Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain מהדור הבא

Hyperledger בד קיים כבר מעט זמן עבור המפעלים. במציאות, היא מציעה את אחת הפלטפורמות היצירתיות למקרי שימוש בבלוקצ’יין. אבל טכנולוגיה שלא משתפרת עם הזמן מתיישנת מהר מאוד. לכן Hyperledger הביא לנו את המהדורה החדשה של Hyperledger Fabric 2.0.

בעיקרון, בעבר הציעה החברה גרסת בד 1.4. אבל עכשיו יש בינינו את הבלוקצ’יין מהדור הבא. אם אתה יותר מתרגש מהמהדורה החדשה כמונו, עיין במדריך זה. כי היום נדבר על מה המהדורה החדשה של Hyperledger Fabric 2.0 ועל כל התכונות שהציגה.

אך לפני שנתחיל, נבצע מעקב חוזר מהי פלטפורמת ה- Hyperledger Fabric ואילו תכונות היא הציעה בתחילה.

אז הבה נתחיל!

בד Hyperledger 2.0

מהו בד Hyperledger?

Hyperledger Fabric היא פלטפורמת ספר ספרים מבוזרת לפתרונות ארגוניים המגיעה עם צדדיות, מודולריות וביצועים. אז כידוע, יש גם פלטפורמות ללא הרשאות. אבל בד שונה מזה.

זה לא מאפשר סתם לאף אחד לקבל כניסה לפלטפורמה. במקום זאת הוא מציע גישה מורשית למשתמשים שיש להם סמכות במערכת. יתרה מכך, הוא מציע גם פרטיות נתונים וחוזים חכמים לביצועים מדרגיים ומאובטחים.

לכן כל תעשייה יכולה פשוט להשתמש ב- Hyperledger Fabric לכל סוג של פיתרון. ההזדמנויות הן בלתי מוגבלות, ועסקים תמיד יקבלו את התפוקה הטובה ביותר מפלטפורמת ספר החשבונות המבוזר.

למרות שמשתמשים במערכת רשת יעבדו יחד, אך הארגונים צריכים לשמור על פרטיות לצורך אינטראקציות מסוימות. על זה מבוסס התעשייה. לדוגמא, אולי רוכש מוכר מוצר לספקים שונים אך בטווחי מחירים שונים.

אך הרוכש צריך לשמור על פרטיות לגביו. וכאן יכול Hyperledger בד לעזור.

במציאות תוכלו ליצור בקלות ערוצים נפרדים בעסקה עבור מוכרים נפרדים. כמו כן, באפשרותך להשתמש באפשרויות נתונים פרטיות כדי לשמור על המידע ברמה של האש.

מדוע בד Hyperledger?

במציאות, Hyperledger Fabric התפתח עם הזמן בעזרת קהילת הקוד הפתוח והתמקדה בעיקר במקרי שימוש ארגוניים. יותר מכך, כעת הוא מציע הרבה תכונות שהארגון דורש לעיתים קרובות. אז בואו נראה מה אלה –

 • אדריכלות מודולרית ומותרת.
 • פתרון אישור גמיש מאוד לקונצנזוס בין כל הארגונים העסקיים.
 • חוזים חכמים גמישים ופתוחים שיכולים לתמוך במודלי נתונים ופתרונות שונים כגון נתונים מובנים, מודל חשבון, נתונים לא מובנים, מודל UTXO וכו ‘.
 • אפשרויות פרוטוקול קונצנזוס ניתנות להזמנה להזמנת עסקאות וחסימה.
 • פרטיות נתונים מלאה לצורך בידוד עסקאות או שיתוף מידע שצריך לדעת רק באמצעות מודלים של נתונים פרטיים.
 • תמיכה בחוזים חכמים למספר שפות תכנות כגון JavaScript, Java, Go וכו ‘.
 • גרסה וממשל לחוזים חכמים.
 • תמיכה במוצקות.
 • תמיכה במחשב הווירטואלי של Ethereum.
 • עדכונים רציפים, פעולות ארגוניות, תמיכה בגרסאות אסימטריות.
 • נתונים מרובעים כגון שאילתות טווח, שאילתות מפתח, שאילתות JSON ברשת, ועוד רבים אחרים.

בד Hyperledger 2.0: מה חדש?

