מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הטובות ביותר שעליכם לדעת

כשמדובר במסגרת הבלוקצ’יין הארגוני, יש הרבה מסגרות נהדרות שם. אם אתם מחפשים לבנות את הפיתרון הארגוני שלכם, הגעתם למקום הנכון כיוון שנעבור את מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הטובות ביותר.

Blockchain שינתה את אופן העבודה של ארגונים. זה שיפר את השקיפות של הרשת, את המשתנות ואת היעילות שלה – והביא יתרונות למערכי הארגון. זו הסיבה שיותר ויותר חברות ארגוניות מוכנות לבדוק את הטכנולוגיה כדי ללמוד עליה יותר. ישנן גם חברות ארגוניות רבות שכבר עובדות על הטכנולוגיה בהצלחה.

כעסק, המטרה שלך היא ליצור רשת שתוכל לקיים את צרכי הארגון שלך. לא רק זה, אלא שהוא צריך להיות מוגן עתידי וצריך ליישר קו עם המטרה העסקית של הארגון. מדריך זה יציע רשימת מסגרות קצרה של בלוקצ’יין שתוכלו לבדוק.

הירשם עכשיו:קורס בלוקצ’יין חינם

מדוע להשתמש במסגרות Blockchain ארגוניות?

אז אולי אתה חושב על מה היתרונות של blockchain ארגוני? אם אתה מכיר את הבלוקצ’יין, עליך לדעת שבלוקצ’יין עוסק בשקיפות ובביזור. עם זאת, הארגון דורש את ההפך הגמור ממה שיש לבלוקצ’יין ציבורי מסורתי להציע.

עבור ארגונים, אישור חיוני. מבחינתם, בלוקצ’יין צריך להבטיח כי הרשאה עובדת דרך המערכת, ומגנה על נתונים וקניין רוחני בכל עת. חסימות מותרות הן המפתח שם. לא רק שהם מציעים רמות אבטחה מתאימות, אלא שהם גם מהירים בהשוואה לבלוקצ’יין ציבורי.

רשתות חסימות ציבוריות אינן ידידותיות לארגונים. מעצם הגדרתו, כל אחד יכול להצטרף לרשת פתוחה – שלא כל המפעלים היו רוצים בה – עד אלא אם כן הם יוצרים רשת ציבורית עבור חלק מהשירות שלהם..

אז, אילו גורמים באמת הופכים את הבלוקצ’יין הארגוני לכל כך משתלם? בואו נסתכל על היתרונות הבאים:

 • פירושו של בלוקצ’יין ארגוני יכול להיות פחות עלות. זה גם משפר עיבוד מהיר ומבטיח עלות נמוכה. השימוש בחוזים חכמים הופך חלק טוב מעסקאות הרשת לאוטומטיות, כולל פינוי פשרה וכן הלאה.
 • ביטול רשת ריכוזית מבטיח גם כי אין ברשת שום הונאה אפשרית מבחינה אנושית.
 • שגיאות מעשה ידי אדם מוסרות גם מהמערכת – מה שחוסך זמן, מאמץ ועלות הנלוות לה.
 • זה מציע שקיפות רבה יותר ומספק אחריות.
 • קבל גישה לנתונים בזמן אמת
 • בלוקצ’יין ארגוני נהדר להגדרת גישה מורשית ברמות האבטחה השונות בארגון.
 • לבסוף, זה עוזר להפחתת יתירות ומשפר את האיכות והטובות יותר של איסוף והעברת נתונים.

קרא עוד: 6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

מדוע אנו זקוקים למסגרות Blockchain ארגוניות?

כעת, לאחר שהבנו את הצורך בבלוקצ’יין הארגוני בואו נבין מדוע הארגון זקוק למסגרות.

מסגרות מציעות מבנה המאפשר למפתחים לבנות אפליקציות במהירות. זה נכון לכל מערכת אקולוגית שכן מסגרות דואגות לפונקציונליות המפורטת של מערכת אקולוגית.

לדוגמא, אם אתה משתמש במסגרת Django לבניית האינטרנט, אינך צריך לדאוג לפונקציות בסיסיות, כולל אימות, חיבור מסד נתונים, וכן הלאה. המסגרות מספקות מודולים לביצוע המשימות. עם מסגרות, אין צורך לבנות משהו מאפס או, במילים פשוטות יותר, “להמציא את הגלגל מחדש.”

