קקטוס Hyperledger: מסגרת Hyperledger חדשה

לאחרונה פרסמו Hyperledger בבלוג שלהם מידע חדש על הפרויקט החדש שלהם Hyperactger Cactus.

ועדת ההיגוי הטכנית (TSC) אישרה לבסוף את פרויקט קקטוס היפרלדגר לאחר שנשאר בעבודה בחצי השנה האחרונה. בתחילה, היא נקראה בשם Blockchain Integration Framework, אך בהמשך היא שונתה ל- Hyperledger Cactus.

כפי שאתה אולי כבר יודע, Hyperledger Cactus הוא פרויקט קוד פתוח. המונחים הטובים ביותר המתארים את הפרויקט הוא השם הקודם של הפרויקט, כלומר Blockchain Integration Framework. את הפרויקט תורמים פוג’יטסו ואקסנטור. עם הכללתו במערכת האקולוגית של Hyperledger, הפרויקט ינוהל כעת על פי תקני Hyperledger. הכללה גם גרמה ל- TSC לשנות את שמה כדי לפגוש פרויקטים אחרים של Hyperledger ומכאן כינה אותו “קקטוס Hyperledger”

הערה: לא מדובר בהדרכת קקטוס של Hyperledger

קרא גם על מסגרות אחרות במערכת האקולוגית של Hyperledger.

  • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain מהדור הבא
  • מדריך Hyperledger: המדריך האולטימטיבי

מהו קקטוס Hyperledger ומדוע אנו זקוקים לו?

פרויקט Hyperledger מביא דגש חדש על הבאת טכנולוגיית הבלוקצ’יין לכולם. נכון לעכשיו, ישנם מספר פרויקטים הפועלים לשיפור טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, הם מקוטעים ויכולים למעשה להאט את אימוץ הבלוקצ’יין ההמוני בקרב עסקים ומשתמשי קצה.

קקטוס Hyperledger, המכונה גם, Blockchain Integration Framework, הוא פרוטוקול שמטרתו לפתור את בעיית הפיצול או לפחות מכוון לפתור אותה בעזרת ארכיטקטורת מערכת הטרוגנית..

יש זינוק של חסימות ארגוניות ועסקים המאמצים אותן. המשמעות היא שיש צורך ביכולת פעולה הדדית בין היישומים השונים. האינטראקציה יכולה להיות בין תעשיות שונות המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין ארגונית או פלטפורמות המותאמות לצרכיהם.

הבעיה שלהם היא לפתור את בעיית ההדדי-פעולה וניתן להשתמש ב Hyperactger Cactus כדי לפתור את הבעיה. בדרך זו ניתן לשתף נתונים בין מערכות שונות ללא צורך ליצור פתרונות מותאמים אישית לכל סוג תשתית שם.

דוגמא אחת טובה היא שרשרת האספקה. בשרשרת אספקה ​​יש צורך בסחורות לעבור ברשתות בלוקצ’יין שונות. משמעות הדבר היא כי יש להעביר את הנתונים מרשת לרשת אחרת על ידי שמירת המידע ללא פגע. מקרה שימוש נוסף הוא העברת כספים דיגיטליים מסומנים מרשת לרשת אחרת.

קקטוס Hyperledger

כדי לקבל הבנה טובה יותר, בוא נעבור על מקרי השימוש של Hyperledger Cactus להלן.


מקרי שימוש בקקטוס Hyperledger

הדרך הטובה ביותר להבין את קקטוס Hyperledger היא לעבור על מקרי השימוש בו.

העברת נכסים למניין

אחד ממקרי השימוש הטובים ביותר של Hyperledger Cactus הוא להעביר העברת ערך בין שתי טכנולוגיות פנקסי בלוקצ’יין שונות. לדוגמה, משתמש יכול לאחסן נכסים בספר החשבונות של את’ריום. אבל עכשיו, הוא רוצה להחליף אותו בנכסים בספר החשבונות. בנסיבות כלליות ללא פתרון המחליף, המשתמש צריך למכור את נכסי ה- Ethereum שלו ואז לקנות את נכסי ה- Quorum באמצעות הכסף. אבל, זה לא אפשרי עבור כל סוגי הנכסים.

