חדשה לגמרי ללא תלות בתהליכים אחרים ופחות סיכויים לשיתוף ושימוש במידע שגוי. זה גם דואג להסדרים ותביעות.

 • שרשרת אספקה

ללא ספק שרשרת האספקה ​​היא מקרה השימוש מספר 1 בחוזים חכמים. כל שרשרת אספקה ​​המשתמשת באתריום יכולה לנצל את מה שהחוזים החכמים של אתריום יכולים לעשות.

לדוגמא, מערכת אספקה ​​המשתמשת בחוזים חכמים כדי לעקוב אחר המוצר, המצב בו הוא נמצא ופרטי מפתח אחרים שלא היו אפשריים ללא שימוש בחוזים החכמים או במערכת החשבונות. כמו כן, חוזים חכמים מסוגלים להזמין דברים אוטומטית אם המלאי נגמר.

זה דבר גדול עבור קמעונאים או שוקי שרשרת האספקה ​​המקוונים, מכיוון שהם לא צריכים לעקוב תמיד אחר מה לבצע מלאי מלא, מה שמאפשר לשותפים להפיק את המרב מהמערכת האוטומטית. יתרון נוסף בשימוש בחוזים חכמים הוא יישוב סכסוכים בשרשרת האספקה. כיוון שהכל נמצא במעקב, מחלוקות מוסדרות תוך דקות.

 • מְכוֹנִית

רכב הוא עוד שימוש לשימוש בחוזים חכמים. תעשיית הרכב יכולה להשתמש בחוזים חכמים בכל הנוגע לנהיגה עצמית.

החוזים החכמים יכולים לעזור לגלות את התקלות במהלך תאונה או לעזור בהבנת הבעיות המתרחשות במכונית. זה יכול לעזור בביטוח רכב ולהסיר הונאות מהתרחשות.

זה יכול גם באמת לעזור למשתמשים שנפגעו מתאונת דרכים ולסדר להם ביטוח מהיר ממש!

 • נדל”ן

האם חשבת פעם לקנות בית ואז החלטת לעכב אותו בגלל התהליך הארוך שנדרש כדי להשיג בית? אם כן, אתה לא לבד.

שלא לדבר על כך, ישנם תהליכי אימות שיכולים לקחת לא מעט זמן לפני שתוכלו לקבל בעלות על הבית החדש שלכם!

את כל אלה ניתן לבצע אוטומציה בעזרת חוזים חכמים שיכולים לשלוט על כל תהליך הקנייה והעברת הבעלות ממוכר לקונה. ניתן להחליט על הסעיף ולקודד אותו לחוזה חכם לפני שהוא הופך לחי.

לאחר שתסיים, הקונה צריך לשלם עבור התשלומים או התשלום. לאחר שתסיים הבעלות על הבית החדש תועבר אוטומטית.

 • בריאות

מקרה השימוש האחרון בחוזה חכם של Ethereum הוא שירותי בריאות. שירותי הבריאות סובלים כיום מהמון בעיות ומכשולים בכל הנוגע למתן שירות למטופלים. אחת מאותן בעיות כוללת אחסון ושמירה על רישומי הבריאות האישיים של המטופל.

מכיוון שלכל ספק שירותי בריאות יש מאגר משלו ודרכו לנהל אותם, קשה לספקי השירות להשיג גישה לרשומות קודמות.

זה מוביל לחוסר עקביות בכל הנוגע לשרת חולים. כמו כן, ללא רשת מבוזרת תקינה, קבלת ביטוח יכולה גם להפוך לאתגר.

חוזים חכמים הפועלים ברשת את’ריום יכולים לפתור את בעיות הבריאות על ידי יצירת מערכת בריאות בה ניתן לגשת לפרופילי המטופלים באמצעות רשת מבוזרת. זה משפר גם את תוצאות הבדיקות, תאימות רגולציה ופיקוח על אספקת תרופות!

סיכום

חוזה חכם של Ethereum כאן כדי להישאר. הם מאפשרים לטכנולוגיית הבלוקצ’יין לתפקד ולמכן אותם ללא צורך ברשות מרכזית.

העובדה שיש הרבה מקרי שימוש בחוזים חכמים הופכת את זה ליותר שימושי לעסקים שם בחוץ. בפעם הבאה שאתה הולך לקנות את הבית, חפש פלטפורמה שהיא מבוזרת ועשה שימוש בחוזים חכמים.

בדרך זו תוכלו להפוך את תהליך הקנייה לאוטומטי על ידי כך שתוכלו לבצע הלוואה ותשלום מקדמה אוטומטי. לאחר שתשלים את התשלום שלך, החוזה החכם יעביר לך את הבעלות על הנדל”ן באופן אוטומטי!

כמה זה מדהים? ימין!

אז מה אתה חושב על אנשי קשר חכמים באופן כללי? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map