Hyperledger לעומת Ethereum: התנגשות של שתי טכנולוגיות מתפתחות

מאמר זה משווה בין שתי פלטפורמות הבלוקצ’יין הפופולריות ביותר – Hyperledger ו- Ethereum, יחד עם המושגים הבסיסיים של שתי הפלטפורמות הללו..

ככל שהצורך בטכנולוגיית בלוקצ’יין ובפתרונות נלווים עובר מיינסטרים, הביקוש לרשתות חסימות ארגוניות עולה. כבר עכשיו, פלטפורמות כמו Hyperledger ו- Ethereum מתקדמות בכיוון זה. לכן, זה לא מפתיע שאתה חושב על איזו פלטפורמה יכולה להתאים ביותר לצרכים שלך. לכן, אנו מביאים לך את ההשוואה בין Hyperledger לעומת Ethereum.

זה בוודאי יעזור לך לבחור נכון. אז בואו נתחיל!

הירשם עכשיו: קורס יסודות Blockchains ארגוניים

התנגשות של שתי טכנולוגיות מתפתחות

ישנן כמה טכנולוגיות מתפתחות, כולל בינה מלאכותית (AI), רובוטיקה, מציאות מדומה (VR), מציאות רבודה (AR) בין היתר. לכן, די הוגן לומר שכל מחיר טכנולוגי מגיע עם סט תכונות משלו, נכון?

באופן ספציפי יותר כל הטכנולוגיות הללו נוצרו בגלל הצורך בשוק. אבל אני חושב שאתה כבר יודע שבלוקצ’יין לא הופיע בצורה אופיינית.

Blockchain נוצרה כטכנולוגיה הבסיסית של הביטקוין ומאוחר יותר אלפי מטבעות קריפטוגרפיים החלו להשתמש בו. קרן את’ריום לקחה את הטכנולוגיה ברמה גבוהה יותר על ידי הצגת חוזים חכמים. בעזרת הפיתרון, המשתמשים יכולים לבצע עסקאות ישירות ללא צורך בישות מרכזית שתאכוף את האמון.

Ethereum העניקה לכל השימוש תכונה מסוג חדש והיא ניסתה לגדול מהזרמים האופייניים בבלוקצ’יין המקורי. אך כעת הטכנולוגיה כבר משכה את עיניהם של חברות המורשת. עם זאת, עם ההיבט הציבורי המלא של הטכנולוגיה, הם לא יכלו להשתמש בה כראוי.

ולכן יש לנו Hyperledger. Hyperledger הגיע עם מערכת הפרטיות הרלוונטית שמישהו יזדקק לארגון.

לשם כך, פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות הגיעו לסייע לחברות לפרוס את הטכנולוגיה.

פלטפורמות בלוקצ’יין ארגוניות פותרות חלק מהאתגרים המרכזיים הכרוכים בשימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ברמה הארגונית. יש לציין כי הפלטפורמות עוזרות לחברות לשמור על פרטיות הנתונים שלהן לפיה כל חבר בפלטפורמה צריך לקבל הרשאה לגשת לפלטפורמה.

מעניין שטכנולוגיית הבלוקצ’יין נבנית על ידי קהילה מבוזרת שבה כל המידע שנרשם על ספר החשבונות הוא ציבורי ומופץ בקרב כל המשתמשים. זה המקום בו בלוקצ’יין מקבל את ייעודו האחר כטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר (DLT)..

Hyperledger מול Ethereum


מה זה Hyperledger?

קרן לינוקס העלתה את הרעיון ליצור רכזת הנותנת פלטפורמה של מאמצי קוד פתוח להתאמה אישית של בלוקצ’יין לעבודה עבור ארגונים. בלוקצ’יין של Hyperledger מפגיש משתתפים בעלי פרופיל גבוה כמו IBM המבקשים לנצל את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיה. בדיוק כמו Ethereum, Hyperledger מספקת את הפלטפורמה למפתחים לבוא עם יישומים המציעים פתרונות חכמים לתעשיות שונות.

