מיהו סאטושי נקאמוטו? מיתוס יוצר הביטקוין

מרחב הצפנה גדל להיות עולם כה גדול. טכנולוגיית הבלוקצ’יין עוררה דמיון, פחד, בלבול וסקרנות. תחושות אלו מיועדות לחובבים ולמבקרים כאחד. עולם הקריפטו של ימינו ידע כל כך הרבה ואילו כל כך הרבה נשאר גם לא ידוע. חלק מהלא ידועים הם מיהו סאטושי נקאמוטו.

היום נצא לטייל באופן בו הקריפטו בא לאור. המוקד העיקרי הוא לנסות לחשוף את התעלומה הגדולה ביותר שעומדת מאחורי הביטקוין. הביטקוין הוא המטבע החופשי הפופולרי ביותר. האדם או יותר נכון יכול להיות אנשים שעומדים מאחורי הביטקוין.

יצירת ביטקוין

בשנת 2007, הצעד הראשון לקראת יצירת ביטקוין התרחש. סאטושי נקאמוטו כתב את קוד הביטקוין. הצעד נשמע לא יסולא בפז אז שנים אחר כך אתה יכול להיות השופט. האם אתה חושב שזה היה צעד שלא יסולא בפז? אני לא חושב שכן.

בשנת 2008, באמצעות דומיין מקוון bitcoin.org, היוצר של ביטקוין שחרר נייר לבן. בעיתון מתאר סאטושי כיצד הביטקוין יעבוד באמצעות רשתות מחשבים. המטרה הייתה לסיים צדדים שלישיים לעסקאות הדיגיטליות.

בשנת 2009 ביטקוין שוחרר לציבור. הכורה בביטקוין הראשון היה הל פיני שהוריד את הבלוקצ’יין. מאוחר יותר הוא כרה עשרה ביטקוין שהפך אותו למשתמשים הראשונים בביטקוין. שאר חובביו הראשונים של הביטקוין הם; ווי דאי, ניק סאבו וגאווין אנדרסן. והתמיכה הנוכחית שלהם הלכה וגדלה מאז.

צמיחת ביטקוין

בתקופת הצמיחה בולט שם אחד; גאווין אנדרסן. היזם האמריקאי לקח את המעטפת על ידי סאטושי נקאמוטו המסתורי בשנת 2010. המסר האחרון של היוצר היה הביטקוין המהפכני היה בידיים בטוחות. תחת גאווין אנדרסן, שבע השנים הבאות יוכיחו מאוד.

הצמיחה אירעה באמצעות מערכות יחסים אסטרטגיות מרשימות. בשנת 2013, מוסד למידה בארה”ב קיבל את הביטקוין כאמצעי תשלום חוקי. נכון לעכשיו, המצב מקובל על ידי מוסדות פרטיים וכמה ממשלות.

הצמיחה התרחשה בין קרבות עם הממשלה לאורך השנים. בסך הכל ביטקוין התפתח וצמח כרעיון המהפכני שהיה. שנת 2017 הייתה השנה הטובה ביותר עד כה עבור הביטקוין, שכן ערכה גדל ליותר מ -11,000 דולר לביטקוין יחיד.

המסתורין מאחורי סאטושי נקאמוטו

בתוך כל המידע הזה על ביטקוין, תעלומה אחת נותרה לא פתורה. כמו טבעם של בני האדם, הסקרנות ראתה מחקרים שונים בנושא מיהו סאטושי נקאמוטו? אבל, לא היו ראיות חותכות שמצביעות בדיוק על מי מדובר או יותר נכון, על מי מדובר. אנו מנצלים את הסיכויים שלנו על ידי כניסה לעולם הלא נודע. יתכן שיהיה לך מזל לדעת מי זה.

עוברים מהידוע לבלתי ידוע. אנו נדאג לפרטים ונדאג שלא תחמיץ דבר. לפיכך, הפעל את ציוד הפוקוס והצטרף אליי לטיול זה.

