בלוקצ’יין בתעשיית המזון: עקיבות ובטיחות מזון

כיצד יכול הבלוקצ’יין בתעשיית המזון לעזור בשיפור כל חוסר היעילות? בואו נסתכל מקרוב על התרחיש הנוכחי של תעשיית המזון וכיצד הבלוקצ’יין נופל בתוך המערכת האקולוגית.

כאשר הבלוקצ’יין החל להופיע לראשונה, המומחים רק חשבו שהוא מוגבל לתעשיות פיננסיות. אך עם הזמן הבלוקצ’יין החל לדחוף לאימוץ בענפים שונים מחוץ למימון. כרגע נראה שתעשיית המזון היא אחד היעדים הכלולים ביותר לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. במהלך השנתיים האחרונות מודיעים שחקנים שונים בתחום עסקי המזון על יוזמת הבלוקצ’יין שלהם.

לא רק זאת אלא שבשנת 2019, blockchain החל לשבש את הענף בקצב מהיר. על פי מחקרים, למעלה מ -20% מהחברות העולמיות המובילות ישתמשו בבלוקצ’יין עד שנת 2025. לכן, המשמעות היא שהיישום של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בתעשיית המזון יגדל בשנים הקרובות..

מה גורם לטכנולוגיה זו להיות כל כך מושכת עד כי ענקיות בתעשיית המזון מיישמות פתרונות משלהן? במדריך זה נדון עד כמה חשוב blockchain לתעשיית המזון וכיצד הוא יכול לעצב מחדש את עתיד המזון.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

בלוקצ’יין בתעשיית המזון: נושאים מרכזיים בתעשיית המזון

ישנם נושאים מסוימים הנוגעים לתעשיית המזון. למרות שהתעשייה הזו מסיבית, עדיין אם הבעיות לא נפתרות ביעילות, היא עלולה למוטט את המערכת האקולוגית. אז בואו נראה מדוע התעשייה הזו זקוקה לטכנולוגיית בלוקצ’יין.

בלוקצ'יין בתעשיית המזון

חוסר עקיבות מוצרים

ובכן, מעקב אחר המוצרים הוא נושא עצום מכיוון שרוב החברות נראות בעל כורחם במקרה זה. עם מעקב תקין, אין לצרכנים מושג כיצד או באיזו אופן עיבוד המזון. במציאות, אין צרכנים שמעוניינים בארגונים ובמרכיבים בריאים יותר מתמיד. לכן, הם ספקנים יתר על המידה לגבי כל אלמנט שהם אוכלים.

אך אם חברת המזון אינה עוקבת אחר המוצרים או התהליך, כיצד הם ישמרו על האיכות? העניין הוא שמעקב אחר המזון או התהליך מספקים לצרכן זקוק להשקעה נוספת. לכן, חברות רבות לא כל כך להוטות להוציא יותר כסף ממה שהן צריכות על זה.

שינוי תקנות

במציאות, שטח המזון והמשקאות נופל תחת תקנות ממשלתיות. לכן, ארגונים רבים כמו EPA, FDA, FTC ו- OSHA פועלים בשקידה על שמירה על נורמות מסוימות הנוגעות לתוויות מזון, מוצרים בריאים והיגיינה..

ברוב המקרים, החברות מקיימות את כל הכללים בלב שלם; עם זאת, בתקשורת שגויה מסוימת, התעשייה מסתיימת באיכות מזון גרועה, עודף חומרי גלם ובזבוז מזון. בשל אופי שינוי הכללים, חברות רבות צריכות להיזכר במוצריהן החדשים מכיוון שהחוקים החדשים לא היו מסונכרנים עם המוצרים שלהם. אז בסופו של דבר הם מסתיימים בהפסד כסף ובזמן יקר.

סיבוכים של ניהול מלאי

ניהול מלאי בתעשיית המזון הוא מעט מסובך מכיוון שלמזונות יש תאריכי תפוגה. אז התחזוקה של מוצרים אלה חמורה יותר מאשר בענפים אחרים. יותר מכך, על מנת לשמור על היגיינה, עליהם לעקוב כל הזמן אחר תנאי מתקני האחסון. עם זאת, ניטור ידני אורך זמן רב.

