IEO: מדריך הצעה ראשוני להצעות חליפין

במשך חלק ניכר משנת 2018 שוק הקריפטו עבר תקופה של ירידה מאסיבית. יש לציין שאחת הסיבות לירידה הייתה הונאת המשקיעים האומללים בשם הצעת המטבע הראשונית (ICO). עם זאת, נראה כי השוק מתבגר מאז הוצאת הנפקת ההחלפה הראשונית (IEO). מאמר זה יעריך את IEO לעומת ICO ויבדיל אותם על בסיס אמון ושקיפות.

מהי הצעת חליפין ראשונית (IEO)?

הצעת חליפין ראשונית (IEO) היא שיפור בתפיסת הצעת המטבע הראשונית (ICO) המאפשרת למשקיעים להיכנס למערכת האקולוגית של הצפנה. יש לציין ש- IEO פועל בדיוק כמו כל הנפקה ציבורית אחרת שמבקשת לגייס כספים לפרויקטים מסוימים. שלא כמו ה- ICO, IEO פועל באמצעות פלטפורמה המגובה בבורסת מטבעות קריפטוגרפיים. בעיקרון, זה אומר שחילופי הקריפטו הם אלה שמנהלים את תהליך הגיוס.

ב- IEO, לצוותי הפרויקט שמאחורי אסימון מסוים אין התכתבות ישירה עם המשקיע. במקום זאת, צוות הפרויקט ניגש לבורסת מטבעות קריפטו ומגיש את הרעיון מאחורי האסימון שלהם. לאחר מכן, בורסת הקריפטו עורכת מחקר מפורט על כדאיות וכדאיות הפרויקט.

בדיקת רקע זו מבקשת להשיג שתי מטרות. ראשית, ברור כי לבורסה שיש לה נוכחות גלובלית משתמשים רבים שסומכים על שירותיה. לכן, אנשים עשויים לעקוב אחר כל הזדמנות השקעה שצצה בפלטפורמה מבלי לשאול שאלות. ככזו, חובת הבורסה היא להבטיח שהפרויקט אמיתי וזה רעיון שיכול למעשה להועיל למשקיעים.

שנית, בדיקת הרקע נועדה לבסס את פרופיל הסיכון של הפרויקט מאחורי האסימון הנתון. מעניין שמדובר פחות או יותר בבורסה המגנה את עצמה מפני פגיעה אפשרית במוניטין שלהם אם הפרויקט יתגלה כפיל לבן..

בעיקרו של דבר, IEO מתרחש באמצעות הקלת חילופי המטבעות. יש לציין כי המשקיעים לא יצטרכו לבצע עסקאות מסובכות הכוללות מספר ארנקים של מטבעות קריפטו כדי לגשת ל- IEO. במקום זאת, כל מה שהם צריכים זה חשבון בבורסה וכמה מזומנים בחשבונות הפיקדון שלהם. כבר עכשיו, לבורסות הגדולות כמו Binance, OKEx, Bittrex, Bitmax ו- Huobi ורבים אחרים יש פלטפורמות בהן המשקיעים יכולים לגשת ל- IEOs..

הצעת חליפין ראשונית (IEO) – פשוט הסבירו

הנפקה ראשונית של IEO

IEO לעומת ICO

מהדיון לעיל, IEO הוא פשוט סוג של ICO שהניהול שלו אינו בידי המנפיק. מאז הופעתה של מאניה המטבעות הקריפטוגרפיים, אנשים רצו לשים את ידם על ההון שטבע המגזר. מצד שני, יזמים היו זקוקים מאוד לקרנות שידחפו את הפרויקטים שלהם.

לכן, היזמים השיקו את מה שהם טיבלו ‘הצעות מטבע ראשוניות’, כאשר המשקיעים ירכשו נתח בערך הפרויקטים. ממש כמו הנפקות ראשוניות (IPO), המשקיעים יקטפו את הפרמיה על השקעותיהם ברגע שהפרויקטים יעלו על הקרקע ויתחילו לייצר הכנסות.

באופן מוזר, הפרויקטים שעומדים מאחורי ההנפקות ניהלו את ה- ICO שלהם ולא הייתה דרך למשקיעים לקבוע את כדאיות הפרויקטים. כמה יזמים חסרי מצפון הגיעו לפרויקטים פיקטיביים, שהושלמו עם עבודות לבנות פלגיאטיות קשות. עד מהרה, המשקיעים בכו מאז שהיזמים הסתייגו מההשקעות שלהם. באופן זה, ICOs הפכו לא פופולריים ומבשרים את הצד ההונא בשוק הקריפטו.


