Hyperledger Sawtooth Vs. אריג: במה הם שונים?

Hyperledger הוא אחד מפרויקטי הבלוקצ’יין הפופולריים בשוק כרגע. יתר על כן, Hyperledger Fabric ו- Hyperledger Sawtooth הן שתי פלטפורמות המציעות את מיטב התפוקה הטובה ביותר עבור ארגונים. זו הסיבה שתמיד יש דיון פופולרי על Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric.

רבים מכם גם חושבים ששתי הפלטפורמות זהות פחות או יותר. אבל זה לא המקרה האמיתי. במציאות, ישנם כמה הבדלים מובהקים ביניהם, והיום אדבר גם עליהם.

נראה כי Hyperledger Fabric נמצא קצת יותר בצד הפופולרי, אך לשתי הפלטפורמות יש מקרים לשימוש מיוחד. בכל מקרה, מספיק עם צ’ט הצ’יט, נתחיל בהשוואה של Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric.

מה זה שורת נסורת Hyperledger?

קודם כל, אתחיל בהקדמה קטנה לשתי הפלטפורמות כדי לנקות קצת את הדברים בשבילך. Sawtooth Hyperledger הוא אחד המקורות הפתוחים העיקריים פרויקטים של הקונסורציום Hyperledger. במציאות, יש לו כמה קווי דמיון עם Hyperledger Fabric.

עם זאת, הוא מתאים יותר לפיתוח יישומים או פלטפורמות מבוזרות.

יותר מכך, העיצוב מגיע עם גישה ידידותית למשתמש וביצועים ללא רבב רק לצורך השימוש הארגוני.

כמו כן, הם מבטיחים שתהיה לך את החוויה החלקה הטובה ביותר בפיתוח. לכן הם שמרו על שכבת הפיתוח מופרדת לחלוטין מהרשת הראשית.

לכן לא משנה מה תעשה, מערכת הליבה תמיד תישאר ללא השפעה. יותר מכך, הכמות הגוברת של שיתוף משאבים לא תשפיע על מערכת הליבה בשום צורה שהיא. לפיכך, הפיכת פלטפורמה זו לדוגמא מושלמת לפיתוח יישומים.

דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שהפלטפורמה אכן תומכת במגוון רחב של שפות תכנות. אז זה נותן לך הרבה מאוד דרכים מעניינות לפתח את פתרונות היישומים או הבלוקצ’יין שלך.

תוכל ללמוד עוד על מקרי השימוש במדריך Hyperledger Sawtooth. למעשה, Hyperledger מציע הדרכות מעשירות מאוד על Sawtooth רק כדי לעזור למפתחים להבין את זה טוב יותר. לכן, אם אתה מעוניין ללמוד עוד על כך, אתה יכול בקלות להשתמש בהדרכה של Hyperledger Sawtooth לשם כך.

בכל מקרה, בואו נראה את התכונות של Sawtooth הבא במדריך זה של Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake.

 

תכונות עיקריות של Hyperledger Sawtooth

 • פיתוח יישומים קל

אם תבדוק כל דוגמה של Hyperledger Sawtooth, תראה שזה די קל להשתמש בפלטפורמה לפיתוח יישומים. כפי שכבר ידוע, הליבה המרכזית אינה מחוברת לשכבת היישום. לכן זה מקל מאוד על פיתוח פתרונות בלוקצ’יין מבלי להשפיע על הליבה האמיתית עצמה.

יותר מכך, יש הרבה אפשרויות לפיתוח חוזים חכמים. ביניהם, תוכלו לבחור שפת תכנות מועדפת ולעבוד על כך. במציאות, אתה יכול גם להבטיח שיש לך מתקני חוזים חכמים בפלטפורמה.

אתה יכול אפילו להפוך את זה רק ליישום חוזה חכם גם כן.

 

 • רשת פרטית וציבורית

תכונה נהדרת נוספת של Sawtooth היא שהיא מציעה 2 גרסאות של בלוקצ’יין לכל סוג של שימוש. המשמעות היא שתקבל גישה מורשית וגם ללא הרשאה באמצעות פלטפורמה זו.

