ICO לעומת VC: ענייני החוויה

האם אתה יזם blockchain-crypto מנסה לגייס כספים לפרויקט blockchain שלך? רוב הסיכויים שאתה בוחן את הצעת המטבע הראשונית (ICO) ואת הון הסיכון (VC) כאופציות שלך. במאמר זה, אני אשווה ICO לעומת VC.

ICO לעומת VC: הם שונים מבחינה רעיונית

ICOs הם אירועי צפיפות לא מבוקרים שסטארט-אפים מסוג blockchain-crypto משתמשים בהם כדי לגייס כספים לפרויקט שלהם. תוכלו לקרוא עוד על ICO במאמר זה “מהו ICO: מבוא להצעת מטבע ראשונית”.

הסטארט-אפים יוצרים את אתר האינטרנט שלהם, ואז הם מפרסמים את העיתון הלבן שלהם שם הם מסבירים את הפרויקט והטכנולוגיה שלהם. הם נוקטים בהכנות משפטיות וצוות השיווק הדיגיטלי שלהם משווק באגרסיביות את הפרויקט ברשת.

במקביל, הם יוצרים את אסימון ההצפנה שלהם באמצעות פלטפורמת הבלוקצ’יין Ethereum או דומה. לאחר מכן הם משיקים מכירת המונים עבור האסימונים שלהם, שם כל אחד יכול להשקיע. בהמשך הם משתמשים בקרן לפיתוח הפרויקט שלהם.

קרנות הון סיכון הן משקיעים עשירים המעוניינים לשפר את עושרם עוד יותר ולשם כך הם משקיעים בסטארט-אפים שנראים להם מבטיחים. הם לומדים היטב את הפרויקט ומתקשרים עם צוות הפרויקט בהרחבה לפני שהם משקיעים. הם קונים נתח בחברה ועובדים עם צוות ההקמה על בסיס ארוך טווח.

משקיעי ICO יכולים להיות חדשים, ואילו משקיעי VC מנוסים:

כשאתה משיק את ICO, אתה מוכר את אסימני הצפנה שלך למשקיעים שיכולים להשקיע בפעם הראשונה. אין חסמי כניסה להשקעה ב- ICO, כל אחד יכול להשיג ביטקוין או אתר ולהיות משקיע.

משקיעי ICO בודקים באופן קבוע פלטפורמות מדיה חברתית שונות כמו פייסבוק או טוויטר כדי לדעת על הפרויקט שלך. Reddit הוא מקור מידע נפוץ עבורם אודות הפרויקט שלך, או שהם עשויים לחפש מידע אודותיו בפורומים פופולריים של קריפטוגרפים כמו Bitcointalk.

הם לומדים גם את העיתון הלבן בכדי לדעת יותר על הפרויקט ולסקור את דעתה של קהילת הקריפטו לגבי הפרויקט. אתה יכול לקרוא מאמר זה “המדריך למתחילים: כיצד לבדוק ניירת ICO” כדי לדעת מה משקיעי ICO מחפשים בעיתון לבן. כמו כן, קרא עוד על האופן שבו הם מתכוננים לפני שהם משקיעים ב- ICO, במאמר זה “המדריך למתחילים: איך להשתתף ב- ICO?”

מצד שני, משקיעי VC מנוסים מאוד. במקרים רבים הם היו יזמים בעבר. גם אם לא היו, הם יפעילו יזמים מנוסים להעריך את התוכנית העסקית שלך. במקרים רבים, המשקיעים בסיכון היו מנהלים בחברות עם ‘קווי עסק’ דומים (LOB) שנמכרו באותו שוק..

משקיעי VC מנוסים

משקיעי הון סיכון מכירים את העסק, דינמיקת ההקמה וההשקעה באריכות רבה. בדרך כלל יש להם מוניטין גבוה בשוק. בדרך כלל תגלה שהם השקיעו מוקדם יותר בעסקים שהתחילו בקטן וצמחו להצליח מאוד.

מטרת הסטארט-אפ חשובה בהשוואת ICO לעומת VC:

האם אתה, יזם הבלוקצ’יין, רק רוצה לגייס כסף במהירות? אז ICO יכול להיות הדרך קדימה עבורך. המשקיעים ב- ICO לא יכולים להציע יותר. יתכן שלרובם אין ניסיון בעסק בו אתם נמצאים, וכנראה שהם הגיעו למכירת המונים עם ציפייה לרווח מהיר בלבד.

עם זאת, אם אתם מחפשים גם ייעוץ, הנחיות עסקיות, קשר למשפיעים בתעשייה, אחזקת ידיים והוכחות רעיונות (PoCs) יחד עם מימון, עליכם לשקול לגשת לסמינרים. הם מנוסים מאוד, ומכיוון שהם קונים נתח בחברה שלך, הם נשארים מושקעים בהצלחה שלך. הם לא מחפשים רווח מהיר.

הכנת ICO לסטארט-אפ שונה בתכלית מהאופן שעליהם להתכונן למימון הון סיכון:

עליכם להכין אתר בעל מראה מקצועי, ספר לבן נהדר, חומר שיווקי מצוין עבור ה- ICO. אז אתה צריך להצטרף לצוות משפטי מוסמך כדי שיהיה מכוסה באופן חוקי בתחום השיפוט שממנו אתה פועל. צוות השיווק הדיגיטלי שלך יצטרך לערוך קמפיין שיווקי מקוון אגרסיבי.

יתכן שתצטרך להפעיל קמפיין מודעות ‘שלם לקליק’ (PPC). כמו כן, תוכלו לשקול תוכניות שפע וטיפות אוויר של אסימונים. יהיה עליך להשתתף באירועי Blockchain-crypto ולהציג את הפרויקט שלך.