המהדורה הראשונה אי פעם של Hyperledger Fabric חזרה לגרסה 1.0. ועכשיו, יש לנו את המהדורה השנייה הגדולה של Hyperledger Fabric 2.0. הפעם זה מגיע עם הרבה תכונות חדשות ומשופרות גם למשתמשים וגם למפעילים בפלטפורמה.

מהדורת Hyperledger Fabric 2.0 כוללת דפוסי פרטיות ותומכת ביישומים חדשים, תכונות חדשות להפעלת צמתים, מערכות ממשל משופרות לחוזים חכמים ורבים נוספים.

עם זאת, הם לא יאלצו אותך לשדרג ל- Hyperledger Fabric 2.0 האחרון אם אתה עדיין לא מוכן. לכן, יש לך אפשרות לשדרג כשתהיה מוכן, או שהחברה שלך מוכנה למעבר.

וזו נקודת פלוס ענקית עבור Hyperledger Fabric 2.0.

בואו לבדוק כמה משיאי המהדורה החדשה –

חוזים חכמים ממשל מבוזר

Hyperledger Fabric 2.0 מגיע כעת עם ממשל מבוזר, במיוחד עבור חוזים חכמים. הוא מציע גם תהליך חדש בו תוכלו להתקין קוד שרשרת על העמיתים ולהתחיל בערוץ. לפיכך, ניהול מחזור החיים החדש של קוד השרשרת מאפשר כעת לארגונים מרובים להגיע להסכם על בסיס הפרמטרים של קוד השרשרת.

אז, בעצם, תשתמש במדיניות אישור קוד השרשרת לצורך אינטראקציה עם ספר החשבונות. בואו נראה אילו שיפורים נוספים היא מציעה במהלך תהליך מחזור החיים של קוד השרשרת הקודם –

הסכמה לפרמטרים של שרשרת קוד

בעיקרון, במהדורה הקודמת, רק ארגון אחד בקוד השרשרת יכול היה להגדיר את הפרמטרים גם עבור חברי ערוץ אחרים. אך שאר החברים יכלו לסרב לקבל את קוד השרשרת ולא לקחת חלק בתהליך העסקה. לכן, להפעיל את זה.

עם זאת, Hyperledger Fabric 2.0 החדש מציע מסלול גמיש יותר לקוד השרשרת. כעת הוא תומך הן בדגמי קוד שרשרת מרכזיים והן בדגמי קוד שרשרת מבוזרים. בגרסה המבוזרת, החברות צריכות להגיע להסכמה על קוד השרשרת כדי שהיא תוכל להיות פעילה בערוץ.

שדרוגי שרשרת קוד זהירים

בעבר, רק ארגון אחד יכול לשדרג את העסקה. עם זאת, זה ישאיר את חברי הערוץ האחרים בסיכון אם לא מותקן בקוד השרשרת. לפיכך, גרסת ה- Hyperledger Fabric החדשה 2.0 מאפשרת לשדרג את קוד השרשרת רק לאחר שמספיק חברים מסכימים על השדרוג ללא שום בעיה.

איסוף נתונים פרטיים ועדכוני מדיניות אישור קל

גרסת ה- Hyperledger Fabric החדשה 2.0 אכן מציעה מדיניות תמיכה חדשה בה תוכלו לשדרג את איסוף הנתונים הפרטי או את תצורת המדיניות מבלי להתקין מחדש את קוד השרשרת. יתרה מכך, המשתמשים יכולים לנקוט במדיניות ההסמכה שכן היא מצריכה הסכמה ממספר עצום של משתמשים בערוץ.

במציאות, המדיניות תתעדכן בכל פעם שחבר יעלה על ספר החשבונות או יעזוב את ספר החשבונות.

חבילות שרשרת קוד הניתנות לבדיקה

כעת Hyperledger Fabric גרסה 2.0 מגיעה עם קובץ זפת לקריאה בקלות עבור שרשרת. זה יעזור לך לבדוק את קבצי קוד השרשרת בקלות ולקבוע את ההתקנות בארגונים אחרים.

מספר קודי שרשרת בערוץ

בגרסה הקודמת, מחזור החיים המשמש להגדרת כל קוד שרשרת באמצעות הגרסה והשם שצוינו במהלך התקנת החבילה. אך כעת תוכל להשתמש רק בחבילת קוד שרשרת אחת ולפרוס אותה לא אחת עם מספר שמות בכל פעם ברשת. כמו כן, תוכלו לעשות זאת בערוצים שונים או באותו ערוץ.

