טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר

תוהה אם יש הבדל כלשהו בין בלוקצ’יין או DLT? הנה התשובה בהשוואה בין טכנולוגיות בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר.

בעידן זה שבו כולם מדברים על ביזור, בלוקצ’יין וטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, המכונה גם DLT, הן הטכנולוגיות המדוברות ביותר. אנשים רבים שאינם מכירים טכנולוגיות אלה משתמשים לעיתים קרובות במונחים זה בזה.

עם זאת, האם זה נכון? האם טכנולוגיית בלוקצ’יין ומגזינים מבוזרים זהה? ובכן, לא ממש. טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר היא נושא חם בקרב האנשים המעוניינים בעתיד הטכנולוגיות הללו.

היעדר הידע המתאים לגבי אחת הטכנולוגיות הללו מוביל לבלבול ולנסיגה ברבים. בעידן הדיגיטלי הזה, טכנולוגיות חדשות יכולות להפוך במהירות למילות מפתח, וכידוע הן לא מחזיקות זמן רב. עם זאת, Blockchain ו- DLT צפויים לשנות את העתיד.

הנה המדריך המפורט שלנו לגבי מה זה בלוקצ’יין, ואפילו יותר טוב, בדוק את גיליון הבגידות האולטימטיבי של הבלוקצ’יין העונה על כל השאלות החיוניות בנושא בלוקצ’יין.

טכנולוגיות בלוקצ’יין, כמו גם ספרים מבוזרים, ייחודיות בהיבטים רבים למרות שהם סובבים סביב ביזור. למעשה, זו הסיבה העיקרית לכך שאנשים לעתים קרובות מבלבלים בין שתי הטכנולוגיות. עם זאת, דבר אחד בטוח שהם ומהווים מהפכה בתעשיות רבות, במיוחד בעולם הפיננסים.

רוצים לבנות קריירה בטכנולוגיית Blockchain? הירשם לקורס חינם של Blockchain והתחל עכשיו.

Blockchain לעומת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת: פשוט הסבירו

טכנולוגיית בלוקצ'יין לעומת ספר חשבונות מבוזר

לפני שנגיע לטכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר, בואו נסתכל על מה באמת כל טכנולוגיה.

קרא עכשיו: בלוקצ’יין הסביר את הדרך הקלה

מהו ספר חשבונות מבוזר?

ספר חשבונות מבוזר הוא מאגר מבוזר, כלומר מופץ על פני מספר מחשבים או צמתים. בטכנולוגיה זו. כל צומת ישמור על ספר החשבונות, ואם קורים שינויים בנתונים, ספר החשבונות יתעדכן. העדכון מתרחש באופן עצמאי בכל צומת.

לכל הצמתים מעמד שווה מבחינת סמכות. אין רשות מרכזית או שרת שמנהל את מסד הנתונים, מה שהופך את הטכנולוגיה לשקופה. כל צומת יכול לעדכן את ספר החשבונות, וצמתים אחרים יאמתו את קיומו.

התהליך די קל באמת. צמתים ינסו לאמת את העסקה באמצעות האלגוריתם הקונצנזוס או ההצבעה. עם זאת, זכות ההצבעה או ההשתתפות של כל הצמתים יהיו תלויים בכללי אותו ספר חשבונות. לכן, לפעמים כל הצמתים יכולים להשתתף, בזמנים אחרים רק צמתים נבחרים ישתתפו.

ברגע שכל הצמתים נותנים את אות הגישה, העסקה מקבלת מקום בפנקס הספרים, וכל הצמתים עשויים לקבל את הסטטוס המעודכן. אז מה הצד החיובי של הטכנולוגיה הזו?

ובכן, מן הסתם, תקבל הרבה שקיפות בטכנולוגיה זו, לא?

עם זאת, כל טכנולוגיית החשבונות המבוזרים מספקת מידה רבה של אבטחה, מכיוון שאין שום סמכות מרכזית. שום צומת יחיד אינו רשות אחת. צמתים יקבלו הזדמנות לבצע אימות, אבל זה בערך. לכן, אין טעם לשחיתות בטכנולוגיה זו.