במציאות, זה משהו שלא הרבה פלטפורמות יכולות להציע. יתרה מכך, הם יכולים להציע אישור או אישור, אך אף פעם לא את שניהם.

לכן תכונה זו מעניקה לך אפשרויות וגמישות רבות יותר מכיוון שהחברה שלך תוכל לעצב את הפתרונות שלך בהתאם לצרכים שלך.

לכן, אם בפתרון אחד אתה זקוק לגישה מורשית, אתה יכול ללכת על זה. מצד שני, אתה יכול גם ללכת לגישה ללא הרשאה. אתה יכול לראות את זה בקלות בכל דוגמה של Hyperledger Sawtooth.

 

 • תכונות הרשאה

במציאות, פלטפורמה זו מצוידת יותר מאשר לעזור לך לפתור את כל הבעיות של בלוקצ’יין פרטי. לפיכך, לשם כך היא מציעה אפשרות הרשאה מנותקת לכל אשכול צמתים / התקנים ברשת.

החלק הטוב ביותר הוא שאף צומת אינו רשאי לדלוף מידע רגיש בפלטפורמה לעולם החיצון. יתר על כן, באפשרותך להשתמש באפשרות ההרשאה הנפרדת כדי להקצות רמת פינוי שונה לכל צומת.

לכן, אם צומת לא מנוקה כדי לראות מידע ספציפי על החברה שלך, הם לעולם לא יוכלו לקבל גישה אליו.

במציאות, ההדרכה של Hyperledger Sawtooth אכן מכסה גם את החלק הזה. אז אתה יכול לקבל מידע נוסף שם על כך.

 

 • מבנה מודולרי

זה קצת דומה ל- Fabric כיוון ששניהם מציעים מבנה מודולרי לצרכי הארגון שלך. זו גם אחת התוספות הגדולות ביותר של אדריכלות Sawtooth. במציאות, אם תלמדו כל דוגמה של Hyperledger Sawtooth, תראו שקל מאוד להתאים אישית את הפלטפורמה הזו.

זה בהחלט ברמה אחרת לגמרי.

Hyperledger לא רוצה להגביל את החדשנות שלך. לפיכך, היא מקפידה לכלול כמה שיותר תכונות שתוכלו לבדוק.

במציאות, אם ברצונך להוסיף תכונה זרה לחלוטין, אתה יכול פשוט לחבר אותה ולהשתמש בה.

כן, זה כל כך פשוט לעשות.

 

 • ביצוע עסקה מקבילה

תכונה נהדרת נוספת של Sawtooth היא שהיא מגיעה עם אימות עסקאות מקביל. אתה יודע מה זה אומר, אתה יודע מה הכוונה, אתה יודע מה הפירוש? במילים פשוטות, הוא יכול לאמת עסקאות מרובות במקביל זו לזו. אז זה ייקח את אותו הזמן להשלים מאות עסקאות יחד.

במציאות, הוא נפטר מלחץ העבודה המסיבי של הרשת וחוסך זמן רב בתהליך. לפיכך, תראה את עיבוד העסקה שלך הרבה יותר מוקדם בהשוואה לפלטפורמות אחרות.

בכל מקרה, נבחן את זה הרבה יותר מקרוב בהמשך בסעיף ההשוואה של Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake.

 

אלמנטים של הארכיטקטורה של שפת השיניים של Hyperledger

 • מערכת האירועים

ראשונה מגיעה מערכת האירועים. זהו אחד מהצרכים העיקריים של הרשת. במציאות, מערכת האירועים למעשה תומכת בפיתוח אירועים ומבטיחה שהם משודרים לצמתים.

לכן, באמצעות זה, יישומים רבים יכולים למעשה להירשם לאירועים מסוימים כדי לעזור לבלוקצ’יין להתנהל טוב יותר. יתרה מכך, מערכת זו יכולה להעביר מידע גם לצמתים אחרים ברשת.

