עקרונות ממשל של בלוקצ’יין: כל מה שאתה צריך לדעת

האם אתה כאן כדי ללמוד על עקרונות ממשל בלוקצ’יין? אם כן, הגעת למקום הנכון.

ממשל היא אחת ממילות המילון הישנות.

אבל מה המשמעות של ממשל?

Contents

מה זה ממשל?

ממשל הוא מבנה שבאמצעותו משתתף או משתמש במערכת מסכים להשתמש במערכת. כמעט בכל מבנה חברתי יש איזושהי ממשל. תוכלו למצוא ממשל גם במקומות שהכי פחות מצפה לכם. אחרי הכל, ממשל עוזר לנו לחיות חיים טובים יותר ולקיים את הכללים לטובת כולם.

ממשלות הן דוגמה מעולה לאופן שבו ממשל מתפקד. ישנם סוגים שונים של ממשלות ואופני ממשל. עם זאת, אנו יכולים לומר בקלות כי ישנם שלושה עקרונות המכתיבים ממשל. עקרונות אלה כוללים:

 • שליטים
 • כללים
 • משתתפים

השליטים או המפלגה המספקת ממשל יכולים להיות רשת, שוק, מערכת חברתית או ממשלה.

כדי שכל מערכת ממשל תפעל כראוי, כל שלושת האלמנטים צריכים לעבוד יחד ולשחק יפה מבלי להפריע לשני.

כפי שבוודאי ניחשתם נכון לעכשיו, בממשל, הכללים קובעים את הכללים על סמך מטרותיו וצרכיו של המשתתף. עם זאת, מודלים של ממשל יכולים להיות מורכבים הרבה יותר מזה. מודלי הממשל שעליהם נדון סובלים מבעיות ומורכבות ככל שהם גדלים.

אתה יכול לקחת מדינות גדולות, למשל, כדי להבין את מודלי הממשל השונים. הגישה של סין שונה מכיוון שיש להם מערכת ממשל של צד אחד. מדינות אחרות מפעילות גישה דמוקרטית שבה אנשים מחליטים על ממשלתם.

כדי להבין טוב יותר, בואו ללמוד על הפורמטים השונים של הממשל.

סוגי ממשל

גם הדיגיטל וגם העולם האמיתי יכולים לראות איזושהי ממשל. לכן אנו יכולים לסווג באופן כללי את סוגי הממשל לשתי קטגוריות עיקריות:

 • ממשל סטנדרטי
 • ממשל בלוקצ’יין

ממשל סטנדרטי

הממשל הסטנדרטי חל על תאגידים, מלכ”רים, סכומים, שותפויות, צוותי פרויקטים, יחסים עסקיים וקבוצות דומות אחרות. המשמעות היא שהממשל הסטנדרטי חל על כל קבוצה אנושית שעושה פעילות יצירתית או תכליתית.

אנו יכולים לסווג עוד יותר את הממשל הרגיל:

 • ממשל ישיר
 • ממשל נציג

ממשל ישיר

ממשל ישיר הוא גישה ישירה לממשל. כאן כל משתמש או משתתף לוקח חלק במודל הממשל על ידי השפעה ישירה על כל החלטה. כדי להשתתף בקבלת ההחלטות, המשתתף צריך להצביע כאשר מתרחשת פעולה. קולות המשתתף קובעים את הפעולות.

היבט ייחודי נוסף של ממשל ישיר הוא היעדר רשות מתווכת או ריכוזית.

הדוגמה הקרובה ביותר למודל הממשל הישיר היא אתונה העתיקה בשנת 500 לפני הספירה. זו הייתה דמוקרטיה ישירה למחצה. דוגמה מודרנית יותר תהיה הקנטונים השוויצריים של גלארוס ואפנזל אינרנהודן משוויץ.

למודל הממשל הישיר יתרונות וחסרונות משלו. בואו נבדוק קודם את היתרונות.

