מאגר יחס יחסי של בלוקצ’יין: מה ההבדל?

טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא אחד הפלאים בעולם כרגע. אבל מה כל כך מטורף במערכת ספר חשבונות? האם מודלי בסיסי הנתונים הקודמים לא יכולים לפתור את כל הבעיות כבר? כדי לענות על כל השאלות שלך, אנו מביאים את ההשוואה בין מאגר בלוקצ’יין לעומת יחס.

גם מסד נתונים יחסי וגם בלוקצ’יין מסוגלים לטפל במשימות של חברות ארגוניות. מיד לאחר פיתוח הבלוקצ’יין, העולם משתגע עליו. אך אם מסד נתונים יחסי מסוגל לחלוטין לתפקיד, מדוע אנו זקוקים לבלוקצ’יין? האמת היא שלמרות שמסד נתונים יחסי יכול להציע ערך טוב, עדיין הוא נופל מאחור בקטגוריות רבות בהשוואה לבלוקצ’יין.

מכיוון ששני דגמי החשבונות הללו פופולריים ביותר, וחלק מכם עשויים להיות סקפטיים בשאלה האם בלוקצ’יין ראוי מספיק להחליף את המודל הקיים כבר. נבדוק בדיוק את זה.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

מהי טכנולוגיית Blockchain?

במאגר הבלוקצ’יין לעומת ההתייחסות, עליכם לדעת על שתי הטכנולוגיות לפני שתבדקו במה הן שונות. לכן אנו נותנים הסבר קצר על טכנולוגיית הבלוקצ’יין בהתחלה.

אז מהי טכנולוגיית בלוקצ’יין? ובכן, מדובר במערכת פנקסים שמבוזרת ומופצת. יותר מכך, הוא מציע גם שלמות נתונים, שקיפות וכו ‘.

במילים פשוטות, בלוקצ’יין יחובר בפורמט דמוי שרשרת. המשמעות היא שכל הנתונים בפנקס יקבלו מבנה דמוי שרשרת. אז, רק דמיין את מבנה הבלוקים המקושרים זה לזה.

יתר על כן, חסימה תהיה מקושרת לחסימות הקודמות ולאחריה. כתוצאה מכך, כל הבלוקים יוצרים שרשרת של בלוקים, ובכך השם.

יתרה מכך, לכל בלוק בודד בפנקס יהיו נתונים או מידע אודות העסקה. אז מה עם אבטחת הנתונים העסקיים האלה? ובכן, כל בלוק אחד יוצפן להצפנה. דבר מגניב נוסף בבלוקצ’יין הוא שיהיה לו מזהה Hash קריפטוגרפי שאף אחד לא יכול להנדס אותו.

אתה יכול לחשוב שבלוקצ’יין הוא מסד נתונים שאוחסן רק מידע. עם זאת, ההבדל הוא עצום. במציאות, שניהם שונים למדי, ואנחנו ניכנס לזה בקרוב בהשוואה בין מסד הנתונים הבלוקצ’יין לעומת יחס.

כברירת מחדל, הבלוקצ’יין אינו משתנה. אז זה אומר שאף אחד לא יכול לשנות שום צורה של נתונים כלשהם. לפיכך, כל מידע שנכנס למערכת פעם אחת לעולם אינו יכול להשתנות או למחוק. כתוצאה מכך, הוא יישאר בפנקס הספרים לנצח.

זהו גם קשר עמית לעמית, כך שלא תהיה שום רשות שלטונית מרכזית שתוכל לרגל אחריך או את המידע שלך. זו הסיבה שבלוקצ’יין נחשב לטכנולוגיה למשתמשים, ולא לרשויות השלטון.


מאגר בלוקצ'יין לעומת יחס

איך זה עובד?

עכשיו שאתה יודע מה זה בלוקצ’יין במדריך זה להשוואת מסד נתונים ביחס לבלוקצ’יין, הגיע הזמן שתדע איך זה עובד. אבל לפני שנתחיל, תן לי לנקות כמה מהמונחים שיעזרו לך להבין טוב יותר את הטכנולוגיה.

מערכת ספר החשבונות מכילה את כל המידע או השינויים שקורים במערכת. יתר על כן, כל שינויי הנתונים במערכת נקראים “עסקאות”. בימים הראשונים של האימוץ, כולם חשבו שבלוקצ’יין מתאים רק לביצוע מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, התרחישים השתנו לחלוטין. עכשיו זה יכול לעשות הרבה יותר, וזה עדיין מתפתח.

