מתי הומצא בלוקצ’יין? מבט מעמיק

האם תהיתם פעם מתי הומצא בלוקצ’יין? אם כן, הגעת למקום הנכון.

למרות שבלוקצ’יין, למרות שמדובר בטכנולוגיה חדשה, יש מקור והיסטוריה עשירה. לכן, במאמר זה, נחקור בפירוט את מקורות הבלוקצ’יין שלנו.

אם אתה מעוניין ללמוד על בלוקצ’יין, זה תמיד רעיון טוב להכיר את ההיסטוריה שלו מכיוון שהוא ילמד אותך את הצורך בטכנולוגיית הבלוקצ’יין וכיצד היא מתאימה לדרישות השוק הנוכחיות..

לפני שנתחיל בדרכנו ללמוד על המקורות וההיסטוריה של הבלוקצ’יין, הבה נלמד במהירות על הבלוקצ’יין.

מה זה בלוקצ’יין ומתי הומצא בלוקצ’יין?

Blockchain היא רשת עמית לעמית בה עמיתים יכולים לתקשר ולעשות עסקאות זה עם זה ללא צורך בישות ריכוזית. כדי להפוך את הרשת לקיימת עצמה, לכל עמית יהיה עותק של ספר החשבונות ויהיה גם אלגוריתם של קונצנזוס שידאג לאמת ולאחסן עסקאות בבלוקים שהם חלק מ”שרשרת החסימה “.

לכן, אם ברצונך לשלוח כסף לאדם אחר באמצעות רשת בלוקצ’יין, אינך צריך להירשם לשירות כלשהו.

כל מה שאתה צריך זה ארנק שמסוגל להתחבר לרשת הבלוקצ’יין וליזום העסקה. לאחר שתסיים, הרשת תשתמש באלגוריתם הקונצנזוס שלה כדי להגיע להסכמה על העסקה, ולבסוף תוסיף לחסימה.

העסקה הופכת לשינוי לאחר הוספת הבלוק לשרשרת.

ישנם יתרונות רבים של בלוקצ’יין, כולל:

  • שקיפות טובה יותר
  • אבטחה משופרת
  • עקיבות אמיתית
  • עלות מופחתת
  • מהירות ויעילות משופרת

ועוד!

אם אתה רוצה לדעת יותר על הבלוקצ’יין ולהבין אותו גם מנקודות מבט טכניות, בדוק את Blockchain למתחילים: המדריך לתחילת העבודה.

מתי הומצא בלוקצ'יין

מריכוזיות לביזור


העבודה שלנו משגשגת על ריכוזיות. כמעט כל אפליקציית מדיה חברתית שאתה פותח במחשב שלך נשלטת על ידי חברה או קבוצת חברות המספקות את השירות במקום הנתונים שלך, גם כאשר הם מכחישים שהם לא משתמשים בנתונים שלך לצורך הטבות כספיות. אם תסגור את מסך המחשב והולך לבנק שלך, אז תמצא ריכוזיות בליבה של כמעט כל פונקציה.

ולמה לא? הריכוזיות הצליחה למדי בכל הנוגע לגלובליזציה. המאה ה -21 קיבצה שפע של המצאות המאפשרות עסקים לגלובליזציה בשוק שלהם ולנצל חוזים ושיתופי פעולה בינלאומיים המאפשרים לכל עסק להיות באותה שוויון..

המילה ריכוזיות שימשה לראשונה בצרפת בשנת 1794. בשנת 1820, המילה “ביזור” שימשה לראשונה.

באנגלית מילת הריכוזיות קמה בשנות ה 1800.

כפי שאתה יכול לראות, מושגי הריכוזיות והביזור הם כמעט מאתיים שנה.

עם ריכוזיות שתפסה דריסת רגל חזקה על האופן שבו העולם עובד, זה היה רק ​​הזמן שאנשים התחילו להבין שיש צורך גם בביזור. בתחילת המאה ה -20, העם האמריקני הגיב בשלילה כלפי ריכוזיות; הם האשימו את הייצור התעשייתי בקנה מידה גדול בהשמדת העסקים הקטנים או הבינוניים.

ישנן מספר גישות לביזור הדומות יותר לטבע המבוזר.

המסע של האינטרנט ביחס לריכוזיות ולביזור

האינטרנט ראה גם את אותו מעגל של שינוי וצמיחה בכל הנוגע לריכוזיות ולביזור. כשהאינטרנט עלה לראשונה, כולם כמעט היו משוכנעים שהוא מבוזר. עם זאת, עם כמות התקשורת המרבית הזורמת דרך מספר תאגידים, הובן כי האינטרנט אינו מבוזר באמת..

עד מהרה החלו לצוץ הרבה פרויקטים חדשים שניסו לפתור את בעיית הריכוז. חלק מהפרויקטים כוללים את FreedomBox, Namecoin, ArkOS, וכן הלאה! כל המיקוד של הפרויקט הזה היה להפוך את האינטרנט לביזור יותר עם הזמן.