אך לפני כל צורה מובילה להכרת זהותו של נקאמוטו, נעשה הרבה. סטילומטריה שימשה לקישור בין עבודות ביטקוין לזהות מי הוא סטושי נקאמוטו. הסגנון מתבונן בטקסטים מקוריים של ביטקוין ומתייחס אליהם לטקסטים של מחבר.


לסגנון יש אפשרות לזהות זהויות אפשריות רבות. אבל יש עוד אנשים שקרובים מספיק כדי להיות נקאמוטו.

בסך הכל נבחן תחילה מה עוזר לנו לזהות את נקאמוטו.

הידוע בסאטושי נקאמוטו

כמה עובדות על מי שסטושי נקאמוטו כל כך ברור. הם המידע שיש לכולם.

סאטושי נקאמוטו הוא גאון

מאמר משנת 2011 בניו יורקר מזכה את הביטקוין בצדק במעמד כמעט מושלם. קוד הביטקוין הוא ללא טעויות. על ידי ביטול טעויות, Satoshi Nakamoto יצר פלטפורמה מקוונת מאובטחת, אמינה ובטוחה.

כלשון המאמר; ‘רק הקודן הפרנואידי והעמדן ביותר בעולם יכול היה למנוע טעויות.’

סאטושי נקאמוטו שולט באנגלית

נקאמוטו כתב את הקוד והספרות על ביטקוין כולל הנייר הלבן שלו. והם זמינים באופן מקוון. הספרות והקוד מראים שסטושי נקאמוטו שולט מאוד באנגלית. במיוחד, אנגלית בריטית. הנחת יסוד זו הניעה את הספקולציות החוזרות ונשנות על היותו של סאטושי בריטי. הוא אולי טוען שמקורו ביפני, אך אחיזתו באנגלית מסגירה אותו. עם זאת, האחיזה באנגלית לא בהכרח אומר שהוא בריטי או שהוא לא יפני.

סאטושי נקאמוטו יכול להיות יותר מאדם אחד

יש סיכוי עצום שסטושי לא יכול להיות אדם אחד. האפשרות שזה יכול להיות קבוצת אנשים מסקרנת. אבל, מאיפה הטענות שמדובר בקבוצת אנשים שנובעת? כאן איפה. הטענות נובעות מאופי החידוש.

מערכת הביטקוין בולטת בחברה של ימינו בזוהרה. זהו חדשנות עסקית בלתי הפיכה, מהירה, אמינה ועולמית. יתר על כן, הפלטפורמה היא שם בדוי. לפיכך, ניתן להירשם מבלי לחשוף את הזהות האמיתית.

מה שאפילו מרגש הוא שמערכת הביטקוין מגנה מפני חדירת צד שלישי. לא מהממשלה או ממפלגות אחרות. בגלל כמות העבודה שנכנסת לרעיון כזה, זה אולי נשמע נכון שהעבודה אולי דרשה צוות ליצור.

קביעה אחת של לאסלו האניץ ‘, מפתח ביטקוין מוקדם תומכת במחשבה זו. אז הייתה לו הרגשה שהקוד טוב מדי לאדם אחד. הוא גם זכה לשלוח בדוא”ל את נקאמוטו.

הלא ידוע

כעת יש לנו מידע על היכן להתחיל את החיפוש שלנו. הפתרונות שלנו לתעלומה נמצאים בהישג יד. התחום רחב. אבל אנחנו עדיין חייבים להמשיך. הגעתם כל כך רחוק לוותר על הפיתרון. עלינו לגלות מיהו סאטושי נקאמוטו? האם אינך רוצה לפתור את התעלומה הזו? אם כן, עליך להמשיך למה שלא ידוע.

אז מה לא ידוע בסאטושי נקאמוטו?

התמודדנו עם הידוע אך מה הלא נודע. מה מוסיף לכל הטירוף על התעלומה?

האם סטושי נקאמוטו הוא זכר או נקבה?