 

 • פרויקט אינטגרציה של Sawtooth-Ethereum (Seth)

זה למעשה חשוב מאוד מכיוון שהוא מאפשר להשתמש ב- EVM ב- Hyperledger Sawtooth ללא שום בעיות. האם אתה יודע שעם תכונה זו, אתה יכול למעשה לפתח סוג של יכולת פעולה הדדית בין אתריום לבין סאוטאוט?

כן, אתה יכול למעשה להשיג סוג של יכולת פעולה הדדית באמצעותו. כמה מגניב זה, נכון? בכל אופן, תוכלו ללמוד עוד על השימוש בו יותר מההדרכה של Hyperledger Sawtooth.

 

 • אלגוריתמים של קונצנזוס הניתנים לניתוח

בכל דוגמה של Hyperledger Sawtooth, אלגוריתמי הקונצנזוס הם דברים חשובים מאוד שכדאי לשים לב אליהם. למה? ובכן, Sawtooth מציע הרבה יותר גמישות כשמדובר באלגוריתמים של קונצנזוס.

יתרה מכך, זה למעשה מגיע עם אפשרות פרוטוקול ניתנת לתמיכה המסייעת לך לבחור כל אלגוריתם קונצנזוס מועדף.

אתה יודע מה זה אומר? המשמעות היא שלא תיתקע עם עבודה עם תהליך קונצנזוס אחד. לכן, אם אתה חושב שקונצנזוס מסוים ישתפר עם עומס העבודה של פתרון הבלוקצ’יין שלך, אתה יכול ללכת על זה.

במציאות, אתה יכול אפילו להשתמש באלגוריתמים מרובים של קונצנזוס להפעלת מספר תכונות של הפתרון שלך. לדוגמה, תוכלו להשתמש באלגוריתם “X” לחוזים חכמים ובאלגוריתם “Y” לעסקאות.

בכל מקרה, חלק מאלגוריתמי הקונצנזוס של הפלטפורמה כוללים –

 • רַפסוֹדָה
 • Devmode
 • פואט CFT
 • PBFT

בכל מקרה, נבחן את זה הרבה יותר מקרוב בהמשך בסעיף ההשוואה של Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake. במציאות, ישנם כמה הבדלים מעניינים בחלק זה של שתי הפלטפורמות.

 

 • מודלים של עסקאות

כשתלמד דוגמה של Hyperledger Sawtooth, תראה שהארכיטקטורה מציעה כמה משפחות עסקאות. במציאות, הרשת למעשה פועלת באמצעות משפחות אלה. אז אתה צריך ללמוד להשתמש בהם מההדרכה של Hyperledger Sawtooth.

בכל מקרה, Sawtooth מציע לך כמה אפשרויות להתחיל. אז בואו לבדוק אותם ולראות מה הם כל אחד.

 • משפחת עסקות BlockInfo: במציאות, אתה יכול להשתמש בהם כדי לאחסן מידע על חסימות.
 • משפחת עסקאות סמולבנק: אתה יכול להשתמש ב- Smallbank כדי לבדוק ולנתח את ביצועי הפתרון שלך.
 • משפחת עסקאות הגדרות: זה יציע לך, דגמי עזר, לאחסון הגדרות תצורה ברשת.
 • משפחת עסקאות רישום מאמת: יתרה מכך, באמצעות משפחת הרישום המאמת, תוכל להוסיף עוד מאמתים לרשת.
 • משפחת עסקאות IntegerKey: רוצה לבדוק פנקסים פרוסים? אתה יכול להשתמש ב- IntegerKey כדי לבדוק אותם.
 • משפחת עסקאות XO: זה למעשה קצת בצד המהנה. במציאות, אתה יכול להשתמש בו כדי לשחק טיק טק-טו עם צומת אחר ברשת.
 • משפחת עסקאות זהות: זה ישמור את כל נתוני ההרשאה עבור מאמתים ואפילו ביצוע צמתים עם המפתח הציבורי שלהם.