יותר מכך, החברות אינן מצוידות כראוי לטפל בניהול בזמנים של דרישות עונתיות. אז התעשייה מסתיימת במלאי שאינו מנוהל, מה שמוביל לבזבוז מזון והפסדי כסף. לכן, פעמים רבות, המשלוחים מגיעים באיחור, או שהם יכולים לשלוח מוצרים לא נכונים עם חיי מדף קצרים יותר.

דרישות דור

ובכן, הביקוש למזון אכן משתנה מדור לדור. לא לכל דור יש טעם דומה באוכל או במשקאות. לכן, זה נעשה די קשה לעמוד בקצב עם כל הבעיות בו זמנית. במציאות, החברות צריכות לספק שישה דורות מרכזיים, החל מתינוקות ועד קשישים. כן, הם יכולים לייצר נתונים על פי העדפות הצרכנים, אבל אין הרבה כלים למיין אותם ביעילות.

לכן, חברות יכולות להתוות את הדרישות הבסיסיות של צרכניהן, אך יש הרבה מקום לצמיחה. לפעמים בגלל היעדר אמצעים יעילים, הם יכולים לחשב לא נכון ולהגדיל את הייצור של מוצר בעל ביקוש נמוך.

קרא גם:הסבירו טכנולוגיית Blockchain: מערכת אקולוגית מבוזרת

חוסר שקיפות בתוויות

ובכן, זהו אחד הנושאים העיקריים של תעשיית המזון המשפיעים ישירות על הצרכנים. למרות שבמקרים מסוימים חברות נוטות להיות כנות לגבי המרכיבים שבהם השתמשו בייצור. אך ברוב המקרים הם מטעים על ידי המידע שבתווית. לדוגמא, כעת אנשים נמשכים יותר למאכלים צמחוניים או טבעוניים.

אך בהרבה מנות על בסיס ירקות השתמשו במרכיבים המגיעים ממוצרים על בסיס בשר. כמו כן, הם נוטים לסווג אותם כאלמנטים כימיים, כך שהאנשים הפשוטים אינם יכולים להבדיל בין מה שהם משתמשים בו. שוב, חברות מסוימות יכולות להשתמש בכימיקלים מזיקים ואף לא להזכירם על התווית. זה בהחלט לא אמצעי מקובל לעשות עסקים.

מוצרי מזון מזויפים

בעיה ענקית נוספת היא המספר ההולך וגדל של מוצרים מזויפים. נראה כי פחות או יותר כל ענף נאלץ להתמודד עם בעיות זיוף. אבל בתעשיית המזון, זה יכול להשתבש בכל עת. ברור שאם אנשים יתחילו לאכול מוצרים מזויפים, הם עלולים לחלות קשה וזה יכול להוביל למוות. כמו כן, ככל שעובר הזמן, יותר ויותר חברות מוצלות מציגות מוצרים מזויפים עם מוצר אותנטי. לכן, די קשה להבדיל ביניהם.

אך לחברת האם יש אפשרויות מוגבלות מאוד לטפל בנושא. אם נושא זה לא ייפתר בזמן, הוא יפגע הן בחברה והן בצרכן.

מחזורי חדשנות למוצרים איטיים

לבוא עם מוצרים חדשים זו קריאה קשה בענף זה. במציאות, חברות צריכות לנתח בהרחבה את בסיס הצרכנים ואיזה סוג מזון הם נהנים. כמו כן, כל הפופולריות של כל מוצר חדש היא הימור רגיש לזמן. לפעמים, הפופולריות של המוצר יכולה להימשך עשרות שנים, ולפעמים רק כמה חודשים. לכן, החברה צריכה להקדיש תשומת לב נוספת להכנתם, מה שלוקח הרבה זמן.

לכן, כדי להתמודד עם הבעיה, הם יעזרו מטכנולוגיה שיכולה לחזות ואף לעזור להם לנתח טוב יותר את דרישות הצרכן. אחרת, החברה לא יכולה לעמוד בקצב התחרות ובקרוב תישאר מאחור.

