בלוקצ’יין בחקלאות: מקרי שימוש ודוגמאות

האתגרים הגוברים בענף החקלאות אינם מאפשרים לשמור על קיימות. עם זאת, לדברי מומחים, שימוש בבלוקצ’יין בחקלאות יכול לשנות תרחיש זה לתמיד. בואו להבין מדוע בלוקצ’יין הוא חיוני לתעשייה זו?

תעשיית החקלאות תורמת כמעט טריליון דולר לתוצר של ארצות הברית. אז, זה אחד המגזרים החיוניים ביותר בעולם. יותר מכך, ליותר מ -21.4 מיליון יש משרות בענף החקלאות, כך שההימור יחסית גבוה למגזר זה.

אף שמגזר זה הוא עצום במיוחד, אתגרים רבים עדיין מטרידים את קיימות הענף. החל מעבודה לא אנושית ועד שוק תחרותי, יש לטפל בכל נושא בזמן. אחרת, כל המערכת האקולוגית עלולה להתפרק. אנו כבר רואים שחלק מהתשתיות באזורים הכפריים כבר מתפרקות. זאת בשל רשלנות של מגזר זה.

לכן, בלוקצ’יין יכול לעזור למגזר זה להתמודד עם איומים עקביים ולשמור על סבירות בכל המערכת האקולוגית. כל טירון יכול להשתמש במאמר זה כמדריך לשימוש בבלוקצ’יין לתעשיות חקלאות.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

בלוקצ’יין בחקלאות: איך מגזר החקלאות מאחור?

ענף החקלאות השתולל אפילו עשור אחורה, אך עם הזמן נושאים רבים מתגברים בגלל מורכבות התהליך המוגברת. בגלל היעדר תשומת לב ראויה, הם מאטים כעת את שרשרת האספקה ​​בחקלאות. לכן, יש צורך בבלוקצ’יין במגזר זה יותר מתמיד. בואו נראה מה הנושאים האלה – טכנולוגיית בלוקצ'יין בחקלאות

שינוי מגמות צרכנים

אחד הנושאים הגדולים ביותר הוא המגמות הצרכניות אשר כל הזמן משתנות. לכן הביקוש לחומרים מסוימים משתנה גם כן. זה הופך לבעיה עבור החקלאי מכיוון שרוב החקלאי נוטה לעבוד או להתפרנס על בסיס תוצרת יחידה. במקרים נדירים הם הולכים על יותר מסוג אחד של תוצרת. עם זאת, בשל התנודות בביקוש, לעיתים הם יכולים לקבל תמורה גדולה או תפוקה מינימלית מאוד מההשקעה שלהם. בסך הכל, החוויה היא די מלחיצה, וחקלאים רבים נאלצים להתמודד הלאה אם ​​הם מתמודדים עם הפסדים. מכיוון שאין דרך לחזות את השינוי במגמות, הם נופלים קורבן לנושא.

תחרותיות של סחורות

ובכן, סחורות חיי היומיום שלנו יכולות להגיע ממקורות שונים. מכיוון שמדובר בסחורה המבוקשת ביותר, ההימור תמיד גבוה מדי. לכן, חקלאים קטנים מתקשים יותר להתחרות בשווקים נרחבים בהם ענקיות חברות משחקות מונופול. זה יוצר פער עצום בין הענקים לחקלאים הקטנים מכיוון שאין להם אפשרות להיכנס למערכת האקולוגית מבלי לקחת את הנטל להיכשל גם אם התוצרת שלהם מציעה איכות טובה יותר מהחברות המובילות. כמו כן, כמו במקרים רבים, לחקלאים אלה או לחברות קטנות אין את המשאבים לשווק את תוצרתם, מה שגורם להם גם להיות מאחור.

ניהול מלאי לקוי

ניהול מלאי הוא נושא מאסיבי בתחום זה, מכיוון שרוב התוצרת כאן היא חומרי גלם. לכן, זה לא עובר שום נהלים להגדלת חיי המדף שלהם. החל מגידולים לבשר, הכל מתכלה. לכן, עליהם לשמור נכון על המלאי שלהם לפני ביצוע המכירה. עם זאת, חברות חקלאיות רבות אינן מצוידות להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת לניהול מלאי. זה יכול להוביל לבזבוז של התוצרת והמשאבים. שלא לדבר על ההפסדים שעל החקלאים לשאת בגלל זה. במציאות הם עובדים קשה לייצור הפריטים, אך כל העבודה הקשה שלהם לשווא לניהול כושל של מלאי.