בכל מקרה, כל המשתמשים במערכת הם צמתים, והם מקבלים עותק של מערכת ספר החשבונות. במציאות, טכנולוגיות הבלוקצ’יין יכולות להיות שונות זו מזו, וצמתים יכולים לתקשר ביניהם בשיטות שונות.

התהליך

כדי שזה יעבוד, קודם כל, צומת יבקש לבצע עסקה. כדי לבצע עסקאות ולקבל עסקאות, תזדקק לשני מפתחות – מפתחות פרטיים וציבוריים. באמצעות המפתח הציבורי, צומת אחר יכול למצוא אותך ברשת, ועם המפתח הפרטי תוכל לחתום על עסקה.

לאחר בקשת העסקה נוצר חסימה המכילה את כל המידע. עם זאת, המידע מוצפן כולו כדי למנוע תקלות אבטחה.

לאחר מכן הוא משודר בכל המערכת לכל הצמתים האחרים שיכולים להשתתף באימות. וכך, כדי להשלים את זה, צמתים אחרים צריכים להצביע או להגיע להסכמה שהעסקה תקפה באמת.

בנוסף, כדי להגיע להסכם, הם ישתמשו באלגוריתמים של קונצנזוס. במציאות, ישנם אלגוריתמים שונים שיכולים לעזור לצמתים להגיע להסכם.

לכן, לאחר שהצמתים יכריזו על העסקה כתקפה, היא תבוצע ותקבל מקום בפנקס.

בואו נעבור לחלק הבא של מדריך השוואת מסד נתונים זה של בלוקצ’יין לעומת יחס זה.

קרא עוד:6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

מהם היתרונות של Blockchain?

כל מי שרוצה להשתמש בטכנולוגיה צריך ללמוד על האופן שבו הטכנולוגיה באמת מציעה. איך עוד היית יודע אם טכנולוגיה זו שווה את זה או לא? לפיכך, ריכזנו את היתרונות העיקריים של טכנולוגיה זו. בואו נסתכל.

שקיפות טובה יותר

שקיפות היא נושא עצום כשמדובר במערכות ריכוזיות. במשך עשרות שנים ניסו ארגונים להפוך את המערכת לשקופה יותר ולהיפטר מכל שחיתות. אבל, הריכוזיות של הרשתות לא יכולה להפוך אותה לשקופה ב 100%.

עם זאת, עם בלוקצ’יין, יחסית קל יותר להגיע לשקיפות מלאה. במציאות, הטכנולוגיה עצמה לא זקוקה לשום כוח ריכוזי. כתוצאה מכך, הכל פתוח לכל המשתמשים. למרות שישנן חסימות פרטיות, עדיין הצמתים במערכת זו יכולים לראות מידע רב.

יתרה מכך, העמיתים מאמתים כל עסקה ולכן אין שום סיכוי שמישהו יכול לשנות את הערך כרצונו.

בואו לבדוק את התועלת הבאה במדריך השוואת מסדי הנתונים היחסיים שלנו.

אבטחה משופרת

Blockchain מגיע עם כמות אדירה של אבטחה בהשוואה לטכנולוגיות שמירת רשומות מסורתיות. כפי שכבר ידוע, כל העסקאות במערכת צריכות לציית לכללי הקונצנזוס. אז, לאחר אימות מלא, הוא עולה על ספר החשבונות. יותר מכך, כל בלוק בודד מוצפן עם חשיש ייחודי.

כל מי שמנסה לשנות את הערך בעסקה ישנה ככל הנראה גם את מזהה Hash. לפיכך, החסימה תיפרד מהשרשרת המקורית ותהיה לא חוקית. יותר מכך, רשתות חסימות מציעות שכבות אבטחה אחרות בכל נקודה פגיעה, כגון פרוטוקולי אבטחה נוספים בתהליך ההרשאה וכן הלאה..

בואו לבדוק את היתרון הבא במאגר ההשוואה שלנו מול מאגר היחס.

ביזור

במציאות, בלוקצ’יין הוא כברירת מחדל מבוזר. אבל איך? איך זה מתפקד כראוי ללא כל סמכות שלטונית? ובכן, העמיתים עובדים למעשה ביצירת מבנה המערכת. הם ישמרו על ספר החשבונות, וידאגו שכולם יקבלו את אותו הטיפול.