מלבד אלה יש כרגע שתי משפחות עסקאות אחרות בפלטפורמה –

משפחת עסקות סת: משפחה זו הכרחית ביותר מכיוון שהיא מציעה תאימות למחשב הווירטואלי של Ethereum לפלטפורמה. כך שבאמצעות זה תוכלו להריץ חוזים חכמים ב- Solidity.

משפחת עסקאות צבר: זו גם משפחה נוספת שתעזור לך לנהל חוזים חכמים. אבל כאן אתה יכול להריץ אותו במכונה וירטואלית של WebAssembly (WASM). במציאות, זה יעזור לך לנהל את החוזה ברשת.

 

מהו בד Hyperledger?

Hyperledger Fabric היא מערכת ספר חשבונות מבוזרת פופולרית נוספת הפועלת תחת קוד מקור – הינה קבוצת בלוקצ’יין ארגונית. במציאות, Hyperledger תמיד רוצה סביבה שיתופית לפרויקטים שלהם. לכן, כל הפרויקטים שלהם הם תוצאה של שיתוף פעולה של חברות ארגוניות יוקרתיות שונות.

למשל, אדריכלות Hyperledger Fabric היא למעשה שיתוף פעולה בין Hyperledger ל- IBM. בכל מקרה, בדיוק כמו כל שאר הפלטפורמות בשוק, Fabric מגיעה עם נתח משלה של פרוטוקולים, תקנים, קונצנזוס, ממשקי API, מערכות ספרים, חוזים חכמים וכן הלאה..

אבל אתה תראה את זה פלטפורמה זו הוא גם קצת שונה. ההבדל הבולט ביותר הוא שפלטפורמה זו אינה ציבורית אלא מורשית. לכן, זה מתאים בעיקר לצרכי הארגון. כל תחום ציבורי אינו יכול להשתמש בפלטפורמה זו לפתרונות הבלוקצ’יין שלהם.

בכל מקרה, אם אתה מפתח או מקצוען בתעשייה, אתה יכול להשתמש בקורסי הבלוקצ’יין שלנו כדי לקבל גישה להדרכה של Hyperledger Fabric.

יתרה מכך, תוכלו להשתמש בקורס Certified Enterprise Blockchain Professional שלנו כדי לקבל גם הסמכה. בואו לבדוק את היתרונות הבסיסיים של Hyperledger Fabric בקטע הבא של מדריך Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake.

 

מה היתרונות של בד Hyperledger?

לפני שאסקור את ההשוואה, בואו ללמוד עוד על היתרונות של Hyperledger Fabric מלמטה:

 

 • קוד פתוח

ראשית, Fabric הוא קוד פתוח לשימושכם. לכן, לא תצטרך לשלם אגורה אחת כדי להשתמש בה. יותר מכך, ל- Hyperledger כבר הועלה הקבצים והקודים ב- GitHub. לכן, די קל לגשת לכל הקודים גם מכך.

לכן, אם אתה מפתח או חברה עם צוות פיתוח חזק, אתה יכול פשוט להשתמש בזה כדי להפוך את פתרון הבלוקצ’יין שלך.

גורם נהדר נוסף של פלטפורמה זו הוא שהיא מציעה את כל התכונות ללא כל נעילה ראשונית. לכן, השתמש בקוד, שנה אותו כרצונך, הכל תלוי בך ובחברתך.

 

 • מתאים לתעשייה רחבת היקף

כן, בד מתאים למגוון רחב של תעשיות. לאמיתו של דבר, זה בגלל שהיה כל כך פופולרי כשפורסם לראשונה שישנן המון דוגמאות שתוכלו לבדוק עכשיו. חברות ארגוניות יוקרתיות רבות משתמשות ב- Fabric כעמוד השדרה לפתרונותיהן.

אז יש לך הוכחה אמיתית שזה עובד ויכול לספק את מה שהוא מבטיח בפועל. אך אם ברצונך ללמוד כיצד להשתמש בו, עליך לבדוק את מדריך הבדים של Hyperledger או אפילו לקבל הסמכה שתכסה זאת..

