אלטרנטיבות לטכנולוגיית בלוקצ’יין מעלות ל- IOTA ידידותית לסביבה

אנו חיים בעולם בו טכנולוגיות חדשות מתפתחות ללא הרף במטרה לעמוד בקצב הדרישות והדרישות המשתנות. הדיבורים על חלופות לטכנולוגיית בלוקצ’יין כבר צוברים תאוצה מכיוון שיש אנשים שמנסים לטפל בליקויים שגרמו לנכות לאימוץ.

איום עתיר כוח בלוקצ’יין

הטכנולוגיה של בלוקצ’יין תקלה פעמים רבות בגלל הכוח העצום שהיא צורכת. הופעתם של חוות כרייה גדולות הפועלות באופן רציף לתחזוקת רשתות של רשתות בלוקצ’יין שונות אי אפשר איכשהו לכורים קטנים לעסוק בעסקי הכרייה..

חלופת צריכת חשמל של Blockchain

צריכת חשמל אינטנסיבית נותרה רוח הרוח המשמעותית ביותר שהפעילה קריאות לחלופות טובות יותר לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. למשל, בלוקצ’יין של ביטקוין גוזל חשמל גבוה בהרבה ממה שצורכים 159 מדינות.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מסתמכת על פרוטוקול עתיר כוח המכונה הוכחת עבודה לצורך קונצנזוס ברשת. בעזרת מנגנון זה כורים פותרים חידות מתמטיות מורכבות תמורת תגמול. כדי לפתור חידות נדרש כוח מחשב רב, מה שמוביל בתורו לצריכת חשמל גבוהה.

כאשר טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוקמה לראשונה בשנת 2008, איש לא צפה מראש את המחסום בצריכת החשמל הגבוהה. טכנולוגיית הבלוקצ’יין אינה בר-קיימא על ידי התחשבות בצריכת החשמל הגבוהה.

מסיבה זו IOTA התגלה כחלופה לבלוקצ’יין.

מהי IOTA? האם זו אלטרנטיבה לבלוקצ’יין?

חלופת IOTA לטכנולוגיית הבלוקצ'יין

נקודות זכות תמונה: IOTA

היות IOTA חלופה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מנסה לפתור את בעיית צריכת החשמל הגבוהה בעזרת טכנולוגיה חדשה וחדשנית המכונה Tangle. בניגוד לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, Tangle לא מסתמך על הכורים שישמרו על אבטחת הרשת.

הסבך של IOTA מחייב כל משתתף בבלוקצ’יין להשתתף בתהליך האימות של עסקאות. ניתן להגיע להסכמה מבלי להסתמך על קבוצה נבחרת של כורים.

ברשת IOTA, לפני שמישהו רשאי לבצע עסקה הוא נדרש לאשר שתי עסקאות אקראיות קודמות ברשת. בנוסף, האימות אינו מצריך חישובים כבדים, המאפשרים לשמור על הרשת על ידי מכשירים קטנים יחסית עם צריכת חשמל מוגבלת..


IOTA היא לא רק אלטרנטיבה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, אלא שהמפתחים שלה מתכננים גם להפוך אותה לשימושית באינטרנט העולמי המתהווה. עם זאת, הטכנולוגיה עומדת בפני משימה עלייה לקחת על עצמה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין שנותרה טכנולוגיה מועדפת על רבים. בנוסף, משקיעים גדולים רבים העומדים מאחורי הביטקוין, המופעל על ידי בלוקצ’יין, עשויים לעשות כל שביכולתם בכדי להבטיח ש- IOTA לא תצליח..

טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת

ספר חשבונות מבוזר הוא מסד נתונים המשותף ומסונכרן ברשת ומאפשר לעסקאות להיות עד ציבורי. המשתתף בכל צומת ברשת יכול לגשת להקלטות המשותפות ויכול להיות בעלים של עותק זהה.

Blockchain הוא מקרה לשימוש יומיומי של Ledger Digital. עם זאת, מוצרי DLT אחרים מתגלים כחלופות תקפות לבלוקצ’יין בכל הנוגע לשיתוף ואחסון נתונים.

קורדה הוא דוגמה אחת לחשבונאות הדיגיטליות המשתמשת בספר החשבונות של קורדה בשמירה על מדרגיות. עם קורדה, עסקאות לעולם אינן מוכנסות לבלוק שבו כל האחרים יכולים לגשת אליהם. במקום זאת, כל עסקה אינדיבידואלית וייחודית בדרכה שלה.

לצדדים המעורבים בעסקה, במקרה זה, יש שליטה האם צדדים שלישיים יכולים לגשת לעסקאות לצורך אימות והקלטה.

הבדלים בין בלוקצ’יין לדג’רי מבוזר

ספר חשבונות מבוזר בלוקצ’יין
מתמקד בשיתוף מסד נתונים בין משתתפי הרשת מתמקד באופן שבו נתונים כל כך מאוחסנים ומקושרים באופן כרונולוגי בבלוקצ’יין
לא דורש שרשרת מורכב מרצף בלוקים
אלגוריתם קונצנזוס אינו נדרש אלגוריתם של קונצנזוס הוא חובה
בעל אפשרויות קנה מידה רבות חנוק מבעיות מדרגיות

* למידע נוסף על ההבדלים בין Blockchain ו- DLT.

Hashgraph הוא סוג אחר של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת שיכולה לשמש כחלופה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מכיוון שהיא מהירה הרבה יותר ואין לה בעיות מדרגיות.

פְּסַק דִין

אלא אם כן נמצא פיתרון לטיפול בסכנת צריכת החשמל, טכנולוגיית הבלוקצ’יין עומדת בפני הסיכון לאבד את המנטרה והקצה שלה עם הופעתה של טכנולוגיית IOTA המתגלה כיעילה ומדרגית..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map