דולר דיגיטלי: הצצה לעתיד

פרויקט הדולר הדיגיטלי הוא הדבר הגדול הבא שיכול באמת לשנות את הדרך בה אנו תופסים את עולמנו כרגע. בעולם המשתנה, פרויקט כזה הוא בהחלט הכרח. במציאות, כסף פיזי מבצע את העבודה, אך במקרים רבים, הגיוני להשתמש כרגע במטבע דיגיטלי במקום במטבע מבוסס נייר..

הפרויקט הזה הוא עניין גדול עכשיו, וכולם מדברים עליו. אם אתה רק טירון חדש ואינך יודע הרבה על יוזמת הדולר הדיגיטלי, אז הגעת למקום הנכון. היום אעסוק ביוזמת הדולר הדיגיטלי. עם זאת, אתה יכול גם לבלבל את זה עם הצעת החוק האחרונה לגירוי קורונאווירוס בארה”ב.

במציאות, אלה שונים זה מזה. ואני אעסוק גם בפרויקט הזה. אז בואו נראה מה שני הפרויקטים האלה ואיך הם נבדלים בעולם האמיתי.

התפתחות מטבע

המטבע בעולם ראה הרבה עליות ומורדות ועבר הרבה צעדים כדי להגיע עד הלום. אבל, כמו המטבע, מערכת הבנקאות לא השתנתה בצורה כה דרסטית.

לפיכך, כאשר האיחוד המערבי החל להשתמש בטלגרפים בכדי לשלוח ולקבל כסף בשנת 1871, העולם החל לראות היבט אחר לחלוטין..

עם זאת, גם אחרי כל השנים האלה, כל התהליך לא ממש השתנה כמו שהיה צריך. התהליך כולו עדיין מחייב שני בנקים משני הקצוות והאמצעים למימון העסקה. לפיכך, לוקח הרבה זמן ומשאבים להשלים עסקאות בינלאומיות.

יתר על כן, שינויי שער החליפין הופכים אותו לבעייתי עוד יותר במקרים רבים.

למרות שהתהליך איטי לחלוטין, עדיין הביקוש לתהליכי עסקאות מהירים יותר, נגישים ומסויימים יותר עולה. כתוצאה מכך, בנקים מרכזיים רבים ברחבי העולם בוחנים דרכים להקל על התהליך.

אך הבנקים המרכזיים אינם היחידים המחפשים טכנולוגיות חדשות שיכולות להציג פונקציות חדשות.

במציאות, ישנן חברות רבות הבוחנות טכנולוגיה חדשה בשם Blockchain למגזרים שונים. למרות שבלוקצ’יין מתדלק מטבעות קריפטוגרפיים שאינם יציבים, ארגונים רבים כבר הציגו גם מטבעות קריפטוגרפיים יציבים.

כמו כן, Ethereum, Hyperledger, Corda או Quorum עולים לפופולריות די מהר.

אז, עכשיו אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לייצר גם מטבעות יציבים.

לפיכך, היכנס לפרויקט הדולר הדיגיטלי.

מה זה דולר דיגיטלי?

ובכן, ברגע זה אין הגדרה ספציפית למונח זה. אבל מהבנתי לאחר שקראתי את פרויקט קרן הדולר הדיגיטלי תִדרוּך, זה –

מטבע דיגיטלי או מטבע קריפטוגרפי שיחליף ישירות את הדולר האמריקני המסורתי ויגובה על ידי העתודה הפדרלית.

המשמעות היא שבעצם מדובר בצורת מטבע חדשה שתחליף בסופו של דבר את המטבעות מבוססי הנייר בהם אנו משתמשים כרגע.

קרן הדולר הדיגיטלי עובדת עם Accenture על הפרויקט הזה כרגע. בשל המגזרים הפרטיים המקדמים את הטכנולוגיה, קרן הדולרים הדיגיטליים קוראת לחידוש חדש בדולר.

במציאות, Accenture היא התקדמות עולמית של CBDC (מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי) מַנהִיג, ויחד עם קרן הדולר הדיגיטלי, הם הקימו פרויקט של דולר דיגיטלי די לאחרונה.

עכשיו אתה יודע מה זה דולר דיגיטלי.

דולר דיגיטלי

מטרת פרויקט הדולר הדיגיטלי

בדרך כלל מטרת הפרויקט היא לעודד דיון ומחקר ציבורי בנוגע ליתרונות הדולר הדיגיטלי. ביסודו של דבר, הפרויקט יפתח מסגרת לשימוש בדולר הדיגיטלי וינקט בצעדים מעשיים אחרים להקמתו של CBDC מגובה.

