בד Hyperledger Vs Sawtooth Vs מלחין

רוצה להבין את ההבדל בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת מלחין? בואו לבדוק את הדמיון והשוני במדריך מקיף זה כעת.

עם מהפכת הבלוקצ’יין החדשה שמתרחשת ברחבי העולם, בוודאי שמעתם את השם Hyperledger. Hyperledger היא אחת מפלטפורמות הבלוקצ’יין הארגוניות הגדולות ביותר בשוק. קרן לינוקס עומדת מאחורי הרעיון להקים קונסורציום של חברות לשיפור טכנולוגיית הבלוקצ’יין. לפיכך, השוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת Composer היא חובה כעת.

נכון לעכשיו, יש להם הרבה פרויקטים מתחת לכנפיים. עם זאת, רבים מכם מבולבלים לגבי האופן שבו הפרויקטים הללו נבדלים זה מזה.

לכן, נשווה בין שלושת הפרויקטים הללו ונעזור לך להבחין ביניהם. אז בואו נתחיל להסבר Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת מלחין!

הירשם עכשיו:קורס יסודות בלוקצ’יין בחינם

Contents

תוכן העניינים

פרק 1: בד Hyperledger: חלוץ בלוקצ’יין הארגוני

פרק 2: שורת מסורים של Hyperledger: עוד אבן דרך של בלוקצ’יין

פרק 3: בד Hyperledger Vs Sawtooth

פרק 4: מלחין Hyperledger: כלי הפיתוח

פרק 5: בד Hyperledger Vs Sawtooth Vs מלחין: כל ההשוואות

פרק 6: מסקנה

פרק 1: בד Hyperledger: חלוץ בלוקצ’יין הארגוני

מהו בד Hyperledger?


על פי התיעוד הרשמי, Hyperledger Fabric הוא אחד הפרויקטים של קוד פתוח תחת חברת קונסורציום הבלוקצ’יין הארגוני Hyperledger. מכיוון שהיפרלדגר תמיד קידם סביבה שיתופית, כל הפרויקטים שתחתיה הם התוצאה הסופית של שיתופי הפעולה.

בכל מקרה, Hyperledger Fabric היא פלטפורמת בלוקצ’יין ארגונית עם ספרים, תקנים, פרוטוקולים, אנשי קשר בדיוק כמו כל שאר הפלטפורמות.

עם זאת, תמצא כאן הבדלים עם פלטפורמת הבלוקצ’יין האופיינית. במציאות, פלטפורמה זו למעשה אינה ציבורית אלא מורשית.

אז, כאן, מישהו לא יוכל לקבל כרטיס כניסה. מצד שני, הרשת תציע כניסה רק כאשר המשתמש מאומת כראוי עבורה. לפיכך, זו יכולה להיות פלטפורמת רשת פנימית מושלמת עבור ארגונים.

חברות ארגוניות יכולות להרחיק את כל הפולשים ולתת רק לעובד שלהם לגשת למערכת. בכל מקרה, הפלטפורמה מציעה כמות עצומה של הזדמנויות עבור החברות.

יתר על כן, הוא מגיע עם MSP, אפשרויות ניתנות לחיבור, פורמטים של חשבונות גדולים ופרוטוקולי קונצנזוס. לפיכך, זה מציע גמישות רבה. אם תבדוק בתיעוד הבד של Hyperledger, תוכל ללמוד עוד על כך.

בואו נעבור לחלק הבא של מדריך ההשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת Composer.

רוצה לדעת יותר על בד Hyperledger? עיין במדריך האולטימטיבי שלנו בנושא Hyperledger Fabric עכשיו!

יתרונות בסיסיים של בד Hyperledger

לפני שנכנס להשוואה, בדוק כמה מהיתרונות המהותיים של פלטפורמה זו.

 • קוד פתוח

ובכן, ראשית בוא לתכונת הקוד הפתוח של פלטפורמה זו. המשמעות היא שכל אחד רשאי להשתמש בו. יש להם אפילו את כל הקודים והקבצים שהועלו ל- GitHub כדי שתוכל לגשת אליהם. אז זו נקודת פלוס ענקית עבור כל אחד.

גורם משמעותי נוסף בפלטפורמה זו הוא שיש לה כל סוג של נעילת ספק. לכן, אם יש לכם צוות פיתוח חזק, תוכלו פשוט להשתמש בקוד ולשנות אותו בהתאם לצרכים שלכם.

יתרה מכך, מכיוון שמדובר בקוד פתוח, כל סוג של באג בתוך המערכת מסודר די מהר.

 • מתאים לתעשייה רחבת היקף

נכון לעכשיו, תוכלו לראות במדריך של Hyperledger Fabric שהוא אידיאלי לכל סוג של תעשייה. אז זה אומר שזה מאוד גמיש ללכת עם החברה שלך ולא משנה באיזה סוג זה. במציאות, כבר מגזרים רבים משתמשים בו בפופולריות הולכת וגוברת.

