ציבורי פרטי מול בלוקצ’יין פרטי: כיצד הם נבדלים?

חברות ארגוניות תמיד לא החלטיות בטכנולוגיות בלוקצ’יין ציבוריות ופרטיות. כאן נעמיק ונבין את התכונות ונשווה בין בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי.

מאז תחילת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, אנשים התלבטו לגבי בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי. בסביבה ארגונית, למעשה חשוב באמת להכיר את ההבדלים הגדולים בין שני אלה. בעיקרון, דוגמאות בלוקצ’יין ציבוריות ופרטיות ממלאות תפקיד עצום בחברות המחפשות את סוג הבלוקצ’יין המושלם לפתרונותיהן.

אבל איך? ובכן, אם אינך יכול לזהות במה אלה נבדלים ולבחור בפלטפורמה הלא נכונה, אז הפתרון שלך לא יעבוד. עם זאת, אנשים רבים עדיין מבלבלים אותם בימינו.

לכן כדי לעזור לך, אנו מתמקדים היום בבלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי. לאחר שתדעו את הדמיון וההבדל ביניהם, תוכלו לבחור בקלות את המתאים לצרכים שלכם.

הירשם עכשיו: קורס בלוקצ’יין חינם

ציבורי מול בלוקצ’יין פרטי: מבוא לשני סוגים עיקריים של בלוקצ’יין

ציבורי לעומת פרטי בלוקצ'יין

מה זה בלוקצ’יין ציבורי?

רשת בלוקצ’יין ציבורית היא רשת בלוקצ’יין בה כל אחד יכול להצטרף מתי שהוא רוצה. בעיקרון, אין הגבלות בכל הנוגע להשתתפות. יותר מכך, כל אחד יכול לראות את ספר החשבונות ולקחת חלק בתהליך הקונצנזוס.

לדוגמא, את’ריום הוא אחד הדוגמאות הפלטפורמות הציבוריות של בלוקצ’יין.

לפיכך, אם אתה רוצה מערכת רשת מבוזרת לחלוטין, אז בלוקצ’יין ציבורי הוא הדרך ללכת. עם זאת, זה יכול להיות קצת בעייתי כשמנסים לשלב רשת בלוקצ’יין ציבורית עם תהליך הבלוקצ’יין הארגוני.

בכל מקרה, רשת הבלוקצ’יין הציבורית הייתה סוג הבלוקצ’יין הראשון אי פעם במהפכה. לאמיתו של דבר, ביטקוין הוא שהניח את הבסיס לטכנולוגיות הבלוקצ’יין.

ברגע שאנשים התחילו לראות את היתרונות הטכנולוגיים הבסיסיים, הם התחילו לפתח וריאציות אחרות של בלוקצ’יין כדי להיפטר מכל הנושאים.


החלק הכי טוב בחברות בלוקצ’יין ציבוריות הוא שהם מוודאים שלכל המשתתפים זכויות שוות ולא משנה מה.

אנשים יכולים להצטרף ולהשתתף בקונצנזוס, לבצע עסקות עם בני גילם כרצונם.

חברות בלוקצ’יין ציבוריות מוודאות כי טכנולוגיה זו מציעה את רמת האבטחה הגבוהה ביותר. יותר מכך, זה משהו שלא תראה בבלוקצ’יין פרטי.

כולם יכולים לראות גם את ספר החשבונות, וכך לשמור על השקיפות בכל עת.

עם זאת, דוגמאות ציבוריות של בלוקצ’יין מגיעות גם עם חלקן ההוגן של הפגמים. במציאות, פלטפורמות אלה איטיות מהרגיל. יתר על כן, זה יכול למשוך אנשים זדוניים המשתמשים בפלטפורמה לפעילויות לא חוקיות בגלל האופי האנונימי.

בואו לבדוק את התכונות הטובות ביותר של בלוקצ’יין ציבורי במדריך בלוקצ’יין ציבורי זה לעומת מדריך בלוקצ’יין פרטי.