כתוצאה מכך, אין מקרה של שחיתות, ואין משתמש יחיד בעל עוצמה גבוהה שיכול לשלוט על כולם. למרות שיש בלוקצ’יין פרטי ומורשה מסוים (Hyperledger, Corda, Enterprise Ethereum, מִניָן, אַדְוָה) שאולי לא נראה מבוזר לחלוטין. אבל הם מציעים גם שיטות אחרות שיכולות לעזור להגיע לסביבה מבוזרת.

בואו לבדוק את היתרון הבא במאגר ההשוואה שלנו מול מאגר היחס.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

עלויות מופחתות

ניהול ושיפור מערכות מדור קודם לוקח הרבה כסף ומשאבים. יותר מכך, המערכות הן בורות כסף. לא משנה כמה אתה מוציא, אתה לא יכול לגרום לזה לעבוד בצורה יעילה יותר.

לפיכך, כניסת בלוקצ’יין יכולה לסייע בהפחתת כל העלויות. ההשקעה עשויה להיראות כאופציה יקרה בהתחלה, אך עבור שדרוג חד פעמי, אתה מקבל הכנסות לכל החיים. באמצעות הטכנולוגיה, החברות יכולות להפחית את כל פעולותיהן מלאות שגיאות ולייעל אסטרטגיה שיכולה להגדיל את הכנסותיהן.

אתה עשוי לחשוב שזה לא עובד, אך נכון לעכשיו, אנשים רבים משתמשים בטכנולוגיה זו, והם יודעים כיצד היא משנה את עתיד החברה שלהם.

בואו לבדוק את היתרון הבא במאגר ההשוואה שלנו מול מאגר היחס.

עקיבות אמיתית

בעזרת בלוקצ’יין, ארגונים יכולים להגיע לעקיבות אמיתית במערכת ניהול שרשרת האספקה ​​שלהם שתועיל גם לספקים וגם ליצרנים. בעיקרון, בקווי ייצור, איש אינו יכול להסביר את המוצרים המסופקים המגיעים למפעל. אבל בלוקצ’יין יכול להתחקות אחר האלמנטים שלך ממש מהמקור בזמן אמת.

לכן, מובטח שתישארו מעודכנים בכל שלב בתהליך.

בואו לבדוק את היתרון הבא במאגר ההשוואה שלנו מול מאגר היחס.

יעיל מאוד

Blockchain יכול לעזור לחברה שלך להגביר את היעילות במידה רבה. אֵיך? באמת, בלוקצ’יין פותר את כל הבעיות שמעכבות את תהליכי החברה. לדוגמא, בדרך כלל, עסקה דרך בנק מסורתי אורכת כ 1-3 ימי עסקים. אך אם הוא בינלאומי, ייתכן שיידרשו עד 6 ימים לעיבוד.

זה הרבה זמן מבוזבז רק כדי לבצע תשלומים או לקבל תשלומים. אך בלוקצ’יין יכול להשלים את העסקאות במהירות תוך מספר שניות. אז, אתה מבין, לא רק שתחסוך זמן, אלא תוכל אפילו לקצץ את העמלות הנוספות עבור כל עסקאות גלובליות.

מהו מסד יחס (RDB)?

מסד נתונים יחסי הוא שילוב של טבלאות, עמודות ורשומות. יתרה מכך, RDBs הגדירו קשרים בין כל טבלה או קבוצת מידע. בעיקרון, מערך המידע מאורגן בכבדות בכדי לעזור במציאת הנתונים הנכונים בזמן הנכון.

בכל מקרה, הטבלאות יתקשרו ויזינו זה את זה מידע כשתזדקק לו. במציאות, מערכת לניהול מסדי נתונים יחסיים משתמשת בשפת השאלות המובנית (SQL) כדי להציע גישה ניתנת לתכנות לאינטראקציה עם בסיס הנתונים.

מערכת ניהול מסדי נתונים יחסיים יכולה לארגן מידע בשיטות שונות. והארגונים המשתמשים בו יגדירו כיצד יארגן את הנתונים במערכת.

למידע נוסף על פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות כדי להבין כיצד כל אחת מהן עובדת.

מה היתרונות של מערכת ניהול מסדי נתונים יחסיים?

עיקביות מידע

מערכת ניהול מסדי הנתונים היחסית מצטיינת בשמירה על עקביות נתונים במספר מקרים. במציאות, ישנם מספר טבלאות במערכת המקושרות זו לזו. לכן, כשיש שינוי שקורה באחת הטבלאות, זה מעדכן באופן אטומי גם את כל הטבלאות המקושרות.