זה הופך אותה לטכנולוגיה אטרקטיבית עבור התעשייה הפיננסית או כל ענף אחר המחפש טכנולוגיה שקופה יותר ואלה שרוצים להתרחק מרשות מרכזית..

כדי להיכנס לפרטים נוספים, אתה יכול גם לקרוא את המדריך המפורט למתחילים שלנו בנושא ספרים מבוזרים.

קרא גם: טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת: איפה מתחילה המהפכה הטכנולוגית

מה זה בלוקצ’יין?

הבלוקצ’יין הוא באמת רק סוג של ספר חשבונות מבוזר. אתה יכול לשקול DLT כטכנולוגיית האם של blockchain. עם זאת, עם הזמן הוא הפך פופולרי יותר מכל הרעיון של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר.

עם זאת, מפתחים רבים מנסים כעת לצאת מהצל של הבלוקצ’יין. זו הסיבה שאנשים יותר מלהוטים לדעת על הבדלי הטכנולוגיה של בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר.

הבלוקצ’יין הוא אחת מטכנולוגיות ספר החשבונות המבוזרות, כאשר כל צומת מקבל עותק משלו של ספר החשבונות. בכל פעם שמישהו מוסיף עסקה חדשה, כל העותקים של ספר החשבונות מתעדכנים. כל העסקאות מוצפנות לפני הוספתן לפנקס.

Blockchain אינה דורשת רשות מרכזית לניהול הפעולות הדומות ל- DLT. למעשה, הוא מבוזר לחלוטין. ישנם פרוטוקולי אבטחה מחמירים הדורשים אמון חישובי. ה- Blockchain מארגן את הנתונים במונחים של בלוקים, ומכאן השם. חסימות אלה מקושרות זו לזו ומוצפנות ליתר ביטחון.

Blockchain מאפשר רק הוספת פעולה, כלומר, אתה יכול להוסיף נתונים חדשים, אך אינך יכול לשנות או למחוק נתונים קיימים. זהו היבט אחד המבדיל אותו ממאגרי מידע מסורתיים. מכיוון שאינך יכול לשנות או להסיר אפילו גוש נתונים יחיד, כל עסקה קיימת בהיסטוריה.

זה הופך אותה לאחת הטכנולוגיות השקופות ביותר, במיוחד עבור התעשייה הפיננסית. זו גם אחת הסיבות לכך ששוק הבלוקצ’יין צפוי לגדול מ חצי מיליארד דולר בשנת 2018 ל -2.3 מיליארד דולר בשנת 2021. יש תחזיות שאומדות אפילו 16 מיליארד דולר שוק בשנת 2024.

טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר

למרות ששתי הטכנולוגיות נשמעות אותו דבר, אך ישנם גם הבדלים מסוימים. ניתן לראות פנקס מופץ של בלוקצ’יין כטכנולוגיית האב של הבלוקצ’יין, או בלוקצ’יין כגרסה מתקדמת של ספר הפצה..

במילים פשוטות, הבלוקצ’יין הוא סוג של ספר חשבונות מבוזר. עם זאת, אינך יכול לקרוא לכל ספר חשבונות מבוזר blockchain. אתה יודע איך סוגים מסוימים של מוצרים הופכים למותג והופכים פופולריים יותר בשמם שלהם.

לדוגמא, נעלי ההתעמלות של מייקל ג’ורדן עם נייקי הן למעשה רק נעלי ספורט, אך הן כה פופולריות שאנשים מכירים אותן כעת כג’ורדנים עם זהותן הנפרדת. זה המקרה של בלוקצ’יין בדיוק כפי שהוא צבר זהות משלו.

ניתן גם למצוא הבדלים באופן שבו עובד ספר חשבונות מבוזר. לדוגמא, במקרה של DLT, הסכמה חיונית. עם זאת, בבלוקצ’יין, מפתחים יכולים להשתמש בשיטות מרובות כדי להשיג קונצנזוס הכולל הוכחת הימור (PoS) ו- Proof of Work (PoW). תוכל ללמוד עוד על שתי השיטות הללו בהשוואה המפורטת שלנו כאן.