קרא עוד: מהו בלוקצ’יין ציבורי? מדריך למתחיל

Blockchain ציבורי: התכונות הטובות ביותר

אבטחה גבוהה

חברות בלוקצ’יין ציבוריות מעצבות תמיד כל פלטפורמה אחת באופן שמציע אבטחה מלאה. במציאות, כל יום, ארגונים וארגונים מתמודדים עם פריצות מקוונות. זה הופך להיות מכשול גדול ככל שעובר הזמן.

יתר על כן, היא גורמת להפסדים של מיליארדים ומיליארדי דולרים מדי שנה.

אך עם כל פרוטוקולי האבטחה של בלוקצ’יין ציבורי, הם יכולים לעצור בקלות את כל בעיות הפריצה שעומדות בפניהם. יותר מכך, הם יכולים סוף סוף להבטיח ערך אמיתי או איכות נתונים טובה יותר עבור כל פרויקט.

פרוטוקולי האבטחה עשויים להשתנות בהתאם לפלטפורמה, אך אני יכול לומר בבטחה כי רשתות חסימות ציבוריות חזקות פחות או יותר.

סביבה פתוחה

כפי שכבר ידוע, הבלוקצ’יין הציבורי פתוח לכל, בדיוק כמו שמו. לכן, לא משנה היכן אתה גר, אתה יכול להיכנס לפלטפורמות אלה. אתה צריך רק חיבור אינטרנט טוב ומחשב.

לכן, תמיד תוכלו ליהנות מכל היתרונות שמקורם בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. יתרה מכך, תוכלו להשתמש בו לביצוע עסקאות בסביבה בטוחה. כמו כן, אתה יכול להרוויח כסף גם מכרייה. עם זאת, לא כל הפלטפורמות הציבוריות מציעות תכונות כרייה.

בואו לבדוק את התכונה הבאה במדריך הבלוקצ’יין הציבורי הזה לעומת פרטי הבלוקצ’יין הפרטיים.

טבע אנונימי

זו למעשה אחת התכונות הטובות ביותר של רשתות חסימות ציבוריות שרוב המשתמשים אוהבים. בעיקרון, כאן כולם אנונימיים. למעשה, לא תשתמש בשמך האמיתי או בזהות האמיתית שלך כאן. הכל יישאר מוסתר, ואף אחד לא יכול לעקוב אחריכם על סמך זה.

מכיוון שזה נחלת הכלל, תכונה זו נועדה בעיקר לבטיחות רכושו. עם זאת, אנשים השתמשו בו גם מסיבות לא חוקיות. פושעים רבים נוטים להשתמש בביטקוין כדי לשלם עבור פעילויות לא חוקיות ברשת החשוכה. זה גם אחד החסרונות של הבלוקצ’יין הציבורי.

אך אל תשפטו אותו על סמך עברו הרע. אנשים יכולים להשתמש בכל טכנולוגיה חדשה למטרות רעות וטובות. לפיכך, הוא לא אמור לשקף את טכנולוגיית הבלוקצ’יין הציבורית בשום צורה שהיא.

אין תקנות

במציאות, לבלוקצ’יין הציבורי אין כל תקנות שעל הצמתים לבצע. לכן, אין גבול לאופן שבו ניתן להשתמש בפלטפורמה זו לשיפורם. עם זאת, הנושא העיקרי הוא שארגונים אינם יכולים לעבוד בסביבה שאינה מוסדרת.

למה? ובכן, זה בגלל שללא תקנות קשה לעמוד בכל הצרכים שפרויקט עשוי להזדקק להם. לפיכך, אמליץ להשתמש ברשתות ציבוריות בפלטפורמות צרכניות. המשמעות היא שלא כדאי להשתמש בה כמערכת רשת פנימית ולהשתמש בה כמערכת חיצונית. זה גם אחד החסרונות של הבלוקצ’יין הציבורי.

בואו לבדוק את התכונה הבאה במדריך הבלוקצ’יין הציבורי הזה לעומת פרטי הבלוקצ’יין הפרטיים.

יישום טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוא תהליך קשה. למד כיצד ליישם בלוקצ’יין והשתמש בזה בכדי להעצים את העסק שלך כעת!

למה להשתמש בזה?