יתרונות ממשל ישיר

 • כל הצבעה של כל משתתף נחשבת לקבלת החלטות.
 • הפלטפורמה כולה היא לקראת שיתוף פעולה ודיון פתוח.
 • ההחלטות שקופות מכיוון שאין רשת מאיימת.
 • זה יותר אחראי.
 • משתמשים או משתתפים הם בשליטה מוחלטת מכיוון שהם משפיעים על כל החלטה המתקבלת באמצעות מודל זה.
 • הבוחרים מבינים שלקולות שלהם יש השפעה עצומה ויש להם גורם אחריות הקשור אליו.
 • שקיפות עוזרת לזהות ולהסיר סוכני רוז ‘.

חסרונות ממשל ישיר

 • מכיוון שכולם יכולים להשתתף בקבלת ההחלטות, זה מקשה על הקבוצה להגיע להסכמה.
 • כל חבר זקוק לחינוך הולם לפני שהוא יכול להשתתף בממשל ישיר. נטל החינוך מוסיף עלות נוספת לתהליך ההצבעה.
 • ממשל ישיר יכול להיות מסובך ליישום במצבים מסוימים בהם לא כל משתתף מוכן להצביע ולהרשם את השפעתם.
 • מכיוון שלהצבעה כאן יש השפעה עצומה, יש לבצע הצבעות על ידי התחשבות בכל היבט. עם זאת, לא כל מצביע חושב ויכול להצביע באנוכיות.
 • מניפולציה בהצבעה היא אפשרות.
 • קבלת ההחלטות שנעשית על ידי אנשים אינה תמיד מעשית או הגיונית.
 • ממשל ישיר פועל בצורה הטובה ביותר כאשר הקבוצה קטנה. קבוצות גדולות הופכות לאתגריות יותר ויותר לניהול באמצעות ממשל ישיר.
 • ממשל ישיר עלול לגרום לעומס מידע שאינו אידיאלי עבור דור המשתמשים של ימינו עם עומס מידע נמוך.
 • אנשים בעלי השפעה יכולים לבצע מניפולציות קיצוניות

ממשל נציג

כעת, כשיש לנו הבנה ברורה של ממשל ישיר, הגיע הזמן לבחון את הממשל הייצוגי.

הממשל המייצג פועל באופן שונה כאשר המשתמשים מצביעים לבחור את נציגם. לאחר שנבחר, הנציג מקבל החלטות בשם העם. הנציג מטפל גם בכללים חדשים ואז מיישם אותם בכל המערכת.

כדי להבין טוב יותר, נסתכל על היתרונות והחסרונות המייצגים של הממשל.

יתרונות ממשל נציג

 • ממשל נציג הוא יעיל
 • אם מתרחשות בעיות, נציגים יכולים לקבל החלטות ראויות לטיפול בהן.
 • ההחלטות הסופיות של הנציג מאוזנות בעיקר
 • אנשים יכולים לבחור נציגים משלהם.
 • קבוצות ענק יכולות לפרוח בממשל הייצוגי ולכן קל יותר לנהל אותן.
 • זה גם חסכוני מכיוון שאין צורך לחנך אנשים לגבי המערכת.

חסרונות ממשל מייצג

 • הנציג הנבחר יכול לבחור לעבוד למען האינטרס האישי שלו ולא את צרכי העם ויעדיו.
 • האמון במערכת הוא גורם עיקרי לדאגה
 • קשה לספק את כל חלק האנשים.
 • חוסר אחריות
 • בחירה בלתי הוגנת של נציגים יכולה לנבוע בגלל שיטות בחירה במניפולציה.

ממשל בלוקצ’יין: תחילת העבודה

אחת התכונות העיקריות של הבלוקצ’יין היא ביזור. זה הופך את הממשל לבלוקצ’יין למורכב. רוב החברות שם משתמשות בריכוזיות ולכן השליטה בהן אינה מורכבת כמו שליטה בפלטפורמה, רשת או קבוצה חברתית מבוזרת..

עם היבטים מרובים של בלוקצ’יין לא אידיאליים, זה הופך לאתגר גדול ליישם עקרונות ממשל בלוקצ’יין. נוסף על כך, רשתות חסימות מתפתחות תמיד בקצב מהיר שבו המשתמשים צריכים להסתגל למערכת האקולוגית ההולכת וגדלה. המטרה הסופית היא להועיל למשתמש, ומכאן שעם הזמן המערכת מתחלפת בהתאם למטרה.