לכן, השימוש בו בחברה שלך אפילו לא יהיה בעיה. בכל אופן, נכון לעכשיו, זה הכי פופולרי בניהול שרשרת האספקה, באינטרנט הדברים, בנקאות, מדיה, בריאות, ביטוח, ממשלה ועוד רבים אחרים..

 • קוד איכות

גורם נהדר נוסף בפלטפורמה זו הוא שכל הקודים הם באיכות הגבוהה ביותר. בנוסף, הם מוודאים שכל הקודים עוברים תצפית מדוקדקת לפני סיום. בכל מקרה, המיקוד עוסק בעיקר באיכות ולא בכמות.

תראה שלרוב הפרויקט של Hyperledger לוקח זמן אדיר כדי לצאת לשווקים. במציאות, אם תראה את המדריך של Hyperledger Fabric, תראה שהוא כבר ביניהם.

אז אתה יכול להניח לקבל את הפלט האיכותי ביותר מפלטפורמה זו בהשוואה לפלטפורמות המסורתיות.

 • יעילות גבוהה יותר

בהשוואה לכל הפלטפורמות האחרות בשוק, Hyperledger Fabric מציע את התפוקה היעילה ביותר. במציאות, מבנה הפלטפורמה מיועד לתפוקה מסוג זה. אבל איך זה עושה את זה?

ובכן, זה למעשה מפריד את העסקה מתהליך הזמנה או התחייבויות אחרות. כמו כן, כל הצמתים במערכת פועלים לקראת מטלות שונות. תהליך זה מפיץ את כל עומסי הרשת בין הצמתים.

לפיכך, הפלטפורמה מקדמת תפוקה יעילה מכיוון שלא לוקח הרבה זמן להשלים כל משימה.

 • עיצוב מודולרי

יתרון גדול נוסף לפלטפורמה זו הוא המבנה המודולרי. ובכן, תכונה זו אינה נדירה עבור כל הפרויקטים של Hyperledger. עם זאת, זה אכן מוסיף הרבה פונקציות במערכת. אֵיך? ובכן, עם העיצוב המודולרי, אתה יכול פשוט לחבר כל תכונה ולהשתמש בה.

יותר מכך, אתה יכול להשתמש גם באלגוריתמים שונים של קונצנזוס. לצד פרוטוקולי הקונצנזוס, הנהלת הזיהוי גם כאן מגוונת יותר. אז אתה יכול ליצור את הרשת המתאימה לחברה שלך באמצעות פלטפורמה זו.

קרא עוד:Hyperledger: ה- Blockchain הארגוני

מודל אדריכלי מבד Hyperledger

נכסים

בתוך האדריכלות, כל דבר יכול להיות נכס. לדוגמא, אם אובייקט כלשהו הוא מוחשי או בלתי מוחשי, הוא ייחשב כנכס. במציאות, לפלטפורמה אין שום נכס מקומי משלה כמו פלטפורמות אחרות.

אבל אם אתה זקוק לאחד כזה, תוכל לעשות כאן כל דבר לנכס. אבל זה צריך להיות בעל ערך פיזי בעולם האמיתי באר.

קוד שרשרת

פלטפורמת בלוקצ’יין ללא היגיון עסקי נראית שלמה, נכון? לכן Hyperledger Fabric מציעה את Chaincode כלוגיקה עסקית של הפלטפורמה. באמצעות קוד השרשרת תוכלו להגדיר את הנכס ושינויים אחרים שלו לפני ביצוע העסקה.

יותר מכך, כדי להרחיב את היעילות, קוד השרשרת פועל בנפרד מהזמנת העסקה. ותהליך זה מגביר גם את הביטחון.

פִּנקָס

ובכן, ספר החשבונות הוא ללא ספק חלק נחוץ מאוד בפלטפורמה זו. כל עסקה ברשת מחוברת לפנקס החשבונות. יותר מכך, ספר החשבונות אינו משתנה, ולכן איש אינו יכול לשנות את הערך לאחר הכניסה אליו.

כדי לעזור לך להמשיך, זה מגיע עם שאילתת SQL. במציאות, שאילתת SQL עוזרת לסנן דרך ספר החשבונות ולתת לך את התוצאה הרצויה.

זהות

ככל שהוא מורשה, הוא זקוק לשירות ניהול זהויות איתן. ובד Hyperledger מציע שירות ניהול חברות למיון הזהויות. באמצעות שירות זה תוכלו לאחסן את כל הזהויות שיכולות להיכנס לפלטפורמה.

ניתן גם להגביל זהויות לחלקים שונים ברשת בהתאם לכותרת שלהם.

קרא עוד:מקרי שימוש בבדי Hyperledger ובדיקות מקרה

סודיות ופרטיות

ובכן, בעזרת רשת מורשית, אתם מקבלים פרטיות וסודיות. שני גורמים אלה חיוניים באמת בחברות ארגוניות. לפיכך, תוכלו ליזום עסקה פרטית עם הצד הרצוי לכם. אתה יכול גם לבחור להסתיר את העסקה החסויה שלך מכל הרשת.