ראינו שסטושי נקאמוטו יכול להיות מישהו. סאטושי נקאמוטו טוען כי הוא יפני יליד אפריל 1975. אבל לא ברור אם זה זכר או נקבה. דעות רבות מצביעות על כך שסטושי נקאמוטו הוא זכר מכל סיבה שהיא. אבל, מה אם זה נקבה? אני יודע נכון! זו יכולה להיות נקבה גאונית. הסיכוי לקבל את הרעיון החדשני ביותר על ידי מפתחת נשים הוא מרגש, בלשון המעטה. למרות זאת, מוקדם מדי לקרוא לזה. עלינו להחזיק עוד זמן.

מדוע שלא יתקע בכדי לקחת קרדיט?

אם הייתי סטושי נקאמוטו הייתי מסתובב בכדי לקחת קרדיט. להופיע בתוכניות טלוויזיה כדי לקחת קרדיט. להתגאות בזוהר שלי. תודה בזה; גם אתם תרצו. עדיין; סאטושי נקאמוטו, בחר להיעלם. אז, מה היה המניע מאחורי המהלך הזה? תגלה בקרוב שמדובר בנושא נחקר היטב.

סיבות אפשריות מדוע סאטושי נקאמוטו בחר אנונימיות

שפע של זהירות

הטיעון הסביר ביותר שמהדהד היטב עם כל הוגה הוא; הוא בחר לשתוק מרוב זהירות. טכנולוגיית הביטקוין שורשית בפונקים של סייבר! תוהה מי אלה? סייבר-פאנקים הם פעילים הדוגלים בשימוש בקריפטוגרפיה. מכיוון שהם חלק ממאבק למען שינוי חברתי ופוליטי.

האתגר על מוסדות הממשלה הוא קשה. זה יכול להשאיר אותך חשוף להתקפות מכל הרבעים. למותר לציין שסטושי נקאמוטו, בהיותו בעל חזון, הוא צפה זאת. לפיכך, הוא בחר להישאר אנונימי לטובתו.

הסטה קשב ופיתולים פוליטיים

עם הקמתה של הבלוקצ’יין של ביטקוין, הייתה לנקאמוטו כוונה ברורה מאוד. הוא רצה לשנות את העולם הפיננסי. הוא רצה להקל על העסקאות תוך ביטול צדדים שלישיים. אז הוא רצה להבטיח את ביטחונו למען הפרויקט.

אנחנו יודעים שעד עכשיו כל אחד יכול היה להיות סאטושי נקאמוטו. ידוע גם שארגוני פשע השתמשו בבלוקצ’יין בעסקאות שלהם. העובדה שאתה קורא את זה גם שופכת אור שאתה לא האזרח הממוצע. לכן, ברור שאתה מעורב בעצמך בפוליטיקה, ואתה יודע שפוליטיקה מתפתלת סיפורים.

עכשיו, דמיין מה היה קורה לו סאטושי נקאמוטו היה שם את השם. וארגוני פשע השתמשו בטכנולוגיה שלו. הסיפור היה מעוות שהרעיון החדש ייחשב כבלתי הולם. ראיית הנולד שלו תביא אותו לבקש להישאר אנונימי. כדי שהטכנולוגיה תשיג את המטרה המיועדת. נחש מה? הוא צדק.

האנונימיות הקלה על מה שהיה עשוי להיות מרדף אחר חתולים פוליטיים. ככל שהמעורבות הפוליטית ברורה, דבר אחד ברור, זה היה מבולגן יותר.

נהנה מפרטיות?

מפתיע ככל שזה נשמע, יש אנשים שנהנים מפרטיות. סאטושי נקאמוטו אולי היה אחד מאלה. לו או לה או להם חיים שקטים מספיקים. תשומת הלב מבקשת רק להוסיף סבל לחייהם. אז הוא בחר להישאר בתיבת האנונימיות. התהילה ותשומת הלב שבאה עם זה לא היו חשובים. כל עוד המהפכה התרחשה, זה לא היה משנה אם ייזקף לזכותו או לא.

אז, האם נוכל לשים פנים לשם?