ממשל בלוקצ’יין הוא הרעיון לנהל את המצב המשתנה של צרכי הדרישה והדרישות.

כדי להבין באמת את ממשל הבלוקצ’יין, עלינו להבין בבירור את הבלוקצ’יין ומה יש לו להציע.

ממשל בלוקצ’יין עוסק בהתמודדות עם שכבות הממשל השונות ושכבת הטכנולוגיה השונה שמרכיבה את מערכת הבלוקצ’יין. היבטים מרכזיים אחרים שצריכים להיות מכוסים גם בתוך מערכת הבלוקצ’יין כוללים את פעולותיה תלוי אם מדובר במסגרת, ביישום או ברשת. כמו כן, הכללים לניהול המערכת תלויים בתשתית האינטרנט המרכיבה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין המסוימת.

עקרונות ממשל בלוקצ'יין

חשיבות ממשל בלוקצ’יין

ברור שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה מתפתחת. ממשל בלוקצ’יין מוודא שהכל יעבוד בצורה חלקה. חשוב לוודא כי הבלוקצ’יין יכול לתפקד ביעילות בעודו נמצא בפיתוח פעיל על ידי מפתחים בכל רחבי העולם.

אחריות ממשל בלוקצ’יין

אבל, מה לגבי האחריות של ממשל הבלוקצ’יין? מי עומד מאחוריו?

כדי להקל על הבעיה, ממשל הבלוקצ’יין מסתמך על ארבע קהילות מרכזיות, ולא על אחת בלבד. מספר הקהילות המרכזיות יכול להשתנות בהתאם לבלוקצ’יין עצמו, אך ברוב המקרים ארבע הקהילות הללו תמיד אחראיות על ניהול ממשל הבלוקצ’יין..

אז מיהן ארבע הקהילות המרכזיות האלה? הם כדלקמן:

 • מפתחי ליבה
 • מפעילי צומת
 • מחזיקים אסימונים
 • צוות בלוקצ’יין

מפתחי ליבה

מפתחי הליבה אחראים על פיתוח, ניהול ותחזוקת קוד הליבה של הבלוקצ’יין. הם יכולים לכתוב, לעדכן או להסיר קוד שיש לו השפעה ישירה על הפונקציונליות של הבלוקצ’יין, ולכן יכול להשפיע על כל משתמש שם בחוץ.

מפעילי צומת

מפעילי הצומת אחראים לנשיאת עותק מלא של ספר החשבונות. הם מפעילים פעולות מהמחשבים שלהם ואחראים להחליט אם תכונות יפעלו בצמתים או לא. מפתחי קוד צריכים להתייעץ עם פעולות הצומת לפני שהם מחליטים על תכונות כלשהן.

מחזיקי אסימונים

מחזיקי אסימונים הם האנשים שהם חלק מהמערכת האקולוגית של בלוקצ’יין בכך שהם מחזיקים איתם אסימונים של בלוקצ’יין. הם לוקחים חלק בממשל באמצעות זכויות הצבעה כאשר נעשים שינויים בבלוקצ’יין כולל שינויים בתכונות, מחירים מוגדרים וכן הלאה! מחזיקים באסימונים נתפסים גם כמשקיעים שמשמיעים את קולם בכך שהם מחזיקים אחוז טוב באחוזים סמלי.

צוות בלוקצ’יין

צוות הבלוקצ’יין יכול להתייחס לארגון ללא מטרות רווח או לחברה שלוקחת על עצמה תפקידים שונים לניהול הבלוקצ’יין. ברוב המקרים, מדובר יותר על מימון לפרויקט ולא על השפעה ישירה על תכונות הבלוקצ’יין. עם זאת, הם יכולים לשמש כמתווך בכל הנוגע למשא ומתן לתכונות בין קהילת המשקיעים, מפתחי הליבה ומפעילי הצמתים. אתה יכול לחשוב על צוות הבלוקצ’יין כעל צוות שיווקי שמנסה למכור את המוצר ולתקשר את צרכי המשקיעים לקהילות קריטיות אחרות כמו מפתחים ומפעילי צומת..