לדוגמא, כאשר מישהו מושך כסף מהכספומט, הוא / היא יכולים לראות גם את השינוי ביתרת יתרתו.

אטומיות ומחויבות

כל מאגר מידע יחסי מקיים כללים עסקיים בצורה יסודית מאוד. לפיכך, היא תבצע רק את המשימות הנלוות לאותן התחייבויות עסקיות. לדוגמא, אם מסד הנתונים עוקב אחר רשומה של שלושה אלמנטים המשתלבים זה בזה, הוא יעדכן את הערך רק אם הוא יכול לשמור גם על שתי הטבלאות האחרות..

לכן, אם היא לא יכולה להתחייב באותה טבלה בטבלאות אחרות, היא דוחה את הבקשה.

פַּשְׁטוּת

ניהול הנתונים במאגר היחסים הוא פשוט למדי. זה מגיע רק בשורות ועמודות. לפיכך, אין בזה שום מורכבות. יותר מכך, מבנה הטבלה מוכר לכל משתמש, והם יכולים להשתמש בו מבלי לדעת היבטים אחרים.

יתר על כן, כל נתון במערכת מאורגן בקפידה גם כן.

קלות אחזור נתונים

אחזור נתונים מסוג זה של בסיס נתונים הוא סופר קל. במציאות, הם מגיעים עם הרבה פקודות שאילתה בהן תוכלו להשתמש בכדי להביא את המידע המדויק אותו אתם מחפשים. יתרה מכך, תוכלו לשלב בין הטבלאות כדי לאחזר מידע אחר מטבלאות רבות בבת אחת.

לפיכך, סינון אלה שאתה זקוק לו קל.

גְמִישׁוּת

החלק הטוב ביותר במאגרי מידע יחסיים הוא המדרגיות. אתה יכול לצפות שהוא יתמקד במידה רבה, והביצועים לא ידרדרו בשום צורה. לפיכך, הוא מציע מבנה גמיש שתוכל לשנות בכל עת ללא בעיות בכלל.

הוספת מידע חדש או עדכון מידע קיים היא פשוטה. בכל מקרה, אם יש יותר מדי מידע ולמערכת אין את המשאבים להתמודד עם זה, זה יכול בסופו של דבר להיות קצת איטי.

נעילת מקבילות ומסד נתונים

ובכן, סכסוכים יכולים להיווצר בקלות במסד הנתונים היחסי כאשר שני משתמשים רוצים לבצע שינויים באותה טבלה. כדי להימנע מכך, מסד הנתונים ננעל בטבלה כאשר משתמש אחד ניגש אליו. אבל זה יכול להגביל את ביצועי היישום אם הוא נועל את כל הטבלה.

לפיכך, מסדי נתונים רבים יכולים לנעול את הרשומה הספציפית כדי לשמור על הפעלת היישום גם אם הוא מעודכן.

קרא גם: איך עובד בלוקצ’יין?

מאגר מידע יחסי לעומת טכנולוגיית בלוקצ’יין: השוואה מלאה

רָשׁוּת

ההבדל העיקרי הראשון בין מסד נתונים יחסי לעומת טכנולוגיית בלוקצ’יין הוא שיש להם מערכות סמכותיות שונות. במערכת מסד נתונים יחסי, יש תמיד סוג של סמכות ריכוזית.

אין שום צורה של ביזור במודל האדריכלי של המערכת. ביסודו של דבר, מה שהיא עושה זה שהיא מציעה שליטה בלעדית לרשות המינהלית והם יכולים לבצע שינויים כרצונם.

מצד שני, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מציעה סמכות מבוזרת. מה זה אומר? ובכן, המשמעות היא שאין לה שום סמכות מרכזית או איש ביניים מתי לקיים את ספר החשבונות.

כתוצאה מכך, המשתמשים הם בשליטה מלאה על מה שיקרה במערכת. לפיכך, שום רשות מרכזית אינה יכולה לבצע שינויים כרצונה.

ארכיטקטורה

הבדל גדול נוסף בין מסד נתונים יחסי לעומת טכנולוגיית בלוקצ’יין הוא ששניהם בעלי ארכיטקטורה שונה בכל הנוגע למערכת ספר החשבונות שלהם. ביסודו של דבר, מערכת מסד נתונים יחסי כוללת מודל שרת לקוח אופייני. למרות שזה היה המבנה העיקרי של מערכת האינטרנט שלנו במשך זמן רב מאוד, ישנם גבולות מסוימים בכל הנוגע לכך.