עם זאת, זכור שלא משנה כמה העסקאות שלך פרטיות, היא עדיין תהיה על ספר החשבונות.

פרוטוקולי אבטחה

פרוטוקולי האבטחה של הפלטפורמה הם מסיביים. כדי לוודא שאף אחד לא יכול לקבל גישה למידע הרגיש שלך, הוא מציע שכבות אבטחה וזה מונע כל מתקפת סייבר..

יתר על כן, מנגנוני ההצפנה ברשת הם די מתקדמים וקשה יחסית לפיצוח.

לכן, אם החברה שלך מתמודדת עם בעיות התקפות סייבר, תוכל לבדוק את הפלטפורמה הזו כדי להגן עליה.

קוֹנסֶנזוּס

נכון לעכשיו, Hyperledger Fabric משתמש בקפקא כפרוטוקול הקונצנזוס העיקרי ברשת. למרבה הצער, זה רק סובלנות לתקלות קריסה ולא סובלנות לתקלות ביזנטיות. לכן, במקרה של חוסר יעילות כלשהי במערכת, האלגוריתמים יתוו אותם כשגיאות קריסה.

מלבד אלה, הפלטפורמה מאפשרת אלגוריתמי BFT לשירות ההזמנות. מלבד קפקא, סולו הוא גם אלגוריתם קונצנזוס בערוץ. אבל רק היזמים משתמשים בו, והוא לא מתאים לשינוי גודל.

לעומת זאת פרוטוקול הקונצנזוס של רפסודה הוא פרוטוקול שונה למדי. זה חדש יחסית ועוקב אחר מבנה מסוג מנהיג-חסיד. עם זאת, זה גם לא BFT, אלא רק CFT.

בואו לבדוק את החלק הבא במדריך השוואה זה של Hyperledger vs Sawtooth לעומת מלחין.

פרק 2: שורת מסורים של Hyperledger: עוד אבן דרך של בלוקצ’יין

מה זה שורת נסורת Hyperledger?

על פי התיעוד הרשמי, Hyperledger Sawtooth הוא פרויקט קוד פתוח נוסף תחת חברת קונסורציום הבלוקצ’יין הארגוני Hyperledger. זה די דומה לבד של Hyperledger. עם זאת, הוא מיועד יותר לפיתוח יישומים מבוזרים.

יותר מכך, נראה שהעיצוב סופר מושלם כדי להפוך אותו לידידותי יותר לחברות ארגוניות.

יתר על כן, כדי לוודא שפיתוח אפליקציות עובר בצורה חלקה, שכבת הפיתוח מופרדת מהליבה.

לכן, במקרה של בעיות כלשהן, מערכת הליבה תישאר שלמה ולא משנה מה. כמו כן, העומס הגובר על שכבת פיתוח היישומים לא ישפיע גם על ביצועי מערכת הליבה.

נקודת פלוס נהדרת נוספת של פלטפורמה זו היא התמיכה בשפות תכנות מרובות. אתה יכול להשתמש בכל שפת תכנות לפיתוח יישומים. עם זאת, לא תצטרך להיות בעל ידע מפורש על מערכת הליבה לשם כך.

זו הסיבה שהדוגמא של Hyperledger Sawtooth במקרה מתאימה יותר לפיתוח יישומי בלוקצ’יין. אתה יכול גם לבדוק את התיעוד של Hyperledger Sawtooth כדי ללמוד עוד על כך.

בכל מקרה, בואו נקפוץ לחלק הבא במדריך Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת מלחין.

קרא עוד: מנסר Hyperledger: Blockchain לעסקים

תכונות של Hyperledger Sawtooth

פיתוח אפליקציות ידידותי

כפי שאמרנו, קודם לכן, תחום היישום אינו מקושר למערכת הליבה. לפיכך, זה מקל על פיתוח האפליקציות על ידי הפרדת תחום היישומים ממערכת הליבה. יתר על כן, הדוגמה של Hyperledger Sawtooth מציעה גם הפשטה של ​​חוזים חכמים.

בזה, היזמים יכולים לבחור את השפה המועדפת עליהם לכתוב את החוזה החכם. יתר על כן, היישום חופשי להיות VM בחוזה חכם או לוגיקה עסקית.

במציאות, שניהם יכולים אפילו להתקיים יחד.

תכונות הרשאה

במציאות, פלטפורמת ה- Sawtooth מיועדת לפתרון כל האילוצים שמגיעים עם רשת פרטית. כדי לפתור את הבעיה, הוא מציע אפשרויות הרשאה נפרדות לאשכולות צמתים במערכת.

יתר על כן, אף צומת מרכזי אינו יכול לדלוף כל סוג של נתונים חסויים לעולם החיצון. יתר על כן, בעזרת אישור, כל צומת מקבל סוגים שונים של אישור. לפיכך, צמתים ללא אישורים אינם יכולים להזין ולא לראות שום מסמך שהוא אינו אמור לעשות.