מורכבויות עם ממשל מערכת בלוקצ’יין

ישנם מורכבויות מרובות שמגיעות עם ממשל בלוקצ’יין. ישנם מספר גורמים הנכנסים כאשר עקרונות הממשל מוגדרים. עקרונות הממשל תלויים גם בסוג הבלוקצ’יין, בפילוסופיה שלהם ובדרישת בעלי העניין.

למשל, תמיד יש מספר גורמים שמשתמשים בממשל הבלוקצ’יין. עליכם לקחת בחשבון את שכבות הטכנולוגיה השונות שהופכות את מערכת הבלוקצ’יין. המסגרת, היישום או הרשת ממלאים תפקיד במימוש ומנוהל שלטון הבלוקצ’יין.

אנו יכולים לחלק באופן בסיסי את סוג הממשל של בלוקצ’יין לשתי קטגוריות:

 • ממשל על ידי התשתיות
 • שלטון התשתית

ישנה הודעה עדינה בין השניים שבהם הראשונה היא על ממשל המבוסס על התשתית, ואילו השנייה על ממשל תשתיות. בכל מקרה, לשתי הגישות יש מערכת חוקים משלהן אשר נוצרת ומנוהלת על ידי הקהילה או הצדדים השלישי המעורבים.

לכן חשוב להבין תחילה את שכבות הבלוקצ’יין המרובות המשפיעות באופן ישיר או עקיף על ממשל הבלוקצ’יין. אם נעשה זאת נכון, נוכל לקבל תמונה ברורה של המורכבות הקשורה לממשל הבלוקצ’יין.

מדוע מערכות כל כך קשה לנהל

הסמכות המרכזית של מערכת מרכזית יכולה לשלוט במערכת ללא התנגדות או מורכבות רבה. זה הופך להיות קל יותר מכיוון שהכל בשליטתם. לכן, אם מתעוררת בעיה, הם יכולים לחפש כדי לפתור את הבעיה או לסגור אותה לחלוטין אם זה מנוגד לפילוסופיה שלהם.

לשם השוואה, למערכות מבוזרות יש את החופש להיות נשלט או מנוהל על ידי רשות ריכוזית. מכיוון שרשתות מבוזרות הן עמית לעמית, הן נהנות מהיתרון בכך שאינן נשלטות על ידי אף אחד ולכן גם אין להן נקודת כישלון אחת.

אסטרטגיות ואלמנטים של ממשל בלוקצ’יין

בחלק זה נבחן את אסטרטגיות הממשל השונות של בלוקצ’יין. בכל מערכת אקולוגית של בלוקצ’יין, אתה יכול למצוא שני סוגים של יישום: מחוץ לשרשרת ו- on-chain. בשרשרת מוגדר הכללים לכיסוי מערכות הבלוקצ’יין העומדות בבסיס התשתית. הכללים מחוץ לרשת הם כללים המכוונים לפעולות חיצוניות ולפיתוח העתידי של המערכת.

לכל אחת מהיישומים הללו יתרונות וחסרונות משלה ונדון בהם בפירוט. עם זאת, כדי להבין באמת, בואו ונרשום תחילה את אלמנטים ממשל הבלוקצ’יין.

אלמנטים ממשליים של Blockchain

ניתן לסווג את מרכיבי הממשל הבלוקצ’יני לארבעה אלמנטים חשובים. אלמנטים אלה מקלים על זיהוי רכיבי הבלוקצ’יין. כמו כן, על ידי הגדרת האלמנטים בצורה ברורה, יהיה קל יותר לשלוט בבלוקצ’יין.

אז האלמנטים שאנחנו מסתכלים עליהם הם להלן:

קוֹנסֶנזוּס

אלגוריתם הקונצנזוס דואג לאימות העסקה בתוך הרשת. מערכות בלוקצ’יין שונות מיישמות אלגוריתמים שונים של קונצנזוס שיכולים להועיל לכורים באופן ישיר או עקיף. חלק מאלגוריתמי הקונצנזוס הפופולריים כוללים Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS), וכן הלאה..

אתה יכול לחשוב על זה כריכוזיות היררכית בהשוואה לממשל המסורתי.