בכל מקרה, זה הכי פופולרי בבנקאות, באינטרנט של דברים, ניהול שרשרת אספקה, ביטוח, בריאות, מדיה, ממשלה וכן הלאה.

 

 • קוד איכות

החלק הכי טוב ב- Hyperledger Fabric הוא שהוא מגיע עם קודים באיכות גבוהה. יותר מכך, הם מקפידים מאוד על עדכונים חדשים. לכן, כאשר הם מוסיפים עדכונים חדשים, הם בודקים ובודקים את הקודים שלהם פעמים רבות כדי לראות אם יש להם בעיות או לא.

לפיכך, בכל הנוגע לבד, אתה יכול לבחור באיכות גבוהה יותר מאשר בכמות. אם תבחין כראוי, תראה שלכל פרויקט Hyperledger לוקח זמן רב להתגורר בשווקים. ובד הוא בהחלט ביניהם.

לכן, אתה תמיד יכול לצפות במיטב קודי האיכות הטובים ביותר מהפלטפורמה הזו.

 

 • יעילות גבוהה יותר

אם אתחיל להשוות בין Fabric לפלטפורמות אחרות בשווקים, תופתעו לגלות את התוצאה. במציאות, בד מכה כל אחד מהם ביעילות גבוהה יותר. יתרה מכך, מפתחי הפלטפורמה הזו מבטיחים שהיא יכולה לקחת על עצמה עומסי עבודה רבים.

לכן היא מציעה יותר מ -2,000 עסקאות בשנייה. אבל איך זה משיג את זה? ובכן, הארכיטקטורה של פלטפורמה זו מפרידה בין תהליכי העסקה לשירותי ההזמנה. לכן, לצמתים יש יעדים ספציפיים לעקוב, והכל מתפזר בין הצמתים לשם כך.

אני חושב שתרוויח יותר אם תבדוק את האקדמיה שלנו, בה אנו מכסים גם את המדריך של Hyperledger Fabric.

 

 • עיצוב מודולרי

יתרון עצום נוסף של Fabric הוא בכך שהוא מציע מבנה מודולרי לצרכי הארגון שלך. זו גם אחת התוספות הגדולות ביותר של אדריכלות בד. במציאות זה מוסיף הרבה פונקציונליות למערכת והופך אותה להתאמה אישית מטורפת בהשוואה לכל פלטפורמה אחרת בשוק.

זה בהחלט ברמה אחרת לגמרי.

Hyperledger לא רוצה להגביל את החדשנות שלך. לפיכך, היא מקפידה לכלול כמה שיותר תכונות שתוכלו לבדוק. לכן תראו כל כך הרבה מקרי שימוש כשברקע פלטפורמה אחת אחת. האם אתה יכול לדמיין את זה?

במציאות, אם ברצונך להוסיף תכונה זרה לחלוטין, אתה יכול פשוט לחבר אותה ולהשתמש בה.

כן, זה כל כך פשוט לעשות.

אני אדבר עוד על נושא זה בהמשך בסעיף ההשוואה של Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth Lake.

בכל מקרה, בואו סוף סוף נבדוק את ההבדלים העיקריים בין שתי הפלטפורמות הללו בהשוואה בין Hyperledger Sawtooth לעומת Hyperledger Fabric.

 

שורת ניסורים לעומת בד: ההשוואה

במציאות, אנשי מקצוע רבים מתדיינים בנושא Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth. ובכן, אני יכול לראות איפה הבלבול יכול להיות, מכיוון ששניהם נראים דומים פחות או יותר.

אבל יש כמה הבדלים שהם קריטיים להבנתך. לפיכך, ברגע שאתה מכיר אותם, אתה יכול להשתמש בשתי הפלטפורמות הללו במקום בו הן הרלוונטיות ביותר.

אז בואו נראה את ההשוואה הסופית של Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth עכשיו!

 

 • רמת הרשאה

קודם כל, לרמת ההרשאה ב- Hyperledger Sawtooth לעומת Hyperledger Fabric יש הבדל עצום. במציאות, Sawtooth תומך הן במערכת רשת מורשית והן ללא הרשאה. אז אין שם שום מגבלה.