בניגוד לפלטפורמות אחרות, Hyperledger הוא קצת שונה. יש להם הרבה פרויקטים מתחת לתיקים, ולכל הפלטפורמות האלה עיצוב מודולרי. לכן, במקרים רבים, כל שעליך לעשות הוא לחבר את התכונה הרצויה ולהתחיל להשתמש בה.

הפרויקט, שנוסד בדצמבר 2015, אינו תומך במטבע כמו את’ריום. יש לציין כי Hyperledger מציג רעיון אחר לגמרי של רשת בלוקצ’יין שאינה עסקית בבסיסה. זאת אומרת שהעמיתים במערכת אקולוגית של Hyperledger הם המפעלים השונים המעוניינים לנצל את הטכנולוגיה.

פרויקטים של Hyperledger

Hyperledger היא רשת הבלוקצ’יין הארגונית המותאמת ביותר בהשוואה ליריבות כמו קורדה ואת’ריום. יתר על כן, הרשת פופולרית למדי בקרב תעשיות הנשענות על רשתות אספקה ​​מורכבות ומתוחכמות הנוטות לכישלון וחוסר יושרה.

כמו כן, ל- Hyperledger יש שותפים שכל אחד מהם מעוניין להשתמש ב- DLT כדי לפתור בעיות מסוימות. ישנם למעלה מ -260 חברים ומאות פרויקטים בודדים בכל שנה בנויים על Hyperledger.

בכל הפרויקטים הללו של Hyperledger, כל אחד מהם מתמקד בבעיה נתונה. חלקם כוללים את Hyperledger Explorer המאפשר למפתחים לראות את בריאות הפלטפורמות שלהם. יש לציין ש- Hyperledger Explorer מתנהג כמו Google Chrome שבו משתמשים יכולים לחקור מידע שונה המאוחסן בספר חשבונות ציבורי.

פרויקט נוסף הוא Hyperledger Sawtooth שמטרתו לספק פתרונות לתעשייה הפיננסית כמו גם לאינטרנט של הדברים (IoT). נוצרה על ידי אינטל, הפלטפורמה משתמשת במנגנון קונצנזוס שונה מזה של פלטפורמות הבלוקצ’יין המסורתיות. למשל, רשת הביטקוין משתמשת במנגנון הוכחת העבודה (PoW). להפך, Sawtooth Lake משתמש באלגוריתם Proof of Elapsed Time (PoET) כדי להקל על עסקאות.

בין שאר הפרויקטים של Hyperledger, Hyperledger Fabric הוא הפופולרי ביותר. מה שמייחד את Fabric מפלטפורמות אחרות במערכת האקולוגית של Hyperledger הוא שהוא מאפשר למפתחים ליצור יישומים באמצעות שפות תכנות למטרות כלליות כמו Go, Java ו- Node.js..

עם זאת, בפלטפורמות אחרות של בלוקצ’יין, אנו רואים בעיקר מפתחים להשתמש בשפות ספציפיות לתחום כמו C ++, COBOL, Python, וכן הלאה..

בדוק את ההשוואה בין Hyperledger Fabric לעומת Sawtooth לעומת מלחין.

בד Hyperledger

בד Hyperledger כולל ארכיטקטורה הניתנת להגדרה בקלות, כמו גם מודולרית למדי. קל להבין ארכיטקטורה כזו, ומפתחים יכולים להסתדר בקלות.

ככאלה, מפתחים חווים את הרבגוניות ושהם יכולים לייעל את הפלטפורמה למקרי שימוש שונים בתעשיות כמו בריאות, ביטוח, בנקאות, שרשרת אספקה ​​ועוד. הפלטפורמה מובילה חידושים בתחומים האמורים עם פתרונות כמו TradeLens שכבר נפרסו כדי להקל על הפעילות בענף הספנות.