אתה מתקדם מדהים. עם הידוע והלא ידוע בתחום שלך נוכל כעת לשים פנים לשם? קח את האתגר.

מטעם זה, הנה כמה מהתכונות שהן חובה לכל מועמד אפשרי. עליו להיות מפתח, מאמין מוצפן בקריפטוגרפיה, חובב מטבע מבוזר ויזם.

מיהו סאטושי נקאמוטו: המועמדים המובילים

להלן המתמודדים המובילים למקור הביטקוין;

ניק סאבו – יוצר הזהב הביט

נקודות זכות תמונה: Youtube

ניק סאבו הכחיש ללא הרף את הקישורים המחברים אותו להיותו סאטושי נקאמוטו. אך, כתיבתו על ‘קצת זהב’ כאשר נותחה מראה דמיון למקור נייר לבן ביטקוין. יתר על כן, בהיותו בין הראשונים שחקרו את הביטקוין, הוא מציב אותו מתמודד עליון בפני מאחורי סאטושי נקאמוטו.

הרולד פיני – עסקת ביטקוין ראשונה על ידי סייפרפאנק אמריקאי

נקודות זכות תמונה: Youtube

זכור הרולד פיני שכרה את עשרת הביטקוינים הראשונים באותו יום ששוחררו? כן, הבחור הזה יכול להיות גם היוצר של ביטקוין שעושה עסקים עם עצמו. בנוסף, העובדה שהוא הציע שיפור בביטקוין רק לאחר סטושי נקאמוטו היא הוכחה מסוימת. ככל שיהיה, יכול הל פיני להתברר כנמקוטו.

דוריאן פרנטיס – פיזיקאי צבאי: סאטושי נקאמוטו האמריקאי?

נקודות זיכוי: סטמיט

דוריאן פרנטיס ששמו נולד סאטושי נקאמוטו ספג תשומת לב תקשורתית. יהיה על שמו או על כושר ההמצאה שלו. אבל הרקע שלו כליברטריאן וידע כפיזיקאי מציב אותו במצב להיות סאטושי נקמוטו שלנו..

ככל הנראה החוליה הגדולה ביותר של האיש הזה להיות היוצר של ביטקוין היא הצהרה שהצהיר. בהצהרה הוא רמז לעובדה שהוא כבר לא מעורב בטכנולוגיה. בטענה שיש אנשים שאחראים על הביטקוין. האם זה לא מספיק כדי לעורר מספיק חשד? למרות זאת, מאוחר יותר הוא חזר בו מההצהרה.

קרייג רייט – קבלה טועה על ידי מדען מחשבים אוסטרלי

נקודות זיכוי: הכלכלן

מדען המחשבים הודח על ידי אדם שטען שהוא עובד איתו. בדואר האלקטרוני לגיזמודו, הטיפ האנונימי טען שקרייג רייט הוא היוצר של הביטקוין.

בנוסף, בשנת 2016, קרייג רייט טען שהוא סאטושי נקאמוטו שלנו. עם זאת, הרשות האוסטרלית הגיבה בפשיטה על ביתו. לאחר מכן, קרייג חזר בו מהצהרתו. את עדויות ההוכחה הוא טען כי הוא חזר בו.

מועמדים אפשריים אחרים

דבר אחד שנקוטו הצליח לעשות כל כך טוב הוא להסתיר את זהותו. הוא נתן אם לא כולם כמה מהאנשים הטובים ביותר לחפש. אך אי אפשר להתעלם מהאפשרות שהוא לא יהיה מהם. גם עם זאת, אתה עדיין יכול להיות מזל להכיר אחרים שיש להם תכונות הקשורות ליוצר הביטקוין.

בין האישים המקושרים ביותר ניתן למנות סטודנט, מדענים, סוציולוג ומתמטיקאים.

מאמר אחד קישר בין זהותו של נקמוטו לסוציולוג הפיני ד”ר וילי להדונווירטה. המאמר עדיין קישר בין הסטודנט האירי מייקל קליר, בוגר קריפטוגרפיה.