חבילות שרשרת קוד בין חברי הערוץ

ב- Hyperledger Fabric גרסה 2.0, משתמשים יכולים להאריך קוד שרשרת למקרי השימוש שלהם. לדוגמא, ארגון יכול להרחיב קוד שרשרת לאימות בחברה שלהם. אבל יש מספר מינימלי של דרישות מארגונים. לכן, כאשר יתאפשר מספיק אישור, העסקאות יקבלו תוקף ויקבלו מקום בחשבונאות.

לפיכך, זה יעזור לחברה שלך לתקן באופן אוטומטי כל בעיה בזמנך מבלי לפגוע בכל הרשת.

שימוש במחזור החיים החדש של שרשרת הקוד

גרסת 2.0 של Hyperledger Fabric מציעה כעת מחזור חיים חדש לחלוטין של קוד שרשרת. עם זאת, אם אינך מוכן לשינויים החדשים, תוכל להמשיך להשתמש במחזור החיים הקודם עם Hyperledger Fabric גרסה 2.0..

במציאות, מחזור החיים החדש יהפוך פעיל רק כאשר תעדכן את היכולות ל- v2.0.

דפוסי יישום שרשרת קוד חדשים

בעיקרון, מפת הדרכים של Hyperledger Fabric 2.0 מאפשרת לך להשתמש באותה שיטת קונצנזוס מבוזרת גם ליישומי קוד שרשרת משלך. זה יבטיח שלארגונים תהיה הסכמה לעסקאות הנתונים לפני שהם מתחייבים לחשבונם.

בדיקות אוטומטיות

ארגון יכול להוסיף צ’קים אוטומטיים לקוד השרשרת על מנת לאמת מידע נוסף לפני אישור עסקה בספר החשבונות.

הסכם מבוזר

החלק הטוב ביותר הוא שמפת הדרכים של Hyperledger Fabric 2.0 מאפשרת לך לדגמן החלטות אנושיות על קוד השרשרת כך שתתפרש על יותר מעסקה אחת. עם זאת, תזדקק למשתמשים אחרים מארגונים כדי לקיים אינטראקציה עם תנאי ההסכם.

ואז, סוף סוף, הצעת קוד שרשרת יכולה לוודא שכל תנאי המשתמש מתקיימים וליישב את העסקה על בסיס זה.

יכולות

ישנן יכולות מסוימות במפת הדרכים של Hyperledger Fabric 2.0. בואו נראה מה זה –

יישום V2_0: זה מתחיל מחזור חיים חדש של שרשרת קוד למפעילים, כאמור בשרשרת קוד.

ערוץ V2_0: בעיקרון, אין בו שינויים, אך ניתן להשתמש בו לשמירה על עקביות עם רמת היכולת והיישומים שהוזמנו.

מזמין V2_0: זה שולט ב- UseChannelCreationPolicyAsAdmins ומשנה את האופן בו בדרך כלל מאומתים עסקת ערוץ. אם תשלב אותו עם האפשרות -baseProfile, תוכל לשנות את הערכים שעברו בירושה במערכת המזמינים.

אך כאשר אתה מעדכן את רמות היכולת שלך, זכור תמיד לעדכן גם את קבצי הבינארי של עמיתים. כמו כן, עדכן את קבצי הבינארי של המזמינים לפני שתעדכן את יכולות המזמין והערוץ.

שיפורי נתונים פרטיים

מפת הדרכים של Hyperledger Fabric 2.0 מגיעה גם עם דפוס חדש לשיתוף כל הנתונים הפרטיים שלך מבלי לאסוף את כולם בבת אחת ואז לשלב חברי ערוץ על סמך זה. באופן ספציפי יותר, מבלי לשתף מידע פרטי עם אוסף משתמשים, תוכלו פשוט לשתף אותו עם ארגון יחיד.

אך לפני שנעמיק קצת יותר בתיעוד Hyperledger Fabric 2.0, בואו נראה לאילו נתונים פרטיים מתייחסים בפועל ב- Hyperledger.

מה הם נתונים פרטיים?

במקרים רבים ייתכן שיהיה על עסק לשמור על פרטיות מסוימת בערוץ של חברות אחרות. לפיכך, עליהם ליצור ערוץ חדש עם ארגונים בלבד שיכולים לראות את המידע בנפרד. אך פירוש הדבר שהוא יזדקק גם למנהלות נוספות, מדיניות, גישת חברות, ועוד רבות נוספות.