באופן דומה, ארגון אינו יכול להרשות לעצמו לבנות פיתרון בלוקצ’יין מלא מקצה לקצה. המסגרות עוזרות לפשט את התהליך וגם להבטיח כי לארגון יש את החופש להתאים את רשת הבלוקצ’יין שהם בונים לעצמם. המסגרות מציעות את אבני הבניין המשמשות כמאיץ עבור ארגונים, והן יכולות להתמקד ביישום הדרישות שלהן ולא להמציא מחדש רעיונות..

הדבר יכול להיות נכון גם לגבי פיתוח אתרים. תוכל למצוא מסגרות פיתוח בלוקצ’יין המאפשרות למפתחי אתרים ליצור אתרים ביעילות. אנו נשתף אתכם ברשימת מסגרות הבלוקצ’יין הטובות בהמשך המדריך הזה.

פלטפורמות בלוקצ'יין ארגוניות

נתח שוק

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת תשנה את העולם סביבנו. הסיבה הראשונה מאחורי ההשפעה שלה היא היתרונות שיש לה להציע. ארגונים יכולים לנצל את מלוא האמון שמספק הבלוקצ’יין. זה דלק אמון בכל ארגון – שיפור תהליכים וביצוע אפילו של ההיבטים הארגוניים המורכבים ביותר.

יתרון גדול נוסף בשימוש בבלוקצ’יין הוא יישום, ניהול וביצוע בעלות נמוכה – כל החשבונות הללו עבור נתח השוק שלה, שיכולים להגיע 3.1 טריליון דולר עד 2030.

צמיחה מדהימה זו אפשרית רק אם הארגונים משתמשים בבלוקצ’יין כדי להניע את התהליך העסקי שלהם. לפי העיתון, הבינה המלאכותית תשחק גם תפקיד מכריע בצמיחתה.

רוצה לדעת יותר על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת? בדוק את המדריך שלנו בנושא DLT כרגע!

מהם האלמנטים של מסגרות הפיתוח של Blockchain?

עצם יישום הבלוקצ’יין לא ייתן לך הצלחה. כארגון או כארגון, עליכם לוודא שאלמנטים מסוימים פועלים כמתוכנן. בואו נדון באלמנטים שלמטה כדי לקבל תמונה טובה יותר.

סודיות גבוהה

כמיזם, עליך לוודא שאתה מבין את חשיבות הסודיות. בלוקצ’יין מוגדר כרשת שקופה ומבוזרת המציעה פרטיות ואמון.

לארגון אי אפשר להציע גישה אוניברסלית, מכיוון שיש הרבה נתונים או מידע חשוב שצריכים להישאר פרטיים להצלחת הארגון. כמו כן, אם המידע יודלף, הארגון עלול לספוג הפסדים עצומים. לכן סודיות ואבטחה הם שני המרכיבים שצריכים להיות בראש סדר העדיפויות של מיזם שבו מידע אבוד יכול לעלות מיליוני דולרים שאבדו בהכנסות.

כדי להתחיל, ארגונים צריכים לקבוע בקרת גישה נכונה בכל הנתונים המאוחסנים בפלטפורמה. לא רק זאת, אלא עליהם לעמוד בדרישות החוק והרגולציה.

למסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות יש תמיד את התכונה לספק את האבטחה הדרושה. Hyperledger Fabric, למשל, משתמש במבנה זרימת נתונים בשלושה מפלסים כדי להבטיח שנתוני הארגון יישארו מאובטחים בכל מחיר.

מבנה זרימת הנתונים בן שלוש המפלסים נראה להלן:

 • מתן גישה מורשית למשתמשים על ידי קיבוץ מידע על פנקסים או ערוצים נפרדים.
 • העסקאות בין הצדדים נשמרות בסודיות בעזרת פרטיות טובה יותר וסודיות נתונים. בדרך זו, אף צד שלישי אינו יכול לגשת למידע עסקי.
 • לבסוף, הצעת אימות ידע אפס מבטיחה שניתן לאמת את הנתונים המקופלים מבלי לחשוף נתונים.

קרא גם: איך עובד בלוקצ’יין?

שקיפות מלאה

שקיפות נחוצה אם ארגון ארגוני רוצה לצמוח. עליהם להבטיח זרימה נכונה של מידע בין הצדדים. שרשרת האספקה ​​דורשת שקיפות רבה ביותר מכיוון שהמידע הנכון יכול לאפשר לה לעבוד בצורה אופטימלית. כל חוסר במידע פירושו הפרעה בשירות – וכתוצאה מכך אובדן.

