אסימון נכסים על הבלוקצ’יין – מדריך מלא

הדיון הבא נועד לשקף את יסודות אסימון הנכסים עם blockchain וכיצד המערכת תעבוד עם blockchain.

בלוקצ’יין הוא ללא ספק אחד הנושאים החמים המוצגים בעולם הפיננסים. היא הציגה התקדמות חדשות שונות לצד הצגת יתרונות מובהקים עם תכונותיה כגון ביזור, שקיפות, מבנה מבוזר וחוסר שינוי. לכן, בלוקצ’יין מצא יישומים שונים במערכת האקולוגית הפיננסית העולמית, ואסימון נכסים הוא אחד האזכורים הבולטים שמסבים את תשומת הלב כלפי הבלוקצ’יין..

ניהול נכסים הוא דאגה מכריעה מאוד לכל הארגונים. עם זאת, הנוף לניהול הנכסים הקיים מוטרד מכשלים שונים בגלל כפילויות של מסמכים, שקיפות מוגבלת וזיוף. טוקניזציה של נכסים יכולה לסייע במינוף היכולות של בלוקצ’יין לשינוי תהליך ניהול הנכסים הפיזי.

הקוראים יכלו לגלות את המשמעות של אסימון נכסים וסוגים יחד עם הסיבות לבחירת טוקניזציה של נכסים. בנוסף, הדיון ישקף גם את התחומים השונים בהם ניתן להחיל את המגמה החדשה של אסימון נכסים.

הירשם עכשיו: מטבע דיגיטלי של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC)

מה זה אסימון נכסים, והאם זה באמת הכרחי?

טוקניזציה היא בעצם התהליך הכרוך בהמרת נכסים פיזיים כמו גם לא פיזיים לבלוקצ’יין. הרעיון של אסימון בלוקצ’יין צבר פופולריות ניכרת בתקופה האחרונה. בהדרגה, טוקניזציה היא למצוא יישומי בלוקצ’יין בתעשיות מסורתיות כמו נדל”ן, מניות ויצירות אמנות. אז מדוע בכלל היינו זקוקים לאסימון?

רבים מניחים כי אסימון נכסים החל בקריפטו. נהפוך הוא, האסימון שימש מאז שנות השבעים כמנגנון אבטחת נתונים לשירותים פיננסיים. ארגונים קונבנציונליים רבים בעולם הפיננסים ממנפים אסימון לשמירה על מידע רגיש וסודי כגון מספרי כרטיסי אשראי, מידע המאפשר זיהוי אישי ודוחות כספיים..

ככלל, הגישה המסורתית לטוקניזציה כוללת החלפת מידע רגיש של משתמשים באסימון שהוא למעשה מחרוזת של אותיות ומספרים שאינם רגישים. הבה ניקח דוגמא להבנת הגישה לאסימון קונבנציונאלי של נכסים. תשלומים ניידים משתמשים באחת הדוגמאות המשמעותיות לאסימון.

איך זה משמש

בתי חולים מסוימים משתמשים באסימון לרישומי מטופלים, בעוד שתוכנות ממנפות אסימון לאבטחת אישורי הכניסה. יתר על כן, באסימון נמצא יישומים במקרה של ממשל, כגון רישום מצביעים. אסימון נכסים בבלוקצ’יין לפתרונות ממשלתיים יכול לסייע בהגנה על מידע רב רגיש. מצד שני, חשוב גם לשים לב לסיבות לבוא עם אסימון בלוקצ’יין.

לאחר מכן, הבנק מזין את פרטי הלקוח לפונקציה קריפטוגרפית ליצירת אסימונים. לאחר מכן הלקוח מקבל את האסימון המייצג את כרטיס האשראי שלו בטלפון שלו. כל עבריין שמנסה לפרוץ לטלפון של המשתמש יוכל למצוא את האסימון בלבד, ללא כל פרטי כרטיס אשראי. היבט חשוב נוסף באסימון הנכסים הוא שהוא אינו מוגבל למידע פיננסי בלבד.