יתרה מכך, היא תבחן גם אפשרויות עיצוב שונות שיכולות להבטיח אופציות ודולר דיגיטלי דיגיטלי מאובטחות יותר. בדרך כלל הוא יכלול פורומים פתוחים, ישיבות בעלי עניין, דיונים בשולחן עגול וכן הלאה.

בכל מקרה, היא גם תכוון לעתודה פדרלית של דולר דיגיטלי שתוודא שהמטבע הפדרלי; בקשות מילואים נמשכות.

לפיכך, בסיס הדולר הדיגיטלי ו- Accenture יכוונו בסופו של דבר לעבר גרסה מדרגית, מאובטחת ופרטית של הדולר הדיגיטלי.

עקרונות עיקריים של דולר דיגיטלי

ביסודו של דבר, קרן הדולר הדיגיטלי ו- Accenture התארו כמה עקרונות מרכזיים לפרויקט שלהם. במציאות, הפרויקט צריך לחפש השקפות וצרכים אחרים של בעלי העניין. כמו כן, מכיוון שהפרויקט צריך לעמוד בתקן התשתית הפיננסית בארה”ב, הוא ייבדק בקפידה לפני הפעלתו.

אז אלה הם העקרונות המרכזיים שביסוד הדולר הדיגיטלי ואקצ’ור התארו –

  • וודא כי הדולר הדיגיטלי יכלול את השוק הבינלאומי ויקבע התחייבות מהאכילה ויהפוך לחלק מהמערכת המוניטרית.
  • שמור על כל יעילות המדיניות המוניטרית יחד עם יציבות פיננסית.
  • וודא כי התשלומים הם בעלי אבטחה ופרטיות גבוהה.
  • עקוב אחר הדרישות הקיימות של KYC / AML (דע את הלקוח שלך / הלבנת הון) בעת הפצתן. יתר על כן, היא תשמור גם על ארכיטקטורת בנקאות דו-שכבתית ותשתמש במתווכים לעיבוד תשלומים.
  • הקפידו לכלול כל אוכלוסייה אחת במערכת, שאיננה כלולה באופן דיגיטלי.
  • שפר את מדיניות הכלכלה באמצעים שקופים כדי להקל על התשלומים.
  • מציעים תהליך אינטגרציה עם המבנה הפיננסי הקיים והשתמש בארנק אלקטרוני להחזקת הכספים.
  • פיתחו טכנולוגיה מהשורה הראשונה כדי לתמוך בכל הפונקציות של הדולר הדיגיטלי.
  • שתף פעולה עם מגזרים פרטיים וציבוריים אחרים על מנת למנף את ההתקדמות הטכנולוגית שלהם.

מקרי שימוש בדולרים דיגיטליים אפשריים

הקרן תארה כמה מהמקרים האפשריים לשימוש בדולרים דיגיטליים שעליך לבדוק. אז בואו נראה מה אלה –

תשלומים קמעונאיים

זהו אחד ממקרי השימוש בדולרים דיגיטליים שיכולים להועיל מאוד לתשלומים קמעונאיים. במציאות, תשלומים מקוונים לקמעונאות אינם משתמשים בדרך כלל בכסף של הבנק המרכזי. השימוש במזומן הפיזי למטרה זו נמצא בירידה, ודאי במצטבר הכספי.

לפיכך, דולר דיגיטלי יועיל מאוד למגזר זה. בעזרת זה תוכלו לקבל תשלומי עמיתים לעמית מיידי, אבטחה, גמישות ועוד רבים אחרים.

תשלומים סיטונאיים

זהו עוד אחד ממקרי השימוש החשובים בדולר הדיגיטלי שגם ירוויחו. בדרך כלל, התשלומים הסיטוניים תלויים במערכות התשלומים הלאומיות ומשתמשים באפשרות הסליקה הבין-בנקאית להסדרת כל העסקאות. לכן לוקח הרבה זמן להעביר סכומי כסף גדולים מהכסף המרכזי לבנקים אחרים.

לפיכך, דולר דיגיטלי יכול לגוון את התהליך בקלות ולתת גישה ספונטנית יותר לתשלומים בעלי ערך רב.