באופן כללי, ארגונים תמיד חוששים ששיתוף מידע עלול להחריד אם המתחרים שלהם מכירים אותו. יתר על כן, תמחור פנימי הוא חלק חשוב בכל ארגון – דליפת מידע זה עלולה לגרום לחיסרון בשוק מכיוון שהמתחרים יכולים ללמוד על התמחור שלהם וליצור אסטרטגיות לשיפור נתח השוק..

כל מסגרת בלוקצ’יין ארגונית צריכה להבין את ההבדל הדק בין מידע קריטי למידע רגיל כדי להתגבר על כך. בכך ניתן לשמור על השקיפות בכל ישות ללא צורך בחשיפת המידע הקריטי המרכזי.

כשמדובר בבלוקצ’יין הציבורי, שקיפות פירושה דבר אחר לגמרי. אפילו הבלוקצ’יין הציבורי אינו שקוף לחלוטין – רק המידע הנדרש נגיש בקלות – בעוד שהמידע הקריטי יותר נשמר בבטחה ברשת..

מבחינת שקיפות, מסגרות בלוקצ’יין ארגוניות עושות עבודה טובה יותר על ידי הקפדה על רמות שונות של פרטיות. לכן, הגישה הטובה ביותר היא לקבל רמה גבוהה יותר של פרטיות כאשר המידע הנדרש להפעלת הרשת בצורה אופטימלית משותף בין עמיתים. מצד שני, המידע הסודי צריך להיות מאוחסן בבטחה – תוך שמירה על אינטרס הארגון על כנו.

עלות תפעולית נמוכה

רשת שקופה כראוי יכולה להביא להפחתת עלויות תפעול טובות יותר. היא יכולה לעשות זאת בצורה של התערבות ידנית מופחתת, ניסוי ביקורת ושיתוף עלויות.

 • חיסול מתווכים: כל רשת שמצליחה לשתף מידע בלי לחשוף מידע קריטי יותר פירושה גם חיסול מתווכים. על ידי כך, העלות הנדרשת לשכרם או לניהולם מוסרת לחלוטין. בחלק מהמקרים ניתן לצמצם את מספר המתווכים למינימום. חוזים חכמים משמשים בעיקר לאוטומציה של עסקאות ושיתוף נתונים.
 • חלוקת עלויות: הפחתה נוספת בעלויות תפעוליות נובעת משימוש בטכנולוגיות ספר חשבונות מבוזר. ארגונים גדולים דורשים שיתוף נתונים כחלק מתהליך העבודה שלהם. על ידי שימוש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, הארגונים הגדולים יכולים לחלוק את העלות הנדרשת לאירוח ותחזוקת הנתונים בעצמם. המשמעות היא גם שאין צורך בשום פתרון או תוכנה של צד שלישי – מה שאומר עלות נוספת ויותר בעיות אבטחה.
 • שביל ביקורת: מערכת שקופה כראוי פירושה גם ניסוי ביקורת קל, המפחית את העלות והזמן הנלווה אליה.

עלות עסקה נמוכה

הנקודה האחרונה בה נדון היא הפחתת עלות העסקה. DLT מאפשר לארגונים להסיר אלמנטים של צד שלישי או לפחות להקטין את מעורבותם למינימום מוחלט. התוצאה היא הפחתת עלויות העסקה.

רוצה ללמוד עוד על טכנולוגיית Blockchain? עיין במדריך להגדרת הבלוקצ’יין שלנו למידע נוסף עליו.

כיצד לבחור את מסגרת הטכנולוגיה הטובה ביותר של Blockchain?

מדהים, סקרנו לא מעט את מסגרת הבלוקצ’יין הארגוני. עכשיו הגיע הזמן לעבור על הצעדים שעליכם לנקוט כדי לבחור את מסגרת הבלוקצ’יין הארגונית הנכונה.

הרשימה תעזור לכם לקצר מספר מסגרות בלוקצ’יין ארגוניות. משם, אתה צריך לקבל החלטה על פי הדרישות שלך. לכן, בחירה במסגרת בלוקצ’יין ארגונית יכולה להיות מסובכת – ולכן חשוב לחפש אלמנטים שונים לפני שתבחר.