הכל התחיל עם מטבעות קריפטוגרפיים וכעת הוא צפוי להציג סוג חדש של נכס אסימון או דיגיטלי שנקרא CBDC או מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי. במציאות, CBDC ומטבעות קריפטוגרפיים שונים למדי זה מזה למרות ששניהם נכסים דיגיטליים או נכסים מסומנים.

אם אתה סקרן לגבי ההבדל בין CBDC המותאם לבלוקצ’יין לקריפטו אחר, הנה מדריך לקריפטו לעומת CBDC שעליך לבדוק.

תרחיש ניהול נכסים שוטפים

על מנת למצוא את הרקע שמאחורי הכנסת אסימון נכסים, חיוני להבין את המצב הקיים של ניהול הנכסים. ניהול נכסים מתייחס בעצם לתהליך הייצור, הרכישה, האחסון והניהול של מסמכים הקשורים לנכס לפני, במהלך ואחרי תהליך העברת הבעלות. לדוגמה, חוזים חכמים יכולים לעזור באוטומציה של משימות.

מצד שני, טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת יכולה לשמש מקור אמת אחד להפחתת חוסר התאמה במידע. זהו מכשיר אמין לסחר במניות, מניות, נדל”ן, אגרות חוב וסוגי נכסים דומים. המערכת האקולוגית הקיימת לניהול נכסים כוללת בעלי עניין שונים, כולל מתווכים מרובים כגון משקיעים, מתווכים, רואי חשבון ואפוטרופוסים. לכן, אין מנוס מלהעלות משמעותית בעלות התהליך הכוללת.

סוגיות בניהול נכסים

יחד עם זאת, הגישה לניהול נכסים קונבנציונאלית מציגה גם פגיעות גבוהה יותר לסיכויי ההונאה והטעויות. בנוסף, הנושאים הבאים בתעשיית ניהול הנכסים מצביעים גם על הצורך בהטבות של אסימון נכסים.

 1. ענף ניהול הנכסים הנוכחי תלוי בגישות היוצרות קשיים יוצאי דופן באיתור מקור הטעות במקרה שמתרחשת. יתר על כן, המורכבות של ניהול נכסים עם אסימון מסורתי יוצרת גם חסמים להבטחת אחריות מוכחת.
 2. אחסון מקוטע של נתונים עם מנגנוני טוקניזציה קיימים יוצר גם את הצורך באסימון בלוקצ’יין. לכל הצדדים המעורבים בעסקאות ניהול נכסים עם אסימון קונבנציונאלי יש גרסאות משלהם לנתונים. כתוצאה מכך הוא יוצר קשיים ניכרים בהצביע על מקור הטעות, במיוחד בהתחשב במורכבות התהליכים.
 3. נושא בולט נוסף הפוקד את המצב הקיים של ניהול הנכסים מתייחס לתהליך מורכב. סוכנים זדוניים עלולים למנף את משך הזמן הממושך ואת המהירות האיטית של תהליכי אסימון קונבנציונליים. האקרים יכולים לנצל את הפגיעות הנובעות מסיבוכים בתהליך ולהשתמש במסמכים או תעודות זהות מזויפות לצורך עלייה לסיפון ללא כל קשיים..

הפרדה בין טוקניזציה של נכסים לבין אבטחה ובעלות חלקית

היתרונות של טכנולוגיית בלוקצ’יין עם אסימון נכסים ישפרו גם את אבטחת המידע באמצעות חותמות זמן והצפנה קריפטוגרפית. טוקניזציה של בלוקצ’יין שונה במקצת, אם כי לא לגמרי, ממנגנוני האסימון המסורתיים. מנגנוני האסימון הקונבנציונליים התמקדו בנתונים בלבד, ואילו אסימון הנכסים עם בלוקצ’יין הביא את המיקוד לנכסים.