יתרה מכך, זה גם לא מאפשר למשתתף בערוץ להשתמש במערכת בכל מקרי שימוש בהם כל הצדדים יכולים לראות חלק כלשהו במידע בעוד שאחרים נשארים מוסתרים..

עם זאת, כעת מפת הדרכים של Hyperledger Fabric 2.0 תעזור לך ליצור אוסף נתונים פרטי. כאן תוכלו להגדיר קבוצת משנה של חברות שיכולות לראות את הנתונים הפרטיים מבלי ליצור ערוץ חדש לכל מקרה.

מהי איסוף נתונים פרטיים?

בעיקרון, אוסף הוא שילוב של שני אלמנטים שונים –

המידע בפועל שמשודר בין עמיתים באמצעות פרוטוקול הרכילות. אך כאן, רק הארגון המוסמך לראותו יכול לראות זאת. ביסודו של דבר, נתונים אלה נמצאים על בסיס נתונים פרטי של המדינה בתוך פנקסי העמיתים של אותו ארגון.

יתרה מכך, אין כאן שירותי הזמנה, והם אינם יכולים לראות את המידע הפרטי. בכל מקרה, מכיוון שפרוטוקולי הרכילות משדרים את המידע מעמית אחד למשנהו, עליך להגדיר צמתים עוגנים בערוץ.

הוא מכיל גם חשיש של אותם נתונים פרטיים שמזמינים, מאושרים ונכתבים על ספר החשבונות של כל העמיתים בערוץ. ביסודו של דבר, הוא משמש כראיה לאימות עסקה בערוץ. אתה יכול גם להשתמש בו למטרות ביקורת.

שימוש באוסף

בתוך ערוץ

עליך להשתמש בערוצים אם ברצונך לשמור סוד של עסקה שלמה מקבוצת ארגונים בתוך הערוץ.

ערוץ נפרד

על פי תיעוד של Hyperledger Fabric 2.0, אתה יכול להשתמש באוספים כאשר אתה צריך לשמור רק חלק מהספר החשבוני ממערך ארגונים..

במציאות, לארגונים מסוימים תהיה גישה מלאה לפנקס הספרים, ואחרים עשויים רק לראות את המותר להם. אם ברצונך גם לשמור על נתוני עסקאות משירותי ההזמנות, תוכל להשתמש באיסוף נתונים פרטיים לצורך סודיות.

דוגמה

בואו לבדוק דוגמה מתיעוד Hyperledger Fabric 2.0 כדי להבין את המצב טוב יותר.

נניח, בפלטפורמת מסחר, יש חמש ארגונים בערוץ.

 • החקלאי שמוכר סחורה
 • מפיץ שמעביר את הסחורות האלה
 • שולח שמעביר סחורה בין שני צדדים
 • סיטונאי שקונה סחורה מהמפיץ
 • קמעונאי שקונה את הסחורה מהסיטונאים והמשלוחים

בעיקרון, המפיץ יכול לגבות תשלום שונה בכל מקרה. אז יתכן שהוא ירצה לשמור על עסקאות עם המשלח והאיכר, כי ייתכן שיש לו עסקאות אחרות עם הקמעונאי והסיטונאי..

כמו כן, המפיץ אכן גובה פחות מסיטונאי מאשר מקמעונאי. לפיכך, ייתכן שתרצה לשמור זאת בסוד מפני הקמעונאי.

לעומת זאת, סיטונאי יכול לקיים יחסים פרטיים עם השולח והקמעונאי. אך אם ברצונך ליצור ערוץ נפרד לכל מידע פרטי, המערכת תסתבך הרבה יותר.

במקום לעשות זאת, תוכל לקבל אוספי נתונים פרטיים שונים או PDC עבור כל אחד מהחברים.

כמו,

איסוף נתונים פרטי-1: שולח, חקלאי ומפיץ

איסוף נתונים פרטי-2: שולח, קמעונאי וסיטונאי

איסוף נתונים פרטי-3: סיטונאי ומפיץ

על פי התיעוד של Hyperledger Fabric 2.0, לכל עמית המפיצים יהיו מאגרי מידע פרטיים המכילים נתונים פרטיים עבור קשרי המשלוחים, החקלאים והמפיצים וליצור הסיטונאי והמפיץ..