כמו Ethereum, IBM Hyperledger (Hyperledger Fabric) משתמש בחוזים חכמים כדי להקל על עסקאות בין עמיתים. כמו כן, הפלטפורמה דורשת מהמשתמשים לאשר את זהותם לפני הגישה כדי להבטיח שמירה על האמון.

מה זה אתריום?

את’ריום הוא בין האיטרציות העיקריות של רשת הבלוקצ’יין של ביטקוין. כבלוקצ’יין ציבורי, את’ריום אינו מתאים למטרות ארגוניות מהסיבות שצוינו קודם. לכן, כמה מפתחים וקומץ תאגידים התכנסו לפיתוח אתריום ארגוני שיכול לעזור לחברות לנצל את הבלוקצ’יין..

מאוחר יותר נולדה ברית האת’רום הארגונית. במיוחד, הברית שואפת להתאים אישית את רשת הבלוקצ’יין את’ריום שתחול על תעשיות. אז, זה תרחיש win-win, לא?

יש לציין כי חברות רוצות לנצל את יכולת החוזה החכם של Ethereum כדי לשפר את האמון בעסקאות העסקיות שלהן. יתר על כן, החברות יכולות לנצל מאפיינים אחרים כמו אי-שינוי נתונים, שקיפות ושלמות נתונים כדי לעקוב אחר הפעילות ברחבי רשתות האספקה ​​שלהם..

כבר עכשיו, ל- EEA שותפים בולטים בתעשייה הכוללים את Accenture, Microsoft, British Petroleum ו- J.P Morgan & מִרדָף. יתר על כן, כל הענפים הללו מגיעים מענפים מסוגים שונים. ארגונים אלה רוצים להגדיל לחלוטין את המגוון של הבלוקצ’יין. אז, Ethereum יכול להיות אפשרות טובה בשבילך.

פרויקטים המבוססים על אדריכלות אתריום

חברי הברית משנים את פלטפורמת Ethereum כדי שיוכלו להציע הצעות ברמה ארגונית. אז תראו ספקים רבים המציעים פתרון ארגוני Ethereum, שהוא בעיקר גרסה שונה שתתאים לצורך שלכם.

לדוגמה, מיקרוסופט יצרה פונקציית בלוקצ’יין בפלטפורמת התכלת שלה של מיקרוסופט כדי לאפשר למפתחים ליצור יישומים עבור ארגונים. יתר על כן, Microsoft Azure פורסת את Blockchain-as-a-Service (BaaS) כך שהטכנולוגיה עוזרת לייעל את הפעילות העסקית.

זו רק דוגמה לספקי אתריום. בעיקר המטרה העיקרית שלהם היא להתמקד בפיתוח פתרונות בלוקצ’יין סטנדרטיים באיכות קוד פתוח עבור הארגון. בדרך זו הם רוצים להחזיר את האמון בין העסקים לצרכנים. נכון לעכשיו, יש להם יותר מ -350 חברים מתחת לכנפיים.

פלטפורמת המניין

פלטפורמה פופולרית נוספת המבוססת על את’ריום היא המניין של ג’יי.פי מורגן. לפי הבנק, Quorum היא רשת בלוקצ’יין פרטית הבנויה על Ethereum המתמקדת בפתרונות ארגוניים. יש לציין כי לפלטפורמה יש הטיה ברורה כלפי התעשייה הפיננסית.

כאן, מפתחים יכולים ליצור יישומים הדורשים מהירויות עסקאות גבוהות כמו גם אבטחה מובטחת. על פי הצוות העומד מאחורי קוורום, הפלטפורמה מספקת תשובות לאתגרים שונים העומדים בפני בלוקצ’יין לקראת אימוץ ארגונים.

פלטפורמת הקוורום עומדת על שלושה עמודי מפתח אשר ג’יי.פי מורגן סבור כי פלטפורמות אחרות חסרות כדי להשיג אימוץ ארגוני המוני. ראשית, יש את נושא האמון. כמו שנדון קודם לכן, פלטפורמות הבלוקצ’יין פועלות בצורה מבוזרת. אז זה אומר שאין סמכות מרכזית לאכוף ציות ולהבטיח אמון.