אפילו גרווין אנדרסן נקשר לזהותו של נקאמוטו במאמר משנת 2013. הטענה במאמר היא שגרווין לקח על עצמו את האחריות לפתח ביטקוין כל כך בקלות. או שגרווין יודע מיהו נקאמוטו או שהוא זה.

קשר שערורייתי נוסף נוצר לאילון מאסק בהתבסס על מומחיות בתוכנה פיננסית וכתיבת נייר לבן במאמר משנת 2017.

שווי נטו של סאטושי נקאמוטו

כאמור, אין בהירות מיהו בדיוק סטושי נקאמוטו. אבל, מידע על ערכו ידוע. לפני שנעלם בשנת 2011, דיווחים טוענים כי סאטושי נקאמוטו כרה כמיליון ביטקוין. נכון לעכשיו, אלה מתורגמים ליותר מ -6% מכלל הביטקוינים. עם כל כך הרבה ביטקוין, הערך נע בערך של מעל 15 מיליארד דולר. הערך הציב אותו בעמדה של שנות ה40-50 באדם העשיר בעולם. לכן ניכר שיוצר הביטקוין הוא גם איש עסקים נבון.

סיכום

לסיכום, יש את המסתורין סביב היוצר והמפתח של הביטקוין. סאטושי נקאמוטו יישאר בלתי פתור לפחות בינתיים. אולי לעולם לא נדע מי יצר ביטקוין. או אולי פתרנו את התעלומה כאן ממש עכשיו.

עם זאת, בתוך כל התעלומה חלק מהדברים נשארים כל כך ברורים. שטכנולוגיית הביטקוין היא יצירה פנומנלית. שבמהלך השנים ביטקוין הפך לרעיון העמוק שהיה צפוי להיות. זה הפך את קהילת הביטקוין לפלטפורמה עולמית. פלטפורמה מהירה, אמינה, אמינה ובטוחה לעסקאות המקוונות שלהם.

יתר על כן, זהות היוצר לא עשויה להיות משמעותית כמו המחקר על עתידו של הביטקוין. המתלהבים טוענים שעם צמיחת הבלוקצ’יין הפוטנציאל הוא עצום. המבקרים טוענים שהפוטנציאל הגובר עשוי להעמיס על המערכת. כתוצאה מכך, בגידה במה שביטקוין פותח עבורו – ביזור המטבע.

בסך הכל, גם אם אינך יודע מיהו סטושי נקאמוטו. אתה נהנה מפירות הטכנולוגיה שלו. פרויקטים אחרים של בלוקצ’יין נבטו ממנו.

אֶמְצָעִי

https://www.bbc.com/news/av/uk-36185280/bitcoin-creator-reveals-his-identity

https://money.cnn.com/infographic/technology/what-is-bitcoin/

https://metro.co.uk/2018/04/06/alleged-bitcoin-creator-craig-satoshi-nakamoto-wright-reveals-secrets-rare-interview-7444418/

https://www.cnbc.com/2017/10/27/bitcoins-origin-story-remains-shrouded-in-mystery-heres-why-it-matters.html

https://www.inc.com/will-yakowicz/5-billion-lawsuit-craig-wright-bitcoin.html

https://www.cnbc.com/2016/05/02/bitcoin-inventor-satoshi-nakamoto-finally-revealed.html

https://www.newyorker.com/business/currency/we-need-to-know-who-satoshi-nakamoto-is

https://www.bbc.com/news/technology-36168863

http://www.businessinsider.com/bitcoin-history-cryptocurrency-satoshi-nakamoto-2017-12?IR=T#wait-so-who-is-this-japanese-american-guy-named-satoshi-nakamoto- 7

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/who-is-satoshi-nakamoto/

https://steemit.com/bitcoin/@oppaidaisuke69/dorian-prentice-satoshi-nakamoto

https://www.economist.com/briefing/2016/05/02/craig-wrights-claims-to-be-satoshi-nakamoto-come-under-fire

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map