חוסר בשימוש אוטומציה וטכנולוגיה

בעיה נוספת במגזר זה היא היעדר אוטומציה ושימוש בטכנולוגיה. במציאות, לרוב החקלאים אין את התקציב לרכוש ציוד חקלאי או מכונות במחיר גבוה. כמו כן, מכיוון שהעולם משתנה במהירות והטכנולוגיה פורחת, טכנולוגיות חקלאיות רבות קיימות כדי לעזור לחקלאים. אך חוסר הידע לגבי טכנולוגיה זו או הקרן להרשות לעצמם תוצאות אלו, שהחקלאים נקלעו לפיגור בתחרות. במציאות, חברות חקלאות גדולות נוטות להשתמש בכל הטכנולוגיה המודרנית כדי להגביר את היעילות שלהן. אבל החברות הקטנות או הטווח הבינוני לא יכולות ללכת בדרך.

קרא עוד:בלוקצ’יין בייצור: מדריך להעצמה תעשייתית

תקנות ממשלת כפייה

התקנות הממשלתיות כאן כדי לשמור על איזון בכל חלקי עולם. אך אופי התקנות הממשלתיות אמור לעכב את ייצור החקלאות במדינה. במקרים רבים, האופי הכפוי של חוקים ממשלתיים מסוימים והגברת המיסוי בכל שלב, מכריח חברות רבות לפשוט את הרגל. יותר מכך, במקרים רבים, יותר מדי רגולציה מעכבת את תהליך קנה המידה של ענף החקלאות. אנחנו לא מתכוונים שהממשלה לא צריכה להטיל שום רגולציה על המגזר הזה. אבל הגזמה רק תנפץ את הפוטנציאל של מגזר בולט.

תמחור גבוה של קרקעות להרחבה

מחיר הקרקע למטרות חקלאיות משתנה תמיד. במקרים רבים נראה כי המחירים משתנים מאוד מכיוון שנזילות הקרקעות נמוכה באמת. לכן, הרחבה במקרים רבים אינה אפשרית בגלל נקודות תמחור גבוהות במיוחד של הקרקעות. לא רק זאת, אלא שהזמינות של הקרקע גם היא די קטנה במקרים רבים. יתרה מכך, המיסוי הנוסף הנלווה לרכישת קרקע בשפע יכול להפוך לנטל עבור חברות וחקלאים רבים. לכן, גם אם חקלאי או חברה מצליחים ממש כשהביקוש עולה, הם מתקשים להגדיל ולא יכולים לעמוד בדרישות הצרכנים..

הגדלת קריסת התשתיות

מסיבות רבות התשתית החקלאית בכפר קורסת אט אט. זה יכול להיות בגלל אסונות טבע, אדמה שאובדת את פוריותה או עיור המוני. לכן, קשה לשמור על קיימות כאשר האלמנטים האחרים אינם מסונכרנים עם התשתית. כמו כן, היעדר מודרניזציה תקינה של מגזר זה מביא להפסדים, וזה גם גורם לקריסת התשתית. גם בחברות גדולות, הם יכולים להתמודד עם נושאים דומים מכיוון שמערכת התמיכה אינה קיימת. כל חברה זקוקה לאלמנטים כגון כבישים, הלוואות, אדמות וכדומה כדי להבטיח שהמערכת תמשיך לפעול. אך המחסור באלמנטים אלה עלול לעכב את עסקיהם באופן מאסיבי.