לאור זה, קוורום הוא מקור פתוח בו משתמשים יכולים וטרינרים ולקבוע את אמיתותו. יתר על כן, הפלטפורמה תומכת באימות חתימות כך שכל המשתמשים בפלטפורמה הם רק אלה שהם לגיטימיים.

שנית, המניין נשען על הקהילה. העובדה שקוד המקור זמין באופן חופשי מבטיח שאנשים רבים יותר יוכלו להתנסות בארכיטקטורה של הפלטפורמה. זה מקדם את תחושת ההכלה שמעודדת גם נקודות מבט מגוונות בתוך המערכת האקולוגית.

לבסוף, קוורום טוען שהוא בוגר במובן זה שהוא משתלב עמוק עם את’ריום. זאת אומרת שכל השיפורים שקורים בפלטפורמת את’ריום יתרחשו במניין. יתר על כן, היא תבטיח שהארכיטקטורה של הפלטפורמה לא תישאר מאחור בהתחשב באופי המהיר של המערכת האקולוגית של הבלוקצ’יין.

עיין במדריך הבלוקצ’יין המפורט של Quorum!

Hyperledger לעומת Ethereum: מהם ההבדלים העיקריים?

בואו נראה מה ההבדלים העיקריים בין Hyperledger לעומת Ethereum. נלך עם כל נקודה בנפרד. אז הבה נתחיל!

מַטָרָה

ההבדל האופייני ביותר בין IBM Hyperledger לעומת Ethereum הוא הסיבה לעיצובם.

Ethereum משתמשת בחוזה חכם במכונה הווירטואלית של Ethereum ליישומים שונים כדי להשתמש בביזור ולהפוך אותו נהדר לצריכה המונית. מצד שני, Hyperledger מכוונת בעיקר לבלוקצ’יין עבור ארגונים. יתר על כן, הוא נועד להתאים למידה גבוהה יותר של סודיות לפלטפורמות.

כמו כן, כדי להפוך את הפלטפורמה להרחבה וגמישה. אז הם הפכו את העיצוב למודולרי או הפכו אותו להרחבה יותר בעתיד די בקלות. אך לאת’ריום אין מבנה מודולרי.

סודיות

כדי להבהיר נקודה זו, תן לנו דוגמה. נניח שאתה מנהל תעשיית ייצור מאפים באמצעות בלוקצ’יין. אם אתה משתמש ב- Hyperledger, תוכל למכור לקוח ספציפי בתמחור מוזל. אך לא תצטרך לחשוף את ההסכם הזה ללקוחות אחרים.

מצד שני, אם השתמשת באת’ריום כדי להיות הפלטפורמה, ייתכן שלא תוכל לקבל את החיסיון הזה. למה? ובכן, העסקה על Ethereum היא ציבורית, כך שכולם יוכלו לראות את המעברים שלך עם גורם אחר.

אז מבחינת סודיות, בין המלחמות של IBM Hyperledger מול Ethereum, Hyperledger מנצח.

השתתפות עמיתים

עכשיו בואו נראה מה המצב של השתתפות עמיתים ב- IBM Hyperledger לעומת Ethereum.

אתה יכול להשתמש ב- Ethereum בשני הכיוונים – ציבורי או פרטי, ולא תזדקק להרשאות לכך. עם זאת, Hyperledger היא רשת פרטית מורשית.

המשמעות היא שב- Ethereum כל אחד יכול להצטרף לרשת בכל עת. אבל Hyperledger יאשר קבוצה של חברים שהוגדרו מראש כדי לקבל גישה. יתר על כן, הם יחליטו גם מי יכול להצטרף לקונצנזוס ומי לא.