ביזור אמיתי

בבלוקצ’יין ציבורי תקבלו ביזור אמיתי. זה משהו שדי נעדר ברשתות בלוקצ’יין פרטיות. מכיוון שלכולם יש עותק של ספר החשבונות, זה יוצר גם אופי מבוזר.

בעיקרון, בסוג זה של בלוקצ’יין, אין ישות ריכוזית. לפיכך, האחריות על תחזוקת הרשת היא אך ורק על הצמתים. בעזרת אלגוריתם של קונצנזוס הם מעדכנים את ספר החשבונות ומקדמים הוגנות.

יתר על כן, שתי התכונות הללו מוודאות כי יש תמיד סביבה מבוזרת במערכת.

בכל מקרה, בואו לבדוק את הבא במדריך הבלוקצ’יין הציבורי הזה לעומת המדריך הפרטי של הבלוקצ’יין.

שקיפות מלאה

ובכן, שום דבר לא יכול להשוות לפלטפורמה שקופה לחלוטין לכל דבר אחר. בעיקרון, חברות הבלוקצ’יין הציבוריות נוטות לעצב את הפלטפורמות כך שיהיו שקופות לחלוטין לכל מי שנמצא בפנקס.

המשמעות היא שתוכל לראות את ספר החשבונות בכל עת שתרצה. לכן, אין מקום לשחיתות או לפערים כלשהם. בכל מקרה, כולם צריכים לשמור על ספר החשבונות ולהשתתף בקונצנזוס.

זה משהו שאתה מוצא בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות.

חוסר שינוי

רשת הבלוקצ’יין הציבורית אינה ניתנת לשינוי מוחלט. אבל מה זה אומר? ובכן, המשמעות היא שברגע שחוסם מגיע לשרשרת, אין שום דרך לשנות אותו או למחוק אותו. אז זה מוודא שאף אחד לא יכול לשנות סתם בלוק מסוים יכול להפיק תועלת מאחרים.

במציאות, כל ארגון בודד עוסק בנושאי שינוי. או שזה קורה במצב לא מקוון או מקוון. החלק הטוב ביותר הוא שפונקציות החשיש פועלות כפרוטוקול אבטחה.

לכן, כאשר אדם מנסה לשנות את הבלוקים, הוא / היא ייצור שרשרת שונה הנפרדת מהשרשרת המקורית. לפיכך, ביטול השינויים שלהם.

בכל מקרה, בואו לבדוק את הבלוקצ’יין הפרטי הבא במדריך הבלוקצ’יין הציבורי הזה לעומת פרסום הבלוקצ’יין הפרטי.

העצמת משתמשים מלאה

בדרך כלל, בכל רשת, המשתמש צריך לעקוב אחר הרבה כללים ותקנות. במקרים רבים, ייתכן שהכללים אינם אפילו הוגנים. אבל לא ברשתות בלוקצ’יין ציבוריות. כאן, כל המשתמשים מוסמכים מכיוון שאין סמכות מרכזית להשגיח על כל מהלך שלהם.

פלטפורמות אלה פתוחות גם לציבור, כך שאף תאגיד לא יכול למנוע ממך להוריד את הצמתים ולהצטרף לקונצנזוס.

זה משהו שלא תראה בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. יתרה מכך, אם תבדוק בלוקצ’יין פרטי, תראה שהמשתמשים לא יכולים ליהנות מחופש מלא.

למידע נוסף על פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות כדי להבין כיצד כל אחת מהן עובדת.

מה זה Blockchain פרטי?

בואו נראה מה זה בלוקצ’יין פרטי לפני שנמשיך להשוואה המלאה. בלוקצ’יין פרטי הוא סוג מיוחד של טכנולוגיית בלוקצ’יין שרק לארגון יחיד יש סמכות על הרשת. אז זה אומר שזה לא פתוח לאנשים הציבוריים להצטרף.

במציאות, לכל פתרונות הבלוקצ’יין הפרטיים תהיה צורה כלשהי של תוכנית אישור לזהות שנכנסת לפלטפורמה. בעיקרון, פתרונות בלוקצ’יין פרטיים מפתחים פלטפורמות אלה עבור מערכת הרשתות הפנימית של חברה.