מצד שני, ארכיטקטורת Hyperledger Fabric מציעה רק גישה מורשית. לכן, זה אך ורק למקרי שימוש ארגוניים. אך חברות ציבוריות אחרות יכולות גם להשתמש ב- Sawtooth במקום ב- Fabric.

 

 • אלגוריתם קונצנזוס

הבדל משמעותי נוסף בהשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth הוא השימוש באלגוריתמים של קונצנזוס. כרגע, Sawtooth מציע מגוון רחב של אלגוריתם קונצנזוס לבחירה. לדוגמא, הוא מציע הוכחה לזמן שחלף, סובלנות תקלות ביזנטית מעשית, Devmode, רפסודה ו- PoET CFT.

מצד שני, אדריכלות בדים של Hyperledger מציעה רק קפקא, סולו ורפסודה.

 

 • תמיכה בסובלנות תקלה ביזנטית

זהו אחד ההבדלים העיקריים ב- Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth. במציאות, Sawtooth תומך בסובלנות תקלות ביזנטית, מה שמבטיח שהרשת שלך בטוחה ומאובטחת מכל השחיתות שהיא..

אך ארכיטקטורת בד Hyperledger מציעה רק סובלנות לתקלות. לכן, לא תקבל את הרמה הגבוהה ביותר של סובלנות תקלות ב- Fabric. למרות CFT עובד בסדר גמור נכון לעכשיו. ובכל זאת, Sawtooth מקדימה הרבה יותר מבד בקדנציה זו.

 

 • טכנולוגיית חוזה חכם

בנקודה הבאה של השוואה בין Hyperledger Sawtooth לעומת Hyperledger Fabric, יש לנו טכנולוגיית חוזים חכמה. במציאות, חוזים חכמים הם רק סוג של לוגיקה עסקית, כך שזה אומר שתוכלו להפוך ולבצע דיגיטציה של החוזים העסקיים שלכם ברשת..

לכן, ב- Sawtooth, משפחות העסקאות דואגות לתכונה זו. יהיה עליכם להשתמש במשפחות אלו בכדי להקל על ההיגיון העסקי שלכם.

מצד שני, בד מציעה שרשרת קוד לשם כך. תכונה זו מטפלת בכל מיני סוגים של ביצוע לוגיקה וניהול נכסים.

 

 • סוג חוזה חכם

ב- Hyperledger Fabric, תקבל גרסה מותקנת של Chaincode. אתה יודע מה זה אומר? המשמעות היא שלא תוכלו לשנות את שפת החוזה כאן. זה קצת מגביל.

אבל ב- Sawtooth, אתה מקבל חוזים מותקנים וגם על גבי שרשרת. לפיכך, זה מבטיח שתוכל להתאים אישית את החוזים שלך ולהשתמש בשפת התכנות המועדפת עליך.

תוכל ללמוד עוד על כך מהמדריך Hyperledger Fabric. בכל מקרה, בואו נראה את הנקודה הבאה בהשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth.

 

 • שפת חוזה חכמה נתמכת

שפות חוזה חכמות חשובות באמת כשמדובר בפלטפורמות בלוקצ’יין. במציאות, ב- Sawtooth, אתה מקבל מגוון רחב של תמיכה בשפה עבורה. לדוגמא, הוא מציע חלודה, ג’אווה סקריפט, גו או פייתון ואפילו סולידיות באמצעות סט!

יותר מכך, הם עובדים על הצגת שפות נוספות. אבל ב- Fabric, אתה מקבל רק את Go, Java, Javascript ו- Solidity, וזה קצת מגביל.

 

 • עיבוד עסקאות

לצורך השוואה זו של Hyperledger Sawtooth לעומת Hyperledger Fabric, אני בודק שיטות עיבוד עסקאות. ב- Hyperledger Sawtooth תקבלו מאמתים שיטפלו בתהליך העסקה.