מנגנון קונצנזוס

הבדל מרכזי נוסף בין Hyperledger לעומת Ethereum הוא האלגוריתמים הקונצנזוס. ב- Ethereum הם משתמשים ב- Proof of Work כאלגוריתם של קונצנזוס. מנגנון זה איטי מדי ותלוי בכולם ברשת שיגיעו לנקודת הסכמה אחת. יתר על כן, פרוטוקול זה הוא גם רעב לחשמל, ולכן ייקח הרבה מכוחכם להגיע להסכם.

מצד שני, Hyperledger מאפשרת למשתמשים לבחור בין No-Op, או פרוטוקול הסכם (PBFT) כדי להגיע לפסק הדין. אז כל הצדדים מסכימים באופן כזה שכולם יכולים להשפיע על התוצאה. לכן, כל צד שלישי אינו יכול לכפות את החלטותיהם על הצמתים. מכיוון שהוא מגביל את ההשתתפות, ניתן להגיע למדרגיות ולפרטיות.

שפות תכנות

הבדל משמעותי נוסף בין Hyperledger Fabric לעומת Ethereum הוא השימוש בחוזים חכמים. בדרך כלל, ב- Ethereum מפתחים משתמשים ב- Solidity כדי לכתוב את הליבה.

מצד שני, Hyperledger Fabric משתמש במונח “קוד שרשרת” לתיאור החוזים החכמים שלהם. חוזים אלה נכתבים בגולאנג. זו שפת תכנות שנוצרה על ידי גוגל, וזה די קל ללמוד. יתר על כן, קודי שרשרת אלה שומרים על ההיגיון העסקי של הרשת, כך שתוכלו לראות בהם חוזים חכמים.

מטבע מוצפן

ההבדל העיקרי בין Hyperledger Fabric לעומת Ethereum הוא היעדר כלכלה סמלית ב- Hyperledger. כן, ל- Hyperledger אין שום מטבע קריפטוגרפי בארכיטקטורה שלהם. אבל אם אתה זקוק לכזה, אתה רשאי ליצור בעצמך, תקבל את הכלים ליצור אחד כזה.

מצד שני, לאתרום יש מטבע קריפטוגרפי בשם Ether. אז תוכל להשתמש באסימון זה בפלטפורמה כדי לבצע עסקאות או להציע שירותים אחרים. אבל אם נסתכל על שני הצדדים, לאת’ריום יש יתרונות רבים יותר על פני Hyperledger מכיוון שהוא יכול לשמש גם כעסק לצרכנים..

בהשוואה לרשת פרטית של Ethereum

כיצד תשתווה רשת פרטית של Ethereum לעומת Hyperledger? הרשת הפרטית של Ethereum היא פלטפורמה מחוץ לרשת המאפשרת למפתחים לבצע בדיקות במהירות ובזול.

יש לציין כי הפעלת בדיקות דרך ה- Ethereum MainNet מחייבת שקונים את Ethereum (ETH) באמצעות כסף אמיתי. לאחר מכן, ישתמש ב- ETH לרכישת גז הדרוש לביצוע פעולות בפלטפורמה של Ethereum. כמו כן, יהיה עליכם להריץ את כל קוד Ethereum שהוא מגושם וייקח יותר מדי זמן להוריד, להתקין ולהגדיר.

נהפוך הוא, רשת פרטית של את’ריום היא קלת משקל ומחקה רק את פלטפורמת האת’ריום בפועל. לכן הפלטפורמה קלה להתקנה ולהגדרה. כמו כן, לא יהיה צורך בגז כדי לבצע בדיקות ברשת הפרטית. ככזה, לא ייקחו עלויות אחרות מלבד שטח הדיסק הנדרש להחזקת קוד הרשת.

לאור זאת, ברור כי השוואה בין רשת פרטית אתריום לעומת היפר-לדרגר תביא אותנו לעובדה שרשת פרטית אתריום טובה רק להפעלת בדיקות לפרויקטים שנועדו להיבנות בתוך המערכת האקולוגית של אתריום..