רשת פרטית

היבט נהדר נוסף בפלטפורמה זו הוא הגבלת המשתמשים הלא מורשים. לא רק המגבלה מרמזת ברשת, אך בעת הכניסה, הצמתים צריכים להיות מזוהים כהלכה. המשמעות היא שמישהו ללא שום זהות מספקת ברשת לא יכול להיכנס לרשת.

יותר מכך, זה עוזר לחזק את מערכת האבטחה של הפלטפורמה גם כן. ניתן לזהות בקלות גם כל פעילות בלתי מורשית.

ביצוע עסקה מקבילה

Hyperledger Sawtooth מקדם עסקאות מקבילות במקום עסקה סדרתית. ביצוע העסקאות במקביל חוסך זמן רב. במציאות עסקאות סדרתיות מגדילות את עומס העבודה ברשת ותופסות גם כן כוח רב.

אבל עם Sawtooth ניתן למנוע מצב זה בקלות.

מבנה מודולרי

המבנה המודולרי הוא גם מאפיין נהדר נוסף של פלטפורמה זו. זה יעזור לך להוסיף כל סוג של תכונה שתרצה לרשת. לכן, זה מבטיח יחסית שתקבל תחושה מותאמת אישית יותר לצרכי הארגון שלך.

כעת נבחן את האלמנטים של פלטפורמה זו במדריך זה של Hyperledger מול Sawtooth לעומת מלחין.

קרא גם: בלוקצ’יין ארגוני: השינוי התעשייתי

אלמנטים של הארכיטקטורה של שפת השיניים של Hyperledger

מערכת האירועים

מערכת האוורור הכרחית לחלוטין עבור הרשת. יתר על כן, הוא תומך ביצירת אירועים ושידורם לצמתים. אז עם זאת, האפליקציות יכולות להירשם לאירועים המתרחשים בבלוקצ’יין. וגם העביר את המידע גם לצמתים אחרים.

פרויקט אינטגרציה של Sawtooth-Ethereum (Seth)

בעזרת אלמנט זה תוכלו ליצור יכולת פעולה הדדית בין פלטפורמת Ethereum ופלטפורמת Sawtooth. יתר על כן, אתה יכול גם להשתמש ב- EVM בעזרת סת.

אלגוריתמים של קונצנזוס הניתנים לניתוח

הקונצנזוס ב- Hyperledger Sawtooth הוא הרבה יותר גמיש מפלטפורמות אחרות. למעשה, הוא מציע פרוטוקולי קונצנזוס הניתנים לניתוח המסייעים בהעלאת רמת האבטחה ורמת היעילות של המערכת.

גורם נהדר נוסף לגבי פלטפורמה זו הוא שהיא מאפשרת הסכמות מרובות בפלטפורמת בלוקצ’יין אחת. במציאות, המשמעות היא שתוכלו להשתמש בפרוטוקולי קונצנזוס שונים למשימות שונות. לדוגמה, תוכלו להשתמש באלגוריתם “A” לעסקאות ובאלגוריתמים “B” לחוזים חכמים.

בסופו של דבר זה יהיה תלוי באיזה שילוב הכי מתאים לך. בכל מקרה, הוכחת הזמן שחלף פופולרית בעיקר בפלטפורמה זו כ- BFT שלה. אלגוריתמים אחרים של קונצנזוס כוללים –

 • Devmode
 • PBFT
 • פואט CFT
 • רַפסוֹדָה

דגמי משפחות עסקה

הרשת מספקת כמה משפחות עסקאות מודל –

משפחות עסקאות הן חלק גדול מהפלטפורמה הזו. ללא משפחות העסקאות, הרשת בכלל לא תתפקד. יתר על כן, אתה רשאי ליישם משפחת עסקאות מותאמת אישית כדי להגדיר את הדרישות בצורה ברורה יותר.

עם זאת, ההדרכה של Hyperledger Sawtooth מציעה כמה דגמי נתונים עבור משפחות עסקאות בהן תוכלו להשתמש. אלו הם –

 • משפחת עסקות BlockInfo: אתה יכול להשתמש בזה לאחסון מידע על הבלוקים ההיסטוריים.
 • משפחת עסקאות זהות: זה מטפל בכל נתוני ההרשאה עבור מאמתים וטרקטורים יחד עם המפתחות הציבוריים שלהם.
 • משפחת עסקאות IntegerKey: אתה יכול להשתמש בו לבדיקת כל ספר ספרים פרוס.
 • משפחת עסקאות רישום מאמת: במציאות, משפחה זו מאפשרת דרך להוסיף מאמתים ברשת.
 • משפחת עסקאות הגדרות: עם זה, תקבל מודל יישום הפניה לשמירת הגדרות התצורה ברשת.
 • משפחת עסקאות סמולבנק: במציאות, אתה יכול להשתמש בזה לניתוח ביצועים ובדיקות אמת מידה של המערכת.
 • משפחת עסקאות XO: ובכן, זה יאפשר לך לשחק משחק של טיק טק-טו עם משתמש אחר.