בטיחות מזון ירודה

ובכן, זהו אחד הנושאים הדוחקים ביותר בתעשיית המזון. במציאות, אפילו התנהלות לא נכונה או התנהגות לא נכונה של אלמנטים במזון עלולים לגרום לזיהום. ואנחנו לא צריכים לספר לך את ההשלכות של זה. למרבה הצער, תעשיית המזון עדיין לא מתאימה לאתר את מקור הזיהום האמיתי. ברוב המקרים, זה יכול אפילו להתגלות עד שיהיה מאוחר מדי.

זה עניין של בריאות הציבור וזה פשע חמור. רק עבור נושא קל, החברה יכולה לאבד את כל המוניטין שלה, לשלם קנסות כבדים ואפילו לסגור. כמו כן, בתקופה של היום, הצרכנים ספקנים לגבי רוב הדברים שהם קונים. לכן, זיהום קל יכול להסתיים רע עבורך ועבור חברתך.

הירשם עכשיו:קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

איך Blockchain עובד בתעשיית המזון

Blockchain יכול לעבוד בדרכים שונות בתעשיית המזון. הנה כמה ממקרי השימוש הרווחיים שתראו בבלוקצ’יין.

שיפור עקיבות המזון

כפי שאתה כבר יודע, יש צורך מאוד במעקב אחר מזון בענף זה. מעקב אחר המוצרים הוא נושא עצום מכיוון שרוב החברות נראות בעל כורחם במקרה זה. עם מעקב תקין, אין לצרכנים מושג כיצד או באיזו אופן עיבוד המזון. אז התעשייה זקוקה לעזרה ביד בשלב זה.

לכן, בלוקצ’יין במעקב אחר אוכל יכול לשנות את התרחיש כאן לכולם. Blockchain מאובזרת לחלוטין לטיפול במעקב אחר המזון מספקים לצרכן שקונה אותו. לפיכך, החברות יכולות לנצל כוח זה בכדי להגביר את הנראות שלהן בפס הייצור ולהציע איכות מזון טובה יותר לשוק.

הבטחת בטיחות המזון

יתרון גדול נוסף של בלוקצ’יין הוא שתוכלו להשתמש בו למען בטיחות המזון. בלוקצ’יין בבטיחות מזון יכול לעזור לצרכנים להיות רגועים ולקנות את כל המוצרים שלהם מבלי לדאוג לזיהום או כל נושא אחר. מכיוון שתעשיית המזון עדיין לא מתאימה לאתר את מקור הזיהום האמיתי. ברוב המקרים, זה יכול אפילו להתגלות עד שיהיה מאוחר מדי. לכן, באמצעות בלוקצ’יין, חברות יכולות לפקח על הטיפול בהן באלמנטים הגולמיים ובמוצרים המוגמרים. יותר מכך, הם יכולים אפילו להתמודד עם תוצרי הלוואי שלהם בזהירות רבה יותר כדי לשמור על איכות המזון שלהם וסטנדרטים ללא בעיות.

בחירת ספקים לתעשיית המזון

דבר נוסף שבלוקצ’יין יכול לעזור בו הוא בחירת הספק. בענף המזון, חברות די תחרותיות, והן תמיד רוצות להיות בעמדה הראשונה בשוק. אך בחירת הספק עבור חומרי הגלם צריכה להיות מחושבת במיוחד שכן חומרי גלם באיכות נמוכה יביאו רק למוצרים מוגמרים באיכות נמוכה..

לכן, באמצעות בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​של תעשיית המזון, הם יכולים ליצור קשר עם ספקים טובים יותר כאשר הספקים צריכים להציע מקור באיכותם. לכן, בלוקצ’יין יכול ליצור שוק שבו הספקים יכולים להתחבר לקונים ולהציע הצעות מחיר לפרויקטים מסוימים על סמך האיכות שלהם.

עמידה בדרישות תפעוליות

מענה לדרישות מבצעיות יומיומיות הוא גם משימה קשה. במציאות, חברות מתקשות לעמוד בדרישות הגוברות ולייצר אותן תוך זמן קצר. מכיוון שלא תמיד יש לתעשייה ערוצים מתאימים להתגבר על הנטל העצום של דרישות המבצע.