לכן, הגעת ה- IEO היא דרך ליזמים לגיטימיים לנסות ולהזמין את המשקיעים בחזרה בהבטחה שהפרויקטים שלהם יקרי ערך. כאן טמונה ההבדלים בהשוואת IEO לעומת ICO. ראשית, ברור כי למנפיקי האסימונים אין כל השפעה ישירה על ניהול ה- IEO. נהפוך הוא, מנפיקי ICO מתקשרים באופן פעיל עם משקיעים והם מעורבים באופן פעיל בחיזור המשקיעים.

שנית, מנפיקים של IEOs צריכים לשכנע את בורסת הקריפטו שהפרויקט שלהם שווה להשקיע לפני שהבורסה תאפשר זאת בפלטפורמה שלה. נהפוך הוא, צוותי הפרויקט העומדים מאחורי ICO צריכים רק להעמיד את הפרויקט בפני משקיע שיחליט אם כדאי להכניס את כספם. לכן, ההבדל כאן הוא שהחובה על המשקיע לבצע בדיקת נאותות ב- ICO.

IEO לעומת STO

ברגע שגל ה- ICO החל לדעוך בגלל מקרי ההונאה, יזמים העלו אלטרנטיבה בשם הצעת אסימון האבטחה (STO). הרעיון העיקרי מאחורי ה- STO היה שתעשיית הקריפטו תחזור לאמון המשקיעים.

בתור התחלה, ל- ICO הייתה בעיה מהותית אחת שהקלה על הרמאים להתארגן בשוק. יש לציין שלא היו תקנות ברורות המכסות את הנכסים בגלל היעדר הגדרה ברורה של אסימונים דיגיטליים. מעניין, תלוי באופי והמטרה של האסימונים, חלקם יעברו כ ניירות ערך ואילו אחרים יעברו כמטבע דיגיטלי, חלקם שניהם.

נהפוך הוא, אסימון ביטחוני הוא סימן שמתנהג כמו אבטחה אמיתית ובכך הוא נופל בתחומם של גופים רגולטוריים כמו רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC). כמו כן, זאת אומרת שהאסימונים משיגים את ערכם ממקורות סחירים כמו סחורות ואפילו מניות.

בהשוואה ל- IEO, STOs מציעים מעט אמון למשקיעים. הסיבה לכך היא שלמרות אופיים המוסדר, גיוס הכספים עבור ה- STO הוא אך ורק בשליטת המנפיק. זאת אומרת שלמשקיעים מוטל הנטל לבצע בדיקת נאותות וכי הם עלולים ליפול להונאה ללא מחקר מקיף.

יתר על כן, השקעה ב- STO מורכבת מכיוון שסוחרים יצטרכו לבצע עסקאות באמצעות חוזים חכמים המנוהלים על ידי מנפיק האסימונים. ככזה, צריך שיהיה לך ארנק קריפטו ויש להבין את השיטה המורכבת שנכנסת לעסקאות דיגיטליות. לעומת זאת, משקיעי תעודות סל, כמו שנדון קודם, זקוקים רק לחשבון פיקדון עם הבורסה שמבצעת מכירה סמלית..

בנוסף, יש הבדל עצום בין IEOs ל- STO מבחינת אופיים. הנה הסבר. STO הוא נכס שמרחיב את בעלות הערך על המשקיע. זאת אומרת שמי שבבעלות אסימון ניירות ערך מחזיק במניות בנכס כלשהו שמסוגל להרוויח למשקיע רווח מסוים. בהרחבה, המשקיע יכול לקבל הפסדים אם ערך אסימון האבטחה יירד.

מעניין שחום ה- STO פשוט תופס כי אנליסטים מראים אותו כתחליף ל- ICO. יש לציין כי משקיפים בעלי ידע מאמינים כי STO הם הגבול הבא שיחזק עוד יותר את מקומו של שוק הקריפטו בסחר העולמי. מצד שני, הרעיון של IEO רק מתעורר וחובבי שוק רבים עדיין לא מודעים לכך. לכן, הרבה מהשנה הזו אולי ישמעו הרבה על STO מאשר על IEO.