כדי לפתור את הבעיה הספציפית הזו, Hyperledger Cactus יכול להציע אינטראקציה חברתית העברת נכסים בפקדון. אינטראקציה זו חשובה מכיוון שהיא תעניק למשתמש את הגמישות לבחור את ספר החשבונות על פי בחירתו.

במקרה שימוש זה של Hyperledger Cactus, המשתמש ברגע שהוא יעביר את הנכסים מאת’רום יאבד אותם משם. עם זאת, הנכס יהיה זמין כעת בספר החשבונות. כמו כן, כדי לגרום לזה לעבוד, יש לספק פנקסים ולמחליף צריך לקבוע את זהותו לפני שהחלפה מתבצעת..

מכירת נתונים בפקדון למטבעות

Hyperledger Cactus יכול גם להקל על מכירת נתונים של מטבעות בפקדון. זה אומר שהוא יכול להציע חילופי עמיתים בין שני משתמשים באמצעות נאמנות בין שתי מערכות מרכזיות או ספרים שונים..

הנתונים המשותפים בין המשתמשים יכולים להיות כל דבר, כולל מסד נתונים של אד-טק, מודל למידת מכונה, אמנות דיגיטלית וכדומה.!

משתמש אחד שיש לו את הנתונים יוזם את העסקאות. הן הנתונים והן הכספים עוברים את עסקת Hyperledger Cactus באמצעות נאמנות. העסקה נעשית באמצעות החלפה אטומית, ומבטיחה כי שני האינטרסים של הצדדים מוגנים כל הזמן.

כדי לגרום לכל זה לעבוד, שני הצדדים צריכים לשתף מידע קריטי כולל כתובות משלוח, ספקי נאמנות שהם סומכים עליהם והסוג הנוכחי.

החלפת כסף

Hyperledger Cactus יעיל גם כשמדובר בהצמדת מטבעות יציבים למטבעות קריפטוגרפיים אחרים. במקרה שימוש זה, משתמש אחד יכול למעשה ליישם ולהשתמש ב- Hyperledger Cactus כדי לקבוע סביבה ולהשתמש בתוספים הדרושים כדי לגרום לפנקס העבודה לעבוד לטביעת אסימונים, לעסקאות ולצריבה..

מקרה שימוש זה מתואר בצורה הטובה ביותר כפרויקט הטמעת תוכנה שבו מטבע מבוסס יכול להשתמש בהצמדה למטבע יציב כדרך לזכות באמון המשתמש. מקובל שמשתמשים לא סומכים על מטבעות שאינם מגובים. היישום יכול לעזור לאותם משתמשים לקנות את המטבע כאשר הם מוצמדים כנגד ביטקוין או דולר ארה”ב.

נתוני בריאות משתפים עם בקרת גישה

מקרה שימוש פופולרי נוסף עבור קקטוס Hyperledger הוא שירותי בריאות. ענף הבריאות נאבק בשיתוף נתונים. השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, לעומת זאת, מאפשר להם לשתף נתונים בינם לבין עצמם. עם זאת, השימוש בטכנולוגיית בלוקצ’יין שונה פירושו צורך בחילופי נתונים נכונים וביכולת פעולה הדדית.

Hyperledger Cactus יכול לסייע בפתרון הבעיה בעזרת אינטראקציה חברתית עם שיתוף נתונים בין עמיתים לעמית. המטופל מרוויח גם מאינטראקציה זו. הם יכולים להחליט אם הם רוצים שספק שירותי הבריאות יאחסן את נתוני המטופל כולל ההיסטוריה הרפואית שלהם. ספק שירותי הבריאות יכול לבקש אישור מהחולה וברגע שניתנה האישור, נתוני החולה מאוחסנים כעת על סמך תכונות הפרטיות / בקרת הגישה שהגדיר המשתמש..

משמעות הדבר היא גם שהמשתמש שולט בנתונים המשותפים בין ספקי בריאות שונים מכיוון שהגדירו בקרת גישה בעצמם. הצלחת המקרה תלויה באופן שבו טכנולוגיית הבלוקצ’יין עובדת. ההוכחה הקריפטוגרפית תבטיח כי אף אחד מספקי הבריאות לא מבצע הפרה בכל הנוגע לאחסון ושיתוף נתוני המטופל.

שילוב עקיבות מזון

טכנולוגיית הבלוקצ’יין התקדמה בכל הנוגע לשילוב מזון. אמון המזון של יבמ הוא אחד מאותם פרויקטים שרוצים לשנות את המערכת האקולוגית של המזון על ידי מתן סביבה חכמה, בטוחה וקיימת יותר.