שיפורים בדפוסי נתונים

על פי תיעוד Hyperledger Fabric 2.0, ישנם שיפורים שמאפשרים את עבודתם של דפוסי הנתונים הפרטיים החדשים. אלו הם –

שיתוף ואימות נתונים פרטיים

צדדים מקבלים יכולים להשתמש ב- API של GetPrivateDataHash () כדי לוודא אם הנתונים הפרטיים המשותפים איתם הם אותנטיים או לא בשני תרחישים –

 • כשאתה משתף מידע פרטי עם משתמש ערוץ שאינו חבר באוסף.
 • כשאתה משתף אותו עם אוסף אחר שמגיע עם חבר אחד או יותר.

מדיניות תמיכה ברמת האוסף

כעת תוכל להגדיר אוספי נתונים פרטיים בעזרת מדיניות אישור שיכולה לעקוף מדיניות אחרת של רמת שרשרת קוד עבור מפתחות באוסף. בעיקרון, אתה יכול להשתמש בו כדי להגביל ארגונים אחרים לכתוב על האוסף ומה יכול לאפשר את מחזור החיים של שרשרת קוד ודפוסי היישום.

ובכן, לדוגמא, יתכן שתזדקק לאישור שאם ארגוני הרוב מסכימים, אתה יכול להתחיל את העסקה, אך במקרים, ייתכן שתצטרך את ההסכם מארגון ספציפי כדי לגרום לו לעבוד.

אוספים מרומזים לארגון

על פי תיעוד Hyperledger Fabric 2.0, בכל מקרה, אם ברצונך להשתמש בתבנית נתונים פרטית לכל ארגון, תוכל לפרוס קוד שרשרת מבלי להגדיר את האוסף בגרסה החדשה. זו אחת התכונות העיקריות של Hyperledger Fabric 2.0.

משגר קוד שרשרת חיצוני

ה משגר קוד שרשרת חיצוני הוא אחד מהתכונות המדהימות של Hyperledger Fabric 2.0. בעיקר, זה יעצים את המפעילים שכן כעת הם יכולים לבחור להשיק את קוד השרשרת של בחירת הטכנולוגיה שלהם. יתרה מכך, לא תצטרך להשתמש עבור זה במשגר או בונה חיצוני, והוא יפעיל את קוד השרשרת באמצעות Docker API..

בעיקרון, העמיתים לא יצטרכו לגשת לדמון של Docker כדי להריץ או לבנות את קוד השרשרת. בסביבת ייצור, זה בהחלט לא רצוי, וזו הסיבה שהעמיתים יכולים כעת לבטל את התלות בדמון הדוקר.

כעת אינך צריך להריץ קוד שרשרת במיכל דוקר, תוכל לתבוע את בחירת הסביבה שלך להפעלת קוד השרשרת.

בנוסף, המפעילים יכולים להציע תוכניות הפעלה חיצוניות של בונים לצורך עקיפת האופן בו המשתמשים משיקים או בונים קוד שרשרת.

בעבר, עמיתים השיקו קוד שרשרת ואז הוא התחבר אליהם בחזרה. אבל עכשיו אתה יכול להפעיל אותו כשירות חיצוני.

ביצועים משופרים ב- CouchDB

בעבר, כאשר תשתמש במאגר המידע של CouchDB, אתה תיתקל בעיכובי קריאה באימות ותמיכה. לכן היה קשה להשיג ביצועים חלקים ככל האפשר. אך כעת, עם תכונות Hyperledger Fabric 2.0, תקבל מטמון עמיתים חדש שיחליף בדיקות ממושכות עם תפוקות מהירות. יתרה מכך, באפשרותך להגדיר אותם באמצעות המאפיין core.yaml cacheSize.

תמונות דוקר מבוסס אלפיני

ב- Hyperledger Fabric 2.0 החדש, הוא ישתמש ב- Alpine Linux עבור תמונות ה- Docker. Alpine Linux הוא הפצה מאובטחת וקלה יותר של לינוקס שיכולה להגדיל בקלות את ביצועי הרשת.

במציאות, המשמעות היא שתמונות Docker יהיו קטנות יותר בגודלן, ולכן ייקח פחות זמן להורדה או להפעלה. יותר מכך, זה לא יתפוס יותר מדי מקום גם מעכשיו.