לפיכך, תזדקק לאמון בכדי להשתמש בפלטפורמה זו. ללא אמון בין הצמתים, מודל הרשת הזה לא יעבוד. לפיכך, רק עובדים בתוך ארגון יכולים לקבל גישה אליו.

אתה עשוי לחשוב, איך זה מבוזר אז? ובכן, בכל מקרה זה לא טכני. בלוקצ’יין פרטי אינו מבוזר לחלוטין כמו פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות. זה יותר מצב מבוזר חלקית.

עם זאת, בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות, תקבלו תקנות שאין לפלטפורמות אחרות. לכן, כל הצמתים צריכים לעמוד בכללים מסוימים כדי להבטיח את הזרימה התקינה של החברה.

יש הרבה מחלוקות גם עם פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. בעיקרון, אנשים מאמינים כי רשויות השלטון יכולות לבטל עסקה אם הם רואים אותה ראויה. אבל זה מאוד לא סביר.

כמו כן, מכיוון שארגונים זקוקים לפרטיות, מקרים לשימוש בבלוקצ’יין פרטיים נראים מתאימים לחלוטין במקרה זה. ללא פרטיות ראויה, התחרות שלהם יכולה להיכנס לפלטפורמות ולהדליף מידע יקר לעיתונות.

זה, בטווח הארוך, יכול להשפיע מאוד על ערך המותג. לכן, במקרים מסוימים, חברות זקוקות מאוד לפרטיות.

בכל מקרה, בואו לבדוק תכונות משתלמות של בלוקצ’יין פרטי במדריך פרטי זה לעומת ציבורי בלוקצ’יין.

רוצה לדעת יותר על חסימות פרטיות? בדוק עכשיו את מדריך ההיכרות האולטימטיבי שלנו לבלוקצ’יין פרטי!

Blockchain פרטי: התכונות הטובות ביותר

יעילות גבוהה

למרות שבלוקצ’יין ציבורי הגיע ראשון, הם נוטים לחוסר יעילות. למה? ובכן, זה בגלל שהם מכירים את כולם לרשת. כתוצאה מכך, כאשר יותר אנשים מנסים להשתמש בתכונות, זה תופס הרבה משאבים שהפלטפורמות לא יכולות לגבות.

לפיכך, הוא מאט במהירות. מצד שני, בלוקצ’יין פרטי מאפשר רק קומץ אנשים ברשת. במקרים רבים יש להם אפילו משימות מסוימות להשלים. לכן, אין שום דרך שהם יכולים לגייס משאבים נוספים ולהאט את הפלטפורמה.

לשם כך, חסימות פרטיות משתמשות בפרוטוקולי קונצנזוס ידידותיים לסביבה כדי להגיע להסכמה.

בואו לבדוק את הפיצ’ר הבא במדריך השוואת פרטי הבלוקצ’יין הפרטי לעומת הציבורי הזה.

פרטיות מלאה

בניגוד לפלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות, פתרונות בלוקצ’יין פרטיים נוטים להתמקד בבעיות פרטיות. אם אתה מחפש טכנולוגיה שיכולה להציע את הפרטיות הגבוהה ביותר עבור הארגון שלך, זה מושלם עבורה.

זה אולי נראה קצת מעבר לקצה, אבל זו האמת. חברות תמיד מתמודדות עם בעיות פרטיות אבטחה. יותר מכך, הם גם מתעסקים במידע כה רגיש על בסיס יומי. אם אפילו אחד מהם יודלף, זה יכול להיות הפסד עצום עבור החברה.

זו הסיבה שחברה צריכה להשתמש ברשת שיכולה לאבטח את המידע הזה. וכאן נכנסים למשחקי חסימות פרטיים.

מפעלים מעצימים

פתרונות בלוקצ’יין פרטיים פועלים להעצמת המפעלים בכללותם ולא עובדים בודדים. במציאות חברות אכן זקוקות לטכנולוגיה נהדרת כדי לגבות את התהליכים שלהן. יותר מכך, פתרונות אלה מיועדים בעיקר למערכות הפנימיות של הארגון. זהו אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר של הבלוקצ’יין הפרטי.