במציאות, מודל שרת הלקוח חשוף מאוד להאקרים ונפרץ מדי פעם. מצד שני, בלוקצ’יין מציע ארכיטקטורה של עמית לעמית ולא של שרת לקוח. כאן, משתמשים בצומת יכולים להתחבר זה לזה באמצעות פרוטוקולים הצפנתיים. יותר, זה מגדיל את מצב האבטחה של מערכת ספר החשבונות ולכן הוא נוטה פחות לפריצות.

טיפול בנתונים

שתי הטכנולוגיות מטפלות בנתונים בצורה שונה מאוד. למסד נתונים יחסי, הוא תומך ב- CRUD. כלומר, במערכת זו משתמשים יכולים ליצור, לקרוא, לעדכן ולמחוק. במציאות, עם כל כך הרבה חופש לשנות או לשנות, הערך במערכת מוביל לשחיתות רבה. אנשים יכולים פשוט לשנות את הערך כדי לקבל יתרונות נוספים.

יתרה מכך, במקרים רבים, הרשות השלטת יכולה לשנות או למחוק מידע חיוני עבור החברה. הכל בגלל הרווח האישי שלהם.

מצד שני, blockchain נותן לך רק גישה לקריאה וכתיבה. יתרה מכך, במקרים רבים, זה יכול גם להגביל את שתי הגישה של אנשי ההמונים. אז הנה, אתה יכול להוסיף נתונים רק פעם אחת, ואחרי זה, אתה לא יכול לעדכן או למחוק אותם לעולם.

בוא נעבור לחלק של מאגר מידע יחסי זה לעומת מדריך השוואת טכנולוגיות בלוקצ’יין.

שלמות נתונים

Blockchain מגיע עם רמת יושרה גבוהה יותר בהשוואה למערכת בסיסי נתונים יחסיים. אֵיך? ובכן, ראשית כל מי שינסה לשנות את הערך בעסקה ישנה ככל הנראה גם את מזהה ה- Hash.

לפיכך, החסימה תיפרד מהשרשרת המקורית ותהיה לא חוקית. יותר מכך, רשתות חסימות מציעות שכבות אבטחה אחרות בכל נקודה פגיעה, כגון פרוטוקולי אבטחה נוספים בתהליך ההרשאה וכן הלאה. כתוצאה מכך, הטכנולוגיה שומרת על שלמות הנתונים בכל דרך אפשרית.

אבל לא במאגר היחסים. במציאות, הם מציעים איתור שגיאות אוטומטיות ומילוי אוטומטי חובה. המשמעות היא שאיש אינו יכול להשאיר שורות או עמודות בטבלה ריקים. יותר מכך, הוא יכול גם לתאר איזה סוג מידע יעבור שם כמו מספרים או תווים. אבל זה לא יכול למנוע מאנשים אחרים לשנות את המידע הזה.

בואו נעבור לתכונה הבאה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו לעומת מדריך השוואת מסדי נתונים יחסיים.

יישום טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא תהליך קשה. למד כיצד ליישם בלוקצ’יין והשתמש בזה בכדי להעצים את העסק שלך כעת!

שְׁקִיפוּת

מאפיין נהדר נוסף של הטכנולוגיה הוא שהיא מציעה שקיפות מלאה בכל הנוגע לאימות הנתונים. לפיכך, כל אחד ברשת יסמוך על המערכת כאשר היא פועלת על בסיס האלגוריתם המלא.

יותר מכך, בחסימות הציבוריות, מערכת החשבונות עומדת לעיני כולם. עם זאת, בפרטיות, אפשרות התצוגה עשויה להיות מוגבלת על סמך הקריטריונים שהוגדרו מראש.

מצד שני, מערכת מסדי הנתונים היחסית אינה מציעה שקיפות כלל. זה מרוכז לחלוטין, ולמשתמשים אין שום דרך לדעת אם למסד הנתונים יש את המידע הנכון או לא.

יותר מכך, הם אפילו לא יכולים לאמת אם אלה נכונים או לא נכונים. כתוצאה מכך, משתמשים מאבדים אט אט את אמונם במערכת.

בואו לבדוק את התכונה הבאה של מדריך השוואת מסדי נתונים יחסיים זו בטכנולוגיית בלוקצ’יין.

עֲלוּת

ובכן, אני מניח שהסבב הזה מבחינה טכנית עובר למאגרי מידע יחסיים. למה? ובכן, מאגרי מידע יחסיים הם רשתות מדור קודם, והם קיימים זמן רב ממש.