תמריצים

תמריצים מאפשרים לעובדים השונים לעזור בניהול הבלוקצ’יין. אז זה חל על הכורים או גופים אחרים שמביאים הצלחה לרשת. במילים פשוטות אלה, צריך להיות תמריץ לכל מי שלוקח חלק בבריאות ובפונקציונליות של הרשת.

מֵידָע

מידע ממלא תפקיד מכריע כשמדובר בכל בלוקצ’יין, בין אם זה ציבורי או פרטי. מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר, מידע רב צריך להיות ברשת. זה שונה מאוד בהשוואה לממשל המסורתי שנעשה על ידי תאגידים גדולים וממשלות.

יש לכך השפעה עמוקה על אופן הפעולה של הרשת, הן ברשת והן מחוץ לרשת. עם זאת, ברוב המקרים הוא מציע תוצאות טובות יותר בהשוואה למערכת אקולוגית סגורה יותר.

מבנה ממשל

המבנה השולט במקרה של בלוקצ’יין הוא גמיש יותר בהשוואה למוסדות המסורתיים ויכול להיות קשור במשותף לקונצנזוס. לכן, במקרה של גישות מסורתיות, מבני הממשלה מוגדרים נכון ולא משתנים לעתים קרובות כל כך.

לשם השוואה, זהות ארגונית יכולה לפעול בצורה נוקשה גם בכל הנוגע למבנה השלטון. הם בעיקר בוחרים בגישה מלמעלה למטה.

במקרה של בלוקצ’יין, המבנה השולט שונה מאוד. זה צריך להיות נוזל כדי להבטיח שהוא מתאים לדינמיקה המשתנה כל הזמן של הרשת.

הבנת שני הסוגים של ממשל הבלוקצ’יין: מחוץ לרשת ושרשרת

כעת, לאחר שעברנו על אלמנטים מרכזיים של ממשל בלוקצ’יין, הגיע הזמן שנבין את אותם מרכיבים מרכזיים בשתי הגדרות שונות: מחוץ לשרשרת וברשת.

ממשל מחוץ לשרשרת

ממשל מחוץ לרשת הוא פיתרון אידיאלי לספק יציבות למטבעות קריפטוגרפיים מבוססים כמו את’ריום וביטקוין. אם תסתכל מקרוב, תגלה שממשל מחוץ לרשת דומה למבני ממשל מסורתיים.

הממשל מחוץ לרשת ניהל איזון בין משתמשי הקצה השונים כולל משתמשים, כורים, גופים עסקיים וגורמי קהילה אחרים.

אם תראה ביטקוין, תראה שהוא מגיע והפופולריות התרחשה מחוץ לרשת שלו. זה מוכר באופן נרחב אך לעתים רחוקות זוכה להכיר שיפורי פורטיס באופן פנימי. במקרה של הביטקוין, מערכת הצעת BIP מנוצל באופן עמוק כדי לשמר את השינויים שנעשים על ידי התורמים ומפתחי הליבה. שינויים חדשים כמו רשתות ברק מגיעים, אך ייקח לא מעט זמן עד שייושם ויהיה מוכן לשימוש עבור המשתמשים העיקריים..

ממשל מחוץ לרשת הוא יותר ריכוזי ממה שנדמה לכם. זה נכון בגלל התלות בידע פיננסי וטכני לקחת חלק בהחלטות הרשת. עם זאת, זה לא מוריד את הגמישות של מערכות בלוקצ’יין השולטות. הדרך הטובה ביותר להעצים אנשים היא מזלג קשה. אם האנשים לא מרוצים מהמערכת, הם יתחילו להזין את פרוטוקול הקוד הפתוח המקורי. כאן גם העלות מופחתת.

אבל מזלגות קשים הם תמיד לא האפשרות הטובה ביותר מכיוון שהם יכולים לשפר את הסיכון למשטח ההתקפה החברתי המוגבר.

עכשיו, בואו ננסה להבין את עקרון הממשל מחוץ לרשת מנקודת המבט של ארבעת המרכיבים המרכזיים של ממשל הבלוקצ’יין.