אבטחה ובטיחות בחוות

אבטחה היא נושא מאסיבי בחוות. בכל משק יש בעלי חיים יקרים, ציוד או כלי רכב להובלת התוצרת שלך. אך במקרים רבים, אם הגנבים יכולים לקבל גישה לאדמתך, אז הם יכולים לקבל גישה גם לחיותך או לציוד שלך. זהו תופעה שכיחה בחקלאות וכאב ראש אצל החקלאים מכיוון שאין להם את המשאבים להתמודד עם סוג זה של גניבה. לכן, גם אם הם יצליחו להשקיע בציוד יקר, שמירה על בטיחותם זקוקה להשקעה רבה יותר בתהליך. וכרגע, אין הרבה טכנולוגיות שמציעות בטיחות נאותה לחוות.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

היתרונות של Blockchain בחקלאות

חקלאות היא גם תחום נהדר נוסף שיכול להשתמש בתכונות של בלוקצ’יין ולהפיק ממנו תועלת רבה. בואו לבדוק מה היתרונות העיקריים למגזר זה.

ניהול מלאי טוב יותר של מלאי משק

במציאות, חברות חקלאיות רבות אינן מצוידות להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת לניהול מלאייהן. זה יכול להוביל לבזבוז של התוצרת והמשאבים. שלא לדבר על ההפסדים שעל החקלאים לשאת בגלל זה. לכן, זהו נטל עצום עבור החקלאים מכיוון שאין להם את הכלים הדרושים להתמודד עם הבעיה. אבל עם טכנולוגיית הבלוקצ’יין בחקלאות, הם יכולים לשנות את התרחיש הזה לתמיד. Blockchain מתאים באופן מושלם לניהול מלאי. אז זה באמת יכול לעזור לחקלאים על מנת לשמור על מלאייהם באופן מושלם ללא בעיות. האמת היא שבלוקצ’יין יכול לעקוב אחר סביבת האחסון ולהודיע ​​לך מתי יפוג התוקף. אז אתה יכול לנקוט באמצעים מתאימים לכך.

שיפור יעילות שרשרת האספקה ​​החקלאית

מקרה שימוש נהדר נוסף של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בחקלאות הוא היעילות המוגברת בכל הענף. בגלל היעדר אוטומציה ושימוש בטכנולוגיה, היעילות של ענף זה אינה עומדת בסימן העניין. במציאות, זה יותר בולט עבור החקלאים הקטנים עד בינוניים שלא תהיה להם גישה לטכנולוגיות במחיר גבוה כדי להגביר את היעילות הכוללת של הייצור. לכן, בלוקצ’יין בוודאי יכול לעזור כאן. באמצעות מערכת ספרים שאינה ניתנת לשינוי בלוקצ’יין, היא יכולה לטפל במהירות בכל האלמנטים ולהפחית את עלות תהליכי החקלאות ולהגדיל את היעילות הכוללת של התפוקה..

מודרניזציה של תוכנת ניהול משק (FMS)

אחד היתרונות של הבלוקצ’יין בחקלאות הוא תהליך המודרניזציה של תוכנת ניהול החווה. במציאות, תוכנות לניהול החווה הולכות להפוך למיינסטרים בקרוב למדי. עם זאת, תוכנה זו עדיין משתמשת במודל שרת הלקוח האופייני להפעלה. לכן, הם עדיין לא מסוגלים להציע את התפוקה המרבית שלהם כפי שהם יכולים באמצעות בלוקצ’יין. לכן, שימוש בבלוקצ’יין, במקרה זה, יכול לעזור בהעלאת ה- FMS לרמה חדשה לגמרי. יתרה מכך, תוכנה זו תהיה בעלת האבטחה הדרושה להם עם הגנה על רשתות חסימות. אז, החקלאים לא יצטרכו לדאוג יותר לפריצות סייבר.

אבטחה לאופטימיזציה של IoT בחקלאות

תעשיית החקלאות זקוקה למכשירי IoT כדי לעקוב אחר תוצרתם. יותר מכך, מכשירים אלה יכולים אפילו להציע אבטחה ובטיחות גם לציוד שלהם. באמצעות המכונות הם יכולים לתעד את מצב מזג האוויר ואת היבשה ולהתאים אותה בהתאם. יתרה מכך, מכשירים מסוימים יכולים אפילו לחזות אסונות טבעיים מראש. אבל המכשירים האלה די פגיעים כרגע. במקרים רבים, שירותי הענן בהם הם משתמשים לאחסון המידע חלשים להתקפות סייבר. אז, האבטחה משתנה מאוד. אבל בלוקצ’יין יכול להציע עזרה כאן. היתרונות של blockchain בחקלאות כאן יהיו שמירה על מכשירי ה- IoT הללו ומציעים להם מערכת רשת טובה יותר לעבודה..