למידע נוסף על ICO לעומת STO, כאן.

IEOs קרובים ואחרונים

הפופולריות של STOs אינה מרמזת כי IEOs אינם להיט. מה שבטוח, יש מכירות סמלי IEO שונות שכבר התקיימו. יתר על כן, יש כאלה שעדיין נמשכים ואחרים שיעלו במועד מאוחר יותר.

IEOs הקרובים

Traceto.io

ישנם מספר IEOs הקרובים בהם כל פרויקט מתמקד בהיצע ייחודי. אחד מהם הוא traceto.io. על פי דף האינטרנט שלהם, traceto.io שואפת לבנות פיתרון שמתמקד בפלח KYC בשוק הקריפטו. לפי הצוות שעומד מאחורי הפרויקט, התפשטות ההונאות במערכת האקולוגית של הצפנה נובעת ממסגרת KYC שאינה חזקה מספיק.

יש לציין כי הצוות ישתמש בשילוב של בינה מלאכותית וחוזים חכמים כדי ליצור פיתרון שייעל את תהליך KYC. בפרט, הפיתרון מכוון למשקיעים שהם היעדים הרב-שנתיים לרמאים שמתייצבים כיזמים לגיטימיים. הצוות מקווה לחולל מהפכה בענף על ידי חיבור הפער הקיים בין הזהויות הווירטואליות והפיזיות של משתתפי השוק.

בראש רשימת הנושאים ש- Traceto.io רוצה לתקן הוא היעדר מסגרת KYC אטומה למים אשר סוללת את הדרך לפריחה של שחקנים גרועים. שנית, הצוות העומד מאחורי הפרויקט סבור כי דגש מועט מושם על עמידה בשל מגבלות תקציב ועדיפות נמוכה. הנושא השלישי שנמצא במוקד הוא ההנחה כי הצורך במשתתפי השוק להישאר אנונימיים גובר על הציות לחוקי ה- CTF וחוקי הלבנת הון (AML)..

עד כדי כך, הפרויקט מפתח פתרונות חדשים המבוססים על מסגרת KYC חדשנית. יש לציין שהפתרון יבטיח כי תהליכי KYC עומדים בתקנות הקיימות. יתר על כן, הפתרון יאפשר לרגולטורים לבצע בדיקת נאותות נאותה. על פי האנשים שעומדים מאחורי הפרויקט, Traceto.io יעלה לאוויר בתחילת אפריל.

רשת מאטיק

תוך 18 יום בלבד, רשת מאטיק תעלה לאוויר בהודו. מאחורי רעיון הפרויקט עומד הצורך להגדיל בקלות את היישומים ברשתות הבלוקצ’יין של ימינו. יש לציין כי מפתחים מתקשים לייעל באופן מלא את היישומים המבוזרים שלהם (dApps) עקב בעיית מדרגיות זו.

שנית, הפרויקט נועד לשפר את מהירות אישור הבלוקים תוך הפחתת דמי הגז, במיוחד ברשת הבלוקצ’יין את’ריום. ככזה, המטרה הסופית של הפתרון שלהם היא לשפר את יכולת ההרחבה של פלטפורמת Ethereum, כמו גם להאיץ את מהירויות העסקה. כמו כן, הפתרון יפשט עוד יותר את חוויית המשתמש של רשת הבלוקצ’יין כדי להפוך אותה לפשוט מדהימה.

יש לציין כי רשת Matic מנצלת את מסגרת הפלזמה הגלומה בפלטפורמת את’ריום. ככזה, לפיתרון יהיו מהירויות מהירות יותר בהשוואה ל- Ethereum הראשי. בפרט, הארכיטקטורה מתמזגת עם הרשת המרכזית באמצעות מחסומי PoS. ככזו, רשת Matic מסוגלת לבצע עסקאות בסך 2 16 עסקאות לחסימה.

מהאמור לעיל, ניתן להסיק בקלות כי אסימון רשת Matic הוא אסימון שירות. בעיקרון, זה יאפשר למשתמשי הבלוקצ’יין לחוות חוויות טובות יותר תוך שימוש בטכנולוגיה. יש לציין כי האסימון המקורי ייקרא בשם MATIC. לפי המידע של מפתחי הרשת, MATIC אחד יהיה שווה 0.00263 $ ועם מכסה קשה של 5 מיליון דולר..