תוכל גם ללמוד עוד על ההבדל בין בלוקצ’יין למסד נתונים במדריך הבלוקצ’יין לעומת מסד הנתונים.

להלן כמה היבטים של בלוקצ’יין שהם ייחודיים וייתכן שלא בהכרח קיימים בפנקסים מבוזרים אחרים, כדי לעזור לך להבין טוב יותר את השוואה בין טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר הפצה.

  • מבנה חסימות

הנה ההבדל הראשון בטכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר – המבנה. Blockchain מורכב מגושי נתונים. מבנה זה אינו מבנה הנתונים האמיתי של ספרים מבוזרים. ספר חשבונות מבוזר הוא פשוט בסיס נתונים המפוזר על פני צמתים שונים. עם זאת, אתה יכול לייצג נתונים אלה בדרכים שונות בכל ספר חשבונות.

  • סדר פעולות

בטכנולוגיית הבלוקצ’יין תוכלו למצוא את כל הבלוקים ברצף מסוים. ספרים מבוזרים אינם דורשים רצף נתונים ספציפי. רצף הבלוקים הזה הוא מה שמייחד את הבלוקצ’יין מכל טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת אחרת.

  • הוכחת עבודה או קונצנזוס רעב כוח

הבדל נוסף בין טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת הוא האלגוריתמים הקונצנזוסיים רעבי הכוח. ברוב המקרים, בדרך כלל ישנו שימוש נרחב בהוכחת מנגנון העבודה. עם זאת, ישנם גם מנגנונים אחרים, אך בסופו של דבר הם גם תופסים כוח.

אך ספר חשבונות מבוזר אינו זקוק לקונצנזוס מסוג זה, ולכן בקיצור, הם ניתנים להרחבה יחסית.

הבלוקצ’יין הוא רק קבוצת משנה של ספרים מבוזרים. יש לו פונקציונליות נוספת מעבר לתחום ה- DLT המסורתי. הם מסוגלים לפונקציונליות כלשהי שאולי פנקסים מבוזרים אחרים אינם יכולים להשיג, למשל, ייצוב של ערך דיגיטלי ויכולת פעולה הדדית. יהיה זה בטוח לומר שבלוקצ’יין מעלה את DLT לשלב הבא.

קרא גם: אלגוריתמים של קונצנזוס: שורש טכנולוגיית הבלוקצ’יין

  • יישומים בחיים האמיתיים

יישומים הם גורם עצום בכל מה שקשור לטכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר. במקרה זה בלוקצ’יין מוביל. בגלל ש Blockchain מקבל את כל תשומת הלב כבר מההתחלה, יש המון יישומים בחיים האמיתיים.

כמו כן, ארגונים רבים התחבבו על אופי הבלוקצ’יין והחלו לאט לאט לשלב אותו במערכותיהם. ישנן גם ענקיות רבות כמו IBM, אמזון, אורקל, עליבאבא, ורבות אחרות המציעות פתרונות Blockchain As A Service טובים..

מצד שני, מפתחים רק לאחרונה התחילו להעמיק יותר בליבה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת עצמה. ישנן גרסאות אחרות של DLT בעולם הטכנולוגיה. עם זאת, אין כל כך הרבה יישומים בחיים האמיתיים המבוססים על טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת בלבד. אבל הם נמצאים בפיתוח ויראו את אור היום בקרוב מאוד.

לכן מבחינת יישומים בחיים האמיתיים, לבלוקצ’יין פופולריות רבה יותר מ- DLT לעת עתה. עם זאת, השוק הולך אט אט לעבר כל הרעיון של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר.

קרא עכשיו: מדריך יישום Blockchain: העצמת העסק שלך

  • אסימונים

כאן בא אסימונים, הבדל מרכזי נוסף בין שתי הטכנולוגיות. בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר, אין צורך לרשום אסימונים או מטבע כלשהו.