מכיוון שהם מסוגלים מאוד לגבות את החברות ולהציע אבטחה, יש צורך להתחיל ליישם פתרונות בלוקצ’יין משלך על בסיס זה..

יַצִיבוּת

פתרונות בלוקצ’יין פרטיים יציבים ותקבל מהם את השקט הנפשי שאתה רוצה. בעיקרון, בכל פלטפורמת בלוקצ’יין, עליכם לשלם עמלה מסוימת על מנת להשלים עסקה. אך בפלטפורמות ציבוריות, האגרה יכולה לעלות במידה רבה בגלל הלחץ של צמתים המבקשים עסקאות.

כשיש יותר מדי בקשות עסקה, לוקח זמן להשלים אותן. יותר מכך, ככל שהזמן עולה, האגרה עולה באופן דרסטי. אבל לא בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. מכיוון שרק קומץ אנשים יכולים לבקש לבצע עסקאות, אין עיכובים כלשהם.

לפיכך, האגרה נשארת זהה.

קרא עוד:6 תכונות Blockchain עיקריות שעליך לדעת

למה להשתמש בזה?

עמלות נמוכות

בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות, דמי העסקה נמוכים במיוחד. שלא כמו פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות, עמלת העסקה אינה עולה בהתאם למספר הבקשות. לכן, לא משנה כמה אנשים מבקשים לבצע עסקה, העמלות תמיד יישארו נמוכות ומדויקות.

לפיכך, אין כל עלות נסתרת כלל.

חוסך כסף

במציאות, בלוקצ’יין פרטי חוסך הרבה כסף. שמירה על בלוקצ’יין פרטי היא די פשוטה בהשוואה לחסימות ציבוריות. פלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות תופסות מעט משאבים בלבד. אך מצד שני, בלוקצ’יין ציבורי תופס הרבה כדי לתמוך בקהל העצום של הפלטפורמות. כך, בטווח הארוך, זה חוסך הרבה כסף.

אבל זה לא אומר שזה זול מאוד או משהו כזה.

בכל מקרה, בואו נראה את הבא במדריך הבלוקצ’יין הפרטי לעומת הציבורי הזה.

אין פעילות לא חוקית

כפי שכבר ידוע, לפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות יש תהליכי אימות לפני שתוכל להתחבר לרשת. מה שתהליך זה עושה הוא לסנן את כל הפולשים שמנסים להיכנס למערכת.

כבר אמרתי לך שלפתרונות בלוקצ’יין ציבוריים יש עבר מר עם קשר לפעילות פלילית. ברור שבסביבה ארגונית זה לא משהו שהיית רוצה.

לפיכך, רק אנשים מאומתים נכנסים למערכת ונפטרים מכל הפעילויות הבלתי חוקיות.

בואו נראה את ההשוואה העיקרית עכשיו במדריך פרטי זה לעומת בלוקצ’יין ציבורי.

תַקָנוֹן

אם אתם מחפשים את הטכנולוגיה המושלמת עבור החברה הארגונית שלכם, ייתכן שבלוקצ’יין פרטי יכול להיות הבחירה הנכונה. למה? ובכן, בארגונים אתה צריך לעקוב אחר הרבה כללים ותקנות. ואם אתה לא עוקב אחריהם בהתאם, ישנן השלכות מסוימות.

בבלוקצ’יין פרטי, התיאוריה די דומה. במציאות, זה מאפשר לך להתוות את כל הכללים, ועובדיך צריכים לעקוב אחריהם.

בואו נבדוק את הנקודה הבאה במדריך זה להשוואת בלוקצ’יין פרטי לעומת ציבורי.

סקרנים מההבדל בין קונסורציום לבלוקצ’יין פרטי? בדוק עכשיו את מדריך ההשוואה שלנו בלוקצ’יין פרטי לעומת בלוקצ’יין קונסורציום!