Hyperledger Cactus יכול להשלים את אמון המזון של יבמ באמצעות מתן אמצעי לפרויקט הטמעת התוכנה. במקרה שימוש זה, משתמש הקצה המועיל ביותר הוא הצרכן שכן הוא יכול להעריך את המזון בחנות פיזית על ידי שאילתת היישום השומר על עקבות המזון. ברגע שהוא בטוח לגבי האוכל ומקורו, הוא יכול לבצע את הרכישה בשקט נפשי מלא.

הארגונים המטפלים במזון יכולים לקיים אינטראקציה טובה יותר זה עם זה על ידי הקפדה כי שירותים / מוצרים נפרדים עדיין יוכלו לסנכרן ולאמת את מקורם של מוצרי המזון הנמכרים בסניפים. המשמעות היא שיצרן המזון יכול לחלוק את המידע עם שחקנים אחרים בשרשרת המזון ללא צורך ביצירת פיתרון נפרד עבורו שכן ניתן לפתור אותו על ידי קקטוס. הקמעונאי צריך לשלב את קקטוס כמרכיב אדריכלי ולספק ממשק לצרכן למעקב אחר מזון במהלך שרשרת האספקה..

ניהול זהויות: הרשאה ואימות ארנק משתמשי קצה

המקרה האחרון לשימוש של Hyperledger Cactus שעליו נדון הוא אישור ארנק ואימות.

מקרה שימוש מסוים זה מתייחס למשתמש למשתמש ביכולת לנהל ולנהל אינטראקציה עם ארנקים על גבי ספרים שונים ללא הרשאה ומותר. במילים פשוטות, משתמש הקצה יוכל כעת להתחבר לרשתות שונות ללא הרשאה או מורשה באמצעות ממשק יחיד.

קקטוס Hyperledger לעומת בד

אם אתה עוקב אחר המערכת האקולוגית של Hyperledger, היית יודע אודות Hyperledger Fabric. זו אחת ממסגרות Hyperledger הפופולריות ביותר שיש שם. אין ספק כי קקטוס הוא חדש, אך אין בו כדי לשנות את הנוף הטכנולוגי של הבלוקצ’יין, אלא לעצב אותו טוב יותר לפתרונות הקיימים כיום, כגון Fabric.

Hyperledger Fabric היא מסגרת מלאה המעניקה למפתחים את היכולת ליצור פתרונות או יישומים בעזרת אדריכלות מודולרית.

בעיקרו של דבר, Hyperdeger Fabric הוא מסגרת וקקטוס הוא פרוטוקול המאפשר למערכות ספרים שונות להתחבר ולהחליף מידע בצורה טובה יותר..

רוצה לדעת עליהם יותר? ואז בדוק את מדריך Hyperledger: המדריך האולטימטיבי. בקרוב נסקור את הדרכת הקקטוס של Hyperledger.

עקרונות קקטוס Hyperledger

בחלק זה אנו עקרונות הליבה של קקטוס Hyperledger. עקרונות אלה שולטים בפרויקט קקטוס Hyperledger.

תמיכה רחבה

הפרויקט רוצה לקשר בין מערכות אקולוגיות שונות ללא קשר למגבלות שיש בטכנולוגיה.

אדריכלות תוספים

קקטוס מספקת אינטגרציה חלקה לשירותים סביב עצמה. בדרך זו היא רוצה להבטיח שהיא באמת מספקת יכולת פעולה הדדית ומזערת אינטגרציה דעתנית. יתר על כן, הם יעבדו גם עם יחסי ציבור ומשוב על מנת להבטיח שקוד הקקטוס של Hyperledger יוסר לתוספים. לבסוף, הם גם רוצים להבטיח שהוספת פרוטוקולים עתידיים ומקרי שימוש יהיו חלקים ככל האפשר.

אין הוצאות כפולות

עיקרון נוסף של קקטוס Hyperledger הוא למנוע הוצאה כפולה על פני מערכות אקולוגיות שונות בכל זמן נתון.

DLT כולל תכונות

לטכנולוגיות ספר חשבונות מבוזרות יש אדריכלות משלהם. המשמעות היא שלכל DLT יש תכונות שאינן זמינות באופן חלקי או מלא מ DLT אחרות.