בהנחה שיצרת אסימון קריפטו באמצעות פלטפורמה כמו Ethereum, זה מסכם את ההכנה שלך להשקת ה- ICO שלך. תוכלו לקרוא עוד על כך במאמר זה “מדריך למתחילים: כיצד ליצור אסטרטגיית שיווק מעולה של ICO”.

זה שונה לחלוטין עבור VC. עליכם להציג להם מוצר אמיתי או לפחות הדגמה. אתה זקוק לתוכנית עסקית נבונה, מפת דרכים מפורטת ותחזיות פיננסיות יסודיות. קרנות הון סיכון הן אנשי עסקים אמיתיים ויכולות להבדיל בקלות בין תוכנית עסקית אמיתית לבין רק ז’רגון שיווקי וטכנולוגי.

תוכניות פונזי עשו את דרכן ל- ICO. זה בלתי אפשרי עם קרנות הון סיכון בשל הבדיקה האינטנסיבית שלהם על התוכנית העסקית.

VCs דורשים פגישות רבות עם הסטארט-אפ, ולכן הם מעדיפים חברות הממוקמות באותה גיאוגרפיה. לפיכך, מימון הון סיכון מרוכז מבחינה גיאוגרפית, ורוב הון סיכון פועלים במרכזי העסקים והפיננסים הגדולים. משקיעי ICO לא מבצעים בדיקת נאותות כה אינטנסיבית, ומכאן שהם יכולים להשקיע מכל מקום בעולם.

דרישות ICO הן מינימליות בהשוואה לדרישות החוק של עסקאות מימון VC:

יזם הבלוקצ’יין מחליט על חלוקת האסימונים ומתי המשקיעים יקבלו אסימונים. אין דרישות חוקיות.

מרבית ה- ICO בשנת 2017 אפילו לא מכרו נתח בחברה שלהם למשקיעים. רבים הסוו את אסימוני האבטחה שלהם כאסימוני שירות ועקפו את כל התקנות. תוכלו לקרוא עוד על כך במאמר זה “ICO לעומת הנפקה: מה ההבדל האמיתי?”.

עם זאת, כדי להבטיח מימון VC אתה צריך למכור 20% -30% ממניות החברה שלך לקרן VC. זה חוזה חוקי. היכונו למשא ומתן אינטנסיבי על הערכת השוק של החברה שלכם!

עבודת ההכנה המשפטית והאחרת משמעותית, ועסקת מימון VC עשויה להימשך שנה. השווה זאת ל- ICO, שם תוכל להשלים את התהליך כולו בחודש-חודשיים!

יחסי ציבור ICO מוגבלים, ואילו עסקאות VC היוקרתיות:

היו 902 ICOs בשנת 2017, ורק 48% הצליחו. במדינות רבות, ICOs רכשו קונוטציה שלילית. ערך יחסי הציבור של ICO (PR) מוגבל.

לעומת זאת עם הכיסוי התקשורתי החיובי המשמעותי שעסקת מימון VC מביאה לסטארט-אפ. משקיעי סיכון נחשבים, וקרנות הון סיכון עושות הרבה בדיקות נאותות לפני שהן משקיעות. לרשתות VC יש גם רשת בעלת ערך בתעשייה. כל הגורמים הללו יחד נותנים סיקור תקשורתי חיובי מאוד לסטארט-אפים שמבטיחים מימון VC.

מימון ICO אינו יכול להתאים לסיקור התקשורתי החיובי של עסקאות VC, גם אם המימון גדול בהרבה מעסקת ה- VC.

מצד שני, קהילות קריפטו ואתרי מדיה קריפטו מספקים לעתים קרובות כיסוי שלילי לפרויקטים של בלוקצ’יין כושלים. יזם בלוקצ’יין כושל ממש קשה לעשות קאמבק מאוחר יותר אפילו עם רעיון טוב יותר.

איך זה עם מכוניות וידיאו? חברות סטארט-אפ כושלות שהבטיחו מימון VC אינן זוכות לסיקור מורגש בתקשורת העסקית. לעתים קרובות קרן ה- VC עשויה להשקיע במיזם הבא של אותו יזם. הסיבה לכך היא כי הקלטות הצפוניות נשארות עם הסטארט-אפ לטווח הארוך ולוקחות אחריות על הכישלון.

ICO לעומת VC: המושבעים עדיין בחוץ!

Crunchbase מדווח ב המאמר שלהם “ICOs העבירו לפחות 3.5x יותר הון לסטארט-אפים של בלוקצ’יין מאשר VC מאז 2017” שה- ICO הוכיחו כי הם מבטיחים יותר מ- VC עבור יזמי ה- blockchain-crypto..

עם זאת, הרגולטורים ברחבי העולם מתעוררים לאופיים הבלתי מוסדר של ICO ולסיכון שהם מהווים עבור המשקיעים הקטנים. בארה”ב רשות ניירות ערך (SEC) כבר שלחה 80 זימונים לסטארט-אפים של בלוקצ’יין, לאחר שמצאה הפרות של תקנות אבטחה. דיווחתי קודם על כך במאמר “ICO לעומת הנפקה: מה ההבדל האמיתי?”.

אל תמחקו עדיין VC. הם מציעים ערך משמעותי לצמיחה העסקית שלך לטווח הארוך. ICOs דמוקרטיזציה של השקעות והם יכולים גם להביא ערך משמעותי לשולחן. עם זאת, עליהם להיות קודם בצד ימין של התקנות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map