E.F Schumacher בספרו, “קטן זה יפה: מחקר של כלכלה כאילו אנשים התפרסמו.” השתמש במונח אחר המכונה “טכנולוגיה מתאימה”. המונח הושם דגש רב על טכנולוגיות קטנות, אך חסכוניות ומבוזרות באנרגיה.

כל אלה מובילים לטכנולוגיית Blockchain.

עליית טכנולוגיית הבלוקצ’יין: מתי הומצא בלוקצ’יין?

הרעיון של בלוקצ’יין אינו חדש. סטיוארט הבר ו- W.Scott Stornetta בשנת 1991 חזה גם משהו דומה לבלוקצ’יין. הם יוצרים את שרשרת הבלוקים המאובטחת מבחינה קריפטוגרפית עם חותמות זמן, כך שאיש אינו יכול להתעסק בהם.

בשנה הבאה ממש, הבר, סטורנטה ובאייר השתמשו בעצי מרקל כדי לשכלל עוד יותר את העיצוב. זה שיפר את יעילות המערכת ואפשר להם לאחסן אישורי מסמכים מרובים בבלוק אחד.

ואז יש התקדמות מעניינת נוספת שקשורה למטבעות קריפטוגרפיים עם העיקרון הבסיסי של מערכת הדומה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

B- כסף

W.Dai, מהנדס מחשבים ידוע ובעל עבודתו העיקרית בתחום מטבעות קריפטוגרפיה וקריפטוגרפיה, הזכיר את הרעיון של כסף מבוזר, b-money בשנת 1998. זוהי תוכנית שבה המשתמשים יכולים להישאר אנונימיים באמצעות השמות הבדויים הדיגיטליים שלהם וגם לבצע עסקאות. עם כל זאת תוך אכיפת חוזים ללא צורך בעזרה כלשהי מבחוץ.

ניתן למצוא תהליך מחשבה באתר שלו B- כסף, הוא התחיל את מסלול המחשבות שלו בהזכירו שאין צורך בממשל או באלימות בקהילה בה אנשים קשורים בלי לדעת את זהותם האמיתית.

התיאוריה שלו הזכירה בבירור שמערכת כזו אפשרית במקום בו קהילה יכולה לפעול מבלי להיות מוגבלת על ידי כללים ותקנות של ישות אחת. המשתתפים יכולים לשתף פעולה בינם לבין עצמם ולכן יכולים להשתמש בקהילה בכדי להניע חילופי כסף ולאכוף חוזים.

הוא גם הזכיר בחוכמה שני פרוטוקולים שבהם הפרוטוקול הראשון היה “כולם שם מסד נתונים (נפרד).” במאגר המידע יהיה חשבון שלם של כל כסף שם בדוי, ומכאן שכולם יודעים ביחד את הבעלות על הכסף.

הוא תיאר את הצורך בפתרון בעיות חישוביות שבהן הזכיר הוא יצירת כסף.

מרתק, נכון?

ובכן, הרעיון של מטבעות קריפטוגרפיים לא היה חדש, ותמיד היו תיאוריות לגביו.

בשנת 2008, אדם בשם Satoshi Nakamoto (שם בדוי) שחרר את נייר לביטקוין, שבנה על הרעיון המשותף ל- W.Dai ליצור ביטקוין. ביטקוין הוא המטבע הקריפטוגרפי כאן. עם זאת, הטכנולוגיה בה משתמשים הביטקוין היא טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

עם זאת, יש מידע סותר באופן מקוון שבו מעטים המקורות שמזכירים את השנה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2009 ואחרים בשנת 2008. אנו בוחרים בוויקיפדיה מכיוון שהיא אמינה יותר ממקורות מקוונים אחרים..

אז אם אתה נשאל מתי הומצא בלוקצ’יין? התשובה צריכה להיות 2008 ולא 2009.

Blockchain נפרד מביטקוין

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי המשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין. פירוש הדבר שלקח כמה שנים עד שמפתחים החלו לממש את הפוטנציאל הטכנולוגי של בלוקצ’יין והחלו להשתמש בו מלבד יצירת מטבעות קריפטוגרפיים.

יש עדיין אנשים רבים שמאמינים שביטקוין ובלוקצ’יין הם אותם דברים.

אבל, למעשה, bitcoin השתמש בטכנולוגיית blockcahin כטכנולוגיה הבסיסית שלה.

ואז הגיעה 2017, שם הביקוש לביטקוין זינק והגיע לשיאים חדשים. זה איפשר לטכנולוגיית הבלוקצ’יין להגיע לאנשים ולהמונים חדשים.