אתה יכול להנפיק אסימון בלוקצ’יין כמייצג דיגיטלי של כל נכס סחר בפועל. זה מאפשר לך לסחור אפילו עם חלק קטן מהנכס. כעת, מתחילים רבים יכולים לבלבל את התהליך עם בעלות חלקית או איגוח. עם זאת, טוקניזציה של נכסים עם בלוקצ’יין טומנת בחובה הבדלים ניכרים עם שניהם.

טוקניזציה ואיגוח הם מונחים שונים לחלוטין. טוקניזציה כוללת הפיכת כל הנכסים בעולם האמיתי לאסימון דיגיטלי עם נזילות גבוהה יותר. מאידך, איגוח עוסק בהמרת נכסים בעלי נזילות נמוכה למכשירי אבטחה בעלי נזילות גבוהה יותר.

אסימוני האבטחה יספקו אפשרויות למסחר בשווקים וכן ללא מרשם. טוקניזציה של בלוקצ’יין שונה מבעלות חלקית מכיוון שהאחרון מציע הזדמנות להביא צדדים שאינם קשורים למקום אחד כדי ליהנות מסחר בעולם הדיגיטלי..

דוגמה להבנת אסימון נכסים

בטח קיבלתם רושם ברור של אסימון נכסים בבלוקצ’יין עד עכשיו. עם זאת, חשוב להבין כיצד פועל טוקניזציה על ידי לקיחת דוגמא להשקעה בנדל”ן. אתה רוצה להשקיע בנכס ספציפי, ויש לך 5000 $ רק עבור השקעה מוקדמת. במקרים כאלה, אתה עשוי לחפש התחלות קטנות עם דגש על מקורות שיכולים לעזור לך להביא את ההשקעה הרצויה בשיעורים מתונים..

לדוגמא, אתה יכול לחשוב על השקעה של כמה אלפים בפער של חודשיים או שלושה. עם זאת, גישה כזו עשויה להיראות לא במקומה, במיוחד בענף הנדל”ן. תחשוב על זה ככה – אתה לא יכול לקנות כמה מטרים רבועים בדירה חודשיים בכל פעם לפני שאתה מסוגל לרכוש את כל הדירה. באופן דומה, חשוב על המצב הפוך בכדי לדעת כיצד ייסוד נכסים הופך להיות חשוב.

בעולם האמיתי, מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי או CBDC הם דמיון דומה באסימון נכסים. שני סוגי ה- CBDC שתיתקל בהם הם –

 1. קמעונאות CBDC
 2. סיטונאי CBDC

קמעונאות CBDC מיועדת בעיקר לאנשים כלליים ולא מתאימה לחברות. מצד שני, ה- CBDCs הסיטונאי מוצגים למען ארגונים פיננסיים או תשלומים. יותר מכך, CBDC הסיטונאי אחראי להסדרים ביטחוניים ולהגדלת יעילות התשלומים..

להלן מדריך למטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים שיעזרו לך להבין את ה- CBDC הקמעונאי והסיטונאי.

תרחיש נדל”ן

לדוגמא, יש לך דירה ואתה זקוק לכמה כסף דחוף. עם זאת, אתה צריך רק 40,000 $ בעוד שדירתך שווי 200,000 $. האם אתה יכול להשתמש ברכוש המודאג להשגת הכסף שאתה רוצה במצב נתון? זה המקום שבו אתה יכול להסתכל על הסיכויים להביא טוקניזציה של בלוקצ’יין לתמונה. הבה נבחן לעומק כיצד טוקניזציה עובדת כאן, מלבד העובדה שהיא מסייעת בהמרה של זכויות בעלות בנכס לאסימון דיגיטלי..

אסימון נכסים יכול לעזור לך להמיר את הדירה בשווי של 200,000 $ ל- 200,000 אסימונים. כל אסימון ישא בנתח של 0.0005% מהדירה. בנוסף, אסימון נכסים בפלטפורמות בלוקצ’יין מאפשר תמיכה בחוזים חכמים כמו את’ריום. אם משתמש רוכש באסימון, הוא מקבל 0.0005% מהבעלות בנכס. מאידך, רכישת 80,000 אסימונים מזכה אדם בבעלות על כמעט 40% מהנכס המודאג.