נהדר, עכשיו כשאתה יודע הכל על שתי הפלטפורמות האלה, בוא נראה כיצד ההשוואה מתגלה במדריך זה של Hyperledger מול Sawtooth לעומת מלחין.

למידע נוסף על Ethereum ארגוני מהמדריך הבלעדי שלנו למידע נוסף על Ethereum Virtual Machine.

פרק 3: בד Hyperledger Vs Sawtooth

ובכן, בד Hyperledger לעומת Sawtooth Lake הוא אחד הנושאים הוויכוחים באינטרנט כרגע. שתי הפלטפורמות הללו נהדרות עבור ארגונים, אך מה ההבדל המשמעותי בין שני אלה?

לשם כך אתאר את הנקודות אחת אחת. אז, בואו לבדוק מה אלה במדריך זה של Hyperledger לעומת Sawtooth לעומת מלחין.

 • רמת הרשאה

ובכן, כולנו יודעים כי בד Hyperledger הוא פלטפורמה מורשית. במציאות זה אומר שאתה יכול לאפשר כמה צמתים ויכול להגביל כמה צמתים לפי הצורך של המערכת. ברור, בתרחיש הארגוני, אתה לא רוצה שהתחרות תיכנס למערכת הרשת הפנימית.

מצד שני, Hyperledger Sawtooth היא גם רשת מורשית. עם זאת, הוא גם תומך בתרחישים ללא הרשאה.

יתר על כן, אם תרצה, תוכל פשוט להגדיר את הפלטפורמה כך שתעבוד כפלטפורמה ציבורית. זה דבר בלתי אפשרי ב- Fabric. וזה ההבדל העיקרי בין בד Hyperledger לעומת Sawtooth Lake.

 • אלגוריתם קונצנזוס

הבדל משמעותי נוסף בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake הוא אלגוריתם הקונצנזוס. נכון לעכשיו, בד Hyperledger משתמש רק בקפקא ואלגוריתמים אחרים מבוססי CFT. במציאות, סובלנות תקלה לא כל כך חזקה כמו BFT. יחד עם קפקא, יש גם סולו ורפסודה.

מצד שני, Sawtooth Proof of Elapsed Time, פורמט אחר של אלגוריתם הקונצנזוס. זה עדיף בהרבה על קפקא בכל המובנים. יתר על כן, הוא תומך גם ב- Devmode, PBFT, PoET CFT ו- Raft.

 • תמיכה בסובלנות תקלה ביזנטית

ובכן, זה אחד ההבדלים העיקריים בין בד Hyperledger לעומת Sawtooth Lake. כל האלגוריתמים הקונצנזוס הפעילים ב- Fabric אינם מסוגלים לתת תמיכה בסובלנות תקלה ביזנטית. למעשה, כל האלגוריתמים מציעים סובלנות לתקלות בלבד. נכון לעכשיו, עדיין אין תמיכה ב- BFT ב- Fabric.

מצד שני, Hyperledger Sawtooth מגיע עם תמיכה בסובלנות תקלה ביזנטית. האלגוריתמים העיקריים שלהם PoET, הם BFT. מצד שני, PBFT הוא גם אלגוריתם נוסף שעובד ב- Sawtooth. לכן, במקרה זה, Sawtooth עדיף בהרבה על בד.

 • טכנולוגיית חוזה חכם

במעבר לנקודת ההשוואה הבאה של Hyperledger Sawtooth לעומת נקודת השוואה, אנו מקבלים חוזים חכמים. ובכן, חוזים חכמים הם סוג של היגיון עסקי. כדי לשמור על זה ברשת, מציעה Fabric היגיון עסקי דומה הנקרא Chaincode.

במציאות שרשרת קוד מטפלת בכל ניהול הנכסים והביצועים הלוגיים ברשת. עם זאת, היית חושב ש- Sawtooth מציע תכונה דומה.

ובכן, טכנולוגיית חוזים חכמה מציעה משפחות עסקאות שיכולות לשמור על ההיגיון העסקי והיבטים אחרים של הרשת. יתר על כן, בעזרת משפחות עסקאות אלה, קל יותר להתמודד עם ההיגיון העסקי.

רוצה לדעת מה ההבדל בין בד לנסר? למד עוד על ההבדלים ביניהם מהמדריך שלנו בנושא Hyperledger Sawtooth Vs. בד עכשיו!

 • סוג חוזה חכם

ובכן, עבור סוג החוזה החכם ב- Hyperledger Fabric, תקבלו גרסה מותקנת שלו. לכן, בחירת שפת החוזה החכמה שלך מוגבלת כאן מעט. יתרה מכך, אתה מוגבל להתאמה אישית של מספר שפות בלבד, ולא יותר מדי.