 1. קהילה: קהילה משגשגת יכולה לעזור לך להתמודד עם נושאים וצמיחה. כמיזם, אתה צריך תמיד לשאול עד כמה קהילת המסגרות גדולה ומשפיעה?
 2. רישיון: כמיזם, עליך לבדוק פעמיים את רישיון המסגרת. שאל את עצמך שאלות כגון שהוא חופשי לשימוש? אם כן, האם יש לכך מגבלות? שאלות אלו יציידו אתכם בקבלת ההחלטות הנכונות. שימוש במסגרת עם שימוש מוגבל או מונח רישוי שגוי יכול לפגוע בקלות בצמיחה ארוכת הטווח של הארגון שלך
 3. מודל תמיכה: מסגרות דורשות תמיכה מתמדת. אם הוא מקבל תמיכה מתאגיד גדול, כדאי לנסות זאת מכיוון שזה אומר שיש לו שיעור הישרדות טוב יותר בטווח הארוך..
 4. מפת דרכים: האם למסגרת שבחרת יש מפת דרכים מוגדרת בבירור? אם כן, בדוק מה יש להם להציע בעתיד.
 5. פעילות: עד כמה המסגרת פעילה בכל הנוגע לעדכונים ותיקונים?
 6. קלות שימוש: אחרון חביב, עליכם לנסות להבין גם את קלות השימוש שיש למסגרת להציע.

מסגרות הטכנולוגיה הטובות ביותר של Blockchain Enterprise

עם כל היסודות המכוסים, הגיע הזמן לרשום את מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הגדולות שם. בואו נעבור דרכם כדי ללמוד עליהם.

בד Hyperledger

בלוקצ’יין מבד הוא אחת ממסגרות הבלוקצ’יין בעלות קוד הפתוח הפופולרי ביותר של Hyperledger. מסגרת Hyperledger התחילה לראשונה בשנת 2016. זוהי רשת מורשית, שהופכת אותה לבחירה אידיאלית עבור ארגונים שם בחוץ.

במציאות, מדובר בבלוקצ’יין ארגוני בעל קוד פתוח ומציע את כל התכונות המרכזיות שהיית מצפה מבלוקצ’יין ארגוני – כולל חוזים חכמים, פרוטוקולים, פרטיות, אבטחה וכו ‘.!

ישנם יתרונות רבים בשימוש ב- Fabric –

 • קוד פתוח וחופשי לשימוש
 • קוד איכות
 • עיצוב מודולרי, נהדר לשילוב והרחבה
 • יעילות גבוהה יותר
 • רשת מורשית
 • ניתן להשתמש במגוון רחב של תעשייה

מבין כל התכונות, העיצוב המודולרי הוא מה שהופך את מסגרת Hyperledger למושכת. הוא מציע גם סודיות נכונה, הצפנת עסקאות – שבלוקצ’יין ציבורי אינו מציע לצרכי הארגון.

יותר מכך, העיצוב המודולרי מכניס גם פחות רמות אימות ומשפר את ביצועי התוכנה והרשת. לבסוף, אתה יכול להשתמש בפרוייקט Fabric מ- Hyperledger blockchain ולהגדיר אותו בצורה שתגן על נתוני הארגון על ידי שמירה על בקרתו עם התקנות והחוקים השונים..

רוצה לדעת יותר על בד? קרא עוד מהמדריך שלנו בנושא Hyperledger Fabric עכשיו.

מִניָן

קוורום היא מסגרת בלוקצ’יין מקור פתוח פופולרית נוספת המבוססת על רשת את’ריום. זה שוחרר לראשונה בשנת 2016. יותר מכך, המסגרת מתמקדת בעיקר בתחום הפיננסי והיא פרי יצירתו של ג’יי פי מורגן.

כמו מסגרת הבלוקצ’יין הארגונית האחרת, Quorum מציעה גם רשתות מורשות ומאפשרת לארגונים להתאים אותה בהתאם לדרישותיהם.

המאפיינים העיקריים של קוורום כוללים את הדברים הבאים:

 • ניהול עמיתים ורשת
 • מסגרת בלוקצ’יין בקוד פתוח
 • מונחה קהילה
 • אמין ומוכן לארגון
 • בּוֹגֵר
 • מוכן לארגון
 • מונחה קהילה

שלושת המרכיבים העיקריים של ארכיטקטורת המניין כוללים את הדברים הבאים-

 • צומת המניין: כלי שורת פקודה המופעל על ידי גת
 • מנהל עסקאות קונסטלציה: מנהל עסקאות המתמקד בטיפול בנתוני עסקאות.
 • מובלעת: מובלעת מטפלת במידע רגיש ומנהלת הצפנה / פענוח

המניין פותח באופן פעיל, וכבר בוצע יישום מוצלח מעבר למוסדות פיננסיים. נקודת המכירה העיקרית כאן היא עסקאות עיבוד מהירות יותר, שילוב קל ורשת מורשית

רוצה לדעת יותר על קוורום? קרא עוד מהמדריך שלנו על מניין.