תשלומים בינלאומיים

כשאתה מבצע תשלומים בינלאומיים באופן דיגיטלי, אינך יכול להשתמש בדולרים אמריקאיים לשם כך. כך, בפרויקט הדולר הדיגיטלי, תוכלו להבטיח מערכת מוניטרית ישירה ללא סיכונים ופחות ליקויים במערכות הבנקאות הישנות..

יתרה מכך, היא יכולה גם לקדם את שילוב השוק הפיננסי בארגון יחד עם הגברת התחרות בתשלומי הסחר העולמי.

אז אבטחת תשלומים ושירותי העברה גדולים תהיה קלה ותכלול הסדרים ביטחוניים בחו”ל. זהו המקרים האחרונים לשימוש בדולרים דיגיטליים ברשימה עד כה.

מהם האתגרים?

ובכן, ישנם כמה אתגרים הקשורים אליו. במציאות, בנקים רבים עדיין ספקנים לגבי כל מצב ה- CBDC. ברור שזה שינוי גדול, ואף אחד עדיין לא יודע איך זה ישפיע על הארכיטקטורה הפיננסית של הבנק המרכזי בארה”ב.

יוזמת הדולר הדיגיטלי יכולה לשנות את הדרך, אך עדיין קיים חשש לביטחון ולפרטיות מכיוון שהכל יהיה מקוון. אמנם פעילויות הלבנת הון או הונאה יפסיקו להשתמש במערכת זו, אך עליהם להשתמש בבטיחות נוספת עבור חשבונות Offshore.

נושא נוסף הוא השימוש בדולרים דיגיטליים מחוץ לארה”ב. במציאות, הטכנולוגיה עשויה להיות מתקדמת מכדי שניתן יהיה להסתגל אליה בכל מדינה. לפיכך, הכל עדיין לא ברור כרגע.

עכשיו אתה יודע מהו דולר דיגיטלי וכל העקרונות העיקריים שלו. עם זאת, כעת אתמקד ביוזמת הדולר האחרונה שעלתה בחשבון הגירוי עקב נגיף העטרה. אז, בואו לבדוק מה זה כרגע!

דולר דיגיטלי: המזומנים האלקטרוניים

עקב התפרצות נגיף העטרה האחרונה, ארה”ב מתכננת להקים תוכנית סיוע במטרה לסייע למצב. עם זאת, גרסה של יוזמת הדולר הדיגיטלי עלתה בטיוטה האחרונה שהציע בית הדמוקרטים לאחרונה.

על מנת לבצע תשלומים במזומן לתושבי ארה”ב, הם רצו ליצור מערכת מטבע דיגיטלית שתבטיח תהליך תשלום מהיר יותר. במציאות, מדובר למעשה בגרסת מזומן אלקטרונית לדולר הקיים שיש להם במילואים הפדרליים.

כדי להשתמש בו, על הבנק המרכזי להחזיק גם ארנק דיגיטלי וישמור על זה גם עתודה פדרלית של דולר דיגיטלי. יותר מכך, המושג נקרא “FedAccounts”.

עם זאת, בשל האופי המסובך של המערכת, היא לא עשתה את הקיצוץ הסופי.

אבל עכשיו אנחנו יודעים איך זה יכול להיראות. לכן, אפרט גם כמה מהיבטי המפתח של יוזמת הדולר הדיגיטלי הזה.

מושגי מפתח

דולר דיגיטלי –

היתרה תבטא שווי דולר ויהיה לה רשומות ספרים דיגיטליים בבנק העתודה הפדרלי. יתרה מכך, היתרה בחשבונות אלה תירשם כהתחייבויות. בעיקרון, כאן, הדולר הדיגיטלי פירושו ערך דולר אלקטרוני שתוכלו לממש מכל המוסדות הפיננסיים הזכאים.

ארנק דולר דיגיטלי –

כאן, המשמעות היא ארנק דיגיטלי שהבנק הפדרלי ישמור בשם כל אזרח. לפיכך, העתודה הפדרלית של הדולר הדיגיטלי תאחסן את הערך בכל מכשיר אלקטרוני, שיהיה לו זהות פיזית.

בנק חבר –

בנקים חברים הם בנקים בחבר הנאמנים של ארכיטקטורת הפדרל ריזרב.

ארנק דולר דיגיטלי עובר –

בנקים חברים ישמרו על מערכת ארנקים זו עבור אזרח זכאי ושיהיה להם גישה ליתרת הרזרבה שהבנק החבר ישמור בעתודה הפדרלית של הדולר הדיגיטלי..