מצד שני, Sawtooth מציעה עסקאות חוזיות חכמות מותקנות והן בשרשרת. במציאות, המשמעות היא שתוכל ליצור חוזה חכם אישי משלך בכל סוג של שפה שאתה מעדיף. לאחר מכן, אתה יכול להכין אותו לעבודה כחוזה חכם.

 • שפת חוזה חכמה נתמכת

הבדל גדול נוסף של Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric הוא התמיכה בשפות חוזה חכמות. נכון לעכשיו, ה- Fabric תומך רק בשתי שפות תכנות JavaScript ו- Golang. אם ברצונך להשתמש בשפת תכנות אחרת לחוזים חכמים, אינך יכול לעשות זאת.

מצד שני, Sawtooth תומך במקרה בשפות תכנות רבות כמו Rust, JavaScript, Go או Python. יתר על כן, בעזרת סת, אתה יכול אפילו להשתמש גם בסולידיות. מלבד אלה, התמיכה בשפות תכנות נוספות נמצאת בתהליך. אז תקבל יותר גמישות ב- Sawtooth.

 • עיבוד עסקאות

להשוואה הבאה של Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric, אעבור לעיבוד עסקאות. ב- Fabric תראה שכל עיבוד העסקה נעשה באמצעות העמיתים המאשרים ושירות ההזמנות. במציאות, שני סוגי הצמתים האלה אחראים על עיבוד כל העסקאות.

אבל במדריך Hyperledger Sawtooth, הנושא משתנה באופן דרסטי. כאן, אין שירות הזמנות או תמיכה בעמיתים אלא מאמתים השומרים על התהליך.

יותר מכך, המשימות של שני הצמתים הללו שונות לחלוטין.

קרא גם:Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain מהדור הבא

 • אחסון מדינה

בכל בלוקצ’יין, צריכה להיות אפשרות אחסון מדינה מעודכנת. בלעדיה, הרשת לא יכולה לדעת מה המצב הנוכחי של הרשת להריץ פרוטוקולי קונצנזוס באופן מלא. לכן לשם כך יש להם שטח אחסון בו הם משתמשים. ב- Fabric, כל העדכונים של רשת הבלוקצ’יין מאוחסנים במאגרי CouchDB או leveldb.

אבל ב- Sawtooth, אחסון המדינה הוא מסד הנתונים lmdb המרכזי. וזה הבדל נוסף בין Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric.

 • תמיכה ב- EVM

זהו אחד ההבדלים העיקריים בין שתי הפלטפורמות הללו. במציאות, השימוש ב- Seth מאפשר ל- Sawtooth לנצל את תכונות ה- Ethereum בפלטפורמה שלהם. אז בעזרת סת תוכלו לקבל תמיכה ב- EVM, וזה עניין גדול עבור מפתחים.

מצד שני, בד למעשה אין שום תכונה של סת. לכן, הוא אינו מסוגל לתמוך ב- EVM.

טבלת השוואה בין שיניים מנסרות לעומת בד

FABRICSAWTOOTH
רמת הרשאה מותר מותר ונטול היתר
אלגוריתם קונצנזוס משתמש בעיקר בקפקא, תומך גם באלגוריתמים אחרים משתמש בעיקר ב- Proof of Elapsed Time, תומך גם באלגוריתמים אחרים
תמיכה ב- BFT לא, תומך רק בסובלנות תקלה כן, תומך בסובלנות תקלות ביזנטית
טכנולוגיית חוזים חכמה קוד שרשרת משפחות עסקה
סוג חוזה חכם מוּתקָן בשרשרת ומותקן
שפת חוזים חכמה נתמכת גולנג או JavaScript חלודה, JavaScript, גו או פיתון; תומך במוצקות באמצעות סט
עיבוד עיסקאות אישור עמיתים ושירותי הזמנות מאמתים
אחסון במדינה CouchDB או leveldb מסד נתונים lmdb מרכזי
תמיכת EVM לא כן (דרך סט)

בואו נראה מהו מלחין Hyperledger במדריך Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת מלחין זה.

רוצה ליישם פלטפורמות מבוססות בלוקצ’יין? בדוק את המדריך האולטימטיבי שלנו כיצד ליישם Blockchain כרגע!

פרק 4: מלחין Hyperledger: כלי הפיתוח

מהו מלחין Hyperledger?

על פי התיעוד הרשמי, Hyperledger Composer הוא פרויקט בלוקצ’יין תחת חברת Hyperledger. כמו כן, זה לא כמו כל פרויקטים אחרים עליהם דנו עד כה. זו גישה ייחודית למדי לאבולוציה של רשתות חסימות. במציאות, הוא מציע בעיקר ערכת כלים ומסגרת התפתחותית לפריסת יישומי בלוקצ’יין.