לכן, זה נעשה די קשה לעמוד בקצב של כל דרישות הדור המגוונות בו זמנית. אך באמצעות בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​של תעשיית המזון, החברות יכולות סוף סוף להתמודד עם הבעיה. באמצעות הטכנולוגיה, הם יכולים לעקוב אחר כל האלמנטים של פס הייצור ולעמוד בדרישות התפעול היומיומי.

Blockchain מגיע עם יתרונות רבים עבור תעשיות שונות. עיין במדריך שלנו ליתרונות הטכנולוגיה של בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

ניהול מלאי משופר

יש מונח בשרשרת האספקה ​​שנקרא “זמן עופרת”. זה הזמן שעובר מתחילתו של תהליך ועד סופו של התהליך. לכן, ככל שהזמן קצר יותר, כך החברה תוכל לנהל את מלאייה טוב יותר. עם זאת, הפחתת זמן ההובלה קשה תוך שימוש בשיטות אופייניות, ורק מספר קטן של ענקיות טכנולוגיה יכול למשוך אותה לפעמים.

עם זאת, עם בלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​של תעשיית המזון, הוא יכול להפוך את תהליך ייצור המזון לאוטומטי ולהיפטר מהפערים בקו הייצור. לכן, זה יכול לקצר משמעותית את זמן ההובלה ולכאורה לשפר את ניהול המלאי.

מונע כפיית מחירים

התמחור בענף המזון משתנה מאוד. לכן, זה נחשב לאחד הענפים ההפכפכים כרגע. מסיבות רבות – חברות חברתיות או סביבתיות יכולות לשנות את התמחור שלהן. אך שינוי מחיר זה משפיע לרעה על הצרכנים מכיוון שיש להם גם סכום כסף מוגבל להשקעה במוצרי מזון.

לכן, בלוקצ’יין יכול לסייע בהפחתת עלויות ייצור המוצרים. זה יכול גם לקצץ את כל דמי המתווך, ובסופו של דבר להפחית את התמחור הסופי עבור הצרכנים. במציאות, יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין מסוימים בתעשיית המזון יכולים להציע תכונה זו ללא בעיות.

ביטול מוצרים מזויפים

Blockchain יכול לסייע במיגור המספר המוגבר של מוצרים מזויפים. אם אנשים מתחילים לאכול מוצרים מזויפים, הם עלולים לחלות קשה, וזה אפילו יכול לגרום למוות. אך לחברת האם יש אפשרויות מוגבלות מאוד לטפל בנושא. אם נושא זה לא ייפתר בזמן, הוא יפגע הן בחברה והן בצרכן.

אבל, בלוקצ’יין במעקב אחר אוכל יכול לפתור את הבעיה באופן מיידי. מכיוון שבלוקצ’יין יכול לעקוב אחר כל המוצרים מפס הייצור לצרכן, הוא יכול להבטיח אם המוצר אותנטי או לא. יתרה מכך, זה יכול גם לצמצם את היקף המוצרים המזויפים שנכנסים לשוק על ידי זיהוי מקור הבעיה.

קרא נושא דומה: החשיבות של Blockchain בענף הביטוח

הפחתת פסולת מזון

שימוש בבלוקצ’יין במעקב אחר מזון יכול לסייע בהפחתת בזבוז המזון. ישנם גורמים רבים לבזבוז מזון, החל מניהול לא טוב של מלאי ועד משלוח מוצרים מתעכב. בכל מקרה התעשייה נאלצת להתמודד עם הפסדים עצומים, מה שמגביר את הלחץ לייצר מוצרים נוספים בזמן קצר כדי לעמוד בדרישות הקיימות..

אך באמצעות בלוקצ’יין, החברות יכולות להתחיל להתחקות אחר המזונות בכדי לשמור על קודי הבריאות ולבצע את כל ההנחיות ולשפר את מערכת הניהול שלהן. מכיוון שהם יכולים לעקוב אחר הכל באינטרנט, קל לשפר את היעילות ולהפחית את בזבוז המזון למינימום, אפילו בזמן אמת.