מכיוון שבלוקצ’יין הוא ספר חשבונות בלתי משתנה, משתמשים לא יכלו למחוק בעלות לאחר רכישת אסימונים. לכן ניתן להבין בבירור כיצד בלוקצ’יין יכול לסייע בקירוב היתרונות של אסימון נכסים למשתמשים. טוקניזציה יכולה לאפשר נזילות טובה יותר, הסדרים מהירים יותר והפחתת עלויות בקלות ללא כל חשש. כתוצאה מכך, הוא ממשיך לצבור פופולריות עם מקרים בולטים לשימוש בבלוקצ’יין ארגוני.

סוגי אסימונים המשמשים לאסימון בלוקצ’יין 

עכשיו שאתה יודע את היסודות של טוקניזציה של נכסים, בואו נגלה יותר מידע על סוגי האסימונים. אם אתם משקיעים מאמצים בפיתוח נכס מסומן, עליכם לבדוק את הסוגים השונים של אסימונים המשמשים בדרך כלל בנוף הבלוקצ’יין. הקטגוריה הראשונה של אסימונים מתייחסת לאלה המסווגים על בסיס אופיים. להלן סוגי האסימונים בעולם הבלוקצ’יין לנכסים שונים.

 1. אסימונים מוחשיים הם אוסף נכסים בעלי ערך כספי ספציפי לצד זמינות כללית בצורה הפיזית.
 2. אסימונים פטרייתיים מתייחסים לנכסים דיגיטליים שנוצרים באופן שלכל האסימונים ערך זהה. המשמעות היא שביטקוין אחד שווה לביטקוין אחד, והמשתמשים יכולים להחליף אותו עם ביטקוין אחד בלבד.
 3. אסימונים שאינם פטרייתיים הם גם דאגה בולטת נוספת באסימון נכסים. הנכסים הלא-פטריים כוללים בדרך כלל תכונות ייחודיות ואינם ניתנים להחלפה.

אסימונים משערים

נכסים מסומנים כפופים גם הם להשפעת ספקולציות. לכן, אתה יכול למצוא את האסימונים הבאים שיש להם ספקולציות לגבי האלמנט הבסיסי. לדוגמא, מטבעות מטבעות הם סוג של נכסים מסומנים שבהם השתמש בכמה סוגים של אסימונים ליצירת ערך יציב.

 1. אסימוני שירות הם דוגמה בולטת לאסימונים בבלוקצ’יין לנכסים על בסיס ספקולציות. אסימונים לשירות הם בעצם אסימונים דיגיטליים שיכולים לתמוך במימון לפיתוח מטבע קריפטוגרפי. בנוסף, הוא יכול לסייע גם ברכישת מוצר או שירות ספציפיים המוצגים על ידי הסוכן המנפיק את המטבע הקריפטוגרפי.
 1. אסימון הנכסים טוב יותר עם אסימוני אבטחה מכיוון שהם פועלים כאחת ממגמות המטבעות המובילות בשוק הקריפטוגרפי. היתרונות של אסימוני האבטחה ניכרים בפונקציונליות שלהם לשמש נציגים דיגיטליים של מכשירי אבטחה מסורתיים.
 1. סוג בולט נוסף של אסימונים הנמצאים בשימוש נרחב כיום הוא אסימון מטבע. אסימוני מטבע הם בעצם מייצגים מטבע בצורה הדיגיטלית, ובכך מספקים יתרון ישיר נוסף של אסימון נכסים.

סקרן לגבי ההבדל בין אסימוני אבטחה ואסימוני שירות? הנה מדריך לאסימון אבטחה לעומת אסימון שירות.

מדוע עסקים צריכים לבחור באסימון?