אתריום ארגוני (EE)

רשת את’ריום פופולרית בזכות יכולתה ליצור dApps וחוזים חכמים. עם זאת, מדובר ברשת פתוחה, ציבורית באופיה.

Ethereum ארגוני הוא בסיס מורשה או פרטי על בסיס הקוד של Ethereum. זה מאפשר לארגונים להשתמש ב- Ethereum מבלי לדאוג לחיסיון, אבטחה, שקיפות ועלות.

ה- EE מציע את כל התכונות שיש לאת’ריום להציע. ההבדל היחיד הוא הכללת ניהול הזהויות כדי להפוך אותה לרשת מורשית. EE הוא מוצר מצוין שכן הוא שואף להשתמש בסטנדרטים קיימים ורוצה להתפתח זה לצד זה. כיום הוא ארגון המונע על ידי חברים (Enterprise Ethereum Alliance) עם למעלה מ -300 חברי חברה, 45+ מדינות, 1400+ חברים בודדים ו -19+ ייעוץ טכני ומשפטי..

רוצה לדעת יותר על אתריום ארגוני? קרא עוד מהמדריך שלנו בנושא אתריום ארגוני.

R3 קורדה

R3 Corda היא עוד אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות שכדאי לבדוק. במציאות, הוא מציע סביבה מותרת ואינו מציע שום מסגרת ללא הרשאה כרגע. אף על פי שבעבר היה זה מתאים יותר לארגונים פיננסיים, כעת הוא ישים בענפים רבים.

התקנים האדריכליים של קורדה כוללים את הדברים הבאים:

 • אֲרִיכוּת יָמִים
 • יַצִיב
 • לבטח
 • יכולת פעולה הדדית
 • ניתן להרחבה

ל- R3 Corda יש גם עקרונות עסקיים משלה המסייעים לארגון להבין מה יש לה להציע.

 • משתמשים יכולים לגלות אחד את השני
 • מציע זהות מובטחת
 • תומך בהיגיון משותף
 • מכוון לפרטיות
 • בלתי ניתן לשינוי
 • מוּסמָך

בסך הכל, ל- R3 Corda יש להציע את כל מה שיש לבלוקצ’יין ארגוני להציע.

רוצה לדעת יותר על R3 Corda? קרא עוד מהמדריך שלנו על R3 Corda עכשיו.

השוואת מסגרות בלוקצ’יין

להלן תראה השוואה מלאה בין ארבע מסגרות הבלוקצ’יין השונות. אתה יכול להשתמש בטבלה זו כדי להשוות את המסגרות ולקבל את ההחלטה הסופית שלך.

Hyperledger FabricQuorumR3 CordaEthereum
סוג ספר חשבונות מותר מותר מותר ללא הרשאה
ממשל קרן לינוקס מפתחי JP Morgan ו- Ethereum קונסורציום R3 מפתחי Ethereum
התמקדות בתעשייה חוצה תעשיות חוצה תעשיות תעשייה פיננסית חוצה תעשיות
מטבע מוצפן אף אחד אף אחד אף אחד אתר (ETH)
מנגנון קונצנזוס מנגנון תקע פרוטוקול הצבעה מנגנון תקע הוכחת עבודה (PoW)
חוזה חכם
שפת חוזה חכמה NodeJS או Golang או Java מוּצָקוּת ג’אווה או קוטלין מוּצָקוּת
סוג יישום טווח רחב טווח רחב יישומים פיננסיים טווח רחב
תפוקה > 2000 כפיות 100 כפיות ~ 170 כפיות ~ 20 כפיות

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף מאמר מסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות שלנו. כאן דנו במה שמהווה בלוקצ’יין ארגוני, הצרכים, נתח השוק, האלמנטים ומסגרות הבלוקצ’יין הארגוניות הפופולריות שם. יש לקוות, מדריך זה יעזור לכל הטירונים שם ללמוד יותר על מסגרת הבלוקצ’יין הארגונית.

עם זאת, נושא טכנולוגיית הבלוקצ’יין מורכב למדי וקשה להבין אותו לרוב. אם אתה מעוניין ללמוד ממומחה, אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם. למה לחכות? התחל את מסע הבלוקצ’יין שלך כבר עכשיו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map