Blockchain יכול להציע יתרונות רבים גם למגזרים אחרים. עיין במדריך שלנו ליתרונות הטכנולוגיה של בלוקצ’יין כדי ללמוד עוד על כך.

מתן תמחור הוגן

כן, חברות חקלאיות רבות אינן זוכות לתמחור ההוגן המגיע להן עבור תוצרתן. למרות שהם עובדים לייצור יבולים ובעלי חיים, סיטונאים רבים עדיין לא מציעים את הערך המגיע להם עבור כל העבודה. במציאות, חקלאים רבים מקבלים את המינימום הדרוש להם כדי לשרוד. לכן, באמצעות בלוקצ’יין בשוק החקלאות, התרחיש יכול להשתנות. באמצעות שוק מבוסס בלוקצ’יין במקום, הם יכולים לראות למכור את המוצרים שלהם לקונים הוגנים ואף יכולים להגיע ליותר קונים ממה שהיו יכולים לפני כן. זה יעזור להם לנהל משא ומתן על התמחור בצורה הוגנת יותר. אז החקלאים יכולים להשיג את מה שמגיע להם באמת.

שקיפות בסובסידיות חקלאיות

ובכן, אנחנו אלה שמשלמים בפועל עבור הסובסידיות לחקלאות. למרות שהממשלה משלמת אותו, עדיין התקציב עבור הכסף מגיע מהמיסים שלנו. אך השקיפות סביב סובסידיות אינה קיימת. כמו כן, במקרים רבים אנו יכולים לראות מועדפות, מכיוון שהקבוצות הגדולות מקבלות יותר ממה שהן צריכות, והמשקים הקטנים אינם מקבלים מספיק. לכן, בלוקצ’יין בשוק החקלאות יכול לסייע בהגברת השקיפות בנושא מרכזי זה. הממשלה יכולה להשתמש בבלוקצ’יין ציבורי כדי להעביר את הסובסידיות לחוות החוקיות, והציבור יכול לבדוק אם הכסף הולך לאן שהוא צריך או לא..

מתן הלוואות מיקרו לחקלאים קטנים עד בינוניים

יישום נהדר נוסף של טכנולוגיית בלוקצ’יין בחקלאות הוא האפשרות לקבל הלוואות מיקרו. במציאות, חוות קטנות עד בינוניות זקוקות להלוואות מעת לעת על מנת לנהל את עסקיהן. עם זאת, במדיניות ההלוואות בבנקים יש מדיניות ריבית גבוהה יותר. לכן, החברות נמצאות במצב לחוץ מכיוון שהריביות יכולות להכביד עליהן יותר הלוואות. לכן, שימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כאן יכול לפתור את הבעיה לתמיד. בלוקצ’יין יכול לעזור להם להשיג הלוואות מיקרו ברשת ממלווים ברחבי העולם. בעזרת סכום הלוואה מועט, הם יכולים לקחת על עצמם את נטל הריבית הקטנה, ולעזור להם לנהל את העסק לאורך זמן.

קרא גם:הסבירו טכנולוגיית Blockchain: מערכת אקולוגית מבוזרת

תשלום בונוס מצרכן לחקלאים

מקרה שימוש נהדר נוסף של בלוקצ’יין הוא האפשרות להעביר טיפה ישירות לחקלאים. מכיוון שבלוקצ’יין יכול להציע מקור והיסטוריה של מוצר מעובד או התוצרת, הצרכנים יכולים לראות מי היה אחראי על התוצרת מלכתחילה. אם הצרכנים מרוצים מהתוצרת, הם יכולים פשוט להיכנס לפלטפורמת הבלוקצ’יין כדי לתת טיפ ישיר לחקלאים. כאן, ארנקי החקלאים יישארו מחוברים למערכת כדי לקבל את הטיפים של הלקוחות. יש כבר יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין רבים בחקלאות שעובדים על סוג זה של תכונות.