קוֹנסֶנזוּס

הקונצנזוס מחוץ לרשת נקבע ומנוהל על ידי מנהיגי הקהילה. במקרה של ביטקוין, הקונצנזוס מושג על ידי הכורים שעוזרים לאמת עסקאות ולהכניס חסימות לשרשרת.

תַמרִיץ

כשמדובר בתמריצים, הביטקוין גם מספק דוגמה טובה. כאן, הכורים מקבלים עמלות והמתקדמים מקבלים את היכולת לבצע שינויים ברשת. לעומת זאת העסקים עושים מה שטוב להם.

מֵידָע

זרימת המידע במקרה של בלוקצ’יין ציבורי היא ייחודית. מכיוון שניתן להשיג מספיק נתונים באמצעות שקיפות, הוא מספק מושג מרכזי כיצד הדברים פועלים אחרת במקרה של בלוקצ’יין ציבורי בהשוואה לאופן שבו ממשלות ותאגידים פועלים כדי לשלוט במערכות שלהם. כאן, מרכיב המפתח הוא שקיפות שכן הוא נותן את היכולת לכל הצדדים ללמוד מה קורה ברשת. אבל זה יכול גם לקטב את המפלגות מה שיכול להשפיע לרעה על הצדדים.

מבנה ממשלתי

לבסוף, יש לנו מבנה ממשל. במקרה זה, יש לנו גישה מבוזרת שאינה קרובה לאופן שבו מוסדות ריכוזיים דואגים לממשל. בהיבט של הביטקוין, יש לנו את מנגנון ההצעה של BIP אשר נותן למפתחים את היכולת לתרום תרומות משמעותיות בסביבה פתוחה.

ממשל ברשת

עם הבנה ברורה של אופן הפעולה של הממשל מחוץ לרשת, הגיע הזמן לבחון את הממשל ברשת..

ממשל ברשת עוסק בהיבטים הפנימיים של הבלוקצ’יין. עם זאת, ממשל ברשת הוא חדש יחסית וישנם מושגים מעניינים רבים הקשורים אליו.

אם אנו רואים את הממשל הנוכחי ברשת, זה שווה לדמוקרטיה ישירה למנגנון ההצבעה שמשמש בצורה אופטימלית עבור הרשת הספציפית ברשת. קיום ממשל ברשת יכול לעזור להחזיר את רעיון הממשל במערכות. אבל, יצירת מודל ממשל יכולה לקחת הרבה זמן, וזה יכול לקחת יותר זמן כשיש טכנולוגיה חדשה. כמו כן, הדברים יכולים להיות מורכבים מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר.

במקרה של ממשל ברשת, הביטקוין אינו מציע תובנה טובה. EOS ניסתה ליצור מודל ממשל וניסתה לגרום לו לעבוד בפעם הראשונה. אבל זה פשוט לא עבד. ברור שייקח הרבה זמן ליישום, אך ניתן להאיץ את כל התהליך על ידי ניסוי מודלים מבוססים אחרים.

עכשיו כדי לראות כיצד הממשל ברשת משפיע על האלמנטים, בואו נסתכל על האלמנטים שלמטה.

קוֹנסֶנזוּס

במקרה של ממשל ברשת, ההצבעה נעשית ישירות באמצעות הפרוטוקול. שיטת הקונצנזוס פועלת כדמוקרטיה ישירה עם אופטימיזציות של בלוקצ’יין.

תַמרִיץ

התמריץ לממשל ברשת פועל להעברת כוח מהכורים ליזמים ואז למשתמשים. זה נעשה כדי להפוך את שדה המשחק להוגן לכולם. אבל, זה לא אומר שאין בכלל סכסוכים. סכסוך התמריצים יכול להתעורר עם הזמן והשחקנים צריכים לעבוד יחד בכדי לפתור אותו.

מֵידָע

המידע ברשת יכול להיות דומה לזה של מידע מחוץ לרשת, שכן היבט השקיפות נותר זהה. עם זאת, היבטי ההצעה וההצבעה פועלים אחרת.