אדם מוסמך –

כל אזרח או תושב ארה”ב יהיה אדם מוסמך במקרה זה.

תהליך מסירה של דולר זה

ככלל, שר האוצר ישלם בפועל את התשלומים לאחר בדיקת פרטי המבקש. אז הממונה יכול להפקיד ישירות את הזיכויים או להשתמש בצ’קים כדי לייעל את התהליך.

יתר על כן, שר האוצר יכול גם להקים מערכת שבה תוכל להציע להם את פרטי ההפקדה הישירה שלך, והם יוכלו להעניק לך את השירות. יתר על כן, הם יידעו גם את ציבור המערכת וכיצד היא פועלת.

השגת גישה

ובכן, לאחר שתקבל את ההפקדה לחשבונך, תוכל למשוך את הכספים באותו יום ממש. יתרה מכך, לא אמורה להיות מגבלה גם על הנסיגות שלך. אז אתה יכול למשוך את הכספים באופן מלא מחשבונות ה- FedAccounts.

תנאי הארנק הדיגיטלי

לכל הארנקים או החשבונות לא תהיה יתרת מינימום או מגבלת יתרה מקסימלית. יתרה מכך, לא יהיו בו גם דמי חשבון.

במקרה של אינטרסים, אף אחד לא ישלם יותר מהנדרש לעתודה הנדרשת ולעתודה עודפת.

הארנק יכלול מאפיינים אופייניים כגון בנקאות באינטרנט, בנקאות סלולרית, כרטיס חיוב, אפשרויות תשלום בחשבון, ועוד רבים אחרים.

מטבע דיגיטלי לעומת מזומנים אלקטרוניים דיגיטליים

עכשיו שאתה יודע על שניהם, הגיע הזמן להשוות ביניהם. במציאות, רבים מכם מבלבלים בין שני אלה; עם זאת, הם אינם פרויקט דומה.

אלה שונים לחלוטין זה מזה והם פרויקטים נפרדים. עם זאת, למרבה הצער, לשניהם אותו שם. לפיכך, נוצר המצב המבלבל.

קודם כל, הדולר הדיגיטלי בתוכנית ההקלה הוא למעשה סוג של מזומנים אלקטרוניים, לא מטבע דיגיטלי. בעיקרון, אנחנו כבר סוג של מזומנים אלקטרוניים שאנו משתמשים בהם ממערכת הבנקאות האינטרנטית שלנו.

עם זאת, במקרה זה, הדולר יתחבר ישירות לעתודה הפדרלית לאזרחי ארה”ב. בכל אופן, הוא קורא לכל האפשרויות של התכונות שאנו עשויים לרצות, אך זה לא רחוק ממה שאנחנו כבר משתמשים.

זו רק גרסה מהוללת למה שאנחנו משתמשים בדרך כלל לאורך השנים.

מצד שני, הפרויקט הראשוני הוא למעשה מטבע דיגיטלי. במציאות, הוא לא יגובה בכסף פיזי כלשהו אלא שיהיה לו ערך משלו. חשוב על זה כעל גרסת מטבע קריפטוגרפי לדולר של ימינו.

לפיכך, יהיה לו ערך דומה לכל רזרבה ושטרות פדרליים אחרים. וכך, אם הקרן תוכל להקל על הפרויקט הזה, נראה גרסה דיגיטלית חדשה של מטבע שאנשים המוניים יכולים להשתמש בהם ללא צורך בגיבויים מבוססי נייר..

יותר מכך, זה גם יבטיח משחק שקוף והוגן יותר בכלכלה הכוללת.

מחשבות מסכמות

הדולר הדיגיטלי יכול להיות התחלה של מהפכה חדשה בתולדות הטכנולוגיה. אני מניח שאפשר לומר שזו התחלה של תרחישי המדע הבדיוני שכולנו רואים בסרטים. אבל זה עדיין צריך זמן לפרוח, ובתקווה, כאשר זה יקרה, אתה תהיה מוכן להתחיל להשתמש בו.

אני באמת מקווה שהמדריך עזר לך ללמוד מה זה דולר דיגיטלי ואיך זה עשוי לעבוד. כרגע, עדיין אין לנו מספיק מידע על הפרויקט. אני מקווה שבעתיד נציג מידע נוסף בנושא זה.

לכן, הקפד להתעדכן כדי ללמוד עוד על קרן הדולר הדיגיטלי ופרויקט אקסנטור.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map