המטרה העיקרית של Hyperledger Composer היא להאיץ את הזמן כדי להבטיח שפרויקט בלוקצ’יין נוסף יהיה אחד מהשוק. בדרך כלל, כדי ליישם באופן מלא את פלטפורמת הבלוקצ’יין, זה לוקח זמן רב יחסית. זה מייאש הרבה חברות.

זו הסיבה שאתה יכול להשתמש בהדרכה של Hyperledger Composer כדי לפרוס פתרון blockchain במהירות. יתרה מכך, זה יעזור ליישם מקרי שימוש בתוך פרק זמן תמציתי. יתרה מכך, תוכלו לעיין בתיעוד הרשמי למידע נוסף על מלחין Hyperledger.

פתק: למרבה הצער, עכשיו המלחין הוצא משימוש. לכן, אין עדכונים חדשים נוספים על הפרויקט הזה.

אנו דנים רק בתכונה של פרויקט זה לפני שהוצא משימוש.

קרא עוד: מלחין Hyperledger: בנה את ה- Blockchain הארגוני שלך

תכונות של מלחין Hyperledger

 • שפת דוגמנות פשוטה

בעזרת כלי הפיתוח תקבלו שפות דוגמנות שונות. אלה יעזרו לך ליצור כל סוג של היגיון עסקי בקלות. יתרה מכך, הגדרת רשת עסקית בשפת הדוגמנות המיועדת שלה היא סופר קלה. כל עסקאות הסקריפט שלהם הן ב- JavaScript.

ו- JavaScript היא במקרה אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר בעולם כרגע. לכן, עם ממצא, צוות פיתוח מתאים לכלי זה יהיה קל.

 • שימוש חוזר ב- POCs מהיר

הוכחת הרעיון היא אחד הנושאים העיקריים בכל הנוגע לפרויקטים של בלוקצ’יין. חברות רבות מחפשות ספקים אחרים שיבואו עם הוכחת הרעיון של בלוקצ’יין עבור החברה שלהם. עם זאת, כאן עם ההדרכה של Hyperledger Composer, תקבל POCs שניתן לעשות בהם שימוש חוזר ולהתאים אישית די בקלות.

למעשה, במקום שבועות תוכלו לפתח אפליקציה תוך שעות. כל היישומים יהיו מוכנים לייצור. האם זה לא מדהים?

 • שילוב נתונים

נושא מרכזי נוסף הוא שילוב מערכת קיימת עם החדשה. ברור שזו שיש לך כרגע פועלת ברשת המורשת. אך שינוי כל הרשת דורש זמן ומשאבים רבים, וזה עלול לפגוע גם בערך המותג.

אבל אתה יכול להשתמש ב- Loopback כדי לחבר את המערכת הקיימת שלך ל- blockchain ב- Hyperledger Composer. יתר על כן, זה סופר קל ולוקח הרבה פחות זמן משיטות מסורתיות.

קרא עוד: הוכחת מושג Blockchain: מדריך POC ארגוני

פרק 5: בד Hyperledger Vs Sawtooth Vs מלחין: כל ההשוואות

בד Hyperdger מול מלחין

ובכן, קודם כל, בד Hyperledger לעומת מלחין הוא היבט שונה לחלוטין. במציאות, שני הפרויקטים הללו שונים מאוד זה מזה. אחד ההבדלים המשמעותיים בין בד Hyperledger לעומת Composer הוא כי Fabric הוא מסגרת, ו- Hyperledger Composer הוא כלי..

אז, עם Hyperledger Composer, אתה יכול ליצור פלטפורמה חדשה של מסגרת הדומה ל- Hyperledger Fabric. אבל עם בד, אתה לא יכול לעשות את זה. יתרה מכך, נכון לעכשיו, Hyperledger Composer תומך רק ב- Fabric ובשום פלטפורמות בלוקצ’יין אחרות.

המשמעות היא כי באמצעות הכלי תוכלו לפתח פלטפורמת Hyperledger Fabric רק בהתאם לדרישותיכם. ובכן, אתה יכול גם להתאים אישית את הבד, אבל עם Composer, אתה יכול פשוט לבנות פלטפורמה משלך.

הבדל נוסף בין Hyperledger fabric לעומת Composer הוא שהוא משתמש בתכונה של Fabric כדי ליצור את הפלטפורמה החדשה. אך Fabric אינו משתמש ב- Composer לצורך התאמה אישית כלשהי.

עבור השוואה בין מלחין היפרלדג’ר לעומת בד, ל- Fabric יש ספר חשבונות, מבנה צומת, קוד שרשרת, תהליך עסקה ועוד רבים שנבחרו. אבל במלחין Hyperledger לעומת Fabric, Composer מאפשר לך לשים את היד על כלי הפיתוח.

בקיצור, למען המלחין Hyperledger לעומת Fabric, אצטרך לומר ששניהם דברים שונים לחלוטין ואין להם שום בסיס משותף להשוואה.