לפיכך, יישומם אינו כה רב. עם זאת, בהשוואה למאגרי מידע מסורתיים, מסד נתונים יחסי לוקח זמן רב יותר להתקנה. אבל זה גם זול.

מצד שני, בלוקצ’יין הוא רק תוספת חדשה לעולם כרגע. זה גם על סף התפתחות ולכן מורכב למדי להתקנה. כתוצאה מכך, המשאב ליישום blockchain הוא מעט יקר. אפילו הכישרונות שהייתם שוכרים לצורך ביצוע העבודה הם בעלי תשלום גבוה יותר.

אז, אתה מבין, זה יעלה לך יותר לשדרג למערכת הבלוקצ’יין. אבל בטווח הארוך, ההשקעה בוודאי תהיה שווה את זה.

בואו לבדוק את התכונה הבאה של מדריך השוואת מסדי נתונים יחסיים זו בטכנולוגיית בלוקצ’יין.

ביצועים

תכונה זו נותנת תפוקה מעורבת הרבה יותר. במציאות, כשמדובר במאגר מידע יחסי, תקבל תפוקה מהירה בהרבה בהשוואה לבלוקצ’יין. אבל איך לרשת מורשת לוקח פחות זמן לעבוד?

ובכן, זה מכיוון שלמערכת מסדי הנתונים היחסית אין פונקציות מורכבות כמו קונצנזוס או כל פרוטוקול אחר שיכול להאט את המערכת.

יתרה מכך, מכיוון שהרשות המרכזית מנהלת את המערכת, אין תנועה מוחצת המחזירה את כל רוחב הפס.

לעומת זאת, Blockchain מהיר הרבה יותר כאשר יש מספר מוגבל של צמתים. אך כאשר המספר הזה מתחיל לעלות, המערכת הופכת לאטית יותר עם הזמן. לכן הביצועים של בלוקצ’יין משתנים עם הזמן.

בואו לבדוק את התכונה הבאה של מדריך השוואת מסדי נתונים יחסיים זו בטכנולוגיית בלוקצ’יין.

קריפטוגרפיה

לבסוף, למסד הנתונים היחסי אין הצפנות בתוך המערכת. זה לא שאתה לא יכול להצפין את המידע. אך הבעיה היא שבמסד הנתונים המשתמשים שואלים למצוא מידע מסוים במהירות באמצעות היחסים בין הטבלאות. אך אם אתה משתמש בהצפנות, המערכת תצטרך לפענח את כל הערכים בזה אחר זה לפני שיידע איזה מהם נחוץ.

לפיכך, זה יוצר פרצה אבטחה עבור מסד הנתונים. מצד שני, בלוקצ’יין מציעים קריפטוגרפיה כדי לאבטח את כל המידע במערכת. מי שינסה לשנות את הערך יקבל תוצאה אחרת לגמרי. ההצפנה יציבה, ואין סיכוי שמישהו יכול לשנות זאת.

מאגר יחסי Blockchain Vs: טבלת השוואה

מסד נתונים של BlockchainRelational
רָשׁוּת מבוזר מְרוּכָּז
ארכיטקטורה מודל עמית לעמית דגם שרת לקוח
ביצועים איטי יחסית מָהִיר
עֲלוּת יקר זוֹל
טיפול בנתונים רק לקרוא ולכתוב צור, קרא, עדכן, מחק
שלמות נתונים בעל שלמות נתונים אין לו שלמות נתונים
שְׁקִיפוּת שָׁקוּף לא שקוף
קריפטוגרפיה ×

סיכום

למאגרי מידע של בלוקצ’יין ויחס יחסי דמיון, וגם הם שונים מאוד זה מזה. אם אתה חושב שתוכל להשתמש בהם לסירוגין, אתה טועה מאוד. במציאות, מאגרי מידע יחסיים היו אחד השדרוגים הטובים ביותר של מערכת מסדי הנתונים המסורתית. עם זאת, זה עדיין מגיע עם הרבה פגמים.

כתוצאה מכך, בלוקצ’יין, צורה חדשה של מערכת ספר חשבונות, כאן כדי להחליף אותה. ברור שיש לו גם מגבלות מסוימות, אבל זה כבר הרבה יותר טוב ממאגרי מידע יחסיים. בסופו של דבר, עליכם לבחור במה עליכם להשתמש עבור החברה שלכם.

אם אתה רק טירון בתחום הבלוקצ’יין ורוצה ללמוד עוד על טכנולוגיה זו, אנו ממליצים להשתמש בקורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו עבורה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map