תפקיד ערימת הבלוקצ’יין בממשל הבלוקצ’יין

ממשל הבלוקצ’יין תלוי במידה רבה במחסנית הבלוקצ’יין ובמרכיביה. לכל פלטפורמת בלוקצ’יין מחוברת מערכת אקולוגית, שבתוכה תוכלו למצוא פרוטוקולים וכללים.

עם כל שכבה, יש יותר מורכבות כיצד לשלוט בשכבה זו.

בחלק זה נבחן את אלמנטים שונים של מחסניות הבלוקצ’יין וכיצד מערכת ממשל מתקשרת איתם.

שכבת האינטרנט

שכבת האינטרנט מהווה את השכבה התחתונה של ערימת הטכנולוגיה של בלוקצ’יין. כל רשת בלוקצ’יין זקוקה לאינטרנט כדי לפעול. טכנית, זה תלוי בפרוטוקול בקרת השידור / בפרוטוקול האינטרנט (TCP / IP). אלה הפרוטוקולים השולטים בתנועת החבילה על פני צמתי האינטרנט.

ממשל מערכות בלוקצ’יין תלוי במידה רבה בפרוטוקול האינטרנט. כדי להבין את התלות ואת תפקידה, עלינו לבחון את הגורמים המעטים שמשחקים באינטרנט.

ספקי אינטרנט (ISP)

האינטרנט אינו מבוזר לחלוטין. ספקי האינטרנט ממלאים תפקיד מכריע במעקב, בהעברה ובוויסות החבילות בשכבת התחבורה באינטרנט. לכן, ספק שירותי אינטרנט יכול להחליט להפלות חבילות על סמך המקום שנשלח אליו לאן שהוא הולך. אינטראקציה זו יכולה לפגוע באיכות הרשת, אשר בתמורה, משפיעה על ממשל הבלוקצ’יין.

כדי לפתור את הבעיה, יש לנו ניטרליות רשת. רעיון הליבה שעומד מאחורי ניטרליות רשת הוא מתן עדיפות שווה לכל תעבורת הרשת. כמו כן, היא קובעת כי יש לשלוח את המידע אל הכונס מהשולח בצורתו המקורית ללא שינויים.

נייטרליות רשת ממלאת תפקיד דומה לממשל הבלוקצ’יין כמו באינטרנט. מכיוון שבלוקצ’יין מבוזר ללא ישות ריכוזית, חשוב כי הרשת תעמוד בהגדרתה הבסיסית. אם ניטרליות הרשת לא נשמרת, היא יכולה להשפיע ישירות על פונקציות הליבה של רשתות הבלוקצ’יין.

עם זאת, בעולם האמיתי, זה לא נכון. ספקי אינטרנט ידועים כמציעים הצעות מותאמות אישית כאשר הם אורזים שירותים משלהם לפני המתחרים שלהם. זה יוצר סביבה לא בריאה שבה שירותים מסוימים מוחרקים כדי לשלוט בתחרות. ספקי האינטרנט ידועים לשמצה גם בהגנה על רוחב הפס שלהם ומציעים פתרונות על בסיס זה.

ממשלות גם לא מתלהבות מתנועת ניטרליות הרשת. ארה”ב עצמה דחתה את רעיון הניטרליות ברשת פעמים רבות, הנוגע למשתמשי האינטרנט.

בדיקת חבילה עמוקה (DPI)

מלבד זאת, יש לנו בדיקת מנות עמוקה (DPI). זה נותן לספקי אינטרנט וממשלות את היכולת ללמוד עוד על חבילות הנתונים TCP / IP. הם יכולים לבדוק את הכותרת ואפילו לנתב את החבילה מלכתחילה שלא נועדה. זה נוגע בהתחשב בכך שאפשר לנתח אפילו תוכן מוצפן – יצירת סביבה שבה שירותים מסוימים הם יישומים המצערת כדי להגביל את התחרות..

יש כבר ספקים מסחריים המאפשרים לרשתות ארגוניות לחסום חבילות ביטקוין בטכניקת DPI.

מכסי נתונים של ספק שירותי האינטרנט

מכסי נתונים של ספק שירותי האינטרנט משמשים גם כן כמכשול לממשל תקין של בלוקצ’יין. כל רשת בלוקצ’יין דורשת כמות מינימלית של מכסי נתונים או רוחב פס רשת כדי לתפקד כראוי, וספקי שירותי אינטרנט יכולים להגביל את אלה שמפריעים לבלוקצ’יין לתפקד כראוי..