עם בהירות לגבי סוגים שונים של אסימונים הזמינים לאסימון הנכסים שלך, זה סביר להתקדם לכדי סיבות לבחור באותה מידה. חברות רבות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין שוקלות כיום אסימון נכסים על רקע הסיבות הבאות,

1. נזילות טובה יותר

הכניסה העיקרית בין היתרונות באסימון נכסים מתייחסת לנזילות גבוהה יותר. חברות בבעלות פרטית חוות בעיות רבות, במיוחד עם הזמן הנוסף שנדרש לקונים ומוכרים להכיר זה את זה כמו גם את הצעות השירות. בנוסף, עסקים צריכים להשקיע זמן רב בקביעת הגורמים לניהול עסקים משותפים ושכירת עורכי דין כמו גם נותני שירותים אחרים ליצירת חוזים לביצוע עסקאות..

מצד שני, אסימון נכסים מסייע בהפיכת התהליך ליעיל וחלק יותר. טוקניזציה של נכסים מביאה את פלטפורמת הבלוקצ’יין הארגונית המציגה ייצוג של אסימונים כניירות ערך של חברה פרטית. לאחר מכן נמכרים אסימונים למשתתפים עם בדיקה מוקדמת באזורים דומים בתפקיד משקיעים מורשים עם הון מספיק לצורך לקיחת סיכונים.

משקיעים יכולים גם לעזוב את הפלטפורמה בכל עת על ידי מכירת אסימונים בשוק משני ביעילות ובקלות. כתוצאה מכך, המשקיעים אינם צריכים לדאוג לפדיון מוקדם ולעלויות המסיביות הנלוות לכך. לאחר מכן, אנשים וסוכנויות בעלי שווי נקי גבוה יכולים להשקיע בניירות ערך של חברה פרטית. בטווח הארוך, אסימון נכסים עשוי להוביל לפיתוח שוק עולמי לניירות ערך פרטיים.

2. אין עוד מתווכים 

באופן מסורתי, המסחר בנכסים לקח ימים, או אפילו חודשים, כדי להשיג את ההסדר הרצוי לצד המעורבים. סחר בנכסים מביא גופים חיצוניים לאימות תיעוד של עסקאות לצד זכאות משקיעים. הגופים החיצוניים יכולים, בתורם, להסתכם בעלויות התהליך. מצד שני, טוקניזציה של נכסים עם בלוקצ’יין יכולה להביא לשקיפות וחוסר משתנה טובים יותר באמצעות חוזים חכמים. כתוצאה מכך, אסימון יכול לקחת את המתווכים מעסקאות לצורך יעילות טובה יותר.

3. אוטומציה ויעילות

השימוש בחוזים חכמים עם אסימון נכסים מבוסס בלוקצ’יין מועיל גם לאוטומציה של חלק ניכר מהתהליך. צמצום המתווכים מוריד את נטל עלות המתווכים ואת המאמצים הדרושים לניהול התהליך השלם. אז כל המשתמשים יוכלו להשיג עסקאות במהירות ובעלות עלות גבוהה יותר.

4. שקיפות טובה יותר

הדגשה בולטת נוספת המסמנת את היעילות באסימון נכסים מתייחסת לשקיפות. בעזרת טוקניזציה, בעל האסימון יכול להטמיע את זכויותיהם ואחריותם בחוזים להגדרת מאפייני אסימון, כמו גם רישום בעלות מקיף. כתוצאה מכך, למשתמשים יכול להיות מושג ברור לגבי האדם איתם הם מתמודדים, כוחם ומקור רכישת האסימון. כל הגורמים הללו יכולים לשפר את השקיפות בתהליכי ניהול הנכסים.

5. נגישות משופרת 

היתרון הסופי הקשור לאסימון נכסים מצביע על נגישות טובה יותר. זה מועיל בפיצול של נכס ספציפי לכמויות מינימליות אפשריות כאסימונים. לאחר מכן, האסימון גורם גם למשקיעים להשיג בעלות על חלק מינימלי של מניות. כתוצאה מכך, ארגונים יכולים למצוא דלתות פתוחות לניהול נכסים עם רגיעה ניכרת בסכום ההשקעה ובתקופת המינימום.