מכיוון שהרשת תפעל בפלטפורמת Ethereum, רשת Matic תוכל לקבל את אתר. יתר על כן, היזמים ישתמשו ב- Binance Launchpad לביצוע הגיוס.

אבדו

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מוכיחה עצמה כמעט לכל ענף שאפשר להעלות על הדעת. למשל, Evedo הוא פרויקט שמבקש למנף את הטכנולוגיה בארגון אירועים. יש לציין כי הפלטפורמה מרכזת את כל המשתתפים והעסקים המרכיבים את המערכת האקולוגית המארגנת את האירוע.

טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת למשתמשים לתקשר על בסיס עמית לעמית (P2P). זאת אומרת שאם משתמש A ירצה לבצע עסקה עם משתמש B, הם יוכלו לעשות זאת ללא צורך ברשות מרכזית שתקל על האינטראקציה. במערכות אקולוגיות ריכוזיות כמו התעשייה הפיננסית הנוכחית, כדי שמשתמש A ישלח כסף למשתמש B, הם יצטרכו להיפגש באמצעות מוסד פיננסי כמו בנק..

נהפוך הוא, טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת מערכת אקולוגית מבוזרת בה המשתמשים יכולים לתקשר ללא צורך ברשות מרכזית. יש לציין כי המבנה הבסיסי של הטכנולוגיה אם כי חוזים חכמים מאפשר אמון אוטומטי ומכאן שאין צורך ברשות מרכזית לאכוף אמון.

באמצעות אותו מושג, Evedo מחבר בין המשתתפים ועסקים בתוך האירועים המארגנים את המערכת האקולוגית כך שיוכלו לתקשר בצורה מבוזרת. מעניין שענף ארגון האירועים שווה כעת קצת יותר מ -850 מיליארד דולר וזה אומר שחיסול מתווכים ישחרר יותר הכנסות לעסקים..

לדברי המפתחים, אסימון Evedo הוא EVED. מהאמור לעיל, האסימון יהיה אסימון שירות. למרות שתקופת ההשקה עדיין לא ידועה, ה- IEO יעלה לאוויר בבולגריה והגיוס יתרחש ב- Bitforex Launchpad. יתר על כן, EVED אחד ישווה ל- 0.0005 ETH והכובע הקשיח הוא 28,000 ETH.

IEOs לאחרונה

הנישה של IEO, כפי שנדון קודם, די חדשה. עם זאת, מספר גיוס כספים לפרויקטים של IEO כבר קורה. חלקם כוללים:

קצת אגרו

על פי הצוות שעומד מאחורי פרויקט Bit Agro, השוק החקלאי-תעשייתי הוא בין המגזרים שחשיבותם רק תגדל עם הזמן. עם זאת, במגזר אין מעט חדשנות מבחינת קירוב המשתתפים והעסקים. לאור זה, הפרויקט יצר פלטפורמת B2B בה המשתתפים יכולים לתקשר בצורה מבוזרת.

חשוב לציין כי למשתמשים תהיה יכולת לסחור במוצרי חקלאות ומזון. כמו כן, המשתמשים ייגשו להזדמנויות להשקיע במיזמים ממוקדים בחקלאות שאינם מפריעים ממיקום גיאוגרפי בייצור. בפרט, משתמשים ישתמשו בחוזים חכמים בפלטפורמה כדי לקיים אינטראקציה כדי לשמור על האמון. כדי להקל על העסקאות בתוך הרשת, הפלטפורמה מגיעה עם מטבע מקורי בשם Agrocoin. כמו כן, האסימון יקל על הערכת הרישום של כל מוצר ברשת.

רשת Bit Agro פועלת על פלטפורמת הבלוקצ’יין Ethereum. ככזה, על המשתמשים לצפות למהירויות עסקאות מהירות יותר, אבטחה הדוקה ושקיפות גבוהה. יש לציין שהצוות שעומד מאחורי הפרויקט השיק את הרשת באמצעות Exmarkets Launchpad. המכסה הקשה לפלטפורמה היא 72 מיליון דולר. ה- IEO הושק באסטוניה ועדיין נמשך עד 90 יום מהיום.