הפעם היחידה שאתה עשוי למצוא את הצורך להשתמש באסימונים היא כאשר אתה רוצה לחסום ספאם, ויש צורך בזיהוי אנטי ספאם..

בבלוקצ’יין, כל אחד יכול להפעיל צומת. עם זאת, הפעלת צומת מלאה פירושה למעשה רשת ענק שעלולה להיות קשה לניהול. ברוב המקרים, יש איזושהי כלכלה סמלית.

למרות שטכנולוגיית הבלוקצ’יין המודרנית מנסה לצאת מהצל של המטבע הקריפטוגרפי.

אסימון ממלא תפקיד מהותי בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. כל אדם יכול להפעיל צומת מלא, אך לא סביר שהוא יכול לפתור חסימה חדשה. עם זאת, הם עדיין יכולים להיות חלק מהמערכת על ידי אימות עסקאות וחסימות חדשות.

מנקודת מבט אדריכלית, בלוקצ’יין שונה מאוד. קח, למשל, חוזים חכמים שהם גושי קוד בודדים. בכל פעם שמתרחשת עסקה ברשת הבלוקצ’יין, היא יוצרת חוזים חכמים אלה בתוך המערכת האקולוגית של הפלטפורמה.

נקודה מצוינת לציין עבור טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר.

קרא גם: אסימונים שאינם פוגניים (NFT): מדריך מלא

יישומים של Blockchain ו- DLT

יישומים ומערכות רבים משתמשים בטכנולוגיה מבוזרת וילדה בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. כאשר מתלבטים אודות טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת פנקסי ספרים מבוזרים, חשוב לבחון את המערכות הנוכחיות בעולם המסתמכות על טכנולוגיות אלה. זה יעזור לתת הבנה טובה יותר של האופן שבו blockchain שונה מטכנולוגיות ספרים מבוזרות אחרות.

חשוב לדעת כי DLT אינם א קונספט חדש, למרות שהם הפכו פופולריים רק לאחרונה. הדיבורים על מאגרי מידע מבוזרים קיימים תקופה ארוכה.

אם מסתכלים אחורה, הביטקוין הוא מטבע הקריפטו הראשון אי פעם בעולם שהופך את הבלוקצ’יין למונח פופולרי. הביטקוין התבסס על פלטפורמת הבלוקצ’יין. לאחר אותו בלוקצ’יין ביסס לראשונה את שוקו בעזרת מטבעות קריפטוגרפיים. אבל עם הזמן סוף סוף המפתחים זיהו את הפוטנציאל הטמון בו.

כעת, בלוקצ’יין צומח באופן עצמאי גם בענפים אחרים, פרט לתעשייה הפיננסית והקריפטו.

למעשה, לטבילה הנוכחית בשוק הקריפטו, שספגה את השנה הגרועה ביותר בשנת 2018 עקב ירידה עצומה כמעט בכל ערך המטבעות הקריפטוגרפיים, השפעה מועטה על צמיחת הבלוקצ’יין..

אתה יכול למצוא יישומים רבים אחרים המשתמשים כרגע בפנקסים מבוזרים. כמה מהם כוללים IBM Fabric, R3 Conda ו- Digital Asset Holdings. מערכות DLT אלה דומות לבלוקצ’יין, אך זה בעיקר בגלל שטכנולוגיית הבלוקצ’יין היא צאצאיה או תת-קבוצה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר..

קרא גם: טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת: איפה מתחילה המהפכה הטכנולוגית

מדוע להשוות ספר חשבונות מבוזר ובלוקצ’יין? האם זה הגיוני?

היופי בטכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת ספר חשבונות מבוזר הוא בכך שהיא פתוחה לרעיונות חדשים וחדשנות. אנו רואים את תחילתה של טכנולוגיה זו רק בתחומים מעשיים. עולם הקריפטו מייצר באופן קבוע פרויקטים די מעניינים, בלשון המעטה.