תמריץ שיטות קיימא

רבים מהשיטות בענף החקלאות אינן ברות-קיימא, אך הן עדיין קיימות. במציאות, הנושא הוא שימוש יתר בחומרי הדברה המזהמים בסופו של דבר מים לרחצה, שתייה ובישול. זהו נושא רציני שכן הוא יכול לפגוע באנשים בדרכים שונות. לכן, מבלי לעודד פרקטיקות בר-קיימא, סוג זה של פרקטיקה רעה ישאר קיים. לכן, בלוקצ’יין בשוק החקלאות יכול לעזור להציע תמריצים לחקלאים שמוכנים להשתמש בשיטות בר קיימא במקום להשתמש בכימיקלים הפוגעים בצרכנים ובסביבה. בדרך כלל, במדינות עניות, תכונת תמריץ זו יכולה לעודד אותם להשתמש בכימיקלים פחות ולהתמקד בתוצרת אורגנית רבה יותר.

אחריות טובה יותר למפעלים

ובכן, חברות רב לאומיות נוטות להשתמש בשיטות לא אנושיות רבות בכדי להגביר את יעילותן, החל מעבודה בלתי חוקית וכלה בשימוש בכימיקלים מזיקים לשימור התוצרת. במקרים רבים, תאגידים גדולים יכולים להתמודד עם בעלי חיים בצורה מאוד לא אנושית, וזה די מזעזע. מכיוון שאין שום דרך עבור הצרכן לדעת כיצד החברות מתמודדות עם המוצרים, הם מאבדים את אמונם בהם. לכן יישומי טכנולוגיית בלוקצ’יין בחקלאות יכולים לסייע בהגברת השקיפות הקשורה לחברות רב לאומיות. הצרכן יכול לראות כיצד מטפלים המפעלים בתוצרת ואם התהליך מקובל.

רוצה לבדוק עוד מקרים לשימוש בבלוקצ’יין? בדוק את 20 המקרים המובילים ביותר לשימוש ב- blockchain כרגע!

חברות שונות המשתמשות בטכנולוגיית Blockchain בחקלאות

יארה אינטרנשיונל

יארה אינטרנשיונל משתמשת בבלוקצ’יין כדי לאתר את הקפה מהחקלאים שלהם. הם גם עוזרים לצרכנים לראות את האיכות והמקור של הקפה ואף מאפשרים לתמוך בחקלאים על ידי מתן טיפים ישירות. בימים אלה הם משיקים את אפליקציית “תודה איכר שלי” שתאפשר ללקוחות לעזור לחקלאים.

CNH Industrial NV

CNH Industrial NV משתמשת בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​החקלאית כדי להגביר את ניהול המלאי. חברה זו מייצרת, מתכננת ומוכרת ציוד חקלאי ורוצה לספק שירותים גדולים יותר לחקלאים על ידי ניהול המלאי שלהם. נכון לעכשיו הם עובדים עם IBM כדי לעבוד על הפיתרון.

JD.com

JD.com היא אחת מענקי המסחר האלקטרוני הסיני המשתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לעקוב אחר מוצרי הבקר שלה מעבר לים. נכון לעכשיו, היא עובדת עם אינטר אגרי באוסטרליה כדי להשיג את בשר האנגוס מהחברה. במציאות הם מתכננים להשתמש בטכנולוגיה לניהול טוב יותר של תהליך החקלאות ולמידע ביקורת הנוגע לאופן הטיפול בחיות.

באייר AG

Bayer AG משתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין לצורך פיקוח על מוצרים חקלאיים. נכון לעכשיו, זה עובד עם Ant Financial כדי לסיים את הפרויקט. במציאות הם מתכננים להשתמש בטכנולוגיה כדי לסייע בתהליך הדיגיטציה של החקלאות ולהציע תוצרת איכותית. עם זאת, נכון לעכשיו, אנחנו עדיין לא יודעים מה משך תהליך הפרויקט.