ונוס אנרגיה

זהו עוד IEO מתמשך שייסגר בעוד 55 יום מהיום. בלב פרויקט VenusEnergy עומד הצורך לתמוך בקמפיין האנרגיה המתחדשת. הפרויקט מכיר בכך שעליית הבלוקצ’יין איימה על עלייה בביקוש לחשמל. יש לציין כי אלגוריתמי הקונצנזוס המסתמכים על כרייה כדי לאמת עסקאות הם מאוד עתירי אנרגיה וככל שיותר אנשים מצטרפים לענף, צריכת האנרגיה תרקיע שחקים..

יש לציין כי הפרויקט יוביל קמפיין שבו כל הביקושים לאנרגיה הקשורים לקריפטו משתמשים במקורות אנרגיה מתחדשים. הפלטפורמה פועלת על Ethereum ומשתמשת בחוזים חכמים כדי להקל על עסקאות בין עמיתים. יתר על כן, הפלטפורמה כוללת מטבע מקורי בשם VENUS שבו יחידה אחת שווה 0.00225 אירו. המכסה הקשה עבור האסימון היא מעט מעל 30 מיליון יורו. כמו כן, האסימון הוא אופי שימושי והשקתו התרחשה באסטוניה. עם זאת, אזרחי ארה”ב וסין אינם יכולים לגשת לפלטפורמה.

לְפַרְסֵם

השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין יהיה תת אופטימלי אם מגזר המדיה לא היה על הסיפון. למרבה המזל, מישהו דאג לכך. PUBLISH היא פלטפורמה חדשנית המביאה עיתונות לטכנולוגיה המהפכנית ביותר של זמננו. על פי הצוות העומד מאחורי הפרויקט, מטרת הליבה שלהם היא לתמוך בעיתונות חסרת פשרות בעידן החדשות המזויפות.

יש לציין כי הפרויקט ימנף את האופי הנגיש של בלוקצ’יין כדי לאפשר לעיתונאים לפרסם את עבודתם ולהגיע לאנשים רבים בו זמנית. כמבחן, הפרויקט עובד עם ה- TokenPost של דרום קוריאה. בפרט, השימוש הראשוני יתמקד בהפצת חדשות הקשורות לבלוקצ’יין.

האסימון המקורי של הרשת הוא NEWS והעמיתים משתמשים בו ליישוב עסקאות ברשת. במהלך תקופת ה- IEO, מחיר אסימון NEWS אחד היה 0.0100 דולר. תקופת ההנפקה התחילה ב- 26 במרץ 2019 והסתיימה ב- 30 במרץ 2019. יש לציין שהפרויקט עלה לאוויר דרך Probit Launchpad.

רשימת IEO

מהאמור לעיל, בלוקצ’יין IEO צובר אט אט קצב. לאחר זמן קצר, השוק עשוי לראות אסימון חדש של IEO המתמקד בנושאים ספציפיים. עד כה יש רשימה ארוכה מאוד של אסימונים השייכים לנישת ההצפנה של IEO. להלן רשימה של מערכות ה- IEO המתקרבות, מתמשכות ומסתיימות.

# פרויקט IEO אֲסִימוֹן התקדמות
1 מאטיק MATIC בקרוב
2 אבדו EVED בקרוב
3 קצת אגרו AGRO מתמשך
4 ונוס אנרגיה וֵנוּס מתמשך
5 MultiVAC MTV מתמשך
6 וינדהאם אנרגיה WHM מתמשך
7 מנפאי MPAY מתמשך
8 TerraGreen TGN מתמשך
9 רדי אסימון רדי הסתיים
10 VeriBlock VBK הסתיים
11 לְפַרְסֵם חֲדָשׁוֹת הסתיים
12 אסימון גלובלי KIZUNA KGT הסתיים
13 לָצוּד לָצוּד הסתיים
14 CharS צ’ארס הסתיים
15 רשת סלר CELR הסתיים
16 לבולוציה LEVL הסתיים
17 WeGen WGC הסתיים
18 הושמד DIO הסתיים
19 פרסיוול XPV הסתיים
20 Fetch.AI FET הסתיים
21 BitTorrent BTT הסתיים

IEOs בפלטפורמות חילופי

נכון לעכשיו, יש מספר פלטפורמות חילופי שמאפשרות IEO. יש לציין כי הפלטפורמות נקראות בשם Launchpad כאשר הן עוזרות בהשקת תהליך מכירת האסימונים. מעניין שכמעט בכל חילופי מטבעות קריפטוגרפיים גדולים יש את ה- Launchpad. הנה רשימה של כמה מהפלטפורמות הפופולריות ביותר של IEO המציעות פלטפורמות ראשוניות:

לְהַחלִיף IEO Launchpad
ביטרקס ביטרקס בינלאומי IEO
ביטמקס Bitmax Launchpad
בינאנס Binance Launchpad
הואובי הואובי פריים
KuCoin זרקור KuCoin
OKEx OKEx Jumpsmart
ExMarkets משטח ההשקה של ExMarkets
רווח Probit Launchpad
לאטוקן Latoken Launchpad

IEO לעומת ICO – מה ההבדלים?