צפה כעת בכנס וירטואלי לפי דרישה בנושא נכסים דיגיטליים ומטבעות דיגיטליים של בנקים מרכזיים (CBDC)!

תעשיות בהן ניתן להשתמש באסימון

כל הסיבות הללו מצביעות בבירור על פוטנציאל האסימון עם בלוקצ’יין בתחום ניהול הנכסים. כאשר טרנספורמציה דיגיטלית של בלוקצ’יין תופסת תאוצה במגזרים שונים והבולטות ההולכת וגדלה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, סביר לצפות לאסימון נכסים בתעשיות רבות בעתיד. הבה נסקור סקירה קצרה של יישומי הטוקניזציה בענפים שונים.

1. פיננסים

תעשיית הטכנולוגיה הפיננסית ניצלה מבלוקצ’יין לצורך רפורמה בנוף התעשייה בדרכים שונות. בלוקצ’יין באסימון תשלומים סייע בשינוי הלוואות שוליים, השקעות או מבנה מוצרים. טוקניזציה מאפשרת לארגוני פיננסים לגשת להזדמנויות לשינוי הנכסים ומאפשרת פונקציות חילופי חלקות. כתוצאה מכך, סוחרים יכולים להימנע מאחסון מספרי כרטיסי אשראי בפועל של לקוחות במכונות קופה ובמערכות אחרות. לכן, אסימון תורם לשיפור הנזילות תוך צמצום הפרות אבטחת נתונים.

2. נדל”ן

נדל”ן הוא גם תחום בולט נוסף הממנף אסימון נכסים ליתרונותיו. בלוקצ’יין לאסימון נדל”ן מתמקד בייעול תהליך ההשקעה, החל בחיסול מתווכים. כתוצאה מכך הוא יכול ליצור דרכים חסכוניות וקלות לאינטראקציה בין קונים ומוכרים. יתר על כן, טוקניזציה מאפשרת הכללה מקיפה בשוק הנדל”ן מכיוון שהיא יכולה לאפשר השקעה של כל סכום בנדל”ן. יחד עם זאת, אסימון הוא גם אמצעי הגנה מהימן מפני הונאות נדל”ן.

3. שירותי בריאות

תחום הבריאות שוקל אסימון נכסים לצורך התמודדות עם כמה מהאתגרים הקריטיים שנתקלים בהם בדרך כלל בתקופה הנוכחית. טוקניזציה של בלוקצ’יין לפתרונות בריאות עשויה לסייע בהחלפת נתוני חולים רגישים וסודיים כגון ePHI, PANs ו- NPPI בערכים שאינם רגישים. החשוב מכל, חולים וארגוני בריאות משיגים שליטה ביצירה, גישה ושיתוף של נתונים רגישים מתווכים כמו חברות ביטוח.

צפה כעת בסמינר מקוון לפי דרישה בנושא התכנסות של נכסים דיגיטליים – Blockchain and the Rise of Embedded Finance!

סיכום

בהערה אחרונה, ידוע בבירור כי אסימון יכול לאיית אמות מידה חדשות לענף ניהול הנכסים. המדרגיות המהירה של הדיגיטליזציה קוראת גם לעסקים במגזרים שונים לשקול אסימון נכסים. בנוסף, טוקניזציה יכולה לספק יתרונות ברמה האישית, ובכך לחזק את הרלוונטיות שלהם בשוק הקיים.

עם כל כך הרבה נושאים הקשורים לאבטחה ושקיפות שמטרידים את ענף ניהול הנכסים הקיים, סביר לבחור בנכסים אסימוניים בטכנולוגיית בלוקצ’יין. עם הזמן נכסים מסומנים יהפכו לאחד המכשירים הדומיננטיים בכלכלה דיגיטלית. אם אתה רוצה ללמוד עוד על טוקניזציה בבלוקצ’יין, עליך להתחיל לחקור את האוסף הרחב שלנו של קורסי בלוקצ’יין כבר עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map