גרגרי לוסון

Lawson Grains משתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להגביר את תהליך גידול התבואה שלה. נכון לעכשיו, זה עובד עם AgriDigital כדי לסיים את הפרויקט. יותר מכך, הם מתכננים להשתמש בטכנולוגיה כדי לקבל שירותי קציר טובים יותר. שוב, הם משתמשים בפלטפורמה לניהול מערכת המלאי והאספקה ​​שלהם. זוהי דרך נהדרת להציג ולשפר את יעילותם.

קרא עוד: 50 החברות המובילות ביותר המשתמשות בטכנולוגיית Blockchain

Hortobagy Angus

Hortobagy Angus משתמשת בבלוקצ’יין בתעשיית החקלאות כדי ליישם פיתרון למעקב. נכון לעכשיו, זה עובד עם TE-FOOD כדי לסיים את הפרויקט. יותר מכך, הם רוצים להשתמש בטכנולוגיה כדי לעזור לחקלאים לרשום מידע במהירות למערכת. בדרך זו, הצרכנים שלהם יכולים לסרוק ישירות את קוד ה- QR ולראות את המידע בעצמם.

יוניליוור

יוניליוור משתמשת בבלוקצ’יין בתעשיית החקלאות כדי להציע כספים לחקלאות קטנה. נכון לעכשיו הם עובדים עם הרבה בנקים במטרה לעבד את מדיניות המימון המיקרו. יתרה מכך, יש להם גם שחקנים אחרים במערכת האקולוגית, החל מארגונים לא ממשלתיים ועד קמעונאים. במציאות, זו יוזמה נהדרת לעזור לחוות הקטנות.

נפולינה (קבוצת הנסיכים)

קבוצת הנסיכים היא למעשה אחת מספקיות המכולת הגדולות באירופה. נאפולינה הוא אחד ממותגי השימורים שלהם. כיום הם משתמשים בבלוקצ’יין בתעשיית החקלאות כדי להתמודד עם נושא העבודה הבלתי חוקי בסביבת החקלאות. באמצעות טכנולוגיה הם מתכננים להפוך את כל התהליך לשקוף ולהיפטר מכל בעיות עבודה בלתי חוקיות.

רֹאשׁ גֶשֶׁר

ברידג’ד עושה שימוש בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​החקלאית כדי להגביר את השקיפות בתהליכים שלה. חברה זו עובדת עם רבים מהחקלאים הזעירים במטרה להשיג תוצרת אורגנית ורוצה לספק שירותים גדולים יותר לחקלאים באמצעות מעקב אחר הקפה. הצרכנים שלהם יכולים פשוט לסרוק את קוד ה- QR וילמדו על התהליך האמיתי של חקלאות בכל ייצור.

לְעַגֵן

עוגן משתמש בבלוקצ’יין בשרשרת האספקה ​​החקלאית כדי להפחית את פליטת הפחמן מתהליכים שלהם. במציאות, חברות חלב מגדילות את מספר עקבות הפחמן, שאינו בר קיימא לאיכות הסביבה. חברה זו עובדת עם 10,500 חקלאים במטרה להשיג תוצרת אורגנית ורוצה לספק שירותים מעולים יותר לחקלאים באמצעות חלב העוגן שלהם..

Blockchain יכול לעזור לך להעלות את העסק שלך. התחל את פרויקט הבלוקצ’יין שלך באמצעות אסטרטגיית היישום האולטימטיבית שלנו!

סיכום

בלוקצ’יין בחקלאות הראה כיצד הטכנולוגיה יכולה לשנות את התהליכים הקיימים שנמשכים כבר דורות. יותר מכך, בלוקצ’יין יכול ליצור את השוק עבור החקלאים על מנת לקבל את חלקם ההוגן מהערך המגיע להם. עם זאת, שמירה על תהליכי החקלאות היא משימה מורכבת, אך עדיין, היא הכרחית ביותר עבור כל הענף. בהתחשב בצמיחה המהירה של הטכנולוגיה, עליכם להישאר מעודכנים גם לגבי ההתפתחות האחרונה בכדי להישאר קדימה בתחרות. אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו מכיוון שהוא יכול להציע לך מימוש טוב יותר של ספקטרום הבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map