Hyperledger Cactus רוצה להבטיח עיצוב המאפשר לאפשר לתכונות הייחודיות הללו להיות נגישים כאשר Cactus ניגש ל- DLT.

השפעה נמוכה

קקטוס Hyperledger לא רוצה להגדיר מחדש את המערכת האקולוגית אלא רוצה לוודא שיש ביניהם יכולת פעולה הדדית. שכיחות נמוכה זו תבטיח שמודל האמון, הממשל וזרמי העבודה יישמרו במערכת האקולוגית בהתאמה. לחיצת היד של הפרוטוקול המתרחשת בין המערכת האקולוגית צריכה לוודא כי שם האי-תאימות משותפת מראש כך שיש דרך למשתמש לדעת עליה. לאחר מכן המשתמש יכול להחליט אם הוא / היא רוצים להמשיך בעסקאות.

שְׁקִיפוּת

תהיה שקיפות מוחלטת בכל הנוגע להשלכות העברה גלובליות ומקומיות. כמו כן, Hyperledger Cactus יבטיח שכל שגיאה תועבר כהלכה למשתתפים וגם זה במועד. התקשורת צריכה להיעשות גם עם ראיות שניתן להשתמש בהן כדי לתקן את הבעיה או להודיע ​​למשתמש.

תהליכי עבודה אוטומטיים

ניתן לתכנן באופן אוטומטי את זרימות העבודה בין המערכת האקולוגית לעבודה. זה יבטיח ביצוע מהיר.

האבטחה הגבוהה ביותר

Hyperledger Cactus יספק מגוון רחב של אפשרויות מאובטחות שרק תצטרף אך ורק ללא אפשרות לבטל הסכמה.

משא ומתן על פרוטוקול עסקה

יהיה מנגנון לחיצת יד למשתתפים. מנגנון לחיצת היד צריך לכלול פרוטוקולים כדי להבטיח שהעסקה מבוצעת כראוי.

דרישת תכונה של קקטוס Hyperledger

מלבד העקרונות, הקקטוס Hyperledger מציע גם כמה תכונות עיקריות שנדון בהמשך.

שילוב פרוטוקול חדש: קקטוס תבטיח שתמיד תהיה דרך להוסיף פרוטוקולים חדשים לארכיטקטורה של התוסף. זה יעצים את התקשורת ויאפשר להם להציע, לבדוק ולפתח יישומים ללא כל מגבלות או מגבלות.

תאימות NAT / Firewall / Proxy: זה יאפשר לפרוטוקולים לעבוד דרך NAT, חומות אש ו- Proxy.

שכבת תקשורת דו-כיוונית: תמיכה בערוץ התקשורת הדו-כיווני עם או בלי שימוש בחומות אש, proxy ו- NAT.

ניהול קונסורציום: קקטוס תגיע עם תמיכה בניהול קונסורציום. המשמעות היא שהגופים המשתפים פעולה יכולים ליצור קונסורציומים ולעזור להפעלת אשכול הקקטוס על ידי תרומת משאבי רשת או חומרה. אשכול הקקטוס מורכב משרתי API, צמתים מאמתים וכן הלאה.

הקונסורציום מתמקד כיצד להפעיל את האשכול ולהבטיח שהוא נקי מכל באגים.

אדריכלות קקטוס Hyperledger

ארכיטקטורת הקקטוס של Hyperledger מורכבת ממרכיבי מפתח להלן:

  • דפוסי עבודה משותפים
  • אדריכלות אינטראקטיבית
  • אדריכלות טכנית
  • מפרט פרוטוקול עסקה
  • ארכיטקטורת תוספים

כל אלה הם מחוץ לתחום המאמר ולכן אנו נסקור אותם בארכיטקטורת Hyperledger Cactus אותה נסקור בקרוב! אנו נסקור את כל הדברים האלה במדריך Hyperledger Cactus גם במאמרים העתידיים שלנו.

סיכום

זה מוביל אותנו לסוף המאמר של קקטוס Hyperledger. כאן ניסינו לראות מה יש למסגרת Hyperledger החדשה להציע. מקרי השימוש הם דרך טובה להבין היכן קקטוס יכול להשתלב.

אז מה אתה חושב על קקטוס Hyperledger? הגיבו למטה והודיעו לנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map