הירשם עכשיו: קורס מוסמך לבלוקצ’יין מקצועי (CEBP)

Hyperledger Sawtooth Vs מלחין

ההשוואה של Hyperledger Sawtooth לעומת מלחין תהיה די דומה למלחין Hyperledger לעומת Fabric. למה? ובכן, כי גם כאן אותו דבר הולך. Sawtooth Hyperledger היא למעשה מסגרת, מוכנה לשימוש ארגוני.

בעזרת Sawtooth תוכלו להשיג יעילות וביטחון. יתר על כן, זו פלטפורמה חיה בה הצמתים יכולים לבצע עסקאות ולאמת. לכן, לא תצטרך לפתח פלטפורמת Sawtooth משלך כדי להשתמש בה.

מצד שני, ב- Hyperledger Composer לעומת Sawtooth, תראה ש- Composer הוא רק כלי לפיתוח. אין מסגרת מוכנה לשימוש ארגוני או כל צומת זמין. יותר מכך, הוא מציע כמה POCs שתוכלו להתחיל בראש, אבל זהו.

אז בקיצור, בהשוואה בין Hyperledger Composer לעומת Sawtooth, Composer הוא רק אוסף של כלים שיכולים לעזור לך לפתח את רשת הבלוקצ’יין..

עם זאת, אצטרך לומר שיש הבדל משמעותי בין בד מול מלחין לבין מלחין Hyperledger לעומת שיניים. כלומר, מלחין אינו תומך ב- Sawtooth כרגע. לכן, גם אם אתה משתמש בכלי זה, אינך יכול לפתח Sawtooth לבד.

לסיכום ההשוואה בין Hyperledger Sawtooth לעומת מלחין, שני הפרויקטים הללו שונים לחלוטין – מסגרת וכלי..

קרא עוד:רשימת 20+ מקרי שימוש בטכנולוגיית Blockchain

בד Hyperledger Vs Sawtooth Vs מלחין

השוואה בין Hyperledger Fabric Vs Sawtooth Vs Composer שונה יחסית. בהתחלה, יש לנו שתי מסגרות עיקריות – בד ונסר. מצד שני, יש לנו כלי – מלחין.

עבור בד ונסורת יש לשניהם הרבה קווי דמיון. אבל Sawtooth יכול להיות גם בלוקצ’יין ציבורי, דבר שלעולם לא יכול להיות.

כמו כן, הוא יכול לתמוך במחשב הווירטואלי של Ethereum ש- Fabric לא תומך בו. בכל מקרה, בד מגיע עם מערכת ניהול חברות חזקה, דבר שחסר לו Sawtooth. אך כדי להתנגד לו, Sawtooth יכולה לתמוך בפרוטוקולי קונצנזוס BFT.

בכל מקרה, כשמדובר ב- Hyperledger Sawtooth לעומת Composer, יש נושא מרכזי. למרות שהמלחין הוא רק כלי, הוא תומך ב- Fabric אך אינו תומך ב- Sawtooth.

במציאות, זה נותן Hyperledger בד דחיפה משמעותית כי זה צריך פחות זמן להתפתח. מצד שני, Sawtooth עדיין זקוקה ליותר זמן כדי לפרוס אותה. לכן, אינך יכול לפרוס אותו במהירות ככל שתוכל עם Fabric.

לפיכך, עם Hyperledger Composer לעומת Sawtooth, אתה יכול לראות מדוע נעשה שימוש כה נרחב בעולם עכשיו.

לסיכום ההשוואה בין Hyperledger Fabric Vs Sawtooth Vs Composer, אצטרך לומר שכולם פרויקטים של Hyperledger, אך שניים מהם הם מסגרות שונות במקצת. מצד שני, אחד מהם הוא כלי שתוכלו להשתמש בו לפריסת רשתות בלוקצ’יין.

פרק 6: מסקנה

ובכן, הגעת לנקודת הקצה של המדריך הזה של Hyperledger vs Sawtooth לעומת מלחין. ניסינו להציע כל היבט אחד בהשוואה זו. וכך, עליכם לדעת כעת מה ההבדלים העיקריים בין שלושת הפרויקטים הללו תחת Hyperledger.

במציאות, Fabric ו- Sawtooth הם חיוניים ביותר לשיפור טכנולוגיית הבלוקצ’יין. יתר על כן, כל שלושת הפרויקטים הללו מציעים משהו חדש לטכנולוגיה. וכך, אם לשפוט לפי ההבדלים, אתה יכול לבחור מה מתאים גם לחברה שלך.

אבל כידוע, המלחין הוא רק כלי, והוא גם הוצא משימוש כרגע. עם זאת, היא יכולה להציע שיטה קלה ליצור גם פלטפורמות בד. אך לא תקבל תמיכה נוספת לשימוש בו. אז, זכרו זאת והתחילו את השינוי.

אם אתה רק מתחיל ורוצה לדעת יותר על טכנולוגיית בלוקצ’יין, אנו ממליצים לבדוק את קורס הבלוקצ’יין בחינם כדי להתחיל את המסע שלך עכשיו.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map