לכן, אם משתמש חורג ממכסי הנתונים שנקבעו על ידי ספק האינטרנט, המהירויות שלו אושות או שהוא מחויב בכבדות בגין שימוש ברוחב פס נוסף..

זה מאוד מגביל לממשל הבלוקצ’יין ברשת, מכיוון שהוא אינטנסיבי ברוחב הפס. לדוגמא, הצבעה של כורה יכולה להיפגע מכיוון שהוא צריך להוריד רוחב פס מלא למטרות מבצעיות.

חומות אש מבוססות מדינה

לא כל הממשלות דמוקרטיות. סין, למשל, שולטת באינטרנט משלה על ידי שימוש במדיניות המתאימה רק לאפליקציות ולשירותים שלהם. המעקב והצנזורה הארצית שלהם מוסיפים נדרים לבעיית האינטרנט המבוזר והבלוקצ’יין.

כל אלה הופכים את הממשל לבלוקצ’יין למסובך ומסובך.

שכבת הבלוקצ’יין

שכבת הבלוקצ’יין נשארת על גבי שכבת האינטרנט. מגבלות הבלוקצ’יין מגיעות משכבת ​​האינטרנט והפרוטוקולים שלה. כדי לוודא שבלוקצ’יין פועל כמתוכנן, עליהם לפצות יתר על המידה את המגבלות שמעלות שכבת האינטרנט..

בשכבת הבלוקצ’יין, מערכת בלוקצ’יין מיישמת את כללי הממשל שלה באמצעות פרוטוקולי קונצנזוס. פרוטוקול קונצנזוס זה מכתיב כיצד הצמתים מתקשרים זה עם זה וגם קובע כיצד תוקף העסקאות דרך הרשת. הבחירה באלגוריתמים של קונצנזוס, פרוטוקולים ובחירת מזלג נשארת עם רשת הבלוקצ’יין.

לדוגמא, יש לנו ביטקוין שמשתמש באלגוריתם קונצנזוס הוכחה לעבודה. כאן, כורים מאמתים חסימות עסקאות על ידי מתן כוח גיבוב למערכת. אלגוריתם הקונצנזוס גם מוודא שאף אחד לא מרמה את המערכת וגם מספק תמריץ כלכלי להשתתפות ברשת.

שכבת היישום

לבסוף, יש לנו את שכבת היישום. בדיוק כמו ערימות טכנולוגיות אחרות, השכבה העליונה משויכת לשכבת היישום. במקרה של המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין, שכבת היישום יכולה להיות מורכבת מאפליקציות מבוזרות (dApps) או מסגרות dApp. שניהם בנויים על גבי רשת הבלוקצ’יין ומספקים דרך לתקשר עם הרשת.

בדיוק כמו הבלוקצ’יין, ניתן להגדיר את ה- dApps גם לעבוד באופן אוטונומי ומבוזר. הגישה תלויה במעצב dApps ולשם כך, עליהם להגדיר את הפרוטוקולים שלהם בהתאם. לדוגמה, dApp יכול לספק הוראה לעדכון קוד בתנאים מסוימים.

ארגון אוטונומי מבוזר (DAO): שיעור

DAO מתוכננת בצורה כזו שכל הרשת אוטומטית עם חוזים חכמים. ארגונים אלה פועלים באופן דומה לזה של ארגונים מסורתיים, אך אינם סומכים על כך שאף אחד יתפקד. עם זאת, DAOs אינם מאובטחים לחלוטין ואפשר לפרוץ אותם.

DAO Hack הוא אחד הפריצות המפורסמות שבהן האקר גנב 50 מיליון דולר. הוא ניצל באג של ארנק זוגיות.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף עקרונות ממשל הבלוקצ’יין שלנו. סקרנו לא מעט על ממשל בלוקצ’יין וכיצד זה עובד גם מחוץ לרשת וגם ברשת. אז מה אתה חושב על עקרונות ממשל בלוקצ’יין? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map