ספקו מקור לשרשרת אספקת מזון

מכשול מרכזי נוסף הוא מקורם הבלתי קיים של מוצרי מזון. לכן, קניתם מוצר והוא אולי מפרסם בצורה מסוימת, אך האם הוא באמת מציע את מה שהוא מפרסם. ברוב המקרים זה לא. הצרכנים כעת אינם סומכים בעיוורון על המוצר שהם קונים מהחנות בימינו. הם זקוקים למוצא כדי לדעת בדיוק איך ומתי הכינו את האוכל שלהם.

במציאות, בלוקצ’יין מושלם לשם כך; אתה יכול להשתמש בבלוקצ’יין בבטיחות מזון כדי לשמור על מקורם, החל מהחקלאים לחנות הקמעונאית. רק על ידי סריקת קוד QR במוצר, לקוח יכול לראות את ההיסטוריה שמאחורי מוצר המזון ההוא ולהבטיח שזה מה שהוא טוען שהוא.

הוכחת תביעות תווית

כידוע, חברות נוטות להטעות מעט כשמדובר בתוויות. במקרים רבים הם יכולים אפילו להשתמש בכימיקלים מזיקים אך לגרום להם להיראות כאילו הם משתמשים בכל האלמנטים האורגניים. זה יכול לגרום לאנשים למות בגלל צריכת כימיקלים מזיקים בתוך מזון מעובד. אז אתה יכול להשתמש בבלוקצ’יין ביוזמות בטיחות מזון כדי להדוף את הבעיות.

מכיוון שבלוקצ’יין יתעד כל אלמנט אחד בו השתמשת בתהליך הייצור של מוצר, אתה יכול להפוך את התקליט לציבורי לצרכנים שלך כדי להוכיח את טענות התווית שלך. אם אין לך מה להסתיר, אז למה לא להשתמש בבלוקצ’יין כדי להוכיח את העניין?

הירשם עכשיו: קורס ניהול רשתות חסימות ושרשרת אספקה

חברות שונות המשתמשות בבלוקצ’יין בתעשיית המזון

וולמארט

וולמארט משתמש בבלוקצ’יין ברשת המזון כדי לעקוב אחר חבילות מנגו חתוכות. בעבר לקח להם כשישה ימים לעקוב אחר כל תהליך האוכל. עם זאת, עכשיו זה לוקח רק שניות! האם אתה יכול לדמיין את משך הזמן שהם חוסכים? יותר מכך, המעקב הזה התרחש כל הדרך ממקסיקו לחנות שלהם. לכן, החבילות עברו הרבה שלבים, ובלוקצ’יין יכול היה לזהות את המצב בכל אחת מהן.

קרפור

קרפור היא אחת הקמעונאיות הגדולות באירופה המשתמשת בבלוקצ’יין כדי להתחקות אחר התרנגולות החופשיות שלהם. יתרה מכך, הם גם מאפשרים לקונים לעקוב אחר התהליך בכל שלב, בידיעה בדיוק מאיפה ואיך העוף היה זמין בחנות. לכן, בהצלחה, החברה רוצה להשתמש בבלוקצ’יין במוצרי מזון ומשקאות, כולל חלב, סלמון, עגבניות, ביצים, דבש וכו ‘..

לְהִתְכַּרְבֵּל

נסטלה משתמשת בבלוקצ’יין בשרשרת המזון כדי לאתר את חלבם מחוות ובית הייצור למפעלים. נכון לעכשיו הם עובדים עם OpenSc על פרויקט הפיילוט. עם זאת, זוהי דרך נהדרת להציג את נקודות החוזק שלהם בשוק שכן הם בוחרים להישאר שקופים במעשיהם. יתרה מכך, הם גם מתכננים לכלול מוצרים אחרים בפרויקט זה בהמשך.

Anheuser-Busch InBev

Anheuser-Busch InBev הוא אחד המבשלים הגדולים בעולם כרגע. נכון לעכשיו, הם משתמשים בבלוקצ’יין בנישת המזון והמשקאות, והם מנסים לשפר את העקיבות שלהם בשרשרת אספקת המשקאות. במציאות, הם רוצים לשפר את מצב המחיה של האנשים באפריקה מכיוון שהם נוטים להביא את חומרי הגלם משם.