מצד שני, Hyperledger היא פלטפורמה שבה מפתחים יכולים לבנות רשתות ויישומים פרטיים או ציבוריים כדי לפתור בעיות מדור קודם ומתעוררות..

Hyperledger לעומת מניין

כמו שנדון קודם לכן, Hyperledger הוא פרויקט גג המאגד מוסדות שונים בעלי אינטרס משותף. Hyperledger מספקת פלטפורמה בה מפתחים יכולים ליצור רשתות לבחירת מקרי שימוש בתעשיות שונות. כבר ראינו שיש פרויקטים כמו Hyperledger Fabric שעובדים טוב.

בהשוואה בין Hyperledger לעומת Quorum, זה בדיוק כמו להסתכל על נקודות החוזק והחולשה של IBM Hyperledger מול Quorum. מה שבטוח, מארג Hyperledger עדיף על קוורום מבחינת מהירות העסקה. יש לציין שהרשת יכולה להשיג עד 3,500 טפ. נהפוך הוא, קוורום יכול לנהל רק כמה מאות טפסים (עסקה לשנייה).

מבנה הרשתות

לעומק רב יותר ב- Hyperledger לעומת Quorum, עלינו לעבור לרמת הקונצנזוס. בכל מה שקשור לקונצנזוס, צייננו קודם כי לקונצנזוס Hyperledger Fabric יש מנגנון חדשני שבו מבצעים עסקאות לפני שנרשמו בבלוקצ’יין. לכן, מנגנון הקונצנזוס של את’ריום נחות בהשוואה ל- Hyperledger Fabric.

ככזה, הדבר מאפשר מהירויות עסקאות גבוהות יותר בסביבה מאובטחת ומהימנה. ברור שזה מנוגד למודל ביצוע ההזמנות המסורתי בו פלטפורמות בלוקצ’יין אחרות תומכות.

מצד שני, קוורום מנצל את מה שהצוות מכנה QuorumChain. זהו פרוטוקול קונצנזוס שהוא די פשוט בניגוד לזה של מרקם Hyperledger. כאן הצמתים השונים במערכת האקולוגית של קוורום מגיעים להסכמה על ידי “הצבעה של רוב פשוט”.

מה שבטוח, לכל צומת בפלטפורמת קוורום יש זכויות הצבעה. על ידי מימוש הזכויות, הצמתים יגידו על איזו עסקה עוברת ואיזו עסקה אינה עומדת בסטנדרטים של אימות הקהילה..

יתר על כן, מנגנון הקונצנזוס של QuorumChain ניתן לניתוק ומבוסס על קונצנזוס BFT ו- Raft של איסטנבול. יש לציין כי הצוות הסתפק בפרוטוקול הקונצנזוס בשל סובלנות התקלות הגבוהה שהוכחה. יתר על כן, לפרוטוקולים הקונצנזוס יש זמן חסימה מהיר יחסית, וזה מזרז ומשפר את סופיות העסקה בפלטפורמה..

אז, איזה מהם עליכם לבחור?

בהתחשב ברמה המעשית, יהיה עליך לבחור ביניהם, מכיוון ששניהם עשויים להיות גמישים, אך יש להם גם היבטים שונים.

Ethereum היא פלטפורמה כללית עם מנוע חוזים חכם. אז אתה יכול ליישם את זה כמעט בכל מקום. עם זאת, מכיוון שהוא ללא הרשאה ומספק שקיפות מלאה, זה יעלה לך פרטיות ומדרגיות.

מצד שני, לא תראה בעיה זו ב- Hyperledger בגלל האופי המותר. זה הופך את הרשת להרחבה ופרטית. כמו כן, תוכל להתאים אישית אותו ליישומים שונים.

אנו מאוד מקווים שההשוואה הזו של Ethereum לעומת Hyperledger עזרה לך. עכשיו עם קצת תובנה, אתה יכול לעשות בחירה בעצמך. כמו כן, עיין בקורס החינמי של Enterprise Blockchain שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map