כמו שנדון קודם לכן, ישנם הבדלים משמעותיים בין IEO ל- ICO. ראה את הטבלה למטה.

מאפיין IEO ICO
מכירת אסימונים הבורסות אחראיות על מכירת האסימונים שהופיעו ברשימה המנפיק אחראי למכירה
שיווק & פִּרסוּם הבורסות עושות את כל השיווק והפרסום צוותי הפרויקט דואגים לכל הפרסום והשיווק
עסקאות המשקיעים זקוקים לחשבון רק בבורסה משקיעים מבצעים ישירות מול מנפיק האסימונים
אמון אין בעיות אמון; חילופים מבטיחים בדיקת נאותות לפני רישום אסימון יש בעיות אמון בגלל כמה מנפיקים אסימוניים שמספקים מידע מטעה
בִּטָחוֹן מאובטח מאוד מכיוון שכל העסקאות מתרחשות באתר הבורסה מאוד חסר ביטחון כאשר עסקאות מתרחשות באתר פרויקט ICO שעלולות להיות חסרות אמצעי אבטחה מתאימים

סיכום / דברי סיום

סקטור הקריפטו מתפתח בקצב מהיר מאוד. רק בשנה שעברה, השוק היה תחת איום קיומי מהנושאים הנובעים מאמון ותקנות. מה שבטוח, ICO הונאו משקיעים תמימים וממשלות השתמשו בזה כמקל שבאמצעותו לנצח את המגזר מחוץ לקיומו. למרבה המזל, מפתחים העלו STOs ששינו את הנרטיב על המגזר.

כיום IEOs מקדמים את התנופה לשוק וקיימת אפשרות לאימוץ מהיר של הענף. עם זאת, יש הבדל עצום בין IEOs, STOs ו- ICOs. ראה את הסיכום להלן.

סיכום IEO לעומת ICO לעומת STO

מאפיין IEO ICO STO
מכירת אסימונים הבורסות אחראיות על מכירת האסימונים שהופיעו ברשימה המנפיק אחראי למכירה מנפיק אסימון האבטחה דואג לתהליך הגיוס
שיווק & פִּרסוּם הבורסות עושות את כל השיווק והפרסום צוותי הפרויקט דואגים לכל הפרסום והשיווק הצוות שעומד מאחורי הפרויקט מבצע את השיווק והפרסום
עסקאות המשקיעים זקוקים לחשבון רק בבורסה משקיעים מבצעים ישירות מול מנפיק האסימונים מתרחש באתר המנפיק
אמון אין בעיות אמון; חילופים מבטיחים בדיקת נאותות לפני רישום אסימון יש בעיות אמון בגלל כמה מנפיקים אסימוניים שמספקים מידע מטעה רמות אמון גבוהות מכיוון שלאסימונים יש ערך מהותי / הם מייצגים נכסים אמיתיים
בִּטָחוֹן מאובטח מאוד מכיוון שכל העסקאות מתרחשות באתר הבורסה מאוד חסר ביטחון כאשר עסקאות מתרחשות באתר פרויקט ICO שעלולות להיות חסרות אמצעי אבטחה מתאימים מאובטח מאוד בגלל שהאסימון נופל תחת תקנות כמו תחת ה- SEC בארה”ב.
עמלות העמלות המנפיקות מחייבות בורסה ללא עמלות ללא עמלות
תַקָנָה לא מוסדר לא מוסדר מוסדר

*כתב ויתור: אין להתייחס למאמר כאלו ואינו נועד לספק ייעוץ השקעות כלשהו. תביעות המועלות במאמר זה אינן מהוות ייעוץ השקעות ואין להתייחס אליהן ככאלו. עשה מחקר משלך!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map