החברה תכננה את ה- Alpine Linux מאפס, תוך התחשבות בביטחון, והתכונה המינימליסטית של הפצה זו נפטרת מכל הפגיעות..

רשת בדיקות לדוגמא

עכשיו תהיה לך רשת בדיקת דוגמאות חדשה במאגר הדוגמאות. זו אחת התכונות המגניבות של Hyperledger Fabric 2.0. במציאות, רשת בדיקות זו היא מודולרית וקלה לשימוש. לכן, לא תהיה לך שום בעיה לבדוק את החוזים או היישומים החכמים שלך לפני השקת הפתרון.

בנוסף, אתה יכול גם לפרוס את הרשת עם רשויות אישורים יחד עם cryptogen.

כיצד לשדרג ל- Fabric v2.0

בכל פעם שפורסמה גדולה מתרחשת, זה מביא המון בעיות שיקול שדרוג. במקרים רבים, יתכן שתצטרך להתקין את הגרסה החדשה מאפס, אך יכולה להיות זמן השבתה. עם זאת, אחת התכונות של Hyperledger Fabric 2.0 היא שאם אתה כבר בגרסה 1.4, תוכל לשדרג ישירות לגרסה 2.0 ללא זמן השבתה.

הם גם עיבדו מחדש והרחיבו את מסמכי השדרוג כדי שתוכלו לבדוק ויש להם גם בית עצמאי תיעוד. רוצים לשדרג? ואז לבדוק את שלהם תיעוד על ש.

בעיקרון, שדרוג למהדורה האחרונה הוא תהליך בן ארבעה שלבים –

 • ראשית, עליך לגבות את פנקסי MSP שלך.
 • ואז התחל לשדרג בצורה מתגלגלת את בינארי המזמינים לגרסה האחרונה.
 • לאחר מכן, עקוב אחר אותו תהליך עדכון גם עבור קבוצות הבינאריות של העמיתים.
 • לבסוף, עליכם לעדכן את ערוצי היישומים ואת ערוץ מערכת ההזמנות ליכולות העדכניות שלהם כאשר הם זמינים. יתרה מכך, לא לכל המהדורות יהיו יכולות מגדילות, לפעמים יש להם שיפורים משמעותיים מתישהו שלא יהיו להם.

שדרוג הדרכות

לפני שאתה משדרג תהליכים כלשהם, עליך לשקול לבדוק את ההדרכות שלהם לשם כך. אתה יכול גם לעיין במדריך הבדים שלנו. בכל מקרה, אנו נותנים גרסה קצרה לכך כאן –

 • לפני שאתה משדרג את היכולות שלך, עליך לשדרג תחילה את כל הרכיבים שלך. וודא שהם הגרסה האחרונה.
 • כמו כן, הקפידו לעדכן את כל הצמתים לגרסה האחרונה לפני עדכון הערוץ כולו.
 • עליכם להוסיף מדיניות תמיכה עבור חברה ספציפית לצורך התחלת מחזור חיים חדש של קוד שרשרת במערכת.

המארג רואה כעת את שדרוג הצמתים והגדלת היכולות כסטנדרט.

פתק: מומלץ לשדרג את ה- SDK שלך גם לגרסה האחרונה. למרות ש- SDK שלך אמור להיות מסוגל לטפל במהדורות שוות של Hyperledger Fabric ובגרסה נמוכה יותר, עדיף לעדכן אותו כי אז תוכל להשתמש בתכונות ה- Fabric העדכניות ביותר..

אם אתה עדיין מבולבל לגבי תהליך השדרוג, עיין בתיעוד שלהם עליו.

סיכום

המהדורה האחרונה של גרסת 2.0 היא אבן דרך בהיסטוריה. במציאות, בד 2.0 נחשב לטכנולוגיית הבלוקצ’יין מהדור הבא. יותר מכך, יש כל כך הרבה תכונות Hyperledger Fabric 2.0 שמציעות הרבה הזדמנויות.

נכון לעכשיו, אנחנו עדיין לא יודעים כיצד תבצע טכנולוגיה זו או אם הגרסה החדשה יכולה סוף סוף להיפטר מההיבטים השליליים של הבלוקצ’יין. אף על פי כן, אבן הדרך החדשה למשפחת הקהילה וההקה, הביאה הרבה שיפורים חדשים, ואנחנו רק יכולים לקוות לטוב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map