רוצה לבדוק עוד מקרים לשימוש בבלוקצ’יין? בדוק את 20 המקרים המובילים ביותר לשימוש ב- blockchain כרגע!

JBS

JBS משתמשת בניהול בלוקצ’יין בתעשיית המזון כדי להגדיל את תהליך ההצלבה של נתוני הובלת בעלי חיים מספקיהם. במציאות, שימוש בטכנולוגיה יסייע לחברה להבטיח אבטחה, סודיות ומעקב.

טייסון פודס

טייסון פודז משתמשת בניהול בלוקצ’יין בתעשיית המזון כדי לאתר את שרשרת האספקה ​​שלהם מחוות ובית הייצור ועד למפעלים. הם עובדים כיום עם FoodLogiQ על פרויקט הפיילוט וחברות אחרות בענף. יתרה מכך, הם גם מתכננים לכלול מוצרים אחרים בפרויקט זה בהמשך. לדבריהם, הפרויקט מצליח מאוד כרגע.

קראפט היינץ

קראפט היינץ הוא שחקן נוסף בתחום הבלוקצ’יין. במציאות, הם משתמשים בבלוקצ’יין בתעשיית המזון כדי לשפר את אמצעי הבטיחות במזון ילדים. יותר מכך, הם גם רוצים להבטיח שמזונות התינוקות יהיו תמיד באיכות הגבוהה ביותר, ולכן הם מתכננים ליישם תכונת עקיבות עם הטכנולוגיה..

אלברט היין

אלברט היין משתמש בבלוקצ’יין כדי לאתר את מיץ התפוזים שלהם מחוות למפעלים. נכון לעכשיו הם עובדים עם Refresco על פרויקט הפיילוט. יתרה מכך, הם גם מתכננים לכלול מוצרים אחרים בפרויקט זה בהמשך. במציאות, היעד העיקרי שלהם הוא להגביר את השקיפות שלהם ולשמור על תהליכי שרשרת אספקה ​​בר קיימא.

פלאנטזה

Plantaze משתמשת בבלוקצ’יין במזון ובמשקאות כדי להתחקות אחר 15,000 בקבוקי היין הייחודיים שהם מייצרים מענבים איכותיים. נכון לעכשיו הם עובדים עם OriginTrail ו- TagItSmart על הפרויקט. יתרה מכך, הם גם מתכוונים להתמודד עם נושאי יין מזויפים שנמצאים כל כך בשוק. במציאות, היעד העיקרי שלהם הוא להגביר את השקיפות שלהם ולהבטיח לצרכניה שיש להם את המוצר האותנטי של החברה.

אוכלים של דבורת באמבל

Bumble Bee Foods משתמש בניהול בלוקצ’יין בתעשיית המזון כדי להתחקות אחר טונה צהובה שנמצאת על ידי הדייגים מהים. נכון לעכשיו הם עובדים עם SAP על פרויקט הפיילוט. בכל אופן, זו דרך נהדרת להציג את נקודות החוזק שלהם בשוק שכן הם בוחרים להישאר שקופים במעשיהם. המטרה העיקרית שלהם היא לבטל תיוג מוטעה ולעזור לצרכנים לעקוב אחר כל תהליך הסחר.

חברות רבות ברחבי העולם מתעניינות בטכנולוגיית בלוקצ’יין. בדוק את 50 החברות המובילות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

מחשבות אחרונות

כפי שכבר ידעתם עד כה, בלוקצ’יין יכול להציע יתרונות רבים בתעשיית המזון. תעשיית המזון מלאה בנושאים, ומבלי למצוא פיתרון ראוי, הצרכנים נמצאים בסיכון. לכן, שימוש בבלוקצ’יין בתעשייה יכול לסייע בביטול מרבית הבעיות המתמשכות ולהבטיח קהילה טובה ובריאה יותר בעתיד..

אם אתה רק מתחיל ורוצה להשתמש בבלוקצ’יין בחברה שלך, אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם! זו יכולה להיות נקודת המוצא למסע הבלוקצ’יין שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map