ציבורי מול בלוקצ’יין פרטי: ההשוואה האולטימטיבית

רָשׁוּת

בבלוקצ’יין ציבורי תקבלו ביזור אמיתי. זה משהו שדי נעדר ברשתות בלוקצ’יין פרטיות. מכיוון שלכולם יש עותק של ספר החשבונות, זה יוצר גם אופי מבוזר.

מצד שני, לבלוקצ’יין פרטי יש סמכות גדולה המשקיפה על המערכת.

אתה עשוי לחשוב, איך זה מבוזר אז? ובכן, בכל מקרה זה לא טכני. בלוקצ’יין פרטי אינו מבוזר לחלוטין כמו פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות. זה יותר מצב מבוזר חלקית.

כאן נראה כי הבלוקצ’יין הציבורי והפרטי שונה באופן קטן יותר. למרות שבלוק-פרצופים פרטיים עשויים להיות מבוזרים חלקית, זה עדיין עובד הכי טוב עבור הסביבה הארגונית.

גִישָׁה

בבלוקצ’יין פרטי, רק לארגון יחיד יש סמכות על הרשת. אז זה אומר שזה לא פתוח לאנשים הציבוריים להצטרף.

במציאות, לכל פתרונות הבלוקצ’יין הפרטיים תהיה צורה כלשהי של ערכת הרשאה לזהות שנכנסת לפלטפורמה. לפיכך, רק לחברים נבחרים יש גישה לרשת.

מצד שני, ברשת בלוקצ’יין ציבורית, כל אחד יכול להצטרף מתי שהוא רוצה. בעיקרון, אין הגבלות בכל הנוגע להשתתפות. יותר מכך, כל אחד יכול לראות את ספר החשבונות ולקחת חלק בתהליך הקונצנזוס.

בואו נראה את נקודת ההשוואה הבאה במדריך הבלוקצ’יין הפרטי הזה לעומת המדריך הציבורי.

עלות עסקה

פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות נוטות להיות בעלות עסקה גבוהה יותר בהשוואה לפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. במציאות, המספר העצום של הצמתים בפלטפורמות מאפשר להוריד את הביצועים. וכתוצאה מכך לוקח הרבה זמן לעבד את הבקשות. לפיכך, המחירים עולים בצורה דרסטית.

מצד שני, בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות, דמי העסקה נמוכים במיוחד. בניגוד לפלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות, עמלת העסקה אינה עולה בהתאם למספר הבקשות. לכן, לא משנה כמה אנשים מבקשים לבצע עסקה, העמלות תמיד יישארו נמוכות ומדויקות.

בכל מקרה, בדוק את הנקודה הבאה במדריך הבלוקצ’יין הציבורי לעומת הפרטי הזה.

קוֹנסֶנזוּס

בבלוקצ’יין ציבורי אין לצמתים מגבלות על הצטרפות לתהליך הקונצנזוס. כתוצאה מכך, כולם רשאים להשתתף ולקבל את היתרונות של הפלטפורמה.

מצד שני, בלוקצ’יין פרטי מחליט מראש מי יכול להצטרף לקונצנזוס ומי לא. כתוצאה מכך, צמתים רבים כלל לא ממש ישתתפו בתהליך.

בואו לבדוק את נקודת ההשוואה הבאה במדריך הבלוקצ’יין הפרטי הזה לעומת מדריך בלוקצ’יין ציבורי.

יש צורך באסטרטגיה עסקית עובדת המבוססת על בלוקצ’יין כדי להצליח. למידע נוסף, עיין במדריך האסטרטגיה האולטימטיבי של בלוקצ’יין עכשיו!

מהירות עסקה

לצורך השוואת בלוקצ’יין פרטית לעומת השוואת בלוקצ’יין ציבורית, אנו יכולים לבדוק את מהירות העסקה שלהם. במציאות, עד לנקודה מסוימת, שתי הפלטפורמות יכולות לבצע את אותו הדבר. אך לאחר נקודה מסוימת זו, מהירות העסקה משתנה באופן דרסטי.