מצד שני, בבד תמיכה בעמיתים ושירותי הזמנות דואגים לתהליך זה. בקיצור, תהליך זה הופך את פרויקטים של Hyperledger ליעילים כל כך מלכתחילה.

 

 • אחסון מדינה

ב- Sawtooth, המצב הנוכחי של הרשת נשמר במסד הנתונים lmdb המרכזי. אבל ב- Fabric, אחסון המדינה הוא מסד הנתונים leveldb או CouchDB. בקיצור, זה אחד ההיבטים החשובים של שתי הפלטפורמות. וללא אחסון מדינה, רשת לא יכולה לתפקד כראוי. לכן, אם אתה מפתח, זכור זאת.

 

 • תמיכה ב- EVM

Sawtooth Hyperledger משתמש ב- Seth כדי לתמוך במחשב הווירטואלי של Ethereum. במציאות, מדובר בעסקה ענקית עבור מפתחים שכן הם יכולים להשתמש ב- Solidity עבור אנשי קשר חכמים כעת. מצד שני, Fabric שילבה לאחרונה את המערכת החדשה הזו שמאפשרת לה להשתמש גם ב- EVM. לכן, בהשוואה בין Hyperledger Sawtooth לעומת Hyperledger Fabric, שניהם תומכים ב- EVM.

 

 • מהירות עסקה

כשמדובר במהירות העסקה, שום דבר לא יכול לנצח את Fabric נכון לעכשיו. במציאות, Hyperledger Fabric מגיעה עם אסטרטגיה אחרת להגדלת המהירות ברשת. לפיכך, הוא מציע יותר מ -2,000 עסקאות בשנייה.

מצד שני, Sawtooth מציע רק משהו קרוב ל -1,000 עסקאות בשנייה. זה קצת פחות מבד, אבל זה מתאים יותר לתעשיות שלא זקוקות לשיעור עסקאות גבוה.

 

טבלת השוואה בין שיניים מנסרות לעומת בד

 

Hyperledger-Sawtooth

Hyperledger-Fabric

רמת הרשאה

מותר ונטול היתר מותר

תמיכה ב- BFT

כן, תומך בסובלנות תקלות ביזנטית לא, תומך רק בסובלנות תקלה

עיבוד עסקאות

מאמתים

 

אישור עמיתים ושירותי הזמנות

אלגוריתם קונצנזוס

הוכחת זמן שחלף, סובלנות תקלות ביזנטית מעשית, רפסודה, Devmode קפקא, רפסודה, סולו

מהירות עסקה

>1000 TPS >2000 TPS

תמיכה ב- EVM

כן (דרך סט) כן

טכנולוגיית חוזה חכם

משפחות עסקה קוד שרשרת

אחסון מדינה

מסד נתונים lmdb מרכזי CouchDB או leveldb

שפת חוזה חכמה נתמכת

חלודה, JavaScript, גו או פיתון; תומך במוצקות באמצעות סט לך, Java, Javascript, Solidity

סוג חוזה חכם

בשרשרת ומותקן מוּתקָן

 

איזה מהם האהוב עליך?

עכשיו שאתה יודע הכל על Hyperledger Sawtooth לעומת Fabric, אתה יכול לבצע את השיחה הסופית שלך בלי שום בעיה.

כפי שאתה יכול לראות, לשתי הפלטפורמות יש דמיון והבדלים ביניהן. לכן, כשתרצו לבחור בפלטפורמה המושלמת לפיתרון שלכם, עליכם לבדוק גם את ההבדלים הטכניים שלהם. זכרו תמיד כי פלטפורמה מושלמת יכולה להעשיר את החברה שלכם ולהגדיל את ההכנסות באופן דרסטי.

אם אתה זקוק לעזרה נוספת באסטרטגיה בנוגע לפיתרון, עליך לבדוק את האוסף הרחב שלנו של קורסי בלוקצ’יין. אני בטוח שהקורסים שלנו יכולים לעזור לך לפתח את היצירה הטובה ביותר שלך עם פתרונות מבוססי בלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map