טכנולוגיית בלוקצ’יין: המסע ממשיך

טכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית של ביטקוין היא טכנולוגיית הדור הראשון. זה הותיר הרבה מקום לשיפורים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

מאבק טכנולוגי של ביטקוין

אחת הבעיות ממנה היא סבלה היא חוסר המהירות לבצע עסקאות. חוסר המדרגיות הקשה על הביטקוין. אבל, עכשיו, מפתחי הביטקוין כבר עובדים על מנת להציג רשת ברקים שמשפרת את עסקת הביטקוין לשנייה מ- 7 TPS למספר מכובד..

VISA, לעומת זאת, מציעה 24000 עסקאות בשנייה.

ביטקוין סובל גם מדמי עסקה שיכולים להיות די מיסים עבור האדם שעושה את העסקה.

עם זאת, התרחיש הנוכחי משתנה במהירות מכיוון שביטקוין מנסה כעת לפרוס רשתות תאורה ולפרוס אותן.

שני המרכיבים לרשת הברקים שלהם כוללים את דיימון רשת תאורה ו נוטרינו. העומס הכבד של הרשת מוריד מחוץ לרשת באמצעות רשת הברקים.

ה- Neutrino הוא לקוח ממוקד פרטיות וקל לשימוש וממוקד פרטיות. לעומת זאת, הדמון של רשת הברק יטפל בהיבטים אחרים של הרשת.

את’ריום: הצגת חוזים חכמים

היעדר השלמות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין של הביטקוין פירושו טונות של הזדמנויות עבור אחרים ליצור טכנולוגיית בלוקצ’יין שיכולה להיות גמישה יותר בכל הנוגע להרחבה, תאימות וקביעת תצורה..

את’ריום שוחרר לראשונה ב -30 ביולי 2015 על ידי ויטאליק בוטרין וגאווין ווד. היא הציגה חוזים חכמים שאפשרו למפתחים לקודד תנאים ודרישות וליצור חוזים וירטואליים בין שני צדדים.

לכן, אם אתה קונה בית ממוכר, שניכם יכולים ליצור חוזה חכם להפעלה עצמי שיהיה בו כל התנאים הבסיסיים, כולל תשלום הלוואה, העברת בעלות וכו ‘. לאחר שתבצע את כל התשלום, החוזה החכם יבצע את עצמו ויעביר אליך את הבעלות מהמוכר.

קרא עוד על Ethereum כאן:

  • כלול את מאמר 1 של Ethereum מהבלוג שלנו
  • כלול את מאמר 1 של Ethereum מהבלוג שלנו

פתרונות Blockchain מבוססי טכנולוגיה מבוזרים

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת היא מונח גג שבתוכו טכנולוגיית הבלוקצ’יין נכנסת.

כעת תוכלו למצוא פתרונות DLT מצוינים, כולל Hyperledger, Quorum ו- Corda. לכולם יש גישה שונה לפתרון בעיית ספר החשבונות המבוזר. כיסינו את כולם באתר 101Blcockahins.com, אז בדוק אותם למטה.

  • מאמר Hyperledger
  • מאמר המניין
  • מאמר קורדה

שאלות נפוצות

מתי הומצא cryptocurrency?

הרעיון של מטבע קריפטוגרפי הוא ישן ומתוארך לשנות ה -20 של המאה העשרים.

ההטמעה האמיתית הראשונה של קריפטוגרפיה נעשתה בשנת 2008 כאשר סאטושי נקאמוטו שחרר את הנייר הלבן ביטקוין.

עם זאת, דיוויד שאום בשנת 1983 שחרר את רעיון הכסף האלקטרוני, המכונה Cash.

בשנת 1998 ויי דיי פרסם את רעיון הכסף שלו. הרעיון הוא מטבע קריפטוגרפי שיופץ ויציע מערכת מזומנים אלקטרונית עם אנונימיות.

מתי הומצאה טכנולוגיית הבלוקצ’יין?

סאטושי נקאמוטו המציא לראשונה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2008 באמצעות שחרורו של ספר ביטקוין.

מתי הומצא בלוקצ’יין לראשונה?

המשמעות של טכנולוגיית בלוקצ’יין ובלוקצ’יין זהה. בלוקצ’יין זה הומצא לראשונה בשנת 2008.

מי המציא את הקריפטו?

המונח “קריפטוגרפיה” הומצא כבר בשנות ה -20 של המאה העשרים. בשנת 2008, Satoshi Nakamoto ביצע את היישום בפועל כששיחרר את הנייר הלבן הביטקוין.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר, שם דנו במקורות ההיסטוריה של הבלוקצ’יין. התמקדותנו הייתה למצוא את המוטיבציה העומדת מאחורי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, דרך האבולוציה שלה והאנשים שעומדים מאחוריה.

אז מה אתה חושב על המאמר? אתה חושב שהצלחנו לכסות את זה לעומק? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map