בדרך כלל, בבלוקצ’יין ציבורי, כל אחד יכול לבקש עסקה. לכן, כשיש יותר מדי בקשות ברשת, הרשת יחסית מאטה עם מהירות העסקה. זה יכול לקחת הרבה זמן אפילו לעבד עסקה אז.

אבל לא בפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. כאן, רק קומץ צמתים יכולים להשתתף בתהליך העסקה. אז, המהירות תמיד נשארת זהה.

טיפול בנתונים

בואו נראה את הטיפול בנתונים של שתי הטכנולוגיות הללו לצורך השוואת בלוקצ’יין פרטית לעומת השוואת בלוקצ’יין ציבורית. בבלוקצ’יין ציבורי, כל אחד יכול לקרוא ולכתוב על ספר החשבונות. אבל אתה לא יכול לשנות את זה ברגע שהוא עולה על ספר החשבונות.

אך בבלוקצ’יין פרטי, רק ארגון יחיד יכול לקרוא ולכתוב על ספר החשבונות. יותר מכך, רק קומץ צמתים יכולים לכתוב על ספר החשבונות. במקרים מסוימים, הם יכולים אפילו למחוק גם חסימה.

זהו מצב דומה יותר עבור דוגמאות בלוקצ’יין ציבוריות ופרטיות.

יְעִילוּת

זו הנקודה האחרונה של מדריך הבלוקצ’יין הציבורי לעומת הפרטי. במציאות, בלוקצ’יין ציבורי יעיל פחות בהשוואה לפלטפורמות בלוקצ’יין פרטיות. אֵיך? ובכן, פלטפורמות בלוקצ’יין ציבוריות עוסקות בבעיות מדרגיות והן מאטות כאשר ישנם יותר מדי צמתים בפלטפורמה.

מצד שני, לבלוקצ’יין הפרטי יש רק קומץ צמתים בפלטפורמה. אז הם תמיד נשארים יעילים ולא משנה מה.

חוסר שינוי

רשת הבלוקצ’יין הציבורית אינה ניתנת לשינוי מוחלט. אבל מה זה אומר? ובכן, המשמעות היא שברגע שחוסם מגיע לשרשרת, אין שום דרך לשנות אותו או למחוק אותו. אז זה מוודא שאף אחד לא יכול לשנות סתם בלוק מסוים יכול להפיק תועלת מאחרים.

מצד שני, חסימות פרטיות אינן ניתנות לשינוי חלקי. במקרים מסוימים רשויות יכולות למחוק חסימה מסוימת אם נראה להן שהיא מתאימה.

זה המקום בו השוואה בין בלוקצ’יין פרטי לבין ציבורי בלוקצ’יין ציבורית.

הירשם עכשיו: קורס מקצועי מוסמך של בלוקצ’יין

ציבורי מול בלוקצ’יין פרטי: טבלת ההשוואה

בלוקצ’יין ציבורי בלוקצ’יין פרטי
גִישָׁה כֹּל אֶחָד ארגון יחיד
רָשׁוּת מבוזר מבוזרת חלקית
מהירות עסקה לְהַאֵט מָהִיר
קוֹנסֶנזוּס ללא הרשאה מותר
עלות עסקה גָבוֹהַ נָמוּך
טיפול בנתונים גישה לקריאה וכתיבה לכל אחד גישה לקריאה וכתיבה עבור ארגון יחיד
חוסר שינוי מלא חלקי
יְעִילוּת נָמוּך גָבוֹהַ

בסוף

הגענו לנקודת הסיום במדריך השוואה בין בלוקצ’יין ציבורי לעומת פרטי. כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה הבדלים בשתי הטכנולוגיות. במציאות, בלוקצ’יין ציבורי ופרטי מתאים גם לסביבת ארגונים אם אתה יכול לקחת את התכונות שאתה רוצה.

אבל בסופו של דבר ההחלטה תלויה בך בלבד. אני מקווה שמדריך זה יעזור לך לבחור את המדריך המושלם לעסק שלך.

אך אם ברצונך להיכנס לפרטים נוספים, הקפד לבדוק את קורס הבלוקצ’יין החינמי שלנו כדי ללמוד עוד על כך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map