למרות שבלוקצ’יין נובע מ- DLT, חשוב שהציבור, היזמים והמאמינים בטכנולוגיות אלה יוכלו לעשות הבחנה נכונה. הדוגמה של ביטקוין מתאימה כאן ביותר מכיוון שהיה פרויקט קוד פתוח שהוביל ליצירת פרויקטים דומים רבים, את’ריום, מטבע לייט ועוד..

פרויקטים רבים דבקו בעקרונות ה- DLT וזרקו את מושגי הבלוקצ’יין המסורתיים. אלו כוללים חדרה האגרף, RaiBlocks, פיק, ו ננו.

היתרונות של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר & בלוקצ’יין

היתרון הראשון ב- DLT והסיבה לכך שהוא הופך פופולרי יותר ויותר הוא ביזור הצמתים. זה מסלק את הבחור הגדול מהזירה. זה בעצם נותן את השליטה במידע ובזרימה לכל המשתמשים.

שקיפות היא צורך גדול בשעה בתעשיות רבות, במיוחד בעולם הבנקאות והפיננסים. ספרים מבוזרים מציעים שקיפות ויכולים להתמודד עם מיליארדי עסקאות במהירות יחסית למערכות מסדי הנתונים המסורתיות הפועלות כיום. כאשר הם מצמצמים בעיות תפעוליות, העלויות של פעולות כאלה יורדות אוטומטית.

בלוקצ’יין אפשר שקיפות במקרה של מטבע קריפטוגרפי. כל עסקה הייתה זמינה לציבור. אנשים אהבו את הרעיון של מערכת כה חזקה שלא יכולה לפגוע בנתונים והעסקאות היו מאובטחות.

קרא גם: Hashing קריפטוגרפי: מדריך למתחילים

יתרון נוסף של ביזור הוא אבטחה חזקה. כל יומני הפעילויות ותוספת הנתונים החדשים צריכים לעבור בדיקות אבטחה קשות.

בין אם מדובר בהעברת כספים או ביצירת רשומות ביטוח, האלגוריתמים החכמים בשילוב הצפנה ברמה גבוהה יוצרים סביבה חסינת טמפר.

על פי יתרונות, יש הבדל עצום בין טכנולוגיית בלוקצ’יין לעומת טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת.

במקום להסתמך על משאבי אנוש או על מאגרי מידע מסורתיים, ספר ספרים מבוזר עושה הכל מהר יותר ובאופן אמין יותר. לא ניתן להתפשר על הנתונים מכיוון שאף מיקום או ישות אחת אינם שולטים בהם. ישנם תחומים רבים בהם בלוקצ’יין יכול להוכיח מכשיר בביטול בעיות.

סיכום

אנו מקווים שעכשיו תוכל לקבל מושג ברור לגבי ההבדלים לאחר קריאת המדריך שלנו לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרים. טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזרת היא טכנולוגיית האם של הבלוקצ’יין. הבלוקצ’יין הוא בעצם ספר ספרים מבוזר שהפך לטכנולוגיה שמאחורי מטבעות קריפטוגרפיים.

Blockchain שונה מ- DLT מבחינת ארכיטקטורה; עם זאת, הרעיון זהה. טכנולוגיות אלה הפכו פופולריות כל כך בגלל ביזור. קיים קונצנזוס בין חובבי הביזור לבין המטבעות הדיגיטליים כי DLT יכולה לפתור רבות מהבעיות הקיימות בענף הפיננסי. עד כה אנו יכולים לראות בלוקצ’יין כחלק מ- Cryptocurrency ופריצת דרך לתעשייה הפיננסית, אך יש לו פוטנציאל להשפיע על כל ענף ולחולל מהפכה לטובה..

בלוקצ’יין היא טכנולוגיה מגמתית ולפי הדיווחים, בלוקצ’יין היא המיומנות העליונה. לכן, אם אתם שואפים להתחיל קריירת בלוקצ’יין, עליכם להירשם לקורס בלוקצ’יין חינם ולהתחיל במסע הבלוקצ’יין ללא כל עיכוב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map